خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بهترین برندهای علف زن کالسکه ای

فهرست مطالب

بین اجزای اصلی و هسته‌ای این وسیله و علف‌زن عادی تفاوت جدی به چشم نمی‌خورد زیرا اصول عملکرد در این بخش یکسان است اما در سایر اجزا و شاسی به طور کل تفاوت‌های ساختاری به چشم می‌خورد. ابتدا به بخش‌های متمایز ساختار خواهیم پرداخت: 

اجزای اصلی علف‌زن کالسکه‌ای

دسته علف‌زن کالسکه‌ای:

 این وسیله نیز مانند ماشین چمن‌زن دسته بلندی دارد و این کمک کرده تا در هنگام کار با آن نیازی نباشد که اپراتور خم شود. اینکه نیازی نباشد خم شوید و در شرایط سختی با علف‌زن کار کنید، سهم بسزایی در تسهیل کاربری این وسیله دارد. دسته معمولاً از جنس فلز مقاوم بوده برای اینکه نقطه اتکای کاربر است، مقاومت بالای آن اهمیت دارد.

چرخ‌ها:

 همانطور که گفته شد عموماً دو چرخ در بخش زیرین شاسی اصلی قرار می‌گیرند. چرخ‌ها با توجه به محل قرارگیری نسبت به دسته و موتور، طوری طراحی شده‌اند که هم برای حرکت در راستای افق و هم برای تنظیم زاویه عملکرد تیغه کاربردی هستند. استفاده از چرخ‌ها در ترکیب با دسته باعث شده تا کار کردن با این وسیله نسبت به علف‌زن عادی بسیار ساده‌تر باشد. هم می‌توان به سادگی روی سطح حرکت و هم بدون هیچ مشکلی زاویه عملکرد را تنظیم کرد.

موتور:

 در این بخش هیچ تفاوتی با علف‌زن عادی به چشم نمی‌خورد مگر از نظر سایز و قدرت. معمولاً در علف‌زن کالسکه‌ای موتورهای حجیم‌تری بنا به فضای بیشتری که در دسترس است استفاده خواهد شد. قدرت نیز به موازات این حجم بیشتر، افزایش خواهد یافت و این کمک می‌کند تا سرعت کار با علف‌زن کالسکه‌ای دو چندان شود. نیروی محرکه موتور به شکل دورانی توسط شفت خروجی به گیربکس و کلاچ منتقل خواهد شد.

گیربکس و کلاچ:

 بدیهی است که نمی‌توان دائماً و به طور مستقیم نیروی محرکه موتور را به سری گردان منتقل کرد. این بدان معنی است که ترکیب گیربکس و کلاچ باید بین موتور و سری گردان قرار بگیرد. هرچند نیازی به توضیح دقیق و جزئی نحوه عملکرد گیربکس نیست اما عملکرد کلاچ اهمیت زیادی دارد. کلاچ معمولاً به کمک یک سیم به اهرمی روی دسته علف‌زن کالسکه‌ای متصل خواهد شد. کاربر می‌تواند با کشیدن و رها کردن این اهرم، کلاچ را فعال و غیرفعال کند. فعال شدن و غیر فعال شدن کلاچ به معنی قطع و وصل ارتباط موتور و سری گردان است. با این کار کاربر می‌تواند چرخیدن یا نچرخیدن سری و سیم علف‌زن را کنترل کند.

بهترین برندهای علف زن کالسکه ای

سری (هد) علف‌زن:

 سری علف‌زن بخشی است که نیروی دریافتی از کلاچ را در قالب نیروی دورانی به نمایش می‌گذارد. اساساً همین دوران کمک می‌کند تا علف‌زن بتواند در سرعت بالا، تنه علف‌ها و چمن را درو و قطع کند. سیم علف‌زن با آرایش خاصی درون سری قرار گرفته و گره زده می‌شود. طول معینی از سیم بسته به تجربه باید بیرون سری قرار بگیرد. همین بخش باقی‌مانده در بیرون از سری، همزمان با دوران آن، علف‌ها را در سرعت بالا قطع می‌کند. نیاز به یادآوری است که در علف‌زن کالسکه‌ای با علف‌زن عادی، هیچ تفاوت ساختاری در این بخش وجود ندارد.دقت داشته باشید که این برندها بر مبنای میزان فروش و موفقیت در بازار جهانی انتخاب شده اند و ممکن است برخی از آن ها در بازار ایران حضور فعالی نداشته باشند.هرچند تلاش می کنیم تا در انتهای نگاهی اجمالی به برندهای موفق بازار ایران داشته باشیم اما ابتدا به شکل عمومی، برندهای تمام سطح جهان را بررسی خواهیم کرد. نیاز به ذکر است که در نمایش این 5 برند هیچ ترتیب خاصی در نظر گرفته نشده است. 

5 برندعلف‌زن کالسکه‌ای

رمینگتون

یکی از برندهای موفق عرصه تولید علف زن کالسکه ای است که در آمریکا تولید شده و سابقه بسیار طولانی در این عرصه دارد. هرچند تخصص اصلی این برند در تولید لوازم خانگی و حفاظت از پوست و مو است، اما در تولید علف زن کالسکه ای نیز عملکرد بسیار عالی داشته است.محصولات این بزند بخاطر کیفیت بالای قطعات، عمر طولانی و همچنین کاربری راحت زبانزد هستند. مدل RM1159 این برند یکی از مدل های موفق در سطح جهان است.

هاسکوارنا

نیازی به توضیح نیست که برند هاسکوارنا در این عرصه تا چه حد مشهور و موفق است. هاسکوارنا ملزومات مختلفی را از اره بنزینی و برقی گرفته تا علف زن کالسکه ای تولید می کند و همیشه با تکیه بر تجربه بسیار بالایی که دارد، توانسته عملکرد قابل قبولی داشته باشد.تولیدات این برند معمولاً قدرت زیادی داشته و در کنار توجه به نکات خلاقانه مهندسی، سطح بالایی از تجهیزات و امکانات حرفه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. مدل HU675HWT یکی از برترین تولیدات این برند.

ساوث لند(Southland)

یکی از نقاط قوت و ویژگی های اصلی ساوث لند استفاده از موتورهایی با توان بالاست. این برند برخلاف برندهای دیگر بیشتر با تمرکز بر این وسیله تولیدات خود را روانه بازار کرده و می توان اصل فعالیت آن را محدود به تولید ملزومات باغبانی دانست. مدل SWFT15022 یکی از مشهورترین مدل های علف زن کالسکه ای در جهان است.این سه برند در بازارهای جهانی عملکرد بسیاری عالی داشته و در کنار برندهایی مانند کاب کادت(Cub Cadet) و آرینز(Ariens) از پرچمداران این حیطه تلقی می شوند. اما در کنار این برندهای جهانی بد نیست تا نگاهی به دو برند موفق بازار ایران نیز داشته باشیم.

بهترین برندهای علف زن کالسکه ای

هیوندای

علف زن کالسکه ای هیونداینه تنها در ایران بلکه در بازار شرق آسیا نیز کاملاً موفق ظاهر شده است تا جایی که می توان آن را یکی از برندهای موفق آسیایی در این عرصه دانست. علف زن کالسکه ای در کنار مقاومت و طول عمر بیشتر، معمولاً کمتر دچار خرابی و نقص در موتور شده و در این بخش عملکرد بسیار عالی داشته استدانش بالای این برند در تولید موتور کمک کرده تا علف زن کالسکه ای هیوندای نیز موتور را به عنوان یک نقطه قوت به مشتریان نشان دهد. برای خرید علف زن کالسکه ای در ایران، قطعاً هیوندایی یکی از اولین انتخاب هاست. 

کنزاکس

هرچند علف زن کالسکه ای کنزاکس به اندازه رقیب خود یعنی هیوندایی از اصالت و سابقه بهره مند نیست اما در بازار ایران توانسته به سهم بالایی دست پیدا کند. سادگی تولیدات در عین کاربردی بودن آن ها کمک کرده تا محصولات این برند با استقبال بالای مشتریان مواجه شود.به علاوه یکی دیگر از نقاط قوت علف زن کالسکه ای کنزاکس، مقرون به صرفه بودن آن است. معمولاً می توانید با قیمت مناسبی خرید علف زن کالسکه ای کنزاکس را به ثمر رسانده و از مزایای محصولات آن بهره مند شوید.

مزایای علف زن کالسکه ای

پیش تر به تفصیل در مورد مزایای علف زن عادی نسبت به چمن زن توضیحاتی ارائه شده است و این مزایا شامل حال علف زن کالسکه ای نیز خواهد شد. به همین علت تلاش کردیم تا در این بخش علف زن کالسکه ای را نسبت به نوع عادی آن مقایسه کرده و مزایای آن را بررسی کنیم. اصلی ترین مزایای علف زن کالسکه ای به شرح زیر است.

نیازی به تحمل وزن آن نیست:

 در علف زن عادی ساختار وسیله به شکلی است که شما نیاز دارید آن را در دست گرفته و وزن آن را تحمل کنید. به بیانی دیگر می توان گفت که علف زن عادی متکی به زمین نبوده و باید با دست حمل شود. این کار با وسیله را تا حدی سخت می کند. اما علف زن کالسکه ای به شکلی طراحی شده که متکی به زمین بوده و ترکیب چرخ و دسته بلند کمک می کنند بدون نیاز به تحمل وزن وسیله، با آن کار کنید. کافیست تا به کمک دسته، علف زن کالسکه ای را بر روی چرخ به سمت جلو و عقب هل دهید.

عرض پوشش بیشتر:

در حالی که معمولاً علف زن عادی عرض کمتری را پوشش می دهد، علف زن کالسکه ای بخاطر ساختار خاصی که دارد، عرض بیشتری را پوشش می دهد. عرض برش در این محصول بیشتر است و گاهاً تا 22 اینچ افزایش می یابد. این عرض بیشتر کمک می کند تا با سرعت بیشتر بتوان سطوح وسیع را پوشش دهید. این یعنی سرعت انجام کار در زمین های وسیع با این وسیله بیشتر باشد.

بهترین برندهای علف زن کالسکه ای

حجم بیشتر موتور و ساختار بهتر آن:

 در علف زن دستی لزوم حفظ وزن در سطح پایین، باعث شده تا طراحان و تولیدکنندگان مجبور به استفاده از موتورهایی با حجم کم و عموماً دو زمانه هستند. اما ساختار شاسی و طراحی خاص علف زن کالسکه ای ابتکار عمل و آزادی بیشتری را به طراحان در انتخاب موتور داده است.عموماً موتورهای این دستگاه چهارزمانه بوده و این باعث شده تا مزایای استفاده از این موتورها شامل حال آن شود. در کنار مزایای موتور چهار زمانه، این امکان فراهم شده است که بتوان از موتورهایی با حجم بیشتر استفاده کرد. این قدرت بیشتر نتایج مثبتی در افزایش توان و سرعت کار به همراه دارد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر