خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بتونیر 400 لیتری دنده زیر

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی فنی بتونیر ۴۰۰ لیتری دنده زیر (زنجیری)

برای ساخت بتن نیاز به اختلاط مناسب مصالح مانند سیمان، آب و ماسه داریم. این مصالح باید به ‌خوبی با هم مخلوط شوند. بتن متریال سنگینی است که برای تولید مقدار زیاد آن، آن‌هم با سرعت بالا نیاز به استفاده از دستگاه‌ها مانند بتونیر داریم. هر دستگاه بتونیر با طراحی دیگ گردان می‌تواند مصالح ساخت بتن را با هم مخلوط کند. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری نمونه متداولی از طراحی میکسر بتن‌های سبک ‌وزن است که قابلیت فنی مناسبی برای استفاده در عموم فضاهای عمرانی و ساخت بتن دارد.میکسر بتن‌ها را براساس ظرفیت دیگ و همچنین روش طراحی بخش مکانیکی گردش دیگ دسته‌بندی می‌کنند. انواع بتونیر از مدل‌های کوچک آزمایشگاهی با ظرفیت ۱۲۰ لیتری تا نمونه‌های بزرگ کاملاً حرفه‌ای مناسب فعالیت‌های سنگین کارگاهی در ظرفیت 1000 لیتری دسته‌بندی می‌شوند.در عین ‌حال سبک طراحی دیگ دنده زیر و یا دیگ دنده دور کمر الگوی دسته‌بندی دیگری از انواع بتونیر می‌باشد. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری مدل میان ‌وزنی است که با سبک دیگ دنده زیر و روش انتقال قدرت زنجیری طراحی‌ شده است.
بتونیر 400 لیتری دنده زیر
میکسر بتن ۴۰۰ لیتری نمونه متداولی است. این ظرفیت از پرفروش ترین میکسر بتن های بازار می‌باشد. زیرا طراحی ساده، ابعاد کوچک اما ظرفیت قابل‌توجه برای ساخت بتن دارد. از میکسر بتن ۴۰۰ لیتری در عموم فعالیت‌های متداول ساختمان‌سازی، راه‌سازی، کار در کارگاه ساخت سازه های سبک بتنی و... استفاده می‌شود. ظرفیت مناسب دیگ در کنار طراحی با موتورهای الکتریکی و روش کار ساده باعث شده تا انواع همزن بتن ۴۰۰ لیتری از پرفروش‌های بازار باشند.همزن بتن ۴۰۰ لیتری از آن دست ظرفیت‌های میکسر بتن است که می‌توان آن را با ایده‌های متنوع طراحی دیگ ساخت. مدل‌های متنوع دیگ دنده زیر و دیگ دنده دور کمر با استفاده از موتورهای الکتریکی تک‌فاز و سه‌فاز و حتی استفاده از موتورهای بنزینی در ساخت انواع میکسر ۴۰۰ لیتری بتن متداول است.اگر چه میکسر ۴۰۰ لیتری بتن را در مدل‌های متنوع طراحی می‌کنند؛ اما نمونه‌های دنده زیر با روش انتقال قدرت زنجیری از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. در حال حاضر عمده نمونه‌های بازار از مدل بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری است. شرکت فارم صنعت مجری مستقیم تولید بتونیر و فروش آن در سراسر کشور نمونه خوش‌ساختی از بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری طراحی و تولید کرده ‌است. میکسر بتن ۴۰۰ لیتری فارم صنعت با بهره‌مندی از بالاترین قابلیت‌های فنی در کنار استفاده از اقلام با کیفیت طراحی ‌شده است. این ماشین بتن‌سازی سرعت عمل مناسبی دارد و کاملاً با الگوی کار در فعالیت‌های سنگین و نیمه‌سنگین طراحی ‌شده است. در ادامه به بررسی فنی و قابلیت‌های کاربردی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری تولید شرکت فارم صنعت می‌پردازیم.

الگوی طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

در طراحی این دستگاه از سبک انتقال قدرت دنده زیر دیگ استفاده ‌شده است. اما روش اتصال موتور با محور چرخ‌دنده دیگ از طریق یک ارتباط زنجیری انجام می‌شود. این دستگاه دارای دیگ گردان با ظرفیت ۴۰۰ لیتری است. دیگ با استفاده از ورق‌های ضخیم فولادین که قابلیت ضد زنگ دارند، طراحی‌ شده است. دیگ بر روی یک شاسی دو چرخ سوار است و با طراحی فرمان گیربکسی بارگیری و تخلیه آن صورت می‌گیرد.الگوی چرخش دیگ با روش دنده زیر است. در این روش از اتصال یک چرخ‌دنده در پایین‌ترین بخش دیگ استفاده شده ‌است. چرخ‌دنده، طراحی خورشیدی شکل دارد. هر بار چرخش چرخ‌دنده باعث یک‌بار چرخش دیگ خواهد شد. از یک محور دنده‌ای شکل برای انتقال قدرت و چرخش دنده فولادین زیر دیگ استفاده شده ‌است. در نهایت از یک زنجیر در تماس با موتور الکتریکی برای چرخش محور و در ادامه گردش چرخ‌دنده زیر دیگ استفاده شده ‌است.بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از نوع میکسر بتن های برقی است. برای تأمین توان در طراحی این دستگاه یک الکتروموتور ۳ اسب بخار تک‌فاز نصب شده ‌است. موتور از نوع قفس سنجابی است و با استفاده از برق تک‌فاز ۲۲۰ ولت جریان متناوب شهری کار می‌کند. محل نصب موتور در یک کابین کاملاً محصور شده ‌است تا هیچ‌گونه آسیبی به آن در حین عملیات ساخت بتن وارد نشود. محور موتور از طریق فولی زنجیر خور با محور چرخ‌دنده زیر دیگ در ارتباط است. طراحی فولی های انتقال قدرت به شکلی است که سرعت بالای موتور تبدیل به ‌سرعت ملایم با مقدار ۱۵ دور در دقیقه خواهد شد.موتور از نوع قفس سنجابی تک‌فاز ۱۴۰۰ دور انتخاب شده ‌است. در نظر داشته باشید که استفاده از موتورهای 3000 دور در طراحی این دستگاه مجاز نمی‌باشد. زیرا باعث سرعت بیش ‌از حد دیگ در حین عملیات ساخت بتن خواهد شد. در عین ‌حال از تابلوی برق استاندارد با تعریف المان‌های کامل راه‌اندازی امن دستگاه در شرایط کار با موتورهای تک فاز طراحی ‌شده است.
بتونیر 400 لیتری دنده زیر موتور 3 اسب تکفاز
 برای تخلیه دیگ دستگاه بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری نیز از یک فرمان گیربکسی استفاده شده ‌است. در طراحی این بخش از گیربکس حلزونی VF86 برای تأمین قدرت نرم، مناسب چرخش سبک دیگ، تحت کنترل کامل استفاده شده ‌است.الگوی طراحی دنده زیر دیگ چیست؟ و چه مزایایی دارد؟ بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری شرکت فارم صنعت از نوع دیگ دنده زیر است. در این الگو برای چرخش دیگ از نصب یک چرخ‌دنده در پایین‌ترین بخش دیگ استفاده‌ شده است. این ایده یکی از دو روش متداول طراحی دیگ میکسر بتن ها می‌باشد. روش دیگر الگوی طراحی دیگ با دنده دور کمر است.میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر فارم صنعت با رعایت بالاترین استانداردهای طراحی ماشین‌آلات ساختمانی ساخته شده ‌است. در طراحی این دیگ از دنده‌های فولادین استفاده ‌شده است. دنده نصب ‌شده در بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت مقدار مقاومت و استحکام فیزیکی بسیار بالایی دارد. این چرخ‌دنده کاملا ضد زنگ و ضد سایش است و می‌تواند در عملکرد طولانی ‌مدت و فشار بالای زیاد بتن‌سازی مفید و کارآمد باشد.الگوی طراحی دنده زیر دیگ مناسب ساخت بتونیرهای کوچک می‌باشد. زیرا شرایط انتقال توان با طراحی دنده زیر دیگ محدود است. لذا نمی‌توانیم از این الگو برای طراحی دیگ‌های سنگین میکسر بتن های بزرگ استفاده کنیم. اما روش دنده زیر دیگ بهترین الگوی طراحی برای ساخت میکسر بتن‌های کوچک تا حداکثر ظرفیت ۴۰۰ لیتری می‌باشد. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری محصول فارم صنعت از بهترین نمونه‌های بازار است که کاملاً با الگوی طراحی برتر از دیگ دنده زیر طراحی ‌شده است.برای طراحی میکسر بتن ۴۰۰ لیتری شرکت فارم صنعت از روش انتقال قدرت زنجیری استفاده شده ‌است. این ایده بهترین روش انتقال قدرت مکانیکی موتور به سمت چرخ‌دنده زیر دیگ می‌باشد. زیرا توان موتور را با حداکثر راندمان، تحت شرایط فنی کاملاً روان و کم‌صدا منتقل خواهد کرد.

مزایای میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر

 • عملکرد این دستگاه نسبت ‌به مدل‌های دنده دور کمر شرایط نرم‌تری دارد. دیگ دنده زیر با الگوی حرکت ملایم‌تر و عاری از ضربه می‌چرخد که از این نظر می‌تواند باعث تأثیر مستقیم برای مخلوط شدن هر چه همگن مصالح ساخت بتن شود.
 • مقدار تولید صدای بتونیر دنده زیر دیگ کمتر از دیگر نمونه‌ها می‌باشد. مقدار تولید صدای کم این مدل‌ها آن‌چنان است که هرگز باعث آزار در محیط کار نخواهد شد و مناسب فعالیت در محیط‌های شهری و مسکونی هستند.
 • دیگ دنده زیر طراحی ساده‌ای دارد. هر دستگاه میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر الگوی ساخت ساده‌ای را دنبال می‌کند. به شکلی که مونتاژ دستگاه بسیار آسان و سرراست انجام می‌شود.
 • طول عمر مفید بتونیر دنده زیر زیاد است. این مدل‌های دنده زیر مقدار عملکرد طولانی‌تر با مقدار خرابی کمتری به نسبت از نمونه‌های دنده دور کمر دارند.

معایب و محدودیت‌های میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر

 • قیمت مدل‌های دنده زیر از نمونه‌های دنده دور کمر بالاتر است. این تفاوت قیمت گاهاً آن‌چنان است که شرایط خرید و فروش بتونیر ۴۰۰ لیتری را دشوار می‌کند. البته قیمت بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری از دیگر نمونه‌های تسمه ای بالاتر است. لکن این قیمت بالاتر در مقایسه با کارایی و قابلیت‌های فنی مناسب دستگاه قابل چشم‌پوشی است.
 
 • مقدار انتقال قدرت در الگوی طراحی دیگ دنده زیر کم است. از این روش نمی‌توانیم برای گردش دیگ‌های خیلی سنگین و حجیم استفاده کنیم. عموماً از طراحی مدل‌های دنده زیر دیگ برای ساخت میکسر بتن های کوچک 250 و 400 لیتری استفاده می‌شود.
نمونه‌های بتونیر دنده زیر دیگ با روش‌های متنوع تسمه‌ای و زنجیری طراحی می‌شوند. از آنجا که قدرت موتور به مانند نمونه‌های دنده دور کمر به شکل مستقیم به دیگ دستگاه متصل نیست و در این ‌میان از واسط‌های تسمه‌ای و یا زنجیری استفاده شده‌ است، لذا نمی‌توانیم الگوی انتقال توان مؤثر با مقدار راندمان بالا داشته باشیم. با این ‌وجود طراحی نمونه‌های زنجیری روش مناسب‌تری به نسبت از انتقال قدرت توسط تسمه است. با الگوی طراحی بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری دنده زیر از نوع زنجیری شرایط انتقال قدرت مکانیکی با مقدار راندمان مناسب صورت می‌گیرد. زیرا زنجیر در ارتباط با چرخ‌دنده‌های دستگاه واسط مکانیکی با مقدار راندمان مطلوب است.در یک نگاه کلی طراحی دیگ دنده زیر نمونه ایده‌آل برای ساختن میکسر بتن های کوچک مانند همین نمونه‌های ۴۰۰ لیتری است. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت به ‌طور کامل یک ماشین قدرتمند است که الگوی انتقال توان مناسبی را تدارک دیده است. این دستگاه با عملکردی روان و مقدار تولید صدای کم از بهترین‌های بازار در ظرفیت ۴۰۰ لیتری می‌باشد. در عین ‌حال بهره‌مندی از قطعات با کیفیت ساخت خوب، ویژگی‌های فنی بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری فارم صنعت را هر چه برجسته‌تر کرده ‌است.

الکتروموتور در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری گروه فارم صنعت از نوع برقی است که در طراحی آن از الکتروموتور تک‌فاز ۲۲۰ ولت جریان متناوب از نوع قفس سنجابی استفاده شده ‌است. این الکتروموتور مقدار توان 3 اسب بخار را تولید می‌نماید. برای طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری، لازم است تا از موتورهای تک‌فاز ۳ اسب‌ بخار استفاده ‌شده باشد. موتور با مقدار توان کمتر از ۳ اسب بخار به هیچ حالت مناسب طراحی میکسر بتن ۴۰۰ لیتری نیست.فارم صنعت برای طراحی همزن بتن ۴۰۰ لیتری از موتورهای ۳ اسب بخار محصول برندهای مطرح ایرانی استفاده می‌کند. البته در نمونه‌هایی برای تأمین الگوی کارکردی کامل‌تر از موتورهای چینی استفاده‌ شده است. نوع موتور و برند سازنده در قیمت بتونیر ۴۰۰ لیتری تأثیرگذار است.تمامی این موتورها با مقدار سرعت ۱۴۰۰ دور بر دقیقه کار می‌کنند. موتورها تک‌فاز هستند و همگی آنها از خازن استارت اتوماتیک برای راه‌اندازی نرم دستگاه برخوردار هستند. نمونه الکتروموتورهای ۳ اسب بخار از برندهای موتوژن، مهرژن و الکترو آسیا از بهترین نمونه‌های ایرانی بازار هستند. الکتروموتور تک‌فاز ۳ اسب بخار الکو که با عنوان الکترو آسیا می‌شناسیم، از بهترین نمونه‌ها می‌باشد. مقدار بازده توان مصرفی این موتور ۸۸ درصد است. این موتور با مقدار جریان کشی ۱۵ آمپر و طراحی ۲ عدد خازن خشک و تر برای راه‌اندازی روان طراحی‌ شده است.نمونه الکتروموتورهای چینی بازار با عناوین لیون، استریم و بارلی از بهترین‌های بازار هستند. الکتروموتور ۳ اسب بخار استریم ساخت کشور چین مناسب‌ترین نمونه است که برای تجهیز کردن بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری انتخاب مناسبی است. این موتور برق با قابلیت تأمین راندمان ۸۵ درصدی و حداکثر جریان کشی 17.8 آمپر با طراحی ۲ عدد خازن راه‌اندازی ساخته ‌شده است. این موتور مناسب فعالیت کار دایمی برای حضور در انواع تجهیزات و ماشین‌آلات موتوری شده‌ است.موتور الکتریکی مهمترین بخش فنی در طراحی بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری است. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت با تعریف بهترین موتورهای بازار طراحی‌ شده است تا قابلیت فنی کاملاً مناسبی در سخت‌ترین عملیات‌های عمرانی داشته باشد. توجه به برند موتور، مقدار توان موتور و همچنین الگوی راه‌اندازی موتور در زمان خرید میکسر بتن ۴۰۰ لیتری اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌شود تا همواره در هنگام خرید و فروش بتونیر ۴۰۰ لیتری از حضور موتور برند اصلی با قابلیت کامل فنی در طراحی دستگاه اطمینان داشته باشید. لازم است تا موتور حداقل قدرت ۳ اسب بخار و مقدار سرعت حداکثر ۱۵۰۰ دور در دقیقه داشته باشد. در عین ‌حال بهره‌مندی از موتورهای دایم کار نمونه‌های مناسبی برای طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری می‌باشد.

شاسی و دیگ در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

دیگ گردان دستگاه بتونیر بر روی شاسی فلزی سوار است. شاسی از بخش‌های کلیدی در طراحی هر دستگاه بتونیر می‌باشد و باید از لحاظ فنی و کیفی الگوی طراحی ایده‌آل داشته باشد. شاسی طراحی‌ شده برای بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت کیفیت جوشکاری بسیار بالایی دارد و در طراحی آن تماما از پروفیل‌های قدرتمند و ماندگار فولادین استفاده شده ‌است. استحکام شاسی میکسر ۴۰۰ لیتری بتن فارم صنعت به‌ علت استفاده از ورق‌های تقویت ‌کننده زیاد است.این شاسی در نهایت ظرافت و دقت و البته طراحی زیبا و ماندگار ساخته شده ‌است. شاسی نسبت‌ به شرایط سخت محیط کار مقاوم است. در طراحی آن از جوشکاری دقیق با کیفیت طراحی بسیار مطلوب استفاده ‌شده است. در عین ‌حال این شاسی مجهز به دو عدد چرخ پیکانی است. طراحی این چرخ‌ها برای جابجایی هر چه ساده‌تر میکسر بتن می‌باشد. الگوی طراحی شاسی به سبک تجهیزات گاری‌ شکل است. به ‌این ‌ترتیب که در رأس بخش طراحی ‌شده شاسی یک دسته اتصال برای کشیدن بتونیر تعبیه شده‌ است. در عین ‌حال شاسی مجهز به یک عدد پایه نگهدارنده نیز می‌باشد.طراحی گاری شکل شرایط جابه‌جایی و قدرت مانور دستگاه را ارتقا بخشیده است. به ‌راحتی می‌توانید دستگاه بتونیر را به حالت یدک‌کش بر پشت هر نوع خودرو متصل کنید. با این سبک طراحی گاری شکل الگوی جابه‌جایی و حمل‌ونقل دستگاه بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری بسیار ساده است.برای این دستگاه از یک دیگ حجیم ۴۰۰ لیتری طراحی ‌شده است. ظرفیت اسمی دیگ مقدار ۴۰۰ لیتر می‌باشد. اما در عمل هرگز نمی‌توانید از تمام این ظرفیت برای بتن‌سازی استفاده کنید. طبق یک روش کار استاندارد تنها مجاز هستید که از ۷۰ درصد ظرفیت دیگ برای پر کردن مصالح و ساختن بتن استفاده نمایید. در این مورد نیز حداکثر می‌توانید از مقدار ظرفیت ۳۰۰ لیتری دیگ بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری برای ساختن بتن استفاده نمایید. این مقدار ظرفیتی معادل ۲ بار فرغون استاندارد ساختمان‌سازی است. برای طراحی دیگ میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر فارم صنعت از ورق‌های فولادین که قابلیت کامل ضد زنگ دارند، استفاده شده ‌است.در طراحی دیگ بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از الگوی طراحی با ۲ نوع ورق در ضخامت‌های ۳ و ۲ میلی‌متری استفاده شده ‌است. اگر چه کیفیت و استحکام دیگ در طراحی هر دستگاه بتونیر اهمیت زیادی دارد؛ اما در عمل نمی‌توانیم کل دیگ را با استفاده از ورق‌های کاملاً ضخیم ۳ میلی‌متری طراحی کنیم. زیرا در این ‌صورت دیگ بسیار سنگین می‌شود و چرخش آن بار قابل‌ توجهی برای موتور ۳ اسب بخار دستگاه است. این در حالی است که عمده فشار و بار سنگین دیگ متوجه بخش‌های زیرین است. لذا در الگوی طراحی دیگ بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از دو نوع ورق با ضخامت‌های ۲ و ۳ میلی‌متری برای طراحی دیگ دستگاه استفاده شده ‌است.بخش بالایی دیگ با استفاده از ورق‌های سبک که ضخامت ۲ میلی‌متری دارند، طراحی ‌شده است و در بخش زیرین دیگ از ورق‌ها با ضخامت ۳ میلی‌متری استفاده شده ‌است. به ‌این ‌ترتیب اگر چه وزن کلی دیگ بسیار سبک‌تر شده ‌است؛ اما از مقدار استحکام آن برای ساختن بتن در ظرفیت ۳۰۰ لیتری کاسته نشده است.چرخ‌دنده گردش دیگ در بخش زیرین آن متصل شده ‌است. این اتصال قابل جدا شدن است تا در صورت خرابی چرخ دنده به ‌راحتی توان تعویض و یا تعمیر و استفاده مجدد از دیگ را داشته باشیم. دیگ طراحی ‌شده بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت الگوی طراحی دقیق و جوشکاری قدرتمندی دارد. این دیگ به ‌راحتی می‌تواند در سنگین‌ترین عملیات‌های بتن‌سازی بالاترین عملکرد فنی را داشته باشد.

مکانیزم بارگیری در بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

بارگیری میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر فارم صنعت با الگوی دستی طراحی‌ شده است. کارگران باید با استفاده از ابزارهای دستی از طریق دهانه دیگ مقدار مصالح ساخت بتن با نسبت کافی را در داخل دیگ بارگذاری نمایند. دیگ با قابلیت چرخش در جهت بالا و پایین طراحی ‌شده است. زمانی ‌که موقعیت دیگ رو به بالا باشد، شرایط بارگیری فراهم است و با چرخش دیگ در موقعیت رو به پایین عملیات تخلیه انجام می‌شود.در نمونه‌های ساده از فرمان‌های دستی برای بارگیری و تخلیه دیگ استفاده‌ شده است. در این نمونه‌ها از یک فرمان بزرگ با عملکرد ساده‌ی دستی برای چرخش دیگ استفاده می‌شود. اگر چه قیمت میکسر بتن ۴۰۰ لیتری با الگوی تخلیه دستی کم است؛ اما کار کردن با چنین میکسرهایی دشوار است. زیرا زمانی ‌که دیگ از مصالح ساخت بتن پر می‌شود، آن‌قدر سنگین است که عملاً چرخش آن به ‌وسیله‌ی فرمان دستی غیرممکن خواهد شد. در عین‌ حال برای تخلیه‌ی مرحله‌ای با دقت زیاد بتن نیاز به طراحی مکانیزم تخلیه دقیق‌تری داریم.در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از مکانیزم تخلیه فرمان گیربکسی استفاده شده ‌است. در این مکانیزم از گیربکس حلزونی برای تخلیه دیگ استفاده می‌کنند. گیربکس حلزونی به فرمان تخلیه دیگ متصل است و با تبدیل قدرت، شرایط عملکردی نرم و راحت برای گردش دیگ و تخلیه آن را فراهم خواهد کرد. در عین ‌حال با طراحی فرمان گیربکسی می‌توانیم از تخلیه مرحله‌ای بتن نیز استفاده کنیم. زیرا گیربکس حلزونی خاصیت قفل شوندگی دارد.در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری محصول گروه فارم صنعت از گیربکس حلزونی VF86 محصول برند بهکار اصفهان استفاده شده‌ است. این گیربکس با نسبت تبدیل ۱ به ۴۸ کار می‌کند. به ‌این ‌ترتیب که می‌تواند سرعت چرخش فرمان را تا ۴۸ بار آرام‌تر نماید. لذا تخلیه بتن در شرایط آهسته‌تری صورت می‌گیرد. این گیربکس دارای بدنه‌ی یکپارچه چدنی و چرخ‌دنده‌های برنجی بسیار مقاوم است.
بتونیر 400 لیتری دنده زیر 2 چرخ پیکانی فرمان کوچک
 گیربکس VF86 از نوع حلزونی است. در طراحی این گیربکس از دو عدد چرخ‌دنده عمود بر هم استفاده شده ‌است. یک چرخ‌دنده کوچک با طراحی محوری که در تماس با یک چرخ‌دنده بزرگ می‌باشد. تفاوت قطر چرخ‌دنده‌ها توانایی کنترل حرکت گیربکس VF86 است که در این ‌مورد گیربکس برند بهکار نصب ‌شده در بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری با نسبت تبدیل ۴۸ به ۱ کار می‌کند.گیربکس در طراحی مکانیزم تخلیه دیگ هر دستگاه بتونیر اهمیت زیادی دارد. استفاده از گیربکس‌های مرغوب، تأثیر مستقیم در قیمت بتونیر دنده زیر ۴۰۰ لیتری می‌گذارند. اما قطعا حضور گیربکس با طراحی مقاوم و ساختار کارآمد باعث عملکرد دقیق‌تر و بهتر دستگاه حین بتن‌سازی خواهد شد.در هنگام خرید میکسر بتن ۴۰۰ لیتری همواره از برند گیربکس و همچنین کیفیت ساخت و مشخصات فنی آن اطلاعات کامل کسب نمایید. بهترین گیربکس‌ها دارای بدنه‌های تمام چدنی همراه با چرخ دنده‌های برنجی با کیفیت مطلوب ضد سایش هستند. اما برخی از مدل‌های مرغوب بازار نیز با استفاده از طراحی بدنه آلومینیومی و دنده‌ی چدنی طراحی می‌شوند که وزن سبک و کیفیت مطلوبی دارند. گیربکس حلزونی VF86 از برند بهکار و برند مارال از بهترین‌های بازار می‌باشند.

طراحی فرمان بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

برای طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از روش فرمان گیربکسی استفاده شده ‌است. اما در نهایت ابعاد فرمان نشان‌ دهنده قابلیت کار ساده با دستگاه می‌باشد. برای این منظور در میکسر ۴۰۰ لیتری بتن فارم صنعت از فرمان تمام فلزی با طراحی آهن استفاده شده ‌است. ابعاد فرمان آن‌چنان است که قابلیت کار کردن ساده برای چرخش دیگ را فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که هر چه ابعاد فرمان بزرگتر باشد، شرایط تخلیه و کار کردن با دستگاه میکسر بتن نیز ساده‌تر است. در این مورد خاص نیز از ابعاد فرمان مناسبی برای تخلیه هر چه ساده‌تر استفاده شده ‌است.

چرا طول عمر بتونیر دنده زیر طولانی‌تر از دنده دور کمر است؟

طول عمر زیاد بتونیر دنده زیر از قابلیت‌های ویژه و جذاب این نوع میکسر بتن است. خصوصاً که در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت از چرخ‌دنده‌های فولادین که مقاومت فیزیکی بسیار بالایی دارند، استفاده‌ شده است. موقعیت قرارگیری چرخ‌دنده باعث تداوم طول عمر مفید دستگاه بتونیر است. در طراحی میکسر بتن ۴۰۰ لیتری دنده زیر موقعیت نصب دنده‌ها در پایین‌ترین بخش دیگ می‌باشد. لذا تحت هیچ شرایطی در معرض پاشش مصالح قرار نمی‌گیرند. وقتی دنده ها در معرض پاشش مصالح نیستند، طبیعتاً طول عمر مفید آنها بسیار بالاتر از چرخ‌دنده‌های دور کمر دیگ است. زیرا این چرخ‌دنده‌های دور کمر دیگ کاملاً مستعد مواجه شدن با شیرابه بتن و یا پاشش مستقیم آب و سیمان هستند.اما لازم است بدانید که تعمیر و سرویس مدل‌های دنده زیر سخت‌تر از نمونه‌های دنده دور کمر است. موقعیت نصب چرخ‌دنده در شرایط با دسترسی بسیار سخت می‌باشد. بنابراین در صورت خراب شدن، شرایط تعمیر و بازسازی دیگ دنده زیر دشوارتر از دیگ با چرخ‌دنده دور کمر است.قیمت بتونیر دنده زیر ۴۰۰ لیتری از نمونه‌های دنده دور کمر بالاتر است. این قیمت بالاتر به ‌خاطر طراحی چرخ ‌دنده فولادی و طراحی سیستم انتقال توان مکانیکی می‌باشد. خصوصاً که در طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری از قابلیت فنی مناسب زنجیرهای صنعتی استفاده شده‌ است که طراحی مستحکم‌تر اما گرانتری را فراهم خواهد کرد.

مزایای استفاده از روش انتقال قدرت زنجیری

ایده انتقال قدرت موتور با استفاده از زنجیر روش کارآمدی است که با نهایت مقدار راندمان می‌تواند حداکثر توان مکانیکی موتور را تبدیل به حرکت چرخشی دیگ نماید. این ایده به موازات روش انتقال قدرت تسمه ای طراحی‌ شده است. مزایای این روش به قرار زیر است.
 • مقدار خرابی دستگاه بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری کم است. زیرا زنجیر به مانند تسمه شل و یا پاره نمی‌شود.
 • تنظیم سرعت با طراحی چرخش زنجیری ساده‌تر است. زیرا به ‌راحتی می‌توانیم با معیار دنده‌ها سرعت چرخش دیگ را تخمین بزنیم.
 • حرکت دیگ چرخش روان‌تری است و دیگ بدون ایجاد ضربه حول محور می‌چرخد. در نمونه‌های تسمه‌ای خطر شکستن تسمه زیاد است که باعث ایجاد ضربه حین حرکت دیگ خواهد شد. این در حالی است که با طراحی الگوی زنجیری شرایط چرخش دیگ روان و عاری از ضربه انجام می‌شود.
 • راندمان انتقال توان در روش زنجیری بسیار زیاد است. تقریباً تمام قدرت موتور برای چرخش دیگ استفاده خواهد شد.

اصول کار و روش نگهداری از بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت با استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین متریال‌های بازار طراحی و مونتاژ شده ‌است. طول عمر مفید و قابلیت کارآیی بخش‌های متعدد فنی این دستگاه قابل ‌توجه است. با این ‌همه لازم است تا در حین استفاده از همزن بتن ۴۰۰ لیتری، مجموعه دستورالعمل‌های کلیدی برای کار ساده و امن با دستگاه را رعایت کنید. رعایت این نکات ضامن طول عمر بالای دستگاه شما می‌باشد. در عین ‌حال برای عملکرد مطلوب دستگاه حین ساخت بتن تأثیرگذار است.
 • در هر صورت تنها از ۷۰ ظرفیت دیگ برای تهیه بتن استفاده کنید. این مقدار در حدود ۳۰۰ لیتر بتن در هر بار ریختن مصالح در داخل دیگ دستگاه بتونیر می‌باشد. پر کردن بیش ‌از حد معین شده علاوه‌بر سنگین شدن دیگ باعث اضافه وزن قابل‌ توجه دستگاه نیز خواهد شد. در عین ‌حال فضای کافی برای مخلوط شدن مصالح در هم وجود ندارد.
 • از سالم بودن تمامی اتصالات فیزیکی دستگاه و همچنین سالم بودن هر اتصال جوش دستگاه اطمینان داشته باشید. هر گونه اتصال شکسته و یا باز شده در حرکت مداوم و قدرتمند دیگ دستگاه خطر خرابی عمده بتونیر را به ‌دنبال دارد.
 • پس ‌از پایان هر بار عملیات بتن‌سازی لازم است تا کلیه بخش‌های فنی دستگاه را به ‌طور کامل شستشو دهید. شستشوی فضای داخل دیگ از الزامات همیشگی در پایان عملیات‌های بتن‌سازی است. وجود هر گونه بتن و یا شیرابه بتن باقی ‌مانده باعث فرسایش و تخریب اجزای فلزی دستگاه خصوصاً دنده‌های دیگ خواهد شد.
 • حین کار دستگاه را در شرایط تراز شده و بر روی سطح سخت و عاری از حرکت مستقر کنید. حرکت دستگاه در حین کار بتن‌سازی خطرناک است. در صورت عدم استفاده از سطح صاف و سخت احتمال چپ شدن و بیرون ریختن بتن وجود دارد.
 
 • هرگز مصالح را به یک‌باره در داخل دیگ پر نکنید. پر کردن دیگ و سپس روشن کردن دستگاه باعث ایجاد جریان راه‌اندازی بالایی می‌شود که قطعاً در طول عمر مفید موتور الکتریکی بتونیر تأثیر منفی خواهد گذاشت.
 • توصیه شده ‌است که دیگ را در حال چرخیدن از مصالح ساخت بتن پر کنید. برای این منظور هرگز مصالح را به شکل پرتابی به داخل فضای دیگ وارد نکنید.
 • از آب پرفشار برای شستن داخل دیگ استفاده کنید. در حین شستشوی دیگ مطمئن باشید که آب به موتور دستگاه نرسیده باشد.
 • در صورت چسبیده شدن بتن به بخش‌های مختلف دستگاه هرگز از ابزارهای کوبنده مانند چکش و یا ابزارهای تیز و ضربه‌ای مانند قلم برای جدا کردن بتن استفاده نکنید.
 • از منبع برق مطمئن با سطح ولتاژ عاری از اعوجاج برای دستگاه بتونیر فراهم سازید.
 • کابل اتصال دستگاه کاملاً سالم و عاری از زدگی باشد. هر گونه کوتاهی و استفاده از کابل نامرغوب احتمال خطر برق‌گرفتگی کارگران حین عملیات ساخت بتن را زیاد می‌کند.
 • در دوره‌های منظم زنجیر و چرخ‌دنده دستگاه را روانکاری کنید. این روانکاری علاوه‌بر افزایش طول عمر مفید بخش‌های متحرک دستگاه باعث ایجاد حرکت روان‌تر و مقدار تولید صدای کمتری می‌شود.

کاربرد بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری

بتونیرهای ۴۰۰ لیتری پرفروش‌ترین مدل میکسر بتن های بازار هستند. این میکسرها قابلیت استفاده در عموم فعالیت‌های سبک و سنگین عمرانی را دارند. از ظرفیت ۴۰۰ لیتری آنها می‌توانیم در فعالیت‌های سبک ساخت بتن استفاده کنیم. در عین ‌حال آن‌چنان سریع و حجیم بتن می‌سازند که کاملاً مناسب استفاده در پروژه‌های نیمه‌سنگین می‌باشند. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری طراحی‌ شده شرکت فارم صنعت از بهترین نمونه‌های بازار است که قابلیت کارکردی روان و تولید حجم قابل توجه بتن را دارد.
 • از بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری ساخت فارم صنعت می‌توانید برای عملیات‌های سبک بتن‌سازی در عموم فعالیت‌های ساختمان‌سازی استفاده کنید.
 • از میکسر بتن ۴۰۰ لیتری می می‌توانید در فعالیت‌های شهری و احداث انواع فضاها و محوطه‌های شهری و روستایی استفاده کنید.
 • طراحی با الگوی موتور الکتریکی شرایط کار دستگاه را ساده کرده ‌است. لذا تا زمانی‌ که به برق ۲۲۰ ولت جریان AC دسترسی دارید، می‌توانید از قابلیت‌های فنی و کاربردی همزن بتن ۴۰۰ لیتری بهره‌مند باشید.
 • با توجه به الگوی طراحی شاسی چرخ‌دار و شکل گاری مانند دستگاه قابلیت حمل‌ونقل سریع و حضور در عموم فضاهای بزرگ و کار در محوطه‌های ساختمانی را دارید.
 • طراحی زنجیری دستگاه باعث عملکرد روان و کم‌صدای بتونیر دنده فولادی ۴۰۰ لیتری شده ‌است. این عملکرد آن‌چنان است که می‌توانید از دستگاه در فضاهای حساس به صدا مانند محوطه‌های شهری استفاده کنید.
 • دستگاه بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری کاملاً مناسب استفاده در کارگاه‌های ریز و درشت بتن‌سازی طراحی‌ شده است. از این ظرفیت می‌توانید در کارگاه‌های ساخت محصولات بتنی مانند جدول و یا بلوک سازی استفاده کنید.
 • از میکسر ۴۰۰ لیتری بتن می‌توانید برای مخلوط کردن مواد شیمیایی و یا تهیه غذای دام و طیور نیز استفاده نمایید.
سخن پایانیفارم صنعت تولیدکننده و پخش‌کننده اصلی انواع بتونیر در سراسر کشور فعالیت می‌کند. محصول پیش روی شما بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری این شرکت با رعایت بالاترین استاندارد طراحی ماشین‌آلات موتوری ساختمانی طراحی ‌شده است. در عین ‌حال از دیگ با مقدار استحکام بالایی برخوردار است. طراحی دیگ با ظرافت مناسبی انجام ‌شده و در آن از جوشکاری دقیق صورت‌ گرفته است. عملکرد انتقال قدرت زنجیری شرایط کار روان و کم‌صدای این میکسر بتن را تکمیل کرده ‌است.قیمت بتونیر ۴۰۰ لیتری فارم صنعت در مقایسه با رقبای بازار شرایط مقرون‌به‌صرفه‌ای است. از آنجا که فارم صنعت تولیدکننده و پخش‌کننده اصلی انواع میکسر بتن در سراسر کشور می‌باشد، قیمت بتونیر دنده زیر ۴۰۰ لیتری این شرکت با الگوی طراحی ماشین اقتصادی بازار صورت‌ گرفته است.برای خرید میکسر بتن ۴۰۰ لیتری محصول شرکت فارم صنعت در سراسر کشور می‌توانید از خدمات فروش آنلاین استفاده کنید. کارشناسان خبره شرکت آماده هستند تا در هر شرایط کاری مشاوره‌های لازم برای تأمین میکسر بتن با بهترین الگوی کار را ارائه نمایند. فارم صنعت دامنه فروش بتونیر دنده زیر ۴۰۰ لیتری را برای عرضه در سراسر کشور با کمترین زمان و بهترین قیمت فراهم کرده ‌است. قاعدتاً برای تهیه مطمئن این محصول پرکاربرد نیاز به خدمات مشاوره‌ای تخصصی دارید. بتونیر ۴۰۰ لیتری زنجیری فارم صنعت با طراحی برتر و رعایت تمام المان‌های استاندارد ماشین‌آلات ساختمانی مناسب عموم فعالیت‌های عمرانی ساخته شده ‌است.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5