خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه چیست؟

فهرست مطالب

خنک کاری گلخانه ها

 گلخانه ها به جهت وجود انواع گل ها و گیاهان زیادی که در آن ها وجود دارد؛ نیاز به مراقبت هایی دارند تا در فصول سرد و گرم سال، سرما و گرما هیچ گونه آسیب و گزندی به محصولات موجود در گلخانه ها وارد نسازند. البته باید این مسئله را در نظر داشت که همیشه خنک نگه داشتن گلخانه ها کاری به مراتب سخت تر و پیچیده تر و در عین حال ممکن است پر هزینه تر از گرم کردن گلخانه ها تلقی گردد. به همین جهت است که در ادامه به ارائه بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه ها یعنی استفاده از پد و فن گلخانهای پرداخته می شود تا با ذکر راهکارهای ممکن در این راستا بهترین آن را برای شما معرفی سازیم تا در صورتی که شما هم صاحب گلخانه هستید و می خواهید به خوبی از محصولات خویش مراقبت نمایید؛ بتوانید در فصول گرم سال از سیستم سرمایشی گلخانه ها استفاده نموده تا گرمای زیاد محصولات شما را نابود نسازد. 

مشکلات عدم بهره مندی از سیستم سرمایشی گلخانه ها

در صورتی که شما نسبت به سیستم سرمایشی گلخانه های خود اهتمام نورزید؛ ممکن است پس از گذشت یک مدتی با مشکلاتی از جمله: استحکام نداشتن زیاد ساقه های گیاهان کشت شده شما در گلخانه، کاهش چشمگیر اندازه گل ها، تأخیر و دیرکرد در میزان گلدهی گیاهان و حتی مرگ جوانه گیاهان شما و... گرفتار آیید که هر یک از این مشکلات سبب می شوند تا شما رغبت بیشتری نسبت به استفاده از سیستم سرمایشی برای گلخانه خود به عمل آورید تا بدین ترتیب از نفوذ تابش مستقیم نور آفتاب به صورت بسیار زیادی در فصول گرم سال به ویژه تابستان جلوگیری به عمل آورید. حال سوال اینجاست که از چه راهکارهایی می توان رو به خنک کاری گلخانه ها آورد تا بتوان از بروز چنین معضلاتی جلوگیری به عمل آورد؟ در ادامه به ذکر عمده ترین راهکارهای ممکن در این راستا پرداخته می شود. 
بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه چیست؟
 راهکارهای خنک کاری گلخانه ها 

عمده ترین راهکارهای خنک کاری گلخانه ها

به طور کلی راهکارهای زیادی به منظور خنک کاری گلخانه ها وجود دارد که هر یک از آن ها خود می تواند به روند خنک سازی گلخانه ها کمک شایان توجهی کند تا شما با بهره گیری از هر یک از روش های مذکور بتوانید از بروز هر گونه آسیب و گزندی با تابش مستقیم نور آفتاب در روزهای گرم سال و به ویژه تابستان ها به خوبی از محصولات گلخانه ای خود استفاده به عمل آورید. از جمله این راهکارها می توان به مواردی از جمله: تهویه گلخانه، جلوگیری از ورود نور به گلخانه یا کاهش شدید آن، خنک کردن تبخیری گلخانه ها، آب پاشی کردن روی سقف گلخانه ها، عبور دادن هوا از عمق زمین، استفاده از سیستم پد و فن گلخانه به منظور سیستم سرمایشی گلخانه ها و... اشاره کرد که هر یک از آن ها به فراخور می توانند جزء روش های بسیار بهینه ای تلقی شوند که شما می توانید رو به استفاده از آن ها آورید. در ادامه به جهت مثمر به ثمر بودن روش اخیر یعنی سیستم پد و فن گلخانهاین روش را به عنوان بهترین روش و راهکار ممکن از میان راهکارهای دیگر به منظور خنک کاری گلخانه ها انتخاب کرده ایم و شروع به معرفی این روش کارآمد و کارساز به عنوان یک سیستم سرمایشی گلخانه ها می کنیم تا شما هم بتوانید با بهره مند شدن از سیستم پد سلولزی گلخانه ها رو به خنک کاری گلخانه خود آورید. 
بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه چیست؟
 روش پد و فن گلخانه بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه 

بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه چیست؟

در کنار سایر روش هایی که ممکن است به منظور خنک کاری گلخانه ها مورد استفاده واقع گردند؛ می توان به ها هم اشاره کرد که به عنوان بهترین روش ممکن در این راستا به شمار می آید. چرا که استفاده از این نوع سیستم سرمایشی گلخانه ها همان حکم پوشال ها را برای کولرهای آبی دارند. البته با ذکر تفاوت های گسترده ای که میان این دو وجود دارد که از جمله تفاوت های شایع می توان به کیفیت و کارایی بسیار بالاتر پد سلولزی در قیاس با پوشال های کولر آبی اشاره کرد. اما آن چه در این بین مهم است؛ ذکر این مسئله است که شما می توانید با بهره گیری از پد و فن گلخانه ای از وجود آن ها بیشترین بهره وری را در گلخانه های خود داشته باشید تا همواره گل و گیاهانی بسیار با کیفیت در اختیار داشته باشید و از وجود آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده به عمل آورید. برای آشنایی بیشتر نسبت به این روش به عنوان بهترین راهکار خنک کاری گلخانه ها در ادامه به معرفی سیستم سرمایشی گلخانه ها موسوم به استفاده بهینه از پد و فن گلخانه ای پرداخته می شود. 
بهترین راهکار جهت خنک کاری گلخانه چیست؟
 پد و فن گلخانه 

معرفی اجمالی پد و فن گلخانه ای به منظور خنک کاری گلخانه ها

فن و پد گلخانه ای که از آن به عنوان پد سلولز گلخانه نیز یاد می شود؛ صفحه ای ضخیم و موج دار می باشد که آن را به عنوان خنک سازی فضای گلخانه ها مورد استفاده قرار می دهند. این نوع از روش های خنک سازی محیط را شما می توانید در اندازه های متنوعی در بازار بسته به اندازه گلخانه های خود خریداری نموده و از وجود آن ها در گلخانه خود نهایت استفاده و بهره وری را داشته باشید. بنابراین با توجه به این خاصیت که پد سلولزی به عنوان سیستم سرمایش تبخیری است؛ می تواند مقدار بسیار زیادی از آب را به خود جذب کند و همین امر سبب می شود تا از آن بتوان به عنوان سیستم سرمایشی گلخانه ها استفاده به عمل آورد. استفاده از پد و فن گلخانه ها سبب پایین نگه داشتن دمای محیط در گلخانه ها می گردد تا شما هیچ گونه مشکلی در فصول گرم سال نداشته باشید. قیمت پد سلولزی یا قیمت پد گلخانه ای نیز یکی از مسائلی است که می توان آن را در قیاس با سایر روش های دیگر در نظر گرفت تا در نهایت بهترین روش ممکن را به منظور خنک کاری گلخانه ها انتخاب نمود و از آن ها به خوبی بهره مند شد. با ذکر تمامی این مسائل و در نظر گرفتن آن ها می توان به ضرس قاطع استفاده از پد و فن گلخانهرا یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های موجود به منظور سیستم سرمایشی گلخانه ها انتخاب نمود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر