خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

باغبانی ساده با الحاقی اره علف تراش

هرس کردن درختان از فعالیت ‌های همه ساله در هر باغ و بوستانی است. از درختان میوه تا سرشاخه های درختان باغ و بوستان ها باید کوتاه شوند تا درخت قوای کافی در ادامه حیات شاداب خود را داشته باشد.در هرس کردن درختان غالباً با شاخه های قطور و سخت شده مواجه هستیم. لذا تمام عملیات در سر و سامان دادن درختان باغ و بوستان از جمله فعالیت ‌های سخت باغبانی محسوب می شود. شاید بتوان با تهیه کردن یک اره موتوری کوچک، از حجم قابل توجه این سختی ‌ها کاست.اما اره موتوری ها قدرت مانور کمی ‌دارند. در این بین ابزار دیگری با نام الحاقی اره علف تراش ابداع شده است که می تواند مقدمه قدرت مانور بالایی را برای شما فراهم آورد.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
 الحاقی اره علف تراش یک نوع ابزار شبیه به ساطور اره موتوری ها است که به شکل تخصصی برای نصب شدن بر شفت علف زن های چند کاره ابداع شده است. این ابزار فاقد بخش موتوری است و قرار است با بهره مندی از قدرت موتوری علف زن ها، زنجیر تیغه دار خود را به حرکت اندازد.از آنجا که علف زن ها در جمع ابزارهای موتوری بسیار متداول در فضای باغ و مزرعه مورد استقبال هستند، بهره مندی از یک الحاقی اره علف تراش می ‌تواند جنبه های کاربردی قابل توجهی داشته باشد.کارایی اره الحاقی علف زن در بریدن شاخه های قطور و هرس کردن سرشاخه ها می باشد. در واقع کارایی اره الحاقی علف زن بیشتر متوجه رسیدن ساده به ارتفاع بالای درختان است. به هر صورت در تمام مراحل هرس کردن باید حجم سرشاخه های درختان باغ و بوستان را بتراشیم و این سرشاخه ‌ها قطعاً در ارتفاع بالایی حضور دارند.لذا بهره‌ مندی از هر ابزاری که قدرت مانور بالایی را برای ما فراهم آورد، به طور حتم مورد توجه قرار می گیرد. شاخه بر علف زن، ابزار ساده ‌ای است که می تواند دست ما را در رسیدن به بالاترین شاخه های درختان باز بگذارد.یک شاخه بر علف زن در تعریف یک الحاقی بر دستگاه اصلی علف زن ها سوار شده و ماهیت علف زن را تبدیل به یک اره موتوری که بسیار بلند است می نماید. در این حالت گویا ساطور را از موتور اره موتوری جدا کرده ایم و آن را همراه با یک محور یک متری جلوتر برده، قدرت مانور بالاتری را ایجاد می ‌کنیم.به طور حتم در فضاهای باغ و بوستان با حجم بسیار بالایی از سرشاخه ها برای هرس کردن سالیانه مواجه هستیم. وقتی تعداد درختان زیاد باشد، به یقین چنین فعالیتی تبدیل به یکی از سخت ترین عملیات های باغبانی می ‌شود.همه سرشاخه ها را نمی توان با قیچی های باغبانی برید. در عین حال اره موتوری ها قابلیت دسترسی مناسبی ندارند. اما حضور یک الحاقی اره علف تراش می تواند جنبه های ساده تر، سریعتر و در عین حال منظم تری از عملیات هرس کردن را تداعی سازد.با این مقدمه، قصد مطرح کردن الحاقی هرس کن علف زن را داریم. اینکه این الحاقی چیست؟ و قرار است چگونه دست ما را در سطح باغ و بوستان باز گذارد؟

مختصری از علف زن های چند کاره

الحاقی اره علف تراش در واقع یک ابزار تعریف شده برای علف زن های چند کاره می باشد. این الحاقی به مانند هر الحاقی دیگری بر بدنه اصلی دستگاه علف تراش متصل شده و با استفاده از قدرت موتوری دستگاه، عملیات مورد نظر که بریدن سرشاخه های درختان است را انجام می دهد.با این تعریف ظاهراً قبل از ورود به بحث فنی در شناخت الحاقی هرس کن علف زن باید به شناخت و آشنایی مختصری از علف زن های چند کاره بپردازیم.علف زن ها به یقین از بهترین ابزارهای موتوری باغبانی هستند. در سطح باغ و مزرعه دائماً در حال تراشیدن، بریدن و یا وجین کردن هستیم و برای تمام این عملیات ها باید از انبوه ابزارهای دستی، تحت عملیات های سخت بدنی استفاده کنیم.اما با بهره ‌مندی از انواع علف زن، گویی تمام فعالیت ‌های سخت باغبانی تبدیل به یک تفریح جذاب و دلنشین شده است. علف زن ها ابزارهای موتوری هستند که قدرت موتوری خود را در یک ساز و کار ساده مکانیکی در اختیار تیغه های گردان قرار می ‌دهند.این تیغه های گردان تحت قدرت و سرعت تولید شده از موتور بنزینی و یا برقی به گردش درآمده، قابلیت برش انواع گیاهان را تأمین می‌ نمایند. به این ترتیب طیف بزرگی از عملیات های باغبانی را به راحتی سر و سامان خواهیم داد.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
اما به یقین قابلیت ‌های علف زن ها بسیار فراتر از بریدن گیاهان علفی شکل است. در هر دستگاه علف زن از یک قدرت موتوری استفاده شده است. لذا می‌ توانیم این قدرت موتوری را به کار بسته، برای انجام دیگر فعالیت ‌های باغبانی مورد استفاده قرار دهیم. این ایده ساده مقدمه خلق علف زن های چند کاره است.یک علف زن چند کاره قادر است تا جمع متنوعی از عملیات ‌های باغ و مزرعه را انجام دهد. از تراشیدن گیاهان، دروی محصولات، بریدن شاخه ها و سرشاخه های درختان، اصلاح شمشادها و حتی شخم زنی و وجین کردن زمین های زراعی. همان طور که شاهد هستید، گویا یک دستگاه علف زن چند کاره قابلیت بسیار گسترده ‌ای دارد. اما همه این فعالیت ‌ها را نمی تواند در حضور یک نوع تیغه انجام دهد.تنوع عملیات ‌های تعریف شده برای عموم علف زن های چند کاره بسیار زیاد است. اما برای هر کدام از این عملیات ‌ها، ابزارهای تخصصی به نام الحاقی تعریف شده است. در طرح ساخت هر دستگاه علف زن چند کاره از یک بخش مرکزی که شامل موتور و محور است، استفاده شده است.این بخش فاقد هر گونه ابزار برش و یا دیگر ابزارهای تخصصی در انجام عملیات های باغبانی می باشد. برای انجام هر یک از عملیات ‌های باغبانی، انواع الحاقی ها را تعریف کرده اند. این الحاقی ها از انواع تیغه ها، توپی، کولتیواتور و یا شمشادزن ها می باشند که به راحتی بر شفت گردان محور علف زن نصب شده و با عملکرد موتوری دستگاه به کار می ‌افتند.الحاقی اره علف تراش یکی از متداولترین الحاقی های تعریف شده برای علف زن های چند کاره می باشد که با قابلیت برش شاخه های قطور درختان باغ و بوستان طراحی شده است.

تشریحی بر ایده الحاقی اره علف تراش

در مقدمات امر با مطرح کردن قاعده طراحی انواع علف زن های چند کاره قید داشتیم که برای تامین هر یک از توانمندی ‌های این ماشین ‌ها، یک الحاقی را طراحی کرده اند. الحاقی ها در واقع طرح ساده کوچکتری از مدل های اصلی هستند. مثلاً الحاقی شمشاد زن، طرح ساده و کوچکی از یک دستگاه شمشاد زن حرفه ‌ای است.در الحاقی اره سرشاخه زن علف زن نیز شاهد همین موضوع هستیم. الحاقی سرشاخه زن علف زن درست شبیه به یک ساطور زنجیری در انواع اره موتوری های حرفه ای است. فقط در سایز و ابعادی کوچکتر طراحی شده است.یک اره موتوری حرفه ای از یک زنجیر تیغه دار که بر محیط یک ساطور پهن به گردش در می آید، برای بریدن شاخه ها و تنه درختان استفاده می کند. این زنجیر در انتهای ساطور تحت تاثیر قدرت موتور بنزینی و یا الکتریکی قرار دارد. عموم اره موتوری ها را برای بریدن شاخه های قطور و یا تنه درختان و البته الوار کردن چوب طراحی کرده اند.طرح ساخت الحاقی اره علف تراش نیز درست شبیه به یک اره موتوری زنجیری است. با این تفاوت که در ابعادی کوچکتر و فاقد بخش موتوری طراحی شده است. این الحاقی دارای یک ساطور کوچک است که زنجیر تیغه دار حول محور این ساطور تعبیه شده است.در بخش انتهایی، زنجیر، تحت تاثیر یک گیربکس ساده مکانیکی است. محور علف زن های چند کاره قابلیت اتصال به این گیربکس را دارند. قدرت موتوری علف زن باعث گردش شفت گیربکس شده و به دنبال آن حرکت زنجیر دندانه دار بر محور ساطور در الحاقی اره علف تراش به انجام می رسد.هر چه موتور علف تراش چند کاره قوی ‌تر و با سرعت گردش بالاتری باشد، طبعاً قابلیت حرکت قدرتمندتر و با سرعت بالاتری را برای الحاقی اره علف تراش فراهم خواهد کرد.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
از آنجا که ماهیت طراحی علف تراش ها بر محور بلندی است، الحاقی اره علف تراش متصل بر این محور بلند در فاصله قابل توجهی از بخش موتوری سوار خواهد شد. تا جاییکه باید انتظار یک فاصله 1 الی 1.2 متری از محور مذکور را بسته به طراحی علف تراش چند کاره داشته باشیم. به این ترتیب یک دستگاه اره موتوری کوچک و قدرتمند که فاصله موتور تا ساطور آن بسیار بلند می باشد را در اختیار داریم.این طراحی همان چیزی است که از یک هرس کردن علف زن می ‌خواهیم. قابلیت دسترسی به ارتفاع شاخه هایی که بر درختان باغ و بوستان رشد کرده اند، تمام ایده طراحی برای اره سرشاخه زن علف زن می‌ باشد.به این ترتیب با در دست داشتن این الحاقی، بدون آنکه نیاز به استفاده از ابزارهای دستی داشته باشیم و همچنین بدون آنکه بخواهیم از انواع نردبان و چهارپایه ها برای رسیدن به سرشاخه ‌ها استفاده کنیم، به راحتی از روی زمین، قدرت مانور بالایی در بریدن انواع شاخه ها با قطرهای گوناگون داریم. کارایی اره الحاقی علف زن در انجام ساده عملیات هرس کردن شاخه های درختان می باشد.

مشخصات فنی الحاقی اره علف تراش

الحاقی اره علف تراش از ساختاری شبیه به یک ساطور کوچک از انواع اره موتوری ها می باشد. لذا در تحلیل بخش فنی باید آن را با الگوی ایده آل در طراحی انواع اره موتوری ها مقایسه کنیم. مهمترین وجه فنی در تحلیل الحاقی شاخه بر علف زن، طول ساطور ۳۰ سانتیمتری آن است.این طول ۳۰ سانتیمتری در جمع انواع اره موتوری ها به عنوان یک طول ساطور کوچک معرفی می ‌شود. غالباً اره موتوری های برقی با طول ساطور ۲۵ الی ۳۰ سانتیمتری طراحی می شوند.قدرت کم موتورهای موجود در انواع علف زن های چند کاره، مانع از تعریف طول ساطور بزرگ می باشد. هر چه طول ساطور را بزرگتر کنیم، لاجرم باید از زنجیر طولانی ‌تری استفاده کنیم که این موضوع نیاز به تعریف موتورهای قدرتمندتری نیز دارد.از این رو برای طراحی الحاقی اره علف تراش ها از ساطور با طول ۳۰ سانتیمتری استفاده شده است. در ثانی، طول ساطور بزرگتر، موجب سنگین شدن اره موتوری نیز خواهد شد. از آنجا که این الحاقی قرار است بر محور بلند علف زن متصل باشد، نمی ‌توانیم آن را چندان سنگین وزن در نظر بگیریم.الحاقی اره علف تراش با وزن 3 کیلوگرمی طراحی شده است. این وزن برای نصب شدن بر محور علف زن چند کاره کاملا ایده آل می باشد.در طراحی فنی الحاقی اره علف تراش، تامین تعادل در حین کار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ساطورهای بلند در محور بلند علف زن، مستعد به هم زدن تعادل اپراتورها در حین کار هستند. ساطور با طول ۳۰ سانتیمتری در تامین مناسب این تعادل در حین کار بهترین انتخاب است.به هر صورت همراه با هرس کن علف زن در نهایت قصد بریدن سر شاخه های درختان باغ و بوستان را داریم و این سرشاخه ‌ها به هیچ حالت از قطرهای بالایی برخوردار نیستند. لذا لزومی وجود ندارد که به تعریف الحاقی اره علف تراش با طول ساطور بلند و حرفه ‌ای بیاندیشیم. ساطور با طول ۳۰ سانتیمتری به راحتی از پس بریدن تمام شاخه های فرعی و اصلی در انواع درختان باغ و مزرعه بر می آید.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
در بخش گیربکس که محل اتصال محور علف زن چند کاره است، شاهد طراحی یک الحاقی از نوع 9 خار هستیم. لذا این الحاقی تنها قابلیت نصب شدن بر علف زن هایی که از شفت 9 خار برخوردار می باشند را دارد.قطر شفت در مقدار استاندارد ۲۶ میلیمتری طراحی شده است. لازم به ذکر است که عموم علف زن های چند کاره موجود در بازارهای داخلی از قطر شفت با اندازه‌ های ۲۶ میلیمتری بهره مند هستند. مدل های ۲۸ میلیمتری به ندرت دیده می شوند.در حال حاضر این الحاقی شاخه بر علف زن به طور کامل برای نصب شدن بر علف تراش چند کاره از برند هوندا طراحی شده است. لذا در صورتی که قصد خرید و فروش اره الحاقی علف زن را دارید، لازم است به برند علف زن چند کاره ای که در اختیار دارید، توجه داشته باشید.

لزوم استفاده از الحاقی اره علف تراش

الحاقی اره علف تراش به مانند یک اره زنجیری کوچک قابلیت برش شاخه های درختان با هدف هرس کردن آنها را دارد. اما یک سوال ساده وجود دارد. اینکه چه لزومی به طراحی چنین الحاقی برای علف زن های چند کاره بوده است؟ مگر طراحی تیغه های دیسکی شکل قابلیت برش شاخه های قطور درختان را ندارند؟وقتی می شود از حضور تیغه های فولادی استفاده کرد، در این حالت چرا باید در تکاپوی بهره مندی از یک الحاقی سرشاخه زن علف زن باشیم؟به یقین تیغه های فولادی طراحی شده برای عموم علف زن ها، مهمترین و پرکاربردترین الحاقی ها برای انواع علف زن ها هستند. این تیغه های فولادین قابلیت برش زنی گیاهان علفی شکل تا شاخه های درختان را دارند.مدل های 2 و 3 پره برای تراشیدن گیاهان با ساقه های نازک مناسب هستند و هر چه در برش گیاهان با ساقه های سخت تری مواجه باشیم، باید از تیغه ها با دندانه های بیشتری استفاده کنیم.تیغه های دیسکی شکل، از تعداد دندانه های بالایی تا ۴۰ عدد بهره ‌مند هستند. این تیغه های دیسکی شکل برای بریدن شاخه های سخت بهترین ابزار می باشند. اما قابلیت بریدن تنه شاخه های قطور درختان باغ و بوستان ندارند.در واقع از تیغه های دیسکی شکل می توانیم انتظار عملیات سرشاخه زنی را داشته باشیم. اما هرگز نمی توانیم از آنها برای بریدن شاخه های قطور درختان استفاده کنیم. این تیغه ها در بطن تنه قطور شاخه ها گیر می کنند و مستعد شکسته شدن هستند. کار با تیغه های دیسکی شکل مستلزم تولید قدرت بالاتری است که به خودی خود باعث ایجاد فشار بالاتری برای موتور بنزینی دستگاه علف زن موتوری است.در حین انجام عملیات هرس کردن درختان باغ و بوستان طیف متنوعی از شاخه ها را باید ببریم. از شاخه های نازک تا تنه قطور شاخه های اصلی و فرعی درختان مورد توجه قرار دارند. از طرفی گاها در اثر تهاجم بیماری ‌ها و یا آفات مجبور هستیم که بخشی از یک درخت را حذف کنیم. در این حالات نیاز به قدرت برش زنی بالایی داریم.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
تیغه های دیسکی شکل قابلیت تامین تمام فعالیت ‌ها با هدف برش شاخه های درختان را ندارند. اما تعریف الحاقی اره علف تراش این قابلیت را فراهم می ‌کند که بتوان هر نوع عملیات در بریدن شاخه های نازک و قطور درختان را به راحتی انجام داد.عموم باغبان ها برای تکمیل عملیات های باغ و بوستان تصمیم به خرید اره موتوری های کم توان می‌ گیرند. چرا که می ‌دانند به هر حال در سطح فعالیت ‌های جاری یک باغ نیاز به اره موتوری پیدا خواهند کرد.این تصمیم مستلزم صرف هزینه قابل توجهی است. زیرا هر مدل از اره موتوری هر اندازه هم کوچک باشد، باز هم قیمت قابل توجهی دارد. در حالیکه می ‌توان در خرید و فروش اره الحاقی علف زن با صرف هزینه بسیار کمتری نیاز جدی به حضور یک تجهیز موتوری قدرتمند برای برش چوب را در سطح باغ تامین نمود.قیمت الحاقی اره علف زن به ‌مراتب از تمامی مدل ها از اره موتوری ها کمتر است. لذا تهیه کردن آن کاملاً به صرفه و اقدامی منطقی می باشد. برای همین است که در حال حاضر تهیه الحاقی اره علف تراش مورد توجه جمع بزرگی از باغبان ها قرار گرفته است.

نکات در هنگام خرید الحاقی اره علف تراش

الحاقی اره علف تراش به عنوان یک ابزار کمکی در همراهی با علف زن های چند کاره مورد استفاده قرار می گیرد. لذا در ابتدای امر باید کاملاً هماهنگ با علف تراش چند کاره ای که در اختیار دارید، باشد.الحاقی هرس کن علف زن باید به درستی و کاملا هماهنگ شده بر شفت دستگاه علف زن چند کاره نصب شده و کاملا با آن هماهنگ باشد. لذا نمی ‌توانیم این الحاقی را برای هر نوع علف زنی خریداری کنیم.در هنگام خرید الحاقی اره علف تراش لازم است تا به دو نکته کلیدی توجه کامل داشته باشیم. رعایت این نکات باعث می ‌شود تا الحاقی مورد نظر ما قابلیت کار کردن با علف تراش موجود و در اختیار ما را داشته باشد.
  • قطر شفت طراحی شده برای الحاقی اره علف تراش باید با قطر شفت در علف زن چند کاره کاملاً هم اندازه باشد. قطر شفت گیربکس تعریف شده در دستگاه الحاقی اره علف تراش برابر با ۲۵ میلیمتر است. اما در سطح بازار با علف تراش های چند کاره با قطرهای ۲۸ و ۲۶ میلیمتری مواجه هستیم. عموم مدل های طراحی شده مانند علف تراش های چند کاره هوندا و KNC از قطر شفت ۲۶ میلیمتری برخوردار هستند. اما برخی از مدل ‌ها را با قطر ۲۸ میلیمتری طراحی کرده اند. دقت کنید که تنها مدل ‌ها با قطر شفت ۲۶ میلیمتری قابلیت کار با الحاقی اره علف تراش را دارند.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
 • اتصال الحاقی اره علف تراش بر محور علف زن ها از طریق یک شفت خاردار صورت می‌ گیرد. بخش الحاقی از شفت با خار مادگی و بخش محور اره علف تراش از خار با طرح نر مانند طراحی شده است. شفت طراحی شده برای الحاقی اره علف تراش از مدل‌ های 9 خار است. اگر محل گیربکس در الحاقی اره علف تراش را باز کنید، می توانید این شفت 9 خار را مشاهده کنید. شفت محور علف زن چند کاره نیز باید از مدل‌ های 9 خار باشد. در غیر این صورت، قابلیت کار با الحاقی اره علف تراش را ندارد. در حال حاضر برای مدل ‌های علف زن چند کاره موجود در سطح بازار، تنها علف زن موتوری چند کاره برند هوندا از یک شفت 9 خار بهره مند است. علف زن چند کاره برند KNC با وجود محور ۲۶ میلیمتری از شفت ۷ خار استفاده می ‌کند که برای بهره ‌مندی از الحاقی اره علف تراش مناسب نمی باشد.
الحاقی اره علف تراش یک تجهیز کمکی در کار با علف زن ها می باشد. به طور یقین این قطعه را نمی ‌توان به عنوان بخش اصلی در طراحی علف زن های چند کاره در نظر گرفت. اما به طور قطع این ابزارها هستند که قرار است عملیات های متنوع باغبانی را به انجام رسانند. بخش اصلی علف زن چند کاره که شامل موتور و دسته ‌های هدایت است، مهمترین وجه طراحی چنین دستگاه هایی است.اما اگر قابلیت کار با ابزارهای مورد نظر شما را نداشته باشند، به یقین هیچ کارایی ندارند. لذا اگر تامین یک دستگاه علف زن با قابلیت برش شاخه های درختان مورد توجه شما است، بهتر است در همان ابتدای امر قبل از خرید علف زن چند کاره و یا الحاقی اره علف تراش، نسبت به تامین درست ابزارها توجه کافی داشته باشید.به طور خلاصه علف زن چند کاره ای را تهیه کنید که از حضور الحاقی اره علف تراش برای آن در سطح بازار اطمینان دارید. در این صورت به راحتی و با هماهنگی کامل می توانید این دو بخش در دستگاه علف زن موتوری چند کاره را به یکدیگر متصل کرده، عملیات برش شاخه های قطور درختان را نهایی سازید.

نکات در کار با الحاقی اره علف تراش

در حین کار با الحاقی اره علف تراش اگر چه از قدرت اره موتوری های تخصصی بهره ‌مند نیستید؛ اما به یقین از قابلیت های یک اره موتوری در حین کار استفاده می کنید. لذا ماهیت دستگاه در دسته ماشین آلات با قدرت برش زنی بالایی است. از این رو رعایت تمام جوانب حرفه ‌ای در کار از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به برخی از نکات در حین کار با الحاقی اره علف تراش اشاره می‌ کنیم.
  • دستگاه الحاقی اره علف تراش فاقد سیستم روغن زنی اتوماتیک است؛ در صورتی که در تمام مدت عملیات در حین برش زنی چوب های سخت درختان باغ و بوستان است. لذا برای بهترین عملکرد برش شاخه ها همراه با تامین طول عمر مفید بالای الحاقی، لازم است تا از روان بودن دائمی زنجیر اطمینان داشته باشید. پس باید به شکل مرتب زنجیر اره ای الحاقی را روغن کاری کنید.
  • در تنظیم الحاقی اره علف تراش نسبت به سطح کشش مناسب زنجیر حساسیت کافی داشته باشید. زنجیر نباید خیلی سفت و نه خیلی شل باشد. در بخش های مکانیکی تعریف شده برای الحاقی اره علف تراش تنظیمات ساده ‌ای برای تعیین حد کشش زنجیر در نظر گرفته شده است.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
 • از آنجا که الحاقی اره علف تراش به مانند یک اره موتوری با زنجیر ۳۰ سانتیمتری است، کسب مهارت در کار با اره موتوری ها ضروری می باشد. کار با اره موتوری ها متفاوت از کار با تیغه های دیسکی شکل در علف زن ها می باشد. عملیات برش با اره زنجیری به مراتب پیچیده ‌تر و البته حساس‌ تر از عملیات‌ های برش با تیغه های فولادین علف زن ها می باشد.
 • اگر چه الحاقی اره علف تراش در مقام یک اره زنجیری در اختیار شما قرار دارد؛ اما این ماهیت اره زنجیری بودن، دلیل توانمندی آن در برش هر نوع چوبی نمی باشد. الحاقی اره علف تراش مخصوص عملیات های هرس کردن تا اصلاح فرم درختان در سطح باغ و بوستان طراحی شده است. لذا از انجام عملیات برشکاری تنه قطور درختان، الوار کردن چوب و هر گونه کار پرفشار از الحاقی اره علف تراش پرهیز کنید.
 • طول بلند محور علف زن ها در کنار طول ساطور الحاقی اره علف تراش، درازای دستگاه علف زن را بسیار بلند خواهد کرد. این طول بلند برای بریدن شاخه درختان باغ، بهترین است. اما می ‌تواند باعث به هم خوردن تعادل در حین کار باشد و یا اینکه تیغه گردان ساطور را بر اجسام سخت غیر از چوب برسانیم. دقت کنید که تحت هیچ حالتی از الحاقی اره علف تراش برای برش متریال ها غیر از چوب مانند انواع سنگ و یا فلزات استفاده نکنید.
 • در حین کار با الحاقی اره علف تراش از تجهیزات کامل ایمنی بهره مند باشید و دقت کنید که در حین عملیات برش زنی هیچ فرد غیر مسئول در اطراف تیغه دستگاه علفتراش که حالا تبدیل به اره زنجیری شده است، نباشد.
سخن پایانیسطح باغ و یا بوستان‌ ها پر است از درختان میوه و یا هر درخت دیگری که قطعاً بلند است و شاخه هایش را رو به آسمان کشانده است. قطعا می ‌دانید که هرس کردن درختان باعث تداوم زیست شاداب و پربار درختان است. لذا بهره مندی از ابزارهای تخصصی در هرس کردن درختان امری ضروری است.در ایام گذشته و حتی در زمان حاضر، هر باغبانی طیف بزرگی از انواع ابزارهای کلاسیک در برش شاخه ها و تنه درختان را در اختیار داشته است. اما قطعاً هرس کردن با ابزارهای کلاسیک بسیار سخت و طاقت فرسا است.در دورانی هستیم که علف زن های موتوری توسعه بسیار خوبی داشته اند. حالا برندهای صاحب نامی همچون هوندا دست به کار هستند تا با طراحی علف زن های چند کاره سطح کاملی از عملیات‌ های باغ و مزرعه را سر و سامان داده باشند.به یقین با در دست داشتن یک علف زن چند کاره تبدیل به یک ابر باغبان خواهید شد. باغبان قدرتمندی که می ‌تواند در حضور تنها یک ماشین موتوری ساده و جمع و جور، طیف کاملی از عملیات ‌های ریز و درشت باغبانی را انجام دهد. البته به شرط آنکه هوشمندانه اقدام به خرید یک علف زن چند کاره کرده باشد و به موازات آن از انواع الحاقی ها بهره مند باشد.الحاقی اره علف تراش یکی از جذاب‌ ترین الحاقی ها در سطح عملیات های باغبانی است. باید باغبان باشید تا بدانید که بهره مندی از یک قدرت موتوری در قطع کردن شاخه های قطور درختان تا چه اندازه جذاب و با اهمیت است.بسیاری از باغبان ها مجبور به خرید انواع اره موتوری ها هستند. آنها غالباً مدل های برقی با طول تیغه کوتاه را انتخاب می‌ کنند. چرا که سطح عملیات باغ، مجموعه برشکاری های محدود و نه چندان قدرتمندی است.لذا ضرورتی ندارد که اقدام به خرید اره موتوری های قدرتمند و گران قیمت بنزینی داشته باشند. اما مشکل دیگر آن است که عموم اره موتور بنزینی ها بزرگ جثه، قدرتمند و بسیار گران قیمت هستند.بهره مندی از اره موتوری های برقی با چالش تامین نیروی الکتریسته همراه است. سطح باغ قطعاً بسیار بزرگ است. پس به این راحتی ها نمی توانید از اره موتوری های برقی که نیاز به کابل های طولانی برق دارند، استفاده کنید. اصلا شاید فضای باغ و بوستان شما به قدرت برق شهری دسترسی نداشته باشد. مادامیکه همین اره موتوری های کم‌ توان برقی نیز بسیار گران قیمت هستند.
الحاقی اره علف زن (اره سر شاخه زن)
باغبان ها به یک اره موتوری کوچک با توان متوسط که با موتورهای بنزینی کار می کند نیاز دارند. الحاقی اره علف تراش همان دستگاهی است که آنها می‌ خواهند داشته باشند.اول آنکه در ماهیت کار از یک علف تراش بهره ‌مند هستند و این خود به تنهایی برای انجام طیف بزرگی از عملیات ‌های باغ و بوستان مفید است. دوم آنکه می ‌توانند با قدرت الحاقی اره علف تراش ها از یک اره زنجیری با قدرت کافی برای برش انواع شاخه ها در هرس کردن درختان بهره‌ مند باشند.سوم آنکه علف تراش ‌های چند کاره را از مدل‌ های موتور بنزینی انتخاب کرده ‌اند. پس فارغ از تامین قدرت برق، متکی بر موتورهای بنزینی علف زن ها، قابلیت مانور بالایی در سطح زمین زراعی دارند.در نهایت موضوع قیمت الحاقی اره علف تراش است که قدرت یک اره موتوری را با هزینه بسیار کمتری در اختیار شما قرار خواهد داد. به طور یقین قیمت الحاقی اره علف تراش بسیار کمتر از اره موتوری ها می باشد و این موضوع از نکات جدی است که قطعاً مورد توجه هر باغبانی قرار می ‌گیرد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5