خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

آشنایی با سیستم نوین آبپاش مخفی شونده

فهرست مطالب

آبپاش مخفی شونده به علت اینکه زیر چمن ها و فضای سبز نصب میشود ، آبپاش مخفی شونده نامگذاری شده است.برای رشد گیاهان آب مورد نیاز است . وظیفه آب رسانی به چمن ها و گیاهان و… توسط ابپاش صورت می گیرد.آبپاش های زیادی از گذشته تاکنون برای این امر وجود داشته اند که این آبپاش در حال حاضر یکی از کاربردی ترین آبپاش ها به شمار می آیند.به دلیل صرفه جویی آب در هنگام آبیاری گیاهان و چمن ها و… سازندگان به دنبال طراحی آبپاشی برای آبیاری بوده اند که کمترین میزان مصرفی آب و کمترین هدررفت آب را به دنبال داشته باشد که این نوع آبپاش را طراحی نموده اند.زمانی که با حجم زیادی از فضای سبز و گیاهان سروکار داریم و آبیاری آن با آبپاش های معمولی دشوار است از این آبپاش استفاده می کنیم.

نحوه عملکرد آبپاش

این نوع آبپاش دارای دو قسمت است ، قسمت اول زیر خاک قرار می گیرد و قسمت دوم از سطح خاک بالاتر می آید و متحرک است.زمانی که جریان آب را وصل می کنید با فشار آب قسمت متحرک از زیر خاک بالا آمده و شروع به آبپاشی می کند.پس از پایان آبپاشی با قطع شیر آب ، آبپاشی متوقف شده و قسمت متحرک به طور خودکار جمع و به زیر خاک می رود.

ویژگی های آبپاش مخفی شونده

این آبپاش ها به دلیل مخفی بودن هم از نظر ظاهری زیباتر هستند و هم اینکه از سرقت و ضربه در امان هستند.وجود فنر محکم باعث شده است که در انواع خاک ها قابلیت و کارایی داشته باشند.یکی از ویژگی ها و مزیت های این آبپاش این است که با کم و زیاد شدن فشار آب می توانند عمل آبیاری را انجام دهند.دیگر ویژگی آن این است که به صورت یکنواخت ( نه کم و نه زیاد ) در فواصل زمانی و مکانی مناسبی آبیاری می کند و از جمع شدن آب جلوگیری می کند.

آشنایی با سیستم نوین آبپاش مخفی شونده

انواع آبپاش ها

آبپاش فضای سبز ، این آبپاش دارای کلاهک هایی هستند که برای استفاده کنترل می شوند.حرکت آنها در یک دایره شروع و تا یک ربع  یا یک نیم از محوطه را پاشش می کند.معمولاٌ زاویه آن را تا ۴۵ درجه تنظیم میکنند . ابپاش های زمین فوتبال از این نوع هستند.آبپاش های چرخشی ، آبپاشی هایی هستند که الگوی پاشش آب را می توانید تنظیم کنید. در دو نوع دنده ای و ضربه محور هستند.آبپاش نقطه ای ، این آبپاش ها ، آبپاشی گیاهان خاص را انجام می دهند. بیشتر آنها در ریشه گیاه نصب و در فاصله از هم قرار می گیرند و غالباٌ روی خط قطره ای نصب می شود که مزاحمتی ایجاد نشود.

آبپاش مخفی شونده در زراعت

یکی از موارد استفاده از این آبپاش ها در زراعت می باشد.آبپاش های زراعی  معمولاٌ یک یا دو یا سه نازله می باشند.در دو دسته تمام دور و تنظیم شونده هستند.اگر تمامی هزینه ها برای آبیاری مزرعه به نحو احسن صورت گیرد اما آبپاش بارانی یا ضربه ای مناسب و درست استفاده نشود ، تمامی هزینه ها از بین می رود.برای دادن کود های شیمیایی محلول هم می توان از آبپاش ضربه ای زراعی استفاده کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که آبپاش ها را شش ماهی یکبار بازبینی کنید.همانطور که گفتیم به عنوان محبوب ترین و بهترین آب پاش فضای سبز در جهان شناخته می شود و با قابلیت ها و مزایای فراوان توانسته است نبض بازار آبپاش مخفی‌شونده را در جهان حفظ کند. یکی دیگر از قابل توجه ترین و مشتری پسندترین مزایایی که می توان برای آب پاش مخفی‌شونده بیان کرد ، تنوع بالای این محصول است که با ارائه قابلیت های مختلف توانسته است نیاز طیف وسیعی از مشتریان را برآورده کرده و بازخورد مثبت دریافت کند. از این افراد انواع مختلف آبنما به شما امکان می دهد متناسب با نیاز و شرایط خود محصول مورد نیاز خود را تهیه کرده و بیشترین بهره را ببرید. به طور کلی ، انواع آب پاش را می توان به 3 دسته کلی زیر تقسیم کرد:

• مخفی‌شونده PGJ

این آب پاش مدل مخفی‌شونده به راحتی در منطقه مورد نظر شما قابل نصب است و از بازده بسیار بالای آن استفاده می کند. این آب پاش به راحتی شعاع 4.3 تا 11.6 متر را پوشش می دهد و به طور مساوی پاشش می کند. با فشار آب بسیار خوب ، PGJ در هر دقیقه 2.2 - 20.5 لیتر آب به تمام مناطقی که تحت پوشش خود قرار دارد انتقال می دهد و منطقه مورد نظر را به صورت ایده آل آبیاری می کند. دوام بسیار بالا و تنظیم قوس آسان این نازل آب پاش از مزایای اصلی این محصول قلمداد می شود و باعث محبوبیت آن در بین خریداران شده است. با استفاده از این محصول می توانید از کمترین میزان آب بیشترین بهره را ببرید و مقدار قابل توجهی پس انداز کنید.

آشنایی با سیستم نوین آبپاش مخفی شونده

• مخفی‌شونده SRM

این محصول یکی از مدل های اقتصادی آب پاش است که دارای ویژگی های قابل توجه و بسیار جذاب و همچنین قیمت بسیار مقرون به صرفه آن است. آب پاش SRM با 6 نازل مختلف به بازار عرضه شده و می تواند شعاع بین 4 تا 9.4 متر را به راحتی و به طور مساوی آبیاری کند. میزان بارش SRM تقریباً 11 میلی متر در ساعت است و بنابراین یک سیستم بارانی ایده آل برای آبیاری بارانی است. این آب پاش با مسیر نازل 14 درجه بهترین نیاز شما را برآورده می کند و انتظارات شما را برآورده می کند.

• مخفی‌شونده PGP

PGP گل سرسبد و محبوب ترین مدل آب پاش های مخفی‌شونده و بی نظیرترین محصول این شرکت معتبر است. کیفیت بالای این محصول و همچنین انعطاف پذیری بالا برای شخصی سازی و تنظیمات مختلف از دلایل اصلی محبوبیت این آب پاش بی نظیر است و توانسته است PGP را به یک محصول عالی در جهان آب پاش مخفی‌شونده تبدیل کند. کارایی بسیار بالای آب پاش PGP امکان استفاده از این محصول بی نظیر را در مناطق مختلف مانند زمین های کشاورزی ، مناطق سبز و زمین های مختلف ورزشی فراهم کرده و از این آب پاش به محصولی همه کاره تبدیل کرده است. با توجه به نوع روتر این محصول می توان شعاع اسپری آب PGP را تغییر داد و به راحتی می توانید تعداد دفعات استفاده از این آب پاش را تعیین کنید. PGP به دو دسته کلی Ultra و ADJ تقسیم می شود و مجموعه کاملی از همه نیازهای شما را در اختیار شما قرار می دهد.

نکات مهم درباره خرید آبپاش و نگهداری آن

به میزان فشار آب منطقه تان توجه کنید و با در نظر گرفتن آن آبپاش متناسب با فشار آب منطقه تان را خریداری کنید.به جنس آبپاش مخفی شونده توجه کنید . آبپاش هایی که جنس با دوام مانند مس و برنج و… به طور کلی فلز یا پلاستیک با کیفیت هستند ، خریداری کنید.دستگاه های آبپاش میزان پاشش آبشان متفاوت است پس با توجه به میزان آبیاری که قرار است منطقه مورد نظرتان را بدهید ، نوع دستگاه را انتخاب کنید.دستگاه آبپاش مخفی شونده را از نمایندگی های معتبر خریداری کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آنها را توسط نمایندگی رفع عیب نمایید.این نکته را به خاطر داشته باشید که آبپاش ها را شش ماهی یکبار بازبینی کنید.آبپاش باید دارای پایه با استحکام و با دوام باشند تا بتوانند درست قرار بگیرند.این آبپاش ها دارای تعداد متفاوتی نازل است ، پس با توجه به وسعت منطقه مورد نظر تعداد و فواصل این آبپاش ها را تنظیم کنید. 
آشنایی با سیستم نوین آبپاش مخفی شونده

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر