خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

توری سایبان 30 درصد

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

آفتاب عنصر تاثیرگذاری در روند رشد گیاهان است. شما نمی ‌توانید با ایجاد سقف ‌های مات و منع ورود آفتاب باعث رشد گیاهان شوید. در عین ‌حال قطعاً از قدرت تخریب بالای اشعه‌ های تند خورشید اطلاع دارید. پس در نهایت به مدیریت آفتاب در فضای خانه و گلخانه نیاز دارید. برای این کار می ‌توانید از انواع توری سایبان استفاده کنید. قطعا توری سایبان 30 درصد یکی از نمونه ‌های ایده‌ آل برای مدیریت آفتاب می‌ باشد. 
توری سایبان 30 درصد
 توری سایبان یک نوع پوشش با بافتی نه ‌چندان متراکم است. این پوشش قابلیت عبور نور خورشید را دارد. اما نمی ‌گذارد تا حجم کامل و تند آفتاب در فضای خانه و گلخانه توزیع شود. به نوعی با استفاده از انواع توری سایبان تنها مقدار مشخصی از حجم آفتاب وارد فضای تحت پوشش می‌ شود. به ‌این ‌ترتیب می ‌توان با مدیریت نور خورشید، حجم تابش ایده ‌آل برای رشد گیاهان تا خلق فضاهای ایده ‌آل خانگی و کارگاهی را ایجاد کرد. انواع توری سایبان را با معیار درصد سایه اندازی ارزیابی می ‌کنند. درصد سایه اندازی شید گلخانه ای یک معیار برای قابلیت جذب نور خورشید است. هر چه درصد سایه اندازی شید گلخانه ای بالاتر باشد، توری سایبان قابلیت جذب حجم بیشتری از نور خورشید را دارد. انواع توری سایبان در اندازه ‌های ۳۰، ۵۰، ۶۵ و ۸۰ درصد سایه اندازی طراحی می ‌شوند. توری سایبان ۳۰ درصدی از جمله توری‌ ها با قابلیت جذب کم نور خورشید است. این توری برای ملایم کردن تابش تند آفتاب استفاده می ‌شود و غالبا مناسب فضاها با جغرافیایی است که در آنجا نور خورشید چندان حجم تندی ندارد. مثلاً مناطق کوهستانی و یا فضاهایی که پشت ‌به خورشید قرار دارند، مستعد استفاده از چنین توری سایبان هایی هستند. توری سایبان ۳۰ درصدی هرگز فضای خانه و گلخانه شما را تاریک نمی‌ کند. بلکه با جذب اشعه‌ های UV حجم نور ملایمی که حالا قابلیت مخربی ندارند را در فضا می‌ گستراند. با توری سایبان ۳۰ درصدی خیلی ساده می ‌توانید میزان دمای محیط را تحت کنترل داشته باشید، یک اکوسیستم پایدار برای رشد گیاهان گلخانه ‌ای ایجاد کنید، باعث جذب حداکثری آب توسط گیاهان شوید و به نوعی عنصر حیاتی آفتاب را در مدیریتی حساب ‌شده برای گیاهان گلخانه ‌ای آماده ‌سازید.توری سایبان۳۰ درصدی از پرکاربردترین انواع توری شید گلخانه ای است که در سطح فضاهای حرفه ‌ای گلخانه‌ داری تا تامین پوشش مناسب فضاهای خانگی و محیط باغ و بوستان، محوطه‌ های کارگاهی و... کاربرد دارد. 

چرا به توری سایبان نیاز داریم؟

توری سایبانیک ابزار مدرن برای هر چه ملایم‌ تر کردن نور خورشید است. اما این ابزار اولین و تنها ایده در ملایم کردن نور خورشید نبوده ‌است. قرن ‌ها است که انسان ‌ها به انواع روش ‌ها و سبک ‌ها در هر چه ملایم ‌تر کردن نور خورشید اندیشیده ‌اند و در این مسیر انبوه ایده ‌های جالب‌ توجه را ابداع کرده ‌اند. سایه ماهیت جذابی دارد. سایه فضایی است که در آن نور خورشید حضور دارد؛ اما این نور ملایم شده ‌است و دیگر آن قابلیت تولید شدید گرما و یا تخریب گیاهان را نخواهد داشت. شما می ‌توانید سایه ‌سار یک درخت را تجسم کنید. فضای زیر تنه این درخت تا چه اندازه دل ‌انگیز است. قطعا اختلاف دمای محیط اطراف با فضای تحت سایه درخت را تجربه کرده ‌اید و می ‌دانید که سایه ‌سار درختان همیشه خنک است. اما این سایه دلیل بر تاریکی نیست. توری سایبان به ‌دنبال ایجاد چنین سایه ‌هایی است. شرایطی که در آن نور خورشید حضور دارد. اما این نور حالا در قامت یک تابش ملایم در فضا می ‌‌پیچد و به هیچ حالت باعث افزایش دمای محیط نمی ‌شود. سابق بر این انسان ‌ها از ابزارهایی مانند شاخ ‌و برگ بلند درختان و یا بافت‌ هایی مانند حصیر برای ایجاد چنین سایه ‌هایی استفاده می‌ کردند. سقف ‌های ساخته ‌شده از شاخه ‌های بلند درخت نخل و یا پوشش‌ های متداول حصیری را همگی می ‌شناسیم. البته معماران باستانی نیز دست ‌به ‌کار بوده ‌اند و با انواع سبک ‌های آجرچینی به نوعی چنین پوشش‌ های سایه ‌اندازی را طراحی می‌ کردند. 
توری سایبان 30 درصد
  سایه ‌اندازی مصنوعی یک ایده کلاسیک است که حالا با طرح استفاده از انواع توری سایبان رنگ ‌و بوی مدرن شده پیدا می ‌کند. ما به توری سایبان نیاز داریم تا بتوانیم جریان دمای محیط را تحت کنترل کامل خودمان داشته ‌باشیم. به هر صورت گرمای تابستان تابش بی‌ رحمی از آفتابی سوزان است. قطعا در جریان تند آفتاب هر اندازه تلاش کنید، نمی ‌توانید با استفاده از انواع سیستم ‌ها و دستگاه‌ های تهویه مطبوع دمای محیط خانه و گلخانه را خنک نگه دارید. وقتی از انواع توری سایبان استفاده می ‌کنید، تابش تند آفتاب تبدیل به یک جریان ملایم نور خورشید خواهد شد. حالا هوای فضای خانه و گلخانه و یا هر محیط دیگری تحت تأثیر گرمای تند آفتاب قرار ندارد. در این حالت با حضور یک سیستم تهویه مطبوع ساده به‌ راحتی می ‌توانید سطح دمای محیط را خنک کنید و درجه دمای هوا را در اندازه ثابت شده قرار دهید. شید سایبانیک ایده مدرن است که حالا در نزد بسیاری از صاحبان صنایع و فضاهای گلخانه داری مورد توجه قرار گرفته ‌است. از توری سایبان به شکل گسترده برای پوشش فضاهای گلخانه ‌ای، استخرهای پرورش ماهی، دامداری‌ ها، مرغداری‌ ها، انبارها و کارخانجات استفاده می ‌شود. در عین ‌حال زمینه استفاده از انواع شید سایه انداز برای نیازهای خانگی فراهم است. شما می ‌توانید سقف هر نوع فضا اعم از محوطه ‌های ساختمانی، پارکینگ ‌ها، روف گاردن، باغ و باغچه، پاسیو و بالکن ها و... را با استفاده از یکتوری سایبان مناسب بپوشانید. اگر چالش حذف کامل نور خورشید را دارید، بهتر است از توری سایبان ‌ها با درصد سایه اندازی بالا استفاده کنید. در غیر این صورت اگر تنها به ایجاد یک جریان ملایم در تابش خورشید فکر می ‌کنید، قطعا توری سایبان ۳۰ درصد مناسب شما است. خصوصا اگر فضایی گلخانه ‌ای با گیاهان آفتاب دوست دارید، بهتر است از توری سایبان ۳۰ درصدی استفاده کنید. 

روش ساخت و متریال به ‌کار رفته در توری سایبان

هر توری سایبان یک پوشش با بافتی غیر متراکم است که قرار است در مقابل نور خورشید قرار بگیرد. این پوشش نباید به کل مانع از عبور نور شده و در عین‌ حال باید قابلیت جذب طول موج‌ های مخرب آفتاب را داشته باشد. در یک کلام نور را در طیفی ملایم شده از خود عبور بدهد. از طرفی این توری ها باید برای همیشه در مقابل تابش نور آفتاب قرار بگیرند. لذا باید مقاومت و ماندگاری در مواجهه با اثرات فرسایشی نور خورشید را داشته باشند. شید سایبانیک نوع پارچه ضخیم بافته ‌شده از الیاف نازک پلیمری است. از الیاف ها با ترکیبات مختلف پلیمری مانند پلی ‌اتیلن و یا پلی پروپیلن برای بافت انواع توری سایبان استفاده می ‌شود. نوع بافت پلیمری درجات کیفی و قابلیت ‌های جذب نور خورشید را معین می‌ کند. لذا بسته به شرایط کاربردی و میزان درصد سایه‌ اندازی، نوع جنس پلیمر به ‌کار رفته در بافت توری شید گلخانه ای را مشخص می ‌کنند. هر اندازه این الیاف نازک پلیمری بافتی متراکم ‌تر داشته باشد، قابلیت سایه ‌اندازی بالاتری نیز دارند که به طراحی توری با درصد سایه ‌اندازی بالا ختم می‌ شود. اما استفاده از بافت نه ‌چندان متراکم ما را به توری های پرکاربرد با میزان درصد سایه ‌اندازی کمتر می‌ رساند. مانند توری سایبان ۳۰درصد که زمینه‌ های کاربردی گسترده ‌ای دارد. 
توری سایبان 30 درصد
  توری سایه انداز با هر میزان درصد سایه اندازی که طراحی‌ شده باشد، به ‌هر حال دائماً در جریان تند آفتاب قرار دارد. پس باید قابلیت کافی برای مقاومت در مقابل اثرات تخریبی نور خورشید را داشته باشد. الیاف ‌های پلیمری از گونه ‌های پلی ‌اتیلن و یا پلی پروپیلن بهترین ایده در بافت انواع توری سایبان هستند. زیرا این الیاف از درجات مقاومت فیزیکی بالایی در مواجهه با تابش مخرب نور خورشید برخوردار هستند و می ‌توانند تا سالیان متمادی در بهترین کیفیت باقی بمانند. از طرفی در طراحی توری سایبان نیاز به یک بافت بسیار مقاوم داریم تا به نوعی از توری در مقابل ضربات و حوادث تخریب‌ کننده محافظت کنیم. الیاف پلیمری در نهایت نازک بودن، میزان استحکام بالایی دارند. این الیاف ها می ‌توانند به ‌راحتی هر نوع کشش و یا ضرباتی را تحمل کنند. به ‌این ‌ترتیب بافت توری سایبان یک ساختار کاملاً مقاوم است که به ‌سادگی پاره نمی ‌شود. در عین ‌حال لازم است تا توری شید گلخانه ای از قابلیت جذب طول موج ‌های مخرب UV برخوردار باشد. به نوعی با نصب این پوشش ‌ها می ‌خواهیم مانع از ورود اشعه ‌های مخرب UV در فضای گلخانه شویم. الیاف پلیمری به ‌کار رفته از پوشش ضد UV برخوردار هستند و می ‌توانند حجم کامل از طول موج ‌های مخرب نور خورشید را جذب کنند. توری گلخانه ۳۰ درصد از گونه ‌های تراکم پائین است که با در نظر داشتن تمام ویژگی ‌های مطرح‌ شده در بافتی با قابلیت انتقال نور زیاد طراحی‌ شده است. شید گلخانه ۳۰ درصد هرگز فضا را تاریک نمی‌ کند. این تور سایبان مقدار روشنایی کامل را در فضا می‌ گستراند. اما قابلیت جذب حداکثری طول موج ‌های UV را دارد. در عین ‌حال با بافتی نه ‌چندان متراکم، سبک ‌وزن است و می‌ توانید ابعاد بزرگی از آن را در فضاهای گسترده گلخانه‌ ای استفاده کنید. 

اندازه ‌های استاندارد طراحی توری سایبان

انواع توری سایبان با هدف پوشش فضاهای گسترده طراحی می ‌شوند. لذا لازم است تا آنها را در ابعاد بزرگی طراحی کنند. به‌ این ‌ترتیب می ‌توانیم با یک سطح یکدست شده کل فضای گلخانه و یا سقف هر نوع محوطه باز دیگری را بپوشانیم. انواع توری سایبان در رول ‌های استاندارد ۵۰ متری عرضه می ‌شوند. البته عرض توری در اندازه ‌های متنوع ۲، ۴، ۶ و ۸ متری می ‌باشد. طراح فضای گلخانه ‌ای و یا مجری اجرای هر نوع محوطه که نیاز به توری شید گلخانه ای دارد، با برآورد سطح کلی سقف محیط و مقدار مساحت مورد نیاز، نوع توری با طول مناسب را انتخاب می‌ کند. انواع توری با درصد سایه اندازی های متفاوت عرضه می‌ شوند. توری سایبان ‌های ۳۰،50 و ۸۰ درصدی از نمونه ‌های پرکاربرد هستند. توری سایبان ‌های ۶۵ و ۹۰ درصد نمونه ‌های کمتر استفاده ‌شده می ‌باشند که غالبا به شکل سفارشی طراحی می ‌شوند. مقدار درصد سایه اندازی در قیمت هر متر توری شید تاثیرگذار است. طبعا هر اندازه با توری ای که درصد سایه اندازی بالاتری دارد مواجه باشیم، قیمت هر متر توری شید نیز بالاتر است. البته این یک فاکتور نسبی است و نکات دیگر اعم از کیفیت الیاف پلیمری، نوع بافت تا برند سازنده در این قیمت‌ گذاری تأثیرگذار هستند. 
توری سایبان 30 درصد
  به هر صورت عمده‌ فروش توری سبز گلخانه ای برای مدیریت نور در فضاهای گلخانه ای انجام می ‌گیرد. زیرا قرار است محیط گلخانه را تبدیل به یک محیط پرنور اما ملایم و کم ‌خطر برای انبوه گیاهان گلخانه ای تبدیل کنیم. عمده فضاهای گلخانه‌ ای مشغول پرورش تا نگهداری گیاهان نور دوست هستند. از سبزیجات تا صیفی ‌جات و بسیاری از گل ‌ها و... علاقه زیادی به ماندن در حجم نور کامل دارند. لذا غالبا به‌ دنبال توری سایبان ‌ها با درصد سایه ‌اندازی کم برای پوشش فضاهای گلخانه‌ ای هستیم. شید گلخانه ۳۰ درصد یکی از بهترین ایده ‌ها برای پوشش فضاهای گلخانه ‌ای است. زیرا شید گلخانه ۳۰ درصد کمترین اثری در حجم نور را دارد و در عین ‌حال از قابلیت کامل در جذب طول موج ‌های UV برخوردار است. اگر چه عمده‌ فروش توری سبز گلخانه ای با سایه اندازی ۳۰ درصدی در فضاهای گلخانه ‌ای می ‌باشد؛ اما از این توری ها برای دیگر فضاها مانند محیط ‌های خانگی، پوشش باغچه ‌ها، پارکینگ ‌ها، استخرهای پرورش ماهی و حتی دامداری ‌ها و انبارها هم استفاده می ‌شود. قیمت هر متر توری شید ۳۰ درصدی غالبا کمتر از دیگر گونه ‌ها است که این خود تاثیر مستقیم در میزان فروش بالای آن دارد. 

تاثیر توری سایبان در تهویه مطبوع فضاهای گلخانه ‌ای

کنترل دما یک جریان همیشگی در هر فضای گلخانه ‌ای است. محیط گلخانه یک سالن بسته ‌است که دائماً در جریان تند تابش آفتاب قرار دارد. اگر چه برای این محیط بسته از انواع تجهیزات مانند سیستم ‌های سرمایش پد و فن گلخانه ای استفاده می ‌شود؛ اما تا زمانی ‌که فکری به حال تابش تند آفتاب نکرده باشید، دمای فضای گلخانه به ‌شدت افزایش پیدا خواهد کرد. تا جاییکه دیگر فضای گلخانه مناسب نگهداری از گیاهان نمی ‌باشد. توری سایبان یک نقش مکمل دارد. توری سایبان حجم قابل‌ توجه از انرژی گرمایی خورشید را جذب می‌ کند. به ‌این ‌ترتیب تنها یک نور با سطح روشنایی کامل در فضای گلخانه توزیع می ‌شود. برای حفظ تعادل دمایی نیاز به نور ملایم خورشید داریم. تمام همت سیستم ‌های پد و فن گلخانه ای در ایجاد یک جریان هوای مرطوب است. اما وقتی نور خورشید به شکل کاملا افسارگسیخته و بدون هیچ مانعی در فضای گلخانه توزیع می ‌شود، سطح رطوبت هوای جریان یافته به ‌شدت کاهش پیدا می ‌کند. به ‌این ‌ترتیب محیط گلخانه به نوعی دم می ‌کند و خطر خشک شدن سطح خاک گیاهان تا هوای به ‌شدت گرم در فضای گلخانه وجود دارد. دقت کنید که محیط گلخانه یک فضای کاملاً پوشیده‌ است. لذا حتی قدرتمندترین سیستم ‌های تهویه هم نمی‌ توانند در یک فضای بسته با تابش مستقیم آفتاب کارایی داشته باشند. اما توری سایبان به‌ سادگی فضای گلخانه را از هجوم تند آفتاب خارج می‌ کند. وقتی از توری شید گلخانه ای استفاده می‌ کنید، دیگر آفتابی با حرارتی تند در فضای گلخانه ‌ای وجود ندارد. لذا سیستم تهویه مطبوع می‌ تواند با آسودگی بیشتر شرایط دمایی فضا را تحت کنترل داشته باشد. 
توری سایبان 30 درصد
  استفاده از توری سایبان باعث کاهش مدت‌ زمان کارکرد سیستم ‌های تهویه مطبوع می ‌شود. وقتی از توری سایبان استفاده می ‌کنیم، می ‌توانیم کل فضا را با دستگاه ‌های تهویه کوچکتری خنک کنیم. به ‌این ‌ترتیب، چه در هزینه نصب انواع سیستم ‌های تهویه مطبوع و چه در مصرف انرژی و آب برای خنک کردن و تعادل دمایی محیط گلخانه صرفه ‌جویی کرده ‌ایم. اما تأثیر اصلی در استفاده از انواع توری سایبان برای جذب طول موج ‌های خطرناک است. توری سایبان از متریال ‌هایی ساخته ‌شده است که می‌ توانند طول موج ‌های مرئی را عبور دهند. در عین ‌حال بخش بزرگی از طول موج‌ های مخرب مادون ‌قرمز (UV) را جذب کنند. به ‌این ‌ترتیب مادامیکه فضای گلخانه روشن است، در این محیط خبری از طول موج ‌های مخرب UV نمی ‌باشد. البته همه توری سایبان ‌ها قابلیت یکسان در جذب اشعه ‌های مادون ‌قرمز ندارند. توری سایبان ۳۰ درصدی از مدل‌ هایی است که حجم قابل ‌توجه نور خورشید را عبور می ‌دهد. این توری فقط فضا را برای رشد گیاهان بهتر می‌ کند. در حالیکه توانسته‌ است حجم نوری کاملاً طبیعی اما سالم سازی شده را در اختیار گیاهان قرار بدهد. با استفاده از توری سایبان ۳۰ درصدی شرایط کنترل دمای گلخانه ساده ‌تر صورت می ‌گیرد. 

نگاهی بر انواع بافت پلیمری توری سایبان

همان ‌طور که قید کردیم، انواع توری سایبان را با الیاف ‌های مقاوم پلیمری تهیه می‌ کنند. این الیاف ها مقاومت کششی بالایی دارند. لذا در هر چه مستحکم ‌تر شدن بافت توری سایبان تاثیرگذار هستند. از طرفی الیاف پلیمری کمترین تأثیرپذیری شیمیایی دارد. از این ‌رو شید سایبان یک بافت با کمترین اثربخشی شیمیایی از محیط اطراف خود است. به شکلی که حضور دایمی باد و باران و یا تغییرات سنگین دمایی کمترین اثری را بر این پوشش‌ های پلیمری دارد. البته مهمترین ویژگی بافت پلیمری در ضد UV بودن آن است. این تراکم پلیمری به‌ طور کامل در مقابل تابش مخرب آفتاب مقاوم است و به این سادگی ‌ها اسیر تابش آفتاب دچار فرسایش نمی ‌شود. این توری ها را به شکل بافت حلقوی از الیاف ‌های پلیمری پلی ‌اتیلن و یا پلی پروپیلن تهیه می ‌کنند. شید گلخانه ۳۰درصدی در هر دو نوع از پلیمرهای پلی ‌اتیلن و پلی پروپیلن تهیه ‌شده است. قطعا در هنگام تهیه توری سایبان ۳۰ درصدی و یا هر نوع توری دیگر باید به متریال پلیمری آن دقت کنید تا توری خریداری ‌شده قابلیت پوشش نیازهای شما را داشته باشد. 

توری سایبان با الیاف پلی ‌اتیلن

پلی ‌اتیلن یک الیاف مقاوم و البته سبک است. در نتیجه توری سایبان با بافت پلی ‌اتیلن همگی سبک و کاملاً مقاوم هستند. البته وقتی در باب شید گلخانه ۳۰ درصدی صحبت می ‌کنیم، با یک توری در بافتی کاملاً خلوت مواجه هستیم. حالا توری سایبان ۳۰ درصدی با الیاف پلی ‌اتیلن قاعدتاً از سبکترین مدل توری های بازار خواهد شد. در عین ‌حال این توری های سبک سطح مقاومت بسیار بالایی دارند. 
توری سایبان 30 درصد
  سبک بودن توری های پلی ‌اتیلن آنها را مناسب نصب شدن در فضاهای باز و گسترده کرده ‌است. زیرا در ابعاد وسیع، وزن کمی دارند و بر اسکلت ‌های تعریف ‌شده جهت نصب توری فشار اندکی وارد می ‌کنند. این توری ها درجات مقاومت فیزیکی مناسبی دارند. به ‌سادگی پاره نمی ‌شوند و در جذب اشعه‌ های مخرب نور خورشید کاملاً توانمند هستند. توری سایبان پلی ‌اتیلن مناسب نصب شدن در فضاهای بزرگ گلخانه ‌ای، استخرهای پرورش ماهی، انبارها و... می ‌باشد. توری سایبان ‌های پلی ‌اتیلن در مقابل پارگی کاملاً مقاوم هستند. این توری ها به ‌سادگی تحت تغییرات شرایط محیط، تغییر شکل نمی ‌دهند. تحمل تغییرات شدید دمایی را دارند. در عین ‌حال از قابلیت کشش زیاد با سطح انعطافی بالا برخوردار هستند. توری سایبان ‌های پلی ‌اتیلن غالبا طول عمر بالایی دارند. از آنجا که انعطاف زیادی دارند، شرایط نصب آنها در سطوح وسیع ساده است. تمام این ویژگی ‌ها باعث شده تا رویکرد فضاهای گلخانه‌ ای و محیط‌ های بزرگ صنعتی به سمت استفاده از توری سایبان ‌های پلی‌ اتیلن باشد. البته قیمت هر متر توری شید پلی ‌اتیلن از دیگر نمونه ‌های پلیمری کمتر است و این ‌موضوع خود به ‌تنهایی یک دلیل جدی در هر چه محبوب ‌تر شدن و کارآمدتر شدن آنها می‌ باشد. 

توری سایبان از الیاف پلی پروپیلن

الیاف پلی پروپیلن مدل ‌های جدیدتر از طراحی انواع توری سایبان هستند که زمینه ‌های کاربرد خانگی دارند. این توری ها غالبا از مدل‌ های صنعتی پلی ‌اتیلن سنگین می ‌باشند و چندان نمی ‌توانید آنها را در فضاهایی با سطوح گسترده نصب کنید. در عین ‌حال توری سایبان‌ های پلی پروپیلن بافت متراکم ‌تری دارند و در درصد سایه اندازی برابر، می‌ توانند عایق حرارتی بهتری هم باشند. لذا عمده استفاده از این توری ها جدا از بحث مدیریت نور خورشید برای پوشش گرمایی در فصل سرد از سال نیز می ‌باشد. برای همین است که در مصارف خانگی بسیار مورد توجه قرار گرفته ‌است. از توری سایبان‌ های بافته ‌شده با الیاف پلی پروپیلن برای خلق سایبان‌ های خانگی اعم از فضاهای پارکینگ، حیاط ها، پاسیوها، روف گاردن، بالکن ‌ها و باغچه ‌ها و همچنین محیط نگهداری از حیوانات استفاده می ‌شود. البته اگر فضای گلخانه و یا هر محیط صنعتی دیگر ابعاد کوچکی داشته باشد، می ‌توانید از توری سایبان ‌های پلی پروپیلن هم استفاده کنید. توری سایبان ‌های پلی پروپیلن سنگین ‌وزن هستند. لذا در ابعاد بزرگ غالبا تحت تاثیر وزن سنگین خود پاره می‌ شوند. اما اگر لبه ‌های توری را دوخته باشید، می ‌توانید درجات مقاومت فیزیکی آن را افزایش دهید. توری سایبان ‌های پلی پروپیلن اگر چه سنگین وزن هستند و سطح مقاومت فیزیکی بالایی ندارند؛ اما از درجات مقاومت بالایی در مقابل تابش نور خورشید برخوردار هستند. این توری ها به‌ سادگی در اثر تابش مستقیم و ممتد نور خورشید فرسوده نمی ‌شوند. در عین ‌حال با توجه به ضخامت و سنگینی الیاف پلی پروپیلن در بافتی هم ‌تراز مدل ‌های پلی ‌اتیلن درصد سایه اندازی بالاتری دارند. به ‌این ‌ترتیب می‌ توان با حجم الیاف به ‌کار رفته شده کمتری، توری با درصد سایه اندازی مشخص را تهیه نمود. مثلاً توری شید گلخانه ۳۰ درصد بافته ‌شده از الیاف پلی پروپیلن درصد تراکم بسیار کمی دارد. 
توری سایبان 30 درصد
  اما قطعا مهمترین ویژگی این دست از توری سایبان‌ ها، محافظت بالای گرمایی آنها است. این توری ها به مانند یک عایق در اطراف محیط گسترده می ‌شوند و مانع از فرار حرارت به محیط اطراف می ‌شوند. هر اندازه در محیط گلخانه علاقه نداریم تا حرارت مازاد خورشید وارد فضای پرورش گیاهان بشود، در فضاهای خانگی نیاز داریم تا گرمای تولید شده محیط را هر چه بیشتر نگهداری کنیم. خصوصا در فصل سرد سال که نیاز به گرم کردن فضاهای خانگی و باغ و باغچه احساس می ‌شود. استفاده از توری سایبان های پلی پروپیلن کاملاً تأثیرگذار است. هر دو نوع الیاف پلی ‌اتیلن و پلی پروپیلن برای بافت انواع توری سایبان استفاده می ‌شوند. لذا در سطح بازار می ‌توانید شید گلخانه ۳۰ درصدی را با هر دو نوع متریال تهیه کنید. البته لیست قیمت شید گلخانه با توجه به نوع متریال تنظیم می‌ شود و غالبا گونه‌ ها با الیاف پلی  پروپیلن در جایگاه بالای لیست قیمت شید گلخانه حضور دارند. هر چند درصد سایه ‌اندازی و نوع بافت و دیگر فاکتورها در این قیمت‌ گذاری نقش بازی می‌ کنند. 

مشخصات فنی توری سایبان ۳۰ درصدی

از میان تمام مدل ‌های طراحی ‌شده برای انواع توری سایبان، قصد تحلیل فنی و جنبه ‌های کارکردی توری سایبان ۳۰ درصدی را داریم. این توری ها با قابلیت سایه اندازی ۳۰ درصدی طراحی شده‌ اند. یعنی تنها می ‌توانند ۳۰ درصد از حجم نور خورشید را جذب کنند. در حالیکه باقی ۷۰ درصد نور مرئی خورشید را عبور می ‌دهند. البته با توجه به استفاده از الیاف ضد UV می ‌توانند حجم تقریباً گسترده از طول موج ‌های فرابنفش نور مرئی را جذب نمایند. توری سایبان۳۰ درصدی سبکترین و کم ‌تراکم ترین مدل توری است که در بافت حلقوی الیاف پلیمری ساخته می ‌شود. این توری ها در طاقه ‌های ۵۰ متری عرضه می‌ شوند. اما در طراحی از مدل‌ های ۲، ۴، ۶، ۸ و ۱۰ متری هستند. وزن طاقه ها با توجه به عرض شید سایه انداز ۳۰ درصدی از حدود 5.5 کیلوگرم تا 27.5 کیلوگرم متغیر است. قیمت هر متر توری شید ۳۰ درصدی به نسبت از دیگر توری ها با درصد سایه اندازی بالاتر، کمتر است و تجهیز شدن گلخانه به این توری ها غالبا هزینه قابل ‌توجهی ندارد. تراکم کم بافت الیاف پلیمری باعث شده تا توری ۳۰ درصدی وزن کمی داشته باشد. لذا در صورت نصب شدن کمترین فشاری بر اسکلت فضای گلخانه ‌ای وارد می ‌کند. پس این توری ها مناسب استفاده در سقف گلخانه ‌های بسیار بزرگ هستند. توری سایبان  ۳۰ درصدی اصولاً حجم بسیار کمی از نور خورشید را جذب می ‌کند. پس مناسب نصب شدن در آب ‌و هوای گرمسیری با تابش تند آفتاب نیستند. زیرا عملاً قابلیت مهار تابش تند آفتاب را ندارند. این توری ها با هدف استفاده در مناطق سردسیر با تابش نه ‌چندان قدرتمند آفتاب طراحی شده‌ اند. زیرا در این مناطق حجم آفتاب در تمام ایام سال کم است و توری نباید این حجم کم را به کل زایل کند. بلکه باید با انتخاب یک درصد سایه اندازی مختصر، شرایط حضور مطلوب نور در فضای گلخانه فراهم باشد. توری سایبان ۳۰ درصدی می‌ تواند به‌ خوبی حجم آفتاب ملایم در مناطق سردسیر را تحت کنترل داشته باشد. 
توری سایبان 30 درصد
  البته اگر در مناطق گرمسیر به سر می ‌برید نیز می‌ توانید از چنین توری هایی با درصد سایه اندازی کم استفاده کنید. به ‌شرط آنکه در فضای گلخانه به پرورش گیاهان آفتاب دوست با آستانه تحمل گرمای بالا مشغول باشید. توری سایبان ۳۰ درصدی برای پرورش محصولاتی که نیاز به گرمای ملایم خورشید دارند، مناسب است. زیرا در سایه ‌سار این توری ها اگر چه جریان تند آفتاب وجود ندارد؛ اما هوای خنکی نیز جریان پیدا نمی ‌کند. از توری سایبان ۳۰ درصدی می‌ توانید در پرورش انواع گیاهان مانند گوجه ‌فرنگی، خیار، هندوانه، توت ‌فرنگی، فلفل و... استفاده کنید. اصولاً گیاهانی که علاقه به نگهداشت حجم زیاد آب در بافت ‌های خود دارند، تحت پوشش توری سایبان‌ های ۳۰ درصدی به‌ خوبی رشد می ‌کنند. 

مزایای استفاده از توری سایبان

توری با درصد سایه اندازی متفاوت یک بهانه است تا شما بتوانید حجم نور خورشید در فضاهای هدف را تحت کنترل داشته باشید. قطعا لازم است تا در انتخاب نوع توری به شرایط جغرافیایی، مکان و محصولات گلخانه‌ ای و... توجه کنید. به‌ عنوان مثال مطرح کردیم که توری سایبان های ۳۰ درصدی قابلیت استفاده در مناطق سردسیر و یا پرورش گیاهان آفتاب دوست را دارند. اما در کل وقتی از شید گلخانه ای با هر میزان درصد سایه اندازی استفاده می ‌کنید، از مزایای قابل ‌توجهی برخوردار هستید. برخی از مزایای نصب توری سایبان در انواع محیط ‌های گلخانه ای و خانگی به ‌قرار زیر می‌ باشند. 1-    توری سایبانیک پوشش مقاوم است و می ‌تواند تا ۵ سال و حتی بیشتر به‌ عنوان یک سایه انداز ایده‌ آل حضور داشته باشد. به ‌هر حال شما نمی ‌توانید تمام فضاهای خانه تا گلخانه و یا هر محیط دیگری را به ‌طور کامل بپوشانید. استفاده از یکسایه انداز مقاوم اولین چالش جدی شما است و انواع توری سایبان چنین شرایطی دارند. البته توری سایبان پلی پروپیلن به نسبت از توری های پلی‌ اتیلن مقاوم ‌تر هستند.2-    توری سایبان وزن سبکی دارد و می ‌تواند در قامت یک پوشش سبک در فضاهای گسترده حاضر باشد. شاید برای پوشاندن سقف یک پارکینگ خانگی با چندان چالشی مواجه نباشید. اما قطعا برای پوشش سقف ‌های گسترده در فضاهای گلخانه ای و محیط‌ ها مانند انبارها نیاز به پوشش ‌های سبک دارید. زیرا در بسیاری از موارد استراکچرهای تعریف ‌شده تحمل وزن سنگین سقف‌ ها را ندارند. 
توری سایبان 30 درصد
  3-    توری سایبان باعث صرفه ‌جویی در هزینه راه ‌اندازی تا کارکرد انواع سیستم‌ های تهویه مطبوع می ‌شود. وظیفه هر نوع سیستم تهویه مطبوع در خنک کردن هر چه سریعتر و بهتر محیط است. بدون حضور توری سایبان باید از تعداد دستگاه‌ های تهویه زیادی استفاده کنیم. در عین ‌حال این دستگاه ‌ها باید به مدت طولانی کار کنند که در هر دو صورت بار مالی قابل ‌توجهی به ‌جهت نصب تا مصرف انرژی متوجه شما می ‌شود. در حالیکه با نصب توری سایبان نیاز کمتری به تعداد و کارکرد انواع دستگاه ‌های تهویه مطبوع دارید.4-    توری سایبان به ‌راحتی نصب می ‌شود. این توری ها قدرت انعطاف بالایی دارند و به ‌سادگی در اندک زمانی می ‌توانید آنها را بر بزرگترین محوطه ‌ها بگسترانید. در عین‌ حال هر وقت‌که لازم باشد می ‌توانید در زمانی کوتاه با کمترین چالش کل توری سایبان نصب ‌شده را جمع‌ آوری کنید. به ‌این ‌ترتیب بسته به نوع فصل در مدت ‌زمانی کوتاه می ‌توانید توری سایبان را نصب کرده و یا جمع ‌آوری کنید.5-    توری سایبان باعث بهبود شرایط گلخانه داری می‌ شود و در ایجاد اکوسیستم پایدار کنترل ‌شده کاملاً مؤثر است. توری سایبان در افزایش محصول و کیفیت نهایی محصولات گلخانه ‌ای تاثیرگذار است.6-    توری سایبان قدرت خنک‌ کنندگی بالایی در فصل تابستان دارد. از طرفی در صورت حضور در فصل زمستان قابلیت محافظت از گرمای تولید شده در فضا را دارد. از این ‌رو در تابستان هوا خنک می ‌کند و در زمستان نمی ‌گذارد هوای گرمی هدر برود. 

کاربرد توری سایبان

توری سایبان برای مدیریت آفتاب است و قرار است نور خورشید را به شکل دلخواه و مفید در فضای گلخانه و یا هر محیط هدف دیگری توزیع نماید. در این ‌میان با توجه به نوع محیط کاربری، انواع توری سایبان با درصد سایه اندازی های متفاوت طراحی‌ شده است. قطعا هر کدام از این توری ها می ‌توانند حجم قابل ‌توجه از اشعه ‌های مخرب نور خورشید را جذب کنند. اما کنترل نور مخرب خورشید در فضای گلخانه تنها ویژگی کاربردی توری سایبان نیست و از این محصول می ‌توان در اهداف گسترده ‌تری استفاده کرد. عمده نکات کاربردی از توری سایبان به ‌قرار زیر هستند. 1-    توری سایبان با درصد سایه اندازی های حساب ‌شده از گیاهان در مقابل تابش تند نور خورشید محافظت می ‌کند. هر چه فضای گلخانه در جغرافیا با آب ‌و هوای گرم و خشک باشد، بهتر است از توری با درصد سایه اندازی بالاتری استفاده کنیم. اما برای محیط‌ های سردسیر می‌ توانید شید گلخانه ۳۰ درصد را تهیه نمایید.2-    توری سایبان باعث محافظت محیط در مقابل پدیده ‌های مخرب جوی مانند باد، باران، تگرگ، برف و دیگر طوفان ‌ها می ‌شود. با نصب اصولی توری سایبان اثر تخریبی این رخدادهای طبیعی به ‌شدت کاهش پیدا می‌ کند. دقت کنید که توری سایبان یک سقف کامل نیست. لذا نمی ‌تواند در مقابل ورود باد و باران مقاومت کند. اما قطعا از اثر تخریبی آنها به ‌شدت می‌ کاهد. در این ‌میان شید گلخانه ۳۰ درصد یکی از توری سایبان ‌های کم ‌تراکم است که چندان به‌ مانند دیگر مدل ‌ها سعی در تقابل حداکثری با پدیده‌ های طبیعی ندارد. 
توری سایبان 30 درصد
  3-    توری سایبان مانع از تهاجم انواع پرنده و یا حشرات به فضای گلخانه و حتی محیط خانه می‌ شود. توری سایبان بدون آنکه ممانعتی در جریان هوای آزاد داشته باشد، جلوی ورود انواع پرندگان و حشرات را می ‌گیرد. به ‌این ‌ترتیب محیط پرورش گیاهان گلخانه ای از خطر نفوذ انواع آفات در امان است.4-    توری سایبان مانع از گردش هوای آزاد در محیط تحت سایه اندازی نمی ‌شود. توری سایبان اگر چه جریان نور خورشید را کنترل می ‌کند؛ اما هرگز به مانند یک سقف رفتار نمی ‌کند. این توری مانع از جریان هوای آزاد نمی ‌شود. لذا محیط همیشه در حضور هوایی تازه قرار دارد.5-    توری سایبان می ‌تواند دمای آب در استخرهای پرورش ماهی را کنترل کند و به ‌این ‌ترتیب باعث رشد مناسب و باکیفیت ماهی ‌ها شود. استفاده از توری سایبان به افزایش بهره ‌وری استخرهای پرورش ماهی می ‌انجامد.6-    توری سایبان مانع از تبخیر گسترده آب در سطح استخرهای پرورش ماهی می ‌شود. به ‌این ‌ترتیب در صورت استفاده از توری شید گلخانه ای میزان مصرف آب در استخرهای پرورش ماهی کنترل ‌شده و بسیار کاهش پیدا می ‌کند.7-    استفاده از توری سایبان مانع از رشد جلبک ‌ها در استخرهای پرورش ماهی می‌ شود. این توری ها با کاهش تابش آفتاب اجازه رشد حداکثری گیاهان مانند جلبک ‌ها را نمی ‌دهند. به ‌این ‌ترتیب فضای گلخانه محیطی عاری از رشد گیاهان مزاحم است.8-    توری سایبانیک انتخاب مناسب برای دایر کردن انواع محوطه‌ ها مانند پارکینگ ‌ها، نمایشگاه ‌های دائمی و موقتی، مجتمع ‌های ورزشی و هر نوع مکان ‌های تفریحی است. قطعا استفاده از شید گلخانه ۳۰ درصدی با ملایم کردن هر چه مناسب ‌تر جریان نور فضاهایی ایده ‌آل را ایجاد می‌ کند. مردم‌ دوست دارند تا در حجم نور کامل اما نه ‌چندان آزاردهنده حضور داشته باشند. یکشید گلخانه ۳۰ درصدی بهترین انتخاب برای چنین فضاهایی است.9-    توری سایبان در محیط ‌های خانگی بدون آنکه سقف و یا دیواری ایجاد کرده باشد، مادامیکه نور لطیف شده خورشید را در اختیار شما می ‌گذارد، یک حائل جذاب برای کاهش دید است. استفاده از توری سایبان در مناطق آپارتمانی و یا حیاط‌ های خانگی که در دید خانه ‌های آپارتمانی فضاهای اطراف هستند، پیشنهاد مناسبی است.10-   با توری سایبان می‌ توانید سطح دما و شرایط محیط دامداری ‌ها را متعادل کنید. دامداری ‌ها را نمی ‌توانید در فضاهای سرپوشیده و کاملاً محصور طراحی کنید. در عین ‌حال هرگز نمی ‌توانید دام را به حال خود در جریان تند آفتاب رها سازید. اما حضور توری سایبان به یک فضای متعادل، خنک و ایده‌ آل دامداری ختم می ‌شود. 
توری سایبان 30 درصد
  

آیا توری سایبان در ایران کاربرد دارد؟

قاعدتاً نیازی نیست تا از کاربرد توری سایبان در کشور ایران صحبت کنیم. زیرا همه ما می ‌دانیم که خاک ایران در منطقه آب ‌و هوایی گرم و خشک قرار دارد و بسیاری از شهرهای این سرزمین در لیست شهرهای گرم قرار می ‌گیرند. طبعا چنین شهرهایی نیاز به انواع سایه اندازهای مصنوعی مانند توری سایبان دارند. از جنوبی ‌ترین شهرها تا شمالی ‌ترین مناطق ایران به نوعی تحت تابش تند آفتاب هستند. در این ‌میان برخی شهرها مانند مناطق مرکزی فلات ایران فضاهایی با جغرافیایی کاملاً گرم و خشک هستند. در عین ‌حال برخی از شهرها در جغرافیای کاملاً کوهستانی قرار دارند و شهرهای خطه شمال کشور در آب‌ و هوای معتدل و شرجی به سر می ‌برند. تقریباً در هر نقطه از جغرافیای ایران به نصب توری سایبان نیاز داریم. اما طبیعتاً بسته به نوع آب ‌و هوا تا شرایط تابش خورشید باید از توری‌ ها در درصد سایه‌ اندازی های متفاوت استفاده کنید. برای شهرهای فلات مرکزی ایران استفاده از توری سایبان ‌ها با درصد سایه‌ اندازی بالا متداول است و برای شهرها در مناطق کوهستانی، ایده نصب شید گلخانه ۳۰ درصدی متداول است. البته در نهایت باید نوع گیاهان تحت کشت و یا نوع کاربری فضای تحت سایه اندازی را مدنظر داشته باشید. لکن به هر صورت بخش بزرگی از کشور این محصول را می‌ شناسند و علاقه دارند تا از روش ‌های کلاسیک به این ایده مدرن حرکت کنند. 

تاثیر رنگ در طراحی توری سایبان

عموماً توری سایبان را به رنگ سبز طراحی می‌ کنند. شاید بهتر گفته باشیم که توری سایبان ‌های سبز رنگ زمینه ‌های کاربردی گسترده ‌تری دارند. اما رنگ سبز تنها ایده استفاده در طراحی انواع توری شید گلخانه ای نمی ‌باشد. بلکه این توری ها را در انواع رنگ‌ های سفید، آبی، قرمز و حتی سیاه هم تولید می ‌کنند. قطعا در رنگ ‌بندی توری سایبان به ‌دنبال زیبایی آن نیستند. هر چند رنگ توری در هر چه زیباتر کردن فضا تاثیرگذار است. اما هدف نهایی از این رنگ کردن ‌ها می‌ تواند جنبه ‌هایی فنی و ملاحظاتی در پرورش هر چه بهتر گیاهان گلخانه ای داشته باشد.رنگ پارچه توری سایبان در رشد گیاهان گلخانه ای تأثیرگذار است. هر اندازه در انتخاب نوع رنگ توری سایبان با توجه به نوع گیاه و نیاز آنها به حجم نور آفتاب دقت بیشتری داشته باشید، قطعا نتایج مناسب ‌تری خواهید داشت. رنگ توری سایبان باعث کاهش آفتاب سوختگی گیاهان می ‌شود. این توری ها در هر چه منعکس کردن تابش ‌های مخرب آفتاب تاثیرگذار هستند. البته همه گیاهان عکس‌ العمل ‌های یکسانی در مقابل تابش آفتاب ندارند. برخی از گیاهان آفتاب دوست هستند و برخی دیگر را باید در حجم کاملی از سایه ‌ها نگهداری کنیم. هر اندازه توری رنگ روشن‌ تری داشته باشد، قابلیت انعکاس بالاتری از نور خورشید را دارد. طبعا چنین توری برای پرورش گیاهان حساس به آفتاب انتخاب مناسب ‌تری است. برای این منظور از انواع رنگ ‌های سبز، سفید، قرمز، زرد و یا آبی در طراحی توری سایبان استفاده می‌ شود. 
 • توری سایبان ‌های سفید رنگ مقدار تابش نور خورشید را کاهش می ‌دهند. اما قابلیت حذف طول موج ‌های مخرب را ندارند. گیاهان در سایه‌ سار توری های سفید رنگ خوب رشدمی‌ کنند. لکن چندان نمی‌ توانید از این توری ها بالای سر گیاهان حساس به آفتاب استفاده کنید. بهتر است برای پرورش گیاهان میوه دار از توری سایبان ‌های سفید رنگ استفاده کنید.
 
توری سایبان 30 درصد
  
 • توری هایی با رنگ روشن نور خورشید را بازتاب می‌ کنند و توری ها با رنگ تیره باعث جذب نور خورشید هستند. طبعا توری های روشن مناسب ایام تابستان هستند و توری های تیره در فصل زمستان کارایی دارند.
 • برای پرورش انواع گل‌ های تزئینی توصیه شده‌ است که از توری سایبان‌ های قرمز، آبی و حتی مشکی استفاده کنید. هر چند توری سبز گلخانه ای همچنان مناسب پرورش گل‌ های تزئینی است.
 • برای گلخانه هایی که مخصوص پرورش سبزیجات هستند، بهتر است استفاده از توری سایبان های مشکی و یا سبز رنگ را مد نظر داشته باشید. این توری ها باعث رشد حداکثری سبزی ‌ها بدون آسیب به برگ‌ های سبز آنها می ‌شوند.
 البته در سطح بازار عمده محصولات بر پایه توری سایبان های سبز رنگ طراحی ‌شده اند. رنگ سبز یک ‌رنگ مکمل و مناسب عمده اهداف گلخانه ‌ای است و می ‌تواند در پوشش انبوه گیاهان کارایی داشته باشد. اگر چه تاثیر رنگ در عملکرد توری سایبان اثبات ‌شده است. اما در عمل این درصد سایه اندازی است که معیار جدی در انتخاب توری سایبان می‌ باشد. سخن پایانی در خرید توری سایبان 30 درصدی  در محیط گلخانه قطعا به مدریت نور نیاز دارید. اگر در این باره کوتاهی کنید، قطعا حجم تند و داغ نور آفتاب حیات گیاهان گلخانه ای شما را به خطر می اندازد. اما هوشمندی شما در نحوه این مدیریت است. برای مدیریت نور آفتاب در محیط گلخانه و یا هر فضای دیگری نیاز به یک سایه انداز حرفه ای دارید. توری سایبان گلخانه ای همان سایه انداز حرفه ای است که خیلی ساده و موثر نیاز شما به حجم نوری مدریت شده را کنترل می کند. اما در انتخاب توری سایبان نیز باید هوشمندانه رفتار کنید. توری سایبان 30 درصدی یکی از محصولات متنوع در این عرصه است. در خلال مقاله مطرح کردیم که درصد سایه اندازی اصلی ترین ویژگی در ارزیابی کیفی و قابلیت مدیریت آفتاب هر تور سایبان است. توری سایبان با درصد سایه اندازی بالا بافت متراکمی دارد که قطعا حجم سنگینی از نور طبیعی خورشید را جذب می کند. این توری ها فضا را خیلی تاریک می کنند. اما توری سایبان با درصد سایه اندازی کم مانند توری 30 درصدی هیچ مانعی در روشنایی محیط نیستند. این توری ها خیلی ساده و موثر تنها درصد مخربی از حجم آفتاب را جذب کرده و با کمترین اثر در روشنایی محیط نور را در فضای داخل گلخانه می گسترانند. استفاده توری سایبان 30 درصدی متداول است و از این توری ها در هر فضای گلخانه ای تا دیگر محیط های کاربردی استفاده می شود. این توری ها ارزان قیمت، موثر و مقاوم هستند. البته قطعا باید با استفاده از بست های مخصوص این توری ها را در محل گلخانه و یا هر فضای دیگری نصب کنید. برای نصب توری سایبان گیره هایی مخصوص طراحی شده است. این گیره ها بدون آسیب رساندن در بافت توری آنها را در محل مناسب نصب می کنند. هر گونه نصب توری سایبان بدون استفاده از این گیره ها غیر اصولی است و قطعا به تخریب بافت توری می انجامد. 
توری سایبان 30 درصد
  با استفاده از توری سایبان 30 درصدی حجم نوری موثر در محیط گلخانه خواهید داشت. اما در استفاده از توری زمانی موفق هستید که آن را در طول با عرض مناسب تهیه کنید و در عین حال با نصب اصولی و رعایت تمام نکات نگهداری شرایط کارکرد طولانی مدت این سایه اندازهای ساده را طولانی تر نمائید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5