خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

اجزای سمپاش فرغونی

فهرست مطالب

سمپاشی مزارع و باغات از جمله مهمترین اقداماتی است که کشاورزان و باغبانان برای بالابردن کیفیت محصول و افزایش طول عمر گیاهان انجام می‌دهند. امروزه انواع سمپاش با ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلف، عمل سمپاشی و کودپاشی را با سرعت بیشتر و با کیفیت بالاتر انجام می‌دهد. کشاورزان با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانند به راحتی آفات و حشرات موذی را از مزارع و باغات خود دفع کرده و از بین ببرند. در این مطلب یکی از انواع این ادوات و لوازم باغبانی به نام "دستگاه سمپاش فرغونی "به همراه ویژگی‌ها، انواع و نحوه عملکرد آن را معرفی خواهیم کرد.

سمپاش فرغونی چیست؟

یکی از متداول‌ترین دستگاه‌های سمپاشی، دستگاه سمپاش فرغونی یا سمپاش موتوری چرخدار است که اغلب کشاورزان با آن آشنا هستند. این مدل، بر خلاف سمپاش پشتی ابعاد بزرگی دارد و برای مزارع و باغات بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از سمپاش فرغونی می‌توان سرعت عمل سمپاشی برای دفع آفات و بهره‌وری را در صنعت کشاورزی افزایش داد و در مصرف سم صرفه‌جویی کرد. دستگاه سمپاش فرغونی مانند؛ بسیار از دستگاه‌های سمپاشی دیگر از اجزای مختلف تشکیل شده است؛ از جمله:

- یک مخزن (معمولا با حجم ۱۰۰ و ۲۰۰ لیتری) برای ریختن سم داخل آن- یک پمپ و موتور ۴ زمانه با قدرت  ۳ تا ۵.۵ اسب بخار برای پمپاژ سم- لوله‌های تأمین سوخت موتور و لوله‌های انتقال سموم- انواع اتصالات- نازل‌ها برای هدایت سموم- صافی‌ها برای جدا کردن ناخالصی‌ها

با توجه به اندازه‌ و ابعاد بزرگ سمپاش فرغونی، امکان حمل آن وجود ندارد. در نتیجه همه‌ی اجزای آن بر روی یک شاسی نصب شده است. که با ظاهری شبیه به فرغون، از طریق دو چرخ می‌توان آن را حرکت داد و جا‌به‌جا کرد. سمپاش فرغونی با پاشش یکنواخت با قدرت بالا و فشار مطلوب، نیاز افراد برای سمپاشی را تأمین می‌کند.

 

سمپاش فرغونی چگونه کار می کند؟

 سمپاش فرغونی شامل یک مخزن تحت فشار حاوی سم و یک موتور پمپ است که قادر است محتویات مخزن را با فشار بالا پمپاژ کند. موتور دستگاه با استفاده از نیروی محرکه قوی (بنزین یا برق) سم داخل مخزن را به صورت پودر به سطح مورد نظر می پاشد. طرح سمپاش فرغونی معمولاً دارای دو خروجی است که هر خروجی قادر به پاشش با فشار مورد نظر در شعاع 25 متری است. هنگام استفاده از این دستگاه، مانند هر دستگاه اسپری دیگر، رعایت نکات ایمنی ضروری است. هر گونه نشت دستگاه و عدم اطلاعات لازم می تواند جان اپراتور یا سایر افراد را به خطر بیندازد. قبل از استفاده از دستگاه، همیشه لباس محافظ بپوشید و از ماسک، دستکش و چکمه های اسپری استفاده کنید. سطح فشار دستگاه از دیگر نکاتی است که در هنگام استفاده از آن باید به آن توجه کرد. 

انواع سمپاش فرغونی

انواع سمپاش فرغونی را می‌توان بر اساس نوع تغذیه‌ و انرژی مصرفی آن به دو دسته‌ی "سمپاش فرغونی بنزینی" و "سمپاش فرغونی برقی" طبقه‌بندی کرد :

سمپاش فرغونی برقی

در صورتی که اپراتور به برق دسترسی داشته باشد، می‌توان از موتور برقی سمپاش فرغونی استفاده کرد. سمپاش فرغونی برقی با الکتروموتور برقی ۳ اسب بخار طراحی شده است که قدرت و فشار مورد نیاز برای عمل سمپاشی را تأمین می‌کند.استفاده از موتور برقی و یا موتور بنزینی تفاوتی در عمل دستگاه ایجاد نمی‌کند. بلکه بسته به شرایط می‌توانید یکی از دو موتور دستگاه را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

سمپاش فرغونی بنزینی

از آن جا که در یک مزرعه و باغ بزرگ دسترسی به سیستم برق کشی اغلب کار آسانی نیست، موتور محرک پمپ در دستگاه سمپاش فرغونی بنزینی تعبیه شده است. پمپ موتوری دستگاه از بنزین تغذیه کرده و سم داخل مخزن را از طریق لوله به بیرون منتقل می‌کند.

اجزای سمپاش فرغونی

سمپاش فرغونی چگونه کار می کند؟

وقتی نیاز است تا برای تقابل با انواع آفات گیاهی، سطح مزارع و یا درختان در باغ ها را سمپاشی کنیم، باید سموم نباتی را به شکلی پیوسته و بارانی شکل بر سطح گیاهان هدف بگسترانیم. برای تأمین این هدف لازم است تا فضایی پاشش برای این گونه از سموم نباتی خلق کنیم.

ایده ای که در نهایت منجر به تساوی کلی در طراحی تمام سمپاش ها شده است. در این تساوی هر سمپاش از یک مخزن برای حمل سموم نباتی استفاده می کند. محتوای داخل این مخازن از طریق پمپ هایی مکیده شده و با افزایش فشار از مسیر لانس هایی بلند با قدرت پاشش گونه به شکل بارانی و پودری شده بر سطح گیاهان هدف فرود خواهد آمد.

این یک ایده کلی در طراحی انواع سمپاش می باشد. در مدل های ساده استفاده از مخزن های کوچک در کنار پمپ های دستی و یا بهره ‌مندی از موتور های بادی الکتریکی منجر به خلق سمپاش هایی با قابلیت حمل و نقل آسان خواهد شد. در مقابل ایده طراحی گونه های بزرگتر با مخزن های حجیم و موتور های قدرتمندتر بنزینی، انواع سمپاش فرغونی را خواهد ساخت.

کاربرد های متداول از سمپاش فرغونی

قدرت موتور بالا در کنار حجم مخزن بزرگ، توانمندی بالای انواع سمپاش فرغونی در تأمین قدرت پاشش بالا در مدت زمان طولانی را نشان خواهد داد. ویژگی هایی که باعث می شود تا بتوانیم از یک دستگاه سمپاش فرغونی برای تأمین اهداف بزرگی بهره ‌برداری کنیم. اهدافی مانند:

¨    سمپاشی مزارع در سطح وسیع:

تمام سمپاش های موتوری قابلیت تأمین دو نازل همزمان را دارند و برای هر دو نازل می توانند تا حداقل ۲۰ متر شیلنگ را پاسخگو باشند. در مزارع بزرگ که زمان اهمیت بالایی دارد، داشتن سرعت عمل بسیار مهم است. چرا که در صورت کند شدن هر اقدامی، تبعات سنگینی محصولات تحت کشت را تهدید می ‌کند.

مانند آفات گیاهی که به یکباره در سطح زمین زراعی ظاهر شده و به سرعت آن را تخریب خواهند کرد. لذا در سمپاش باید بتوانیم در کمترین زمان، بالاترین سطح از مزرعه را آفت زدایی کنیم. این کار تنها از طراحی قدرتمند با قابلیت دو نازل همزمان در سمپاش فرغونی بر می ‌آید.

¨    سمپاشی در باغات با درختان بلند:

اگر بخواهیم یک درخت را از شر آفات گیاهی خلاص کنیم، کافی است اندکی وقت گذاشته و با داشتن یک سمپاش دستی معمولی و شاید موتوری با حساسیت بالا تمام شاخه ‌ها و فضای درخت را آفت زدایی کنیم؛ اما اگر ارتفاع درخت خیلی بالا باشد و یا اینکه با یک باغ به تعداد بسیاری از درختان مواجه باشیم، دیگر نمی ‌توان بر توانمندی‌ های یک سمپاش دستی و یا موتوری ساده اکتفا نمود. چنین فضا های بزرگی نیاز به سمپاش های قویتری دارند. مانند سمپاش فرغونی که برای شستشوی قوی درختان مناسب است.

¨    با هدف استفاده با مصارف کارواش مانند:

قدرت پاشش بالای سمپاش های فرغونی می ‌تواند با اهدافی بسیار متفاوت از آفت زدایی درختان مورد استفاده قرار گیرد. مثلاً می توانید در مخزن سمپاش فرغونی به جای سموم نباتی از آب استفاده کنید و همراه با قدرت پاشش بالای آن، کاربریی همچون کارواش را داشته باشید.

البته کارواشی که قابلیت متحرک دارد. با چنین هدفی می توان به راحتی سمپاش فرغونی را به انواع ماشین آلات متصل نموده و در استفاده هایی همچون شستشوی درختان، جداول کنار خیابان ها، نرده های شهری و یا تابلو های خیابانی، انواع دیوار ها و حتی سقف منازل استفاده نمود.

سمپاش فرغونی تقریباً بزرگترین مدل از انواع متنوع این دستگاه ها می باشد. در ساخت آنها از مخزن هایی بزرگ برای حمل سموم استفاده شده است. با وجود این مخزن های بزرگ دیگر نمی توان قابلیت حمل و نقل ساده برای سمپاش فرغونی در نظر گرفت.

لذا تمام متعلقات سمپاش، اعم از مخزن و موتور بنزینی قدرتمند آن سوار بر یک شاسی فلزی است که در یک سوی آن دو چرخ با هدف جا به جایی دستگاه و در سوی دیگر دسته هایی برای نصب آن به دیگر ماشین آلات که بتوانند به نوعی آن را کشیده و جا به جا کنند قرار دارد.

نیروی موتوری دستگاه از طریق موتور های بنزینی از مدل های دو سیلندر چهار زمانه هوا خنک انتخاب می شود. لزوم بهره مندی از چنین موتور های قدرتمندی فضای کار حرفه ‌ای باغ و مزرعه است. چرا که قرار است با یک دستگاه سمپاش فرغونی سطح وسیعی از مزرعه و یا باغات با درختان تناور و بلند را آفت زدایی کنیم. لذا لازم است تا قدرت بالایی در تأمین چنین پمپاژی حضور داشته باشد.

اجزای سمپاش فرغونی

سمپاش فرغونی در تحلیلی فنی

هدف نهایی در داشتن سمپاش فرغونی آن است که بتوانیم سطح مزارع را با قدرت بالا و البته پاشش یکنواختی به طور مستمر و درازمدت آفت زدایی کنیم. از این رو دستگاه سمپاش فرغونی را مجهز به یک موتور بنزینی با قدرت عموما 3 اسب بخار کرده ‌اند.

این میزان از قدرت در موتور بنزینی سمپاش فرغونی حد استانداردی است که می ‌تواند به راحتی قدرت لازم برای پاشش انواع سموم نباتی را فراهم کند. سمپاش فرغونی از کنار هم قرار گرفتن اجزای متعددی حاصل شده است. اجزای تشکیل دهنده سمپاش فرغونی به قرار زیر می باشد.

مخزن در سمپاش فرغونی:

تمام سمپاش ها از مدل های دستی تا گونه های حرفه ای همراه با مخزن هایی برای نگهداری سموم هستند. سمپاش فرغونی با هدف تأمین سمپاشی سطوح بزرگ از مزارع و یا باغات طراحی شده است. لذا منطقی است که از مخزن های بزرگی بهره‌ مند باشد.

مخزن استاندارد در نظر گرفته شده برای سمپاش فرغونی در ظرفیت های ۱۰۰ لیتری است. در کنار سمپاش فرغونی ۱۰۰ لیتری، نمونه ‌های سمپاش فرغونی ۲۰۰ لیتری نیز حضور دارد. وزن بالای مخزن در سمپاش فرغونی ۱۰۰ لیتری و یا سمپاش فرغونی ۲۰۰ لیتری مانع از آن است که بتوان آنها را به شکل حمل و نقل دستی در اختیار گرفت. لذا عموم سمپاش فرغونی با طراحی شاسی هایی برای نصب مخازن ۱۰۰و یا ۲۰۰ لیتری هستند.

لوله ها در طراحی سمپاش فرغونی:

در ساختن یک دستگاه که قرار است با سیالات سر و کار داشته باشد، لوله ها نقش کلیدی دارند. چرا که در نهایت تمام سیالات هدف در انواع دستگاه ها باید از طریق همین لوله ها جا به جا شده تا هدف نهایی خود را به انجام رسانند. با این مقدمه می توانید در نظر داشته باشید که در طرح ساخت سمپاش فرغونی تا چه اندازه از انواع لوله ها استفاده شده است.

برخی از لوله ها متوجه طراحی موتور بنزینی دستگاه هستند و با هدف تأمین سوخت موتور بنزینی در سمپاش فرغونی حضور دارند. متریال ساخت این لوله ها از نمونه های آشنا در مونتاژ موتور های بنزینی محسوب می شود؛ اما در مقابل لوله ‌هایی حضور دارند که قرار است مسیر انتقال سموم نباتی از مخزن تا پمپ و در امتداد آن از پمپ لانس دستگاه را تأمین نمایند. چنین لوله هایی از متریال های خاصی تهیه می شوند. چرا که لازم است از هر نظر در مقابل اثرات تخریبی و شیمیایی سموم نباتی مقاومت کافی و درازمدتی داشته باشند.

اتصالات در دستگاه سمپاش فرغونی:

در کار با دستگاه سمپاش فرغونی همراه با فشار بالای سیالات تحت پمپاژ دستگاه هستیم. چنین فشار بالایی مستعد نشتی است. نشتی در کار دستگاه سمپاش فرغونی غیرقابل قبول است. چرا که در اولین اثر نامطلوب باعث کاهش افت فشار در خروجی لانس دستگاه شده و در اثرات نامطلوب دیگر نشتی سیالات خطرناکی مانند سموم نباتی در فضا های غیر هدف به هیچ حالت منطقی و امن نخواهد شد.

لذا در طرح ساخت دستگاه سمپاش فرغونی، اتصالات نقش کلیدی دارند این اتصالات به گونه ای هستند که احتمال هر گونه نشتی را به حد صفر کاهش داده و به این ترتیب باعث ثبات در فشار خروجی دستگاه همراه با تأمین شرایط امن در حین کار با آن خواهد شد.

پمپ در دستگاه سمپاش فرغونی:

پمپ در طرح ساخت دستگاه سمپاش فرغونی، مقوله این کاملاً متفاوت از موتور بنزینی دستگاه است. این پمپ ها از انواع هیدرولیکی با شرایط جا به جایی مثبت هستند که تحت تأثیر مولد هایی مانند موتور های بنزینی کار می ‌کنند. پمپ از حساس ترین و در عین حال مهمترین اجزای سمپاش فرغونی است که قیمت آن تأثیر عمیقی بر قیمت نهایی دستگاه سمپاش فرغونی خواهد گذاشت.

اجزای سمپاش فرغونی

موتور های بنزینی در طرح ساخت سمپاش فرغونی:

دستگاه سمپاش فرغونی با هدف سمپاشی آسان و سریع در سطح مزارع بزرگ طراحی شده ‌است. قابلیت حمل و نقل آن باعث شده است تا نتوانیم از موتور های برقی در ساخت آنها استفاده کنیم. از این رو ایده بهره مندی از موتور های بنزینی انتخاب بهتری برای طراحی سمپاش فرغونی است. کارآیی و راندمان دستگاه سمپاش فرغونی ارتباط مستقیم با کارآیی و راندمان موتور های بنزینی دارد.

موتور های بنزینی در سمپاش فرغونی غالباً از مدل های تک و یا دو سیلندر با کارکرد چهار زمانه هستند. قدرت و برند سازنده این موتور ها در قیمت نهایی دستگاه سمپاش فرغونی تأثیرگذار است. سمپاش فرغونی ای که از یک موتور قدرتمند با کارکرد منظم و یکنواخت بهره مند می باشد، می‌ تواند فشاری یکدست و پاششی یکنواخت از سموم نباتی با هدف آفت زدایی گیاهان را فراهم آورد.

صافی های سمپاش فرغونی:

قدرت کامل در تأمین پاشش سموم نباتی از طریق سمپاش فرغونی وقتی حاصل می آید که مطمئن باشیم تمام مسیر انتقال سیال از مخزن تا نازل ها کاملاً باز و عاری از هر گونه انسداد می باشند. از طرفی هرگز نمی توانیم از عدم ناخالصی های جامد در یک سیال اطمینان کامل داشته باشیم. لذا برای آنکه بتوانیم قدرت پاشش بالای سمپاش فرغونی را داشته باشیم، لازم است تا از سیالی که عاری از هر گونه ناخالصی است، مطمئن شویم. برای این منظور از صافی ها در مسیر انتقال سموم نباتی از مخزن به سمت پمپ استفاده می شود.

نازل ها در طراحی سمپاش فرغونی:

در سمپاشی نهایی گیاهان هدف، انواع روش های مستقیم و یا بارانی در نظر گرفته شده است. روش هایی که می توان با بهره مندی از نازل‌ های متنوع در خروجی سموم نباتی از انتهای شیلنگ به دست آورد. انواع نازل ها با هدف تأمین طیف گسترده ‌ای از نیاز ها در سمپاشی تعریف شده‌ اند. برای آنکه بتوانید نتیجه مطلوبی از سمپاشی داشته باشید، لازم است تا نازل هدف خود را به درستی انتخاب کنید.

چرا به استفاده از سمپاش فرغونی نیازمند هستیم؟

برای آفت زدایی در سطح مزرعه و یا باغ ها با درختان تناور می توانیم از هر نوع دستگاه سمپاشی که بخواهیم استفاده کنیم؛ اما رسیدن به یک سطح یکنواخت در سمپاشی به گونه ‌ای که مطمئن باشیم تمام فضای مزرعه در مسیر آفت زدایی قرار گرفته است، همراه با سرعت عمل بالا، ملاک های اصلی در موفقیت است. در غیر این صورت با کندی در کار و یا عدم دسترسی کامل به تمام سطح مزرعه، این آفات هستند که می توانند به راحتی بر شما غلبه کنند.

عمده فروش سمپاش فرغونی برای آن است که این تجهیز می تواند سطح بالایی از دسترسی را در سرعت عمل بالا فراهم آورد. در هر سمپاش فرغونی دو شیر خروجی در انتهای کار پمپ ها وجود دارد که هر کدام از آنها می توانند قدرت پاشش برای شیلنگ ها تا طول ۲۵ متر را تأمین نمایند. به این ترتیب می ‌توان با هر یک از شیر های خروجی پمپ در سمپاش فرغونی تا شعاع ۲۵ متری از محیط اطراف سمپاش را آفت زدایی نمود.

سرویس و نگهداری سمپاش ها

 سرویس و نگهداری سمپاش ها از دو قسمت واحد سمپاش و واحد موتور (روی سمپاش های موتوری) تشکیل شده است.پس از پاشش محلول باقیمانده را از مخزن تخلیه کنید. محلول باقیمانده را می توان برای مدت کوتاهی (کمتر از یک هفته) در ظروف مناسب نگهداری و سپس مصرف کرد.مخزن را چندین بار با آب تمیز بشویید و پمپ را چندین بار با آب تمیز اجرا کنید تا محلول سم به پمپ، شیلنگ ها و نازل برود.اگر سمپاش برای مدت طولانی استفاده نمی شود، تمام اجزاء را تا حد امکان باز کرده و خشک کنید.در صورت لزوم و احساس افت فشار و جریان سمپاش، از پمپ و فیلتر فیلترها بازدید کرده و آنها را بشویید. برای شستشوی تمام قسمت های سمپاش می توان از آب گرم 3 درجه و پاک کننده های معمولی استفاده کرد.رفع نشتی اتصالهنگام مونتاژ شیلنگ های بلند مراقب باشید که آنها را خم نکنید یا نشکنید.قطعات متحرک در پمپ های دستی همیشه باید روغن کاری شوند. روغن پمپ پیستون را در سمپاش چرخ بررسی کنید و در صورت لزوم تعویض کنید تا از کارکرد شیر فشار شکن اطمینان حاصل کنید.دستورالعمل های موجود برای هر موتور را برای تعمیر و نگهداری موتور دنبال کنید.

اجزای سمپاش فرغونی

حضور همزمان این دو نازل در کنار یکدیگر قابلیت سرعت عمل بالای سمپاش را تأمین خواهد کرد. چنین رویکردی در طراحی دستگاه مذکور است که در نهایت منجر به فروش سمپاش فرغونی در ابعاد وسیعی شده است. عمده مزیت ها در کار با سمپاش فرغونی به قرار زیر می باشد.

•    با سمپاش فرغونی می توانید از حجم محلول کمتری در آفت زدایی گیاهان استفاده کنید: به عنوان مثال اگر همراه با یک سمپاش دستی باشید، لازم است تا برای هر هکتار از زمین زراعی چیزی در حدود ۱۵۰ لیتر محلول از سموم نباتی داشته باشید. این مقدار در صورت استفاده از سم پاش فرغونی مقداری کمتر از ۱۰۰ لیتر خواهد شد.•    سرعت عمل بالاتر همراه با راندمان کاری بهتر: سمپاش های دستی و یا آنها که به شکل موتوری با قابلیت حمل و نقل انسانی هستند، سرعت عمل بالایی ندارند. در بهترین حالت تنها می ‌توانید ۵ هکتار را در روز همراه با یک سمپاش دستی آفت زدایی کنید. مادامیکه هرگز نمی توانید کیفیت یکنواختی در انتهای کار داشته باشید؛ اما با یک سمپاش فرغونی از سرعت عمل بالایی برخوردار خواهید شد. یک سمپاش فرغونی ساده به راحتی می ‌تواند تا ۱۰۰ هکتار زمین زراعی را در روز پوشش بدهد. پاشش مطلوب ‌تر سموم نباتی بهترین نوع پاشش سموم در سطح مزارع، حالت بارانی است که در آن قطرات سموم نباتی به شکل پودری بر سطح گیاهان گسترده می‌ شود. این موضوع باعث آسیب کمتر ،خصوصاً کاهش لهیدگی گیاهان با اثربخشی بالاتر اثرات سموم نباتی خواهد شد. سمپاش فرغونی در تأمین پاشش های بارانی بهتر از هر نوع سمپاش دیگری است.

•    سمپاشی یکنواخت: بزرگترین مشکل در کار با سمپاش های دستی، عدم یکنواختی در خروجی آنها است. این مشکل به سبب نبود یک جریان یکنواخت در قدرت دستان انسان‌ ها به وجود می ‌آید. سمپاش های موتوری در تأمین پاشش یکنواخت سموم نباتی توانمند هستند. در این بین سمپاش فرغونی برای کار در سطح وسیعی از مزارع سودمند می باشد.•    امنیت کاری بالاتر برای اپراتور ها: یک سمپاش دستی و یا موتوری با قابلیت حمل و نقل انسانی در نهایت قرار است تا تمام متعلقات خود را همراه با اپراتور ها سازد. نصب دوشی و یا پشتی از نمونه های متداول آنها می باشد. خستگی، فشار به مهره های کمر و نبود امنیت کامل کاری از عیب های همیشگی در کار با این گونه از سمپاش ها می باشد. در مقابل، هنگام کار با یک سمپاش فرغونی تنها نازل دستگاه است که توسط اپراتور ها حمل خواهد شد. این موضوع معرف سطح امنیت بالا و کارکرد آسان تر سمپاش های فرغونی است.با تمام این تفاصیل در کار با سمپاش فرغونی از یک دستگاه تخصصی و توانمند در سطح مزارع بهره مند هستید. نصب سمپاش فرغونی بر انواع یدک کش ها و یا تراکتور ها و شاید تیلر های کشاورزی به راحتی صورت می گیرد

نازل ها سمپاش فرغونی را می توان بر اساس شکل اسپری طبقه بندی کرد. یک نازل جامد که برای کنترل حشرات، کنه ها، زنبورها، سنجاقک ها و مورچه ها هنگام درمان ترک ها استفاده می شود. نازل فن شکل از اسپری فن شکل برای پاشش دیوارهای باقی مانده استفاده می شود. نازل مخروطی توخالی برای درمان کنه ها و زیستگاه خمیر موم گیاهی و نازل مخروطی جامد برای سمپاشی پشه ها و زیستگاه های عنکبوت استفاده می شود.انواع نازل ها بر اساس توان مصرفی آنها طبقه بندی می شوند. نازل های هیدرولیک سمپاش فرغونی معمولاً بر اساس شکل اسپری طبقه بندی می شوند، اما همه نازل های هیدرولیک سمپاش فرغونی تحت فشار خارج از سوراخ نوک نازل کار می کنند.علاوه بر نازل جریان ذرات جامد، سیال نازل هیدرولیک به داخل ورق جریان می یابد و سپس قطرات تولید می کند. می تواند قطرات با اندازه های مختلف تولید کند و یک قطره با مقیاس تعیین می شود. اگر فشار خیلی کم باشد، قطرات بزرگ ظاهر می شود. قطر سوراخ قطره پرتاب شده (در حین تشکیل قطره پاشیده شده، اگر قطر کمتر از قطر کل قطر و دقیقاً نصف حجم قطره باشد، مقدار آن را حجم می نامند) قطر بستگی به طراحی سوراخ با افزایش فشار تعداد آن به تدریج کاهش می یابد. پارامترهای خروجی سوراخ و جذر فشار زمانی که سرعت تزریق صحیح نباشد برای جلوگیری از تغییر اندازه قطرات و زاویه پاشش باید نازل را تعویض کرد تا فشار تنظیم شود. سایر ذرات هنگامی که آب به عنوان یک محیط حاوی ماسه یا مواد معلق استفاده می شود، مقدار محلول اسپری استفاده شده به سرعت افزایش می یابد. خوردگی نازل هنگام استفاده از فرمولاسیون های دانه ای پایین. بنابراین، برای جلوگیری از اسپری بیش از حد و صرفه جویی در استفاده از آفت کش ها در سمپاش فرغونی، سرعت جریان نازل باید به طور منظم بررسی شود. سوراخ های نازل های هیدرولیک سمپاش فرغونی بسیار کوچک است برای جلوگیری از ایجاد ذرات ریز در نازل ها باید پشت نوک هر نازل یک یا چند فیلتر تعبیه شود. نازل فن مانند: اگر فیلتر همان صافی باشد، رایج ترین نازل فن شکل است. سوراخ فن شکل روی نازل بیضی شکل است . مایع به تدریج از سوراخ باریک به سمت محور سوراخ نازل جریان می یابد، فضای بعد از سوراخ نازل باریک می شود و فشار مایع سمپاش فرغونی بلافاصله افزایش می یابد. اندازه نازل مقدار شاخ و برگ پاشیده شده تحت فشار معین را تعیین می کند. برای جلوگیری از اسپری بیش از حد و صرفه جویی در استفاده سمپاش فرغونی در آفت کش ها، سرعت جریان نازل باید به طور مرتب بررسی شود. 

سمپاش فرغونی موتوری چرخدار:

 به دلیل تحرک در محل، یکنواختی در سمپاش، افزایش سرعت پاشش، کاهش له شدن محصولات در حین حرکت سمپاش، حرکت مداوم سمپاش و همچنین سهولت استفاده، یکی از پرکاربردترین انواع سمپاش می باشد. استفاده کنید، سمپاش فرغونی. این سمپاش ها معمولاً از موتور بنزینی، پمپ، مخزن 100 لیتری، لنس، بوم، شلنگ 50 متری، فیلتر و نازل تشکیل شده است. در این مقاله می خواهیم مهم ترین معایبی که ممکن است در هنگام کار با سمپاش های فرغونی رخ دهد و راه های رفع آن ها بیان کنیم تا هنگام کار با این دسته از سمپاش ها دچار مشکل نشوید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر