خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بالابر ساختمانی الکو

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

برای ساخت ‌و سازهای بلند مرتبه دنیای امروز نیاز به استفاده از انواع بالابر ساختمانی دارید. طبیعتاً در جریان ساخت ‌و ساز زمانی موفق هستید و می‌ توانید سرعت اجرای عملیات را به ‌درستی تنظیم کنید که از یک مجموعه بالابر ساختمانی مطمئن بهره ‌مند باشید. بالابر ساختمانی مطمئن تجهیزی با تعریف بخش ‌های فنی استاندارد است. چنین ماشینی طول عمر مفید بالایی دارد. بخش‌ های مکانیکی آن قدرت کافی برای حمل ظرفیت اسمی تعریف‌ شده را دارند. از طرفی می ‌توان به تعمیرات ساده و تامین مناسب قطعات یدکی آن اعتماد کرد. بالابر ساختمانی الکو از نمونه ‌های مونتاژ شده مناسب بازار است که زمینه‌ های کارکردی مطمئن را تامین می ‌کند. بالابر ساختمانی الکو از نمونه‌ های مونتاژ شده تولید داخل است. یک بالابر که در طراحی آن از موتورهای تخصصی برند الکو استفاده شده ‌است. در حال حاضر بالابر ساختمانی الکو از مقبولیت بسیار بالایی در نزد اهل فن ایران برخوردار است. تا جاییکه خیلی ‌ها حضور مطمئن یک بالابر ساختمانی الکو را بر تمامی محصولات دیگر از موتورهای چینی ترجیح می ‌دهند. مشخصه کلیدی در تحلیل فنی بالابر مصالح الکو، حضور الکتروموتور تخصصی این برند است. موتورهای الکتریکی الکو برای استفاده شدن در بالابرهای ساختمانی طراحی شده ‌اند. این موتورها آنچنان کارکرد مطمئنی دارند که در بسیاری از محافل کارگاهی به‌ عنوان بهترین و مطمئن ‌ترین الکتروموتور تخصصی بالابر ساختمانی شناخته می‌ شوند. موتورهای الکو تحت عملکرد خازن ‌هایی مقاوم کار می ‌کنند. قدرت اسمی تعریف ‌شده آنها کاملاً متناسب با ظرفیت کاری تعریف ‌شده برای بالابر ساختمانی می ‌باشد. در حال‌ حاضر می‌ توانید مجموعه مونتاژ شده بالابر مصالح الکو آسیا را به شکل یک دستگاه مستقل تهیه کنید. بالابر ساختمانی الکو آسیا محصول یک مجموعه کارگاهی است. در این مجموعه سعی شده تا دستگاه بالابر ساختمانی را آماده ‌شده تحویل مشتریان داده باشند. به ‌طور کلی هر دستگاه بالابر ساختمانی یک دستگاه مونتاژ شونده است. لذا هر کسی می‌ تواند با اندک دانش فنی اقدام به مونتاژ نهایی این دستگاه کند. اما در نهایت دقت بخش ‌های فنی، هماهنگی قسمت ‌های مکانیکی، استفاده درست از گیربکس و جانمایی دقیق قطعات ماجرایی تخصصی است. گروه الکو آسیا با رویکرد تخصصی بالابر ساختمانی را آماده کرده است. فروش بالابر الکو به ‌طور کلی فروش یک بالابر ساختمانی کامل در حضور موتورهای توانمند الکو می ‌باشد. اگر قصد تهیه یک بالابر ساختمانی مطمئن دارید، بهتر است دست ‌به ‌کار باشید و محصول مونتاژ شده گروه الکو آسیا را بررسی کنید. قطعا بالابر ساختمانی الکو آسیا می ‌تواند زمینه ‌های کاری مطمئن مورد نیاز شما را تامین نماید. 

بالابر ساختمانی الکو در یک نگاه کلی

 بالابر ساختمانی الکو یک ماشین مونتاژ شده با رعایت تمام جنبه ‌های استاندارد طراحی بالابرهای ساختمانی، محصول شرکت آریا موتور سمنان می باشد. در این بالابر از موتورهای تخصصی الکو آسیا استفاده ‌شده است. حضور این موتورها باعث شده تا مجموعه مونتاژ شده به بالابر ساختمانی الکو شناخته شود. ویژگی ممتاز و برجسته در طراحی بالابر ساختمانی الکو بهره ‌مندی موتور از خازن‌ های فوق ‌العاده مقاوم است. در عین ‌حال این بالابر از پلاتینه های بسیار مقاومی استفاده می‌ کند. به طور کلی قطعات مصرفی مانند خازن و یا اتصالات پلاتینه در طراحی بالابر ساختمانی الکو بسیار مقاوم هستند. این بخش ‌های مصرفی به ‌سادگی خراب نمی ‌شوند و می ‌توانند طول عمر مفید بسیار بالایی داشته باشند. در عین ‌حال حضور الکتروموتورهای الکو مهمترین بخش فنی تعریف ‌شده در این بالابر ساختمانی است. زیرا در طراحی موتورهای الکو از سیم ‌پیچ ‌های تمام مس استفاده شده ‌است. حضور سیم‌ پیچ تمام مس باعث جریان کشی کمتر با وجود تولید توان حداکثری است. همین نکته ساده در افزایش طول عمر بالابر ساختمانی الکو تاثیرگذار است. در عین ‌حال جریان راه ‌اندازی موتور بسیار کم است که مانع از فشار به خود موتور و اتصالات می‌ شود. از طرفی در کاهش هزینه مصرفی برق تاثیرگذار است. 
بالابر ساختمانی الکو
  در طراحی بالابر ساختمانی الکو آسیا هماهنگی میان موتور و گیربکس کاملاً مورد توجه قرار دارد. این بالابر ساختمانی در تیپ مدل ‌های پرمصرف 3۵۰ کیلویی طراحی شده ‌است که در آن از گیربکس ‌های مناسب vf86 با نسبت ۱ به ۴۸ استفاده می ‌شود. در عین ‌حال گیربکس انتخاب ‌شده از بدنه ‌های چدنی در حضور دنده‌ های صددرصد برنجی برخوردار است. در طراحی بالابر ساختمانی الکو دست مشتریان برای انتخاب نوع وینچ باز است. آنها می ‌توانند از قرقره ‌های ۲۰ الی 60 متری را انتخاب کنند. برای تکمیل فاز نهایی بخش ‌های فنی بالابر ساختمانی الکو از سیم بکسل های ۸ میلی نتاب استفاده شده ‌است. البته به سفارش مشتریان می ‌توان از سیم بکسل 7 میل راه ‌راه گالوانیزه نیز استفاده کرد. 

قیمت بالابر الکو چگونه است؟

 بالابر ساختمانی از تجهیزات گران‌ قیمت کارگاهی است و قطعا باید در بحث مونتاژ دقیق جزئیات فنی این ماشین، حساسیت کافی داشته باشید. استفاده از یک تجهیز قدرتمند و یا سنگین ‌وزن شاید بر استحکام و یا ظرفیت بالابر ساختمانی بیفزاید؛ اما قطعا باعث گران شدن بیش ‌از حد دستگاه نیز خواهد شد. در بسیاری از موارد حضور بسیاری از قطعات با درجات فنی کامل ضرورتی ندارد. لذا بهتر است با توجه به نیازی که دارید، چیدمان نهایی اجزای فنی بالابر ساختمانی را نهایی سازید تا مستلزم صرف هزینه مازاد نباشید. در مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی الکو معیار کلی، رسیدن به یک مدل با ظرفیت اسمی ۳۵۰ کیلویی بوده ‌است. مهندسین طراح در کمپانی الکو آسیا رویکرد فنی لازم برای چیدمان درست قطعات داشته ‌اند. لذا قیمت بالابر الکو در شرایطی کاملاً منطقی با توجه به طراحی بالابرهای ۳۵۰ کیلویی تنظیم شده ‌است. این چیدمان حساب ‌شده بخش ‌های فنی، باعث نگاه اقتصادی بر قیمت بالابر الکو شده‌ است. به شکلی که مجموعه کامل بالابر مصالح الکو آسیا با قیمتی بسیار مناسب ‌تر از دیگر محصولات مشابه بازار عرضه می ‌شود. این نکته ساده در میزان فروش بالابر الکو بسیار تاثیرگذار بوده ‌است. یک دستگاه بالابر ساختمانی ماشینی از کنار هم قرار گرفتن بخش ‌های فنی متعدد است. در هر بالابر ساختمانی شاهد حضور موتور الکتریکی، گیربکس، وینچ، سیم بکسل، پایه ‌ها و بخش ‌های اتصال الکتریکی هستیم. هر کدام از این بخش ‌ها مستقل از دیگر بخش‌ ها انتخاب می ‌شوند. البته در نهایت باید همه بخش ‌ها در هماهنگی با یکدیگر باشند. اما مونتاژ بخش به بخش در قیمت نهایی بالابر ساختمانی تاثیرگذار است. اینکه از چه برند موتوری استفاده می ‌شود و یا چه نوع گیربکسی محصول چه برندی در دستگاه نصب خواهد شد و... نکته ‌های ساده اما کلیدی در تعیین قیمت بالابر ساختمانی هستند. در این عرصه مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی الکو وابسته به الزامات طراحی مناسب، تامین قدرت کافی و رعایت تمام استانداردها بوده ‌است. در عین ‌حال برای مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی الکو آسیا از تجهیزات فنی ساخت داخل استفاده شده ‌است که در نهایت تاثیر مثبتی در قیمت بالابر الکو می‌ گذارد. 
ساخت بالابر ساختمانی الکو داخل کارگاه
 

بخش ‌های فنی تعریف ‌شده در بالابر ساختمانی الکو

 بالابر ساختمانی الکو آسیا یک ماشین مونتاژ شده ‌است که این تجهیز کلیدی و استراتژیک ساختمان‌ سازی را به ‌طور کامل در اختیار شما قرار می ‌دهد. در واقع وقتی قصد خرید بالابر ساختمانی الکو دارید، دیگر نیازی نیست تا به جزئیات خاصی فکر کنید. زیرا در مونتاژ نهایی این محصول قرار است از یک بالابر کامل در جزئیات کافی استفاده کنید. در بالابر ساختمانی الکو، بخش ‌های کامل فنی به ‌قرار زیر هستند. 
 • یک دست شاسی کامل با ابعاد استاندارد بالابرهای ۳۵۰ کیلویی. این اسکلت خام بالابر از پروفیل مستحکم و البته سبک فلزی ساخته ‌شده است. اسکلت شامل ۲ عدد پایه به ‌همراه ریل استاندارد برای حضور جعبه بالابر ساختمانی می ‌باشد.
 • دو عدد پایه بازویی شکل برای تکمیل فرم نهایی اسکلت بالابر ساختمانی الکو. پایه ها از قوطی های فولادین و کاملا مستحکم ساخته می شوند.
 • یک عدد ریل بالابر که در سایز استاندارد طراحی‌ شده و محل استقرار جعبه بالابر ساختمانی است. ریل با رعایت اندازه های استاندارد در طراحی بالابر ساختمانی ساخته شده است.
 • یک عدد کالسکه بالابر ساختمانی که در آن مجموعه کامل اجزای فنی در ساز و کاری استاندارد شده مونتاژ شده ‌اند.
 • یک عدد قاب محافظ تسمه بالابر و خود تسمه که محل اتصال موتور به گیربکس است.
 • گیربکس vf86 از بدنه چدنی و چرخ ‌دنده های تمام برنجی.
 • وینچ با ظرفیت اسمی ۲۰ الی 60 ‌متری در جمع ‌آوری کابل نمره ۸ نتاب.
 • الکتروموتور الکو که به روش تخصصی برای نصب شدن در بالابرهای ساختمانی طراحی‌ شده است.
 تمامی این بخش‌ ها در ساز و کاری مونتاژ شده در اختیار مصرف ‌کنندگان قرار می ‌گیرد. البته پایه ‌ها در بخش ‌های جدا از هم هستند. اما متعلقات کالسکه بالابر ساختمانی به ‌طور کامل مونتاژ شده ‌است و دیگر نیاز به تعریف بخش فنی جدیدی ندارد. البته در هنگام خرید محصول نهایی به شکل بخش های فنی جدا از هم می باشد که باید در محل کارگاه آنها را با هم مونتاژ کرده و یا در صورت نیاز به یک دمونتاژ ساده شرایط حمل و نقل دستگاه را فراهم کرد. 

مشخصات فنی بالابر ساختمانی الکو آسیا

 بالابر ساختمانی الکو آسیا یک محصول مونتاژ شده با درجات استانداردسازی شده از مدل ‌های ۳۵۰ کیلویی است. بالابر ساختمانی های ۳۵۰ کیلویی کوچکترین مدل استاندارد در تعریف بالابرهای ساختمان‌ سازی است. این مدل‌ ها از قدرت پایه در استفاده از موتورهای تکفاز کار می ‌کنند. به ‌طور کلی بالابر ساختمانی های ۳۵۰ کیلویی زمینه ‌های کاربردی گسترده دارند و از محبوب‌ ترین بالابرهای استفاده ‌شده در ساخت ‌و سازهای شهری هستند. 
بالابر ساختمانی الکو
  ظرفیت مناسب در حمل بارها تا وزن ۳۵۰ کیلویی، استفاده از برق متداول تکفاز شهری، مصرف کم، طراحی ساده، قیمت ارزان و تامین ساده قطعات از مهمترین دلایل در هر چه محبوب ‌تر شدن بالابر ساختمانی های ۳۵۰ کیلویی هستند. کمپانی الکو آسیا نیز با توجه به چنین رویکردی عام برای استفاده از بالابرهای سبک ۳۵۰ کیلویی اقدام به طراحی یک نمونه استاندارد کرده است. به ‌یقین می ‌توانیم بالابر ساختمانی الکو را در ردیف استانداردترین مدل ‌های طراحی ‌شده بازار قرار بدهیم. ظرفیت اسمی بالابر ساختمانی الکو، ۳۵۰ کیلوگرم است. اما ظرفیت مفید طراحی ‌شده برای این محصول تنها ۲۵۰ کیلوگرم می باشد. این اعداد معرف قابلیت ‌های کارکرد عادی و کارکرد حداکثری دستگاه است. به ‌این ‌ترتیب که در حین کارکرد عادی تنها قادر به حمل مصالح با وزن حداکثر ۲۵۰ کیلوگرمی هستید. لذا در شرایط عادی برای عملیات ‌های طولانی نباید از وزن بالاتری بر دستگاه اعمال شود. اما در صورت ایجاد شرایط خاص و بحرانی این بالابر ساختمانی قادر است تا ظرفیت اسمی مصالحی با وزن ۳۵۰ کیلویی را تحمل کند. البته چنین وزنی باید در مواردی خاص و به شکل لحظه ‌ای باشد. بالابر ساختمانی الکو از نوع مدل ‌های تکفاز است. برای فعال کردن دستگاه نیاز به برق ۲۲۰ ولت جریان متناوب شهری دارید. این دستگاه به شکلی طراحی‌ شده است تا با سرعت ۱۵ متر بر دقیقه کار کند. یعنی قلاب در انتهای سیم بکسل بالابر ساختمانی الکو تنها با سرعت 0.5 متر بر دقیقه چه به سمت بالا و چه به سمت پایین جابجا می‌ شود. در طراحی بالابر ساختمانی الکو از سیم بکسل نمره ۸ تابیده ‌شده استفاده ‌شده است. سیم بکسل نمره ۸، سایز استاندارد در مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی های ۳۵۰ کیلویی است. البته وینچ استاندارد طراحی‌ شده با قابلیت جمع ‌آوری متراژ ۲۰ متری است. لکن در صورت تمایل می‌ توانید از وینچ های بزرگتر با ظرفیت متراژ بالاتر نیز استفاده کنید. در بحث اتصالات الکتریکی برای بالابر ساختمانی الکو از یک کلید بالابر تکفاز ساده 25 آمپری استفاده‌ شده است. این کلید اهرمی ‌شکل با پوسته آلومینیومی ساخت برندهای داخلی است. دستگاه بالابر ساختمانی الکو با ظرفیت حمل باکت ها در حجم برابر با یک عدد فرغون کار می ‌کند. لذا در حین استفاده از این محصول چنین شرایطی را رعایت کنید. 

مشخصه ‌های فنی الکتروموتور در بالابر ساختمانی الکو

 مشخصه اصلی در طرح ساخت و مونتاژ نهایی بالابر مصالح الکو آسیا استفاده از موتورهای تکفاز برند الکو در این محصول است. کمپانی الکو از شرکت‌ های نوپا اما فعال و دقیق داخلی است که نزدیک به دو دهه است در امر طراحی انواع موتورهای الکتریکی فعالیت می ‌کند. از مهمترین محصولات این کمپانی طراحی یک موتور، مخصوص نصب شدن بر بالابرهای ساختمانی ۳۵۰ کیلویی است. موتور الکو کیفیت ساخت مناسبی دارد. در طراحی آن از سیم‌ پیچ ‌های تمام مس استفاده شده ‌است. جریان راه ‌اندازی آن اندک است و در کل مصرف برق استانداردی دارد. طول عمر مفید بالا و کارکردی روان از مشخصه ‌های فنی قابل ‌توجه در طراحی موتور الکتریکی الکو می باشد. 
بالابر ساختمانی الکو
 نوع موتور تکفاز به‌ کار رفته در بالابر ساختمانی الکو از الکتروموتورهای ۳ اسب ‌بخار است. این موتورها با ظرفیت اسمی 2.2 کیلووات کار می ‌کنند. موتور با توان 2.2 کیلووات از ظرفیت استاندارد در طراحی بالابر ساختمانی تکفاز می ‌باشد. برای طراحی این موتور از بدنه چدنی استفاده ‌شده است. بدنه ‌های چدنی، سخت، ماندگار و البته ارزان ‌قیمت هستند. الکتروموتورهای طراحی ‌شده با بدنه های چدنی قابلیت خشک شوندگی مناسبی دارند و عموماً دیرتر داغ می‌ شوند. برای راه ‌اندازی موتورهای تکفاز از خازن ‌ها در تکمیل سیستم سیم ‌پیچ کمکی استفاده می ‌شود. سیم ‌پیچ ‌های کمکی برای راه ‌اندازی موتورهای تکفاز هستند. این سیم‌ پیچ ‌های کمکی نیاز به تعریف ولتاژ با اختلاف زاویه فاز نسبت‌ به سیم‌ پیچ اصلی دارند. هر موتور تکفاز از وجود خازن ‌های راه‌ انداز استفاده می ‌کند. در طراحی موتور الکو نیز ۲ عدد خازن تعریف‌ شده است. یک عدد خازن روغن و یک عدد خازن خشک. حضور دو عدد خازن در مدل ‌های روغن و خشک، مسیر استارت موتور را هر چه ساده ‌تر کرده‌ است و عملکرد کلی بالابر ساختمانی الکو را مطمئن ‌تر خواهد کرد. زیرا خازن‌ ها در موازات هم حضور دارند تا عملکرد یکدیگر را اصلاح‌ کرده، بر قاعده راه ‌اندازی هر چه ساده ‌تر موتور کمک نمایند. موتور الکو طراحی ‌شده برای نصب شدن بر بالابر ساختمانی الکو از تیپ ۱۴۰۰ دور در دقیقه است. موتور در تیپ سرعت بالا کار می‌ کند و برای رسیدن به حداکثر توان کاری نیاز به خط جریان 18.6 آمپری دارد. برای فعال کردن این موتور باید از خط ولتاژ ۲۲۰ولتی در سطح فرکانس ۵۰ هرتز داشته باشید. موتور در حضور سیم ‌پیچ ‌های تمام مس طراحی‌ شده است. حضور این سیم ‌پیچ ‌های تمام مس باعث ایجاد جریان راه ‌اندازی کم، راندمان کاری مطلوب و مصرف برق مناسب شده ‌است. این موتور وزنی در حدود ۳۹ کیلوگرم دارد. به ‌طور کلی الکتروموتور الکو با طراحی تخصصی برای نصب شدن بر بالابر ساختمانی های ۳۵۰ کیلویی طراحی ‌شده است. اگر چه در مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی الکو شاهد بهره‌ مندی از این موتور توانمند هستید؛ اما می ‌توانید موتور الکو را در دیگر تیپ بالابر ساختمانی ها نیز به کار اندازید. 

مشخصات فنی گیربکس نصب شده بر بالابر ساختمانی الکو

 گیربکس از مهمترین بخش های فنی در طراحی هر بالابر ساختمانی است. این بخش طراحی شده است تا قدرت موتور را به سمت قرقره فولادین دستگاه هدایت کند. گیربکس تعریف شده در عموم بالابرهای ساختمانی از نوع کاهنده هستند. این گیربکس ها به شکلی طراحی شده اند تا سرعت بالای موتورهای الکتریکی را تبدیل به یک حرکت نرم و روان نمایند. در کل خروجی گیربکس یک شفتبا حرکتی ملایم است که ضریب قدرت گشتاور بسیار بالایی دارد. برای طراحی نهایی بالابر ساختمانی الکو از گیربکس مشهور vf86 استفاده شده است. گیربکس vf86 یکگیربکس حلزونی شکل است که در آن دوچرخ دنده محوری و صفحه ‌ای درگیر با هم هستند. چرخ ‌دنده محوری یکنوع چرخ ‌دنده نازک و بلند با فرم محوری شکل است. این چرخ ‌دنده در ارتباط با محور سرعت بالای موتور الکتریکی 2.2 کیلوواتی الکو می ‌باشد.چرخ ‌دنده صفحه‌ ای یکچرخ‌ دنده بزرگ است که در حالت عمود با چرخ ‌دنده محوری قرار دارد. این چرخ ‌دنده قرار است حرکت ملایم خروجی گیربکس را تعریف نماید. 
کالسکه بالابر ساختمانی الکو
  گیربکس vf86 با نسبت تبدیل ۱به ۴۸کار می ‌کند. این اعداد معرف نسبت تبدیل گیربکس هستند. در این مثال با یکگیربکس کاهنده مواجه هستیم که به‌ ازای هر ۴۸دور شفت ورودی در سمت موتور الکتریکی یکدور کامل در سمت خروجی گیربکس را تولید می‌ کند. به ‌این ‌ترتیب سرعت تقریباً بالای موتور الکتریکی تبدیل به یکحرکت آرام و گشتاور بالا خواهد شد. گیربکس vf86 یکطرح استاندارد است که مناسب کار کردن با موتورها در حد توان 1.5 الی 3 اسب‌ بخار طراحی ‌شده است. موتور الکتریکی ۳اسب‌ بخار الکو نیز در این بازه قرار می ‌گیرد. لذا می‌ توانیم حضور گیربکس vf86 در کنار موتور الکو را در شرایطی کاملاً هماهنگ و دقیق ارزیابی کنیم. به ‌طور کلی از گیربکس vf86 در تکمیل بخش‌ های فنی بالابر ساختمانی تکفاز ۳۵۰کیلویی استفاده می‌ شود. بالابر ساختمانی الکو نیز چنین شرایطی دارد. البته گیربکس در نظر گرفته ‌شده توسط کمپانی الکو آسیا در تکمیل بالابر ساختمانی الکو از محصولات برندهای داخلی است. این گیربکس‌ ها دارای بدنه های چدنی و چرخ ‌دنده ‌های تمام برنجی هستند. گیربکس به شکلی ساخته ‌شده تا بالاترین کیفیت و قابلیت کارکردی قدرتمند را داشته باشد. این گیربکس نصب ‌شده در بالابر ساختمانی الکو حرکتی نرم با قابلیت کارکردی قدرتمند دارد. گیربکس خوش‌ ساخت است و به این سادگی ‌ها خراب نمی‌ شود. قطعا در حضور این گیربکس استاندارد تعریف ‌شده، شرایط طراحی بالابر ساختمانی الکو در فاز کارآمدتر و قدرتمندتری قرار دارد. 

پایه بالابر ساختمانی الکو

 بالابر ساختمانی الکو در تیپ مدل ‌های ۳۵۰کیلویی است. لذا استاندارد طراحی ‌شده برای آن نیز تمام ملاحظات طراحی یکبالابر ساختمانی ۳۵۰کیلویی می ‌باشد. خصوصا در بخش طراحی پایه ‌ها که با اسلوب کلی مدل ‌های تکفاز ۳۵۰کیلویی مواجه هستیم. در طراحی پایه‌ های بالابر ساختمانی نکات فنی متعددی درگیر هستند. نوع طراحی، ضخامت پروفیل استفاده ‌شده، استقامت نهایی کار، قطر پروفیل ‌ها و نحوه اتصال بندی نهایی قطعات پایه از المان‌ های نهایی در طراحی محسوب می ‌شوند. برای طراحی پایه ‌های بالابر ساختمانی الکو از الگوهای استاندارد استفاده‌ شده است. این پایه ‌ها را می‌ توانید در دوتیپ بزرگ و کوچک تهیه کنید. پایه ‌های بزرگ در ابعاد عرض ۱۴۰در پائین‌ ترین نقطه تا ۶۵سانتیمتری در بالاترین نقطه هستند. این پایه‌ ها با ارتفاع تقریبا بلند ۲۲۰سانتیمتری طراحی‌ شده اند. برای پایه ‌های کوچک از عرض پایه ۱۰۰سانتیمتری و عرض بالاترین نقطه به مقدار ۶۰سانتیمتری استفاده شده است. پایه ‌های کوچک طراحی ‌شده برای بالابر ساختمانی الکو در ارتفاع ۱۱۰سانتیمتری طراحی شده ‌اند. 
پایه بالابر ساختمانی الکو
  

تحلیل فنی در بررسی مشخصه ‌های بالابر ساختمانی الکو

 بالابر ساختمانی یکتجهیز کلیدی است. وقتی دست به ساخت‌ و ساز زده ‌اید؛ لاجرم باید از یک بالابر ساختمانی استاندارد در محیط کار داشته باشید. البته تمام اهل ‌فن می ‌خواهند تا از بالابر ساختمانی مناسبی که کیفیت ساخت مطلوبی داشته باشد استفاده کنند. در این ‌میان قطعا با انبوه مدل ‌های مونتاژ شده مواجه هستند. بالابر مصالح الکو آسیا یکی از مدل ‌های مطرح بازار است که با زمینه‌ های تخصصی طراحی‌ شده است. در یکبحث فنی، قدم به قدم برای شناخت جزئیات فنی کار شده در بالابر ساختمانی الکو حرکت کردیم. در کل، این محصول را یک نمونه کامل در ظرفیت متداول ۳۵۰کیلویی شناسایی کردیم. اما حالا باید بررسی کنیم که یکبالابر ساختمانی الکو تا چه اندازه می ‌تواند انتظارات ما را از یکمحصول قدرتمند، مطمئن و کار راه ‌انداز تامین نماید. در ادامه با نکاتی همراه می ‌شویم که دورنمایی کلی از چرایی استفاده بالابر ساختمانی الکو را مطرح خواهد کرد. 

بالابر ساختمانی الکو مناسب چه کسانی است؟

 قطعا برای خرید و یا فروش بالابر الکو باید زمینه ‌های کاربردی آن را بررسی کنید. اینکه این بالابر خوش‌ ساخت ایرانی در کل مناسب چه کسانی است؟ آیا می ‌توان از بالابر ساختمانی الکو در فضا و مکانی استفاده کرد؟ قطعا این‌ طور نیست. بالابر مصالح الکو آسیا در تیپ مدل ‌های تکفاز با ظرفیت اسمی ۳۵۰کیلویی طراحی‌ شده است. لذا به هیچ حالت قابلیت بالابرهای قدرتمند سه‌ فاز را ندارد و در عین ‌حال نمی ‌تواند در جنبه ‌های فوق سنگین صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد. بالابر ساختمانی الکو یک مدل طراحی ‌شده برای پوشش ساخت ‌و سازهای ساده شهری، تکمیل ساختمان ‌های چند طبقه مسکونی و سازه ‌های سبک صنعتی و اداری و فروشگاهی است. 

بالابر ساختمانی الکو در چه فضاهایی قابلیت کار کردن دارد؟

 تمامی بالابرهای ساختمانی با استفاده از موتورهای الکتریکی کار می‌ کنند. برای راه انداختن تمامی مدل‌ های طراحی ‌شده باید جریان برق استاندارد را تامین نمایید. اما بسته به نوع طراحی و ظرفیت اسمی تعریف ‌شده، انواع بالابرهای ساختمانی تحت مونتاژ موتورهای الکتریکی تکفاز و یا سه ‌فاز کار می‌ کنند. مدل ‌های تکفاز تحت تأثیر موتورهای سبک با قابلیت حمل ‌و نقل بارهای کم ‌ظرفیت طراحی‌ شده اند و مدل‌ های سه‌ فاز از جمله بالابر ساختمانی های قدرتمند هستند که ظرفیت اسمی بالایی در حمل مصالح ساختمان ‌سازی دارند. بالابر ساختمانی الکو یکمدل تکفاز است که با استفاده از موتور تخصصی 2.2 کیلووات الکو طراحی ‌شده است. در نتیجه تنها با حضور برق ۲۲۰ولت جریان متناوب کار می ‌کند. لذا برای فعال کردن این بالابر ساختمانی نیاز به تعریف برق مطمئن تکفاز دارید. البته در صورت نبود برق شهری می‌ توانید از یکموتور برق با ظرفیت حداقل ۳کیلوواتی استفاده کنید. 
بالابر ساختمانی الکو
  

کیفیت موتور بالابر ساختمانی الکو چه مقدار است؟

 موتور الکتریکی مهمترین بخش فنی طراحی ‌شده در هر بالابر ساختمانی است. کیفیت ساخت موتور ضامن بقای تجهیز و کیفیت نهایی کار است. وقتی در بالابر ساختمانی شما از یکموتور الکتریکی خوش ‌ساخت گنجانده شده باشد، قطعا می ‌توانید برای مدت ‌ها از تجهیز استراتژیک خود استفاده کنید. اهل‌ فن می‌ دانند که در تحلیل فنی هر بالابر ساختمانی اولین و مهمترین بخش، موتور الکتریکی نصب ‌شده بر آن است. موتور الکتریکی الکو یکمحصول با طراحی تخصصی است که مناسب نصب شدن بر بالابرهای ساختمانی طراحی ‌شده است. هر موتور الکتریکی نمی‌ تواند در مقام یکمولد در انواع بالابر ساختمانی نصب شود. موتورهای بالابر ساختمانی باید قابلیت استارت زنی تحت بار داشته باشند. فشار جریان راه ‌اندازی بر این موتورها بالا است. خصوصا که در مدل‌ های تکفاز نیاز به تعریف خازن ‌های راه‌ انداز می ‌باشد. برای موتور تعریف ‌شده الکو از دوخازن راه ‌انداز خشک و تر استفاده‌ شده است. خازن ‌ها در سایزها و ظرفیت‌ های استانداردی هستند و می‌ توانند جریان راه ‌اندازی ساده و مطمئن موتور را فراهم کنند. به ‌طور کلی می‌ توانیم الکتروموتورهای تعریف ‌شده برند الکو را در مقام بهترین ‌های بازار با طراحی تخصصی قرار بدهیم. 

ظرفیت وینچ و طول سیم بکسل بالابر ساختمانی الکو چگونه است؟

 عموم بالابرهای تکفاز با تعریف وینچ های کوچک در ظرفیت 20 متری طراحی می ‌شوند. زیرا عمده فضاهای کاربردی این بالابرهای ساختمانی در ساخت ‌و سازهای سبک شهری است. وقتی فضای کاربردی آنها در شرایطی سبک و کم ‌ارتفاع است، قاعدتاً لزومی ندارد تا در آنها از وینچ های ظرفیت بالا استفاده ‌شده باشد. برای بالابر ساختمانی الکو نیز از یکوینچ استاندارد با ظرفیت اسمی در پذیرش کابل 20 متری نمره 8تعریف ‌شده است. از این حیث با یکماشین کاملاً استاندارد ساختمان ‌سازی مواجه هستیم. اما در صورت نیاز می‌ توانید از وینچ های ظرفیت بالا در بالابر ساختمانی الکو استفاده کنید. استفاده از وینچ تحت ظرفیت بالاتر رعایت نکات ایمنی در مونتاژ نهایی دستگاه را دو چندان می کند. در نظر داشته باشید که ظرفیت ویچ بالاتر به طول سیم بکسل بیشتری ختم می شود که قطعا در حین کار با چالش های امنیتی بالاتری مواجه است. استفده از طول سیم بکسل بیشتر یعنی شرایط آویزان شدن بالاتر از مصالح تحت حمل بار می باشد. این شرایط قطعا مسیری خطرناک تر است که باید در طراحی آن از الزامات ایمنی بالاتری استفاده شده باشد. وینچ طراحی شده باید قابلیت تحمل سیم بکسل بیشتر را داشته باشد. در عین حال از موتور تا گیربکس باید از مدل که تحمل وینچ بزرگتر را دارند استفاده کنیم. 

نگاهی بر تاریخچه برند الکو

 ماهیت اصلی در طراحی بالابر ساختمانی الکو معطوف به موتور الکتریکی نصب ‌شده بر آن است. این موتور محصول کمپانی الکو می ‌باشد. در حال ‌حاضر کمپانی الکو از مطرح‌ ترین برندهای داخلی است که موتورهای مناسب برای انواع بالابرهای ساختمانی و دیگر تجهیزات مشابه را طراحی می ‌کند. اعتبار موتورهای الکو تا جایی است که بسیاری زمینه‌ های کارکردی مطمئن را از این محصول مد نظر دارند. 
بالابر ساختمانی الکو
  البته الکو برند ریشه‌ داری نیست. سابقه فعالیت این برند به سال ‌های آغازین دهه ۹۰هجری شمسی باز می ‌گردد. اما این شرکت جوان از همان قدم ‌های ابتدایی پای در عرصه بزرگان گذاشته ‌است و موتورهای بسیار با کیفیتی در زمینه آسانسورهای ساختمانی تا انواع بالابرهای صنعتی و کارگاهی تولید می ‌کند. در زیربنای برند الکو متخصصان و مهندسین کاربلدی وجود دارند که در طی تحقیقاتی دائمی تولیدات این برند را دائماً بهتر و قدرتمندتر می ‌سازند. برند الکو در حال ‌حاضر توانسته ‌است انواع استانداردهای جهانی و داخلی را کسب کند. محصولات این کمپانی تحت استاندارد جهانی ایزو عرضه می‌ شوند. در بالابر ساختمانی الکو نیز از همین موتورهای باکیفیت استفاده ‌شده است. لذا می ‌توان قلب تپنده بالابر مصالح الکو آسیا را در جایگاه برتر بازار قرار داد. الکو یک برند فعال در صنعت ایران است که با وجود تمام محدودیت ها و حضور قدرتمند رقبای خارجی خصوصا محصولات چینی توانسته است مسیر تولیداتی بهینه و کارآمد را فراهم کند. این کمپانی ایرانی همواره تلاش دارد تا بالاترین خدمات پس از فروش را نیز داشته باشد. البته بالابر ساختمانی الکو توسط دیگر کمپانی ها مونتاژ می شود. اما از آنجا که موتور بالابر از کمپانی الکو است و این موتور شهرت خوبی دارد، کل بالابر مونتاژ شده با با نام بالابر ساختمانی الکو می شناسند. 

نکات برجسته در طراحی بالابر ساختمانی الکو

 حضور موتورهای الکو در طراحی بالابر ساختمانی الکو زمینه ‌های طراحی تا کارکرد آنها را کاملاً متفاوت با دیگر نمونه ‌های بازار کرده ‌است. البته در سطح بازار، موتورهای الکو با رقبای سرسختی مانند موتوژن تبریز و یا موتورهای چینی مواجه هستند. اما این موتورها با طراحی تخصصی چیزهایی دارند که تبدیل به ویژگی ‌های برجسته در طراحی بالابر ساختمانی الکو شده ‌است. نکاتی مانند: ¨    موتورهای الکو از قابلیت کارکرد آرام برخوردار هستند. موتورهای تکفاز الکو به نسبت از دیگر موتورهای سطح بازار با دور آرام تری کار می‌ کنند. در هر جا برای تجهیز هر دستگاهی در کارکرد هر سیستمی اگر سرعت بالای موتورهای الکتریکی یکمزیت اساسی باشد، در طراحی انواع بالابر ساختمانی تبدیل به یکچالش خواهد شد. در طراحی بالابر ساختمانی نیازی به موتورهای دور بالا نداریم. بلکه می ‌خواهیم موتور سرعت گردش ساده، ملایم و البته قدرتمند و گشتاور بالا داشته باشد. شاید بتوانیم با استفاده از گیربکس‌ های کاهنده سرعت بالای موتورهای الکتریکی را کاهش دهیم؛ اما در نهایت این خود موتور است که با تامین حرکتی آرام و ملایم زمینه ‌های کارکردی ایده ‌آل و مؤثر را فراهم می ‌کند. موتورهای الکو آرام کار هستند. این نوع کارکرد آنها به شکل تخصصی برای استفاده در بالابرهای ساختمانی طراحی شده ‌است. به ‌این ‌ترتیب هر بالابر ساختمانی الکو تبدیل به یک تجهیز امن خواهد شد که در آن قلاب بالابر در حرکتی آرام و استاندارد بالا و پایین می ‌رود.¨    موتورهای الکو تحت سیم ‌پیچ ‌های تمام مس ساخته شده ‌اند. این سیم ‌پیچ های تمام مس باعث عملکرد هر چه کاملتر با راندمان بالاتر در موتورهای الکو شده ‌است. جریان راه ‌اندازی در موتورهای سیم ‌پیچ تمام مس کمتر است. موتور با فشار کمتری استارت می ‌خورد. به ‌این ‌ترتیب طول عمر بالاتری دارد. از طرفی استفاده از سیم‌ پیچ تمام مس باعث افزایش راندمان کاری موتور الکتریکی خواهد شد. زیرا این موتورها میدان مغناطیس شوندگی با قدرت بالاتری را تولید می ‌کنند. به ‌این ‌ترتیب تلفات انرژی در آنها بسیار کمتر از موتورهای معمولی است. موتورهای تمام مس الکو قابلیت کارکرد تحت فشار بالای کار در بالابرهای ساختمانی را دارند. آنها با جریان راه‌ اندازی کمی کار می ‌کنند و این‌ موضوع در استارت و استپ های پی ‌در پی بالابر ساختمانی بهترین ویژگی فنی است. 
موتور بالابر ساختمانی الکو تکفاز
  ¨    طول عمر موتورهای الکو از طول عمر دیگر موتورهای موجود در سطح بازار خصوصا مدل ‌های چینی بالاتر است. در این موتورها از سیم ‌پیچ ‌های تمام مس استفاده ‌شده است. راندمان کار بالا است و موتور دیرتر داغ می ‌کند. این داغ شدن ‌های دیرتر باعث افزایش طول عمر مفید موتورهای الکو خواهد شد. طبعاً طول عمر مفید بالاتر موتورهای الکو تاثیر مستقیم بر طول عمر مفید بالابر ساختمانی الکو خواهد گذاشت.¨    در راه ‌اندازی موتورهای الکو از دوخازن استفاده‌ شده است. برای راه ‌اندازی موتورهای تکفاز چاره‌ ای جز استفاده از خازن‌ های راه ‌انداز نداریم. اما در طراحی موتورهای الکو زمینه کار متفاوت از دیگر محصولات بازار است. کمتر موتوری را در سطح بازار شاهد هستیم که از دوخازن خشک و الکترولیتی برای راه ‌اندازی سیم ‌پیچ ‌های کمکی استفاده می ‌کند. اما در موتور الکو هر دوخازن حضور دارند و به ترتیبی به شکل موازی و یا سری در جریان سیم ‌پیچ کمکی هستند و باعث راه اندازی بهتر و نرمتر موتور می ‌شوند. سخن پایانی موتورهای الکو از بهترین ‌های بازار هستند و حضور آنها در طراحی بالابر ساختمانی الکو باعث شده تا این دستگاه در یککلاس کاری بالاتر به نسبت دیگر نمونه ‌ها، خصوصا موتورهای چینی قرار بگیرد. اصولاً قیمت بالابر الکو به نسبت از قیمت بالابرهایی که با استفاده از موتورهای چینی مونتاژ می ‌شوند، بالاتر است. البته این قیمت بالاتر دلیل نمی ‌شود تا در جریان فروش بالابر الکو اختلالی پیش آید. استادکاران ساختمان‌ سازی به دنبال بالابرهای قدرتمند و مطمئن هستند. قطعا در این مسیر چندان توجه جدی بر قیمت بالابر نخواهند داشت. لذا همیشه نظر مثبتی نسبت‌ به طراحی بالابر ساختمانی الکو دارند. زیرا در این بالابرها از موتورهای خوش ‌ساخت و قدرتمند و البته ماندگار الکو استفاده ‌شده است. الکو برند صاحب سبک ایرانی است. این کمپانی زمینه های فنی و مهندسی شده ی کامل در طراحی یک موتور خوش ساخت و مناسب نصب شدن بر بالابر ساختمانی را اعمال کرده است. موتور الکو با رعایت اصول حرفه ای در راه اندازی موتورهای تکفاز ساخته می شود و از این حیث کاملا مناسب نصب شدن در یک بالابر ساختمانی تکفاز هستند. به یقین موتور مهمترین بخش فنی در تحلیل هر بالابر ساختمانی است که نهایت تاثیر را در میزان کارایی تا قابلیت های فنی این ماشین دارد. هر اندازه در بالابر ساختمانی از موتور مناسبتر و قدرتمند تری استفاده شده باشد، طبعا با یک ماشین بهتر سر و کار داریم. مانند بالابر ساختمانی الکو که در آن از یک موتور خوش ساخت و قدرتمند تکفاز ایرانی استفاده شده است. موتور الکو زمینه های کارکرد کیفی با حداکثر ایمنی را فراهم می کند. این نکات در میزان فروش بالابر الکو کاملا تاثیر گذار است. اما در نهایت این محصول از نکات محدود کننده هم دارد. به عنوان مثال در طراحی خازن های بالابر ساختمانی الکو شاهد طراحی مناسبی نیستیم. با این وجود در سطح فعالیت های شهری و ساخت سازه های سبک عمرانی به راحتی  می توانیم از قابلیت های فنی و توانایی های کاربردی بالابر ساختمانی الکو استفاده کنیم.
کالسکه بالابر ساختمانی با موتور الکو
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5