خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بابلر (آبفشان) ایران دریپ

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بابلر ایران دریپ محصول تولید داخل است که در عرصه آبیاری مدرن باغ و بوستان طراحی شده ‌است. این مدل از بابلر چتری جز تجهیزات مدرن آبیاری در محیط باغ و بوستان است که قابلیت توزیع یکنواخت و شبه بارانی را دارد. در آبیاری محیط باغ و بوستان به ‌طور کلی با انبوه درختان تناور و یا نهال ‌های نوپا مواجه هستیم که باید جریان آبیاری مؤثر و عمیقی داشته باشند. اگر چه برای آبیاری محیط باغ، انواع روش ‌ها مطرح است؛ اما هیچ کدام نمی ‌توانند به مانند انواع بابلر، آب را تا عمق خاک برسانند.بابلر ایران دریپ تحت متریال مقاوم با الگوی آبیاری مؤثر و کاملاً چتری شده طراحی شده ‌است. این بابلرهای توانمند به‌ خوبی می‌ توانند سطح کاملی از خاک محیط اطراف درختان تا نهال ‌های نوپای باغ و بوستان را آبیاری کنند. در عین ‌حال قابلیت کامل برای استفاده در محیط مزرعه را نیز دارند. 
بابلر ایران دریپ
 

انواع بابلر آبیاری ایران دریپ

انواع بابلر آبیاری ‌های ایران دریپ در دو سایز استاندارد و پرکاربرد با مدخل ‌های 12 و 16 میلیمتری طراحی شده ‌اند. این مزیت سبب شده تا بتوان بابلرها را به عموم اتصالات استاندارد در آبیاری فضای باغ و بوستان متصل کرد.انواع بابلر آبیاری قابلیت عبور حجم بسیار بالای آب آن هم بدون فشار خاصی که خطر جابجایی خاک را داشته باشند، دارند. لذا این تجهیزات، مناسب آبیاری باغات، درختان قدیمی، زمین ‌های نهال ‌کاری شده و... می ‌باشند. به ‌طور کلی هر جا که نیاز به حجم آبیاری گسترده ‌ای داشته ‌باشیم، می ‌توانیم از انواع بابلر آبیاری استفاده کنیم. بابلر ایران دریپ یکی از محصولات قابل‌ اطمینان با کاربردی گسترده‌ است. 
بابلر ایران دریپ
 

مشخصات فنی بابلر ایران دریپ

قابلیت کار در بازه فشار 1.5 الی 7 اتمسفر:

بابلر ایران دریپ قابلیت کار کردن با آب در بازه فشار 1.5 الی 7 اتمسفر را دارد. این محدوده کاملاً هر نوع جریان آب کم ‌فشار تا خطوط آب پرفشار در سطح باغ و بوستان را پاسخ می ‌دهد. غالبا بابلر چتری های نصب‌ شده در نزدیکی موتور پمپ آب ‌ها از فشار آب بالایی برخوردار هستند. این در حالی است که سطح فشار آب برای بابلرهای نصب ‌شده در انتهای خط، قطعا کاهش پیدا می‌ کند. بابلر ایران دریپ به شکلی طراحی شده ‌است تا با تغییرات سطح فشار آب همچنان کارایی کافی در توزیع چتری آب را داشته باشد.
بابلر ایران دریپ
 

وجود فیلتر جهت جلوگیری از انسداد بابلر:

بابلر ایران دریپ مجهز به یک فیلتر داخلی است. اگر چه بابلرها با طراحی بدون نازل مستعد گرفتگی نیستند و می ‌توان از آنها در آبیاری با آب‌ های آلوده نیز استفاده کرد؛ اما با این ‌وجود در طراحی آبفشان بابلر ایران دریپ از یک فیلتر داخلی استفاده شده ‌است. این فیلتر در فضای مجرای داخلی بابلر نصب ‌شده است و نیازی به خرید جداگانه و یا نصب جداگانه ندارید. این فیلتر مانع از انسداد بابلر در جریان آب ‌های کثیف و گل ‌آلود می ‌شود.
وجود فیلتر جهت جلوگیری از انسداد بابلر
  

قابلیت PC بابلر ایران دریپ:

بابلر ایران دریپ از قابلیت PC در کنترل فشار آب برخوردار است. با این قابلیت می ‌توانید در تغییرات ناگهانی فشار آب و یا افت فشارهای خطوط انتقال آب همچنان کارکردی باثبات و یکنواخت داشته باشید. به ‌این ‌ترتیب می‌ توانیم از آبفشان بابلر ایران دریپ در زمین ‌های ناهموار نیز استفاده کنیم.آبفشان ‌های معمولی نمی ‌توانند در مقابل افت فشار آب هنگام عبور از سربالایی ‌های باغ و بوستان، آبیاری یکنواختی داشته باشند. اما در طراحی بابلرهای مدرن مانند آبفشان ایران دریپ از قابلیت تنظیم فشار (PC) استفاده شده ‌است. 

مزیت های مهم بابلر ایران دریپ

سادگی در نصب و طول عمر بالای آبفشان ایران دریپ:

بابلر ایران دریپ به دلیل عدم وجود قطعات متحرک، در معرض خرابی قرار نمی گیرد. در نتیجه طول عمری زیاد، کارکردی یکنواخت و عاری از خرابی دارند. همچنین شرایط نگهداری و حتی نصب بابلر ایران دریپ به ‌خاطر عدم استفاده از قطعات متحرک ساده است.

    مقاومت بالای  بابلر ایران دریپ:

بابلر ایران دریپ تماماً از متریال پلیمری تحت طراحی پلاستیک فشرده با مقاومت بالایی ساخته‌ شده است. پلیمر استفاده ‌شده کاملاً مقاوم است. در مقابل هر نوع ساییدگی ایمن است و در عین ‌حال نسبت ‌به خوردگی و اثر فرسایش آب مقاوم می ‌باشد. این ساختار پلیمری در افزایش طول عمر و کارایی دراز مدت بابلر ایران دریپ تأثیرگذار است. این محصول ایرانی در بحث کیفی و ماندگار بودن کاملاً با رقبای هم‌ تراز خارجی خود رقابت می‌ کند.

راحتی نصب، باز کردن و قابلیت شستشو:

به ‌سادگی می ‌توانید بابلر ایران دریپ را از روی خط باز کرده و به ‌طور کامل شستشو بدهید. قابلیت شستشوی ساده یکی از مهمترین ویژگی ‌ها در طراحی تجهیزات آبیاری است. زیرا این تجهیزات دائماً در جریان آب ‌های آلوده قرار دارند و همیشه مستعد جرم گرفتگی و انسداد مجراهای عبور آب هستند. اما وقتی شرایط شستشوی ساده ‌ای تعریف ‌شده باشد، به ‌راحتی می ‌توانید تجهیز آبیاری را از هر گونه جرم و گرفتگی بزدایید. آبفشان ایران دریپ به شکلی طراحی شده ‌است تا به ‌سادگی از روی خط توزیع آب باز شده و قابلیت شستشو داشته باشد. 
بابلر ایران دریپ

موارد استفاده از بابلر ایران دریپ

 • بابلر ایران دریپ مناسب آبیاری درختان در باغات میوه است. از این بابلر چتری ها می ‌توانید در نخلستان ‌ها، باغ ‌های پسته، باغ ‌های مرکبات و... استفاده کنید. اصولاً در هر باغ و بوستانی که دارای درختان کهنسال میوه است، می ‌توانید از انواع رنگ‌ های بابلر ایران دریپ استفاده کنید.
 • بابلرهای کم‌ ظرفیت که حجم دبی آب کمی دارند، مناسب نصب شدن در کنار بوته ‌ها هستند. با بابلر ایران دریپ می‌ توانید هر نوع گیاه بوته ‌ای شکل اعم از گیاهان جالیزی تا بوته ‌های گل و حتی فضاهای گل‌ کاری شده در محوطه ‌های سبز شهری و شخصی را آبیاری کنید. بابلرهای کوچک مناسب استفاده در فضاهای گلخانه ای، باغ ‌های شخصی و محوطه‌ های سبز شهری هستند.
 • از بابلر ایران دریپ می‌ توانید در آبیاری زمین ‌هایی که کیفیت آب در آنها نامطلوب است، استفاده کنید. قطعا هر زمین کشاورزی دارای شبکه فیلتراسیون آب نمی ‌باشد. آب از طریق چاه و یا کانال و شاید رودخانه وارد زمین می ‌شود و قطعا مملو از آلودگی است. در چنین حالتی نیاز به آبفشان ها دارید. زیرا آبفشان ها مانند بابلر ایران دریپ جرم نمی ‌گیرند و احتمال مسدود شدن نازل چتری شکل آنها به ‌علت آلودگی آب تقریباً ناچیز است.
بابلر ایران دریپ

قاعده رنگ‌ بندی در طراحی بابلر آبیاری ایران دریپ

بابلرها را با قابلیت عبور دبی ‌های مختلف آب طراحی می‌ کنند. به هر صورت هر گیاه و یا درخت در هر باغ و بوستان نیاز به میزان آبیاری مشخصی دارد. لذا باید بتوانیم بابلرهای متنوع که قابلیت ‌های آبدهی گوناگون دارند را طراحی کرده باشیم. البته بابلرها در ظاهر اشکال یکسانی دارند. در عین ‌حال همیشه خواندن نوشته‌ های روی بدنه بابلرها دشوار است. پس نیاز به روشی داریم تا بتوانیم انواع بابلر آبیاری را به ‌سادگی از یکدیگر تفکیک کنیم. برای این کار از قاعده رنگ کردن بابلرها استفاده می ‌شود. 

رابطه میان رنگ و میزان آبدهی بابلر ایران دریپ

رنگ بابلر معرف ظرفیت آبدهی آن است. تمامی بابلرها از یک بدنه خاص، طی رنگ مشابه، قابلیت آبدهی یکسانی دارند. در طراحی انواع بابلر ایران دریپ نیز از این روش رنگ‌ آمیزی استفاده شده ‌است. انواع رنگ ‌بندی ها در تعریف انواع مدل ‌های آبفشان ایران دریپ به ‌قرار زیر هستند.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ آبی که قابلیت 30 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ زرد که قابلیت 75 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ سفید که قابلیت 135 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ خاکستری که قابلیت 190 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ سبز که قابلیت 300 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
 • بابلر ایران دریپ در رنگ قرمز که قابلیت 400 لیتر آب در هر ساعت را دارد.
انواع رنگ های بابلر ایران دریپ
 

نکات کلیدی در استفاده از بابلر ایران دریپ

 • توصیه می ‌شود که برای هر نهال کاشته ‌شده از یک بابلر ایران دریپ در مدل ‌های دبی کم استفاده کنید. اما در صورت نیاز می ‌توانید برای چند نهال کنار هم از یک بابلر ایران دریپ دبی متوسط کنار هم بگذارید.
 • برای هر درخت بالغ در فضای باغ از یک و یا دو بابلر ایران دریپ نصب کنید. اما بهتر است در اطراف تنه درخت یک حوضچه برای ماندن آب حفر کرده باشید.
 • بابلر ایران دریپ را نزدیک به تنه درخت نصب نکنید. برای توزیع یکنواخت آب، بابلر باید در فاصله حداقل 30 و حداکثر 50 سانتیمتری از تنه درخت باشد.
 • از بابلر ایران دریپ در زمین ‌ها با خاک شنی و یا متخلخل استفاده نکنید. زیرا این زمین ‌ها به‌ سرعت آب را می ‌مکند که باعث افزایش مصرف آب خواهند شد.

جمع بندی خرید بابلر ایران دریپ

بابلر از تجهیزات موثر در آبیاری باغ و بوستان است. اصولا وقتی ریشه های عمیق درختان در عمق خاک هستند، باید بتوانیم حجم آب را تا عمق موثری از خاک هدایت کنیم. شاید روش آبیاری قطره ای دنیای باغبانی مدرن را ارتقا داده باشد. اما قطعا قابلیت آبیاری عمیق خاک را ندارد. بابلرها طراحی شده اند تا بتوانیم دبی زیادی از آب را بدون فشار در اختیار داشته باشیم. در این میان می توانیم بابلر ایران دریپ محصول توانمند داخلی را به عنوان یکی از آبفشان های رده بالای بازار معرفی کنیم. 
بابلر ایران دریپ
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5