خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تفاوت شمشاد زن بنزینی با شمشاد زن برقی چیست؟

فهرست مطالب

یکی از انواع گیاهان که در فضاهای سبز و پارک ها و باغ ها استفاده می گردد شمشاد می باشد که جهت مرتب کردن شمشادها از این ابزار که شمشاد زن نامیده می شود استفاده می گردد. البته شمشاد زن یا حاشیه زن برای کوتاه کردن علف های کناره ها و گوشه ها نیز استفاده می شود. اگر تا به امروز گیاهان زینتی در پارک ها و فضاهای سبز در سطح شهر خود توجه کرده باشید؛ آن ها را با ظرافت خاصی کوتاه و مرتب می کنند و به شکل های خاص و بی نظیری آن ها را فرم می دهند که در نوع خود قابل توجه می باشد  و به کمک این طرح ها زیبایی های خیره کننده و قابل توجهی را در سطح شهر شما ایجاد می کند. اما حتما با خود فکر کرده اید که به واقع چه عاملی سبب زیباسازی آن ها می شود؟ امروزه به وسیله دستگاهی به نام شمشادزن این فرآیند را انجام می دهند. فرآیندی که در گذشته به وسیله دستگاه های دیگر انجام می شد که کارایی لازم را نداشته و خیلی ساده کار می کردند. اما امروزه با توجه به  پیشرفت های هر روزه  که در جوامع بشری شکل گرفته است؛ ما شاهد انواع و اقسام شمشادزن ها هستیم که از میان آن ها می توان به شمشادزن بنزینی و برقی، شارژی و... اشاره کرد.با توجه به اینکه شمشاد زن ها تفاوت های زیادی با هم دارند اما نتیجه نهایی همه آن ها یکسان می باشد. در ادامه به تفاوت شمشادزن بنزینی و شمشادزن برقی اشاره خواهیم کرد تا عمده ترین تفاوت هر یک از آن ها مشخص گردد و در صورت تمایل به خرید و استفاده از این دستگاه بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. 

دسته بندی علف زن براساس موتور

 
 • علف زن برقی
 • علف زن بنزینی
 امروزه افراد می توانند بر اساس نیاز خود، یکی از این دو نوع را خرید و دریافت نمایند  که از لحاظ قیمت، علف زن های بنزینی نسبت به علف زن برقی دارای قیمت بالاتری می باشد. علف زن های بنزینی در کنار کاربرد بهتر، بیشتر در مناطقی با دسترسی دشوار، دارای آلودگی های محیطی و البته صدا و لرزش استفاده می شوند. 

شمشادزن بنزینی چیست و چه کاربردی دارد؟

 شمشاد زن در مدل بنزینی برای عملکرد خود احتیاجی  به برق ندارد. نیروی محرکه از طریق تبدیل سوخت بنزین به انرژی الکتریکی تامین می گردد. موتورهای بنزینی قدرت بالا معادل یک اسب بخار تولید می نمایند و برای شمشاد زنی در مقیاس وسیع انتخاب مناسبی خواهند بود. ضمن اینکه تعمیر و نگهداری آنها ساده می باشد و از ایمنی کافی و لازم در حین استفاده برخوردار می باشند. برای کاربرد صحیح آنها به کسب مهارت خاصی احتیاج ندارید؛ اما در کنار این مزایا یک ایراد مهم دارند و آن آلودگی محیط زیست می باشد. همانطور که گفته شد از جمله انواع مختلف شمشادزن ها، شمشادزن بنزینی است که با کمک سوخت بنزین کار می کند و هیچ گونه احتیاجی به انرژی برق برای استفاده نخواهد داشت. برای روشن کردن و به کار گرفتن دستگاه شمشادزن بنزینی پیش از هر چیز لازم است تا  باک بنزین دستگاه مربوطه را پر کرده و بعد هم با کلید پاور، دستگاه را روشن نمایید و ساسات را کشیده و پس از آن با کشیدن هندل دستگاه روشن خواهد شد و باید ساسات را ببندید تا بتوانید از شمشادزن بنزینی به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. با توجه به این موضوع که  شمشادزن ها را در مدل های متفاوتی ساخته و طراحی می نمایند؛ هر یک از آن ها دارای  مزایا و معایب خاص خود می باشند که مزایای شمشادزن بنزینی نسبت به سایر شمشادزن ها حسابی می چربد. شمشادزن بنزینی از یک موتور بنزینی که شامل یک اسب بخار و یک تیغه و دو لبه می باشد ساخته شده است که امروزه برندهای مختلفی به ساخت این دستگاه روی آورده اند. 
تفاوت شمشاد زن بنزینی با شمشاد زن برقی چیست؟
 

شمشادزن برقی

 اگر موتورهای پر سر و صدایی که تولید دود زیادی نیز می ‌کنند را نمی‌پسندید، خرید شمشادزن برقی را به شما پیشنهاد می نماییم. موتورهای الکتریکی همواره، حتی با وجود قدرت کمتری که در شرایط برابر دارند، بخاطر مزایای مختلفی مورد توجه خریداران قرار گرفته‌اند و در این مورد نیز گاهاً این مدل به شمشادزن بنزینی ترجیح داده خواهد شد. در مدل سیمی اما شما با محدودیت‌های مختلفی روبرو خواهید شد که مهم‌ترین آن محدود شدن دایره حرکتی شماست.اما همان طور که از نام شمشادزن برقی مشخص می باشد؛ این شمشادزن برخلاف شمشادزن بنزینی، با استفاده از نیروی برق فعالیت می نماید. به همین دلیل به آن ها نام شمشاد زن برقی را داده اند. این گونه از شمشادزن ها نیروی برق خود را از برق 220 ولت تأمین می کنند که دارای دو شاخه است . شمشادزن برقی نیز همانند شمشادزن بنزینی از تیغه ای دولبه  تشکیل شده است و با یک باتری شارژ می گردد و بایستی آن را به پریز برق زد تا با شارژ باتری بتوان به خوبی از این دستگاه کارآمد و مفید در صنعت باغبانی و هرس کردن گیاهان زینتی در فضاهای سبز و شهرداری نهایت استفاده و بهره را برد. 

مزایای استفاده از شمشاد زن ها

 
 • شمشادزن یکی از وسایلی است که در باغچه‌ها و باغ‌های شخصی و در مجاورت با مناطق مسکونی به کار گرفته خواهد شد. کم‌صدا یا در عمل بی‌صدا بودن شمشادزن برقی یک برگ برنده بسیار مهم برای این وسیله می باشد . در این صورت بدون نگرانی نسبت به صدای تولیدشده توسط وسیله، ساعت‌ها با آن می توان فعالیت کرد.
 • شمشادزن برقی در کنار صدای کم، هیچ آلایندگی نیز ندارد و برخلاف مدل بنزینی، در این زمینه نیز برای کاربر هیچ چالشی ایجاد نخواهد نمود.
 • اگر تازه کار هستید همیشه از سرعت پایین دستگاه استفاده نمایید. اما اگر بارها از آن استفاده کرده اید و قادر هستید دستگاه را کنترل کنید، می توانید از سرعت های بالا نیز استفاده کنید.
 • همیشه برای کار با شمشادزن از دو دست خود استفاده کنید.
 

تفاوت شمشادزن بنزینی با شمشادزن برقی

 حال که با شمشادزن بنزینی و برقی تا حدودی آشنایی پیدا کرده اید، زمان مناسبی است که به تفاوت هر یک از آن ها اشاره گردد. از جمله وجوه تمایز و تفاوت هایی که میان هر یک از این دستگاه های شمشادزن در صنعت باغبانی و استفاده های مفید در شهرداری و فضاهای سبز و پارک ها وجود دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از: 

1-    تفاوت در نوع سوخت

 بارزترین تفاوتی که میان شمشادزن بنزینی با برقی وجود دارد؛ نوع سوخت به کار گرفته شده در این شمشادزن بنزینی همان طور که از نام آن مشخص می باشد بنزین است. ولی در شمشادزن برقی این سوخت وجود ندارد و به صورت برقی کار کرده و با استفاده از باتری شارژ می گردد. وجود همین مسئله در برخی از موارد سبب وجود آلایندگی در شمشادزن بنزینی گردیده است. با این وجود  که شمشادزن برقی برخلاف شمشادزن بنزینی هیچ گونه آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد ساخت. 

2-    توان و قدرت بالا

 شمشادزن بنزینی شامل  توان و قدرت بالاتری نسبت به شمشادزن برقی می باشد و به همین علت می توان آن را در مواردی به کار بست که نیاز به قدرت بیشتری است ولی شمشادزن برقی سبک تر از شمشادزن بنزینی می باشد و از آن برای انجام موارد ضعیف تر و سبک تری استفاده می شود که نیازی به توان و قدرت بالا نمی باشد. 
تفاوت شمشاد زن بنزینی با شمشاد زن برقی چیست؟
 

3-    تعمیر و نگهداری

 شمشادزن بنزینی از جمله دستگاه هایی به حساب می آید که در صورت ایجاد هر گونه خرابی و آسیب در دستگاه مورد نظر، نیاز به تعمیر و نگهداری بالایی می باشد و هزینه های بیشتری را باید در خصوص آن متقبل شد تا بتوان باری دیگر دستگاه مربوطه را تعمیر کرد  و به همانند روز نخست به خوبی از وجود آن استفاده به عمل آورد. اما در خصوص شمشادزن برقی این مسئله درست نخواهد بود و نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری خواهد داشت. 

4-    قیمت

 قیمت شمشادزن بنزینی در قیاس با شمشادزن برقی به مراتب بیشتر است و بالتبع این شمشادزن قوی تر و از سرعت بالاتری هم بهره مند است. بنابراین شما می توانید شمشادزن بنزینی را با قیمت بالاتر و البته کیفیت و کارایی بیشتری خریداری کنید و از وجود آن در مصارف گسترده تری استفاده به عمل آورید. 

نکات لازم پیش از خرید

 پیش از خرید و استفاده از شمشادزن بنزینی یا برقی بایستی به نوع نیاز خود نسبت به دستگاه مربوطه دقت بالایی داشته باشید تا متناسب با نیازهای خود و کارکرد دستگاه، هر یک از شمشادزن های برقی یا بنزینی را خرید نموده تا احتیاجات شما را پاسخگو باشد. با توجه به تفاوت هایی که میان شمشادزن بنزینی و برقی وجود دارد؛ شما بایستی هر یک از این مسائل را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال: شمشادزن برقی دائما نیاز به جریان برق دارد و بایستی به جریان برق وصل باشد تا بتواند عمل کند. این در حالی است که شمشادزن بنزینی این گونه نیست و با سوخت بنزین فعالیت خواهد داشت.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر