خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

آبپاش مخفی شونده رین (Rain)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بهره مندی از یک فضای سبز و زیبا بهترین انتخاب در پوشش حیاط های خانگی، باغ های شخصی و یا محوطه های شهری است. حضور درختان در کنار انواع بوته های سرسبز که همگی در چهره ا‌ی سبزپوش از زمین آراسته شده به چمن هایی یکدست، فضایی دلنشین است که هر کسی مایل است تا در محوطه های اطراف محل زندگی‌ اش از آنها بهره مند باشد. لکن رسیدن به یک محوطه سرسبز نیاز به همت کافی در نگهداری از گیاهان، خصوصاً زمین های پوشیده شده از چمن دارد. آبیاری منظم و درست در خلق یک فضای سبز تاثیرگذار نقش کلیدی بازی می ‌کند. لذا انواع تجهیزات حرفه ای برای تامین درست آبیاری در فضاهای سبز ابداع شده است. آبپاش مخفی شونده رین محصول کشور ایتالیا یکی از بهترین نمونه ها در تامین حرفه ‌ای آبیاری برای فضاهای سرسبز می باشد. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 آبیاری گیاهان قطعاً مهمترین مرحله در نگهداری از آنها می باشد. هر گیاهی بسته به ماهیتی که دارد، نوع کشت و محل نگهداری، از شرایط آبیاری متفاوتی بهره مند خواهد شد. مثلاً نمی ‌توانید آبیاری یک گل زیبا بر چهره گلدانی کوچک را با آب رسانی به درختان تناور باغ های میوه یکسان در نظر بگیرید. هر کدام از این شرایط در پرورش و نگهداری از گیاهان ایده های مخصوص به خود در آبیاری را دارند. آبیاری فضای سبز نیز روش های مخصوص به خود را می ‌خواهد. آبپاش فضای سبز رین برای آن است که دست شما را در آبیاری چنین فضاهایی حرفه ای تر کرده باشد. در یک فضای سبز تزیینی مانند حیاط چمن پوش باغ های شخصی تا محوطه های سرسبز برای پارک ها در فضاهای شهری، رسیدن به وجه زیبایی فضا، اصلی همیشگی است. در این محیط ها می خواهیم از زیبایی گیاهان در کنار هم بهره ‌مند باشیم. پس نمی توانیم فضا را در کنار عناصر مزاحم مانند انواع شیلنگ های آبپاشی داشته باشیم. آبپاش مخفی شونده رین با هدف تأمین آبیاری به شکلی که قابل رویت نباشد طراحی شده است. در ایده های حرفه ای برای تامین آبیاری فضای سبز مانند آنچه در طرح ساخت آبپاش رین حضور دارد، قرار است تمام تجهیزات مربوط به آبیاری دور از فضای دید افراد قرار گیرند. این تجهیزات طوری طراحی شده اند که با مخفی شدن در زمین نصب می ‌شوند. به این ترتیب در تمام مدتی که قرار است فضای سبز ما تحت آبیاری حرفه ای قرار گیرد، تمام تجهیزات آبیاری مانند آبپاش مخفی شونده رین، دور از دید همگان در زیر زمین نصب هستند. در این حالت بدون آنکه اصلاً متوجه حضور آنها باشیم، از فضای سبزی زیبا و یکدست که به شکل حرفه ‌ای آبیاری شده است، لذت خواهیم برد. هدف از نصب آبپاش های مخفی شونده مانند آبپاش رین بسیار فراتر از تأمین زیبایی در فضای سبز است. هدف اصلی در طراحی چنین تجهیزاتی رسیدن به یک شرایط ساده در آبیاری است که همراه با مصرف هدفمند آب باشد. در این بین ایده های پنهان کار شدن سیستم آبپاش بر جنبه های زیبایی کار می ‌افزاید. 

قاعده طراحی آبپاش های مخفی شونده

آبپاش مخفی شونده رین یکی از محصولات حرفه‌ ای است که به شکل تخصصی برای نصب شدن در فضاهای سرسبز شهری تا باغ های خانگی طراحی شده است. اما قبل از آنکه بخواهیم به معرفی کامل این محصول خوش‌ ساخت از برند ایتالیایی بپردازیم، بهتر است دورنمایی از ایده های ساخت انواع آبپاش مخفی شونده را مطرح کنیم. اینکه اصولاً منظور از آبپاش مخفی شونده دقیقا چیست؟ و چرا از آنها در سطح فضاهای سرسبز که جنبه های تزیینی دارند استفاده می ‌شود؟ آبپاش های مخفی شونده در دسته تجهیزات آبیاری هستند که به شکل فوران آب با حالتی پاشش گونه اقدام به آبیاری گیاهان می کنند. این نوع از تجهیزات آبیاری نیاز به خطوط تامین آب تحت فشار دارند تا با الگوهای متنوعی که برای آنها تعریف شده است، قابلیت پاشیدن آب در محیط اطراف خود را داشته باشند. قاعدتاً هر نازل آبپاش می ‌تواند یک شعاع تقریباً بزرگی از محیط اطراف خود را آبیاری کند. البته در طرح ساخت آبپاش های مخفی شونده، ایده نصب آنها در زیر زمین مطرح است. این نوع از آبپاش ها به شکلی طراحی شده اند تا در لحظه هایی که نیاز به آبیاری نمی باشد، در دل زمین پنهان شوند. برای نصب کردن آبپاش های مخفی شونده لازم است تا به ارتفاع بدنه آبپاش اقدام به حفر زمین فضای ‌سبز نماییم. آبپاش مخفی شونده در این سوراخ های حفر شده در زمین نصب خواهد شد. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 بسته به بزرگی فضا می توانیم از تعداد یک الی چند عدد آبپاش مخفی شونده استفاده کنیم که همگی آنها از طریق یک خط لوله آب تحت فشار مشترک بهره ‌مند باشند. این لوله نیز می تواند در دل خاک نصب شده باشد. در زمان هایی که نیاز به آبیاری فضای سبز نداریم، طبعاً لوله انتقال آب عاری از هر گونه فشار آب است. در نتیجه تمام آبپاش ها تحت تاثیر مکانیزم مکانیکی ای که برای آنها تعریف شده است، در عمق خاک پنهان خواهند شد. در زمان ‌هایی که قرار است اقدام به آبپاشی فضای سبز کنیم، با جریان یافتن فشار آب در لوله های انتقال، بخش مکانیکی تعریف شده در آبپاش های مخفی شونده تحت تاثیر این فشار قرار گرفته، باعث می ‌شود تا سر نازل پاشش آب به سمت بالا حرکت کند. به این ترتیب بخش پاشش آب هر آبپاش مخفی شونده دیده خواهد شد که تحت فشار آب، در حال پخش کردن قطرات آب است.طبعاً در صورت اتمام مراحل آبیاری با قطع کردن مسیر جریان آب در لوله های انتقال، سر نازل آبپاش مخفی شونده تحت تاثیر مکانیزم مکانیکی تعریف شده برای آن دوباره در بستر خاک پنهان خواهد شد. آبپاش مخفی شونده رین دقیقا با همین الگوی مکانیکی در کار آبپاش تعریف شده است. البته کیفیت کار آبپاش های مخفی شونده در پنهان کاری مناسب آنها است. نکته ‌ای که در آبپاش مخفی شونده رین ایتالیا به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. 

مختصری از برند رین ایتالیا

قصد آشنایی کامل در تحلیل فنی با آبپاش مخفی شونده رین ایتالیا را داریم. پس لازم است قبل از هر صحبتی اشاره ‌ای هر چند مختصر بر برند تولیدکننده این محصول هم داشته باشیم. به هر حال باید بدانیم که قرار است فضای سبز و زیبای خودمان را با محصول کدام برند فعال در عرصه تولید تجهیزات کشاورزی مجهز سازیم. ایتالیایی ‌ها از پیشگامان در عرصه تجهیزات کشاورزی و البته آبیاری هستند. یک کشور با آب و هوای مدیترانه ای که از مزارع بسیاری نیز برخوردار است، منطقی است که در آن ایده های کارآمد در آبیاری مورد توجه قرار بگیرد. ایتالیا کشور سرسبزی است. اما آب و هوای مدیترانه ای مانع از آن است که رودهای بزرگ و رودخانه های پرآب در این کشور جاری باشند. از این رو تقریبا نمی ‌توانیم این کشور اروپایی را در جمع پرآب های قاره سبز قرار دهیم. برای همین است که ایتالیایی ‌ها از دیرباز در تکاپوی خلق ایده های هوشمندانه در انتقال آب بوده اند. قطعاً از ایده ‌های باستانی آنها در انتقال آب مطلع هستید. ایده هایی که حالا تفکر آن نسل به نسل چرخیده است و با مهندسین خوش ذوق امروز ایتالیایی در قامت شرکت هایی مثل رین نمود پیدا کرده است. شرکت رین (Rain) ایتالیا در سال ۱۹۶۸ با هدف طراحی و توسعه تجهیزات مدرن در آبیاری مزارع تاسیس شده است. شرکتی که از همان ابتدای امر در تکاپوی رسیدن به بالاترین راندمان در آبیاری بوده و می باشد. نوآوری های برند رین در خلق تجهیزات مدرن آبیاری مانند انواع شیر برقی ها، کنترلرهای آبیاری، آبپاش ها و قطره چکان ها در هیچ اهل فنی پوشیده نمی باشد. برند رین یکی از پیشگامان در طرح اتوماسیون آبیاری است. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  مراد از اتوماسیون آبیاری رسیدن به نوعی از آبیاری است که در آن کمترین اثری از حضور انسانی دیده شود. در چنین سیستم هایی قرار است تمام فضای باغ و مزرعه به شکلی هدفمند و برنامه ‌ریزی شده آبیاری شوند. به طوری که تنها نیاز به یک نظارت ساده از جانب عوامل انسانی باشد. موضوعی که برند رین ایتالیا استاد تمام در اجرای آن است. آبپاش مخفی شونده رین ایتالیا نیز با چنین الگویی طراحی شده است. اینکه بتوانیم با تفکر اتوماسیون آبیاری در سطح فضای سبز حاضر باشیم و با کمترین اثر انسانی همراه یک سیستم پنهان آبیاری، فضای سبز و گسترده را آبیاری کنیم و در عین حال از راندمان مصرف آب مطلوبی بهره مند باشیم. در حال حاضر محصولات برند رین از کشور ایتالیا به عنوان یکی از با کیفیت ترین محصولات کشاورزی در سطح بازار حضور دارد. خرید و فروش آبپاش رین تحت نام پرآوازه این برند مورد توجه جمع بزرگی از اهل فن می باشد. از طرفی باید نیم نگاهی هم به قیمت آبپاش مخفی شونده رین داشته باشیم که در قیاس با سطح کیفی بالای محصولات این برند، رنج مناسبی را اختیار کرده است. 

ایده ها در طراحی آبپاش مخفی شونده رین

در ایده طراحی آبپاش مخفی شونده رین یک اصل ساده نموده عینی دارد. اینکه بتوانیم عاری از هر گونه مزاحمتی و البته خارج از هر گونه آسیبی به سیستم آبپاش، عملیات آبیاری را به انجام رسانیم. در طراحی آبپاش مخفی شونده رین در واقع قصد ایجاد یک تعامل میانفضای سبز و کاربری های آن با حضور آبپاش ها شده است. برای آبیاری گسترده و مداوم فضای سبز که تمام زمین های آن چمن پوش هستند، باید دست به کار باشیم و برای تمام محیط، شرایط تامین یکنواخت آب را فراهم کنیم. قطعاً نمی توانیم شیلنگ آبیاری در دست در میان فضای بزرگ محیط‌ های سرسبز به حرکت در آییم و بخواهیم عملیات ممتد و بی ‌پایان آبیاری را انجام دهیم. اگر با یک فضای سبز کوچک مانند حیاط خانه ای معمولی مواجه هستید، در دست گرفتن یک شیلنگ آبپاش نه تنها جانکاه نیست؛ بلکه می ‌تواند به عنوان یک تفریح نشاط آور نیز تلقی شود. اما وقتی ابعاد فضا بسیار بزرگ می ‌شود، مانند آنچه در زمین های گلف وجود دارد، دیگر نمی توانیم متکی بر باغبان ها در آبیاری فضای سبز باشیم. در این حالت باید به فکر ایجاد یک سیستم آبیاری اتوماسیون باشیم. قطعاً در آبیاری اتوماسیون فضای سبز باید به فکر نصب آبپاش ها باشیم. آبیاری قطره ای در این موارد کارایی ندارد. روش های اتوماسیون مانند آبیاری قطره‌ ای در زمان هایی است که قرار است برای یک گیاه خاص به شکل پیوسته مقدار اندکی از آب را تامین کنیم. اما در فضای سرسبزی مانند زمین های چمن پوش گلف و یا پارک های بزرگ شهری و شاید زمین های چمن پوش ورزشی، هدف ما آبیاری انبوهی از گیاهان به شکل همزمان می باشد. لکن این فضاها برای لذت بردن، ورزش کردن و یا هر نوع حضور فیزیکی انسان ها طراحی شده اند. مثلاً فضای سبز یک پارک شهری را در نظر بگیرید. قطعاً در طول یک روز عادی طیف کامل و گسترده ‌ای از افراد در این فضای سبز حضور پیدا می ‌کنند. در این حالت اگر قرار باشد که سیستم های آبپاش در معرض دید افراد باشند، نه تنها از منظر زیبایی فضای سبز جالب نیستند؛ بلکه خطر آسیب دیدن سیستم آبپاش نیز وجود دارد. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  لذا با طرح ساخت آبپاش مخفی شونده رین و یا محصول کارآمد از هر برند مطرح دیگری دو هدف ساده را دنبال می ‌کنیم. اول اینکه یک سیستم آبپاشی اتوماسیون شده را ایجاد کرده ‌ایم تا در سطح زمین های بزرگ و سرسبز شده به خلق بالاترین راندمان آبیاری کمک کند و دوم اینکه با الگوی مخفی شونده بودن عملاً از هر گونه آسیب رسیدن به سیستم آبیاری نصب شده ما جلوگیری به عمل می آید. 

بررسی مشخصه های فنی مدل ها در آبپاش مخفی شونده رین

آبپاش مخفی شونده رین ایتالیا مخصوص نصب در فضاهای سبز طراحی شده است و می تواند عاری از هر گونه اختلالی در کاربری فضا عملیات مستمر و حرفه‌ ای آبیاری چمن و دیگر گیاهان تزئینی در فضاهای سبز را به انجام رساند. البته بسته به نوع فضا می توانید از دو تیپ پاشش با شعاع کم و پاشش با شعاع متوسط و بالای محصولات برند ایتالیایی بهره مند باشید. 

مشخصه های فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل mini Pro

 مدل mini Pro در جمع محصولات برند رین ایتالیا با قابلیت پاشش کم از فشار آب مناسب، برای نصب شدن در فضاهای کوچک خانگی است. این نمونه ‌ها قابلیت کارکرد مناسبی در فشار اندک از آب دارند. در شرایط ساخت با کیفیت قابلیت این را دارند که برای سال‌ های متمادی در فضای سبز هدف شما حضوری فعال و مستمر داشته باشند. نکات در مشخصه های فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل mini Pro به قرار زیر است. o      قابلیت شعاع پاشش آب در این مدل کم است. مقدار رنج تعریف شده در شعاع پاشش از حدود ۵ الی 9 متر متغیر می باشد. البته بسته به انتخاب شما در نوع تنظیمات تقریباً ساده ‌ای که همراه این تجهیز است، می توانید دامنه پاشش آب را تعیین کنید.o      آبپاش رین در مدل mini Pro قابلیت تامین دبی آب در محدوده 2.8 الی 12.5 لیتر در دقیقه را دارد. برای این منظور شرایط تنظیمی ساده و دقیقی پیش ‌بینی شده است. البته تغییر در قدرت دبی، تاثیری بر قدرت پاشش آبپاش مخفی شونده رین ندارد. شما می توانید هر مقدار قدرت آبپاش را در هر سطح از دبی آب داشته باشید.o      آبپاش مخفی شونده رین در مدل mini Pro با قابلیت آسان در تنظیم زاویه پاشش طراحی شده است. این آبپاش قابلیت کاملی در تعیین رنج وسیعی از سناریوهای پاشش آب را دارد. تنظیم زاویه پاشش با امکان ۳۶۰ درجه ای، این شرایط را فراهم می ‌کند که آب را به شکل گسترده و یا جهت دار تحت شرایط پاشیده شدن داشته باشید. آبپاش مخفی شونده رین با قابلیت تعریف زاویه پاشش از ۴۰ الی ۳۶۰ درجه ای طراحی شده است.o    اتصال آبپاش مخفی شونده رین در مدل مذکور از طریق یک مادگی با قطر  اینچی است. این ابعاد یک مقدار استاندارد در تعریف اتصال تجهیزات آبرسانی می باشد. لذا می توانید از این مدل آبپاش رین برای اتصال با دیگر محصولات تعریف شده از سیستم های آبپاش در برندهای گوناگون بهره مند باشید.o      آبپاش مخفی شونده رین مدل mini Pro از قابلیت بالایی در مقابله با ورود گرد و خاک و آلودگی ها برخوردار است. استفاده از یک لاستیک مقاوم و با کیفیت در طرح ساخت مکانیکی آبپاش مذکور قابلیت محافظت خوبی را برای آن فراهم کرده است. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 o      آبپاش مخفی شونده رین از قابلیت و انعطاف پذیری بالایی برای نصب شدن در سطح بسیاری از فضاهای سبز خانگی تا شهری و حتی زمین ‌های ورزشی برخوردار است. 

مشخصه های فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20

کمپانی رین سعی دارد تا با معرفی محصولاتی که قابلیت کارکردهای بالایی داشته باشند، در سطح بازار حاضر شود. برای این منظور در سطح طراحی انواع آبپاش های مخفی شونده خود لیست کاملی از امکانات را فراهم کرده است. مانند آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20 که با قابلیت کارکرد در فشار اندک از آب طراحی شده و می ‌تواند سطح متوسطی از آبیاری را تامین نماید. o      آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20 با قابلیت شعاع پاشش 1.8 الی 5.2 متر طراحی شده است. این مقدار در پاسخگویی به عموم فضاهای سبز در محیط های خانگی عالی است. رنج تغییرات شعاع پاشش آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20 تقریباً بالا است. این محدوده که در حدود ۲ الی ۵ متری تنظیم شده است باعث خلق قدرت مانور بالایی است. البته در طراحی مکانیکی آبپاش رین از شرایط ساده و تقریبا دقیقی در تنظیم درست این شعاع پاشش بهره مند هستید.o      به موازات شعاع پاشش تقریباً متوسط رو به پایین آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20، قابلیت دبی در محدوده 1.9 الی 17 لیتر بر دقیقه می باشد. در نظر داشته باشید که آبپاش رین مدل SO20 از نمونه ‌های کم ظرفیت است که قابلیت پاشش متوسطی رو به پایین دارد. از آنجا که مساحت تحت پاشش این آبپاش رین کم است، طبیعتاً نیاز بالایی به تامین دبی زیاد از آب احساس نمی ‌شود. البته در این آبپاش مخفی شونده رین، شرایطی پیش بینی شده است که با تغییر در سطح دبی، از قدرت پاشش آن کاسته نشود.o      آبپاش مخفی شونده رین در مدل SO20 قابلیت کاملی در آبپاشی با فشار آب در رنج 1.4 الی 3.5 بار دارد. رنج فشار کاری ۳ بار یک خط تغذیه آب معمولی است و تقریباً در سطح آب های شهری می توانید آن را داشته باشید. اما قابلیت اصلی در طراحی این مدل آبپاش مخفی شونده رین، کارکرد کامل با فشار 1.4 پاسکال است. به یقین می توان گفت که این مدل از محصولات رین به شکل تخصصی برای کار در فشار کم از آب طراحی شده است.o    آبپاش مخفی شونده رین مدل SO20 از یک خط تغذیه ورودی با قطر  اینچی به شکل مادگی بهره مند می باشد.قیمت آبپاش رین ‌مدل SO20 تقریباً در لیست ارزانترین مدل های برند مذکور است. از این رو حجم خرید و فروش آبپاش رین در مدل مذکور تقریباً بالا است. البته شرایط پاشش متوسط و کاملا مناسب برای حضور در محیط های خانگی باعث شده تا با استقبال خوبی در استفاده از این مدل آبپاش مخفی شونده رین وجود داشته باشد. 

مشخصات فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50

آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 یک نمونه سطح متوسط با قابلیت کارکرد مطلوب در فشار کم از آب می باشد. این مدل از قدرت پنهان شوندگی مناسب در عمق خاک، ارتفاع کافی برای تامین آبپاشی با عمق بالا و همچنین شرایط مطلوب در ایجاد زاویه های پاشش آب است. آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 برای نصب شدن در محیط های باغ و حیاط های نه چندان بزرگ بهترین است. پاشش یکنواختی دارد که در آن از متریال های بسیار با کیفیتی در ساخت استفاده شده است. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 آبپاش مخفی شونده رین در مدل SO50 با طراحی ارتفاع رایزر در حدود ۱۰ سانتیمتری با شرایط تامین ارتفاع کل پاشش در محدوده ۱۵ سانتیمتری همراه است. این اعداد معرف سطح تقریباً مناسبی در طراحی و عملکرد فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 می باشد. البته دیگر بخش های فنی در طراحی این مدل به قرار زیر هستند. o      آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 قابلیت کارکرد با ثبات در محدوده فشار 1.4 الی 5 بار را دارد. به این ترتیب با نصب شدن در هر نوع جریان آبی که عملاً می ‌توانیم از قابلیت ‌های سطح بالای این آبپاش مخفی شونده بهره ‌مند باشیم. اگر قرار است تا در یک فضای سبز از چندین آبپاش مخفی شونده رین ‌مدل SO50 نصب کرده باشید، دیگر نباید نگران افت فشار آب در سیستم باشید. همیشه این احتمال وجود دارد که در مسیر تامین آب آبپاش هایی که به شکل سری تغذیه می ‌شوند، به دلیل مصرف جریان آب در آبپاش های ابتدای خط با افت فشار در انتهای خط مواجه باشیم که در این حالت بهره مندی از یک مدل آبپاش که سطح قدرت مانور بالایی در بازی فشار آب داشته باشد، مانند آنچه برای آبپاش رین مدل SO50 طراحی شده است، مفید خواهد بود.o      آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 قابلیت تامین آب دهی در مقدار 2.8 الی 12.5 لیتر بر دقیقه را دارد. از این رو در تنظیم قطر شعاع پاشش کم تا شعاع پاشش حداکثری این قابلیت را دارد که در خط تغذیه ای با رنج متنوعی از جریان آب، به راحتی و به شکل یکنواخت اقدام به آبیاری نماید. از طرفی می توانید آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 را با حضور چنین طیف بزرگی از دبی برای سطح متنوعی از فضاهای سبز به کار ببرید.o      آبپاش مخفی شونده رین مدل SO50 به مانند دیگر مدل‌ های استاندارد شده این برند با سایز ورودی در اندازه 1.2 اینچ از نوع مادگی می ‌باشد.در لیست قیمت آبپاش رین، این مدل محدوده با رنج قیمت معمولی را تجربه می ‌کند. البته به یقین نباید انتظار داشته باشید که محصول خوش ساخت و با کیفیت برند رین را در جمع رقبای معمولی بازار قرار دهید. لکن در حال حاضر سطح بزرگی از مشتریان علاقه به خرید و فروش آبپاش رین مدل SO50 دارند. یک دلیل ساده در تنوع گسترده این آبپاش برای کار در هر نوع سطح فشاری از آب می باشد. 

مشخصه های فنی آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75

حرفه ‌ای ‌ترین، با قابلیت کاربرد بالا در جمع مدل های طراحی شده از آبپاش مخفی شونده رین را باید در مدل SO75 جستجو کنیم. مدل SO75 با قابلیت های تنظیمی و کاملی همراه شده است. شما به راحتی می توانید مقدار قدرت پاشش و سطح دبی آب را در این مدل از آبپاش مخفی شونده رین، آن هم به شکل همزمان تنظیم کنید. از سوی دیگر در آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75 شاهد قابلیت تنظیم درجه پاشش کاملاً بزرگی هستیم. با حضور قابلیت تنظیم زاویه پاشش در محدوده ۴۰ الی ۳۶۰ درجه ای عملاً می ‌توانید از این مدل آبپاش رین در هر نوع فضای محدودی بهره ‌مند باشید. کافی است زاویه پاشش آبپاش را به طور مناسب با توجه به زاویه دلخواه خود تنظیم کنید تا در هر بار گردش نازل در آبپاش تنها در محدوده زاویه تعریف شده شما شاهد عملیات پاشش آب باشیم. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  در طراحی آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75 سعی بر ایجاد قابلیت های بالا بوده است. برای این مدل ۸ نوع نازل استاندارد که می‌ توانند انواع سناریوهای پاشش آب را بسازند طراحی شده است. در عین حال آبپاش مذکور دارای چهار نوع نازل خاص با قابلیت پاشش تراکتوری نیز می باشد. o      آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75 با قابلیت کارکرد در فشار کاری ۲ الی ۵ بار طراحی شده است. از این رو به خوبی می تواند پاسخگوی مناسبی در آب ها با فشار کم باشد.o      برای آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75 میزان آبدهی با ظرفیت 1.9 الی 53 لیتر بر دقیقه تعریف شده است. این رنج بزرگ در تغییرات مقدار آبدهی عملاً ما را با یک مدل آبپاش در قابلیت های بالا مواجه خواهد کرد. زمانی که می توانید برای حجم های متنوع از گیاهان در تنوع بالا که نیاز به شرایط آب رسانی بسیار متفاوتی دارند، از این مدل بهره مند باشید.دامنه بالای تعریف شده در قابلیت تامین دبی آب در آبپاش مخفی شونده رین مدل SO75، این مدل را برای حضور در هر نوع شرایط آب و هوایی مناسب کرده است. مثلا اگر در یک محیط باران خیز هستید، می ‌توانید درجه دبی عبوری آب را تا حد بسیار اندکی کاهش دهید. در حالیکه با حضور در یک محیط گرم و خشک که هوا فاقد رطوبت است، این قابلیت را دارید که به انتقال آب ۵۰ لیتر بر دقیقه برسید. البته این میزان از دبی را تنها در حضور یک موتور پمپ آب تجربه خواهید کرد. 

قاعده طراحی آبپاش مخفی شونده رین ایتالیا

قاعده طراحی در انواع آبپاش های مخفی شونده همراه با تعریف یک بخش متحرک است. این نوع از آبپاش ها باید در بطن خاک دفن شوند. به طوری که تمام بخش بدنه در دل خاک قرار گرفته و تنها سر پهن آنها مماس بر سطح زمین باشد. به این ترتیب ماهیت پنهان شوندگی این نوع از آبپاش تامین خواهد شد. البته با حضور بخش متحرک که نازل آبپاش نیز می باشد، در هنگام انجام عملیات آبپاشی، سر متحرک آن جابجا شده تا اندکی بالاتر از سطح زمین قرار گرفته، عملیات پاشش آب را انجام دهد. آبپاش مخفی شونده رین از دو بخش مجزا که در دل هم به حالتی مکانیکی حرکت می ‌کنند، تشکیل شده است. بخش اول قسمت ثابت در تعریف ساختار آبپاش مخفی شونده رین است که در درون خاک قرار خواهد گرفت. برای نصب هر یک از مدل های طراحی شده در آبپاش فضای سبز رین باید اقدام به حفر چاله هایی مناسب با عمق کافی برای حضور بخش ثابت از آبپاش در نظر بگیریم. بخش دوم که قسمت متحرک در طراحی آبپاش فضای سبز رین می باشد در داخل بخش ثابت شده در خاک به حالتی متحرک قرار دارد. این بخش قرار است در مواقع آبیاری از خاک بیرون آمده و اقدام به تامین انواع حالت های تعریف شده آبیاری نماید. البته در ایجاد این حرکت رفت و برگشتی برای آبپاشی چندان ایده ‌های دشوار طراحی در قطعات مکانیکی آبپاش پیش روی ما نمی باشد. مکانیزم کارکرد آبپاش مخفی شونده رین بسیار ساده است. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  در این مکانیزم تا زمانیکه فشار آبی در داخل لوله های انتقال آب وجود ندارد، قسمت متحرک تحت تاثیر فنر به کار رفته شده در داخل بخش ثابت به سمت پایین کشیده می ‌شود. به این ترتیب در صورت خاموش بودن سیستم آبیاری، نازل پاشش نیز در بطن خاک پنهان شده است. در صورتی که مقدار فشار آب در داخل لوله ها از مقدار تعریف شده برای عملکرد آبپاش مخفی شونده رین بالاتر برود، قدرت آب بر قدرت فنر غلبه کرده، باعث می ‌شود تا سر نازل متحرک آبپاش به سمت بالا در سطح خاک هدایت شود. با هدایت سر متحرک به سمت بالا مسیر انتقال آب نیز باز می ‌شود. به این ترتیب آب با فشار کافی در فضای نازل پاشش قرار می‌ گیرد. اینکه از چه نوع نازلی در سر متحرک آبپاش مخفی شونده رین استفاده کرده باشید، انواع روش های پخش آب صورت می ‌گیرد. مکانیزم مکانیکی تعریف شده در آبپاش مخفی شونده رین به گونه ‌ای است که سر نازل تحت فشار آب شروع به چرخیدن خواهد کرد. بسته به اینکه ما چه زاویه ای در پاشش را برای عملکرد آبپاش مخفی شونده رین تعریف کرده باشیم، جریان پاشش آب، زاویه مورد نظر را طی می‌ کند و هر بار در انتهای حرکت به سمت ابتدای سیکل گردش خود باز می ‌گردد. این فرآیند تا زمانی که سطح فشار آب، محدوده مناسبی داشته باشد ادامه پیدا خواهد کرد. در صورتی که با خاموش کردن سیستم آبیاری مانند از کار افتادن موتور پمپ آب ها و یا بسته شدن شیر آب، سطح فشار سیال در داخل لوله ها افت پیدا می ‌کند. در این حالت قدرت فشار آب دیگر قابلیت تقابل با فنر تعبیه شده در بخش ثابت دفن شده در خاک را ندارد. در این حالت فنر قدرت آن را دارد که سر متحرک و بیرون زده از خاک را به سمت داخل کشیده، در سر جای خود مستقر سازد. در نتیجه به محض پایان یافتن جریان آبیاری، تمام نازل های پاشش آبپاش مخفی شونده رین آنچنان پنهان می شوند که گویی اصلا در سطح باغ و فضای سبز حضور ندارند. 

مشخصه های کلیدی در ساختار آبپاش مخفی شونده رین

رین از دسته برندهای صاحب ‌نام در عرصه تولید تجهیزات آبیاری است. این برند صاحب نام، ایتالیایی است. از این رو عموم محصولات تولید شده این برند در جایگاه رقابتی بالای بازار قرار دارند. یکی از نکات تاثیرگذار در فروش آبپاش مخفی شونده رین نیز حضور امکانات و ویژگی های برتر در طراحی این محصولات است. در حال حاضر عموم فعالان در چیدمان فضای سبز علاقه بالایی دارند که از آبپاش مخفی شونده رین در طراحی های خود استفاده کنند. چرا که الگوی کارکرد تخصصی همراه با حضور امکانات برتر طراحی شده، استفاده از محصولات رین را به بهترین انتخاب در تکمیل سیستم آبیاری فضاهای سبز تبدیل کرده است. برخی از ویژگی های تاثیرگذار در بررسی مشخصه های فنی تا جنبه های کارکردی از انواع آبپاش مخفی شونده رین به قرار زیر هستند. ×    آبپاش های تولید شده برند رین در امر مخفی کاری بهترین هستند. آنها پس از پایان یافتن عملیات آبیاری به معنی واقعی کلمه پنهان می شوند. این موضوع باعث می‌ شود تا بدنه آبپاش مخفی شونده رین از خطر هر گونه آسیب جدی در اثر برخورد اشیا و یا ضربه های وارد شده از حضور افراد در امان باشد. زمین های گلف، پارک های شهری، باغ های خانگی و... کاملا مستعد رفت و آمد بسیار افراد هستند. ماهیت فضای سبز در تماشای آنها است و این تماشا بارها و بارها همراه با قدم زدن های طولانی در فضاهای سبز می باشد. از این رو باید تحت هر حالتی حضور آبپاش های نصب شده در فضای باغ و چمن زار را از معرض آسیب دیدن در اثر رفت و آمدهای انسانی و گاهاً تجهیزات و حتی حیوانات در امان نگه داریم. یک آبپاش وقتی در امان است که بتواند به طور کامل مخفی شود و این پنهان کاری را در عملکرد آبپاش مخفی شونده رین به طور کاملا حرفه ای شاهد هستیم. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  ×    آبپاش مخفی شونده رین آنچنان پنهان کار است که کاملاً از معرض تماشای هر یک از افراد ناآگاه به دور می ‌ماند. وقتی یک عدد آبپاش مخفی شونده رین عملیات آبپاشی خود را به انجام می ‌رساند و حالا می ‌خواهد پنهان ‌کار باشد، آنچنان در دل خاک می ‌نشیند که گویی اصلا وجود ندارد و این مهمترین نکته در نصب آبپاش های مخفی شونده است. چرا که دیگر کسی آنها را نمی ‌بیند تا فکر دزدیدن و یا خراب کردن آنها را در سر داشته باشد.×    پنهان کاری آبپاش مخفی شونده رین تاثیر چشمگیری در زیبایی هر چه بیشتر فضای سبز دارد. ماهیت فضای سبز در چهره کاملاً طبیعی آن است. در صورت وجود هر گونه عنصر مصنوعی و یا تجهیزات و ماشین ‌آلات، مانع از تماشای زیبایی های طبیعی است. آبپاش های مخفی شونده را برای تکمیل زیبایی فضاهای سبز ابداع کرده اند و در این بین محصول طراحی شده برند رین در دسته بهترین نمونه ‌ها است که عملاً حضور آنها هیچ تأثیر منفی بر فضای زیبای باغ ندارد.×    آبپاش مخفی شونده رین در پاشش یکنواخت و کاملاً همگن آب بسیار توانمند است. طراحی ایده آل و مسیر ساخت دقیق و حساب شده این آبپاش ها باعث می شود تا در هر سطح فشاری شاهد یک پوشش کاملاً یکنواخت باشیم. در آبپاش محیط های سرسبز با اهداف ایجاد فضاهای زیبا و تزئینی، یکنواخت بودن آبیاری بسیار مهم است. چرا که باید تمام فضا به شکل یکدست و تاثیرگذاری سرسبز و زیبا باشد. آبپاش مخفی شونده رین در تامین پاشش یکنواخت برای فشارهای متنوع آب عالی است.×    تمامی مدل های طراحی شده برای آبپاش مخفی شونده رین دارای قابلیت تنظیمات بالایی هستند. یکی از موثرترین تنظیمات تعریف شده در آبپاش مخفی شونده رین، قابلیت کنترل زاویه پرتاب آب است. در این آبپاش ها شاهد کنترل خوبی بر زاویه آب از حدود ۴۰ الی ۳80 درجه هستیم. به این ترتیب انواع آبپاش مخفی شونده رین را می توانید در محدودترین فضاها برای آبپاشی در پیچیده ترین حالت ها تنظیم کنید. آبپاش مخفی شونده رین این قابلیت را دارد که با گردش نازل مقدار درجه تعریف شده شما را پیمایش کند.×    در تمامی مدل های طراحی شده از آبپاش مخفی شونده رین قابلیت بالایی در تنظیم سطح دبی خواهید داشت. از رنج تقریبی یک متر مکعب بر دقیقه تا مدل های ۵۰ متر مکعبی در جمع محصولات رین دیده می ‌شوند. البته هر یک از این محصولات خود به تنهایی قادر هستند تا با اندک تنظیم ساده ‌ای دامنه تغییرات گسترده ‌ای برای سطح دبی خروجی خود داشته باشند. 
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 ×    قابلیت تنظیم مقدار قدرت پاشش نیز از دیگر ویژگی‌ های تعریف شده در آبپاش مخفی شونده رین است. به راحتی می توانید با در دست گرفتن یک اهرم کوچک، شعاع پاشش در خروجی آبپاش را کاهش دهید. این آبپاش ها قابلیت مانور بالایی در تامین شعاع پاشش برای قطرهای گوناگون از زمین باغ را دارند. با کاهش تنظیم شعاع پاشش شاهد آبپاشی در محیط اطراف آبپاش مخفی شونده هستیم. در حالیکه می توانید مقدار قدرت پاشش را تا حدود بسیار زیادی بالا ببرید. 

کاربردهای آبپاش مخفی شونده رین

قاعدتاً اصلی ‌ترین ایده های کاربردی در هنگام بهره مندی از آبپاش مخفی شونده رین برای آبرسانی گسترده به گیاهان باغ می باشد. قاعده طراحی آبپاش رین نیز به مانند هر یک از انواع آبپاش ها در پاشیدن آب است. این ایده با هدف تکمیل اتوماسیون آبیاری به موازات روش های قدرتمند دیگری نیز مانند آبیاری قطره ای مطرح شده و کارایی دارد. در این بین قطعاً جدی ترین وجه کاربردی از آبپاش مخفی شونده رین، تامین آبیاری های اتوماسیون شده است. محیط باغ های تزیینی، پارک های شهری، زمین های گلف و حتی فضاهای ویلایی غالباً با هدف ایجاد یک محیط سرسبز و زیبا طراحی شده اند. لذا در چنین فضاهایی جالب نیست که یک یا چند نفر باغبان، شیلنگ در دست در حال آبیاری چمن های بی انتها باشند. گاهی فضاهای سبز آنچنان بزرگ می شوند که دیگر نمی توانید به شکل دستی در حضور چند نفر باغبان اقدام به آبیاری موثری داشته باشید. در این حالت عملاً باید یک یا چند باغبان در استخدام باشند تا مداوم در سطح چمن های بی انتهای فضای سبز شروع به آبیاری کنند. آبیاری ای که قطعاً دقت بالایی ندارد، مصرف آب را بالا می ‌برد، نمی ‌تواند شکل یکنواخت و موثری داشته باشد و در نهایت بر کیفیت مطلوب در رشد یکسان گیاهانی مانند چمن‌ ها نمی ‌انجامد. اتوماسیون در آبیاری به طور خلاصه برای خلاص شدن از حضور فیزیکی انسان ها تعریف شده است. شرایطی که در آن با طراحی یک سیستم مرکزی و مدیریت شده قرار است آب را در شبکه به هم پیوسته ‌ای از لوله ها که در سطح فضای سبز گسترده شده هستند، پخش کنیم و در نهایت با حضور آبپاش های حرفه‌ ای، عملیات آبرسانی به گیاهان را در سطحی یکنواخت و فراگیر به انجام رسانیم.  
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
  قاعده طراحی شده برای انواع آبپاش مخفی شونده رین، تکمیل این سیستم های اتوماسیون در آبرسانی می باشد. در الگوی کاری آنها قرار است برنامه زمانبندی شده ای و یا دستورات نظارتی از جانب اپراتورها صادر شود. به این ترتیب ماهیت آبرسانی گیاهان حالتی کاملا اتوماسیونی به خود خواهند گرفت. از طرفی از آنجا که در فضاهای تزیینی و باغ‌ های چمن پوش شده، عمده فعالیت ها برای این نوع آبپاش ها در نظر گرفته شده است، قابلیت خودکار در پنهان شدن که به شکل اتوماتیک قابلیت آبپاش را خواهد داشت، در تکمیل این پروسه اتوماسیون سازی برای آبیاری باغ و چمن تاثیرگذار است. عمده فضاهای کاربردی برای آبپاش مخفی شونده رین را می توان در موارد زیر دسته بندی نمود. ü    آبیاری باغچه ها و محیط های خانگی: در ایجاد یک شرایط آبیاری اتوماسیون شده خانگی می توانید از یک مدل ساده در جمع آبپاش مخفی شونده رین استفاده کنید. غالباً حیاط های خانگی که بیشتر شبیه به باغچه های کوچک هستند، فضاهای بسیار بزرگی محسوب نمی شوند. از این رو نصب یک عدد آبپاش مخفی شونده رین که توسط فشار آب شهری تامین خواهد شد، برای آبیاری چنین فضاهایی مناسب است.ü    آبیاری باغ ها و فضاهای بزرگ سبزپوش: برای آنکه بتوانید گیاهانی مانند چمن را در یک باغ و یا ویلای بزرگ آبیاری کنید، قطعاً باید اقدام به نصب چند عدد آبپاش مخفی شونده رین نمایید. غالباً باغ ها و یا ویلاهای شخصی در عین بزرگ بودن، فضاهایی مدرن و زیباسازی شده دارند. برای چنین فضاهای مدرن شده ای چندان جالب نیست که همچنان از روش ‌های آبیاری کلاسیک استفاده کنیم.ü    آبیاری فضاهای شهری اعم از پارک ها، پارک های جنگلی، بوستان ها و...: چنین فضاهایی در عین زیبا بودن مستعد رفت و آمدهای عمومی هستند. از این رو همواره خطر شکسته شدن، خرابی و حتی دزدیده شدن ملزومات آبیاری وجود دارد. البته گاها این فضاها آنچنان بزرگ می‌ شوند که چاره‌ ای جز نصب یک سیستم یکپارچه برای آبیاری نخواهیم داشت. لذا اجرای آبیاری اتوماسیون شده که مجهز به آبپاش مخفی شونده رین است، برای اجرای آبیاری در چنین فضاهایی مناسب است.ü    زمین های بازی مانند زمین گلف: برخی از فعالیت های ورزشی مانند گلف در زمین های پوشیده از چمن صورت می گیرند. در عین حال این زمین‌ ها مستعد حضور انواع ماشین ‌آلات چمن زنی هستند. در نتیجه بهتر است با نصب یک سیستم آبپاش مخفی شونده، ایده ‌های کارآمدتری در تجهیز چنین فضاهای بسیار بزرگ داشته باشیم. یکی از عمده دلایل در نصب آبپاش های مخفی شونده، راحتی در انجام کارهای جاری باغبانی است. یک زمینه چمن پوش به طور همیشگی در حضور چمن هایی است که دائماً در حال رشد کردن هستند. از طرفی بزرگ بودن سطح زمین های چمن پوش ما را ملزم به تجهیز کردن آنها به سیستم های آبیاری اتوماسیون خواهد کرد. اما در حضور آبپاش های معمولی دیگر نمی توانیم اقدام به استفاده از تجهیزاتی مانند چمن زن ها داشته باشیم. انجام کارهای جاری در فضاهای سبزپوش زمانی صورت می گیرد که تمام تجهیزات آبیاری در بطن خاک باشند. لوله ‌های انتقال آب را می ‌توانیم درون خاک قرار بدهیم. اما چالش اصلی در نصب انواع آبپاش ها می باشد. ماهیت طراحی آبپاش مخفی شونده رین به گونه ‌ای است که می ‌تواند عاری از هر گونه دردسری برای چمن زن ها درون خاک باغ نصب شده و در زمان آبیاری به شکل کاملاً اتوماسیون وارد کار شود.  
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 

ویژگی های تکمیلی در طراحی آبپاش مخفی شونده رین

 
 • مقدار کمان پاشش در آبپاش مخفی شونده رین قابلیت کنترل شدن دارد. برای این منظور در بدنه آبپاش مذکور یک پیچ تنظیم شونده در نظر گرفته اند.
 • مدل های متنوع در آبپاش مخفی شونده رین از هر دو قابلیت کمان پاشش و یا گردش تمام دور بهره‌ مند هستند.
 • در طراحی آبپاش مخفی شونده رین از یک واشر قطع آب با کیفیت بالا استفاده شده است. این واشر در کنار ممانعت از ورود آشغال به داخل فضای آبپاش در عملکرد صحیح قسمت رایزر (پاپ آپ) نیز تاثیرگذار است.
 • در جابجایی بخش متحرک بر روی بخش ثابت از چند چرخ دنده برای هدایت هر چه روان تر بخش بالا رونده استفاده شده است. این چرخ دنده ها با قابلیت روانکاری توسط خود آب طراحی شده ‌اند.
 • هر یک از آبپاش های مخفی شونده طراحی شده برند رین دارای یک فیلتر توری مخصوص است که قابلیت پاکسازی سطح بالایی از آب را دارد. از این رو نازل ها در بخش متحرک آبپاش مخفی شونده رین در حفاظت کامل هستند. این فیلتر توری شکل را می توانید به راحتی با یک مدل جدیدتر تعویض نمایید.
 برند رین نامی آشنا در صنعت کشاورزی و باغبانی است. برندی که توانسته است در طول سال ها فعالیت جدی در امر تولید تجهیزات آبیاری معنی درست کلمه اتوماسیون آبیاری را نهادینه سازد. این برند با قابلیت تولید انواع سیستم های کنترلر تا شیرهای هدایت پذیر آب نقش کلیدی در مصرف بهینه تا راندمان بالای فضاهای زراعی دارد. آبپاش مخفی شونده رین یکی از محصولات با کیفیت این برند صاحب ‌نام است که باید آخرین حلقه اتوماسیون آبیاری را به طور کامل و به شکل حرفه ‌ای تامین نماید. باغ های زیبا زمانی ایجاد می‌ شوند که می ‌توانید گیاهان آن را به درستی آبیاری کنید. رسیدن به یک برنامه آبیاری منظم با حضور انواع سیستم های کنترلر آبیاری امکان پذیر است. ایجاد شبکه آبرسانی برای آنکه بتوانیم تمام فضای سرسبز و زیبای خود را پوشش داده باشیم، ایده کارآمدی است. اما در نهایت این آبپاش ها هستند که باید در آخرین حلقه توزیع آب در میان گیاهان قابلیت پاشش یکنواختی داشته باشند. آبپاش ها در یک سیستم نصب می شوند و قرار است برای مدتی طولانی همراه این سیستم بمانند. پس باید از کیفیت کافی برخوردار باشند. استفاده از متریال های مقاوم در برابر اثر فرسایش خاک، آب، نور خورشید و حتی اثرات شیمیایی انواع کودها در متریال ساخت محصولات رین نمود کامل پیدا کرده است. آبپاش مخفی شونده رین در متریال بسیار مقاومی طراحی شده است، می ‌تواند سطح یکنواختی از آبیاری را تامین نماید و در مواقعی که نیازی به آن نداریم به طور کامل در بطن خاک باغ پنهان باشد.
آبپاش مخفی شونده رین (Rain)
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5