خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

انواع تیغه علف زن کدامند؟

فهرست مطالب

کوتاه و مرتب نمودن علف های هرز با استفاده از تیغه علف زن

دستگاه علف زن از جمله دستگاه هایی به شمار می آید که شما می توانید با خرید آن تمامی علف های هرز را از میان برداشته یا آن ها را کوتاه نمایید. بنابراین برای کارکردهایی همچون: کوتاه و هرس نمودن علف های هرز، از بین بردن آن ها علف های کوتاه اطراف باغچه و باغ و فضاهای دیگر، پاکسازی و مرتب سازی فضای حیاط و محوطه، هرس نمودن درختان و کنارهای حصارها و.. مورد استفاده قرار می گیرد.قطعه ای که در این دستگاه ها سبب از بین بردن و کوتاه نمودن علف های هرز موجود در این فضاها می گردد؛ تیغه علف زن می باشد که می بایست این قطعه از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در عین حال بسیار تیز و کاربردی باشد تا بتواند از پس هر گونه علفی برآمده و آن ها را از سر راه خود بردارد.به همین منظور در ادامه ضمن آشنایی بیشتر تیغه علف زن به معرفی انواع مختلف آن می پردازیم تا در صورت امکان بتوانید بهترین و کارساز ترین تیغه های علف زن را برای خود انتخاب نمایید.
انواع تیغه علف زن کدامند؟
 

شناخت کامل تر نسبت به تیغه علف زن و کاربرد آن

تیغه علف زن یکی از قطعات اصلی دستگاه علف زن می باشد که قطعه ای فلزی از آلیاژ فولاد ضد زنگ است. تیغه های علف زن را امروزه در انواع و اقسام مختلفی تولید و روانه بازار کرده اند و آن ها را در طرح های متفاوتی طراحی و در دسترس کشاورزان و باغبانان و سایر کارکنان دیگر در این راستا قرار داده اند.تیز بودن و مقاومت بسیار بالای این تیغه ها سبب شده است تا به راحتی و در کسری از ثانیه بتوان علف ها را برش داد و آن ها را از میان برداشت. در صورتی که قصد خرید تیغه علف زن برای دستگاه خود دارید؛ باید علاوه بر در نظر انواع مختلف تیغه های علف زن به برخی نکات دیگر توجه کنید.چرا که قیمت تیغه علف زن می تواند بر حسب هر یک از این نکات متغیر باشد. به این صورت که جنس تیغه علف زن، چند پر یا چند دندانه بودن آن ها، نوع و مدل هر یک از تیغه های موجود و... می تواند به طور کلی روی نرخ قیمت گذاری تیغه های علف زن تعیین کننده باشند که شما می توانید بر حسب نیاز و بودجه خویش رو به خرید هر یک از آن ها بیاورید.
انواع تیغه علف زن کدامند؟

انواع تیغه علف زن

حال که با تیغه علف زن و کاربرد عمده آن در زمین های زراعی آشنا شده اید؛ بهتر است انواع تیغه های علف زن را نیز بشناسید تا به محض تصمیم بر خرید بتوانید بهترین و مناسب ترین تیغه های علف زن را برای خود برگزینید.پیش از ذکر انواع تیغه علف زن به یاد داشته باشید که نوع تیغه مصرفی برای هر یک از مشتریان مختلف می بایست با نوع، تراکم و اندازه های گیاهان هدف متناسب باشد تا بتوان از آن به عنوان تیغه علف زن مناسب خود یاد کرد و خرید خویش را رقم زد. از جمله انواع مختلف تیغه علف زن می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:1-    تیغه چاقوییاین نوع از تیغه های علف زن – همان طور که از نام آن کاملا واضح و مشخص است- لبه جلویی نوک نیز و چاقویی شکل دارد که یکی از پرمصرف ترین نوع تیغه های فلزی می باشد که به صورت استاندارد هم تولید گشته اند.به همین علت است که بیشترین مشتریان را به خود اختصاص داده است تا با استفاده از این نوع از تیغه های علف زن بتوان علف های هرز را از میان برداشت. ظاهر این تیغه ها به صورت مستطیل شکل و دایره ای شکل می باشد و نوع ستاره ای شکل آن ها با سه یا چهار تیغه بیشترین کاربرد را دارند. قیمت این نوع از تیغه های علف زن نسبتا ارزان قیمت می باشد.2-    تیغه علف زن اره اینوع اره ای تیغه های علف زن دندانه های تیزی دارند و با شکل دایره وار خود دارای دنده های مختلفی متناسب با نیاز شما طرح ریزی شده اند. تیغه علف زن 40 پر و 80 پر در این نوع از تیغه های علف زن، بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده اند. قیمت این نوع از تیغه ها گران تر می باشد.3-    تیغه علف زن زنجیردارتیغه دو یا سه پر زنجیردار از جمله تیغه های علف تراشی به شمار می آید که از لبه های تیزی برخوردار نبوده و به منظور کوتاه و هرس نمودن علف های نرم و مراتع مرطوب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی نمی توان از این تیغه های علف زن برای انجام پروژه های سنگین تر استفاده به عمل آورد و عمر مفید کمتری هم دارند.4-    تیغه ساده دو پرآخرین نوع تیغه های علف زن را تیغه ساده دو پر به خود اختصاص داده است که جزء ساده ترین نوع تیغه های علف تراش بوده که نسبت به سایر انواع دیگر تیغه علف زن کاربرد کمتری دارند و بیشتر به منظور کوتاه نمودن علف های موجود در درختچه ها و شاخ و برگ های درختان مورد استفاده قرار می گیرد.با توجه به انواع مختلفی که از تیغه های علف زن یاد شد؛ بهتر است به هنگام خرید تمامی نکات مثبت و منفی تیغه های علف زن را در نظر داشته باشید تا بدین ترتیب متناسب با نیاز خود رو به خرید انواع مختلف تیغه های علف زن آورید. چرا که به طور کلی نوع علف و پوشش گیاهی مورد نظر می تواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب شما داشته باشد.این که شما چه نیازی به تیغه علف زن دارید و می خواهید با وجود آن دست به چه کارهایی بزنید و در کجا و با چه متراژی از زمین ها از دستگاه علف تراش و تیغه های آن استفاده کنید؛ همه و همه روی انتخاب شما تأثیرگذار خواهند بود.ضمن اینکه بهتر است با توجه به توان موتور دستگاه، تیغه های آن را انتخاب کرده و قطر و تعداد خار محوری را پیش از خرید در نظر داشته باشید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر