خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست؟

فهرست مطالب

آیا شما هم به عنوان یک زارع به دنبال یک سمپاش خوب هستید که روند کار را راحت تر کند و تسریع ببخشد؟حتما شنیده اید و میدانید که سم پاش های بسیار متفاوتی وجود دارد که میتواند در روند کار زراعت کمک شایانی به کشاورزان کنند.در این مابین قطعا با سمپاش زنبه ای و سمپاش فرغونی آشنا شده اید اما نمی‌دانید که دقیقا تفاوت آن ها در چیست و چه موضوع باعث تفاوت آن ها میشود؟ اگر به دنبال این هستید که تفاوت بین سمپاش زنبه ای و سمپاش فرغونی را پیدا کنید، بهتر است که این مقاله را تا آخر مورد مطالعه قرار دهید چرا که قصد داریم به صورت تخصصی توضیح دهیم که سمپاش چیست و فرق بین سمپاش زنبه ای و فرغونی چیست؟ مواردی که در این پست مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارت اند از: 
 • خرید انواع سمپاش ها در زمین های زراعی
 • انواع سمپاش کدام اند؟
 • آشنایی هر چه بیشتر با سمپاش زنبه ای
 • آشنایی هر چه بیشتر با سمپاش فرغونی
 • عمده ترین تفاوت سمپاش زنبه ای با فرغونی
 • خرید سمپاش زنبه ای یا فرغونی
 • قیمت سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای
 

خرید انواع سمپاش ها در زمین های زراعی

 هر یک از کشاورزان در زمین های زراعی خود نیاز به وجود سمپاش های موتوری و با کیفیتی دارند تا با استفاده از آن بتوانند از شر آفت های گیاهی و حشرات مختلف و موذی خود و زمین های زراعی خویش را رهایی بخشند.امروزه انواع و اقسام سمپاش های مختلفی در بازار وجود دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را بسته به متراژ زمین های زراعی خود مورد استفاده قرار دهید. از جمله این سمپاش ها می توان به سمپاش زنبه ای و سمپاش فرغونی با ظاهر شبیه به فرغون اشاره داشت.هر یک از این سمپاش ها را می توان در مصارف مختلف مورد استفاده قرار داد و کاربرد و کارایی هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت است. به همین علت در ادامه مطلب پس از معرفی اجمالی سمپاش زنبه ای و فرغونی به عمده ترین تفاوت میان هر یک از این سمپاش ها پرداخته می شود تا با ویژگی ها و نقاط مثبت و منفی هر یک از آن ها آشنا شده تا بدین ترتیب بتوانید تصمیم بهتری مبنی بر خرید برای خود بگیرید. 

انواع سمپاش کدام اند؟

 سمپاش ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام با توجه به کاربردی که دارند و روند کار را برای زارعان و کشاورزان تسهیل می کنند قیمت گذاری و نامگذاری شده اند. انواع سمپاش عبارت اند از:  اما نکته ای که وجود دارد این است که هرکدام از این نوع سمپاشی  که توضیح داده ایم خود دارای زیرمجموعه هایی هستند که به روش های دیگر کار می کنند.ما قصد داریم که در این مقاله تنها در مورد سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای صحبت کنیم و ریز شویم، پس با ما همراه باشید.
تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست؟

آشنایی هر چه بیشتر با سمپاش زنبه ای

 سمپاش زنبه ای در دسته بندی سمپاش های موتوری جای می گیرد که از جمله سمپاش های پرکاربرد در این راستا به شمار می آید. این نوع از سمپاش ها دارای یک پمپ به جهت سمپاشی و یک شاسی هستند که تمامی این اجزا روی شاسی نصب می شوند. در سمپاش زنبه ای به منظور حمل سم معمولا از یک بشکه جداگانه ای استفاده می شود. به طور کلی تقریبا می توان گفت که سمپاش زنبه ای شبیه به همان سمپاش های فرغونی می باشد که تفاوت هایی هم میان این دو نوع سمپاش ها هم وجود دارد که در بخش های بعدی به ذکر این تفاوت ها پرداخته می شود.بنابراین بسیاری از کشاورزان و باغبانان، سمپاش های زنبه ای را بیشتر در باغستان های خود مورد استفاده قرار می دهند تا بدین ترتیب بتوانند از شر حشرات موذی و آفت های گیاهی در زمین های باغبانی خویش خلاص شوند. 

آشنایی هر چه بیشتر با سمپاش فرغونی

 سمپاش فرغونی نیز در دسته بندی سمپاش های موتوری جای می گیرد و نیروی خود را از یک موتور بنزینی می گیرد. این نوع از سمپاش ها نیز بیشتر در زمین های باغبانی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.سمپاش های فرغونی – همان طور که از نام آن ها برمی آید- به صورت چرخ دار و ظاهری شبیه به فرغون دارند و دارای پمپ و شیلنگ و مخزن در حجم های مختلف و متفاوتی هستند که انواع و اقسام آن ها در بازار موجود می باشد.این نوع از سمپاش های موتوری، بیشتر در جهت سمپاشی درختان در باغ های مختلف مناسب می باشند. چرا که میزان پرتاب سم توسط لانس موجود در آن ها قابل تنظیم است. 

عمده ترین تفاوت سمپاش زنبه ای با فرغونی

 حال که با سمپاش های زنبه ای و فرغونی بیش از پیش آشنا شده اید و با کاربرد و کارایی تقریبا مشابه آن ها آشنا شده اید؛ بهتر است به تفاوت های اساسی میان هر یک از این سمپاش ها هم آشنا شد تا در صورت نیاز بتوانید تصمیم بهتری پیش از خرید بگیرید. شاید عمده ترین تفاوتی که میان سمپاش زنبه ای و فرغونی در همان نگاه اول قابل مشاهده باشد؛ تفاوت در ظاهر هر یک از این سمپاش ها می باشد که سمپاش فرغونی – همان طور که گفته شد- با ظاهر شبیه به فرغون خود به صورت چرخ دار می باشند که بدین ترتیب می توان خیلی راحت آن ها را در زمین های زراعی از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد. اما سمپاش زنبه ای به این گونه نیست و فاقد سیستم چرخ دار می باشد. پس بنابراین در صورتی که قصد خرید سمپاش زنبه ای دارید؛ باید به این نکته توجه داشته باشید که شما نمی توانید این گونه از سمپاش ها را خیلی راحت از مکانی به مکانی دیگر منتقل سازید؛ بلکه باید آن ها را در جای ثابت نگه داشته و با بهره گیری از شیلنگ بلندی که در طراحی آن ها در نظر گرفته شده است؛ رو به کار سمپاشی درختان و گیاهان موجود آورید.بنابراین به طور کلی سمپاش زنبه ای با فرغونی از نظر موتور و پمپ پیستونی هیچ گونه تفاوتی ندارند و تفاوت آن ها در این موارد است که به آن ها اشاره نمودیم. 
تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست؟
 

خرید سمپاش زنبه ای یا فرغونی

 با توجه به وجود تفاوت هایی که میان هر یک از سمپاش های زنبه ای و فرغونی وجود دارد؛ شما می توانید بر حسب نیاز خود و با توجه به بودجه ای که برای خرید سمپاش در نظر گرفته اید؛ خرید خود را صورت بخشید.این نکته را در نظر داشته باشید که هم سمپاش زنبه ای و هم سمپاش فرغونی خود دارای نمونه ها و مدل های بسیار زیادی هستند که قیمت و کیفیت و کارایی هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. بنابراین در صورتی که قصد خرید سمپاش زنبه ای یا فرغونی دارید؛ باید علاوه بر ظاهر و کاربرد هر یک از این نوع سمپاش ها به مسائل ریز و درشت موجود در هر یک از این سمپاش ها نیز توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید خریدی شایسته را در پیش رو داشته باشید.   به این صورت که اگر شما سمپاش فرغونی را به جهت داشتن چرخ دار بودن و حالت فرغونی خود انتخاب کرده اید؛ بایستی به این نکته نیز توجه داشته باشید که این نوع از سمپاش های موتوری نیز خود دارای ظرفیت ها و قدرت های مختلفی است که بر حسب نوع نیاز و بودجه شما متغیر می باشد. پس بهتر است پس از وجود تفاوت هایی که میان هر یک از سمپاش ها وجود دارد؛ به سایر نکات پیش از خرید سمپاش ها هم توجه داشته باشید تا در نهایت سمپاشی را در زمین های زراعی خود خریداری کنید که باب میل شما بوده و شما می توانید با استفاده از آن نیاز خود را در زمین های زراعی برطرف کنید و برای همیشه از شر حشرات و آفت های گیاهی مختلف خلاص شوید. 

برخی نکات جانبی در کار با سمپاش زنبه‌ای

در ادامه ، ما سعی خواهیم کرد برخی از جنبه های مهم همکاری با سمپاش زنبه‌ای را مرور کنیم. رعایت این نکات نه تنها می تواند از آسیب دیدن تجهیزات در موقعیت جلوگیری کند ، بلکه در طولانی مدت با رعایت این نکات می توانید به کاهش عمر تجهیزات کمک کنید. البته همه این نکات ایمنی هیچ ارتباطی با دستگاه ندارند و همچنین برای سلامت کاربر بسیار مهم هستند.گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که لوله های ورودی و خروجی سم را ببندید و هر دو را در مخزن سم قرار ندهید. این بسیار اشتباه است و به ساختار فنی موتور و تجهیزات آسیب می رساند. برای جلوگیری از کارکردن پمپ خشک و عدم تداخل با فرآیند سمپاشی ، سم باید به طور مداوم در گردش باشد و از ته نشینی محتویات آن جلوگیری شود. 
تفاوت سمپاش زنبه ای و فرغونی در چیست؟
این مورد قبلاً در مراحل اولیه نصب تجهیزات توضیح داده شده است ، اما برای تأکید بیشتر ، باید توجه داشت که تجهیزات باید در سطح افقی غیر شیب دار قرار گرفته و کاملاً در محل خود ثابت شوند تا از وارونه شدن تجهیزات جلوگیری شود.همیشه میزان سموم موجود در مخزن آب را زیر نظر داشته باشید. این نه تنها از متوقف شدن ناگهانی دارو و فرایند سمپاشی جلوگیری می کند ، بلکه سلامت پمپ سمپاش زنبه‌ای را نیز تضمین می کند. یکی از مشکلاتی که بر عمر تجهیزات تأثیر منفی می گذارد ، پایان سم و خشک شدن پمپ است.روغن موتور نقش بسیار مهم و حیاتی در عملکرد سمپاش زنبه‌ای دارد. قبل از هر عملیات سمپاش زنبه‌ای ، سطح روغن را بررسی کرده و مطمئن شوید که روغن کافی در تجهیزات وجود دارد. کارکردن چند دقیقه ای موتور بدون روغن کافی گاهی اوقات می تواند صدمات جدی به تجهیزات وارد کند.

راهنمای سرویس و نگهداری سمپاش

یکی از عواملی که باعث آسیب به سمپاش می شود ، نور خورشید است. حتماً این تجهیزات را از نور خورشید دور نگه دارید تا از پوسیدگی و خرابی شلنگ آن جلوگیری شود. با مایع ظرفشویی چندین بار بشویید تا کاملا شستشو شود و سپس مراقب باشید بعد از سمپاشی وارد آب حاوی مواد سمی نشوید ، در غیر این صورت اثرات مضر خواهد داشت.سمپاش را در محلی قرار دهید که هیچ گونه حیوان جونده مانند موش و سمور وجود ندارد. به دلیل الکتریکی و پلاستیکی بودن تجهیزات ، قطعات الکتریکی و پلاستیکی توسط موش ها و سمورها جویده می شوند و باعث آسیب و عدم تعمیر می شوند. تجهیزات درست است پس از مرحله تمیز کردن ، قطعات فلزی را کاملاً خشک کنید و تجهیزات را در محل مرطوب قرار ندهید تا از زنگ زدگی تجهیزات پاشش جلوگیری شود.بعد از هر بار عمل سمپاشی ، قوطی اسپری را باید کاملاً خالی کرده ، سپس خشک کرده و بدون کوچکترین نور در مکانی تاریک نگهداری کنید. همیشه باید از سمی که تهیه کرده اید برای چند ساعت استفاده کنید. در واقع شما نباید از سمی استفاده کنید که یک روز قبل تهیه شده است ، زیرا به کل گیاه آسیب می رساند.بنابراین هر بار که خواستید آن را اسپری کنید ، باید چند ساعت قبل سم را برای دستگاه آماده کنید. 

قیمت سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای

 همانطور که توقع میرود با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و صنایع مختلف، بسیاری از فاکتور ها و قیمت ها برای هر محصول افزایش پیدا کرده است.از طرفی این تنوع در محصولات و خدمات می تواند برای مشتری خوشایند باشد که میتواند به سادگی محصول مورد نظر خود را با انوع برند ها و کیفیت ها جستجو کند. اگر به دنبال قیمت سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای هستید، باید بگوییم که این نوع از سمپاش ها خود دارای انواع مختلفی هستند که در روند قیمت گذاری آن ها تاثیر میگذارد.از طرفی شاید فکر کنید که این تفاوت قیمت در نوع آن ها بستگی به سوخت آن ها (دیزل، بنزینی و ...) دارد، اما اینگونه نیست و هر کدام از این محصولات سمپاش خود دارای برند های متفاوتی هستند که شرکت وکمپانی های دیگر آن ها را تولید کرده اند و به همین دلیل قیمت آن ها بسیار متنوع است.بهترین روش برای انتخاب یک سمپاش این است که نیاز خود را به خوبی بشناسیم و با توجه به آن محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر