خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاوری چیست؟

فهرست مطالب

توری سایبان چیست؟ آیا میتوان از توری سایبان در صنایع دیگر هم استفاده کرد؟ کاربردهای به غیر از کشاورزی توری سایبان چیست؟ استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاوری چیست؟اگر برای شما عزیزان هم چنین سوالاتی مطرح شده است، بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید چرا که قصد داریم در این مقاله از فارم صنعت در مورد توری سایبان همه اطلاعات را در اختیارتان قرار دهیم و بگوییم که می توانید از توری سایبان در چه مناطق و صنایعی استفاده کنید. از طرفی قصد داریم در این مقاله به صورت تخصصی به سوال " استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی چیست؟ " پاسخ دهیم و بگوییم که منظورمان از کاربردهای توری سایبان چیست؟

مواردی که در این مقاله مورد بررسی و بحث قرار می گیرند عبارت اند از:

 • همه چیز درباره توری سایبان
 • آیا میتوان از توری سایبان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد؟
 • استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی چیست؟
 • خلاصه
 

همه چیز درباره توری سایبان

توری های سایبان یکی از مهمترین و موثرترین ابزار برای پرورش و رشد گیاهانی است که به صورت عمده کاشته شده اند و برای رشد و پرورش بهتر حتما باید در شرایط خاصی قرار بگیرند.همانطور که همه می دانید، برای پرورش و رشد گیاهان مختلف باید به شرایط و نحوه رشد آن ها توجه کنید و زمانی که قصد دارید یک نوع خاصی از گیاه را در شرایط متفاوت پرورش دهید باید تمام سعی خود را بکنید تا شرایط و محیط را برای پرورش و رشد درست آن گیاه ایجاد و فراهم کنید.

توری سایبان همانطور که از عنوان و نام آن پیداست بر بالای محیط گلخانه قرار می گیرد و از تابش مستقیم خورشید به گیاه و آسیب رسیدن به گیاه جلوگیری می کند. البته این تنها کاربرد و فایده توری سایبان نیست چرا که این نوع از توری را در گلخانه ها برای جلوگیری از زباله های پراکنده در هوا هم استفاده می کنند.

در طراحی این توری های سایبان سعی شده است تا از درصد هایی استفاده شود که این درصدها میزان تراکم توری را نشان می دهد و هرچه میزان درصد توری بیشتر باشد، میزان عبور نور خورشید کمتر خواهد شد. شاید از خود بپرسید که چرا باید درصد های متفاوتی برای تراکم این توری ها وجود داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که برای پرورش گیاهان متنوع، میزان احتیاج رسیدن نور به گیاه نیز متفاوت است و از طرفی فراموش نکنید که از این نوع توری در صنایع دیگر نیز استفاده می کنند.

استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاوری چیست؟

آیا میتوان از توری سایبان در صنایع دیگر نیز استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که بله میتوان از این نوع توری در صنایع دیگر نیز استفاده کرد. هرچند که ابتدا هرگز فکر نمی شد که از این توری در صنایع دیگر نیز استفاده شود اما امروزه بسیاری از دامپروری ها، استخر های ماهی، مرغداری ها و حتی مراکز عمومی هم از این نوع توری سایبان استفاده می کنند.

استفاده از این نوع توری ها حتی در مکان های عمومی هم رایج شده است و علت آن است که می توان از این توری های سایبان برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید استفاده کرد و سایه ایجاد کرد تا افراد به راحتی بتوانند در رویداد های عمومی حضور داشته باشند.

استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی چیست؟

همانطور که می دانید برای محافظت از گیاهان و محصولات کشاورزی در محیط آزاد معمولا از توری سایبان استفاده می شود که البته این توری سایبان دارای مزایای دیگر نیز است که می تواند در امر پرورش گیاهان کمک کند. پس به صورت کلی از توری سایبان برای کارهای کشاورزی و محصولات کشاورزی استفاده می شود.اما باید گفت که این چنین که فکر می کنید نیست و از این توری های سایبان در صنایع دیگر نیز استفاده می کنند.

پس توری های سایبان کاربردهایی به غیر از کشاورزی نیز دارند. به طور مثال این توری ها را در بالای استخر و پرورش ماهی نیز نصب می کنند و همچنین در بسیاری از استخر های رو باز نیز مشاهده کرده ایم که از این توری ها استفاده می کنند تا آلودگی و دیگر ضایعات وارد آب استخر نشود.در بسیاری از رویداد های عمومی و تجمعات اجتماعی از توری های سایبان استفاده می شود تا میزان تابش مستقیم خورشید گرفته شود و مانند سایه بام عمل کند.

استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاوری چیست؟

خلاصه

در این مقاله از فارم صنعت قصد داشتیم تا به صورت کاملا تخصصی و کامل هر نوع اطلاعاتی را در مورد توری سایبان و کاربرد آن توضیح دهیم. در این مقاله به سوال" استفاده از توری سایبان در کاربری هایی به غیر از کشاورزی چیست؟" پاسخ دادیم.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر