خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

توری سایبان

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

همراه با توری سایبان در تعامل با آفتاب باشید

برای کاشت گیاهان زراعی و حتی تزیینی، روش های متنوعی وجود دارد. مانند پرورش گلخانه ‌ای که در آن سعی در استقرار گیاه در یک فضای کاملاً محصور و البته تحت کنترل می‌ باشد. این تحت کنترل شدن شرایط زیستی گیاه باعث خواهد شد تا گیاه در فصول گوناگون از سال بهترین کیفیت را در باردهی داشته باشد. از این رو ماهیت کشت گلخانه ‌ای در بهره مندی از یک شرایط کاملاً تحت کنترل می باشد. برای این منظور انواع ابزار ها ابداع شده است. مانند توری سایه بان که با هدف خلق ایجاد یک شرایط کنترلی در مقابل تابش مستقیم آفتاب مورد استفاده قرار می گیرد. 
توری سایبان
 در کاشت گلخانه ای همواره سعی بر آن است که یک تعادل دائمی میان رطوبت، گرما و نور وجود داشته باشد. تابش مستقیم خورشید از جمله عوامل تاثیرگذار است که به راحتی می تواند این تعادل سازنده را بر هم بزند. لکن هرگز نمی ‌توان حضور مفید آن را نادیده گرفت. از این رو باید تدبیری برای کنترل تابش خورشید اندیشید. تدبیری که در نهایت منجر به ابداع انواع توری سایبان شده است. اگر شما هم در مقام یک گلخانه دار حرفه ای و شاید تازه کار هستید و در هر حالتی می‌ خواهید آن سطح کیفی بالا از محصولات خود را داشته باشید، شاید بد نباشد که از ماهیت تا کاربری توری سایه بان بیشتر بدانید. 

فاکتور های تاثیرگذار در قیمت توری سایه بان

توری سایبان تجهیزی است که لازم است تا تمام فضای سقف گلخانه شما را پوشش دهد. لذا در هنگام خرید آن منطقی است که به حجم قابل توجهی از توری سایبان نیاز داشته باشید. در این بین با خرید مقدار قابل توجهی از آن، برخی نکات مانند قیمت توری گلخانه تا انواع توری سایه بان مطرح می شود. اینکه این تجهیز با چه معیار هایی شناخته شده و این معیار ها چه تاثیری بر قیمت توری سایبان دارد؟در شناخت انواع توری سایه بان لازم است تا متوجه دو نکته کلی باشید. اول آنکه عرض توری سایبان شما چه مقدار است؟ و دو اینکه درصد سایه اندازی آن چه اندازه می باشد؟ این دو فاکتور در نهایت تاثیر کاملی بر قیمت توری گلخانه خواهد داشت. به این ترتیب که هر چه عرض توری سبز گلخانه ‌ای بیشتر باشد و یا اینکه درصد سایه اندازی آن بالاتر رود، لاجرم با قیمت بیشتر در توری سایه انداز مواجه خواهیم شد.اما قبل از هر اقدامی در خرید لازم است تا این دو فاکتور را بیشتر و البته فنی تر بشناسید. اینکه مراد از عرض در شید گلخانه چیست؟ سایز های استاندارد آن کدام است؟ در مقابل، چه ملاکی معرف درصد سایه اندازی در شید گلخانه ای شده است؟ این درصد سایه اندازی نیز شامل چه اندازه های استانداردی می باشد؟ و در نهایت چه تاثیری بر عملکرد نهایی فضا های گلخانه ای خواهد داشت؟ 

مفهوم عرض در توری سایه بان

وقتی می ‌خواهید برای رسیدن به یک شرایط تحت کنترل دمایی در فضا های گلخانه ای خود اقدام به خرید توری سایه بان نمایید، منطقی است که بخواهید تمام سقف گلخانه را در معرض تابش مستقیم آفتاب محفوظ سازید؛ اما تمام فضا های گلخانه‌ ای از عرض یکسانی برخوردار نیستند. لذا نمی ‌توان برای گلخانه های عریض همان نوع از توری سایبان را انتخاب کرد که برای گلخانه کم عرض انتخاب می‌ کنید.برای آنکه بتوان به ترتیب اقتصادی تمام نیاز های انواع گلخانه ها با سطح متنوع را پاسخگو شد، توری سبز گلخانه ای را در عرض های متنوع با طول های استاندارد ۵۰ متری به شکل رول شده تولید می ‌کنند. این عرض های استاندارد در اندازه ‌های 2، 4، 6، 8 و ۱۰ متر می ‌باشند که در طول ۵۰ متر قابل به فروش هستند. 

مفهوم درصد سایه اندازی در توری سایه بان

قرار نیست در استفاده از انواع توری سایبان، تمام نور خورشید را از دست داده باشیم. در این صورت یک عنصر تاثیرگذار در رشد گیاهان را حذف خواهیم کرد. هدف نهایی از نصب انواع توری سایبان آن است که بتوان به نوعی از مقدار تابش شدید نور خورشید کاست و آن را به شکل ملایم تری در اختیار گیاهان گلخانه ای قرار داد. به این ترتیب نور مفید خورشید در فضایی سازنده تر در اختیار گیاهان قرار خواهد گرفت.برای آنکه بتوان این هدف را تامین کرد، انواع توری سایه بان را طوری می سازند که می توانند درصدی از نور خورشید را عبور دهند و به این ترتیب ملاک مشخصی با عنوان درصد سایه اندازی مطرح می ‌شود. این درصد، معرف آن است که شید گلخانه ای مورد استفاده شما تا چه اندازه می‌ تواند انرژی خورشید را عبور دهد.  البته بسته به گیاهان متفاوت در ایام گوناگون از سال تا دوره های مختلف رشد گیاه با نیاز های متفاوت از درصد نور خورشید مواجه هستیم. لذا منطقی است که بخواهیم اندازه های استاندارد متنوعی برای معیار درصد سایه اندازی معرفی کنیم. برای این منظور درصد سایه اندازی استاندارد ۳۰ ،۵۰ و ۸۰ درصد سایه اندازی برای انواع توری سایه بان مطرح شده است. در نمونه های ۳۰ درصدی، کمترین انرژی خورشید جذب شده و در انواع ۸۰ درصدی با حداکثر جذب نور خورشید مواجه هستیم. 
توری سایبان
  

عمده کاربرد توری سایه بان

هدف نهایی از طراحی تا تولید و البته استفاده از انواع توری سایبان آن است که بتوان به نوعی در مقابل تابش مستقیم آفتاب برای گیاهان گلخانه‌ ای محافظتی قائل شد؛ اما این ایده پایه ترین هدف از کاربرد نهایی انواع توری سایه بان می باشد. استفاده از توری سایه انداز را می ‌توان در نکات زیر دسته بندی نمود. 

²   سعی در خلق تعادل دمایی در فضای گلخانه ‌ای:

همان طور که می ‌دانید فضای گلخانه یک محیط کاملاً بسته می باشد که تابش خورشید به راحتی می تواند دمای این فضا را تحت تاثیر گذاشته و باعث رشد ناگهانی آن بشود. با توری سایبان سعی در ایجاد یک تعادل دمایی که غالباً با هدف کاهش دمای فصول گرم سال می ‌باشد دارند. 

²   ممانعت از تبخیر آب:

به هر حال پرورش گیاهان نیاز به سطح مشخصی از آبیاری را احساس خواهد کرد. هر گیاهی برای گذراندن حداکثر دوره رشد خود نیاز تعریف شده از آب در زمان دارد؛ اما برای تامین این حجم از آب موانع مشخصی نیز حضور دارند. مانند تابش آفتاب و افزایش دما که باعث تبخیر سطح آب خواهد شد. از این رو اگر فکر اصولی برای ممانعت از تبخیر آب نداشته باشید، لازم است آبیاری گیاهان خود را افزایش دهید. به این ترتیب احتمالاً با مصرف قابل توجهی از آب در فضا های گلخانه‌ ای خود مواجه خواهید شد. اتفاقی که راندمان نهایی مصرف آب شما را زیاد خواهد کرد؛ اما یک توری سایبان مناسب، مانع از تبخیر بی رویه آب خواهد شد. لذا در نهایت تاثیر عمیقی بر راندمان آبیاری شما خواهد گذاشت. 

²   محافظت در برابر عوامل نامساعد جوی و محیطی:

این تنها نور خورشید آن هم در تابش مستقیم نیست که می تواند حیات عالی گیاهان گلخانه‌ ای شما را تهدید کند. عمده عوامل محیطی مانند باد، طوفان، باران ‌های شدید، تگرگ و حتی حضور انواع حشرات و پرندگان نیز رشد مساعد گیاهان گلخانه ‌ای را تهدید می ‌کنند. یک توری سایبان مناسب که به درستی انتخاب شده باشد، می تواند انواع گیاهان گلخانه ای را در مقابل بسیاری از شرایط نامساعد جوی و حتی محیطی محفوظ نگه دارد. 

²   استفاده در فضا های استخری:

هر جا که نیاز به آب است لزوم تدابیری برای کاهش سطح تبخیر آب احساس می‌ شود. مانند انواع استخر های تفریحی رو باز تا استخر های پرورش ماهی و جانوران آبزی که نیاز به حضور در محیط های باز دارند و لازم است تا تحت تاثیر نور خورشید قرار گیرند و در عین حال نباید که دمای آب در آنها از حد مشخصی بالاتر رود. شید گلخانه ای یک ایده کارآمد برای خلق یک تعادل دمایی عالی مناسب برای چنین فضا هایی می باشد. 

²   ممانعت از رشد گیاهان آبزی:

در امتداد نیاز به ایجاد یک تعادل دمایی در فضا های استخر مانند، لازم است تا مانع از رشد انواع گیاهان آبزی مانند جلبک ها در این آب های راکد باشیم. نور خورشید به همان اندازه که می تواند در رشد ماهی های استخر به روش پرورش ماهی مفید باشد، می ‌تواند باعث رشد سریع انواع جلبک ها نیز بشود. مثلاً در یک حوضچه تصفیه آب شهری و یا فضا های مسکونی که تحت هیچ حالتی نباید شاهد چنین گیاهانی باشیم، قاعده حذف مقدار منطقی از نور خورشید مطرح می شود. نیازی که در صورت استفاده منطقی از انواع توری سایبان تامین خواهد شد. 

²   استفاده در فضا های زیست انسانی:

به هر حال این تنها گیاهان نیستند که تحت تاثیر تابش مستقیم خورشید آسیب می بینند. انسان ها و حیوانات نیز از ماندن در تابش مستقیم آفتاب بیزار هستند. چرا که اشعه آفتاب مملو از انواع طول موج ‌های زیان آور بوده و یا اینکه باعث احساس گرما و در نهایت خلق فضا های ناخوشایند است. در مقابل قرار نیست تمامی فضا های مورد استفاده انسان ها و حتی حیوانات کاملا محصور باشند. مثلاً در ساخت انواع پارکینگ ها، نمایشگاه ها، مجتمع های  ورزشی، دامداری ها و حتی قسمتی از منازل مسکونی گاها لازم است تا با یک فضای باز مواجه باشیم. یک توری سایه بان پیشنهاد مطلوبی است که می ‌تواند ماندن در چنین محیط هایی را قابل تحمل سازد.
توری سبز گلخانه ای
  

چگونه توری سایبان را نصب می ‌کنند؟

حالا که در تشریح کاملی با انواع کاربرد ها از توری سایبان آشنا شدید، احتمالاً بخواهید تا برای فضا های بازی که دارید، از این محصول استفاده کنید. منطقی است که بخواهید آن را به طور کاملاً اصولی نصب کنید. پس باید از نصب اصولی و  البته کارآمد توری سبز گلخانه ای مطلع باشید. اگر چه هر برند سازنده توری سایبان ایده ‌های خود را در نصب محصولات خود دارد؛ اما در نهایت می‌ توان روش های نصب انواع توری سایبان را در ایده های زیر تدوین نمود.ï   نصب توری سایبان از طریق فنر و لاکینگ ها: در این ایده از پروفایل های c شکل با نام لاکینگ استفاده می ‌شود. این پروفیل ها در طول های ۵ الی ۶ متر هستند و به راحتی بر روی سازه های گلخانه ای نصب خواهند شد و در نهایت توری سایبان در داخل این پروفیل ها همراه با حضور فنر های مخصوص محکم و فیکس خواهد شد. این روش از انواع سریع، آسان، همراه با طول عمر بالایی برای نصب توری سایه انداز می باشد.ï   نصب از طریق کلیپس ها: در این ایده برای نصب انواع توری سایبان سعی در استفاده از اسکلت گلخانه برای نقش پایه استقرار توری می باشد. در این ایده از انواع کلیپس هایی که قادر هستند انواع پروفیل های نصب شده برای اسکلت گلخانه را به توری سایبان متصل سازند، استفاده می شود. مزیت این روش در عدم نیاز به نصب پایه های مجزا برای توری سایبان می باشد؛ اما در نهایت نمی توان شرایط یکدست و البته کاملا ایزوله در نصب توری سایه بان را تامین نمود. 

نکاتی در مراقبت تا نگهداری از توری سایه بان

توری سایبان به مانند یک سقف کاملاً صلب و مستحکم نیست که بتواند در برابر انواع عوامل محیطی مقاومت کند. انتخاب نامناسب و یا عدم رعایت شرایط مطلوب در نگهداری می تواند سلامت نهایی آن را تحت تاثیر قرار دهد. لذا لازم است در امر نگهداری از این تجهیز کاملاً  حساس بوده و نهایت دقت را داشته باشید. مانند اهمیت به نکات زیر در نصب توری سایبان:◊      نصب توری سایبان، عاری از هر گونه پارگی، کشیده ‌شدن، تغییر شکل و یا تغییر در ابعاد باشد.◊      به هیچ حالت نباید سطح توری در معرض تماس اجسام تیز و برنده قرار گیرد. برای این منظور احتمال هر گونه آسیب  از طریق حضور اشیای تیز مانند شاخه درختان در اطراف فضا های گلخانه ‌ای را مرتفع سازید.◊      در فصل سرد سال که لازم است تا توری سایبان را جمع آوری نموده و در فضای امن نگهداری کنید، دقت کنید که نگهداری از توری سایبان باید در محیط های خشک و به دور از حضور انواع حشرات و یا موش ها باشد.◊      در نگهداری از توری سایبان لازم است تا سطح آن را از حضور هر گونه ماده شیمیایی، انواع آفت کش ها، فلزات، نمک های فلزی و... به دور نگهدارید.◊      اگر لازم به شستشوی توری سایبان دارید، لازم است از مایع های شستشو به مقدار اندک همراه با فشار کم آب استفاده کنید. دقت کنید که آب با فشار بالا می‌ تواند سطح توری سایبان را تخریب کند. جمع بندی خرید توری گلخانه:اگر برای فضا های گلخانه ‌ای که دارید، بتوانید با هوشمندی مطلوبی آن توری سایبان مناسب با درصد سایه اندازی معقول که کاملاً مطلوب گیاهان هدف شما می باشد را تامین نمایید، مطمئن باشید که در نهایت با رشدی مقبول از گیاهان مواجه خواهید شد. در انتخاب از میان انواع توری سایبان، مدل‌ های ۳۰ و ۵۰ درصد سایه اندازی بسیار رایج است. چرا که به هر حال گیاهان به مقدار قابل توجهی از نورخورشید نیاز دارند. در مقابل انواع توری سایه انداز با اندازه های ۸۰ و ۹۰ درصدی برای محصور کردن فضا های مورد استفاده انسانی مانند اماکن ورزشی، تجاری و... استفاده می شوند.
توری سایه بان
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5