خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

اره موتوری (زنجیری) ادون

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

اره موتوری در واقع به ابزاری گفته می شودکه یک زنجیر محکم و تیغه های تیز دارد که توسط بنزین یا مولدهای دیگر می تواند به گردش در آید. اره موتوری نام های دیگری نیز دارد مانند اره بنزینی، اره زنجیری، اره موتوری (در صورتی که مولد آن موتور الکتریکی باشد).غالبا، نیروی محرکه این نوع اره، یک موتور ساده بنزینی است اما  بسیاری از اوقات پیش آمده که این اره با کمک نیروی هیدرولیک و یا پنوماتیک و برخی اوقات نیروی الکتریسیته، تیغه های خود را به حرکت در آورد. اره موتوری این توانایی را دارد که به کمک تمامی این نیروهای محرکه کار خود را انجام دهد. این اره ها محصولات متنوعی دارد که از میان آن ها می توان به اره موتوری بنزینی ادون، اره زنجیری برقی ادون، اره درخت بر بنزینی ادون و...اشاره کرد. 

کاربردهای اره موتوری ادون

برای استفاده از اره موتوری باید مهارت و توانایی کافی در نحوه کار کردن با آن را بلد باشید چون عدم استفاده صحیح از آن ممکن است اتفاقات ناگواری را به دنبال داشته باشد.  اره موتوری کاربردهای فراوان و بی شماری دارد. برش انواع چوب، هرس کردن درختان، بریدن درختان خشک، قطع کردن درختان بزرگ در جنگل، الوار کردن چوب و تنه های درختان، تهیه هیزم و..... از جمله کاربردهای اره موتوری ادون محسوب می شون. اره موتوری وسیله ای بسیار مهم و کاربردی در باغبانی و صنایع چوب بری به شمار می رود. 

تاریخچه اره متحرک زنجیری

در حقیقت زمان زیادی از ابداع و ساخت اره موتوری نمی گذرد؛ بنابراین این اره ها تاریخچه خیلی قدیمی ندارند.  ایده ساخت اره برقی برای اولین بار در اواخر قرن هجدهم در کشور اسکاتلند مطرح شد. بعد از مطرح شدن این اختراع، شروع به ساخت آن کردند. اما در واقع اره ای که ساخته شده بود برای صنایع چوب بری کاربرد زیادی نداشت و بیشتردر امور پزشکی، جهت قطع استخوان، مناسب دیده شد. اولین اره با نیروی موتوری به منظور برش درختان، توسط یک فرد آلمانی در سال ۱۹۲۶ساخته شد. این اختراع در سال ۱۹۲۹به تولید انبوه رسید و در سراسر جهان و نقاط مختلف دنیا صادر شد. امروزه این نوع اره، یکی از بهترین و شناخته شده ترین اره ها در سراسر جهان به شمار می‌رود. در چند سال اخیر با رشد و پیشرفت تکنولوژی و صنایع مختلف، اره موتوری نیز به سرعت در حال توسعه است و طیف های گوناگونی از آن تولید شده است. این تجهیز کارآمد به دلیل توانمندیها و داشتن ضریب ایمنی بالا، توانسته به اصلی ترین ابزار برای صنایع چوب بری و نجاری نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان تبدیل شود.  فراگیر شدن و کارآمدی زیاد این محصول باعث شده که اکنون شرکت های بزرگ در دنیا درحال ساخت انواع گوناگونی از این تجهیز هستند. درادامه برای آشنایی بیشتر شما با این تجهیز، به توضیح و کاربردهای اره موتوری بنزینی و اره موتوری برقی می پردازیم. 

اره موتوری بنزینی چیست؟

برای بریدن و الوار کردن درختان در جنگل باید اره ای داشت که توانایی حمل داشته باشد و بتوان آن را همراه خود به جنگل برد. در واقع اره ای که محرک باشد و ویژگی حمل و انتقال به نقاط دیگر را داشته باشد. در چنین شرایطی اره موتوری بنزینی بسیار به کار می آید چون یک نیروی محرک و مستقل است که توانایی و قدرت زیادی در بریدن انواع چوب دارد. یکی دیگر از مزیت های این تجهیز این است که برای تامین نیروی محرکه خود به هیچ تجهیز اضافه ای احتیاج ندارد، که همین موضوع باعث تمایز شدن این نوع اره با تجهیزات دیگر شده است. اره بنزینی ادون را می توان در سایز ها و ابعاد متنوع همراه با شرایط پیشرفته در ساخت پیشرانه و دارا بودن  اصول ایمنی دقیق، تهیه و خریداری نمود. از جمله ویژگی هایی که باعث محبوبیت و تمایز اره ادون با دیگر اره ها شده است می توان به ضریب اطمینان بسیار بالا وداشتن شرایط ایمنی مطلوب، اشاره کرد. به طوری که این اره می تواند تمام نیاز ها و مشکلات چوب برها را در مناطق مرتفع و دوردست بر طرف سازد.  همین امر باعث شده اره ادون به یکی از پر طرفدارترین محصولات دربازار ایران تبدیل شود. اره بنزینی ادون، برای کار در شرایط سخت با قدرت بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیز کاربردها و ویژگی های زیادی دارد. به طوری که نیروی پیشرانه این نوع اره ها می تواند سنگین ترین و بلندترین تیغه ها را نیز به گردش در آورد. به همین دلیل در عملیات چوب بری سنگین بیشتر از این نوع اره استفاده می شود. اره موتوری بنزینی ادون علاوه بر عملیات های سنگین و بریدن درختان قطور جنگل، برای کارهای سبک تر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال برای  هرس کردن شاخه درختان و باغبانی به این نوع اره نیاز است. بنابراین این اره درسایز های کوچک تر و سبک تر نیز طراحی و تولید شده است که قادر است تمام نیازهای کوچک و بزرگ چوب بر ها را تامین کند. 

اره موتوری برقی چیست؟

اره زنجیری برقی ، نوع کوچک تر و در عین حال سبک تر از اره موتوری است. این اره  یک نیروی محرکه برقی دارد که توسط این نیرو می تواند عمل چوب بری را انجام دهد. نیروی محرکه اره زنجیری برقی،  می تواند موتور الکتریکی ACیا BCباشد. همان طور که می دانید نیروی محرکه این نوع از اره ها از نیروی الکتریسته می باشد. در حقیقت نیروی الکتریسیته را در بدنه این اره نمی توان تولید کرد.  البته انواع کوچک تر و فانتزی از این اره ها موجود هستند که با باتری کار می کنند ولی اره هایی که با باتری کار می کنند به هیچ وجه توانایی و قدرت لازم برای انجام عمل چوب بری را ندارند. بسیاری از اره ها با نیروی محرکه برقی از موتور الکتریکی  ACاستفاده می کنند که سیم بلندی دارد و می توان آن را به برق شهری وصل نمود. البته این نوع اره ها بیشتر در کارگاه ها و منازل مورد استفاده قرار می گیرد. اره موتوری برقی در اندازه ها و قدرت های گوناگون موجود می باشد. معمولا اره موتوری برقی سایز ها و اندازه های کوچک تری نسبت به بقیه مدل ها داردچون که موتور بنزینی بسیار بزرگ تر از موتور الکتریکی است. کوچک بودن اره موتوری برقی باعث شده وزن آن نیز سبک تر شود. پیشنهاد می شود هنگام خرید اره موتوری حتما به نوع موتور، قدرت موتور، طول کابل و طول تیغه، توجه شودچون اره موتوری مدل ها و اندازه های بسیار متنوع تری نسبت به اره بنزینی دارد. نوع الکتریسیته مصرفی این اره نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه شود. اره موتوری برقی دارای سیستم ترمزاست که هنگام وقوع هر گونه حادثه ای، دستگاه خود به خود خاموش می شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5