خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بالابر ساختمانی موتوژن

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

یک بالابر ساختمانی دستگاهی با طراحی تخصصی در حمل عمودی مصالح سنگین ساختمان سازی است. این دستگاه از مهمترین ابزارهای راهبردی در صنعت ساخت و ساز محسوب می شود. زیرا ساختمان های امروزی همگی در تعریف بناهای بلند مرتبه ساخته می ‌شوند و برای تکمیل پروژه ساخت چنین بناهایی به حجم مصالح بسیار زیادی نیاز داریم. قطعاً باید بتوانیم مصالح سنگین ساختمان سازی را در ارتفاع طبقات در حال ساخته شدن جابجا کنیم. بالابر ساختمانی تنها وسیله ای است که می ‌تواند در این جابجایی ها موثر و کارآمد باشد. در این میان بهره مندی از یک بالابر ساختمانی خوش ساخت و با کیفیت حائز اهمیت است. بالابر ساختمانی موتوژن محصول توانمند داخلی است که در امر ساختمان سازی به یکی از مدل‌ های کلیدی و محبوب تبدیل شده است. 
بالابر ساختمانی موتوژن
 بالابر ساختمانی موتوژن محصول استانداردی است که در یک طراحی تخصصی برای استفاده در ساخت و سازهای ساده شهری طراحی شده است. در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن الگوی کار به مونتاژ نهایی یک ماشین تکفاز با قدرت حمل بارهای سبک اما گسترده ساختمان های شهری می باشد. این بالابر در دسته بالابر ساختمانی تکفاز قرار دارد. عموم بالابرهای ساختمانی از قاعده طراحی کم و بیش یکسانی استفاده می کنند. در تمامی این ماشین ها برای تولید قدرت کافی در حمل و نقل بارهای سنگین ساختمان سازی از انواع موتورهای الکتریکی استفاده شده است. هر اندازه نیاز به جابجایی مصالح با ابعاد و وزن سنگین تری باشد، باید از موتورهای الکتریکی قدرتمندتری نیز استفاده کنیم. سازندگان انواع بالابر ساختمانی این دستگاه را در دسته های استاندارد سازی شده با ظرفیت های مشخص قرار می دهند. به این ترتیب انواع بالابر ساختمانی در مدل های کوچک ۳۵۰ کیلویی تا مدل های بزرگ یک تنی هستند. بالابر ساختمانی موتوژن یک مدل تکفاز در دسته نمونه های کوچک ۳۵۰ کیلویی است. مدلی که با الگوی طراحی تخصصی برای پوشش ساخت و سازهای ساده شهری آماده شده است. ویژگی اصلی و قابل توجه در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن مربوط به حضور موتورهای توانمند و تکفاز از برند موتوژن در مونتاژ نهایی این محصول است. موتوژن یک کمپانی ایرانی است که موتورهای الکتریکی خوش ساخت، با کیفیت و بسیار مشهور می ‌سازد. در حال حاضر نام برند موتوژن در سراسر کشور و حتی دیگر کشورها شهرت بالایی دارد. موتورهای موتوژن خوش ساخت هستند، کیفیت بالایی دارند، در طراحی از الگوهای مدرن و به روز جهانی استفاده می‌ کنند. قیمت مناسبی دارند و از همه مهمتر نتیجه تلاش صنعتی یک برند مطرح داخلی می‌ باشند. موتورهای موتوژن در طرحی تخصصی برای انواع بالابرهای تکفاز ساخته می شوند. به شکلی که از نمونه ‌های شاخص در سطح بازار می باشند.در مونتاژ نهایی بالابر ساختمانی موتوژن از حضور قدرتمند و با کیفیت این موتورهای ساخت داخل استفاده شده است که قطعاً دلیل کافی در زمینه‌ های طراحی تا کارکرد مطمئن و قدرتمند محصول می باشد. 

آشنایی با برند موتوژن

 در فضای صنعتی داخل کشور هر جا که صحبت از موتورهای ایرانی است، نگاه بسیاری از صنعتگران به سمت موتورهای خوش ‌ساخت موتوژن معطوف می ‌شود. کمپانی موتوژن در سال ۱۳۵۲ با هدف طراحی و تولید انواع موتورهای الکتریکی در شهر تبریز افتتاح شد. هم اکنون نزدیک به نیم قرن از آغاز فعالیت این برند پیشتاز می گذرد. در تمام این سال ها، کمپانی موتوژن گام های جدی در طراحی تا ساخت انواع موتورهای الکتریکی با زمینه ‌های کاربردی متفاوت برداشته است. موتورهای الکتریکی طراحی شده کمپانی موتوژن همگی فضای کارکردی صنعتی دارند و می ‌توان از آنها در انواع صنایع فولاد، کاشی و سرامیک، پتروشیمی، ذوب فلزات و حتی خودروسازی استفاده کرد. اما عمده نگاه برند موتوژن در طراحی موتورهایی است که مناسب نصب بر تجهیزات با کاربری عمومی هستند. موتورهای ساده خانگی مانند نصب در کولرهای آبی و مدل های ساده صنعتی مانند نصب بر انواع بالابرهای ساختمانی تکفاز از این نمونه ها می باشند. کمپانی موتوژن در بحث طراحی محصولات، پایش مناسبی از نیاز جاری در فضاهای شهری و ساخت و سازهای معمولی داشته است. این کمپانی یک موتور تکفاز با طراحی تخصصی مناسب نصب شدن بر بالابر ساختمانی تکفاز طراحی کرده است. این نگاه تخصصی در طراحی باعث شده تا بالابر ساختمانی موتوژن به یکی از مطمئن ترین نمونه های مونتاژ شده بازار تبدیل بشود. در حال حاضر شاهد سطح بالای فروش بالابر موتوژن هستیم. عموم پیمانکاران ساختمان سازی از قابلیت های کاربردی تا توان الکتریکی تعریف شده در بالابر ساختمانی موتوژن اطمینان دارند. در عین حال از جایگاه رقابتی در نظر گرفته شده برای قیمت بالابر موتوژن اطلاع دارند. به همین سادگی کاربرد مطمئن تا قیمت مناسب مقدمات کافی برای استقبال و فروش بالابر موتوژن شده است. موتور تکفاز طراحی شده کمپانی موتوژن قابلیت کافی با عملکرد استاندارد در حمل بارهای سنگین ساختمان سازی را دارد. موتوژن در طراحی این موتور عملکرد روان، قدرت کافی و گشتاور مناسب را پیش ‌بینی کرده است. مسیر راه اندازی موتور ساده است. موتور جریان راه‌ اندازی اندکی دارد و می ‌تواند قابلیت کارکرد متوالی داشته باشد. موتوژن یک استادکار در طراحی موتورهای الکتریکی است. با سطح تجربه بالا و توانمندی‌ های فنی توانسته است زمینه کاربردی بالابرهای ساختمانی را پایش کرده تا در نهایت یک موتور الکتریکی توانمند با الگوهای معتبر و استاندارد جهانی طراحی کند. 

ویژگی های موتور طراحی شده از برند موتوژن

 موتورهای الکتریکی نیروی محرکه فعالیت های جدی صنعتی هستند. این موتورها باید قابلیت تامین قدرت و کارکردی مطمئن را داشته باشند. کمپانی موتوژن با درک درست از طراحی موتورها برای استفاده در فضاهای صنعتی اقدام به طراحی آنها دارد. تمامی محصولات این کمپانی خصوصا موتورهای تکفاز مخصوص نصب در بالابرهای ساختمانی، از ویژگی ‌های برجسته زیر برخوردار هستند. ¨    کلیه موتورهای طراحی شده برند موتوژن مناسب برای استفاده در فعالیت های دائم کار هستند. این موتورها جریان راه اندازی کم با راندمان کاری مناسب دارند که برای استفاده در فرایندهای تحت فشار با مدت زمان طولانی مناسب می باشند. لذا می توانند در جریان فعال کردن تحت فشار استفاده بشوند.¨    موتوژن در طراحی ساختار الکتریکی موتورهای خود نهایت ظرافت را به خرج داده است. در این موتورها از سیم پیچ های تمام مس استفاده شده است. لذا در حین کار راندمان بالایی دارند. به شکلی که حداکثر توان مصرفی را به قدرت مکانیکی تبدیل می کنند. از این حیث کاملاً زمینه های رقابتی با برندهای مطرح جهانی را دارند. موتور تخصصی بالابر ساختمانی موتوژن نیز تحت راندمان کاری مناسبی طراحی شده است.¨    کلیه محصولات موتوری برند موتوژن با قابلیت کارکرد یکنواخت طراحی شده اند. این موتورها می ‌توانند سرعت یکنواخت و ثابتی در حین کار داشته باشند. از طرفی گشتاور تولید شده آنها در تمام پروسه کاری بدون تغییر است. این عملکرد یکنواخت از مهمترین فاکتورها برای طراحی بالابرهای ساختمانی است. بالابر ساختمانی موتوژن عملکردی یکسان و عاری از تنش دارد. 
کالسکه بالابر ساختمانی موتوژن
  ¨    کلیه موتورهای کمپانی موتوژن با رعایت استانداردهای جهانی مانند IEC، DIN و NEMK طراحی می شوند. کمپانی موتوژن تبریز تلاش بسیاری در طراحی محصولات با انتظارات جهانی داشته است. برای این منظور تمام همت خود را در اخذ این استانداردها صرف کرده است. موتورهای تکفاز موتوژن مخصوص نصب شدن بر بالابر ساختمانی نیز طبق این استانداردها طراحی می شوند.موتوژن در طراحی موتورهای خود از پوسته های آلومینیومی و یا چدنی استفاده می کند. هر دو تیپ پوسته با رعایت الزامات فنی و مهندسی طبق استانداردهای جهانی عرضه می شوند. در محصولات این کمپانی معمولاً موتورها با سایز فریم کمتر از ۱۶۰ میلیمتری از پوسته های آلومینیومی هستند. مدل هایی که سایز بزرگتری دارند، از جنس چدن می سازند. 

زمینه های طراحی بالابر ساختمانی موتوژن

 رویکرد کمپانی موتوژن در طراحی یک موتور مناسب برای نصب شدن در بالابرهای ساختمانی معطوف به طراحی یک موتور تکفاز می باشد. موتوری که به راحتی تحت تامین ولتاژ ۲۲۰ ولت استاندارد شهری راه اندازی شود. در عین حال از کیفیت ساخت مناسبی برخوردار باشد. جریان راه اندازی آن کم و قدرت آن در جابجایی حمل بار استاندارد ۳۵۰ کیلویی کفایت کند. این رویکرد باعث شده تا هر دستگاه بالابر ساختمانی موتوژن یک نمونه از مدل های تکفاز با ظرفیت ۳۵۰ کیلویی باشد. بالابر ساختمانی موتوژن با رعایت تمام استانداردهای طراحی مدل های تکفاز ساخته شده است. در این مدل ها قاعده کار برای نصب شدن در کارگاه های ساختمان سازی شهری است. عموم کارگاه های ساختمان سازی شهری فضاهای کارگاهی کوچک تا ابعاد متوسطی هستند که در آنها چندان جریان پرفشاری از جابجایی محصولات و یا مصالح ساختمان سازی دیده نمی شود. استفاده از یک بالابر ساختمانی تکفاز با ظرفیت حمل بار استاندارد ۳۵۰ کیلویی الگوی طراحی مناسبی است که کاملاً در فضای ساخت و سازهای شهری کافی می باشد. الگویی که به طور کامل برای طراحی بالابر مصالح موتوژن مورد توجه قرار گرفته است. 

مشخصه های فنی بالابر ساختمانی موتوژن

 هر دستگاه بالابر ساختمانی موتوژن یک مدل بالابر ساختمانی تکفاز است که برای کار کردن به سطح برق ۲۲۰ ولت جریان متناوب شهری نیاز دارد. در این بالابرهای استاندارد از موتورهای استاندارد برند موتوژن استفاده شده است. این بالابرها طبق ظرفیت اسمی ۳۵۰ کیلویی کار می کنند. اما در عمل فقط قابلیت حمل بار با وزن ۲۵۰ کیلویی برای مدت زمان طولانی را دارند. موتور الکتریکی موتوژن به کار رفته در بالابر مصالح موتوژن از نوع بدنه چدنی با قابلیت تامین قدرت 3 اسب بخار است. به طور کلی موتورهای الکتریکی تکفاز با قدرت ۳ اسب بخار مدل‌ های استاندارد و کافی برای نصب شدن در هر بالابر ساختمانی ۳۵۰ کیلویی هستند. موتوژن نیز در طراحی، این قاعده ساده را رعایت کرده است. 
کالسکه بالابر ساختمانی موتوژن تکفاز
  برای راه اندازی این بالابر ساختمانی تکفاز موتوژن باید یک خط ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت شهری را تامین نمایید. این خط ولتاژ استاندارد شهری است و غالباً به راحتی در هر کارگاه ساختمان‌ سازی تهیه می شود. در حضور یک موتور برق با حداقل توان ۳ کیلووات برق هم می توانید این سطح ولتاژ استاندارد با میزان فرکانس ۵۰ هرتزی را تهیه نمایید. 

گیربکس گنجانده شده در بالابر ساختمانی موتوژن

 گیربکس از مهمترین بخش های فنی در مونتاژ نهایی هر دستگاه بالابر ساختمانی می باشد. گیربکس در امتداد موتور دستگاه نصب خواهد شد و وظیفه دارد تا قدرت مکانیکی سرعت بالای موتورهای الکتریکی را تبدیل به یک حرکت ملایم و یکنواخت با گشتاور بالا نموده و این قدرت را به سمت وینچ در جابجایی سیم بکسل بالابر ساختمانی هدایت کند. در مونتاژ نهایی هر بالابر ساختمانی باید هماهنگی کافی میان موتور و گیربکس وجود داشته باشد. گیربکس باید قابلیت کارکرد با سطح توان موتور را داشته باشد. طبعا اگر گیربکس استفاده شده به نسبت از موتور بزرگتر باشد، اتلاف توان زیادی به وجود می آید. در صورت کوچک بودن نیز نمی‌ تواند واسطه مناسبی در جابجایی قدرت موتور باشد. در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن از گیربکس مدل vf86 ساخت کمپانی بهکار اصفهان استفاده شده است. برند بهکار از کمپانی های نام آشنا در طراحی گیربکس های صنعتی است. لذا حضور یک گیربکس از این برند نام آشنا در طراحی نهایی بالابر ساختمانی موتوژن می تواند زمینه ‌های کارکرد مطمئن آن را بیش از پیش نمایان سازد. گیربکس vf86 مدل استاندارد طراحی شده با نسبت تبدیل ۱ به ۴۸ می باشد. به این ترتیب که گیربکس vf86 از مدل های کاهنده بوده و با هدف کاهش سرعت موتور طراحی شده است. در خروجی گیربکس به ازای هر ۴۸ بار گردش موتور الکتریکی بالابر شاهد تنها گردش یک دور خروجی گیربکس هستیم. به این ترتیب حرکت سرعت بالا با گشتاور اندک موتور تبدیل به یک حرکت سرعت کم اما یکنواخت، روان و قدرتمندتری خواهد شد. گیربکس vf86 یک تیپ گیربکس حلزونی شکل است که در آن از دو چرخ دنده استفاده شده است. یک چرخ دنده محوری است که در ارتباط با موتور می باشد و یک چرخ دنده دیسکی شکل، با ابعاد بزرگ که در ارتباط با شفت خروجی است. این چرخ دنده عمود بر هم هستند. کمپانی بهکار اصفهان از برندهای صاحب سبک است که گیربکس های مقاوم طراحی می کند. چرخ دنده های به کار رفته در گیربکس vf86 محصول بهکار اصفهان از متریال فسفر برنزه هستند. این فلز یک آلیاژ بسیار سخت است که برای طراحی چرخ دنده های خاصی با استحکام بالا استفاده می شود. چرخ دنده های تعریف شده در گیربکس بالابر ساختمانی نیز تحت تاثیر فشار سنگینی هستند. لذا کمپانی بهکار با هوشمندی کامل اقدام به طراحی چرخ دنده هایی کاملاً مقاوم داشته است. موتور از طریق یک تسمه با گیربکس vf86 در بالابر ساختمانی موتوژن متصل است. در این طراحی موتور با راستای عمود نسبت به گیربکس قرار دارد. به شکلی که محور موتور در راستای محور ورودی گیربکس vf86 قرار می گیرد. این تسمه از متریال مقاوم با کیفیت مناسب ساخته شده است و می ‌تواند شرایط کارکرد پرفشار بالابر ساختمانی را تحمل کند. 
بالابر مصالح موتوژن
  گیربکس vf86 بهکار اصفهان از پوسته های آلومینیومی است. این بدنه سبک، مقاوم و ضد زنگ است و با توجه به متریال آلومینیومی کاملاً فرم پذیر می باشد. بدنه مذکور به خوبی چرخ دنده ها را در بر دارد. برای روانکاری گیربکس vf86 نصب شده در این بالابر ساختمانی تکفاز موتوژن از روغن روانکاری نمره چهل استفاده می شود. 

پایه ها در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن

 بالابر ساختمانی موتوژن با طرح ایجاد یک بالابر کارگاهی کوچک تکفاز پیاده ‌سازی شده است. این بالابر قرار است برای مصارف عمودی تحت برق ۲۲۰ ولت تکفاز شهری برای حمل و نقل حداکثر بار ۳۵۰ کیلویی مورد استفاده قرار بگیرد. لذا برای طراحی نهایی بالابر ساختمانی موتوژن از پایه های استاندارد بالابرهای تکفاز استفاده شده است. در ساخت این پایه ها از لوله ‌های گازی نمره ۶ فولادین استفاده شده است. پایه ها از جداره ها با گوشتی در ضخامت 2.5 میلیمتری هستند. پایه از دو ستون در کنار یک ریل مرکزی تشکیل شده است. پایه بالابر ساختمانی موتوژن در استاندارد طراحی بالابرهای تکفاز ساخته شده است. لذا به راحتی می ‌تواند در فضای مابین طبقات ساختمان در حال ساخته شدن مورد استفاده قرار بگیرد. پایه ها مستحکم، مقاوم و ضد زنگ هستند. البته در حین استفاده باید پایه ها را از طریق وزنه هایی مناسب بر جای خود محکم نمایید. پایه های طراحی شده برای بالابر ساختمانی موتوژن از قابلیت مونتاژ شدن و دمونتاژ شدن ساده ‌ای برخوردار هستند. این پایه ها را به راحتی می توانید در محل پروژه از هم باز کنید و دوباره سر هم کنید. در عین حال طراحی استاندارد و استحکام بدنه کافی دارند و می ‌توانند زمینه ‌های کارکردی کاملا مطمئن را تامین نمایند. 

قطعات به کار رفته در بالابر ساختمانی موتوژن

 بالابر ساختمانی موتوژن یک محصول استاندارد ۳۵۰ کیلویی است. لذا در طراحی و مونتاژ نهایی این محصول ملاحظات استاندارد در ساخت بالابرهای تکفاز مد نظر بوده است. برای این بالابر ساختمانی تکفاز حضور قطعاتی پیش‌ بینی شده است که بتوانند در فضای ساخت و سازهای سبک شهری حداکثر کارایی را داشته باشند. بالابر ساختمانی موتوژن شامل بخش های زیر می باشد. 1-    یک عدد ریل با طول استاندارد جهت استقرار جعبه بالابر ساختمانی2-    ۲ عدد پایه بزرگ و ۲ عدد پایه کوچک که برای استفاده در شرایط مختلف از ساخت و سازهای عادی طراحی شده اند.3-    یک کالسکه مونتاژ شده که در آن از موتور، گیربکس تا وینچ استاندارد بالابرهای تکفاز قرار دارد.4-    موتور تکفاز موتوژن که با ظرفیت ۳ کیلوواتی است. این موتور تمام مس با راندمان کاری بالایی است.5-    گیربکس vf86 که در کنار موتور تکفاز موتوژن، نصب شده و از طریق یک تسمه با آن در ارتباط است.6-    وینچ یا قرقره فولادین که محل جمع آوری سیم بکسل می باشد. وینچ با ظرفیت اسمی استاندارد 20 متری طراحی شده است. 
بالابر ساختمانی تکفاز 300 کیلویی
  7-    سیم بکسل نمره ۸ تابیده شده به طول ۲۰ متر. البته در صورت نیاز می ‌توانید با تعریف وینچ بزرگتر از سیم بکسل های طولانی تری هم استفاده کنید. لکن برای استفاده از سیم بکسل های طولانی تر باید ملاحظات فنی بالاتری را اعمال نمایید.8-    کلید بالابر ساختمانی تکفاز از نوع اهرمی با پوسته فلزی. این بالابر ساختمانی بدون حضور باکت به فروش می رسد. 

زمینه های کاربردی از بالابر ساختمانی موتوژن

 بالابر ساختمانی موتوژن یک تیپ استاندارد از مدل های تکفاز است. لذا در زمینه های کاربردی نیز به مانند هر بالابر ساختمانی تکفاز می باشد. اصولا هدف از طراحی بالابر ساختمانی تکفاز برای استفاده های ساده و دم دستی شهری است. زمانی که یک کارگاه ساختمان سازی در محیط شهری دایر شده است و تنها دسترسی مستقیم به برق تکفاز شهری وجود دارد. از طرفی در صورت نبود برق تکفاز از شبکه سراسری می توان این دستگاه را با یک موتور برق ساده تکفاز راه اندازی کرد. به این ترتیب هر جا که نیاز به یک بالابر ساده اما قدرتمند می باشد، می توانیم از قابلیت های بالابر ساختمانی موتوژن استفاده کنیم. عمده فضای کاربردی بالابر ساختمانی تکفاز موتوژن به قرار زیر است: 
 • مناسب برای نصب شدن در کارگاه های ساختمان سازی به جهت حمل عمودی مصالح هستند. اصولاً اصلی ‌ترین هدف از طراحی بالابر ساختمانی موتوژن در جابجایی مصالح است. البته این بالابر ساختمانی تکفاز در حضور یک موتور الکتریکی با توان محدود سه کیلوواتی کار می ‌کند و در نهایت قادر است تا مصالح با وزن ۳۵۰ کیلویی را جابجا کند.
 • از بالابر ساختمانی موتوژن می ‌توانید در بارگیری ماشین های سنگین مانند انواع کامیون ها و تریلی ها استفاده کنید. این بالابرها قابلیت نصب شدن در معادن، بنادر، سیلوها و... را دارند.
 • از بالابر ساختمانی موتوژن می‌ توانید برای جابجایی بارها در محیط کارخانجات و انبارها نیز استفاده کنید.
 

وینچ تعریف شده در مونتاژ بالابر ساختمانی موتوژن

 وینچ یک قرقره فولادین است که محل جمع آوری سیم بکسل بلند دستگاه بالابر ساختمانی می باشد. وینچ در ارتباط مستقیم با گیربکس دستگاه قرار دارد و تنها با حرکت گیربکس می‌ چرخد. لذا تنها زمانی که گیربکس کار می کند، می توانید سیم بکسل را از دور وینچ باز کرده و یا بر روی این قرقره جمع آوری کنید. در مونتاژ مقدماتی بالابر ساختمانی موتوژن از وینچ استاندارد 20 متری استفاده شده است. برای بالابر ساختمانی های تکفاز باید از سیم بکسل نمره ۸ تابیده شده استفاده کنید. وینچ تعریف شده قابلیت جمع‌ آوری طول ۲۰ متری از این سیم بکسل را دارد. در صورت نیاز می توانید برای بالابر ساختمانی موتوژن از وینچ با ظرفیت بالاتری استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از بالابر ساختمانی در ارتفاع بیشتر از 20 متری باید الزامات ایمنی و فنی دستگاه را ارتقا بدهید. لذا نیاز به استفاده از وینچ بزرگتر در کنار سیم بکسل بلند تر و پایه ها با استقرار مستحکم تر می باشد. 
بالابر ساختمانی موتوژن 500 کیلویی سه فاز
  

چرا بالابر ساختمانی موتوژن مناسب است؟

 بالابر ساختمانی موتوژن در تیپ بالابرهای ۳۵۰ کیلویی است که با ظرفیت متعارف حمل بارهای ۲۵۰ کیلویی طراحی شده است. این ماشین با طراحی ساده، ابعاد استاندارد و ظرفیت متداول ساخته شده است. بالابر ساختمانی موتوژن را می توانید تقریبا در هر نوع ساخت و سازی با ابعاد کوچک و متوسط استفاده کنید. این قدرت مانور بالای عملیاتی است که بر میزان فروش بالابر موتوژن تأثیر گذاشته است. به طور کلی از این بالابر می توانید در هر نوع ساخت و ساز شهری استفاده کنید. البته در سطح بازار بالابرهای دیگر با ترتیب مونتاژ شده متفاوتی حضور دارند. اما استفاده از بالابر مصالح موتوژن تیپ کارکردی کاملتر را ارائه می کند. بالابر ساختمانی موتوژن در بحث طراحی از محدودیت ها و شاید مشکلاتی هرچند ساده دارد. اما در کل هنگام قیاس با بسیاری از رقبا موجود در بازار می تواند امتیازهای قابل توجه داشته باشد. در ادامه به دلایل فنی از ویژگی های قابل توجه این بالابر می پردازیم. 

بالابر ساختمانی موتوژن با الگوی استاندارد طراحی شده است

 اصولا بالابر ساختمانی تجهیزی با تولید کارگاهی است. هر کسی می ‌تواند با تأمین قطعات و کنار هم قرار دادن تجهیزات، این ماشین توانمند ساختمان سازی را مونتاژ نماید. اما هر کسی نمی تواند یک بالابر ساختمانی استاندارد و اصولی را مونتاژ کند. به طور کلی هماهنگی میان قطعات از الزامات در مونتاژ بالابر ساختمانی است. در خرید و فروش بالابر ساختمانی توصیه می ‌شود که این محصول را از میان نمونه های مونتاژ شده تهیه کنید. زیرا کارگاه های فعال در این عرصه با در نظر گرفتن انبوه الزامات طراحی ماشین آلات استاندارد شده است که بالابر ساختمانی نهایی را مونتاژ می کنند. شما می توانید خودتان دست به کار باشید و قطعات را به دلخواه مونتاژ کنید. اما قطعاً با استفاده از بالابرهای مونتاژ شده، اطمینان کامل از فضای طراحی امن دستگاه دارید. بهرصورت دستگاه قدرتمند و استراتژیک شما تحت نظارت فنی و با رعایت الگوهای مهندسی شده مونتاژ خواهد شد و این نگاه طراحی شده باعث افزایش ظریب ایمنی دستگاه می باشد. بالابر ساختمانی موتوژن یکی از نمونه های استاندارد مونتاژی است که در آن تمامی الگوهای طراحی رعایت شده است. بالابر ساختمانی موتوژن یکی از مدل ‌های استاندارد مونتاژ شده است. در طرح ساخت این دستگاه از موتور استاندارد کمپانی موتوژن در حضور گیربکس خوش ‌ساخت vf86 بهکار استفاده شده است. در عین حال پایه ‌ها فرم استاندارد با مقاومت مناسبی دارند. وینچ و سیم بکسل تعریف شده نیز تماماً برای حمل بارهای ۳۵۰ کیلویی هستند. 
قرقره بالابر ساختمانی
  

آیا بالابر ساختمانی موتوژن قدرت کافی دارد؟

 یکی از چالش های جدی در کار با انواع بالابر ساختمانی حضور قدرت کافی در آنها می باشد. اینکه آیا بالابر ساختمانی طراحی شده می تواند از پس وظایف سنگین در حمل بارهای ساختمانی برآید؟ قطعاً برای پاسخ به این سوال باید نگاه ویژه در نوع موتور و قدرت تعریف شده برای آن داشته باشیم. در طرح ساخت بالابر ساختمانی موتوژن از موتور تخصصی با میزان قدرت 2 کیلووات تواندهی استفاده شده است. این موتور از نوع تکفاز است که تحت سرعت اسمی ۱۴۰۰ دور بر دقیقه کار می کند. موتور از دو خازن راه انداز دارد و تحت راندمان کار مناسبی طراحی شده است. به طور کلی با یک موتور تمام مس که عملکردی روان و مقاوم دارد مواجه هستیم. موتورهای تمام مس از جریان راه اندازی اندکی دارند که شرایط آغاز به کار دستگاه را بسیار ساده تر می کند. این شرایط ساده باعث می شود تا به موتور فشاری مضاعف وارد نباشد. به این ترتیب می توان انتظار عملکردی طولانی مدت و ماندگار با کمترین خرابی را از بالابر ساختمانی موتوژن داشت. برای طراحی بالابر ساختمانی ۳۵۰ کیلویی باید از موتورهای سه کیلوواتی استفاده کنیم. موضوعی که مورد توجه کمپانی موتوژن قرار گرفته است. موتوژن موتور خود را با الگوی حضوری حرفه ای طراحی کرده است. البته در سطح بازار، رقبای خارجی از محصولات کشور چین و رقبای های داخلی مانند محصولات خوش ساخت برند الکو حضور دارند. اما به یقین می توان موتور طراحی تخصصی موتوژن را در لیست نمونه‌ های مناسب ارزیابی کرد. البته این موتور دارای محدودیت هایی هم می باشد. 

رقبای بالابر ساختمانی موتوژن کدامند؟

 حضور موتور قدرتمند و خوش ساخت موتوژن در بالابر ساختمانی موتوژن بارزترین وجه طراحی این محصول است. قطعا موتور کلیدی ترین جز فنی هر بالابر ساختمانی است. لذا باید در مقابل مصرف کننده توجه جدی به این بخش کلیدی داشته باشیم. اما در کنار موتوژن چه رقبای دیگری حضور دارند؟ عمده محصولات بازار که می توانند به عنوان موتور در بالابر ساختمانی های تکفاز نصب شوند، به قرار زیر هستند. 1-    الکتروموتور موتوژن2-    الکتروموتور تبریز ژن3-    الکتروموتور زیمنس آلمان4-    الکترو موتور الکو5-    الکتروموتورهای چینیدر حال حاضر محصولات غربی مانند موتورهای زیمنس بخش کمی از بازار را در اختیار دارند. این موتورها اگر چه بسیار با کیفیت هستند؛ اما در عمل قیمت بسیار بالایی نیز دارند. الکتروموتورهای چینی برخی ویژگی های مثبت و منفی را با هم دارند. در این محصولات چینی شرایط راه اندازی موتور مناسب است، طراحی ویژه با قابلیت های کافی اعمال شده است؛ اما در عمل نمی توان بر کیفیت ساخت موتورهای چینی اعتماد کرد.
کالسکه بالابر ساختمانی با موتور موتوژن
در سوی دیگر ماجرا الکتروموتورهای ایرانی حضور دارند. محصولات برند الکو کارایی و کیفیت مناسبی دارند. این الکتروموتورها با پس زمینه های قدرتمند فنی طراحی شده اند. اما در عمل زیر سایه موتور تکفاز از برند موتوژن هستند. الکتروموتور موتوژن یک محصول میان رده با قیمت مناسب بازار است که به خوبی از پس از فعالیت ‌های سطح متوسط بر می ‌آید. به هر صورت نمی ‌توان محصول تولید شده توسط موتوژن را در جایگاه برتر و بدون رقیب بازار در نظر گرفت. با این وجود موتور تکفاز طراحی شده، تمام الزامات فنی کافی برای فعالیتی جدی در بالابرهای ساختمانی را دارد. از طرفی قیمت مناسبی دارد و چون در داخل کشور تولید می شود، می تواند از خدمات پس از فروش شایسته ای هم برخوردار باشد. کمپانی موتوژن یکی از کارخانجات فعال و کاربلد داخلی است که همیشه از خطوط تولیدفعالی برخوردار بوده است. این کمپانی در تامین قطعات یدکی محصولات خود نیز از بهترین های بازار است. تمامی بخش های فنی طراحی شده برای بالابر ساختمانی موتوژن ساخت داخل کشور هستند که قطعات یدکی آنها به وفور در بازارهای داخلی پیدا می شود. در یک کلام موتور طراحی شده برند موتوژن از محصولات میان رده است. میان رده ای که می تواند سطح انتظارات جدی مشتریان را تامین نماید. خوش قیمت است و این نکات دلیل جدی در میزان فروش بالابر موتوژن شده است. اما در کنار تمام این مزیت‌ ها، موتور طراحی شده این برند داخلی دارای محدودیت ‌هایی نیز می ‌باشد. این محدودیت ها از قرار زیر هستند. 

محدودیت بالابر ساختمانی

 

à  موتور سیستم کلاج ضعیفی دارد:

 هر اندازه کمپانی ایرانی از شهر تبریز توانسته است موتور تکفاز قدرتمند و خوش ساختی معرفی کند، در بحث طراحی کلاج موتور کم کاری کرده است. موتور تکفاز موتوژن از سیستم کلاج ضعیفی برخوردار است. این سیستم کلاج آنچنان ضعیف است که گاهاً بسیاری از اهل فن موتوژن را مناسب برای نصب شدن در بالابر ساختمانی نمی‌ دانند. سیستم کلاج از ضرورت های فنی در طراحی هر بالابر ساختمانی است. زیرا با کمک عملکرد این سیستم است که می ‌توانیم جابجایی های دقیق و مو به مو را داشته باشیم. اما با وجود سیستم ضعیف تعریف شده در موتور موتوژن، ظاهراً بالابر ساختمانی موتوژن نمی‌ تواند دقت عمل بالایی در جابجایی دقیق مصالح داشته باشد. لکن اهل فن می دانند که کارکرد بالابر ساختمانی در دقت جابجایی نیست؛ بلکه در قدرت با توان تامین حرکت ملایمی نهفته است. 

à  پلاتین به کار رفته شده در موتورهای موتوژن ضعیف است:

 موتور در بالابر ساختمانی تحت فشار بسیار سنگین حضور دارد. این دستگاه در تمام مدت قرار است حجم بسیار سنگینی از مصالح ساختمان سازی را جابجا کند. به این ترتیب موتور دائما تحت جریان کشی زیاد با تبادل انرژی بسیار است. اما پلاتین به کار رفته در طراحی موتور موتوژن کیفیت کار لازم را ندارد. موتورهای موتوژن در جریان کشی های زیاد ضعیف می باشند. به این ترتیب وقتی در حال کار با بالابر ساختمانی موتوژن هستید، باید دقت کنید که وزن مصالح به هیچ حالت بیشتر از ۲۵۰ کیلوگرم نشود. البته در این باره با فاکتورهای کلیدی مانند ظرفیت اسمی و ظرفیت دائمی مواجه هستیم. ظرفیت اسمی معادل حداکثر باری است که یک بالابر ساختمانی می ‌تواند آن را جابجا کند. در بالابر ساختمانی ۳۵۰ کیلویی این ظرفیت برابر با عدد ۳۵۰ کیلوگرم است. این عدد معادل حداکثر توان بالابر است. اما قرار نیست که بالابر با این حداکثر توان کار کند.
دینام بالابر ساختمانی
  در مقابل ظرفیت اسمی، معیار ظرفیت کار دائمی بالابر ساختمانی قرار دارد. این ظرفیت قابلیت کارکرد دائمی و عاری از خطر برای بالابر ساختمانی است. ظرفیتی که می توان ماشین را برای مدتی طولانی و عادی به کار انداخت. ظرفیت کار دائمی بالابر ساختمانی موتوژن در حدود ۲۵۰ کیلوگرم است. این مقدار تقریبا کم، برای ضعف پلاتین طراحی شده در موتور می باشد. با این وجود وزن قابل حمل 250 کیلویی یک ظرفیت استاندارد است که کلیه ی نیازهای حمل  و نقل مصالح در عموم کارگاه های ساختمان سازی را پوشش می دهد. 

à  حضور خازن ها در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن:

 در طراحی بالابر ساختمانی موتوژن از یک موتور تکفاز با حداکثر توان دهی سه کیلووات استفاده شده است. پس این دستگاه نیز به مانند هر سیستم تکفاز نیاز به خازن های راه انداز دارد. زیرا موتورهای تکفاز قابلیت خود راه اندازی ندارند و برای استارت شدن به تعریف سیم پیچ های کمکی وابسته هستند. سیم پیچ های کمکی برای تکمیل شرایط مغناطیس شوندگی سیم پیچ اصلی در طراحی موتورهای تکفاز حضور دارند. این سیم پیچ ها قرار است تحت اختلاف فاز با سیم پیچ اصلی باشند. برای رسیدن به این اختلافات فاز از خازن استفاده می شود. خازن ها به شکل سری و یا موازی در مسیر سیم پیچ راه انداز موتور قرار می گیرند تا با ایجاد اختلاف فاز در راه اندازی موتورهای تکفاز تاثیرگذار باشند. طبعا هر موتور تکفاز که از خازن های باکیفیت تری استفاده می کند و توانسته است که از خازن ها با ظرفیت مناسب تری در سیم پیچ راه انداز موتور داشته باشد، قطعاً مسیر راه اندازی ساده و مطمئن تری دارد. در راه اندازی موتورهای موتوژن از دو خازن خشک و الکترولیتی استفاده شده است. یکی از خازن ها در موازات سیم پیچ کمکی است و دیگری در مسیر این سیم پیچ قرار دارد. این نوع طراحی از ایده های مدرن و کامل برای راه اندازی موتورهای تکفاز می باشد. لذا قاعدتاً موتورهای کمپانی موتوژن در تکنولوژی راه اندازی با مشکل خاصی مواجه نیستند. اما خازن های به کار رفته در طراحی سیستم راه انداز موتوژن کیفیت مناسبی ندارد. این خازن ها ضعیف هستند و تحت فشار جریان راه اندازی موتور غالبا می ‌سوزند. لذا طراحی خازن های راه انداز موتورهای موتوژن را باید از مشکلات جدی این موتورها معرفی کنیم. 

à  قیمت بالابر ساختمانی موتوژن:

 قیمت از بحث های جدی در خرید و فروش هر محصول صنعتی می باشد. ماشین آلات صنعتی در عین آنکه تجهیزات استراتژیکی هستند، همگی آنها گران قیمت و با ارزش نیز می باشند. لذا نمی ‌توانیم به این سادگی از کنار چنین فاکتور مهم و تاثیرگذاری عبور کنیم. در سطح بازار که باشید، قطعاً با انبوه بالابر ساختمانی ها با رنج قیمت های کاملاً متفاوت مواجه می‌ شوید. از موتورهای ساخت داخل تا نمونه های چینی و حتی غربی در سطح بازار حضور دارند که هر کدام سنگ قیمت‌ گذاری خاص خود را دارند. قیمت بالابر موتوژن در حد میانی بازار است. تا جاییکه می توان لیست قیمت بالابر ساختمانی موتوژن را در لیست نمونه های اقتصادی و مقرون به صرفه قرار داد. البته برای اهل فن لیست قیمت بالابر ساختمانی در حاشیه است. زیرا این عده در گام اول به دنبال یک بالابر تخصصی با ظرفیت مناسب و کیفیت قطعات مطلوب هستند و بحث قیمت گام دوم در انتخاب آنها می باشد. اما در این فاز نیز محصول خوش‌ ساخت موتوژن حضوری مناسب دارد. زیرا در عین اینکه قیمت آن مناسب است، از کیفیت ساخت و کارایی مناسبی هم برخوردار می باشد. 
بالابر حمل مصالح موتوژن
 

معیارها در انتخاب موتور بالابر ساختمانی

 موتر مهمترین بخش فنی در طراحی هر دستگاه بالابر ساختمانی می باشد. این بخش کلیدی باید با بهترین شرایط فنی طراحی شده باشد و کاملاً با ساختار فیزیکی بالابر ساختمانی هماهنگ باشد. یک موتور مناسب، قیمت مناسبی دارد، کیفیت ساخت قطعات آن مناسب است، از سیم پیچ تمام مس در طراحی آن استفاده شده است و در نهایت از یک طراحی ساده که شرایط تعمیر و نگهداری ساده ای را برای موتور فراهم می کند، برخوردار است. موتور برند موتوژن تمام معیارهای کلیدی مطرح شده را دارد. این موتور کیفیت ساخت مناسب، قدرت کافی، طراحی مقاوم و قیمت مقرون به صرفه ای دارد. لذا موتور موتوژن با وجود تمام محدودیت‌ ها می‌ تواند به عنوان یک موتور مناسب در طراحی بالابرهای ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرد. سخن پایانی ساخت و ساز منظم از چالش ‌های جدی در هر کارگاه عمرانی است. این چالش آنچنان جدی است که هرگز نمی توانیم خطر به هم خوردن منظم ساخت و ساز ساختمانی را به جان خریده باشیم. بالابر ساختمانی از ماشین آلات استراتژیک ساختمان سازی است. ماشینی که تماما درگیر با سرعت اجرای پروژه می باشد. یک بالابر ساختمانی خراب و یا ضعیف قطعاً جریان ساخت و ساز را با مشکلات جدی مواجه می‌ کند. بالابر ساختمانی موتوژن در مونتاژ قطعات فنی و پایه های با کیفیت ساخت داخل تهیه شده است. این ماشین کیفیت مناسبی دارد، رنج قیمتی آن اقتصادی است و در نهایت به خوبی می تواند با پیچیده ترین جریانات ساخت و ساز هماهنگ باشد.
دینام تکفاز بالابر موتوژن 3 اسب 1400 دور
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5