social-phone
social-whatsApp
social-telegram
social-instagram
Search
Filters
Close

محلول فوگر حرارتی

محلول فوگر حرارتی که اصطلاحاً با عنوان اختصاری SPM معرفی می‌شود، نوعی ماده مکمل برای مه سازی در دستگاه فوگر است. این محلول قابلیت حل شدن در آب را دارد و به ‌راحتی می‌تواند آن را در مسیر پاشش فشار بالای حرارتی دستگاه فوگر تبدیل به مه غلیظ و متراکمی کند.
0/00ريال

محلول فوگر حرارتی چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

مه پاشی با هدف انجام عملیات‌ها مانند سمپاشی، گندزدایی و یا ضدعفونی کردن سطوح در ابعاد گسترده از روش‌های مؤثر است. تولید مه باعث می‌شود تا بتوانیم به‌ سرعت تمام سطوح هدف را بپوشانیم. چرا که مه با حرکت سیالی شکل، خودش را به ‌راحتی در تمام فضاها می‌گستراند. برای این منظور دستگاه فوگر حرارتی طراحی شده ‌است که با استفاده از محلول فوگر حرارتی می‌تواند حجم مه پاشی قابل‌توجهی را تولید نماید.

محلول فوگر حرارتی که اصطلاحاً با عنوان اختصاری SPM معرفی می‌شود، نوعی ماده مکمل برای مه سازی در دستگاه فوگر است. این محلول قابلیت حل شدن در آب را دارد و به ‌راحتی می‌تواند آن را در مسیر پاشش فشار بالای حرارتی دستگاه فوگر تبدیل به مه غلیظ و متراکمی نماید. به نوعی مکمل مه پاش گرم، سرعت تبدیل شدن آب به مه با غلظت زیاد را ارتقا بخشیده و باعث افزایش عملکرد مؤثر دستگاه فوگر حرارتی می‌شود.

محلول فوگر حرارتی

در سطح بازار محلول فوگر حرارتی را با دیگر عناوین مانند محلول فوگر واتراید (Water Aid) نیز می‌شناسند. با اندکی توجه در همین نام ساده محلول فوگر واتراید، به ‌خوبی می‌توانیم حضور این ترکیب را بررسی کنیم. چرا که این محلول برای هر چه ساده‌تر شدن فرایند مه سازی است.

فوگر حرارتی دستگاه مه ساز صنعتی است. این دستگاه با استفاده از تکنیک پاشش جت گونه هوای گرم توانایی ایجاد مه دارد. در فرایند عملکرد فوگر حرارتی یک جریان هوای فشرده اما داغ حاصل از احتراق در محفظه‌ی کوچک جت مانند دستگاه تولید می‌شود. نازلی وظیفه دارد تا آب را به شکل پاششی در جریان هوای داغ‌ شده قرار دهد. آب در جریان هوای بسیار داغ به‌ سرعت تبخیر شده و به شکل قطرات بسیار ریز شناور در هوا تبدیل می‌شود. به ‌این ‌ترتیب خروجی فوگر حرارتی یک مه کاملاً متراکم از قطرات آب است. حالا اگر محلول سمپاشی، ضدعفونی و یا گندزدایی و شاید هر محلول هدف دیگری را همراه آب کرده باشیم، به ‌راحتی یک مه غلیظ از محلول هدف داریم که قرار است در کل فضای هدف گسترده شود. مه غلیظ شده از محلول‌های سمپاشی و گندزدایی در تمام سطوح می‌نشیند و به‌ این ‌ترتیب بالاترین فرایند سمپاشی و یا گندزدایی و... انجام می‌شود.

تکنیک مه پاش قطعا مؤثرترین روش برای پخش یکنواخت محلول‌های سمپاشی و گندزدایی است. اما تولید مه چالش جدی این روش است که حالا قرار است با محلول فوگر حرارتی راه‌حل مناسبی برای آن داشته باشیم.

مشخصه‌های فنی محلول فوگر واتراید

برای تولید مه تا توزیع یکنواخت سموم و محلول‌های گندزدایی از هر ترکیبی نمی‌توانیم استفاده کنیم. خنثی بودن شیمیایی اولین ویژگی کلیدی مکمل مه پاش گرم است. در غیر این صورت هر گونه ترکیب شیمیایی با سموم و دیگر محلول‌های گندزدا و یا ضدعفونی‌کننده باعث تغییر قابلیت شیمیایی ترکیب هدف شده؛ عملاً عملیات ما را با چالش مواجه می‌کند.

محلول فوگر حرارتی از نظر شیمیایی ترکیبی کاملاً خنثی است. این محلول هیچ نوع واکنش شیمیایی با انواع سموم و یا مواد ضدعفونی‌کننده برقرار نمی‌کند. این عدم ترکیب شدن باعث می‌شود تا فرایند سمپاشی با فوگر نهایت دقت و کارایی را داشته باشد.

اما رسیدن به چنین محلولی ساده نیست. محلول فوگر حرارتی ترکیبی کاملاً انحصاری است که فرمولاسیون آن در انحصار چند کارخانه با اطلاعات محدود قرار دارد. این کارخانه‌ها در حال حاضر هیچ اطلاعات فنی قابل‌توجه از نحوه ساخت تا فرمولاسیون مکمل مه پاش گرم را ارائه نکرده‌اند. قیمت فوگر حرارتی کاملا در انحصار این شرکت های اصلی قرار دارد. محصول اصلی از کالاهای وارداتی است که قطعا در حجم فروش ویکادو در سطح بازار تاثیر گذار است. به ‌عنوان مصرف‌کننده اطلاعات ناچیزی از فرمولاسیون ماده مکمل سمپاش فوگر داریم.

چرا از محلول فوگر حرارتی استفاده می‌کنیم؟

سمپاشی و گندزدایی با دستگاه فوگر حرارتی بهترین ایده برای توزیع یکنواخت سموم است. اما زمانی این اتفاق می‌افتد که توانسته باشیم مه غلیظ با کنترل پذیری خوبی تولید کرده باشیم. قطعا نمی‌توانیم حرکت مه در فضای هدف را کنترل کنیم. اما می‌توانیم با اتخاذ روش‌های درست مه پاشی از توزیع هدفمندتر آن در فضاهایی خاص استفاده کنیم. ماده مکمل سمپاش فوگر به ما برای رسیدن به این توزیع هدفمند مه تولید شده فوگر کمک می‌کند.

محلول فوگر حرارتی ترکیبی است که به محلول سموم و یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده اضافه می‌شود. ماده مکمل سمپاشی فوگر ترکیبی خنثی است. لذا هیچ تاثیر شیمیایی بر روی ماده هدف ما نمی‌گذارد. اما همراه شدن آن با مه تولید شده فوگر مانع از تبخیر سموم و یا محلول‌های ضد عفونی معلق در هوا می‌شود.

محلول فوگر حرارتی در واقع نوعی محافظ سموم در داخل مه تولید دستگاه فوگر است. این محلول نمی‌گذارد تا قطرات ریز آب حاوی سموم قبل ‌از نشستن بر روی سطوح تبخیر شوند. حضور محلول فوگر حرارتی به افزایش تاثیرگذاری مه تولید شده دستگاه کمک می‌کند. حضور محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید باعث افزایش شعاع پاشش مه شده، می‌تواند قطرات حاوی ترکیبات سمپاشی و ضدعفونی‌کننده را تا فواصل طولانی‌تر جابه‌جا کند. در عین ‌حال به قابلیت رویت شدن مه تولید شده دستگاه کمک می‌کند. از طرفی با افزایش شعاع پاشش در توزیع یکنواخت ذرات بر روی تمام سطوح هدف تاثیرگذار است.

خرید محلول فوگر مه ساز ایده مؤثری است که راندمان کار با این دستگاه را بهبود می‌بخشد. ماده حامل ویکادو سطح اثربخشی محلول‌های سمپاشی در سطوح گوناگون را ارتقا بخشیده و در عین ‌حال برای صرفه‌جویی در عملیات سمپاشی تاثیرگذار است.

روش استفاده از محلول فوگر حرارتی

از محلول فوگر حرارتی برای ترکیب شدن با محلول سموم و یا محلول مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود. البته این ترکیب باید به شکلی باشد که از اثرگذاری مناسب مه تولید شده نیز اطمینان داشته‌ باشیم. لذا برای استفاده از مکمل مه پاش گرم دستورالعمل‌هایی مطرح است که باید آن را به‌ درستی رعایت کنید.

برای استفاده از ماده مکمل سمپاش فوگر معیار اصلی متراژ فضای تحت سمپاشی است. این فضا را به ‌ازای هر هزار متر مربع در نظر می‌گیرند. به ‌این ‌ترتیب که از میزان نسبت یک لیتر محلول فوگر حرارتی در سه لیتر آب و یا محلول سمپاش به‌ ازای هر هزار متر مربع فضای گلخانه و یا هر محیط دیگر مانند دامداری و مرغداری و... استفاده می‌شود. اما در معیاری کلی‌تر میزان مصرف محلول فوگر واتراید بسته به تغییرات دمای محیط دارد. به شکلی که با کاهش دمای گلخانه از مقدار مصرف محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید نیز کاسته می‌شود. تا جاییکه برای دماهای کمتر از 16 درجه سانتی‌گراد به ‌ازای هر سه لیتر محلول سمپاش از 750 گرم محلول فوگر حرارتی استفاده می‌شود. لذا توصیه می‌شود که در هنگام خرید محلول فوگر مه ساز این نکات را در نظر داشته باشید.

اول آنکه باید اطلاع کافی از فضای تحت سمپاشی داشته باشید. اطلاع از مساحت فضا در کنار ارتفاع سقف و حتی حضور فضاهای میانی که محیط را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند، مهم است. در عین‌ حال لازم است تا مقدار دمای محیط گلخانه، مرغداری و... را بررسی کرد. از طرفی لازم است تا نوع محلول سمپاشی نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد تا به ‌این ‌ترتیب بتوانید حجم کافی واتراید محلول مخصوص فوگر را تهیه کنید.

اطلاع از نوع آفت نیز در روش استفاده از محلول فوگر حرارتی تأثیرگذار است. چه در فضای گلخانه و یا محیط مرغداری و دام‌پروری با انواع مختلف آفت اعم از مگس سفید، میدوز، شته، کنه، پشه، شپشک و... مواجه هستید. قطعا سیاست شما برای سمپاشی متفاوت است. لذا نیاز به روش‌های متفاوت و تخصصی از محلول فوگر حرارتی دارید. توصیه می‌شود تا در هنگام خرید از مشاوره‌های فنی فروش محلول واتراید استفاده کنید. معمولاً می‌توانید اطلاعات دقیق را از نمایندگی فروش انواع محلول فوگر حرارتی تهیه کنید.

فوگر حرارتی

محلول فوگر حرارتی چه کاربردهایی دارد؟

قاعدتاً خرید محلول فوگر مه ساز برای استفاده در دستگاه فوگر حرارتی است تا بهتر بتوانیم مه غلیظ با قابلیت گسترش مؤثر داشته‌ باشیم. مه پاشی از ایده‌های نوین سمپاشی است که حالا بسیار مفید از دیگر ایده‌های سمپاشی مورد استقبال همگان قرار گرفته ‌است. مه سیالی متراکم است که خودش را به هر فضای پیدا و ناپیدا می‌رساند.

سمپاشی با مه، رسیدن به چنین فضاهایی را هر چه ساده‌تر کرده ‌است. عمده کاربرد محلول فوگر حرارتی در موارد زیر می‌باشد.

 • سمپاشی آفات در فضاهای بسته مانند محیط گلخانه‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی
 • سمپاشی آفات در مزارع و باغ‌ها که گیاهان با بستر کشت متراکم دارند.
 • ضدعفونی کردن دامداری‌ها و مرغداری‌ها
 • گندزدائی فاضلاب‌های شهری
 • ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی در مراکز بهداشتی
 • ایجاد مه گرم برای مقابله با تنش‌های سرمایی در محیط باغ و مزرعه
 • ایجاد مه مصنوعی برای اجرای مانورهای نظامی، امداد و آتش‌نشانی
 • تست نشتی در مخازن صنعتی

در این سال‌های اخیر ایده استفاده از فوگر حرارتی کاملاً برجسته شده ‌است. مقابله با یک دوره بیماری همه‌گیر کرونا باعث شد تا اهمیت ضدعفونی کردن سطوح در اماکن عمومی محسوس باشد. قاعدتاً مه پاشی بهترین ایده برای ضدعفونی کردن اماکن است. ایده‌ای که تماماً توسط دستگاه فوگر حرارتی انجام می‌شود. در این ‌میان استفاده از محلول فوگر حرارتی در هر چه بهتر شدن چنین جریان ضدعفونی کردن عمومی تأثیرگذار بوده ‌است.

آیا هر ترکیبی می‌تواند محلول فوگر حرارتی باشد؟

همان‌طور که گفتیم، فرمولاسیون محلول فوگر حرارتی اصل در انحصار چند برند مطرح است و دسترسی به این ترکیبات وجود ندارد. این موضوع باعث شده تا برخی ترکیبات متفرقه تولید شود که قابلیت تبدیل شدن به محلول فوگر حرارتی را ندارند. هر محصول متفرقه بازار نمی‌تواند محلول فوگر حرارتی باشد. متأسفانه قیمت محلول واتراید اصل آنچنان است که گاهاً برخی به سمت استفاده از محصولات متفرقه بازار گرایش پیدا می‌کنند. اما استفاده از محصولات متفرقه چالش‌های جدی به‌ دنبال دارد.

مکمل مه پاش گرم نامرغوب ویژگی‌های کامل بیولوژیکی را ندارد. این محلول‌ها شاید با محلول سموم ترکیب نشوند؛ اما خود آنها عموماً ترکیباتی سمی و گاهاً سرطان‌زا هستند. لذا استفاده از محلول فوگر حرارتی نامرغوب از محصولات متفرقه بازار ممکن است تبعات زیست‌محیطی داشته باشد.

از طرفی سازگاری با قطعات فنی دستگاه فوگر نیز مهم است. گاهاً محلول‌های نامرغوب باعث خرابی دستگاه فوگر حرارتی می‌شوند. سازگاری با بخش‌های فنی دستگاه فوگر نیز از دیگر چالش‌های محلول اصلی است. تا جاییکه بعضی دستگاه‌ها از برندهای خاص لزوماً باید از محلول‌هایی خاص استفاده کنند.

خرید محلول فوگر حرارتی

واتراید محلول مخصوص فوگر حرارتی است. این محلول بدون آسیب‌های زیست‌محیطی و یا ترکیب شیمیایی با سموم و حتی تخریب دستگاه فوگر می‌تواند در فرآیند مه سازی نقش بازی کند. در نظر داشته باشید که قطعا قیمت محلول واتراید در هنگام خرید این محصول چالش‌برانگیز است. قیمت روغن فوگر اصل آنچنان است که شما را به سمت تهیه نمونه‌های تقلبی بازار بکشاند. اما تبعات این جایگزینی سخت و شاید جبران‌ناپذیر باشد. لذا همواره توصیه می‌شود که در هنگام خرید و فروش محلول واتراید نکته‌سنج باشید و نمونه اصلی را تهیه کنید. برای رسیدن به نمونه اصلی نیز می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت نمایندگی فروش انواع محلول فوگر حرارتی استفاده کنید.

چرا استفاده از محلول فوگر واتراید بهترین است؟

در سطح بازار برندهای تجاری متعددی برای خرید محلول فوگر مه ساز وجود دارد. جدا از بحث نمونه‌های نامرغوب بازار، سری برندهای اصلی که محلول باکیفیت تولید می‌کنند، متنوع هستند. در این ‌میان مزایای استفاده از محلول فوگر واتراید قابل‌توجه است. مزایایی که باعث شده تا سطح استقبال مناسبی برای خرید این محلول وجود داشته باشد. مزایای استفاده از محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید به ‌قرار زیر است.

 • قابلیت ایجاد مه یکپارچه تا شعاع 25 متری را دارد.
 • توانایی ایجاد سمپاشی کامل برای پوشش هر نوع سطوح در هر فضایی را دارد.
 • سرعت‌عمل مه سازی و مه پاشی را افزایش می‌دهد.
 • در مقابله با تبخیر محلول سموم باعث صرفه‌جویی در مصرف آن می‌شود.
 • به نسبت دیگر محلول‌های مطرح و مطمئن بازار قیمت ارزان‌تری دارد.

محلول فوگر حرارتی واتراید در حال ‌حاضر از بهترین نمونه‌های بازار است که تمام قابلیت‌های یک محلول مؤثر و مفید را تامین می‌نماید. این محلول بدون خطرات زیست‌محیطی و عاری از هر گونه ترکیب شیمیایی با هر نوع محلول سموم و یا ضدعفونی توانایی ایجاد سریع مه گرم را دارد. در عین ‌حال کاملاً سازگار با ساختار فنی دستگاه فوگر طراحی شده‌ است. با استفاده از واتراید محلول مخصوص فوگر، سرعت سمپاشی ساس های گلخانه‌ای نیز بسیار زیاد است.

نکته‌های تکمیلی در هنگام استفاده از محلول فوگر حرارتی

در هنگام خرید و یا استفاده از محلول فوگر حرارتی به نکته‌هایی از قبیل موارد ذیل حتما توجه کنید:

 • محلول فوگر حرارتی باید بدون بو باشد. نمونه‌های اصلی این محلول کاملاً خنثی و بدون بو هستند. استشمام هر گونه بو از محلول، دلیل ساده ای است تا نمونه تهیه ‌شده کیفیت لازم را نداشته باشد.
 • محلول فوگر حرارتی باید فاقد هر گونه مواد قندی باشد. حضور مواد قندی اگر چه بر قابلیت مه سازی می‌افزاید؛ اما تاثیر منفی بر عملکرد مؤثر سمپاشی می‌گذرد.
 • از سموم با کیفیت و اصل برای محلول شدن با واتراید استفاده کنید. محلول فوگر واتراید زمانی مؤثر است که با سمومی که کیفیت بالایی دارند، محلول شده باشد. در غیر این صورت نمی‌توانیم انتظار کاملی از عملیات‌های سمپاشی مؤثر داشته باشیم.

محلول فوگر حرارتی

 • برای سمپاشی محیط گلخانه توصیه می‌شود که از 5 لیتر فرمالین همراه با 900 گرم محلول فوگر حرارتی استفاده کنید.
 • در حین مه سازی مطمئن باشید که دستگاه فوگر کل فضای هدف را به یک اندازه پایش کرده باشد.
 • قبل ‌از استفاده از سالم بودن مخزن دستگاه فوگر اطمینان داشته باشید.
 • پس‌ از اتمام نیز مخزن دستگاه را به ‌طور کامل با مواد شوینده مناسب بشویید.

محلول فوگر حرارتی برای بهبود عملکرد مه پاشی در فضاهای بسته با هدف سمپاشی و یا گندزدایی و حتی ایجاد مه گرم برای عایق حرارتی فضای باغ در محیط‌های سرد استفاده می‌شود. مکمل مه پاش گرم می‌تواند مه تولید شده را به ‌اندازه‌ی کافی غلیظ و به ‌اندازه کافی روان و اثربخش سازد. البته به ‌شرط آنکه از نمونه اصلی مانند محلول فوگر واتراید استفاده کرده باشید. قیمت روغن فوگر بسته به کیفیت ساخت آن تعیین می‌شود. برای تهیه مناسب‌ترین قیمت محلول ویکادو و واتراید می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت استفاده کنید. گروه فارم صنعت همراه با مشاوره‌های تخصصی در کنار شما است تا این محصول را با بهترین قیمت محلول واتراید در سراسر کشور تامین نماید. ماده مکمل سمپاش فوگر معرفی ‌شده توسط فارم صنعت از نمونه‌های اصلی بازار است که باعث می‌شود تا یک عملیات مه پاشی قدرتمند و مؤثر در تمام فضاهای تحت سمپاشی داشته باشید.

محلول فوگر حرارتی چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

مه پاشی با هدف انجام عملیات‌ها مانند سمپاشی، گندزدایی و یا ضدعفونی کردن سطوح در ابعاد گسترده از روش‌های مؤثر است. تولید مه باعث می‌شود تا بتوانیم به‌ سرعت تمام سطوح هدف را بپوشانیم. چرا که مه با حرکت سیالی شکل، خودش را به ‌راحتی در تمام فضاها می‌گستراند. برای این منظور دستگاه فوگر حرارتی طراحی شده ‌است که با استفاده از محلول فوگر حرارتی می‌تواند حجم مه پاشی قابل‌توجهی را تولید نماید.

محلول فوگر حرارتی که اصطلاحاً با عنوان اختصاری SPM معرفی می‌شود، نوعی ماده مکمل برای مه سازی در دستگاه فوگر است. این محلول قابلیت حل شدن در آب را دارد و به ‌راحتی می‌تواند آن را در مسیر پاشش فشار بالای حرارتی دستگاه فوگر تبدیل به مه غلیظ و متراکمی نماید. به نوعی مکمل مه پاش گرم، سرعت تبدیل شدن آب به مه با غلظت زیاد را ارتقا بخشیده و باعث افزایش عملکرد مؤثر دستگاه فوگر حرارتی می‌شود.

محلول فوگر حرارتی

در سطح بازار محلول فوگر حرارتی را با دیگر عناوین مانند محلول فوگر واتراید (Water Aid) نیز می‌شناسند. با اندکی توجه در همین نام ساده محلول فوگر واتراید، به ‌خوبی می‌توانیم حضور این ترکیب را بررسی کنیم. چرا که این محلول برای هر چه ساده‌تر شدن فرایند مه سازی است.

فوگر حرارتی دستگاه مه ساز صنعتی است. این دستگاه با استفاده از تکنیک پاشش جت گونه هوای گرم توانایی ایجاد مه دارد. در فرایند عملکرد فوگر حرارتی یک جریان هوای فشرده اما داغ حاصل از احتراق در محفظه‌ی کوچک جت مانند دستگاه تولید می‌شود. نازلی وظیفه دارد تا آب را به شکل پاششی در جریان هوای داغ‌ شده قرار دهد. آب در جریان هوای بسیار داغ به‌ سرعت تبخیر شده و به شکل قطرات بسیار ریز شناور در هوا تبدیل می‌شود. به ‌این ‌ترتیب خروجی فوگر حرارتی یک مه کاملاً متراکم از قطرات آب است. حالا اگر محلول سمپاشی، ضدعفونی و یا گندزدایی و شاید هر محلول هدف دیگری را همراه آب کرده باشیم، به ‌راحتی یک مه غلیظ از محلول هدف داریم که قرار است در کل فضای هدف گسترده شود. مه غلیظ شده از محلول‌های سمپاشی و گندزدایی در تمام سطوح می‌نشیند و به‌ این ‌ترتیب بالاترین فرایند سمپاشی و یا گندزدایی و... انجام می‌شود.

تکنیک مه پاش قطعا مؤثرترین روش برای پخش یکنواخت محلول‌های سمپاشی و گندزدایی است. اما تولید مه چالش جدی این روش است که حالا قرار است با محلول فوگر حرارتی راه‌حل مناسبی برای آن داشته باشیم.

مشخصه‌های فنی محلول فوگر واتراید

برای تولید مه تا توزیع یکنواخت سموم و محلول‌های گندزدایی از هر ترکیبی نمی‌توانیم استفاده کنیم. خنثی بودن شیمیایی اولین ویژگی کلیدی مکمل مه پاش گرم است. در غیر این صورت هر گونه ترکیب شیمیایی با سموم و دیگر محلول‌های گندزدا و یا ضدعفونی‌کننده باعث تغییر قابلیت شیمیایی ترکیب هدف شده؛ عملاً عملیات ما را با چالش مواجه می‌کند.

محلول فوگر حرارتی از نظر شیمیایی ترکیبی کاملاً خنثی است. این محلول هیچ نوع واکنش شیمیایی با انواع سموم و یا مواد ضدعفونی‌کننده برقرار نمی‌کند. این عدم ترکیب شدن باعث می‌شود تا فرایند سمپاشی با فوگر نهایت دقت و کارایی را داشته باشد.

اما رسیدن به چنین محلولی ساده نیست. محلول فوگر حرارتی ترکیبی کاملاً انحصاری است که فرمولاسیون آن در انحصار چند کارخانه با اطلاعات محدود قرار دارد. این کارخانه‌ها در حال حاضر هیچ اطلاعات فنی قابل‌توجه از نحوه ساخت تا فرمولاسیون مکمل مه پاش گرم را ارائه نکرده‌اند. قیمت فوگر حرارتی کاملا در انحصار این شرکت های اصلی قرار دارد. محصول اصلی از کالاهای وارداتی است که قطعا در حجم فروش ویکادو در سطح بازار تاثیر گذار است. به ‌عنوان مصرف‌کننده اطلاعات ناچیزی از فرمولاسیون ماده مکمل سمپاش فوگر داریم.

چرا از محلول فوگر حرارتی استفاده می‌کنیم؟

سمپاشی و گندزدایی با دستگاه فوگر حرارتی بهترین ایده برای توزیع یکنواخت سموم است. اما زمانی این اتفاق می‌افتد که توانسته باشیم مه غلیظ با کنترل پذیری خوبی تولید کرده باشیم. قطعا نمی‌توانیم حرکت مه در فضای هدف را کنترل کنیم. اما می‌توانیم با اتخاذ روش‌های درست مه پاشی از توزیع هدفمندتر آن در فضاهایی خاص استفاده کنیم. ماده مکمل سمپاش فوگر به ما برای رسیدن به این توزیع هدفمند مه تولید شده فوگر کمک می‌کند.

محلول فوگر حرارتی ترکیبی است که به محلول سموم و یا محلول‌های ضدعفونی‌کننده اضافه می‌شود. ماده مکمل سمپاشی فوگر ترکیبی خنثی است. لذا هیچ تاثیر شیمیایی بر روی ماده هدف ما نمی‌گذارد. اما همراه شدن آن با مه تولید شده فوگر مانع از تبخیر سموم و یا محلول‌های ضد عفونی معلق در هوا می‌شود.

محلول فوگر حرارتی در واقع نوعی محافظ سموم در داخل مه تولید دستگاه فوگر است. این محلول نمی‌گذارد تا قطرات ریز آب حاوی سموم قبل ‌از نشستن بر روی سطوح تبخیر شوند. حضور محلول فوگر حرارتی به افزایش تاثیرگذاری مه تولید شده دستگاه کمک می‌کند. حضور محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید باعث افزایش شعاع پاشش مه شده، می‌تواند قطرات حاوی ترکیبات سمپاشی و ضدعفونی‌کننده را تا فواصل طولانی‌تر جابه‌جا کند. در عین ‌حال به قابلیت رویت شدن مه تولید شده دستگاه کمک می‌کند. از طرفی با افزایش شعاع پاشش در توزیع یکنواخت ذرات بر روی تمام سطوح هدف تاثیرگذار است.

خرید محلول فوگر مه ساز ایده مؤثری است که راندمان کار با این دستگاه را بهبود می‌بخشد. ماده حامل ویکادو سطح اثربخشی محلول‌های سمپاشی در سطوح گوناگون را ارتقا بخشیده و در عین ‌حال برای صرفه‌جویی در عملیات سمپاشی تاثیرگذار است.

روش استفاده از محلول فوگر حرارتی

از محلول فوگر حرارتی برای ترکیب شدن با محلول سموم و یا محلول مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود. البته این ترکیب باید به شکلی باشد که از اثرگذاری مناسب مه تولید شده نیز اطمینان داشته‌ باشیم. لذا برای استفاده از مکمل مه پاش گرم دستورالعمل‌هایی مطرح است که باید آن را به‌ درستی رعایت کنید.

برای استفاده از ماده مکمل سمپاش فوگر معیار اصلی متراژ فضای تحت سمپاشی است. این فضا را به ‌ازای هر هزار متر مربع در نظر می‌گیرند. به ‌این ‌ترتیب که از میزان نسبت یک لیتر محلول فوگر حرارتی در سه لیتر آب و یا محلول سمپاش به‌ ازای هر هزار متر مربع فضای گلخانه و یا هر محیط دیگر مانند دامداری و مرغداری و... استفاده می‌شود. اما در معیاری کلی‌تر میزان مصرف محلول فوگر واتراید بسته به تغییرات دمای محیط دارد. به شکلی که با کاهش دمای گلخانه از مقدار مصرف محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید نیز کاسته می‌شود. تا جاییکه برای دماهای کمتر از 16 درجه سانتی‌گراد به ‌ازای هر سه لیتر محلول سمپاش از 750 گرم محلول فوگر حرارتی استفاده می‌شود. لذا توصیه می‌شود که در هنگام خرید محلول فوگر مه ساز این نکات را در نظر داشته باشید.

اول آنکه باید اطلاع کافی از فضای تحت سمپاشی داشته باشید. اطلاع از مساحت فضا در کنار ارتفاع سقف و حتی حضور فضاهای میانی که محیط را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کند، مهم است. در عین‌ حال لازم است تا مقدار دمای محیط گلخانه، مرغداری و... را بررسی کرد. از طرفی لازم است تا نوع محلول سمپاشی نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد تا به ‌این ‌ترتیب بتوانید حجم کافی واتراید محلول مخصوص فوگر را تهیه کنید.

اطلاع از نوع آفت نیز در روش استفاده از محلول فوگر حرارتی تأثیرگذار است. چه در فضای گلخانه و یا محیط مرغداری و دام‌پروری با انواع مختلف آفت اعم از مگس سفید، میدوز، شته، کنه، پشه، شپشک و... مواجه هستید. قطعا سیاست شما برای سمپاشی متفاوت است. لذا نیاز به روش‌های متفاوت و تخصصی از محلول فوگر حرارتی دارید. توصیه می‌شود تا در هنگام خرید از مشاوره‌های فنی فروش محلول واتراید استفاده کنید. معمولاً می‌توانید اطلاعات دقیق را از نمایندگی فروش انواع محلول فوگر حرارتی تهیه کنید.

فوگر حرارتی

محلول فوگر حرارتی چه کاربردهایی دارد؟

قاعدتاً خرید محلول فوگر مه ساز برای استفاده در دستگاه فوگر حرارتی است تا بهتر بتوانیم مه غلیظ با قابلیت گسترش مؤثر داشته‌ باشیم. مه پاشی از ایده‌های نوین سمپاشی است که حالا بسیار مفید از دیگر ایده‌های سمپاشی مورد استقبال همگان قرار گرفته ‌است. مه سیالی متراکم است که خودش را به هر فضای پیدا و ناپیدا می‌رساند.

سمپاشی با مه، رسیدن به چنین فضاهایی را هر چه ساده‌تر کرده ‌است. عمده کاربرد محلول فوگر حرارتی در موارد زیر می‌باشد.

 • سمپاشی آفات در فضاهای بسته مانند محیط گلخانه‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی
 • سمپاشی آفات در مزارع و باغ‌ها که گیاهان با بستر کشت متراکم دارند.
 • ضدعفونی کردن دامداری‌ها و مرغداری‌ها
 • گندزدائی فاضلاب‌های شهری
 • ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی در مراکز بهداشتی
 • ایجاد مه گرم برای مقابله با تنش‌های سرمایی در محیط باغ و مزرعه
 • ایجاد مه مصنوعی برای اجرای مانورهای نظامی، امداد و آتش‌نشانی
 • تست نشتی در مخازن صنعتی

در این سال‌های اخیر ایده استفاده از فوگر حرارتی کاملاً برجسته شده ‌است. مقابله با یک دوره بیماری همه‌گیر کرونا باعث شد تا اهمیت ضدعفونی کردن سطوح در اماکن عمومی محسوس باشد. قاعدتاً مه پاشی بهترین ایده برای ضدعفونی کردن اماکن است. ایده‌ای که تماماً توسط دستگاه فوگر حرارتی انجام می‌شود. در این ‌میان استفاده از محلول فوگر حرارتی در هر چه بهتر شدن چنین جریان ضدعفونی کردن عمومی تأثیرگذار بوده ‌است.

آیا هر ترکیبی می‌تواند محلول فوگر حرارتی باشد؟

همان‌طور که گفتیم، فرمولاسیون محلول فوگر حرارتی اصل در انحصار چند برند مطرح است و دسترسی به این ترکیبات وجود ندارد. این موضوع باعث شده تا برخی ترکیبات متفرقه تولید شود که قابلیت تبدیل شدن به محلول فوگر حرارتی را ندارند. هر محصول متفرقه بازار نمی‌تواند محلول فوگر حرارتی باشد. متأسفانه قیمت محلول واتراید اصل آنچنان است که گاهاً برخی به سمت استفاده از محصولات متفرقه بازار گرایش پیدا می‌کنند. اما استفاده از محصولات متفرقه چالش‌های جدی به‌ دنبال دارد.

مکمل مه پاش گرم نامرغوب ویژگی‌های کامل بیولوژیکی را ندارد. این محلول‌ها شاید با محلول سموم ترکیب نشوند؛ اما خود آنها عموماً ترکیباتی سمی و گاهاً سرطان‌زا هستند. لذا استفاده از محلول فوگر حرارتی نامرغوب از محصولات متفرقه بازار ممکن است تبعات زیست‌محیطی داشته باشد.

از طرفی سازگاری با قطعات فنی دستگاه فوگر نیز مهم است. گاهاً محلول‌های نامرغوب باعث خرابی دستگاه فوگر حرارتی می‌شوند. سازگاری با بخش‌های فنی دستگاه فوگر نیز از دیگر چالش‌های محلول اصلی است. تا جاییکه بعضی دستگاه‌ها از برندهای خاص لزوماً باید از محلول‌هایی خاص استفاده کنند.

خرید محلول فوگر حرارتی

واتراید محلول مخصوص فوگر حرارتی است. این محلول بدون آسیب‌های زیست‌محیطی و یا ترکیب شیمیایی با سموم و حتی تخریب دستگاه فوگر می‌تواند در فرآیند مه سازی نقش بازی کند. در نظر داشته باشید که قطعا قیمت محلول واتراید در هنگام خرید این محصول چالش‌برانگیز است. قیمت روغن فوگر اصل آنچنان است که شما را به سمت تهیه نمونه‌های تقلبی بازار بکشاند. اما تبعات این جایگزینی سخت و شاید جبران‌ناپذیر باشد. لذا همواره توصیه می‌شود که در هنگام خرید و فروش محلول واتراید نکته‌سنج باشید و نمونه اصلی را تهیه کنید. برای رسیدن به نمونه اصلی نیز می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت نمایندگی فروش انواع محلول فوگر حرارتی استفاده کنید.

چرا استفاده از محلول فوگر واتراید بهترین است؟

در سطح بازار برندهای تجاری متعددی برای خرید محلول فوگر مه ساز وجود دارد. جدا از بحث نمونه‌های نامرغوب بازار، سری برندهای اصلی که محلول باکیفیت تولید می‌کنند، متنوع هستند. در این ‌میان مزایای استفاده از محلول فوگر واتراید قابل‌توجه است. مزایایی که باعث شده تا سطح استقبال مناسبی برای خرید این محلول وجود داشته باشد. مزایای استفاده از محلول مخصوص سمپاش فوگر واتراید به ‌قرار زیر است.

 • قابلیت ایجاد مه یکپارچه تا شعاع 25 متری را دارد.
 • توانایی ایجاد سمپاشی کامل برای پوشش هر نوع سطوح در هر فضایی را دارد.
 • سرعت‌عمل مه سازی و مه پاشی را افزایش می‌دهد.
 • در مقابله با تبخیر محلول سموم باعث صرفه‌جویی در مصرف آن می‌شود.
 • به نسبت دیگر محلول‌های مطرح و مطمئن بازار قیمت ارزان‌تری دارد.

محلول فوگر حرارتی واتراید در حال ‌حاضر از بهترین نمونه‌های بازار است که تمام قابلیت‌های یک محلول مؤثر و مفید را تامین می‌نماید. این محلول بدون خطرات زیست‌محیطی و عاری از هر گونه ترکیب شیمیایی با هر نوع محلول سموم و یا ضدعفونی توانایی ایجاد سریع مه گرم را دارد. در عین ‌حال کاملاً سازگار با ساختار فنی دستگاه فوگر طراحی شده‌ است. با استفاده از واتراید محلول مخصوص فوگر، سرعت سمپاشی ساس های گلخانه‌ای نیز بسیار زیاد است.

نکته‌های تکمیلی در هنگام استفاده از محلول فوگر حرارتی

در هنگام خرید و یا استفاده از محلول فوگر حرارتی به نکته‌هایی از قبیل موارد ذیل حتما توجه کنید:

 • محلول فوگر حرارتی باید بدون بو باشد. نمونه‌های اصلی این محلول کاملاً خنثی و بدون بو هستند. استشمام هر گونه بو از محلول، دلیل ساده ای است تا نمونه تهیه ‌شده کیفیت لازم را نداشته باشد.
 • محلول فوگر حرارتی باید فاقد هر گونه مواد قندی باشد. حضور مواد قندی اگر چه بر قابلیت مه سازی می‌افزاید؛ اما تاثیر منفی بر عملکرد مؤثر سمپاشی می‌گذرد.
 • از سموم با کیفیت و اصل برای محلول شدن با واتراید استفاده کنید. محلول فوگر واتراید زمانی مؤثر است که با سمومی که کیفیت بالایی دارند، محلول شده باشد. در غیر این صورت نمی‌توانیم انتظار کاملی از عملیات‌های سمپاشی مؤثر داشته باشیم.

محلول فوگر حرارتی

 • برای سمپاشی محیط گلخانه توصیه می‌شود که از 5 لیتر فرمالین همراه با 900 گرم محلول فوگر حرارتی استفاده کنید.
 • در حین مه سازی مطمئن باشید که دستگاه فوگر کل فضای هدف را به یک اندازه پایش کرده باشد.
 • قبل ‌از استفاده از سالم بودن مخزن دستگاه فوگر اطمینان داشته باشید.
 • پس‌ از اتمام نیز مخزن دستگاه را به ‌طور کامل با مواد شوینده مناسب بشویید.

محلول فوگر حرارتی برای بهبود عملکرد مه پاشی در فضاهای بسته با هدف سمپاشی و یا گندزدایی و حتی ایجاد مه گرم برای عایق حرارتی فضای باغ در محیط‌های سرد استفاده می‌شود. مکمل مه پاش گرم می‌تواند مه تولید شده را به ‌اندازه‌ی کافی غلیظ و به ‌اندازه کافی روان و اثربخش سازد. البته به ‌شرط آنکه از نمونه اصلی مانند محلول فوگر واتراید استفاده کرده باشید. قیمت روغن فوگر بسته به کیفیت ساخت آن تعیین می‌شود. برای تهیه مناسب‌ترین قیمت محلول ویکادو و واتراید می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت استفاده کنید. گروه فارم صنعت همراه با مشاوره‌های تخصصی در کنار شما است تا این محصول را با بهترین قیمت محلول واتراید در سراسر کشور تامین نماید. ماده مکمل سمپاش فوگر معرفی ‌شده توسط فارم صنعت از نمونه‌های اصلی بازار است که باعث می‌شود تا یک عملیات مه پاشی قدرتمند و مؤثر در تمام فضاهای تحت سمپاشی داشته باشید.

Write your own review
 • Only registered users can write reviews
*
*
 • Bad
 • Excellent
*
*
*