خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

انواع چاله کن موتوری کدام اند؟

فهرست مطالب

چاله کردن و یا گودال کردن هر دو به یک معناست. کشاورز برای اینکه بخواهد یک درختی هم در زمین زراعی خود کاشت کند . در اول کار نیازهست گودال و یا چاله ای حفر کند تا بتواند درخت را در آن قرار بدهد ، بعضی وقتها هدف از چاله کردن به منظور هدف دیگری در مزرعه انجام می شود مثل کودهی درختان و گیاهان . همیشه کشاورز برای انجام کارهای کشاورزی و محصولات نیاز داردمزرعه خود را چاله و یا حفره کند. در گذشته هم کشاورزان برای چاله کردن از وسیله ای ساده ای به نام بیل استفاده می کردند. کار با بیل خیلی ساده و البته خسته کننده و وقت گیر بود و برای حفر یک چاله ، نیاز داشت مدت زمان زیادی را کشاورز در مزرعه با بیل کار کند تا بتواند چاله ای طبق کار خود حفر کند. به تدریج و پیشرفت ابزار در صنعت کشاورزی این کار حفره چاله هم راحتر شد و کشاورزان با ابزار جدید و پیشرفته آشنا شدند . و کار آنها در مزرعه راحتر و سریع تر انجام می شد. ابزار و وسایل جدید تر نه تنها کار حفر چاله را به راحتی انجام می دهند بلکه برای کارهای دیگر از جمله، کودهی ، کاشت نهال و جا گذاری میله و فنس در اطراف مزرعه  نیز کاربرد دارد. کشاورز با کمک این ابزار راحت تر کار فنس کشی اطراف مزرعه را انجام می دهد  تا حریم و محدوده مزرعه مشخص شود و با این کار از مزرعه خود در مقابل حیوانات دیگر مراقبت می کند.

کاربرد چاله کن

از چاله کن دستی که شامل استفاده از بیل و کلنگ در گذشته برای کاشت درخت و یا کندن چاله در خاک و یا سوراخ کردن درختان تنومند کهنسال استفاده می شد ، استفاده از بیل و کلنگ هم امروزه برای کارهای کوچک و در حد حفر کردن برای کاشت نهال  استفاده می شود اما  کارهای بزرگتر و حفر چاله در عمق زیاد زمین جهت هدف ،استحکام بخشی به زمین جلوگیری از رانش آن را حفر می کنند. از چاله کن های بزرگتر در امور عمرانی استفاده می شود. کاربرد آن در امور عمرانی برای کندن چاله برای استحکام پل ها و ساختمان ها به کار می رود.

انواع چاله کن

یک نمونه که چاله کن دستی ، که در گذشته برای حفره چاله کاربرد زیادی داشته و کشاورز از آن برای حفره چاله برای انجام کارهای مزرعه در مدت زمان طولانی از آن استفاده می کرده ، در استفاده از این نمونه چاله کن دستی ، کار در زمان طولانی انجام می شد و از طرفی کشاورز با صرف این زمان خسته تر می شد. و در ضمن کیفیت کار کمتر و روند تمام شدن کار کند بود.چاله کن با موتور بنزینی، که شکل پیشرفته ابزار کشاورزی است که دستگاهی است که با موتور کار میکنه و سوخت اصلی موتور روغن و بنزین و مخلوطی از هر دوست. با کمک این دستگاه کشاورز سریع تر و راحت تر از همیشه کار حفره چاله و گودال را در مزرعه انجام می دهد. قدرت موتور چاله کن بنزینی  2.5 اسب بخار است. و به خاطر قدرتی که موتور آن در حفر چاله و گودال دارد ، می تواند با توجه به نیاز کشاورز هر چاله و گودالی را  در هر سایز و اندازه ای حفر کند. که این قابلیت یک نوع مزیت چاله کن بنزینی به شمار می آید. موتور به کار رفته در چاله کن بنزینی  دو زمانه است و وزن آنچنان سنگینی ندارد و قابل حمل و جابه جایی در تمام قسمت های مزرعه برای انجام کار با آن است. در چاله کن بنزینی هم استارت هندلی طراحی شده است تا با استارت زدن هندل ، چاله کن بنزینی روشن و شروع به کار کردن کند. موتور چاله کن بنزینی پر قدرت و طوری چاله کن بنزینی طراحی شده است.  که با مصرف سوخت روغن و بنزین  می تواند چاله های متناسب با کار کشاورز حفر کند و روند کار کشاورز را سریع تر و با کیفیت تر پیش برد.

چاله کن هیدرولیکی

قدرت چاله کن هیدرولیکی، مدارها و سیستم هیدرولیکی است ، از توان بالایی برخوردار است و در قسمت های مزرعه برای چاله های عمیق تر و در مقاطعی که سخت تر می شود در آنجا چاله ای حفر کرد به کار می رود. 
انواع چاله کن موتوری کدام اند؟
 

چاله کن تراکتوری دو یا چهر بازو

چاله کن تراکتوری در مدل  دو یا چهار بازو جهت متناسب با کار کشاورز طراحی و ساخته شده است. بازوهای به کار رفته در چاله کن تراکتوری یک نوع کمک به چاله کن می دهد که به تواند نیروی عمودی بیشتری به زمین وارد کند تا حفره چاله به صورت بهینه تر انجام شود ، از چاله کن تراکتوری در سطوح و مقاطع مختلف استفاده می شود.

چاله کن سنگین

این چاله کن  در پشت کامیون ها نصب شده است و حفره چاله با کمک  کامیون و طبق شرایط و ضوابط مهندسی  در قسمت های خواسته شده چاله و گودال حفر می شود. این چاله کن ابعاد بزرگی نسبت به بقیه چال کن های دیگر دارد. و به همین خاطر کشاورز و یا کاربر نمی تواند به تنهای از ان جهت حفره چاه استفاده کند  بلکه کار با آن به صورت تیمی انجام می گیرد و به همین خاطر پشت کامیون نصب شده است.

چاله کن تراکتوری تک بازو

از چاله کن تراکتوری تک بازو در زمین های کشاورزی استفاده می شود و این نمونه چاله کن  با اتصال سه نقطه به تراکتور وصل می شود و به این خاطر که دستگاه چاله کن به تراکتور توسط سه نقطه وصل می شود باید حین کار با هم و توسط کشاورز هماهنگی ایجاد شود.

راهنمای خرید چاله کن

برای خرید چاله کن هم مانند دیگر خرید ها باید  به یک سری نکات و راهنمایی توجه کنید، با توجه به نیاز و میزان کاری که با چاله کن می خواهید انجام بدید و اطلاعاتی در این زمینه که عمقی که می خواهید حفر کنید چقدر و در چه مقطعی از زمین است  اقدام به خرید حفر چاه کنید. مواردی از این دسته که قبل از خرید چاله کن باید در نظر داشته باشید :

1-نوع برند چاله کن

برندها و شرکت های زیادی دست به تولید چاله کن در انواع و طرحهای متفاوت زدند، شما با توجه به اطلاعاتی که در زمینه خرید چاله کن به دست می آورید و همچنین در مورد برندهای چاله کن مطالعه می کنید ، می توانید از برندی که معتبر و سطح کیفیت تولید محصولش بالاتر است خریداری کنید.

2-قدرت موتور دستگاه

همان طور که گفته شد، موتور دستگاه چاله کن یا به شکل دو زمانه و یا چهار زمانه است که قدرت موتور هر یک با هم فرق دارد پس  در این زمینه هم کسب اطلاعات کنید تا مطمئن شوید کدام موتور به کار شما می آید.

انواع چاله کن موتوری کدام اند؟

3-توجه به جنس و مقاوم بودن دستگاه

در حین کار و با توجه ، به سطوح زمین  هنگام کار با چاله کن برای حفر چاله، فشاری به دستگاه وارد می شود پس باید دستگاه جنس با کیفیتی داشته باشد و نسبت به فشار آمده به آن مقاوم باشد ، همان میزان که جنس دستگاه با کیفیت باشد به همان میزان هم دستگاه مقاوم تر خواهد بود.

4- متناسب با کار و نیازتان چاله کن را انتخاب و خریداری کنید

همان طور که گفته شد از چاله کن برای حفر گودال و چاله استفاده می شود ، اما دقت کنید که اگر می خواهید در مزرعه چاله ای با عمق کمتر ، حفر کنید نیاز دارید از چاله کن کوچکتر استفاده منید ، برای حفره چاله با عمق کمتر از چاله کن بنزینی استفاده کنید و اگر چاله ای با عمق بیشتر در مقطع سخت زمین خواستید حفر کنید نیاز دارید از چاله کن هیدرولیکی استفاده کنید که برای استفاده آن را به پشت تراکتور نصب کنید تا به کمک چاله کن هیدرولیکی به توانید چاله با عمق بیشتری حفر کنید.پس قبل از اینکه اقدام به خرید چاله کن کنید به این موارد توجه کنید تا بتوانید هنگام خرید برحسب نیاز خود چاله کن با کیفیتی خریداری کنید تا روند کارتان را سریع تر و با کیفیت بالای انجام دهد . در غیر این صورت و توجه نکردن به این مسائل  خرید خوبی نخواهید داشت و یا اگر هم بدون توجه کردن به این موارد  چاله کن خرید کنید ،هنگام استفاده به کارتان نمی آید و نمی توانید کار خوب و با کیفیتی انجام دهید ، پس دقت به این مسائل امری ضروری می باشد.

نکاتی که باید هنگام استفاده از چاله کن رعایت کنید:

1-از عینک ایمنی استفاده کنید2-میزان سوخت موتور و روغن دستگاه را چک کنید تا هنگام استفاده از آن مشکلی برای دستگاه پیش نیاید.3-هنگام کار با دستگاه چاله کن ، مطمئن شوید که کسی نزدیک به دستگاه نیست.4-دست و پا و لباس خود را از قسمت های محرک دور کنید تا لباستان هنگام استفاده از دستگاه در آن گیر نکند.5-از قرار گیری قطعات ایمنی بر سر جای خود مطمئن شوید.6-هیچگاه در مناطقی که احتمال رد شدن کابل برق از سطح زمین وجود دارد، اقدام به حفره گودال نکنید.همه موارد بالا را هنگام کار با دستگاه رعایت کنید  تا منجر به خسارات جبران ناپذیر برای شما نشود. 
انواع چاله کن موتوری کدام اند؟

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر