خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

فهرست مطالب

آیا برای شما هم سوال پیش آمده است که چگونه محیط گلخانه را خنک نگهدارید؟ آیا از پد های سلولزی برای خنک سازی گلخانه خود استفاده می کنید؟ تا به حال به این فکر کرده اید که چه موارد مهمی را باید برای پد های سلولزی در نظر داشته باشید تا کارآیی خوبی داشته باشند و از طرفی عمر مفیدی داشته باشند؟

اگر برای شما هم سوال پیش آمده است که " برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟" بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید چرا که قصد داریم هر چه را که لازم است در مورد پد سلولزی بدانید را به صورت کامل توضیح دهیم، پس با ما همراه باشید.

مواردی که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار میگیرند عبارت اند از:

 • پد سلولزی چیست؟
 • کاربرد پد سلولزی
 • چگونه میتوانیم پد سلولزی را طراحی کنیم؟
 • برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولوزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟
 • خلاصه
 

پد سلولزی چیست؟

یکی از صنایعی که امروزه بسیار گسترش پیدا کرده است صنعت گلخانه است. بسیاری از افراد هستند که اخیرا به گل و گیاه علاقه زیادی پیدا کرده اند. علاقه افراد زیادی به گل وگیاه میتواند نشات گرفته باشد از حس خوبی که در محیط پخش می کنند و حس مسئولیت را در کودکان افزایش می دهد.

اما برای اینکه بتوانیم یک گلخانه تاسیس کنیم احتیاج به رعایت کردن برخی از موارد را داریم. همه این موضوع را خوب میدانیم که گلخانه ها دارای انواع گیاهان هستند و هر کدام از این گیاه ها احتیاج به نور و رطوبت خاصی دارند.مشکلی که اکثر گلخانه ها با آن رو به رو میشوند این است که محیط گلخانه به اندازه کافی خنک و مرطوب نیست.

برای اینکه بتوانیم محیط گلخانه را خنک نگهداریم باید از سیستم سرمایشی استفاده کنیم که یکی از معروف ترین سیستم های سرمایشی برای گلخانه ها، مرغداری ها و... پد سلولزی است.معمولا افرادی از این سیستم سرمایشی پد و فن استفاده می کنند که هوای اقلیمی آن ها خشک و گرم است تا بدین وسیله بتوانند هوای داخل گلخانه را مرطوب کنند.

نحوه عملکرد سیستم پد و فن بدین صورت است که، پمپ به صورت مداوم آب را مکیده و بر روی پد ها ریخته میشود که همین امر موجب مرطوب شدن پد ها میشود.با این روند هوای خشک از پد های سلولزی عبور خواهند کرد و به سمت محیط بیرونی هدایت می شوند و از طرفی هوای مرطوب وارد محیط داخلی گلخانه میشود.

برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

کاربرد پد سلولزی

از پد های سلولزی و فن سرمایشی در موارد بسیار متنوعی استفاده میشود که عمده ترین آن برای خنک نگهداشتن محیط داخل است.صنایع متفاوتی هستند مانند مرغداری که باید حتما هوای آن ها خنک باشد چرا که با گرمای بیش از اندازه حیوان ها تلف میشوند و از طرفی شیوع بیماری بین آن ها افزایش می کند.از این سیستم در گلخانه ها هم برای خنک کردن محیط گلخانه استفاده میشود. گلخانه ها باید هوای مرطوب داشته باشند که این سیستم سرمایشی کمک کمک شایانی می کنند.

چگونه میتوانیم پد سلولزی را طراحی کنیم؟

افراد بسیار زیادی هستند که از پوشال ها به جای پد سلولزی استفاده می کنند. درست است که پوشال هم همان کاربرد پد را دارد اما باید گفت که پوشال ها نمیتوانند آنقدر مانند پد ها کارآمد و مفید واقع شوند.طول عمر پوشال ها بسیار کم بوده و از طرفی، پوشال ها هوای خنک و مرطوب را نمیتوانند به خوبی به همه جای محیط پخش کنند.

پوشال ها شاید گزینه خوبی به طور موقت باشند اما نمیتوان همیشه از آن ها استفاده کرد و اگر میخواهید که محیط گلخانه به خوبی خنک و مرطوب شود حتما از این سیستم استفاده کنید.این موضوع را خوب به یاد داشته باشید که اصلا نمیتوانید سیستم فن و پد را به تنهایی تهیه کنید و تنها باید آن را از مراکز مورد اطمینان خریداری کنید.

برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولوزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

اما اگر قصد دارید که تولیدی این سیستم را به عهده بگیرید بهتر است که حتما طراحی سیستم خنک کننده فن و پد را به خوبی بدانید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا مشخصات اصلی این سیستم خنک کننده را توضیح دهیم.دقت داشته باشید که همه فن های گلخانه ۱۰۰ و ۱۴۰ با موتور سه فاز و دور ۱۴۰۰ هستند و طراحی میشوند.

برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

البته گاهی پیش می آید که مشتری سفارش خاصی میدهد و میخواهد که موتور تکفاز روی فن وصل بشود که این موضوع امکان پذیر است.برای برخی از افراد سوال پیش می آید که تیغه های داخل فن تخلیه به چه صورت هستند؟ چه مقدار تیغه باید به کار برود؟ جنس این تیغه ها باید چه چیزی باشد؟گفت که تیغه های این فن ها باید 6 پر باشند و جنس آن ها استیل باشد. معمولا جنس این تغیه ها میتواند از فولاد و ضد زنگ باشد و یا میتوانید از پره های فلزی استفاده کنید که رنگ استاتیک داشته باشند.

خلاصه

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت خلاصه توضیح دهیم که منظور از سیستم خنک کننده فن و پد چیست و چگونه میتوانیم از آن ها در محیط گلخانه استفاده کنیم. سعی شد تا به این  سوال  که برای طراحی سیستم خنک کننده فن و پد سلولزی گلخانه چه مواردی را باید در نظر گرفت؟ پاسخ کامل داده شود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر