خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

انواع شیلنگ سمپاش کدام اند؟

فهرست مطالب

یکی از صنعت های مهم در کشور ایران و همچنین سایر کشورها، صنعت کشاورزی می باشد؛  چرا که اغلب تغذیه و خوراک ما از این صنعت فراهم می شود. صنعت کشاورزی، خود شامل زیر مجموعه ای از کار ها می باشد که می بایست به درستی انجام گیرد که یکی از این امور، سم پاشی است. سم پاشی نیز مانند هر امور دیگر توسط ابزار مخصوصی انجام می گیرد که یکی از این وسیله ها، شیلنگ سم پاش است.

شیلنگ سم پاش چیست؟

ابزار آلات متفاوتی در قسمت سم پاشی محصولات، قابل استفاده می باشند. یکی از این وسیله ها شیلنگ سم پاشی است، در واقع شیلنگ سم پاش جزئی از سیستم سمپاش محسوب می شود؛  با اتصال  شیلنگ سم پاش به دستگاه‌ ها، افراد قادر به انجام مرحله سم پاشی محصولات می‌ باشند. به ‌طور کلی در صورت عدم وجود شلنگ های سم پاش، عملیات سم پاشی صورت نخواهد گرفت، چرا که سیستم سم پاش، سم را در  بر گرفته و آن را با فشار به بیرون هدایت می کند و شیلنگ راهی  برای خروج  سم از درون دستگاه بوده و همچنین می توان با کمک آن سم را به سوی مقصدی درست هدایت کرد.

شیلنگ های مذکور، جنس های متفاوتی دارند.

هر متقاضی بسته به کاربرد آن، اندازه مناسب شیلنگ را انتخاب کرده و خریداری می‌ کند، چرا که این محصول علاوه بر برخورداری از جنس های متفاوت دارای سایز های گوناگون مانند ۱۶ /۵ اینچ و طول ۵۰ متر تا ۱۰۰ متر می‌ باشد که مطابق هرمتر قیمتی برای آن در نظر گرفته شده است.

خصوصیات فیزیکی شیلنگ سم پاش

هر یک از ابزار آلات و وسایلی که در دست تولید هستند، با یک ویژگی خاصی ساخته می شوند که آن محصول را از هر محصول دیگر متمایز می‌ سازند. شیلنگ سم پاش از جمله ابزاری بوده که از ویژگی های مختص به خود برخوردار می باشد؛

به عنوان مثال :

شیلنگ سم پاش به این دلیل که برای گذر سم  و خروج سم مورد استفاده قرار می گیرد،  باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد؛ چرا که سم یک ماده شیمیایی بوده و در صورت عدم  جنس خوب و مناسب برای تولید شیلنگ، ممکن است سبب آسیب به آن شود؛ این مورد برای اسیدهای چون تینر هم صدق می ‌کند و علاوه بر آن اگر شیلنگ سم پاش از جنس با کیفیتی برخوردار نباشد، به دلیل برخی شرایط محیطی سخت که شلنگ در آن محیط ها استفاده می شود، امکان دارد شیلنگ ضربه دیده و در اثر ضربه شیلنگ پاره شود، که در این صورت موجب نشت سم به بیرون می شود و همان طور که گفته شد، به دلیل ماهیت شیمیایی سم، برای افراد مضر بوده و به آن ها صدمه می زند.

انواع شیلنگ سمپاش کدام اند؟

همان گونه که آگاه شدید، شیلنگ های سم پاشی، از ۵۰ متر تا ۱۰۰ متر تولید می شوند، پس امکان استفاده از آن ها در زمین‌ هایی با مساحت بسیار زیاد و وسیع نیز ممکن خواهد بود؛ در این صورت می بایست این محصول را به صورتی تولید نمود که منعطف باشد تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.

استفاده از شیلنگ سم پاش به صورت متعدد نیز ممکن است، به طوری که می‌ توان حدود بیست بار تا صد و چهل بار، از آن استفاده کرد، البته لازم به ذکر است که بیش تر از این تعداد نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ پس می توان نتیجه گرفت که این محصول قادر به تحمل فشار کاری زیادی می باشد.از تمامی ویژگی هایی که برای شیلنگ سم پاش ذکر شد می ‌توان دریافت که این محصول  طول عمر بالاتری نسبت به سایر شیلنگ های  معمولی دارد.

گونه های مختلف شیلنگ سم پاش

• شیلنگ هایی که معمولاً به رنگ زرد تولید شده و سایز آن ها ۵/۸  میلی متر و به طول ۵۰ متر تا ۱۰۰ متر می باشد.

• شیلنگ سم پاشی زرد رنگ، با اندازه ۱۰ میلی متر و طول ۵۰ متر تا ۱۰۰ متر.

• اندازه های ۸/۳ و۱۶ /۵ اینچ با طول ۵۰ متر تا ۱۰۰ متر.

• شیلنگ سم پاش پانافلکس (تولید شده توسط کشور کره )

• شیلنگ سم پاش تک لا

• شیلنگ سم پاش دولا

کاربرد شیلنگ سم پاش

از مزیت های تولید شیلنگ های سم پاشی این است که علاوه بر استفاده در امور سم پاشی مزرعه ها و باغ ‌ها و همچنین گلخانه ها، در اموری چون شست‌ و شوی محیط های بزرگ مانند سوله ها و در صنعت هایی چون کشتیرانی و غواصی و همچنین در معادن قابل استفاده می باشد. اما به طور کلی شیلنگ های سم پاش، جهت منتقل کردن مواد مایع گوناگون در امور کشاورزی تولید شده اند.

شیلنگ سم پاش پی وی سی

شیلنگ های پی وی سی، یک نوع دیگر از شلنگ های سم پاش هستند که به صورت سه لایه و پنج لایه تولید می‌ شوند. و هر یک از این دو نوع شیلنگ دارای ویژگی هایی هستند که به آن ‌ها خواهیم پرداخت.

انواع شیلنگ سمپاش کدام اند؟

ویژگی شیلنگ سم پاش پی وی سی، سه لا:

این نوع از شلنگ سم‌ پاش پی وی سی، از وزن کمی برخوردار است و مانند سایر شیلنگ های سم پاشی منعطف می باشد و یکی از مزیت‌ های استفاده از آن  صرفه اقتصادی این محصول است. این محصول بسیار مقاوم بوده و در هر شرایطی از آب و هوا، مقاومت خود را حفظ می‌ کند.

ویژگی شیلنگ سم پاش پی وی سی پنج لا:

برخورداری از مقاومت بالا و سخت بودن آن و همچنین سازگاری با شرایط مختلف آب و هوا، از ویژگی های این نوع شیلنگ پی وی سی می باشد.

کاربرد شلنگ پی وی ‌سی، سه لا

معمولا از این  شیلنگ در وسیله های پنوماتیک و دستگاه اسپری رنگ که نیاز به هوا است، استفاده خواهد شد. علاوه بر آن، برای سم پاشی محصولات کشاورزی نیز بسیار پرکاربرد است.

کاربرد شیلنگ پی وی سی پنج لا

شیلنگ پنج لا، در دستگاه هایی که نیاز به فشار قوی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد؛ به عنوان مثال پمپ آب یکی از دستگاه ‌هایی است که از این نوع شلنگ درون آن استفاده می شود؛علاوه بر آن برای منتقل کردن گاز و اغلب ماده های شیمیایی، مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید شیلنگ سم پاش

شیلنگ سم پاش یکی از محصولاتی است که با تولید موفق در ایران روبرو شده است، چراکه این محصول تمامی استاندارد های لازم که شیلنگ سم پاش باید داشته باشد، اعم از مقاومت در دمای منفی ۵ درجه سانتی گراد تا مثبت ۶۵ درجه سانتی  گراد، حضور مواد پی وی سی در تولید آن و ... را دارد.

انواع شیلنگ سمپاش کدام اند؟

تولید محصول مذکور توسط شرکت‌ های ایرانی، نه تنها سبب رفع نیاز داخلی کشور به این محصول شده است، بلکه به تامین نیاز خارجی نیز پرداخته است به این صورت که  این شیلنگ های تولید شده ایران، به دلیل برخورداری از استاندارد ها، به سایر کشورها صادر می شوند. بسیاری از کارخانه ها در ایران مشغول به تولید این محصول بوده که زمینه  اشتغال زایی را نیز فراهم آورده اند؛ البته لازم به ذکر است که کشورهایی نیز هستند که شیلنگ مرغوب و با کیفیت تولید کرده و در صدد، صادر کردن آن نیز می باشند. کشور کره یکی از این تولید کنندگان است که محصولاتش در کشور ایران نیز یافت می شود، چرا که ایران جزء یکی از وارد کنندگان شیلنگ سم پاش نیز می ‌باشد.

خرید شیلنگ سم پاش

کارخانه های تولید کننده ی این محصول بعد از انجام فرایند تولید، شیلنگ ها را به مراکز گوناگون فروش، عرضه می کنند. در صورت نیاز به شیلنگ های سم پاش، می توانید با مراجعه به مرکز های خرید و فروش ابزارآلات و تجهیزات کشاورزی، محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید.

یکی دیگر از روش های خرید شیلنگ سم پاش، خرید در بستر اینترنت می باشد، چرا که امروزه بسیاری از شرکت ‌های پخش شیلنگ های سم پاش، سایتی را برای خود طراحی نموده اند که به این طریق نیز بستر فروش را فراهم کرده اند، آن ها با کمک این سایت ها تبلیغات محصولات خود را انجام داده و متقاضیان می‌ توانند با مراجعه به این سایت ها ابتدا تصویر شیلنگ را مشاهده کرده و بعد با انتخاب اندازه قطر و طول، آن را سفارش داده و سپس خریداری نمایند.

برخی افراد از بالا و پایین شدن قیمت این محصولات شاکی هستند و اعتراض می کنند، لازم به ذکر است که به دلیل این که برخی از این محصولات وارداتی هستند، قیمت آن ها بستگی به قیمت ارز دارد و همچنین در صورت وارداتی نبودن شیلنگ ها، ممکن است ماده تشکیل دهنده آن وارداتی باشد که در این صورت نیز قیمت وابسته به ارز خواهد بود.

 کلام آخر 

مقصود از تهیه این مقاله، آشنایی شما عزیزان با انواع شیلنگ های سم پاشی و ویژگی و کاربرد های این محصول بوده است. در صورتی که قصد خرید این محصول را دارید بهتر است ابتدا در رابطه با آن آگاهی کسب کنید تا بتوانید خرید خوب و درستی  را داشته باشید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر