خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

برنامه ریزی تایمر ابیاری کلیک

فهرست مطالب

تایمر آبیاری کلیک ساخت شرکت رین ایتالیا است. این شرکت یکی از برندهای معروف در زمینه تایمرها و کنترلرهای آبیاری و مه پاش می باشد.این تایمر به شما کمک می کند آبیاری حیاط، باغچه، تراس، دیوارسبز، تراریوم و حتی گلدان های داخل منزل در مواقعی که حضور ندارید، انجام دهید.تایمر آبیاری کلیک با توجه به برنامه ریزی اولیه که توسط شرکت سازنده انجام شده، کار شما را بسیار راحت و آسان نموده است. این تایمر بوسیله دو عدد باطری قلمی روشن می گردد.در این تایمر جهار زمان آبیاری 2، 5، 10 و 15 دقیقه برای هر دوره 12، 24 و 48 ساعته درنظر گرفته شده است.برنامه ریزی تایمر آبیاری کلیک بسیار ساده و این تایمر اصطلاحاً کاربرپسند (user friendly) است. Click از کاربردی ترین محصولات اتوماسیون آبیاری است. این دستگاه در واقع یک واحد کنترل برای آبیاری میکرو است. از این تایمر آبیاری معمولاً در آبیاری قطره ای و برای زمانبندی آبرسانی به قطره چکانها یا نازلها استفاده می شود. تایمر آبیاری کلیک محصول کمپانی رین (Rain) ایتالیا است و در کشور چین به تولید انبوه می رسد ولی در کشور ایتالیا طراحی و تست می شود.

نصب باطری ها و نصب تایمر

تایمر کلیک به وسیله 2 عدد باطری قلمی انرژی خود را تأمین می کند و نیازی به وجود جریان برق ندارد. برای آموزش نحوه نصب باطری ها و نصب تایمر کلیک روی شیر آب به مقاله “نصب تایمر آبیاری” مراجعه فرمایید.

اولین برنامه ریزی تایمر آبیاری کلیک

برای برنامه ریزی تایمر آبیاری کلیک با یک بار کلیک کردن روی علامت clicاینk، چراغ سبز زیر نوشته ON یک بار به سرعت روشن و خاموش می شود و بعد از آن چراغ قرمز رنگ زیر نوشته OFF به مدت 3 ثانیه روشن خواهد شد. همزمان که چراغ قرمز OFF روشن است یک بار دیگر روی click کلیک کنید تا برنامه ریزی آبیاری شما شروع شود.با هر بار کلیک روی دکمه click، چراغ آبی رنگ LED مربوط به زمان آبیاری روشن می شود. زمان خود را برای مدت آبرسانی و همینطور دور آبیاری انتخاب کنید. تایمر هوشمند آبیاری کلیک این امکان را برای شما فراهم می آورد که در بازه های زمانی 12، 24 و 48 ساعته مدت زمان آبیاری را بین 2، 5، 10 و 15 دقیقه انتخاب نمایید. بعد از انتخاب مدت زمان آبیاری در یکی از بازه های 12، 24 یا 48 ساعته، چراغ آبی رنگ 2 بار چشمک زده خاموش می شود و بعد از 2 ثانیه آبیاری شروع خواهد شد.در طول مدت آبیاری چراغ آبی رنگ LED با توجه به زمان انتخاب شده توسط شما چشمک خواهد زد و بعد از تمام شدن این مدت و قطع جریان آب توسط تایمر، این چراغ خاموش خواهد شد. برای دیدن زمان انتخابی خود کافی است یک بار روی دکمه click کلیک کنید تا چراغ آبی رنگ زمان انتخاب شده را نمایش دهد.

برنامه ریزی تایمر ابیاری کلیک

مثال عملی برنامه ریزی تایمر آبیاری کلیک

اگر دکمه click را 11 بار پشت سر هم فشار دهید، چراغ آبی رنگ روی زمان آبدهی 10 دقیقه و هر 48 ساعت یک بار تنظیم خواهد شد.در این مثال تایمر کلیک بلافاصله بعد از تنظیم شدن زمان و دور آبیاری شروع به وصل کردن جریان آب خواهد کرد و به مدت 10 دقیقه آبیاری انجام خواهد شد. بعد از گذشت 10 دقیقه تایمر موقتاً خاموش شده بعد از 2 روز، 48 ساعت)، دوباره به مدت 10 دقیقه دیگر آبیاری انجام خواهد شد. این سیکل به همین ترتیب ادامه می یابد مگر اینکه برنامه توسط کاربر متوقف شود و یا انرژی باطری های دستگاه تخلیه شود. برنامه اصلاحی همانطور که در بخش اولین برنامه اشاره شد، با یک بار زدن دکمه click مدت زمان و دور آبیاری انتخاب شده توسط کاربر با چراغ LED آبی رنگ نمایش داده خواهد شد. با دو بار کلیک کردن روی دکمه click می توانید برنامه قبلی را کنسل کرده مطابق با راهنمای اولین برنامه نسبت به انتخاب مدت زمان آبیاری و دور آبیاری اقدام نمایید.برای بررسی و مشاهده مشخصات تایمر آبیاری کلیک، روی دکمه “مشخصات و خرید” کلیک کنید.

خاموش کردن تایمر

برای خاموش کردن تایمر و قطع جریان آب، روی دکمه click آنقدر کلیک کنید تا چراغ قرمز رنگ زیر گزینه OFF روشن شود.

استارت دستی

روی دکمه click کلیک کرده آن را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا چراغ سبز رنگ زیر عنوان ON روشن شده شروع به چشمک زدن کند. این چراغ در تمام مدتی که آب در جریان است و عمل آبیاری در حال اجرا می باشد به چشمک زدن ادامه خواهد داد. برای متوقف کردن آبیاری دستی یک بار روی دکمه click کلیک کنید تا چراغ قرمز رنگ زیر عنوان OFF روشن شود.توجه : امکان تنظیم زمان شروع با روش استارت دستی وجود ندارد.

مشخصات تایمر آبیاری کلیک

_دارای یک ورودی و یک خروجی_سایز لوله ورودی “3/4 و “1 می تواند باشد._سایز لوله خروجی 3/4 اینچ_قابلیت برنامه ریزی در سه دوره مختلف 12 و 24 و 48 ساعته_زمان آبیاری   2، 5، 10و 15 دقیقه ای_ نیاز به دو عدد باطری نیم قلمی_بسته به نوع باطری تهیه شده، زمان آبیاری بین 2 الی 6 ماه می تواند باشد._دارای توری جهت گرفتن ذرات ریز آب_نصب بسیار ساده و راحت_طول عمر بالا_در فصول سرد به محل دیگری انتقال داده شود._مقاوم در مقابل نور خورشید_ساخت شرکت رین ایتالیا_قابلیت برنامه ریزی بسیار راحت توسط بهره بردار

برنامه ریزی تایمر ابیاری کلیک

کاربردهای تایمر آبیاری رین مدل Click

•    تایمر کلیک  گزینه ای مناسب جهت آبیاری گل ها و گیاهان موجود در مکان هائی مانند بالکن ها است.•    همینطور برای آبیاری باغچه ها و آبیاری گلها و گیاهان آپارتمانی به صورت برنامه ریزی شده و اتوماتیک.•    این تایمر آبیاری در اتوماسیون آبیاری فضاهای سبز شهری هم به کار گرفته می شود.•    همچنین برای اتوماتیک کردن آبیاری فضاهای سبز آپارتمانی، ویلاها، درختان باغ ها، کارخانجات و روف گاردن ها.•    از موارد دیگر می توان به آبیاری فلاورباکس ها، دیوارهای سبز و آبیاری اتوماتیک تراریوم ها اشاره کرد.کار کردن با آن بسیار ساده و به اصطلاح “کاربرپسند” (User Friendly) است.

سهولت در استفاده از تایمر آبیاری رین مدل Click

تایمر کلیک  دارای یک دکمه چندکاره می باشد. با کلیک کردن روی آن مدت زمان آبیاری و همچنین فاصله زمانی بین دو آبیاری را انتخاب نمایید. در واقع با انجام این کار سریعترین و ساده ترین نوع “برنامه ریزی آبیاری اتوماتیک” را انجام خواهید داد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر