خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بهترین علف تراش برای خرید کدام است؟

فهرست مطالب

این وسیله از جمله نمونه های پیشرفته در طراحی و ساخت ابزارآلات باغبانی به حساب می آید و باعث راحت تر شدن کار باغبان ها در انجام امور آنان می شود . اما برای تهیه کردن یک علف زن با کیفیت و کارآمد می بایست نکاتی را مد نظر قرار داد که در ادامه این موارد را بیان خواهیم کرد.

چگونه یک علف زن خوب تهیه کنیم ؟

براش کاتر یک وسیله ای است که دارای دو نوع موتور بنزینی یا برقی است که برای هرس کردن و اصلاح کردن علف های هرز و یا کوتاه کردن چمن به کار می رود . در کل داس های موتوری به دو دسته تقسیم می شوند : علف تراش های حرفه ای که نوعی دستگاه با کارکرد چند منظوره و با قابلیت نصب انواع تیغه ، حاشیه زن ها و سایر امکانات هستند. دستگاه هایی هم هستند که فقط یک کاربرد دارند و داس برقی یا بنزینی نامیده می شوند .

ابزار و قطعات موجود در این دستگاه

موتور :

 که مهم ترین قسمت این وسیله است و به دو صورت برقی و بنزینی ، و به شکل دو زمانه و چهارزمانه کار می کند، البته میزان قدرت مانور دادن و برش آن بستگی به قدرت موتور دارد .

لولۀ واسط :

 چون علف زن ها به دو صورت علف زن  دوشی و یا پشتی وجود دارند، طول و نوع لولۀ واسط در آن ها وابسته به فاکتورهای کاربری و متغییر می باشد.

دسته :

 این قسمت هم در مدل ها و انواع مختلف به اشکال گوناگونی هستند که دو نوع دارد : تیغه ای که شامل دو تا هشت پره برای هرس کردن و برش دادن انواع مختلف علف ها هستند . تیغه های دندانه دار هم دارای 36 تا 100 دندانه می باشند که در دو نوع ساده و الماسه دار در بازار موجود هستند. توپی که نوع دیگری از دسته ها در دستگاه علف زن می باشد، در انواع مختلف مانند ساده ، مربعی ، تیتانیوم یا مغز دار  و برای مصارف مختلف تولید می شوند.

بهترین علف تراش برای خرید کدام است؟

قدرت موتور :

 قبل از خرید علف زن لازم است موتور دستگاه را بررسی کنید ، هرچه قدرت موتور بیشتر باشد کارایی آن هم بیشتر خواهد بود . البته باید به این نکته توجه کرد که موتورهای دو زمانه نسبت به چهارزمانه دور اولیه و قدرت بیشتری دارند ولی در مقابل صدای بیشتری از آن ها تولید می شود .

مدت زمان کاربری :

 بعضی از انواع علف تراش ها به دلیل داشتن سیستم خنک کننده قوی و آلیاژی که در آن به کار رفته قدرت کار کردن زیادی در طول شبانه روز دارند و می توان بیشترین کارکرد را در آن ها داشت که البته در مقابل مدت زمان کمتری برای استراحت لازم دارند. لازم به ذکر است که بعضی از علف زن ها چند کاره هستند که این عامل به خاطر داشتن قابلیت هایی مانند : شمشاد زنی ، شاخه زنی ، تیغه سه پره و غیره می باشد.

میزان مساحت باغ :

 هرچقدر باغ و در کل محیط کار با علف تراش ها مساحت وسیع تر و گسترده تری داشته باشد، به دستگاهی با قابلیت کارایی بیشتر و با کیفیت بهتر نیاز است.

میزان صدای دستگاه :

 در زمان خرید باید دید که آیا صدای دستگاه یک عامل محدود کننده به حساب می آید یا خیر ؟ به عنوان نمونه اگر برای کوتاه کردن علف های باغ یا یک فضا با مساحت زیاد به این وسیله نیاز است ، انتخاب کردن دستگاه چهارزمانه یک انتخاب ایده آل محسوب می شود چون دارای ساعت کاری بالا ولی با صدای کم تری است و نتیجه بهتری از آن به دست می آید .

خدمات پس از فروش :

 از جمله فاکتور های مهم در خریدن بهترین علف زن، خدمات پس از فروش و تامین کردن قطعات آن از بازار است .

بهترین علف تراش برای خرید کدام است؟

ویژگی های علف زن ایده آل

طراحی ارگونومیک :

 این مورد یکی از ویژگی هایی است که یک دستگاه خوب باید دارا باشد .  طراحی ارگونومی در واقع طرحی است که به طور کامل با بدن انسان هماهنگ باشد که باعث می شود که انسان در حین کار کردن با آن دستگاه خسته نشود .

قابلیت چند کاره بودن :

 یکی دیگر از فاکتورهای ایده آل بودن و محبوب بودن این وسیله، چند کاره بودن آن است که در حین استفاده میتوان چند کار را باهم و به طور هم زمان انجام داد.

مجهز بودن به موتور بنزینی مناسب :

 موتور در هر وسیله ای مهم ترین قسمت آن است که در دستگاه علف زنی باید از نوع ایده آل و مناسب کارکرد آن باشد. 

مزایای دستگاه علف تراش

1) قابلیت نصب کردن تیغه های مختلف برای استفادۀ چند منظوره از دستگاه ، 2) قدرت و توانایی لازم برای قطع کردن علف ها و درختچه ها ، 3) امکان به کارگیری دستگاه در زمین های سخت و پوشش های گیاهی مختلف .

معایب دستگاه علف تراش :

هر وسیله ای در کنار مزایایی که دارد در کنار آن ها معایبی هم دارد که در مورد دستگاه علف تراش می توان به موارد زیر اشاره کرد: این امکان وجود دارد که در یک منطقه خاص، دستگاه در برش به درستی عمل نکند ، یا در مواردی به خاطر سنگین بودن دستگاه ممکن است عملکرد مناسبی در مکان های مورد نظر را نداشته باشد و حتی در مواردی هم ممکن است باعث پرتاب کردن اشیاء و سنگ ها به اپراتور دستگاه شود .

بهترین علف تراش برای خرید کدام است؟

بهترین نوع علف زن

کشورها و شرکت های مختلفی به ساختن و تولید کردن انواع مختلفی از علف زن ها پرداخته اند ، اما همیشه در میان تمام برند ها و شرکت های مختلف ، انواعی هستند که از همه معروف تر بوده و کارایی بهتر و یا کیفیت بالاتری دارند. از جمله معروف ترین برندها می توان به هوندا، دلمار، اشتیل و knc اشاره کرد.

علف زن برقی یک دستگاه ایده آل

برای تامین کردن نیازهایی با سطح پایین در فضاهای زراعتی تا باغبانی که کار کرد آن ها کوتاه کردن میزان مشخصی از علف ها یا گیاهان علفی است ، ضرورت چندانی به استفاده از دستگاه علف زن قدرت مند بنزینی وجود ندارد. البته لازم به ذکر است به خاطر شارژی بودن علف زن های شارژی نسبت به نوع بنزینی، مدت زمان کمتری کار می کنند. علف تراش شارژی با باتری های قابل شارژ کار می کند . این نوع دستگاه های علف زن نمی توانند شاخه های درختان و یا گیاهان با ساقه های ضخیم را برش دهند. به کار انداختن این دستگاه ها بسیار راحت بوده و نگهداری کردن از آن ها هم کاری آسان می باشد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر