خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بارانی واقعی برای مزرعه در حضور آبپاش آمبو

برای آبیاری زمین های زراعی، روش های متعددی مطرح است. لکن در میان تمام این ایده ‌ها، یک اصل همیشگی وجود دارد. اینکه باید بتوانید آبیاری را به شکل یکنواخت و موثر برای تمام گیاهان در فضای مزرعه تامین نمایید.لذا در خیل ایده های کلاسیک تا روش های مدرن آبیاری باید در تلاش باشیم که بتوانیم از منابع محدود آبی حداکثر راندمان را داشته باشیم و در عین حال تمام فضای مزرعه را به شکل یکدست و یکنواخت آبیاری کنیم.به طور قطع روش آبیاری بارانی که متکی بر آبپاش های مدرن امروزی است، می تواند یکی از بهترین ایده ها در آبرسانی زمین های زراعی باشد. البته به شرط آنکه از یک آبپاش حرفه ‌ای مانند آبپاش آمبو محصول کشور ایتالیا بهره مند باشید.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
آبپاش آمبو ایتالیا به طور قطع یکی از محصولات پیشتاز و با کیفیت در عرصه آبرسانی زمین ‌های زراعی است. برای تکمیل پروسه آبرسانی متکی بر روش های آبپاشی نیاز به خلق شبکه ای از لوله ها با پمپاژ قدرتمند از آب داریم که در انتهای حلقه توزیع آب از طریق یک آبپاش حرفه‌ ای به شکل بارانی بر سطح گیاهان ریخته شود. آبپاش آمبو ایتالیا در خلق این باران مصنوعی بهترین است. یک آبپاش ضربه ‌ای با طرحی تخصصی همراه با متریال با کیفیت که به خوبی می تواند در فضاهای متنوع زراعی تاثیرگذار باشد.وقتی در تکاپوی تهیه بهترین آبپاش کشاورزی هستید، قطعا می دانید که باید به چندین فاکتور کلیدی توجه داشته باشید. فاکتورهایی که باید باشند تا در نهایت برای مزرعه شما یک جریان آبرسانی شبیه به باران مصنوعی را خلق کنند. آبیاری بارانی از روش ‌های مدرن آبرسانی بر زمین های زراعی است. روشی که خیلی ساده در زمین های کلاسیک پیاده سازی می شود و با سرعت اجرای بالایی همراه است.موفقیت در پیاده سازی درست روش آبیاری بارانی متکی بر پاشش صحیح آب است. لذا باید در ابتدا تا انتهای پروسه پیاده سازی سیستم آبیاری بارانی در تلاش برای تهیه بهترین آبپاش کشاورزی باشید. قطعاً در این تلاش سازنده به نام مطرح آبپاش آمبو نیز خواهید رسید.آبپاش تنظیمی آمبو برای ماندن در محیط مزرعه های بزرگ که نیاز به آبیاری گسترده ‌ای دارند، طراحی شده است. قاعده کارکرد تا روش بهره برداری از آبپاش تنظیمی آمبو برای آن است که حجم بزرگی از آب را به شکل باران مصنوعی و یکنواخت بر سطح فضای زراعی بگسترانیم. قطعاً همزمان در آشنایی با آبپاش بارانی آمبو از حضور دیگر محصولات با قابلیت های سطح بالا مطلع هستید.در این بین یقینا اقدام به یک قیاس ساده از سطح توانمندی های آبپاش بارانی آمبو خواهید داشت. اما به طور حتم اگر تجربه استفاده از این محصول توانمند را داشته باشید، قاعده طراحی، قدرت آبپاشی، راندمان کاری و کیفیت ساخت آبپاش آمبو اصل را در لیست بهترین آبپاش کشاورزی ها قرار خواهید داد. اما اگر تجربه استفاده از این محصول ایتالیایی را ندارید، با ما همراه باشید تا به یک تحلیل فنی کامل از جنبه های طراحی در آبپاش آمبو ایتالیا بپردازیم.

آبپاش آمبو در یک نگاه اجمالی

آبپاش آمبو از محصولات اصلی در لیست تولیدات برند Sime می باشد. برند Sime در حال حاضر یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در زمینه آبیاری است که ریشه ‌هایی ایتالیایی دارد.کمپانی Sime در عرصه طراحی تا تولید تجهیزات آبیاری دست بالایی دارد. لذا برای پوشش تمام نیازهای متنوع از فضاهای زراعی، محصولات توانمندی را معرفی کرده است. این برند برای تامین نیاز آبیاری بارانی در زمین های بسیار بزرگ زراعی آبپاش آمبو را طراحی کرده و آن را با کیفیت بسیار خوبی تولید می کند.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
آبپاش آمبو در دسته آبپاش ها با شعاع پاشش زیاد طراحی شده است. از این رو برای حضور در زمین های زراعی متوسط تا بزرگ و پهناور مناسب می باشد. اصولا قاعده آبپاش بارانی بر اصل نمونه ‌های پاشش کم، متوسط و زیاد طراحی می شوند. این دسته بندی ها با تکیه بر ابعاد فضاهای زراعی در نظر گرفته شده است. فضای زراعی ای که ابعاد کوچکی دارد، قطعاً نمی تواند میزبان آبپاش آمبو با قابلیت پاشش وسیع باشد.آبپاش بارانی آمبو برای تامین هر چه بهتر آبرسانی در زمین های بزرگ زراعی متکی بر روش ضربه ای است. در این حالت می تواند علاوه بر پوشش دهی فضای بسیار بزرگ از زمین های زراعی، حالتی از باران مه آلود شده را به شکل مصنوعی تولید کند. حضور قطعه ضربه ساز در تامین این ویژگی تاثیرگذار است. در نتیجه آب با حجمی گسترده به شکل بارانی مصنوعی و یکنواخت بر تمام فضای سبز مزرعه توزیع خواهد شد.قاعده طراحی آبپاش آمبو متکی بر نصب دو نازل برای پاشش آب می باشد. این ایده به جهت خلق توزیع یکنواخت آب در فضای زراعی مطرح شده است. هر دو نازل قابلیت تامین حجم بالایی از آب را دارند و می ‌توانند در خلق توزیع بارانی آب بهترین باشند. طراحی آبپاش فضای سبز ضربه ‌ای آمبو در دو نوع تمام دور و تنظیمی تولید می ‌شود. هر دو نوع تمام دور و تنظیمی از قابلیت بالا در پاشش گسترده آب بهره‌ مند هستند. لکن ایده طراحی آنها متکی بر نحوه جانمایی نازل ها متفاوت می باشد.آبپاش فضای سبز ضربه ای آمبو از الگوی ساده ای در طراحی بهره مند است. قاعده طراحی آن همراه با قطعات مکانیکی کم اما عملکردی موثر است. تمام ایده ها در طراحی آبپاش آمبو برای رسیدن به محصولی است که در عین سبک و کم حجم بودن، قابلیت بالایی در تامین دبی بالای آب نیز داشته باشد. به هر صورت قرار است تا از آبپاش آمبو ایتالیا در فضاهای بسیار بزرگ زراعی استفاده کنیم.لذا منطقی است که باید از این محصول آبیاری، انتظار تامین دبی گسترده ‌ای داشته باشیم. وجه طراحی تا ایده های کاربردی برای آبپاش بارانی آمبو بسیار گسترده است. این آبپاش بارانی قابلیت حضور توانمند و تاثیرگذار در تمامی فضاهای زراعی در حضور انواع محصولات تحت کشت را دارد و به خوبی می تواند از پس تامین ایده های متنوع برای خلق سناریوهای آبرسانی برآید.

مختصری از برند Sime ایتالیا

آبپاش آمبو ایتالیا از محصولات اصلی برند Sime می باشد. کمپانی Sime در حال حاضر یکی از شرکت‌ های معتبر اروپایی است که با رویکرد تولید جهانی در عرصه محصولات آبیاری و آبرسانی شهرت پیدا کرده است.مهارت های ایتالیایی ها در زمینه تولید تجهیزات کشاورزی خصوصاً تجهیزات آبیاری بر هیچ اهل فنی پوشیده نیست. این کشور از اقتصادی متکی بر کشاورزی برخوردار است و در آن جریان بسیار مدرنی از انواع زمین های زراعی دیده می ‌شود.ایتالیایی ها در ابداع، توسعه و کاربرد روش های نوین کشاورزی بهترین هستند. یکی از ایده ‌های تأثیرگذار آنها، توجه ویژه در هر چه اتوماسیون تر کردن آبیاری در فضاهای زراعی می باشد. تفکر اتوماسیون آبیاری، طرح بسیار گسترده ‌ای است که در آن از روش های تامین آب تا انتقال و در نهایت توزیع همراه با تعریف یک سیستم جامع و تحت مدیریت کامل خواهد بود.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 آبپاش بارانی یکی از ایده های ساده در خلق اتوماسیون آبیاری است که برای حضور در زمین ها با روش های کاشت کلاسیک مناسب است. برند Sime ایتالیا یکی از پیشتازان در خلق ایده های نوین از اتوماسیون آبیاری است.این برند فعالیت جدی خود را برای طراحی تا تولید انواع تجهیزات آبیاری از سال ۱۹۵۱ میلادی آغاز کرده است. تولید آبپاش ها از همان ابتدای امر مورد توجه برند ایتالیایی بوده است و حالا با عبور از مرزهای ۷۰ سالگی به یکی از اصلی ترین محصولات طراحی شده این برند صاحب ‌نام تبدیل شده است. تا جاییکه می توان کمپانی Sime ایتالیا را به عنوان اصلی ترین برند تولیدکننده آبپاش در اروپا قلمداد کرد که توانسته است به عنوان برندی جهانی معرفی شود.عمده محصولات آبیاری این برند شامل طراحی تا تولید انواع آبپاش های توربینی و آبپاش های ضربه ای می باشد. آبپاش های ضربه ای تولید شده برند Sime در سه تیپ پاشش کم، متوسط و بالا طراحی شده است.آنچه با عنوان آبپاش آمبو در جمع محصولات برند Sime معرفی شده است، در واقع بخش آبپاش های ضربه ای پاشش بالای آن است. از آنجا که بخش بزرگی از زمین های زراعی، تحت کشت های پهناور هستند، تامین تجهیزات آبیاری چنین فضاهایی نیاز به الگوی کاملاً تخصصی دارد. لذا برند Sime دست به کار بوده تا با تعریف یک بخش مجزا و طراحی دو تیپ آبپاش ضربه ای قدرتمند، به طور حرفه ‌ای اقدام به تأمین نیاز آبیاری در فضاهای بزرگ زراعی داشته باشد.از این رو بخش تولیدی آبپاش آمبو را به شکل مجزا از دیگر محصولات خود معرفی کرده است. به این ترتیب شنیدن نام آمبو معرف حضور یک آبپاش ضربه ای دو نازله قدرتمند است که می ‌تواند در سطح وسیعی از زمین ‌های زراعی به آبرسانی حرفه ‌ای و کاملاً یکنواختی بپردازد.برند Sime در طراحی تا تولید بهترین آبپاش کشاورزی مشهور است و در این بین برای تولید آبپاش آمبو، بالاترین مهارت ها و تجارب خود را به کار بسته است تا در تامین نیاز حرفه ای فضاهای بزرگ زراعی توانمند باشد.

مشخصات فنی آبپاش آمبو

آبپاش آمبو از طرح ضربه ‌ای برای تامین پاشش بارانی استفاده می کند. در الگوی طراحی این آبپاش ضربه ‌ای نمونه‌ های تمام دور تنظیم شونده در نظر گرفته شده است. هر دو مدل از دو نازل برای پاشش آب بهره مند هستند و این قابلیت را دارند که با نازل های مختلف برای تامین انواع شرایط آبیاری همراه شوند. مشخصات فنی در بررسی آبپاش آمبو اصل به قرار زیر هستند.X      آبپاش آمبو اصل می‌ تواند شعاع پاشش ۱۶الی ۲۹متری را تأمین نماید. این مقدار از شعاع پاشش کاملاً تنظیمی است و با ابعاد پاشش در سایزهای بزرگ معرفی می شود. برای رسیدن به یک همپوشانی مناسب از نصب تعدادی آبپاش آمبو، می‌ توان آنها را در فاصله های ۵۰متری از یکدیگر قرار داد. به این ترتیب همراه با قدرت پاشش بالای این مدل ‌ها، قابلیت تامین کامل فضاهای بسیار بزرگ زراعی امکان پذیر می باشد.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 X      آبپاش بارانی آمبو طراحی شده برند Sime کشور ایتالیا قابلیت بسیار بالایی در پذیرش رنج گسترده‌ ای از فشار آب را دارد. این آبپاش با حضور فشار آب در محدوده 1.5 الی 5 بار عاری از هر گونه اختلالی می ‌تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد. این دامنه وسیع در رنج فشار برای حضور در مزارعی که شیب دار هستند، بسیار سودمند است. مزارع با حضور پستی و بلندی ‌ها همواره با تامین آب در فشار یکنواخت مواجه هستند.در این مزارع گاهاً با افت سنگین فشار آب رو به رو هستیم. در این حالت اگر تجهیزی تعریف کرده باشیم که قابلیت کارکرد کاملی همراه با فضای گسترده ‌ای از فشار آب داشته باشد، قطعا می ‌توانیم به یک جریان آبرسانی عالی بپردازیم. آبپاش آمبو اصل می ‌تواند در رنج فشاری گسترده ‌ای فعالیت کند.X      میزان آبدهی آبپاش آمبو در محدوده ۷۶الی ۴۰۶لیتر بر دقیقه می باشد. ظاهراً در این بخش چندان نمی‌ توانیم بر توانمندی های آبرسانی این آبپاش ایتالیایی تکیه کنیم. به هر حال رنج آبرسانی در محدوده زیر ۴۰۰لیتری چندان مناسب برای برخی از محصولات زراعی نمی باشد.اما در عمل زمانی که با طیف بزرگی از محصولات زراعی با نیاز متعادل از آب همراه  با کشت در زمین های وسیع همراه باشید، قطعاً توانمندی تامین دبی متوسط از آب در سطح وسیعی از زمین ‌های زراعی مورد توجه قرار می گیرد. عموم آبپاش های طراحی شده برای پاشش بلند از قابلیت دبی بسیار بالایی برخوردار هستند. از آنجا که این آبپاش ها قابلیت آبرسانی در دبی های کم را ندارند، استفاده از آنها برای بسیاری از محصولات زراعی چالش برانگیز است. اما در طراحی آبپاش آمبو، سعی شده است تا الگوی آبرسانی با سطح آبپاشی وسیع در رنج دبی بسیار گسترده ‌ای صورت گیرد.X      قابلیت کارکرد با انواع نازل های ۸الی ۱۶میلیمتری را دارند. نکته تأثیرگذار در طراحی آبپاش آمبو، انعطاف بالای این محصول برای تامین سناریوهای مختلفی از آبیاری است. کافی است از انواع نازل های تعریف شده برای این آبپاش ضربه ای استفاده کنید تا به راحتی قابلیت تعریف انواع پاشش ها را داشته باشید. نازل های تعریف شده از جنس برنج هستند و می توانند پاشش باران گونه ای را شبیه سازی کنند.X      در ساخت آبپاش آمبو ایتالیا از متریال های برنج، آلومینیوم و پلاستیک استفاده شده است. بخش بدنه از متریال آلومینیوم می باشد. در عین حال در طراحی محل اتصال و قسمت ضربه ساز از فلز برنج استفاده شده است و از پلاستیک در تکمیل بخش های آب بندی و تنظیمات آبپاش گنجانده شده است. استفاده از بدنه فلزی باعث ایجاد استحکام بالایی است. لذا آبپاش آمبو قابلیت مقاومت در برابر انواع ضربات و یا ناملایمات جوی را دارد. در عین حال بهره ‌مندی از متریال آلومینیومی در کنار فلز برنجی قابلیت ضد زنگ زدگی کاملی را برای آبپاش آمبو فراهم کرده است.X      نوع اتصال آبپاش آمبو از مدل مادگی با سایز 11.2 اینچ است. این سایز مقدار استاندارد در متصل شدن به شبکه توزیع آب می باشد.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 X      آبپاش آمبو از ۵نازل در قطرهای 8، 10، 12، 14 و 16 میلیمتری استفاده می کند. تمامی این نازل ها قابلیت کارکرد با فشار 1.5 الی 4 پاسکال را دارند. اما در تامین مشخصه های کاری با تفاوت‌ هایی همراه هستند.*        نازل 8 میلیمتری قابلیت تامین پاشش از طول ۱۶الی ۲۱متری با مقدار دبی ۷۶الی ۱۲۵لیتر بر ساعت را دارد.*        نازل ۱۰ میلیمتری قابلیت تامین پاشش از طول ۱۷الی ۲۳متری با مقدار دبی ۱۰۳الی ۱۶۹لیتر بر ساعت را دارد.*        نازل ۱۲میلیمتری قابلیت تامین پاشش از طول 18 الی ۲۵متری با مقدار دبی ۱۳۷ ۲۲۴لیتر بر ساعت را دارد.*        نازل ۱۴میلیمتری قابلیت تامین پاشش از طول ۲۰الی ۲۶متری با مقدار دبی ۱۹۵تا ۲۹۰لیتر بر ساعت را دارد.*        نازل ۱۶میلیمتری قابلیت تامین پاشش از طول ۲۱الی ۲۹متری با مقدار دبی ۲۵۷الی ۴۰۶لیتر بر ساعت را دارد.همان طور که شاهد هستید نوع نازل تعریف شده در آبپاش آمبو معرف مقدار توانمندی در آبپاشی به همراه میزان قابلیت آبدهی را تعیین خواهد کرد. نازل های بزرگتر ظرفیت آبدهی بیشتری دارند. از این رو غالبا در سطح مزارع بسیار بزرگ مورد استفاده قرار می‌ گیرند.در مشخصه های فنی تا قاعده طراحی هر دو مدل آبپاش آمبو نگاهی جدی برای تامین نیاز فضاهای گسترده زراعی مد نظر بوده است. در این مشخصه ها قابلیت کارکرد با فشار بسیار قدرتمند از آب همراه با تامین دبی بالا مورد توجه است. در عین حال آبیاری دو نازله با محدوده ای فراتر از ۱۷متر قطعاً وجه کاربردی آبپاش آمبو در سطح زمین های متوسط رو به بزرگ زراعی را آشکار خواهد کرد.در بحث متریال نیز با یک آبپاش بسیار مقاوم مواجه هستیم. آبپاش آمبو ایتالیا از دسته آبپاش ها با بدنه فلزی است که در بهره ‌مندی از ترکیب متناسب فلزات آلومینیوم و برنج طراحی شده است. بخش بدنه از متریال آلومینیوم باعث سبک شدن و البته کاهش در قیمت آبپاش آمبو خواهد شد.با توجه به تمام المان های فنی برای کارکرد در فضاهای بزرگ زراعی، عمده جریان فروش آبپاش آمبو، بابت تامین نیاز آبیاری در زمین های بزرگ زراعی با تفکر کلاسیک صورت می گیرد.

الگوی طراحی آبپاش های ضربه ای

در مقدمات امر همراه با پروسه مشخصه های فنی تا ایده طراحی آبپاش تنظیمی آمبو به حضور یک ضربه ساز در اجرای عملیات آبپاشی این قطعه اشاره داشتیم. اینکه آبپاش آمبو ایتالیا از مدل ‌های ضربه ای است که با تولید جریان باران گونه ‌ای از آب کار می کند. قاعده طراحی آبپاش های ضربه ای برای تولید حالتی باران گونه است.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 در الگوی پیاده سازی روش های آبیاری بارانی، حضور یک خط پمپاژ قدرتمند از آب برای آغاز عملیات پاشش ضروری است. لکن به صرف تامین قدرت پمپاژ آبی همراه با تعریف نازل های پاشش گونه نمی ‌توانیم شرایط یکدست و یکنواخت در آبیاری را فراهم آوریم. برای آبیاری یکنواخت باید اقدام به تامین یک فضای یکدست از توزیع آب به شکل بارانی داشته باشیم. الگوی تعریف شده در آبپاش های ضربه ای برای تولید همین باران مصنوعی است.بخش ضربه زن در اجزای تعریف شده آبپاش از یک صفحه بلند که غالباً فلزی است، ساخته شده است. این صفحه درست در جریان آب خارج شده از نازل آبپاش حضور دارد. این صفحه تحت تاثیر فنر تعریف شده در آبپاش بر محل استقرار خود ماندگار است؛ اما تحت یک ساز و کار مکانیکی این قابلیت را دارد که حول محور خود با حضور فشار مشخصی از آب به گردش درآید.وقتی فشار آب در داخل لوله منتهی به آبپاش ضربه ای از حدود مشخصی بالاتر است، بخش ضربه ساز تحت تاثیر فشار آب جابجا خواهد شد. البته در امتداد چرخش با مقاومت سنگین فنر تعریف شده در آبپاش مواجه است. لذا به شکلی که گویا در حال بازی کردن باشد، در یک سیکل ادامه دار از حرکت با فشار آب تا بازگشت تحت تاثیر قدرت فنر قرار می‌ گیرد. این حرکت در هر سیکل به یک ضربه بر جریان آبی که از نازل در حال خارج شدن است، منتهی خواهد شد. در نتیجه باعث به هم خوردن تنظیم در جریان آب خارج شده از نازل شده، موجب ایجاد حالت باران گونه ‌ای است.آبپاش بارانی آمبو نیز از دسته مدل ‌های ضربه ای است که در آن تحت تاثیر فشار آب، فرکانس تولید ضربه مشخص خواهد شد. هر چه فشار آب بالاتر باشد و در عین حال از نازل ‌های کوچکتری استفاده کرده باشیم، فرکانس تولید ضربه نیز افزایش پیدا می کند.این فرکانس تولید ضربه باید در یک مقدار مشخص که متناسب با فضای مزرعه است، تنظیم شود. در صورتی که از ضربات کم بهره مند باشیم، حالت بارانی را تأمین نخواهیم کرد. در حالیکه با حضور ضربات متوالی در تعداد بالا از قابلیت پاشش بلند و طولانی آب، در محیط مزرعه تاثیر منفی خواهیم گذاشت. لذا منطقی است که با توجه به نوع محصول تحت کشت، سطح زمین زراعی و شرایط آب و هوایی فرکانس تولید ضربه را تنظیم کنیم.عموم آبپاش های حرفه ای با قابلیت تنظیم فرکانس ضربه ای طراحی شده ‌اند. در آبپاش آمبو نیز این قابلیت تعریف شده است که بتوانید با حضور یک سیستم ساده، توالی ضربات و همچنین مقدار حساسیت به تولید ضربات را تحت کنترل داشته باشید و آن را به مقدار مناسب با فضای مزرعه تنظیم کنید.

ایده طراحی آبپاش های دو نازله به چه دلیل است؟

آبپاش آمبو محصول کشور ایتالیا با الگوی دو نازله طراحی شده است. در این آبپاش کارآمد از یک نازل با هدف آبرسانی در مسافت‌ های طولانی و یک نازل با هدف آبرسانی در مسافت ‌های کوتاه استفاده شده است.قاعده طراحی عموم آبپاش های حرفه ‌ای که قابلیت آبرسانی در مسافت های طولانی را دارند به تعداد نازل ها می باشد. گاها در محصول برخی از برندها شاهد بهره مندی بیش از دو نازل هستیم. اما وجود نازل دوم که به مراتب کوچکتر با ظرفیت آبدهی کمتر از نازل اول است، به چه دلیل است؟ و چرا باید در هنگام تهیه کردن یک آبپاش حرفه ‌ای برای حضور در زمین های بزرگ زراعی به این نکته در طراحی فنی آنها توجه داشته باشیم؟
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 قاعده طراحی انواع آبپاش ها در خلق روش آبیاری بارانی است. این آبپاش ها طوری طراحی شده اند که می توانند حجم بالایی از آب را با فشار قدرتمندی به شکل پاشش گونه که حالتی مه آلود پیدا می‌ کند، بر سطح فضای مزرعه بگسترانند. هر چه سطح مزرعه بزرگتر باشد، لاجرم نیاز به تعریف آبپاش قوی تر با قابلیت پمپاژ بالاتر از آب را داریم.مانند آبپاش آمبو که در دسته مدل ‌های حرفه ‌ای است و می تواند تا شعاع فراتر از ۳۰متری را نیز پوشش بدهد. برای رساندن آب تا شعاع بالا لازم است تا از نازل‌ های بلند با زاویه پاشش زیاد استفاده کنیم.چنین نازلی در طرح ساخت هر دو مدل دور کامل و تنظیمی از آبپاش آمبو دیده می شود. برای آنکه بتوانیم همزمان آب را به دورترین نقطه برسانیم و در عین حال سطوح میانی را نیز آبرسانی کرده باشیم، از سیستم ضربه زدن استفاده می کنیم.صفحه ضربه زن باعث اختلال در عملکرد پمپاژ آب شده، حالتی باران گونه را خلق می کند تا آب در تمام سطح توزیع شود. با این وجود ابعاد فضا آنچنان بزرگ است که نمی ‌توانیم تمام یک دایره به شعاع ۳۰متری را با حضور تنها یک نازل آبیاری کنیم. آب با چنان قدرت بالایی از این نازل در حال خارج شدن است که عملاً به سطح زمین های نزدیک محل استقرار آبپاش نمی ‌رسد.نازل دوم که کوچکتر با قدرت پرتاب کمتری است، برای پوشش دهی زمین های نزدیک به محل استقرار آبپاش بارانی تعریف شده است. از آنجا که هر چه به سمت محل استقرار آبپاش بارانی نزدیک تر باشیم، از سطح کمتر زمین زراعی بهره ‌مند هستیم، لذا نیاز به حجم کمتری از آب داریم. برای همین است که نازل دوم را کوچکتر با ظرفیت آبدهی کمتر طراحی می کنند.الگوی طراحی هر دو مدل آبپاش بارانی آمبو در حضور دو نازل است. یک نازل بلند و قدرتمند که قابلیت پاشش آب تا شعاع ۱۷الی ۳۰متری را دارد و نازل دوم که در ابعادی کوچکتر با تعریف زاویه پاشش کمتر برای رساندن آب به زمین های اطراف محل استقرار آبپاش آمبو تعریف شده است.برای هر عملیات آبرسانی در سطح زمین های زراعی نیازی به تامین آبپاش های دو نازله ندارید. آبپاش های دو نازله مانند آبپاش فضای سبز ضربه ای آمبو نمونه های حرفه ای برای پوشش زمین های بسیار بزرگ زراعی هستند. پس بهتر است قبل از اقدام جدی برای خرید و فروش آبپاش آمبو اطلاع کاملی از سطح زمین تحت آبیاری داشته باشید.به هر حال قیمت آبپاش آمبو بسیار بالاتر از نمونه ‌های معمولی است و در صورت عدم نیاز جدی به حضور چنین آبپاش حرفه ای، مستلزم صرف هزینه بالایی شده اید. در مقابل برای حضور قدرتمند در سطح فضاهای زراعی با وسعت بالا، بهره مندی از آبپاش آمبو ایتالیا در مدل های دور کامل و یا خودتنظیمی بهترین انتخاب هستند.

تعریف الگوی پاششی در طرح ساخت آبپاش های بارانی

یکی از نکات بسیار تأثیرگذار در هنگام خرید آبپاش بارانی، توجه به الگوی پاشش آب است. مثلاً در طراحی آبپاش آمبو که مورد بحث ما می باشد، دو الگوی تنظیمی و تمام دور مد نظر است. لکن این الگوهای پاشش چه هستند و چه تاثیری در عملکرد نهایی عملیات آبپاشی دارند؟-    الگوی طراحی متکی بر آبپاش های تمام دور: طرح ساخت این مدل از آبپاش ها به گونه ای است که نازل ها تحت تاثیر قدرت هیدرولیکی آب حول محور خود می گردند. لذا این قابلیت را دارند که تمام محیط اطراف خود را به یک اندازه تحت آبپاشی یکنواختی داشته باشند. عمده استفاده این مدل از آبپاش ها در فضاهای بزرگ زراعی است که دور تا دور محل استقرار آبپاش از گیاهان زراعی پوشیده شده باشد.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 -    الگوی طراحی متکی بر آبپاش تنظیم شونده: در بسیاری از فضاهای زراعی و خصوصاً فضاهای سبز شهری تا باغ های شخصی از فضاهایی بهره ‌مند هستیم که در محدودیت هستند. مثلاً حضور یک باغچه در کنار یک پیاده رو.در این حالت قطعا نمی توانیم تمام فضای ۳۶۰درجه ای در محیط اطراف آبپاش را آبیاری کنیم. بلکه باید آبیاری ما کاملا هدفمند شده باشد. تعریف آبپاش های تنظیمی بر همین اصل ساده استوار است. در این آبپاش ها سیستم مکانیکی تنظیم شونده خاصی طراحی شده است تا به راحتی بتوانید زاویه پاشش مورد نظر خود را تعریف کنید. در انتهای تنظیمات شما، آبپاش تنها در محدوده مجازی که برای آن تعریف کرده اید، عملیات آبپاشی خود را انجام می ‌دهد.برخی از مدل های طراحی شده در جمع آبپاش های تمام دور این قابلیت را دارند که به عنوان نمونه های تنظیم شونده نیز مورد استفاده قرار گیرند. اما عموم تولیدکنندگان این دو تعریف را مجزا از هم می دانند و به طور کلی هر کدام از آبپاش ها را به شکل تخصصی در یکی از دو ایده طراحی می‌ کنند. در آبپاش های بلند که از حضور دو نازل استفاده شده است، جهت قرارگیری نازل ها نسبت به هم، معرف توانمندی تا کارایی خود تنظیمی و یا تمام دور بودن آبپاش می باشد.مدل های تعریف شده برای آبپاش فضای سبز ضربه ای آمبو شامل هر دو مدل است. البته هر قابلیتی را در یک طرح تخصصی طراحی کرده است. لذا در محصولات معرفی شده برند ایتالیایی شاهد تعریف آبپاش تنظیمی آمبو در کنار آبپاش تمام دور هستیم. اگر در مقام خرید و فروش آبپاش آمبو هستید، بهتر است در همان ابتدای امر با یک رویکرد درست در نیازی که دارید، یکی از این دو مدل را انتخاب کنید.

آبپاش آمبو طرح تمام دور

آبپاش های تمام دور مخصوص نصب در میانه فضاهای زراعی طراحی شده ‌اند. در این مدل شاهد گردش تمام دور هر دو نازل هستیم. موقعیت قرارگیری نازل ها در مخالف یکدیگر است. به این ترتیب همزمان که نازل اصلی در حالت آبپاشی در زمین های دورتر است، نازل کوچک و کمکی در حال آبپاشی بر زمین ‌های نزدیکتر اما در جهت مقابل می باشد.در طراحی این آبپاش آمبو برای نازل کوچکتر از یک صفحه ضربه زننده استفاده شده است. صفحه تحت تاثیر قدرت فنری که در داخل یک پوشش پلیمری نگهداری می ‌شود، قابلیت حرکت نوسانی پیدا می ‌کند.نازل مقابل که بلندتر است و قابلیت آبپاشی برای مسافت های طولانی تر را دارد، فاقد صفحه ضربه زننده می باشد. اما در بخش هد این نازل از یک زبانه با قابلیت تنظیمی استفاده شده است. این زبانه درست در مقابل جریان آب پاشش قرار دارد و با تنظیم آن می توانیم جریان نامنظم و پخش شونده ای در آب ایجاد کنیم.از آنجا که طول فاصله پرتاب برای نازل بلند، آنقدر بالا است که خود آب در طی کردن این مسیر به شکل بارانی تبدیل خواهد شد، حضور یک زبانه ساده با قابلیت آشفته کردن مسیر پاشش آب در تکمیل این پروسه آبیاری کافی است. آبپاش مذکور حول محور خود می گردد و این قابلیت را دارد که به طور کامل تمام فضای سبز اطراف خود را آبیاری بارانی کند. تمام نازل های استاندارد تعریف شده قابلیت نصب شدن بر این مدل تمام دور از آبپاش آمبو ایتالیا را دارند.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 

آبپاش آمبو طرح تنظیمی

وقتی الگوی طراحی آبپاش از مدل ‌های تنظیمی است، پس باید جهت پرتاب هر دو نازل به یک سمت باشد. این موضوع در طرح ساخت آبپاش تنظیمی آمبو نیز در نظر گرفته شده است. در این طرح هر دو نازل بلند و کوچک در راستای یکدیگر قرار دارند.نازل بلند فاقد بخش ضربه ساز است. در حالیکه در نازل کوچک از یک ضربه ساز برنجی استفاده شده است. در بخش پشتی آبپاش آمبو یک قسمت تنظیمی با هدف رعایت درجه پاشش آب تعبیه شده است. این قسمت، تعیین کننده زاویه پاشش است. به مانند طرح ساخت آبپاش تمام دور، الگوی حرکت صفحه ضربه ساز متکی بر نصب یک فنر در داخل یک محافظ پلاستیکی است.هر دوی این آبپاش های تعریف شده در برند آمبو ایتالیا از ترکیب متریال های آلومینیومی و برنجی در کنار بخش های پلاستیکی ساخته شده ‌اند. بدنه از متریال آلومینیوم است تا تأثیر مثبتی بر وزن و قیمت آبپاش آمبو داشته باشد. اما اتصالات تا صفحه ضربه زننده را از جنس برنج طراحی کرده ‌اند. زاویه پاشش هر دو نازل یکسان است و در هر دو مدل قابلیت پرتاب یکنواختی از آب پیش بینی شده است. اما اگر در فضایی محدود، قصد آبرسانی پاششی را دارید، به طور قطع بهره ‌مندی از آبپاش تنظیمی آمبو تأثیر عملیاتی بهتر و مفیدتری خواهد داشت.

کاربردهای آبپاش آمبو ایتالیا

ماهیت طراحی تا کارکرد مدل های مطرح شده در آبپاش آمبو به شکل پاشش ملایم و یکنواختی از آب است. آب خارج شده از این آبپاش بدون هر گونه تنش است. آب با ملایمت و به شکل یکدست و باران گونه در فضای اطراف پخش خواهد شد. این الگوی طراحی برای نصب شدن در فضای زراعی بهترین است. لذا ماهیت طراحی تا کاربرد آبپاش آمبو برای اهداف زراعی در سطح زمین ها با محصولات متراکم می باشد.در زمین های زراعی که الگوی کشت آنها متکی بر روش های سنتی آبیاری است، به طوری که ایجاد یک شبکه آبیاری منظم غیر ممکن و یا زمانبر و شاید به شدت هزینه بردار است، راه اندازی سیستم های آبیاری بارانی بهترین ایده است.در این بین اگر از فضای زراعی محدودی بهره مند هستید، قطعاً می توانید با نصب چند عدد آبپاش معمولی با قدرت پاشش کم تا متوسط نیازهای فضای  زراعی خود را تامین نمایید. اما در فضاهای بزرگ زراعی که ابعاد زمین بسیار بزرگ می‌ شود، نصب تعداد بالای آبپاش ها برای تامین همپوشانی کامل فضای زراعی، چالش برانگیز است.برای فضاهای بزرگ زراعی نصب تعداد کمی از آبپاش آمبو کفایت می‌ کند. هر آبپاش آمبو توانایی پوشش دایره ای به شعاع ۲۵متر را دارد. لذا با قرار دادن در فاصله های ۵۰متری به طور قطع می ‌توانیم بهترین همپوشانی در زمین های بزرگ زراعی را پدید آوریم.از این رو استفاده از آبپاش آمبو در زمین های کشت گیاهان متراکم مانند گندم، جو، ذرت و یا کشت گیاهان غده ای، مانند سیب زمینی، پیاز، هویج و... کارایی دارد. این آبپاش در فواصل طولانی از هم نصب می شود و برای کمک به تکمیل کشت انواع مزارع دیم بهترین است.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 از طرفی یک جنبه کلیدی در کاربردهای آبپاش آمبو برای فرو نشاندن گرد و خاک است. آبپاش آمبو قابلیت نصب سیار بر تانکرهای حمل آب را دارد و از آنجا که می تواند حجم گسترده‌ ای از آب را در شعاع بسیار طولانی به شکل بارانی پخش کند، برای استفاده در مواردی مانند گرد و خاک زدایی از زمین های بیابانی کارایی دارد.در مقابل وجه قدرتمند در پاشش آب این آبپاش زراعی با توجه به دو نازله بودن آن، ماهیت استفاده در فضاهای سبز شهری و باغ های شخصی را ندارد. قدرت آبپاشی این مدل آنقدر بالا است که به هیچ حالت نمی توان از آنها در فضاهای سبز تزیین شده استفاده کرد. به همین دلیل بهتر است برای آبپاشی فضاهای سبز، باغ و پارک های شهری به فکر خرید یک آبپاش قدرتمند نباشید.آنچه مشخص است نگاه برند ایتالیایی در تامین یک آبپاش کاملاً حرفه ‌ای بوده است تا بتواند با کارکرد رنج فشاری متنوع همراه با انواع زمین های زراعی در شیب تند نیز کارآیی کامل داشته باشد. توانمندی بالای آبپاش فضای سبز ضربه ای آمبو در تغییرات فشار آب، آنها را برای حضور قدرتمند در انواع زمین های زراعی شیب دار که دائماً با نوسان فشار آب همراه هستند، مناسب کرده است.

نکات در نگهداری تا استفاده حرفه ای از آبپاش آمبو

-    آبپاش آمبو از نازل های ظریف با قابلیت تولید قطرات باران گونه بهره مند می باشد. اگر می خواهید که آبپاش شما برای مدتی طولانی فعالیتی مستمر و حرفه ای داشته باشد، حتما از یک فیلتر مناسب بر سر راه آبپاش بارانی آمبو استفاده کنید. آب در سطح مزرعه مستعد تجمع ذرات جامد و ناخالصی های بسیاری است.حتی این آب می تواند محل رشد انواع گیاهان آبزی و یا حشرات باشد. اگر مسیر انتقال آب به سمت آبپاش تنظیمی آمبو بدون فیلتر باشد، با احتمال بالا خیلی زود روزنه های کوچک در نازل های آبپاش مسدود خواهند شد. در این حالت شاید بتوانید با تعویض نازل این مشکل را حل کنید. اما به یقین هیچ راه حل منطقی برای رسوب ذرات در داخل مجرای آبپاش نخواهید داشت.-    آب در مسیری پرفشار در اختیار آبپاش آمبو قرار خواهد گرفت. این آبپاش از شرایط آب بندی بسیار خوبی در اتصال قطعات بهره مند است. اما در هنگام اتصال به لوله توزیع آب نیاز به آب بندی دارد. در غیر این صورت آب تحت فشار از درز اتصال آبپاش به لوله توزیع آب نشت پیدا خواهد کرد. لذا برای پرهیز از هدر رفت آب لازم است که از تفلون در محل اتصال آبپاش بارانی آمبو به لوله توزیع آب استفاده کنید. در نظر داشته باشید که هنگام اتصال آبپاش به لوله توزیع آب، رزوه اتصالات آبپاش آمبو آسیب نبیند.-    ضربه گیر بخش کلیدی در طراحی هر مدل از آبپاش آبیاری است. نبود این قطعه و یا خرابی آن باعث ایجاد آسیب بر بدنه آبپاش خواهد شد. در آبپاش آمبو نیز این قطعه کلیدی حضور دارد. لازم است تا به شکل دوره ای بخش ضربه گیر در آبپاش آمبو ایتالیا را بازدید کنید. این قطعه قابل به تعویض شدن است. پس اگر با یک ضربه گیر خراب مواجه هستید، بهتر است تا در اولین فرصت نسبت به تعویض آن اقدام کنید.-    بخش فنری در تامین حرکت صفحه ضربه ساز حضوری کلیدی دارد. در آبپاش آمبو این بخش توسط یک کلاهک پلاستیکی محافظت می شود. در حین کار با آبپاش آمبو به هیچ حالت این کلاهک پلاستیکی را جدا نکنید و یا سعی در تغییر قدرت فنری برای حرکت صفحه ضربه ساز ندشته باشید.حذف کلاهک پلاستیکی و یا شکسته شدن آن باعث نفوذ آب به داخل بخش فنری آبپاش آمبو خواهد شد. این اتفاق در دراز مدت باعث فرسایش فنر است. در نتیجه عملکرد روان صفحه ضربه ساز با مشکل مواجه می شود. هر گونه ضعف در عملکرد صفحه ضربه ساز مانع از خلق پاشش باران گونه است.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 -    بازدید دوره ای نازل ها را جدی بگیرید. نازل ها بخش تولید باران مصنوعی هستند. هر گونه اختلال در کار آنها باعث اخلال جدی در مسیر آبپاشی است. لذا با وجود فیلترها هم بهتر است تا به شکل دوره ای بازدیدی کلی از تمام نازل ها داشته باشید تا در صورت انسداد و یا خرابی نازل ها اقدام به تعویض آنها نمایید. برای مدل های متنوع از آبپاش آمبو انواع نازل ها را تعریف کرده اند. هر کدام از این نازل ها قابلیت تامین شرایط متفاوتی از آبیاری را دارند. به این ترتیب دست شما در انتخاب نوع نازل برای نصب شدن بر آبپاش آمبو اصل باز است.اگر آبپاش آمبو نمی چرخد چه باید کرد؟آبپاش های بارانی چه در مدل های تنظیمی و یا مدل های تمام دور با طی کردن مسیری از فضای اطراف خود اقدام به آبیاری یکنواخت می کنند. آبپاش حول محور خود می چرخد. لذا عملکرد مطلوب آبپاش در گردش منظم و یکنواخت آن است. اما گاهی در شرایطی هستیم که نازل آبپاش نمی چرخد. آبپاش آمبو نیز ممکن است با این مشکل جدی مواجه باشد. لکن در صورت عدم چرخش نازل در آبپاش بارانی آمبو باید بررسی شود که دلیل این مشکل چیست؟¨     آبپاش بارانی تحت فشار آب قابلیت گردش را دارد. لذا اگر آبپاش آمبو اصل شما نمی چرخد، خیلی نگران خرابی آن نباشید. با احتمال بالا آب از فشار کافی برخوردار نمی باشد. در تشریح هر یک از مدل های آبپاش آمبو اشاره داشتیم که مقدار فشار آب مجاز برای عملکرد صحیح هر مدل چه مقدار است. حضور این حداقل ها برای تامین حرکت گردشی آبپاش بارانی است. در صورتی که فشار آب نتواند این حداقل را تامین نماید، آبپاش هم نمی چرخد. بهترین آبپاش کشاورزی آنها هستند که می تواند در رنج بالایی از تغییرات فشار آب کار کنند. آبپاش آمبو این قابلیت را دارد که در محدوده فشار بسیار اندک از آب نیز فعالیت کاملی داشته باشد.¨     مسدود شدن نازل ها مانع از جریان یافتن قدرتمند آب است. در نتیجه قدرت کافی برای چرخش آبپاش آمبو فراهم نمی شود. لذا اگر از حضور مناسب فشار آب اطمینان دارید، لازم است که وضعیت نازل ها را بررسی کنید. نازل های مسدود شده را باز کنید. البته برای این کار هرگز از یک سیم و یا هر شی تیز استفاده نکنید. استفاده از فلزات نازک برای باز کردن نازل به آن آسیب می رساند. نازل مسدود شده را باز کنید و با یک شستشوی مناسب آن را کاملا تمیز کنید.¨     بخش گردان بر روی بخش ثابت از آبپاش آمبو ایتالیا حرکت می کند. میان این دو بخش واشرهایی تعریف شده است. این واشرها جدا از بحث آب بندی به ایجاد حرکت با اصطکاک کم میان بخش متحرک و بخش ثابت کمک می کند. اگر در صورت خراب شدن این واشرها سطح اصطکاک میان بخش های متحرک و ثابت در آبپاش آمبو زیاد شد، در حرکت گردشی آن ایجاد اخلال می کند. لذا با چک کردن این واشرها احتمالا می توانید به مشکل عدم گردش مناسب آبپاش آمبو پی ببرید.¨     در طراحی آبپاش ها بخشی با نام بالک وجود دارد. این بخش همان صفحه ضربه ساز است. هر گونه خرابی و یا تغییر فرم در ظاهر این بخش مانع از گردش مناسب آبپاش خواهد شد.¨     در بطن طراحی هر دستگاه آبپاشی از یک فنر استفاده شده است. این فنر در تنظیم درست حرکت گردشی آبپاش ها نقش کلیدی دارد. خرابی و یا دستکاری این فنر مانع از عملکرد صحیح آبپاش می باشد. پس اگر آبپاش شما نمی چرخد، شاید در بخش فنر با مشکل مواجه هستید.
آبپاش آمبو ایتالیا (Ambo)
 محصولات آمبو در حال حاضر از بهترین های عرصه ی آبیاری مکانیزه هستند. آبپاش های این برند در سطح کشورهای اروپایی فروش بسیار خوبی را تجربه می کنند. البته قیمت آبپاش آمبو نیز در ایجاد این محبوبیت تاثیرگذار است.لیست قیمت آبپاش آمبو کاملا تحت تاثیر ظرفیت دستگاه است. لکن این لیست قیمت آبپاش آمبو در مقایسه با دیگر رقبا همچنان فضایی کاملا رقبتی را تجربه می کند. به هر صورت تامین آبیاری مکانیزه بخش کلیدی و بسیار مهمی در موفقیت یک زمین زراعی است. لذا بهره مندی از بهترین آبپاش کشاورزی همواره یک چالش جدی است. اینکه بتوان در حضور یک آبپاش خوب بهترین شرایط آبیاری در فضای زراعی را تامین نمود.آبپاش آمبو ایتالیا می تواند به عنوان یک محصول مطمئن و تاثیرگذار در فضای مزرعه مورد استفاده قرار گیرد. شاید این محصول در کنار رقبایی مانند آبپاش کامت و یا محصولات برند ویرسا اندکی سطح پایین تر باشد.اما به طور یقین در تامین آبیاری فضاهای محدود زراعی به یکی از بهترین ها تبدیل خواهد شد. برای آنها که با یک مزرعه نه چندان بزرگ در حضور کشت گیاهان نه چندان متراکم هستند، بهره مندی از این آبپاش توانمند ایتالیایی پیشنهاد بسیار خوب
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5