خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟

فهرست مطالب

آیا تفاوت رنگ در توری گلخانه ای میتواند در عملکرد آن تاثیر گذار باشد؟ چه رنگ هایی در توری گلخانه ای وجود دارد؟ اگر شما هم برایتان سوال است تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟ بهتر است که این مقاله را مورد مطالعه قرار دهید چرا که قصد داریم در این مقاله توضیح کاملی در مورد تنوع رنگ توری گلخانه ای بدهیم.

مواردی که در این مقاله مورد مطالعه قرار دهید:

 • توری گلخانه
 • انواع رنگ توری گلخانه
 • تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟
 • خلاصه
 

توری گلخانه

یکی از ابزار و وسایلی که باید در هر گلخانه ای وجود داشته باشد توری گلخانه است. استفاده از توری گلخانه میتواند در روند پرورش، رشد و نمو گیاهان میتواند بسیار تاثیرگذار باشد.در بسیاری از مواقع تابش خورشید به صورت مستقیم بر روی گیاهان میتواند منجر به آسیب گیاه شود. از طرفی این تابش مستقیم خورشید به گیاهان میتواند مصرف آب را نیز بسیار افزایش دهد چرا که منجر به تبخیر بیشتر آب میشود.

از طرفی نباید فراموش کنید که توری گلخانه ای را به نام های دیگری مانند توری شید، شیدینگ، توری سایه انداز، سایبان گلخانه و شید گلخانه میشناسند.شید های گلخانه ای قادر به کاهش 5 الی 8 سانتی گراد اشعه مضر خورشید هستند.

البته این نام که توری گلخانه ای و یا شید گلخانه ای به آن گفته میشود به این منظور نیست که تنها باید برای گلخانه ها استفاده شود بلکه می توانید از این توری ها برای مکان های دیگر برای ایجاد سایه استفاده کنید.در استخر ماهی، برخی از قسمت های محیط پارک و برخی دامداری ها به منظور کاهش دما و سایه انداختن بر روی دام ها و افراد از این نوع توری استفاده می کنند.

انواع رنگ توری گلخانه

البته نباید فراموش کنید که این نوع از توری ها را می توانید در هر نوع و ابعاد که مورد نیاز است سفارش دهید اما قالب ها و اندازه های مشخصی برای این توری ها نیز در نظر گرفته شده است که می توانید در بازار به سادگی پیدا کنید و خریداری کنید.

تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم که توری گلخانه ای می تواند دارای رنگ های متفاوتی باشد. معمولا این شید گلخانه ای را در رنگ هایی مانند سفید، سبز، زرد، سیاه و قرمز طراحی و تولید می شوند.دقت داشته باشید که رنگ سبز این توری های گلخانه ای در بین آن ها بسیار متداول است بدین معنا که بیشتر افراد توری های گلخانه ای را تنها به رنگ سبز می شناسند.

اما آیا این رنگ ها می تواند در عملکرد این شید ها تاثیرگذار باشد؟ در این مقاله قصد داریم تا به سوال تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟ پاسخ دهیم. اگر برای شما هم سوال است که چرا رنگ سفید و سبز برای توری گلخانه ای استفاده می کنند، بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید.

تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟

همانطور که در قسمت های فوق گفته شد، رنگ سبز یک رنگ ثابت برای توری های گلخانه ای است و بسیاری از افراد برایشان اینگونه جا افتاده بود که این توری ها باید حتما به رنگ سبز تیره باشند. معمولا از توری گلخانه ای رنگ سبز برای گلخانه ها استفاده میکنند چرا که اشعه های مضر خورشید را از 5 الی 8 درجه سانتی گراد کاهش می دهند. با ایجاد یک سایه مناسب منجر به خنک شدن هوای داخل گلخانه نیز می شوند.

به اندازه رسیدن نور خورشید و وصل کردن یک تهویه مناسب می تواند در روند رشد گیاهان بسیار تاثیرگذار باشد.اما هدف از طراحی و تولید توری در رنگ های دیگر در واقع تراکم آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. هرچه رنگ این شید ها تیره تر باشد تراکم بیشتری دارند و از طرفی نورخورشید کمتری به گیاهان و یا محیط مورد نظر تابیده می شود.

این سایه بان اگر به رنگ سفید باشد تراکم آن نسبت به دیگر رنگ ها بسیار کمتر است و تنها 30 درصد تراکم دارد این در حالی است که رنگ سبز آن 50 درصد تراکم دارد.اگر برایتان سوال پیش آمده است که چه مواقعی باید از سایه بان رنگ سفید استفاده کرد باید پاسخ داد که اگر قصد پرورش گیاهان و سبزیجات را دارید بهتر است که از توری سفید استفاده کنید. چرا که به تابش نور خورشید بیشتر احیتاج دارند.

البته نباید فراموش کرد که توری سفید را می توانید برای مصارف خانگی به منظور ایجاد سایه استفاده کنید.توری های سفید را برای محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی، خیار و ... میتوان استفاده کرد.برای نمای بسیاری از ساختمان ها از توری سفید استفاده می کنند.معمولا از سایه بان سفید برای محصولات کشاورزی استفاده می شود که توانایی تحمل گرما را دارند، برای کاشت محصولات کشاورزی مانند: فلفل، گوجه و کدو سبز میتوانید از توری سفید استفاده کنید.

تفاوت رنگ سفید و رنگ سبز توری گلخانه چیست ؟

خلاصه

در این مقاله سعی کردیم در مورد توری های گلخانه ای اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و بگوییم که منظورمان از توری گلخانه ای (سایه بان گلخانه ای ) چیست؟ آیا با کاربرد این شید ها آشنا هستید؟ این شید های گلخانه ای در ابعاد و رنگ های بسیار متنوعی در بازار عرضه می شوند. رنگ سفید این شید ها حاکی از این است که دارای تراکم بسیار کمی هستند و برای محصولات گیاهی و کشاورزی خاصی مناسب هستند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر