خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

بهترین پهپاد سمپاش کدام است ؟

فهرست مطالب

امروزه انواع زیادی از پهپاد های سمپاش با عملکرد و توانایی‌های مختلف در بازار ارائه می گردد. پارامترهایی که منجر به تمایز این پهپادها از یکدیگر می شود شامل  مواردی چون ، سیستم اصلی کنترل پرواز، ابعاد، وزن، حجم مخزن، عرض پاشش، نرم افزار رابط کاربری، در دسترس بودن قطعات، نحوه تشخیص ارتفاع و موانع و … .می باشند.

 

توسعه کشاورزی و گذر آن از سنتی به مدرن بدون ایجاد تحولاتی بنیادین امکان ‌پذیر نخواهد بود و به همین منظور کاربرد فناوری‌های نوین در عرصه کشاورزی نه تنها موجب افزایش عملکرد محصولات کشاورزی، تأمین نیاز و حفظ امنیت غذایی در آن ها شده بلکه با افزایش راندمان نهاده‌ها و کاهش مصرف سم و کود، کشاورزی را به صرفه تر و معیشت کشاورزان را بهبود بخشیده است.

 

آشنایی با بهترین پهپاد سمپاش به افرادی که قصد دارند برای سمپاشی زمین های کشاورزی خود از تکنولوژی به روز دنیا استفاده کنند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که همانطور که می دانید جهان در حال پیشرفت است و لازم است کشاورزان با توجه به تغییرات جهانی، جمعیت در حال رشد و شرایط آب و هوایی از تکنولوژی پیشرفته و نو در صنعت کشاورزی بهره ببرند.

پهپاد سمپاش که جزء تجهیزات باغبانی و کشاورزی محسوب می شود از جمله این نوع تکنولوژی بشمار می رود که در صنعت کشاورزی توانسته است کمک قابل توجهی به کشاورزان بکند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم شما را پهپاد کشاورزی، انواع، کاربرد، مزایا و معایب این دستگاه آشنا کنیم و در آخر چند مدل از بهترین پهپادهای سمپاش را به شما معرفی خواهیم کرد، پس با ما همراه شوید.مهم ترین مزیت استفاده از پهپاد سمپاش این است که این دستگاه اطلاعات دقیقی را به کشاورزان ارائه می دهد که در گذشته دسترسی به آن ها ناممکن بود.

پهپاد سمپاش چیست؟

تا چند سال قبل این طور به نظر می رسید که پهپاد تنها دارای کاربرد جاسوسی و نظامی است، ولی اکنون شاهد این هستیم که چندین نوع پهپاد در حوزه کشاورزی در حال فعالیت هستند. در واقع امروزه از پهپاد سمپاش در سیستم های جهانی تولید مواد غذایی استفاده می شود.

پهپاد کشاورزی خدمات بسیار وسیعی را به کشاورزان هدیه می دهد و سبب تولید محصول باصرفه تر، اقتصادی تر و کارآمدتر می شود. مهم ترین مزیت استفاده از پهپاد سمپاش این است که این دستگاه اطلاعات دقیقی را به کشاورزان ارائه می دهد که در گذشته دسترسی به آن ها ناممکن بود.

دقت عملکرد پهپاد Agras T16 چقدر است؟

 

امنیت و دقت پرواز با این پهپاد با استفاده از سیستم پرواز الکترونیکی مدولار و جدید T16 که از یک واحد IMU دوگانه و فشار سنج تشکیل شده است، بهبود چشمگیری داشته است. سیستم دوگانه GNSS + RTK منجر به آن شده که دقت سمپاشی در حد سانتی متر افزایش یافته و با استفاده از آنتن دهی جدید، از پهباد در برابر تداخل الکترومغناطیسی محافظت گردد.

عملکرد رادار پهباد سمپاش چگونه است؟

 

سیستم راداری اصلاح شده، صرف نظر از شرایط نوری یا گرد و غبار، محیط را تشخیص می دهد، بنابراین می توان از آن هم در روز و هم در شب استفاده نمود. ضمن اینکه، با استفاده از سنسورهایی که در قسمت جلویی و عقبی پهباد قرار گرفته است، ایمنی پرواز به طور قطع بهبود یافته و میدان دید افقی 100 درجه، دو برابر نمونه قبلی می باشد. با استفاده از این سیستم، شیب زمین را تشخیص داده و شیب ارتفاع خود را بر اساس شرایط زمین، تنظیم می کند.

انواع پهپاد سمپاش

از انواع پهپاد سمپاش می توان موارد زیر را نام برد:

۱) روتوردار

به طور کلی این نوع پهپاد دارای دو دسته تک روتور و چند روتور می باشد. پهپاد چند روتور یا مولتی روتور توانایی بالایی در کنترل آسان و حفظ موقعیت پایدار دارد ولی در مقابل شاهد استقامت پایینی در آن هستیم. این نوع پهپاد از چند موتور بهره می برد که مدل چهار موتور کوادکوپتر، شش موتور آن هگزاکوپتر و ۸ موتور آن اکتاکوپتر نامیده می شوند. برای تامین انرژی در پهپادهای روتوردار، باتری هایی با حداکثر نیرو بکار برده می شود.پهپاد تک روتور یا سینگل روتور، دارای ساختاری شبیه به هلیکوپتر است و توانایی های بیشتری نسبت به مدل چند روتور دارد، اما در مقابل برای خرید آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و کنترل آن دشوارتر است.

بهترین پهپاد سمپاش کدام است ؟

۲) بال ثابت

پهپاد بال ثابت ساختاری مشابه هواپیما دارد و کنترل آن سخت است، ولی در مقابل می تواند بخش بسیار گسترده ای را تحت پوشش خود قرار دهد.

کاربرد پهپاد سمپاش در کشاورزی

کاربرد پهپاد سمپاش در کشاورزی توانایی جمع آوری اطلاعات کلی زمین های کشاورزی در هر مکان و زمان را به همراه دارد، که این اطلاعات در کل دوره های کاشت، داشت و برداشت قابلیت تجزیه و تحلیل را دارا می باشند. این جمع آوری اطلاعات به دو روش انجام می گیرد:

۱) در روش اول پهپاد بوسیله اپراتور هدایت می شود.۲) در روش دوم جمع آوری اطلاعات برای هوش پهپاد بوسیله ی برنامه ریزی های از قبل تعیین شده انجام می شود.

پهپاد های کشاورزی انعطاف پذیری بالایی در انجام ماموریت و دقت بسیاری در پردازش اطلاعات دارند. در واقع تاثیر آن ها در صنعت کشاورزی می تواند از ماهواره و یا هواپیما بیشتر باشد، زیرا دارای هزینه های نگهداری کمتری هستند.

نقشه برداری از زمین و تجزیه و تحلیل آن، ابتدایی ترین کاربرد پهپاد کشاورزی بشمار می رود. از کاربردهای دیگر این دستگاه می توان کاشت بذر، آبیاری مناسب، نظارت دقیق بر فرایند محصول دهی، کنترل دقیق رشد و سم پاشی اصولی را نام برد.

سیستم پروازی

 

سیستم کنترل مرکزی  پهپاد فلایت N3 ساخت شرکت DJI است و امکانات متعددی به کاربر می ‌دهد. این پرنده قابلیت پرواز در حالت دستی، کنترل ارتفاع، عملیات خودکار و حالت رفت و برگشتی(AB) را  دارد. داشتن رادارهای تشخیص ارتفاع و موانع منجر به آن می شود تا  بتوانید با اطمینان و بدون ترس از داشتن حادثه پهپاد را به انجام عملیات سمپاشی خودکار وادارید. در زمان تخلیه مخزن نیز پهپاد توسط سنسورهای تعبیه شده در آن، خالی بودن مخزن را تشخیص می دهد و برای پر کردن مجدد آن به نزد شما بازمی‌ گردد.تمام تنظیمات مورد نیاز برای داشتن یک پرواز اتوماتیک بدون نقص،توسط نرم‌افزار مخصوص قابل تنظیم می باشد.

پهبادی با قابلیت سمپاشی در عرض ۷ متر

هواپیمای بدون سرنشین T۲۰ می تواند تا ۲۰ لیتر (۲۰ کیلوگرم) در هر مأموریت حمل نماید و ۳۰ هکتار (۱۲ هکتار) در ساعت را پوشش دهد! این پهباد همچنین به هشت نازل (کنترل کننده حجم مایعاتی که قرار است در مزرعه پاشیده شود) و  پمپ با حجم زیاد مجهز است که می تواند مایعات را با سرعت حداکثر شش لیتر در دقیقه پخش کند.از طرفی این پهباد از یک طرح جدید جریان سنج الکترومغناطیسی چهار کاناله برخوردار  می باشد  و قادر است چهار شیلنگ را به صورت جداگانه کنترل نماید که این قابلیت دستگاه، میزان جریان کارآمد را برای هر نازل تضمین می کند.

مزایا و معایب پهپاد سمپاش

از مزایای پهپاد سمپاش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) آلودگی و بیماری نیروی انسانی که از تماس مستقیم کشاورزان با سموم کشاورزی ناشی می شود، را کاهش می دهد.۲) سطح کیفیت سمپاشی را بالا می برد.۳) سبب می شود سمپاشی به صورت یکنواخت انجام گیرد.۴) زمان سمپاشی را به نسبت روش های سنتی کاهش می دهد.۵) سطح تولید و بازدهی سالیانه با سمپاشی منظم را افزایش می دهد.۶) استفاده از آن در زمین های نامسطح و در مسیرهای صعب العبور راحت و آسان است.۷) میزان مصرف سم را کاهش می دهد.۸) سطح کیفیت محصول تولید شده را بالا می برد.۹) آسیب های محیطی که مربوط به افراد بومی و جانوران مفید است را کاهش می دهد.

بهترین پهپاد سمپاش کدام است ؟

این پهپادها با توجه به مزایای فراوانی که دارند در مقابل دارای معایبی نیز می باشند، از معایب پهپاد سمپاش می توان موارد زیر را نام برد:

۱) هزینه ی بالای خریداری پهپاد سمپاش، اولین مانع برای برخورداری از تاثیر آن در کشاورزی می باشد.۲) از معایب دیگر پهپاد سمپاش می توان نیاز به آموزش تخصصی برای کنترل پرواز را نام برد که البته کنترل پرواز سختی چندانی ندارد، اما نیاز به تعلیم دارد.

بهترین پهپاد سمپاش

از بهترین پهپادهای سمپاش می توان موارد زیر را نام برد:

۱) کمپانی دی جی آیشرکت چینی DJI با سابقه ی ۲۰ ساله ای دارد، در بازار جهانی یک برند معروف و مشهور بشمار می رود که هر چند محصولات آن از قیمت بالایی برخوردارند ولی در مقابل کیفیت بی نظیری دارند. از جمله پهپادهای سمپاش تولید شده توسط این شرکت می توان به مدل های اگراس تی ۱۶ با تانکر ۱۶ لیتری، اکتاکوپتر ام جی ۱ پی (DJI MG 1P)، اکتاکوپتر MG 1S اشاره کرد.۲) کمپانی HSEکمپانی آمریکایی HSE یکی دیگر از شرکت هایی است که در زمینه ساخت و فروش پهپاد سمپاش فعالیت دارد و توانسته است محصولات متنوع با قابلیت های گسترده به دست مشتریان برساند. از محصولات این شرکت می توان پهپاد کشاورزی M8A Pro با تانکر ۲۰ لیتری را نام برد.۳- شرکت چینی XAGاین کمپانی چینی علاوه بر ساخت سمپاش های هوایی در زمینه ساخت سمپاش های زمینی و بدون سرنشین فعالیت می کند که دستگاهای کاملا هوشمندانه و پرکاربرد طراحی می کند. برترین پهپاد سمپاش این شرکت پهپاد سمپاش XAG P با بهترین قابلیت ها و پرواز هوشمندانه است.

مولتی روتور سمپاش DJI AGRAS T16

سمپاش DJI AGRAS T16 با طراحی ماژولار در ساختار کلی خود ، افزایش قدرت حمل بار (Payload) و افزایش عرض پاشش سم به بهترین پهپاد سمپاش کمپانی دی جی ای تبدیل شده است. همچنین AGRAS T16 از سخت افزار قدرتمند ، نرم افزار هوش مصنوعی عالی برخوردار می باشد و توانایی  نقشه برداری سه بعدی دارد که بهره وری این هگزاروتور را بسیار افزایش می دهد.

از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه قابلیت جمع شدن  بازو های فیبر کربنی آن می باشد  و سایز پرنده را به 4/1 سایز اصلی خود می رسانند. این ویژگی کاربران را برای حمل و نقل T16 خرسند می نماید. ضمن اینکه  باتری تعبیه شده در آن مناسب بوده و مخزن سم آن به سادگی قابل تعویض می باشد.

DJI AGRAS T۲۰

این سیستم دارای رادار دیجیتال چند جانبه می باشد که می تواند موانع را از همه جهات افقی تشخیص دهد. در حقیقت این هواپیمای بدون سرنشین توانایی آن را دارد که در زمان  پرواز در مناطق مختلف، به طور خودکار از هر مانعی دور بماند، لذا  از ایمنی عملیاتی بالایی اطمینان حاصل می کند؛ به خصوص در صورت مواجهه با درختان و خطوط برق و ... مفید است.پهباد سمپاش T۲۰ از یک سیستم موقعیت یابی داخلی RTK است که ضمن تقویت عملیات تا حد زیادی، اطمینان و صحت کار سمپاشی دقیق را نیز ممکن می سازد.

مرکز فروش سمپاش شارژی

سمپاش تک کاره شارژی میتسوبیشی و سمپاش شارژی میتسوبیشی دو کاره دو مدل از بهترین سمپاش های شارژی موجود در بازار می باشد. از مزایای دیگر دستگاه سمپاش شارژی میتسوبیشی نسبت به برندهای مشابه موجود در بازار، گارانتی و خدمات بعد از فروش این دستگاه می باشد.

مهمترین ویژگیهای عملیات سمپاشی با پهپاد

استفاده از رباتهای پرنده و پهپاد در  پاشش دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:• یکی از مهمترین ویژگیهای این فرآیند افزایش سطح کیفیت و همگنی محلول پاشی است.• علاوه بر بهبود کیفیت اسپری ، سرعت این فرآیند نیز افزایش می یابد.• اگر از سمپاش پهپاد استفاده می کنید ، متوجه می شوید که استفاده از سم و آب به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.سمپاشی با پهپاد در مزارع باعث کاهش هزینه های شما و افزایش کیفیت و کمیت محصولات شما می شود.• ویژگی دیگر استفاده از این فناوری این است که می توان در تمام مراحل رشد گیاه محصول را اسپری کرد.در سمپاشی پهپاد ، میزان جذب سموم و محلول ها توسط گیاه بسیار افزایش می یابد.• با پهپاد قادر خواهید بود در طی یک ساعت حدود سه تا چهار هکتار از مزرعه خود را اسپری کنید.

بهترین پهپاد سمپاش کدام است ؟

ویژگی  کنترل کننده حرفه ای پهپاد های سم پاش

اغلب کنترل پهپاد به وسیله یک فرستنده رادیویی بی سیم صورت می گیرد و در این فرایند امواج رادیویی 2.4 گیگاهرتز مسئول ایجاد ارتباط بین ریموت و گیرنده آن بر روی DJI Agras MG-1S می باشند. بر روی این فرستنده رادیویی یک صفحه نمایش 5.5 اینج با کیفیت 1080 پیکسل در مکان هایی با نورپردازی بالا بهترین کیفیت نمایش را در اختیار خلبان قرار می دهد. منبع تغذیه این کنترلر از نوع لیتیومی می باشد که قابلیت شارژ دارند . به طور معمول کنترل آن به سه شکل زیر قابل انجام می باشد :

کنترل هوشمند: در این حالت کنترل پهباد کاملا هوشمندانه بدون نیاز به نقشه برداری و با فشردن چند دکمه انجام می شود.

کنترل دستی پلاس: در این حالت پرنده شبیه به  حالت هوشمند عمل خواهد کرد با این فرق که در حالت دستی پلاس اکتاکوپتر برعکس حالت هوشمند می بایست برای چرخش به صورت دستی انجام شود.

حالت دستی یا آزاد: در این حالت کنترل پرنده ام جی – 1 اس به طور کاملا آزادانه انجام می شود. و در این حالت شما باید تجربه کافی برای کنترل دقیق این پهباد کشاورزی را داشته باشید که در غیر این صورت ممکن است نتوانید به طور کامل و به درستی  مزرعه را سمپاشی نمایید.

با ویژگیهای جدیدترین نسل از پهپاد های سمپاش در کشور آشنا شوید :

1. این پهپاد ها محلول پاشی را با سریعترین سرعت و با بالاترین کیفیت انجام می دهند.2. به دلیل استفاده از تجهیزات و بدنه تمام کربنی ، این ربات استحکام بالا و وزن بسیار کمی دارد.3. سمپاشی با چرخاندن ملخ های ربات انجام می شود و بنابراین یک محلول با کیفیت بسیار بالا به روشی کاملاً همگن روی سطح گیاه می نشیند.4- سمپاش پهپاد می تواند در صورت از بین رفتن باتری یا مسدود شدن هر نازل و کانال ، یا در صورت خرابی هر یک از موتورها به موقعیت اصلی خود بازگردد.5- سمپاش پهپاد دارای هشت موتور همزمان است ، بنابراین این پرنده از دقت پرواز و ضریب ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.6. سرعت محلول و محلول پاشی آن توسط این پرنده در سطح مزرعه قابل کنترل است.7. در صورت خرابی و قطع سیستم رادیویی ، سمپاش پهپاد می تواند به موقعیت اصلی خود بازگردد.8- در حال حاضر این پهپاد ها قادر به حمل ده کیلوگرم مایع در مخازن خود هستند.9. سمپاشی با پهپاد با ضریب اطمینان و ضریب اطمینان بالایی انجام می شود زیرا این ربات ها در جلو و انتهای آنها یک فشارسنج دارند که در صورت ایجاد مانع هشدار می دهد.10. روند انتقال سم از مخزن سمپاش با نازل های آن در سه مرحله فیلتر می شود.11. نازل و قطعات این سمپاش قابل شستشو و تعویض است.12. این ربات دارای GPS با قابلیت نصب دوربین برای مشاهده زمین است.13. سمپاشی با پهپاد فقط برای سموم دفع آفات و کودهای مایع نیست ، این پهپاد قادر به پخش بذر و گرانول از 5 تا 50 میکرون است.14. میزان کود و سم مصرفی این پرنده در هر مرحله توسط ربات اعلام می شود.

نرم افزار مدیریت پاشش

شرکت ها برای نظارت بر نحوه پاشش آفت کش ها از یک پلت فرم قابل نصب بر روی نسخ های اندروید و ایوس همراه محصول در نظر گرفته است. که با استفاده از این اپلیکیشن می توانید بر نحوه پاشش نازل ها نظارت داشته باشید، با این نرم افزار مدیریت عملیات پاشش کارامدتر و اقتصادی تر خواهد بود، زیرا در این حالت از پاشش تکراری جلوگیری میکند.

سخن پایانی

حتما نام شرکت Dji به گوش شما خورده است. شرکتی که امروزه رهبر شرکت های تولیدکننده Drone در جهان می باشد . Dji در تولید پهپادهای غیر نظامی در کاربردهای مختلف (تصویربرداری، بازرسی هوایی، کشاورزی و … سابقه طولانی دارد و در این حوزه سرآمد است. محصولات پروازی کشاورزی Dji برای پاشش و اسپری سموم مدل ربات های پرنده ۸ موتوره یا به اصطلاح (اکتاکوپترهای Agras MG-1) است که مورد استفاده بسیاری از فعالان حوزه کشاورزی در جهان قرار گرفته است. برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر