خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

آبپاش کامت اتریش (Komet)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

با آبپاش کامت هوای  مزرعه را بارانی کنید

آبیاری فضاهای زراعی متکی بر روش بارانی یک ایده موثر با شرایط راه اندازی ساده است که برای حضور در مزارع کلاسیک بهترین هستند. مدیریت منابع آب در فضای زراعی برگ برنده هر کشاورزی است. اینکه بتوان با توزیع یکنواخت آب شرایط برداشت محصولات زراعی را توسعه داد.به طور یقین دیگر نمی توان با ایده ‌های کلاسیک در آبیاری فضاهای زراعی موفق بود. در عین حال ایجاد زیرساخت ‌ها برای تامین آبیاری های مدرن هزینه بردار و گاها زمانبر است. اما استفاده از آبیاری بارانی راه حل ساده و ارزانی است که شما را به یک سیستم آبیاری موثر و مدرن می ‌رساند.به طور یقین آبپاش ها کلیدی ترین بخش در تکمیل یک سیستم آبیاری بارانی هستند. لذا باید از بهترین آبپاش ها استفاده کنید. مانند آبپاش کامت اتریش که در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین های دنیای آبیاری شناخته می ‌شود.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
آبپاش کامت، محصولی تخصصی برای حضور در فضاهای زراعی است و ایده طراحی آن متکی بر روش طراحی آبپاش های ضربه ای است. این نوع از آبیاری ها تحت پمپاژ قدرتمند آب، قابلیت پاشش آب در ارتفاع و گستره بزرگی از فضا را تامین می نمایند و برای آنکه حالت بارانی مصنوعی را ساخته باشند، از یک مکانیسم ضربه ساز بهره ‌مند هستند.این بخش ضربه زننده، یک صفحه فلزی است که تحت تاثیر قدرت آب و فنری که برای اتصال آن در نظر گرفته شده است، به شکل متوالی ضرباتی به آب خارج شده از نازل ها وارد می کند. به این ترتیب با خلق یک آشفتگی در مسیر پاشش پرفشار آب، به ایجاد یک باران مصنوعی که بر سر گیاهان فرود خواهد آمد، ختم خواهد شد.الگوی طراحی آبپاش های ضربه ای مخصوص حضور در فضاهای زراعی با کشت گیاهان انبوه است.آبپاش کامت محصول برند اتریشی-ایتالیایی با الگوی حضور در فضاهای متراکم زراعی طراحی شده است. در فضاهای متراکم زراعی مانند زمین کشت گندم، جو، غلات و... تراکم بالای گیاهان اجازه مانور کامل در تکمیل سیستم های مدرن آبیاری نمی دهد. مگر آنکه زیرساخت لازم از قبل پیش ‌بینی شده باشد.اما چنین فضاهایی برای نصب شدن یک سیستم آبپاش بارانی مناسب هستند. آبپاش بارانی چیزی جز حضور یک خط لوله تغذیه آب که در انتهای خود میزبان یک آبپاش است، نمی باشد. این سیستم در نهایت سادگی، عاری از هر گونه زحمت در مسیر اجرایی قابلیت بالایی در آبرسانی زمین های زراعی دارد.مشخصه قابل توجه در طراحی عموم آبپاش های زراعی، قدرت پرتاب بالای آنها همراه با تامین دبی گسترده ای از آب است. در تمامی مدل های معرفی شده از آبپاش کامت اتریش شاهد این ویژگی ها هستیم. در فضای زراعی قاعدتاً با سطح خاکی نرم که میزبان انبوه گیاهان است مواجه هستیم.لذا باید شرایط تامین دبی بالایی از آب را داشته باشیم. از این رو قدرت و قابلیت آبرسانی گسترده آبپاش های زراعی، توانمندی آنها را برای حضور در فضاهای خانگی و یا باغ های شخصی و محیط های شهری محدود می ‌کند. به طور کلی قدرت پرتاب آب آبپاش های زراعی مانند آبپاش کامت اتریش آنچنان بالا است که غالباً مناسب حضور در باغ های شخصی و فضاهای سبز شهری نمی ‌باشند.

نگاهی بر انواع آبپاش کامت

قاعده طراحی محصولات برند اتریش در تامین نیازهای زراعی است. البته در محصولات این برند شاهد حضور نمونه ‌هایی هستیم که می ‌توانند در فضاهای غیر زراعی نیز کارایی بالایی داشته باشند. اما آنچه در این مبحث مورد توجه ما قرار دارد، مجموعه محصولات آبپاش فضای سبز ضربه ای کامت با شرایط تأمین اهداف زراعی می باشد.برای این منظور برند کامت دست به کار بوده است تا انواع مدل ها با قابلیت پاشش در شعاع های متنوع را تولید کرده باشد. در سیستم آبیاری بارانی برای فضاهای زراعی سه نوع پاشش کم، متوسط و زیاد را مطرح می ‌کنند.اینکه فضای زراعی تا چه اندازه بزرگ می باشد، باید یکی از تیپ های آبیاری با شعاع پاشش مناسب را انتخاب کنیم. بهترین آبپاش کشاورزی مدل هایی هستند که می ‌توانند حداکثر قدرت پرتاب آب را تامین نمایند. اما قطعاً قوی ترین ها، مناسب ترین ها نیستند؛ بلکه بهترین آبپاش کشاورزی، مدلی است که با توجه به شرایط محیط زراعی انتخاب شده باشد.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
محصولات آبپاش کامت اتریش در تنوع گسترده از قدرت پاشش آب طراحی شده اند. لذا به راحتی می ‌توانند تمام نیازها در پوشش فضاهای زراعی را تامین نمایند. مدل ها برای آبپاش فضای سبز ضربه ای کامت با هدف تامین فضاهای زراعی به قرار زیر هستند.-         آبپاش کامت162-         آبپاش کامت163-         آبپاش کامتR20-         آبپاش کامتR8-         آبپاش کامتF41-         آبپاش کامتF41-2-         آبپاش کامتF43تمامی این مدل ها با قابلیت کاملی برای حضور در فضاهای زراعی طراحی شده اند. در تمامی این مدل ها شاهد توزیع بسیار خوب از آب هستیم. به طور کلی محصولات آبپاش بارانی کامت به تامین قدرت پرتاب بالا، توزیع یکنواخت آب و سازگاری مناسب با فضای زراعی شهرت دارند.از طرفی محصولات آبپاش بارانی کامت با یک الگوی طراحی شده ایده آل قابلیت کاملی برای پذیرفتن گستره بزرگی از فشار آب را دارند. لذا با تغییرات فشار آب قابلیت پاشش آنها چندان تغییری نمی ‌کند. با این ویژگی برتر می توان شرایط استفاده در زمین ‌های شیب ‌دار را مطرح کرد.مشکل بزرگ زمین‌ های شیب‌ دار، تغییرات شدید فشار آب می باشد. در این حالت نمی توان از هر نوع آبپاش در تامین آبیاری یکنواختی بهره‌ مند شد. مگر آنکه آبپاش مذکور از قابلیت مناسبی در کار با رنج گسترده تغییرات فشار آب بهره ‌مند باشد.این ویژگی در طرح ساخت تمامی محصولات آبپاش بارانی کامت گنجانده شده است. به این ترتیب با حضور محصولات خوش ساخت و تخصصی کامت به طور حرفه ای می توان هر فضای زراعی را آبیاری کرد. مدل های طراحی شده برند کامت به قرار زیر هستند.

آبپاش کامت مدل 162

برای آبیاری فضاهای زراعی به حضور یک آبپاش تمام دور نیاز دارید. آبپاش های تمام دور این ویژگی را دارند که با استقرار در مرکز فضای زراعی، تمام محیط اطراف خود را به شکل یکنواخت و موثر آبیاری کنند.آبپاش کامت مدل 162 از نمونه های تمام دور می باشد. این آبپاش از قابلیت آبدهی متوسطی برخوردار است. لذا عمده شرایط کاربردی آن برای حضور در فضاهای زراعی نه چندان بزرگ می باشد. اما با قابلیت کاملی برای نصب شدن در یک سیستم آبیاری متحرک طراحی شده است.در آبیاری های متحرک، ایده استفاده از یک تانکر با نصب یک یا چند آبپاش مطرح است. این سیستم های آبیاری غالباً در مرکز زمین های زراعی طولانی و یا در بیابان ها با هدف مهار گرد و خاک کارایی دارند.برای تکمیل یک سیستم آبیاری متحرک باید از آبپاش های زراعی از مدل های تمام دور با قابلیت ایجاد ضربه استفاده کنیم. ویژگی هایی که به طور کامل در آبپاش کامت اتریش مدل 162 دیده می ‌شود.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 آبپاش کامت مدل 162 از ابعاد تقریباً کوچکی بهره‌ مند است. این آبپاش در طول ۴۰ میلیمتری و ارتفاع ۳۰ میلیمتری طراحی شده است. یک مدل کاملا کوچک که برای حضور در فضاهای محدود زراعی بهترین انتخاب است.از طرفی کوچک بودن آن، شرایط کافی برای حضور در آبیاری فضاهای سبز تا باغ های شخصی را دارد. لذا آنها که به دنبال تکمیل یک سیستم آبیاری بارانی موثر در فضای سبز باغ و باغچه هستند، می توانند از توانمندی ‌های این آبپاش کامت استفاده کنند.آبپاش کامت مدل 162 یک نازل دارد.از آنجا که قابلیت آبرسانی آن در حد متوسطی است، همین یک نازل توانایی کافی در آبرسانی فضاهای کوچک زراعی را دارد. نازل تعریف شده با زاویه ۳۰ درجه نسبت به افق طراحی شده است.آبپاش کامت مدل 162، شعاع آبیاری در اندازه 19.5 الی 34.5 متر را تامین می نماید. بسته به فشار آب و تعریف نوع نازل می توان مقدار قدرت پاشش آب را در مسافت قید شده جابجا کرد.مقدار آبدهی در فواصل 19.5 الی 34.5 متر اندازه بسیار مناسبی برای یک آبپاش سطح متوسط است. این مدل از آبپاش کامت توانایی پوشش 1158 الی 2059 متر مربع از زمین های زراعی را دارد. لذا با حضور تنها یک آبپاش کامت مدل 162 می توانیم فضای بسیار بزرگی را آبیاری کنیم.در مقابل مقدار قدرت پاشش آب، الگوی طراحی آبپاش بارانی کامت در تامین سطح کمی از آب تنظیم شده است. این آبپاش تنها قادر است مقدار دبی ۵ الی ۸ متر مکعب آب را در ساعت تأمین نماید. البته برای حضور در فضاهای کوچک تا ابعاد متوسط از محیط های زراعی این مقدار آبرسانی کاملاً مناسب است.لذا تمام شرایط مقدار پرتاب آب و یا دبی، کاملا وابسته به نوع نازلی است که برای آبپاش کامت مدل 162 انتخاب کرده اید. این آبپاش کامت اصل دارای ۵ نازل در سایزهای ۸ یا ۱۶ میلیمتری است. هر کدام از این نازل ها قابلیت تامین سناریوهای متفاوتی را در آبپاشی دارند.به طور کلی با تحلیل مشخصه های فنی تا قاعده طراحی شده برای آبپاش کامت مدل 162 از نمونه ای صحبت می ‌کنیم که می‌ تواند در سطح متوسطی از زمین ‌های زراعی تا فضاهای سبز شهری و حتی باغات شخصی کارایی کاملی داشته باشد. این آبپاش کامت دارای بدنه ای فلزی است و از طراحی ایده آل با قابلیت عملکرد مطلوبی بهره مند می باشد.آبپاش مذکور یکی از مدل ‌هایخوش ساخت، با کیفیت و دارای طول عمر طولانی است که برای ایجاد سریع یک سیستم آبیاری بارانی و یا تکمیل یک سیستم آبیاری متحرک بهترین است. خصوصا که قیمت آبپاش کامت در این مدل ساده رنج معقولی دارد. از این رو عمده فروش آبپاش کامت مدل 162 را در تامین نیازهای خانگی نیز شاهد هستیم.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 

آبپاش کامت مدل 163

آبپاش کامت مدل 163 نوع ارتقاء یافته مدل قبلی است. در این مدل قابلیت تنظیم زاویه پاشش در کنار عملکرد تمام دور بودن فراهم شده است. اگر بخواهید از الگوی آبیاری ساده و زراعی بهره مند باشید، کافی است آن را در حالت تمام دور قرار بدهید. با حضور در فضاهای محدود و یا شرایط خاص در آبیاری این قابلیت را دارد که با تنظیم زاویه پاشش، فضای مورد نظر شما را آبیاری کند.آبپاش های تنظیمی، نوع ارتقا یافته آبپاش های معمولی هستند. هدف از طراحی این مدل از آبپاش ها تامین یک شرایط کنترل شده در آبرسانی است. مثلاً فرض کنید که می خواهید فضای سبز یک بوستان شهری را آبیاری کنید و یا اینکه قصد آبیاری محصولات در حاشیه زمین های زراعی را دارید.در این حالت نباید آب را به شکل تمام دور در تمام فضای اطراف آبپاش پخش کنید. بلکه باید با تنظیم زاویه پاشش تنها بخشی که زیر کشت محصول زراعی است را آبیاری کنید. آبپاش های تنظیم شونده برای تامین چنین نیازهایی طراحی شده‌ اند. در این آبپاش ها با حضور یک سیستم مکانیکی فنری، محدودیت‌هایی در میزان آبپاشی محیط ایجاد می ‌کنند. به طوری که نازل آبپاش تنها در محدوده تعریف شده قابلیت آبپاشی داشته باشد.آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 از یک طرح ایده آل برای تنظیم دقیق زاویه پاشش بهره ‌مند است و در عین حال این قابلیت را دارد که به عنوان یک آبپاش تمام دور مورد استفاده قرار بگیرد.ایده های طراحی در آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 آن را برای حضور در مزارع با تراکم بالای گیاهان تحت کشت مناسب کرده است. طراحی جمع و جور، قابلیت کارکرد تمام دور، در کنار تامین شرایط تنظیمی، دبی مناسب و متریال فلزی در ساخت این مدل، آبپاش کامت اصل را در میان گیاهان متراکم زراعی آماده کرده است. تا جاییکه می توان از آنها در انتهای حلقه آبیاری سیستم ‌های مکانیزه مانند سنتر پیوت نیز استفاده کرد.از سوی دیگر قابلیت تنظیمی بودن، این مدل آبپاش بارانی کامت را برای نصب شدن در گوشه ها و یا کناره های زمین های زراعی مناسب کرده است. به طوری که با تنظیم درست فنرها و جانمایی مناسب می توانید سطح کاملی از گوشه های محدود در زمین های زراعی را آبیاری کنید و مطمئن باشید که هیچ مقدار آبی خارج از محدوده کشت گیاهان توزیع نشده است.قدرت پاشش آب و الگوی تامین باران در این مدل از آبپاش کامت، برای حضور در مناطق بادخیز نیز مناسب است. در مناطق بادخیز باید از آبپاش هایی بهره‌ مند باشیم که می ‌توانند آب را در فواصل طولانی با ارتفاع کم توزیع کنند و در عین حال قطرات آب در اندازه های خیلی سبک شده نباشند. آبی که به شکل بارانی از آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 خارج می ‌شود، ویژگی مذکور را دارد.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 آبپاش کامت مدل 163 الگوی ساختاری شبیه به مدل 162 اما در ابعادی بزرگتر و با قابلیت آبرسانی قوی تر دارد. این آبپاش با ارتفاع ۲۵ میلیمتری و عرض ۴۶ میلیمتری طراحی شده است. از یک نازل با زاویه پرتاب ۲۳ درجه ای بهره مند می باشد.این کاهش زاویه نازل برای توزیع کم ارتفاع آب در نظر گرفته شده است تا در مقابل آب و هوای بادخیز ناحیه تحت کشت، کارایی کافی را داشته باشد. مشخصه های فنی تا ویژگی های طراحی شده برای آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 به قرار زیر هستند.
 • آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 از نوع تک نازله با قابلیت آبرسانی متوسط است.
 • مقدار شعاع آبدهی این آبپاش، بسته به فشار آب و تعریف نوع نازل در محدوده 19.5 الی 34.5 متر می باشد.
 • این آبپاش کامت قابلیت تامین آبدهی با دبی ۵ الی ۸ متر مکعب بر ساعت را دارد.
 • برای آبپاش مذکور، ۵ نازل در سایزهای ۸ الی ۱۶ میلیمتری طراحی شده است.
 • نازل های طراحی شده کاملاً با نمونه ‌های مطرح شده برای آبپاش کامت مدل 162 مطابقت دارند. لذا می ‌توان از نازل ‌های مشترکی برای هر دو نوع آبپاش کامت مدل 162 و 163 استفاده کرد.
 • این آبپاش برای تامین آبیاری بارانی نیاز به محدوده فشار آب در رنج 3 الی 5 بار دارد. در فشار آب کمتر از دو پاسکال قابلیت آبپاش بارانی با حرکت ضربه زننده تامین نمی ‌شود.
 • برای آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 یک اتصال مادگی با سایز  اینچی در نظر گرفته اند. این مقدار کاملاً منطبق با اتصال مادگی در مدل 162 می باشد.
 • آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 از بدنه فلزی با متریال آلومینیومی ساخته شده است. قسمت نازل ها و صفحه ضربه ساز از فلز برنج ساخته شده است و بخش فنر و اتصالات این آبپاش از متریال فولاد ضد زنگ می باشد.
آبپاش تنظیمی کامل مدل 163 از لحاظ مشخصه های فنی شباهت های کاملی با مدل 162 دارد و به نوعی باید آن را الگوی اصلاح شده آبپاش کامت مدل 162 در نظر گرفت. این شباهت ها برای حضور همزمان در یک سیستم آبیاری بارانی با قابلیت آبرسانی متوسط می‌ باشد.اصولاً برای تکمیل سیستم آبیاری بارانی در فضاهای زراعی، محیط مزرعه را به چند بخش تقسیم می کنند. جانمایی آبپاش ها به گونه ای است که با رعایت حداکثر فضای تحت پوشش هر نازل آبپاش، همپوشانی کاملی ایجاد شده باشد.به این ترتیب لازم است تا برای تکمیل سیستم آبیاری بارانی زمین های زراعی به نصب چندین عدد آبپاش بارانی اقدام کنیم. لذا باید تمام آبپاش های ما از یک مدل باشند تا برای نصب شدن بر سیستم تعریف شده ما دچار مشکل نباشیم.اگر بخواهید یک فضای زراعی با ابعاد متوسط را توسط آبپاش کامت مدل 163 تحت پوشش داشته باشید، قطعاً برای آبرسانی گوشه‌ ها و یا کناره های زمین زراعی نیاز به نصب آبپاش های تنظیمی دارید. لذا بهره ‌مندی از آبپاش تنظیمی کامت مدل 163 که از لحاظ فنی و نوع اتصال کاملاً با مدل 162 مطابقت دارد، مناسب ترین پیشنهاد است.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 

آبپاش کامت مدل R20

آبپاش کامت مدل R20 از نمونه های تنظیم شونده با الگوی ساخت مدرن است. این آبپاش فضای سبز ضربه ای کامت قابلیت کاملی برای حضور در فضاهای بزرگ زراعی را دارد. مدل مذکور با هدف تخصصی آبیاری در میان گیاهان با کشت متراکم می باشد. اما می ‌توان از توانمندی ‌های آن برای آبیاری محصولات زراعی غیر متراکم نیز استفاده کرد.آبپاش کامت مدل R20 از بدنه فلزی برخوردار است. جنس بدنه این آبپاش از آلومینیوم است. بخش های متحرک را با متریال برنج ساخته اند و در بخش اتصالات تا طراحی فنر برای تنظیم بخش ضربه زننده نیز از فولاد ضدزنگ استفاده شده است.الگوی طراحی این مدل از آبپاش بارانی کامت، بسیار حرفه ‌ای است. برای تامین آبپاش بارانی علاوه بر تعریف بخش ضربه ساز، از یک زبانه با تنظیم ساده نیز استفاده شده است. این زبانه که درست در مقابل نازل در مسیر پاشش آب قرار دارد، به طور کامل باعث اختلال در پاشش آب شده تا به این ترتیب احتمال توزیع باران گونه قطرات آب را دو چندان سازد.آبپاش کامت مدل R20 از نوع تک نازله است. لذا قابلیت کاربری آن بیشتر برای حضور در فضاهای متوسط زراعی است. لکن در تامین آبیاری فضاهای متوسط زراعی قابلیت آبدهی تقریباً بالایی دارد. از این رو می ‌توان از این مدل آبپاش کامت برای آبرسانی بارانی هر نوع گیاه تحت کشت در هر نوع شرایط آب و هوایی استفاده کرد.آبپاش مذکور با ابعاد ۲۰ سانتیمتر طول و ۳۴ سانتیمتر عرض طراحی شده است. ظاهراً با این ابعاد باید مدل مذکور را در جمع نمونه های بزرگ جثه قرار دهیم. لکن قابلیت آبدهی بالا، مدل مذکور را به یک نمونه ایده آل برای آبیاری بارانی فضاهای متوسط و گاهاً بزرگ زراعی تبدیل کرده است. مشخصه های فنی آبپاش کامت مدل R20 به قرار زیر هستند.
 • آبپاش کامت مدل R20 تک نازله می باشد. برای تامین آبپاشی بارانی در کنار تعریف صفحه ضربه زننده از یک زبانه با قابلیت تنظیم در مقابل نازل استفاده شده است.
 • آبپاش کامت مدل R20 در محدوده ۲ الی 4.5 بار فشار آب کار می کند فشار آب کمتر از دو بار قابلیت تامین قدرت برای جابجایی صفحه ضربه ساز را ندارد.
 • این آبپاش قادر است تا شعاع پاشش در محدوده ۲۵ الی ۳۵ متری را تامین نماید. تنظیم دقیق شعاع پاشش بستگی به فشار آب و نوع نازلی است که انتخاب کرده‌ اید.
 • آبپاش تنظیمی کامت مدل R20 قادر است دبی در محدوده ۱۵ الی ۲۵ متر مکعب بر ساعت را تامین نماید.
 • برای این مدل آبپاش تنظیمی کامن، پنج نوع نازل در اندازه ‌های ۶، ۷، ۸، ۱۰ و ۱۲ میلیمتری در نظر گرفته شده است. نوع نازل در تنظیم نوع پاشش بارانی، تنظیم قطر قطرات و نحوه توزیع آب در سطح زمین زراعی تاثیرگذار است.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 آبپاش تنظیمی کامت برای حضور در سطح مزارع متوسط با حضور گیاهان متراکم مناسب است. قابلیت تنظیم شوندگی بسیار دقیق و کارآمدی دارد. از این رو برای حضور در گوشه های زمین زراعی ایده ‌آل است.در عین حال مقدار آبرسانی بالا، رنج تنظیمات گسترده و توانمندی کار با فشار کم آب، این مدل را به یک نمونه ایده‌ آل تبدیل کرده است. مدل مذکور برای حضور در فضاهای زراعی تهیه شده است. لذا قابلیت کارکرد در فضاهای سبز شهری و یا باغات خانگی را ندارد.

آبپاش کامت مدل R8

برای تامین آبیاری بارانی نیاز به فشار آب دارید. اما تامین فشار یکنواخت آب در سطح زمین های بزرگ زراعی چالشی جدی است. غالباً نمی ‌توان رنج فشار آب را در تمام فضای مزرعه ثابت نگه داشت. از این رو احتمال آنکه با شرایط شدید افت فشار آب مواجه باشیم، بالا است. آبپاش کامت مدل R8 یک نمونه با طراحی تخصصی برای کار کردن در فشار کم آب می باشد.آبپاش کامتR8 از مدل های پاشش متوسط است. الگوی طراحی تک نازله دارد و در آن از صفحه ضربه ساز در کنار زبانه قابل تنظیم برای تامین شرایط بارانی استفاده شده است. لکن وجه برتری آن، انعطاف بالا در تامین آبیاری بارانی در رنج وسیع از فشار آب می باشد.لذا به طور حرفه ای برای زمین های زراعی ای که دارای شیب هستند، طراحی شده است. در زمین های زراعی شیب دار نوسان سنگین فشار آب، امری عادی است.برای همین است که در تکمیل انواع سیستم های آبرسانی در چنین زمین ‌هایی باید از تجهیزات تخصصی مانند آبپاش بارانی کامت مدل R8 استفاده کنیم. مشخصه های فنی در آبپاش تنظیمی کامت مدل R8 به قرار زیر هستند.
 • این آبپاش از نوع تک نازله می باشد. از این رو برای نصب شدن در ابعاد متوسط از آبیاری طراحی شده است. در عین حال قابلیت تامین شرایط بارانی یکنواخت با ارتفاع بالایی را دارد.
 • آبپاش کامت مدل R8 در رنج فشار آب از 1.5 الی 4.5 بار کارکرد کامل دارد. عموم آبپاش های استاندارد طراحی شده از برندهای دیگر و حتی جمع کاملی از محصولات کامت قابلیت کارکرد در فشار کمتر از ۲ بار را ندارند. اما این آبپاش برای حضور موثر در فشار اندکی از آب طراحی شده است.
 • میزان شعاع پاشش در عملکرد آبپاش کامت مدل R8 در محدوده ۱۴ الی ۲۶ متر می باشد. قطعاً میزان فشار آب ورودی به آبپاش در کنار نوع نازل به کار گرفته شده در تنظیم فاصله پاشش آب تأثیرگذار است.
 • میزان آبدهی آبپاش کامت مدل R8 در محدوده 1.6 الی 11.2 متر مکعب بر ساعت است. تامین قابلیت کارکرد با فشار اندک از آب بر میزان دبی خروجی این آبپاش تاثیرگذار بوده است. آبپاش مذکور از نمونه ‌های کم دبی است و چندان قابلیت بالایی برای حضور در مزارعی که نیاز به آبیاری وسیعی دارند، نخواهد داشت. لکن می‌ تواند در سطح مزارع با گیاهان متراکم کارایی لازم را داشته باشد.
 • در حضورآبپاش تنظیمی کامل مدل R8 می توانید سطح ۶۱۵ الی ۲۱۲۲ متر مربع را آبیاری بارانی کنید. این مقدار یک رنج کاملاً متوسط در توانمندی ‌های یک آبپاش حرفه ‌ای است.
 • اجزای متحرک، بخش‌ های اتصالات و بدنه این آبپاش کامت را از جنس برنج، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم طراحی کرده اند.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 قیمت آبپاش کامت مدل R8 به نسبت ظرفیت آبدهی آن تقریباً بالا است. این جایگاه قیمتی به دلیل طراحی برتر در شرایط کار با فشار اندک از آب می باشد. لذا اگر در محیط زراعی ای حضور دارید که چندان دغدغه ‌ای برای تامین فشار مناسب از آب وجود ندارد، قطعاً چندان ضرورتی در تهیه کردن این مدل از آبپاش کامت احساس نمی ‌شود.اما اگر این احتمال را می ‌دهید که در مسیر تامین آب رسانی برای آبپاش با افت سنگین فشار آب مواجه هستید و یا اینکه منبع تامین آب مزارع شما شرایط کم فشاری دارد، بهترین آبپاش کشاورزی مدل هایی هستند که بتوانند در این شرایط سخت مسیر آبیاری کافی را تامین نمایند.لذا بهتر است در تکاپوی تهیه مدل هایی باشید که قابلیت بالایی در رنج وسیعی از فشار آب را داشته باشند. آبپاش کامت مدل R8 از این نمونه ‌ها می باشد.

آبپاش کامت مدل F41 و F41-2

از جمع آبپاش های عملکرد متوسط در سطح محصولات برند کامت خارج می شویم و با معرفی مدل های F41 و F41-2 در لیست نمونه های پاشش بلند از محصولات برند اتریش قرار می ‌گیریم. آبپاش کامت مدل های F41 و F41-2 از طرح دو نازله هستند که برای حضور در سطح مزارع بسیار بزرگ طراحی شده اند.آبپاش هایی که قابلیت تامین شعاع پاشش بسیار بزرگی را دارند، به شکل دو نازله طراحی می ‌شوند. نازل دوم برای آبرسانی به زمین های اطراف محل نصب آبپاش در نظر گرفته شده است. در آبیاری بارانی متکی بر آبپاش های قدرتمند که در آنها شعاع پاشش آب بسیار بالا است، مشکل آبرسانی برای زمین های نزدیک به محل استقرار آبپاش وجود دارد.وقتی شعاع پاشش را زیاد می کنیم، عملاً آبی در زمین های نزدیک به آبپاش فرود نمی آید. در حالیکه قطعاً این زمین ‌ها میزبان گیاهان تحت کشت محصولات زراعی هستند.طراحی ناظر دوم که با قدرت کمتری همراه است، برای آبیاری زمین ‌های اطراف و نزدیک به محل استقرار آبپاش می باشد. نازل دوم عموما به نسبت از نازل اصلی کوچکتر با ظرفیت آبدهی کمتری است. چرا که به طور قطع قرار است آب را برای مقدار مساحت کمتری از زمین زراعی تامین نماید.آبپاش های کامت مدل های F41 و F41-2 با الگوی طراحی دو نازله برای حضور در زمین های بزرگ زراعی طراحی شده اند. در ساخت این آبپاش ها از متریال آلومینیوم برای بدنه و فولاد ضد زنگ برای اتصالات و فنر استفاده شده است.الگوی طراحی آبپاش کامت مدل های F41 و F41-2 از نوع تمام دور می باشد. در آبپاش های دو نازله که الگوی تمام دور دارند، غالباً موقعیت قرارگیری نازل کوچکتر درست در عکس جهت نازل اصلی است.آبپاش های F41 و F41-2 قابلیت تنظیم شعاع پاشش را ندارند. در محدوده فشار آب از ۲ الی 4.5 بار کار می کنند و می توانند آب را در مسافت ۱۴ الی ۲۱ متری پرتاب کنند. تفاوت مدل های F41 و F41-2 در میزان آبدهی آنها می باشد.مدل پایه یعنی آبپاش کامت F41 قابلیت آبرسانی در رنج 1.6 الی 5.8 مترمکعب بر ساعت را دارد. مدل آبپاش کامت F41-2 قابلیت تامین دبی در اندازه های بالاتری را دارد. هر دو نوع آبپاش کامت در محدوده ۵۹۸ الی ۱۴۱۱ متر مکعب از فضای زراعی را به طور کامل پوشش می ‌دهند.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
این آبپاش ها قابلیت کارکرد حرفه ای با تولید آبیاری کاملاً بارانی و یکنواخت را دارند. در عین حال با حضور متریال فلزی در ساخت آنها سطح مقاومت بالایی را تأمین می ‌نمایند.

آبپاش کامت مدل F43

در جمع مدل آبپاش های زراعی برند کامت، قدم به قدم پیش آمده ایم و حالا درمعرفی آخرین مدل آبپاش خوش ساخت این برند اتریشی از یک نمونه تمام حرفه ای صحبت خواهیم کرد. آبپاش کامت مدل F43 با الگوی پاشش در شعاع متوسط طراحی شده است و از طرح دو نازله با قابلیت تنظیم درجه پاشش بهره مند می باشد.طرح ساخت آبپاش کامت مدل F43 دو نازله است. در معرفی نمونه ‌های دو نازله قبلی قید کردیم که هدف از نازل دوم که غالباً کوچکتر است، برای پوشش زمین های زراعی نزدیک به محل استقرار آبپاش می باشند. لذا با حضور الگوی پاشش دو نازله باید آبپاش کامت مدل F43 را به عنوان یک مدل کاربردی برای حضور در زمین های بزرگ زراعی معرفی کنیم.آبپاش کامت مدل F43 با الگوی تمام دور طراحی شده است تا برای حضور در قلب فضاهای زراعی هیچ مشکلی نداشته باشد. در عین حال از امکان تنظیم زاویه پاشش نیز برخوردار می باشد. لذا می توانیم این مدل از آبپاش کامت اصل را در گوشه ها و یا کناره های زمین های زراعی نصب کنیم و با تنظیم دقیق زاویه پاشش، آب را تنها به گیاهان زراعی هدف برسانیم.جنس بدنه تا قطعات متحرک آبپاش کامت مدل F43 از فلزات آلومینیوم و فولاد ضد زنگ می باشد. لذا برای حضور مستمر و طولانی مدت در محیط مرطوب مزارع توانمندی کافی را دارد و از طول عمر بالایی برخوردار است.به مانند عموم مدل های معرفی شده، این آبپاش کامت نیز قابلیت کار کردن در رنج فشار آب از ۲ الی 4.5 بار را دارد و می‌ تواند سطح آبدهی از مقدار ۱ الی ۵ متر مکعب بر ساعت را تامین نماید. در عین حال برای پوشش سطح فضای زراعی در محدوده ۵۹۸ الی ۱۴۱۱ مترمربع طراحی شده است.این آبپاش دو نازله با قابلیت کارکرد تمام دور می تواند سطح آبیاری بارانی مطلوبی را تأمین نماید. قطرات آب تولید شده این مدل بسیار ریز در حد تولید یک مه رقیق کوچک هستند. لذا به شکل کاملاً یکنواخت و موثر می ‌توانند بر سطح وسیعی از زمین های زراعی توزیع شوند.در عین حال برای تامین بهترین شرایط آبیاری با تعریف انواع سناریوهای پاشش آب، آبپاش کامت مدل F43 دارای ۷ نوع نازل در سایزهای 4.5 الی ۸ میلیمتری می باشد. نوع اتصال این آبپاش نیز یک مهره ورودی مادگی با قطر یک اینچی می باشد.آبپاش کامت مدل F43 یک مدل تمام عیار برای حضوری مطمئن و موثر در فضاهای بزرگ زراعی است. این آبپاش قادر است تا به شکل یکنواخت آب را در تمام فضای زراعی بگستراند.
آبپاش کامت اتریش (Komet)

نکات کلیدی در نگهداری از آبپاش کامت

 • آبپاش کامت از قدرت توزیع مناسبی از آب به شکل بارانی در سطح زمین های زراعی برخوردار است. این کیفیت خوب به خاطر بهره مندی از نازل های مناسبی است. البته این نازل ها طرح ظریفی دارند. لذا در صورت آلوده بودن آب به ذرات جامد و یا ناخالصی ها به راحتی مسدود می شوند. لذا برای پرهیز از مسدود شدن نازل ها لازم است که از فیلترهای مناسب بر سر راه تغذیه آب در آبپاش کامت استفاده کنید. این فیلترها باید از نوع آبیاری باشند و قابلیت جذب گیاهان آبزی و معلق در آب را نیز داشته باشند.
 • در اتصال آبپاش کامت به لوله های تغذیه آب حتما از نوار تفلون برای آب بندی استفاده کنید. آب جریان یافته در لوله های منتهی به آبپاش بارانی کامت از فشار بالایی برخوردار است. لذا در صورت استفاده نکردن از نوار تفلون به راحتی نشت پیدا می کند. نشت آب از محل اتصال آبپاش فضای سبز ضربه ای کامت باعث افت فشار و در نتیجه کاستی در عملکرد مناسب آبپاشی است.
 • آبپاش بارانی کامت از ضربه سازهای قدرتمندی در تولید پاشش بارانی شکل استفاده می کند. برای آنکه این صفحه های ضربه زن در هر بار ضربه زدن به آب باعث تخریب بدنه آبپاش کامت نباشند، از یک ضربه گیر در این تجهیز استفاده شده است. تمام قدرت ضربه زنی صفحه ضربه ساز بر این بخش ضربه گیر وارد می شود. لذا لازم است تا به شکل دوره ای اقدام به بازدید دائمی از این بخش های ضربه گیر داشته باشید. در صورت خرابی  این ضربه گیرها لازم است که اقدام به تعویض آنها نمائید.
 • بخش فنری در ایجاد ضربه و حرکت گردشی آبپاش می شود. این فنر از جنس فولاد ضد زنگ است. با این وجود برای محافظت بیشتر از یک کلاهک پلاستیکی در طراحی آبپاش کامت استفاده شده است. در حین کار با آبپاش فضای سبز و ضربه ای کامت مجاز به حذف این کلاهک پلاستیکی نیستید. چرا که بدون حضور این کلاهک، فنر به سرعت قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.
 • بازدید دوره ای نازل ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نازل ها تامین کننده نوع پاشش آب هستند. در صورت انسداد نازل ها آب قابلیت پاشش کمی خواهد داشت. از طرفی اگر نازل ها مسدود شوند، جریان آب متوقف شده، باعث توقف حرکت گردشی آبپاش کامت می شود. نازل ها مستعد مسدود شدن توسط ناخالصی های آب هستند. اگر چه با حضور فیلترها هیچ جسم خارجی در آب وجود ندارد، با این وجود رسوب مواد معدنی مانند آهک در نازل ها غالبا باعث انسداد آنها خواهد شد.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 
 • هر گونه تغییر در شکل ظاهری و یا تغییر در تنظیمات آبپاش کامت بر عملکرد مطلوب آن تاثیر منفی می گذارد. از این رو اگر مهارت کافی در کار کردن با آبپاش ها را ندارید، از انجام هر گونه تغییر در شرایط تنطیم شده آبپاش کامت پرهیز کنید.
 • در تمیز کردن و شستشوی نازل ها دقت کنید که هیچ یک از اجزای آبپاش کامت آسیب نبینند. برای تمیز کردن نازل ها از اشیا نوک تیز مانند فلزات مفتولی شکل استفاده نکنید. نازل ها از جنس برنج هستند. این فلز نرم می باشد و در صورت برخورد اشیا تیز، سطح داخلی نازل ها خراش پیدا کرده، از میزان پاشش مناسب و یکنواخت نازل می کاهد.
 • دقت داشته باشید که آب درون نازل ها یخ نبندد. یخ بستن آب در داخل نازل ها باعث انبساط است. فشار این انبساط آب یخ بسته شده، بر جداره های آبپاش کامت وارد خواهد شد. این فشار می تواند باعث ترکیدن جداره آبپاش کامت بشود. لذا اگر نزدیک به فصل سرد از سال هستید، بهتر است نسبت به جمع آوری سیستم آبپاش بارانی مزرعه اقدام کنید. از ماندن آبپاش در هوای خیلی سرد جلوگیری کنید.
 • سرمای زیاد باعث تخریب واشرهای آب بندی در آبپاش کامت خواهد شد. اگر مقدور به جمع آوری آبپاش از سطح زمین زراعی نیستید، لازم است تا با پوشش آبپاش از سرد شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.
آبپاش کامت از رده محصولات خوش ساخت اروپایی است. این محصول با ظاهری مدرن و متفاوت نسبت به رقبا طراحی شده است. در عین زیبایی از قدرت و کارایی مناسبی بهره مند است و می تواند در سطح مزارع بزرگ به عنوان یک آبپاش ایده آل مورد استفاده قرار گیرد.لیست قیمت آبپاش کامت در حد محصولات بالارده بازار است. کیفیت برتر، ساخت یک برند اروپایی معتبر و کارایی بالا در کنار متریال خوب در ساخت به این لیست قیمت آبپاش کامت دامن خواهد زد. با این وجود میزان فروش آبپاش کامت در سطح بازارهای داخلی مورد توجه خوبی قرار دارد.زیرا قیمت آبپاش کامت بر جایگاه کیفی و مناسب این محصول بی تاثیر است. این آبپاش برای حضور پیدا کردن در سطح مزارع بزرگ با گیاهان متراکم طراحی شده است.
آبپاش کامت اتریش (Komet)
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5