خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

انواع شمشاد زن بنزینی کدام اند؟

فهرست مطالب

شمشاد یکی از گیاهان زیبا و خاص که برای تزیین کردن در فضای سبز خیابان ها و حیاط خانه ها و ... استفاده می شود. زمانی که این گیاه بیش از حد رشد می کند، ممکن است حالت نظم و زیبایی خود را از دست بدهد. به همین دلیل باغبانان به نظم دهی و مرتب کردن شمشاد ها می پردازند و برای این کار نیز از تجهیزات بسیار ویژه ای استفاده می کنند.

می توان اذعان داشت، یکی از تجهیزات اصلی برای نظم دهی و کوتاه کردن یا زیباسازی این گیاهان، شمشاد زن است. استفاده از شمشاد زن می تواند سرعت نظم دادن  به این گیاهان را افزایش دهد، به علاوه کار کردن با این دستگاه ساده و آسان است. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی انواع شمشاد زن بنزینی بپردازیم و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شمشاد زن:

به صورت کلی باید بیان شود که از شمشاد زن برای هرس درختان کوچک مانند شمشاد ها استفاده می شود. همان گونه که می دانید، برخی از علف ها و شاخه را نمی توان با دستگاه چمن زن کوتاه کرد و در این زمان است که شمشاد زن به کمک ما می آید و از آن برای کوتاه کردن علف ها و شاخه هایی استفاده می شود که کوتاه کردن آن ها با دستگاه چمن زن امکان پذیر نمی باشد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که اصول کار شمشاد زن مشابه اره موتوری می باشد اما هر کدام از قسمت های آن ویژگی های خاص خود را دارد. باید بیان شود که قسمت های اصلی این دستگاه شامل موارد زیر خواهد بود:

 • موتور دستگاه
 • واحد برش
 • قسمت های کنترل کننده

لازم به ذکر است که واحد برش یا شانه برش دارای تیغه های ثابت و متحرک است. در حرکت رفت و برگشتی تیغه های متحرک نسبت به تیغه های ثابت، شاخه ها بین تیغه ها گیر کرده یا درگیر می شوند و عملیات برش مشابه مکانیزم قیچی انجام خواهد گرفت. تیغه های مختلف به همراه شانه های مخصوص جهت کاربرد های گوناگون به موتور نصب خواهند شد.

نکات مهم درباره شمشاد زن ها:

 • شمشاد زن ها و حاشیه زن ها در انواع برقی، موتوری (بنزینی) و دستی در بازار موجود می باشند.
 • دستگاه های کوچک عمدتا برقی و نمونه های بزرگ تر با موتور بنزینی جهت تولید قدرت و توان بیشتر تولید شده اند.
 • شمشاد زن دستی یا قیچی شمشاد زن نیز دارای یک دسته و دو تیغه است که در دو مدل دسته تلسکوپی (برای تنظیم کردن طول دسته) و دسته ساده موجود می باشد.
 • شمشاد زن برقی نسبت به نوع موتوری آن دارای سرو صدا و آلودگی به مراتب کمتری است.
 • از نقطه نظر دیگر شمشاد زن ها در دو مدل تیغه یک طرفه و تیغه دو طرفه موجود است.
 • در یک اندازه و وزن معین، موتورهای دو زمانه قدرت بیشتری نسبت به انواع چهار زمانه تولید می کنند، به همین علت از موتور های دو زمانه کوچک قدرتمند که سوخت آن ترکیبی از بنزین و روغن است در این دستگاه ها استفاده شده است.
 • ظرفیت کاری شمشاد زن ها با میزان قدرت موتور آن ها تعیین می شود.

انواع شمشاد زن بنزینی کدام اند؟

انواع شمشاد زن کدام است؟

لازم به ذکر می باشد که شمشاد زن ها انواع و اقسام مختلفی دارد که هر کدام از آن ها مزایای خاص خود را دارا می باشد و با توجه به نیازتان می توانید از آن ها بهره ببرید. از انواع شمشاد زن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شمشاد زن بنزینی
 • شمشاد زن برقی
 • شمشاد زن شارژی
 • شمشاد زن دستی

حال در زیر به بررسی هر کدام از این شمشاد زن ها می پردازیم.

شمشاد زن بنزینی:

شایان به ذکر می باشد که یکی از قدرتمندترین انواع شمشاد زن، شمشاد زن بنزینی می باشد که کاربرد بسیاری دارد و می توان از آن در همه جا استفاده کرد. باید بدانید که شمشاد زن بنزینی برای عملکرد خود نیازی  به نیروی برق نخواهد داشت و همان گونه که از اسمش مشخص است، سوخت مورد استفاده در این شمشاد زن، سوخت بنزین می باشد.

می توان اذعان داشت که نیروی محرکه از طریق تبدیل سوخت بنزین به انرژی الکتریکی تامین می شود و با همین چرخه می توان نیروی مورد نیاز برای کوتاه کردن شاخه و برگ های درختان را تأمین کرد. باید بدانید که موتورهای بنزینی قدرت بالا معادل یک اسب بخار را تولید می کنند و برای شمشاد زنی در مقیاس وسیع بسیار مناسب هستند.

یک نکته قابل توجه این است که تعمیر و نگه داری شمشاد زن های بنزینی بسیار ساده و راحت است و هم چنین این دستگاه پر کاربرد، ایمنی کافی و لازم در حین استفاده را برخوردار هستند. به همین دلیل است که شمشاد زن بنزینی به یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین انواع شمشاد زن ها تبدیل شده است.

استفاده از این شمشاد زن ها نیاز به مهارت خاصی ندارد و به لحاظ ارگونومی طراحی و خوب و مناسبی دارند. اما در کنار این مزایا یک ایراد مهم دارند و آن آلودگی محیط زیست است. شمشاد زن بنزینی دارای یک موتور بنزینی با قدرت یک اسب و تیغه ی دولبه می باشد. در زیر به بررسی ویژگی های بسیار مهم شمشاد زن بنزینی، پرداخته ایم:

 • شمشاد زن بنزینی معمولا از وزن سبک و قدرت بالایی بهره مند هستند.
 • موتور این شمشاد زن بسیار قوی و پربازده است.
 • شمشاد زن های بنزینی معمولا آلودگی های زیست محیطی ایجاد می کنند به دلیل آن که سوخت مصرفی آن ها بنزین است، اما آلودگی آن در حد بالایی نمی باشد.
 • طراحی دستگاه شمشاد زن بنزینی معمولا به صورتی است که کاربر می تواند به راحتی از آن استفاده نماید و دغدغه بهره گیری از آن را نداشته باشد.
 • دستگاه های شمشاد زن بنزینی معمولا دارای ایمنی مناسبی هستند و به هنگام استفاده خطری کاربران را تهدید نمی کند. البته کاربران باید به هنگام کار با دستگاه دقت کافی را داشته باشند.

انواع شمشاد زن بنزینی کدام اند؟

می توان اشاره داشت که در این دسته از شمشاد زن ها نیروی محرک دستگاه توسط موتوری بنزینی با توان مناسب تامین گردیده است، از مزایای این دستگاه می توان قدرت مناسب و عدم نیاز به برق نسبت به مدل برقی اشاره نمود و از معایب آن نیاز به آلودگی محیط زیست اشاره داشت.

باید بیان شود که برندهای متفاوتی از شمشاد زن بنزینی وجود دارد که شما می توانید بر اساس بودجه خود از آن ها تهیه فرمایید. از جمله برندهای متفاوت شمشاد زن بنزینی می توان به شمشاد زن اشتیل، ماکیتا، آینهل، هیوندای و بوش اشاره کرد.

لازم به ذکر است، دستگاه شمشاد زن بنزینی یا موتوری، دارای یک موتور دو زمانه بنزینی قدرتمند است که نوع سوخت آن ترکیبی از بنزین و روغن می باشد. همچنین این دستگاه دارای کلید روشن و خاموش کردن دستی و کلید گازی دو مرحله ‌ای است. این دستگاه ‌ها دارای سیستم جرقه زن نیز هستند که وجود این ویژگی باعث افزایش عمر دستگاه و استهلاک کمتر آن  می گردد.

نکته بسیار مهم این است که تمام استیل و محکم بودن محور لوله های آن و خاصیت قرار گرفتن موتور به روی قاب مستحکم و داشتن دو تیغ برش دلتا و نایلونی که حداکثر قدرت برش (۲۲۵میلیمتر)  را به دستگاه می ‌دهد،‌ از جمله ویژگی‌های قابل ذکر این مدل حاشیه‌زن است.

این دستگاه دارای دو مدل است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • یک مدل برای پیرایش و کوتاه کردن برگ‌ ها و شاخه‌ های نازک شمشاد و درختچه ‌های کوچک استفاده می ‌شود
 • مدل دیگر برای قطع کردن و برداشتن شاخه‌ های محکم شمشاد مورد استفاده قرار می گیرد.

شمشاد زن برقی:

یکی دیگر از انواع شمشاد زن، نوع برقی آن است که با استفاده از نیروی محرکه برق به کار می افتد. این شمشاد زن آلودگی محیط زیستی ایجاد نخواهد کرد. نیروی محرک این دستگاه ها از برق ۲۲۰ ولت تامین گردیده و دارای دوشاخه می باشند. از معایب این دستگاه ها نیاز دائمی آن ها به نیروی برق است.

شمشاد زن شارژی:

لازم به ذکر می باشد که شمشاد زن شارژی با نیروی برق کار می کند. اما برای راحتی و سهولت کار و جابجایی راحت کاربر، دارای باتری هستند و به صورت شارژی تولید می شوند. در این صورت برای مکان هایی که امکان دسترسی به پریز برق وجود ندارد به راحتی قابل استفاده است. اما نکته بسیار مهمی که باید بدانید، این است که شمشادزن های شارژی توان و قدرت شمشاد زن بنزینی را ندارد و باطری آن ها ممکن است به سرعت تخلیه شود.

انواع شمشاد زن بنزینی کدام اند؟

شمشاد زن دستی:

شایان به ذکر می باشد که شمشاد زن دستی یکی از قدیمی ترین تجهیزات باغبانی است که سال های سال مورد استفاده باغبانان قرار گرفته است و حتی ممکن است برخی از باغبانان هنوز از این شمشاد زن استفاده کنند. این نوع شمشاد زن ها در دو نوع دسته ساده و دسته تلسکوپی تولید می شود و در اختیار درخواست کنندگان قرار می گیرد. در نوع دسته تلسکوپی امکان افزایش طول دسته برای بریدن شاخه هایی که در ارتفاع بالاتر هستند وجود دارد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر