خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

برگ جمع کن موتوری

فهرست مطالب

همانطور که می دانید ، هر ساله ، با آمدن پاییز ، شاهد ریزش تعداد زیادی برگ در خیابان ها ، مزارع و زمین های کشاورزی هستیم. برگ های پاییز به خودی خود محو نمی شوند ، بنابراین ما باید از روش هایی برای جمع آوری آنها استفاده کنیم.در این مقاله ، دستگاه برگ جمع کن و کاربردهای آن را معرفی خواهیم کرد. اول از همه ، ما می خواهیم بدانیم که چرا باید برگ ها را جمع کنیم و چه فوایدی دارد. با جمع آوری برگها ، زیبایی چمن و فضای سبز حفظ شده و ظاهر ناهموار برگهای کثیف و له شده دیگر مشاهده نمی شود.همانطور که می دانید ، برگها اغلب روی زمین و چمن می افتند و باعث مزاحمت آنها می شود. عدم جمع آوری برگ ها باعث خفگی چمن ها شده و از رسیدن اشعه های خورشید به چمن جلوگیری می کند.چمن ها همچنین می توانند به بیماری های قارچی آلوده شوند. بنابراین جمع آوری برگ ها باعث می شود که چمن ها نفس بکشند و از نور خورشید کافی برخوردار شوند.

مشخصات فنی دستگاه مکنده دمنده برگ جمع کن

برگ جمع کن دمنده مکنده یکی از پرکاربردترین ابزار باغبانی برای جمع آوری برگهای پاییز در پاییز است. به همین دلیل به دمنده های موتوری مکنده برگ جمع کن و دمنده های قطره ای گفته می شود. علاوه بر جمع آوری برگها ، از دمنده مکنده برای پاکسازی خار و آوار و ذخیره زباله نیز استفاده می شود. این دستگاه ها در دو حالت دمنده و مکنده استفاده می شوند. با تنظیم حالت دمنده ، هوای فشرده به سرعت از دهانه خروجی یا نازل خارج می شود ، که می تواند برای جمع آوری و انباشت برگها یا علفهای افتاده استفاده شود. از دمنده ها برای دمیدن هوای فشار بالا استفاده می شود. عملکرد فنی دمنده بستگی به چرخش پره های پروانه دمنده دارد. برای تهویه هوا از دمنده های ثابت استفاده می شود. بعلاوه ، با تنظیم آن بر روی حالت مکنده ، برگها از دهان مکش ، شبیه عملکرد جاروبرقی مکیده می شوند و با اتصال یک کیسه ، در خروجی جمع می شوند. برای صرفه جویی در وقت و هزینه ، استفاده از دستگاه های برگ جمع کن گزینه خوبی برای جمع آوری برگهای افتاده است. با توجه به هزینه های بالای کار جمع آوری روزانه برگهای دور ریخته شده ، جمع آوری برگهای دور ریخته شده در یک مکان با استفاده از دمنده موتوری قابل حمل به راحتی امکان پذیر است. قیمت دمنده موتوری مکنده در مقایسه با کارایی آن بسیار مناسب است.از دستگاه برگ جمع کن با نام های دستگاه دمنده مکنده، خزان روب، جارو برقی برگ، بلوئر یا بلوور نیز یاد می شود. مکانیسم دستگاه به گونه ای است که چرخش پره های واحد خلا با سرعت زیاد باعث ایجاد خلا در سمت مکش و ایجاد فشار زیاد در قسمت دم می شود. 
برگ جمع کن موتوری
در صورت استفاده از هوای فشرده به آن دمنده گفته می شود و در صورت استفاده از مکش و خلاء به آن مکنده گفته می شود. اندازه کوچک دمنده برای پاک سازی گرد و غبار برد الکترونیکی رایانه و از جمله جمع کننده گرد و غبار رایانه استفاده می شود.دستگاه های برگ جمع کن یا جاروی کشاورزی، در دو حالت برقی و موتوری قابل عرضه می باشند. انواع برقی که بی سرو صدا کار می کنند، برای مصارف خانگی (حیاط و باغچه خانه ها) و نواحی مسکونی استفاده شده و انواع موتوری دو زمانه بنزینی با ترکیب روغن و بنزین 1 به 25 و غالبا در ابعاد بزرگتر و توان های بالاتر، برای کار در فضای سبز، پارک ها و باغات بزرگ استفاده می شود.

دستگاه برگ جمع کن موتوری قابل نصب به وانت نیسان و خاور

با استفاده از موتور برگ جمع کن می توان برگهای افتاده را جمع آوری ، خرد و به یک تریلی یا هر وسیله انتقال دهنده منتقل کرد. موتور برگ جمع کن را می توان در عقب وانت های نیسان و خاور نصب کرد. لوله آکاردئونی انعطاف پذیر برگ جمع کن به راحتی از هر زاویه ای قابل چرخش است و بسیار سبک است. برای سهولت استفاده ، برگها را می توان با استفاده از یک دمنده موتور قابل حمل روی هم چیده و با برگ جمع کن قابل نصب در ماشین به راحتی به دستگاه منتقل کرد. برگ جمع کن یک موتور منفرد می تواند مانند جاروبرقی برگ ها را بگیرد. این برگ جمع کن برگ ها را جمع می کند و همچنین آنها را خرد می کند. برگ جمع کن ، مناسب برای مناطق سبز و پارکهایی با درختان بلند و برگ دار. جمع آوری و انتقال برگها از درختان پارک و همچنین بسیار وقت گیر است. با استفاده از دستگاه برگ جمع کن می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و در مدت زمان کمی برگ جمع آوری کنید.

استفاده از دمنده در مهار آتش سوزی

با شروع تابستان و افزایش دما ، احتمال آتش سوزی در مراتع بسیار زیاد است. در کشور ما هر ساله آتش سوزی های زیادی اتفاق می افتد که منطقه وسیعی از مراتع و جنگل های ما را از بین می برد. با کمک امکانات مختلف می توان آتش را کنترل کرده و از شیوع آن جلوگیری کرد. یکی از پرکاربردترین و در دسترس ترین امکانات در کنترل آتش چراگاه ها استفاده از دمنده است. این دستگاه هوا را با فشار زیاد دفع کرده و از آتش سوزی جلوگیری می کند. استفاده از دمنده آتش را نیز خاموش می کند. استفاده از دمنده ها در كنترل حریق امری رایج است زیرا حمل و نقل این دستگاه به مراتع بسیار آسان است و كارایی آن بسیار زیاد است.

توان دستگاه

هرچه قدرت دستگاه بالا باشد، قیمت دستگاه بالاتر است همچنین مدل های بنزینی نسبت به مدل های برقی توان بالایی دارند.

برگ جمع کن موتوری

ویژگی های انواع دستگاه های دمنده و مکنده

اول از همه ، ما باید بدانیم که برای چه کاری می خواهیم از این دستگاه استفاده کنیم. اگر قصد دارید از این دستگاه در صنعت استفاده کنید ، باید از دمنده استفاده کنید. اما اگر قصد دارید از دستگاه در خانه یا باغ برای تمیز کردن بدنه رایانه یا از بین بردن گرد و غبار برش مانند اره یا فرز استفاده کنید ، باید از انواع دمنده های دستی مکنده و دمنده های بنزینی یا برقی دوش استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید از دستگاه به عنوان دمنده استفاده کنید ، به حجم هوای خروجی توجه کنید. با افزایش قدرت ، حجم هوای خروجی نیز افزایش می یابد. اما اگر می خواهید از آن به عنوان برگ جمع کن استفاده کنید ، به ظرفیت کیسه توجه کنید زیرا بعضی از مدل ها دارای یک یا دو کیسه اضافی هستند.

پمپ سوخت دستی

در دستگاه های خزان روب مجهز به بنزین ، یک پمپ سوخت کوچک وجود دارد که با چند بار فشار دادن آن ، سوخت بهتری به کاربراتور تأمین می شود. این تعداد دفعاتی که طناب هندل برای شروع موتور دمنده کشیده می شود را کاهش می دهد و دستگاه می تواند به راحتی راه اندازی شود.

شروع آسان

 در خزان روب های پیشرفته بنزینی ، سیستم شروع آسان به موتور کمک می کند تا بدون نیاز به سرعت و به طور مکرر دستگیره را بکشید. این سیستم هم احتمال شکستن طناب دسته را به حداقل می رساند و هم از انتقال فشار به عضلات و مفاصل کاربر به دلیل تراکم سوخت و احتراق در هنگام راه اندازی جلوگیری می کند. در بلوارهای فولادی این سیستم Elasto Start نامیده می شود. 

دکمه توقف

 هنگامی که موتور فن مکنده یا خزان روب روشن است ، با فشار دادن این دکمه در حالت توقف ، عمل دمیدن یا مکش متوقف می شود ، اما موتور خاموش نمی شود و با از بین بردن حالت توقف ، آماده از کار گرفتن مجدد است. این ویژگی زمانی مفید است که کاربر می خواهد دستگاه را برای مدت کوتاهی در حالی که کار می کند متوقف کند و سپس می خواهد بدون نگرانی در مورد برداشتن دستگاه و دوباره روشن کردن آن ، به کار خود ادامه دهد.

فیلتر پلی اتیلن

 استفاده از فیلتر هوای مناسب برای عملکرد مناسب و محافظت از موتور بسیار مهم است. فیلترهای پلی اتیلن عملکرد بهتری نسبت به فیلترهای نمدی یا پلی آمیدی دارند. این فیلترها منافذ بسیار کوچکی دارند و قدرت فیلتر آنها تا 70٪ بیشتر است و از ورود گرد و غبار به محفظه موتور خزان روب جلوگیری می کند.

برگ جمع کن موتوری

نکات برجسته در مورد دمنده های مکنده

مدل های الکتریکی پتانسیل شوک الکتریکی در محیط های مرطوب را دارند.دست یا هیچ وسیله دیگری را جلوی لنس یا در قسمت فن مکش قرار ندهید. این امر باعث ایجاد فشار بر روی موتور و کاهش کارایی دستگاه می شود و در طولانی مدت منجر به فرسودگی موتور می شود.بعد از استفاده برگ جمع کن را در داخل خانه قرار دهید.هنگام کار با دستگاه حتما از عینک مناسب استفاده کنید. این عینک ها باید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند و باید از تهویه مناسبی برخوردار باشند و به اندازه ای بزرگ باشند که کل چشم و اطراف آن را بپوشانند.

مزایای دمنده مکنده

•    سرعت بالا•    آسان برای استفاده•    حمل آسان•    هزینه مناسب•    مصرف انرژی کم•    کاهش نیروی انسانیکاربرد دمنده مکنده•    پارکها و پیاده روها را از برگهای خشک تمیز کنید•    نظافت حیاط خانه ها•    قاب و صفحه کامپیوتر را از گرد و غبار تمیز کنید•    نظافت ماشین•    برای تمیز کردن گرد و غبار چوب در نجاری استفاده می شود•    کنترل آتش در مراتع

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر