خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

توری ضد حشره

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

سابقه استفاده از توری ها و پوشش های پلیمری در کشاورزی به حدود سال ١٩٥٠ میلادی برمی گردد. امروزه اصلی ترین روش جلوگیری از خسارات تگرگ، استفاده از توری های ضد تگرگ می باشد. یکی از مشکلات اساسی گلخانه داران مبارزه با آفات گلخانه ای و استفاده از سموم شیمیایی مختلف در کنترل این آفات هست. . بدین منظور استفاده از توری ضد حشره در گلخانه ها بسیار مرسوم می باشد.استفاده از سموم در گلخانه ها با توجه به بسته بودن محیط و تنوع آفات، باعث بوجود آمدن مشکلات عمده از جمله از بین رفتن حشرات مفید گلخانه و همچنین آلودگی گیاهان و محصولات دیگر موجود در گلخانه به این سموم می گردد.برای رسیدن به فضایی مطلوب در کشت گلخانه ای لازم هست تا از تهویه مطبوع مناسبی بهره‌ مند باشیم. برای رسیدن به این منظور هر اندازه هم که بتوانیم از انواع هواساز ها استفاده کنیم، در نهایت بهترین ایده بهره مندی از هوای آزاد است. چرا که جریان مطبوعی از هوای اطراف را با صرف کمترین هزینه و انرژی خواهیم داشت؛ اما چطور می‌ توان فضای گلخانه ‌ای را به دور از دسترسی آفات مانند انواع حشره ها از حضور هوای آزاد بهره مند نمود؟ توری ضد حشره گلخانه یک ایده ساده برای نصب در فضای گلخانه ‌ای با هدف دستیابی به هوای آزاد عاری از حضور انواع حشرات می باشد. با پیشرفت تکنولوژی در انواع توری کشاورزی، اخیرا این ایده و توری مشابه نه تنها برای مقابله با تگرگ، بلکه برای مقابله با حشرات و برای جلوگیری از ورود حشرات به محدوده محافظت شده هم کاربرد دارد. نتیجه استفاده از این سیستم ها در باغات ایتالیا، برای درختان سیب، کاستن تعداد دفعات سم پاشی از حدود ١٢ مرتبه درسال به ٤ مرتبه شده می باشد، که این اتفاق نه تنها منجر به کاهش چشمگیر هزینه های تولید شده بلکه به بهبود سلامت محصول تولیدی و همچنین در امان ماندن منابع آب و خاک از سموم کشاورزی گردیده است. اکثر موارد در زمینه فروش توری ضد حشره، برای تامین چنین نیازی است. البته نصب توری ضد حشره باید به گونه ‌ای باشد که مانع از تهویه مطلوب فضای گلخانه ‌ای نباشد. در بسیاری از کشور ها نصب توری ضد حشره را یک الزام قانونی برای فضای گلخانه ‌ای تعریف کرده ‌اند. چرا که در نگاه آنها حشرات جدا از حضور آفت گونه در فضا های گیاهی می توانند ناقل انواع بیماری ‌ها نیز باشند. 

نصب توری ضد حشره و کمک به حفظ محیط زیست

 در پرورش انواع گیاهان به هیچ حالت نمی توان از حضور پررنگ انواع آفات در قامت حشرات چشم‌ پوشی کرد. گیاهان زراعی همان اندازه که برای ما خوشایند و مفید هستند، مورد توجه طیف گسترده ‌ای از حشرات نیز قرار می ‌گیرند. آنگاه است که شاهد تهاجم گسترده ‌ای از آنها هستیم. اولین ایده در مبارزه با حشرات، کشتن آنها است؛ اما کشتن حشرات تنها به شکل وسیع همراه با انواع سموم و حشره کش ها امکان پذیر می شود. از این رو همه ساله با هدف نابود کردن آفات گیاهی است که در طبیعت مقدار قابل توجهی از انواع حشره کش ها رها خواهند شد. حشره کش هایی که جدا از کشتن حشرات، خسارات سنگینی بر طبیعت و محیط زیست وارد خواهند کرد. استفاده از توری ضد حشره در فضا های گلخانه ‌ای نیاز این محیط را به استفاده از حشره کش ها به حداقل مقدار ممکن می رساند. چرا که با نصب توری حشره گیر دیگر حشره ای در فضای داخل گلخانه نمانده است تا بخواهیم با صرف حشره کش ها آنها را نابود کنیم. به این ترتیب با خرید و فروش توری ضد حشره گلخانه می توانیم بدون نیاز به داشتن حجم بالایی از حشره کش ها، گیاهان گلخانه ای خود را پرورش دهیم. این یک ایده کارآمد برای بقای محیط زیست است. همراه با نصب توری حشره گیر گلخانه هم از تهویه مناسب برخوردار شده ایم و هم تمام فضای گلخانه را از تهاجم انواع حشرات مصون نگه داشته و در عین حال در حفظ و بقای محیط زیست اطراف خود گامی موثر برداشته ایم. 

شرایط ساخت در نصب توری ضد حشره

 توری ضد حشره را با هدف ممانعت از ورود انواع حشرات مضر در فضای گلخانه ‌ای استفاده می کنند. لیکن لازم است تا شرایط ساخت آن با در نظر گرفتن نوع حشراتی که نمی ‌خواهیم وارد فضای گلخانه شوند، باشد. درک این نکته از مهمترین مقدمات در امر فروش توری ضد حشره می باشد. مثلا ممکن است برای محافظت از یک گیاه خاص لازم باشد تا از ورود حشره ای خاص ممانعت شود؛ اما توری حشره گیر گلخانه ‌ای که تهیه کرده ایم، هیچ حالت مناسب برای مقابله با حشره مذکور نباشد. عمدتاً از توری ضد حشره با نام توری آنتی تریپس نیز یاد می شود. چرا که عمده هدف از نصب توری حشره گیر، تقابل با حشره تریپس می‌ باشد. از طرفی لازم است تا نصب توری ضد حشره به هیچ حالت ممانعتی برای جریان هوای آزاد در فضای گلخانه نداشته باشد. این موضوعی جدی است. در صورت نصب اشتباه و یا طراحی نامناسب توری ضد حشره و اختلال در جریان هوای طبیعی در فضای گلخانه قاعدتاً این احتمال وجود دارد که نتوانیم از رشد کامل گیاهان خود بهره ‌مند شویم. یک موضوع دیگر در ساخت توری ضد حشره، میزان مقاومت آن در برابر تابش نور خورشید می باشد. از آنجا که عمده فضای نصب توری حشره گیر گلخانه بر سطح دیوار ها و گاهاً سقف گلخانه است، در اکثر زمان ها از روز تمام فضای توری در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار خواهد گرفت. از این رو ساخت غیر اصولی در توری ضد حشره آن را کاملاً مستعد پوسیدگی و خراب شدن در برابر تابش مستقیم نور خورشید خواهد نمود. برای تقابل با این مشکل توری ضد حشره را از فیبر های تکی همراه با پوشش پلی اتیلن می ‌سازند. عموما در ترکیبات ساخت توری ضد تریپس و توری ضد حشره از افزودنی های آنتی یووی استفاده گردیده و علاوه بر آن عبور نور میسر می باشد.با توجه به نوع و اندازه آفات و حشرات نصب توری ضد حشره یا توری ضد تریپس یکی از عوامل مهم محسوب می شود.در متن ذیل موارد مربوط به صورت تیتر وار گفته شده است که در ادامه مفصل در رابطه با آن ها صحبت خواهیم داشت. در نصب توری ضد حشره باید موارد زیر را در نظر داشت: • اندازه حشره و نوع آن• انتخاب توری ضد حشره مناسب• نصب اتاق ایزوله• برای جابجایی و چرخش جریان هوای گلخانه باید طراحی توری ضد حشره مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد.برای کاشت باید از ماده گیاهی سالم و بدون آفت استفاده نمود و از ورود گیاهان آلوده به گلخانه جلوگیری شود.باید از سیستمهای کنترل برای تشخیص احتمالی ورود حشره تریپس ورشد آفات استفاده کرد .نکته نهایی در ساخت توری ضد حشره، قابلیت بالای آن در عبور نور خورشید است. به هر حال جدا از تامین هوای آزاد در فضای گلخانه لازم است تا سطح قابل قبولی از نور خورشید نیز در دسترس گیاهان گلخانه ‌ای ما قرار گیرد. توری آنتی تریپس که همان توری حشره گیر است را با درصد عبور نور بالایی تهیه می ‌کنند. البته در ساخت این توری ها از افزودنی ‌های ضد UV بهره مند هستند. این افزودنی ها کمک می کنند تا مقدار قابل توجهی از طول موج های زیان آور نور خورشید حذف شوند. با این همه تفصیل در نهایت طرح ساخت یک توری ضد حشره مرغوب به گونه ‌ای است که بتواند مانع از ورود حشرات شده و در عین حال ممانعتی از ورود جریان هوا و نور خورشید نداشته باشد، مادامیکه با ساخته شدن از متریال های مقاوم می تواند برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

توری ضد حشره

 

نکات کلیدی هنگام نصب توری ضد حشره

 □       نوع حشره را در نظر بگیرید: در نصب توری ضد حشره لازم است تا متوجه انواع حشرات هدف باشید. حشراتی که می توانند در قامت یک آفت گیاهی باشند، تعداد متعددی دارند و هر کدام از آنها در سایز های مختلفی حضور دارند. در مقابل هنگام کاشت گیاهان زراعی با انواع محصولات کشاورزی مواجه هستیم که هر کدام محبوب حشره هایی خاص هستند. لذا لازم است تا با کاشت نوع گیاهان در فضا های گلخانه ‌ای و شناسایی حشرات متخاصم آنها، توری ضد حشره مناسب را تهیه کرده و در فضای گلخانه نصب کنیم. □       تحلیل مناسب سازه گلخانه برای رسیدن به حداکثر تهویه ممکن: در نصب توری ضد حشره قرار نیست تا تمام دیواره های گلخانه را باز کرده و یک توری حشره گیر نصب کنیم؛ بلکه لازم است تا با تحلیل کامل سازه گلخانه و نصب چند توری ضد حشره مناسب، شرایط تهویه مطلوب را ایجاد کرد. گاهی می توان با یک تحلیل خوب از سازه گلخانه با نصب کمترین مقدار از توری ضد حشره، حداکثر جریان هوای مطبوع را حاصل آورد. به این ترتیب با کم کردن احتمال تهاجم حشرات، در صرف هزینه‌ ها نیز صرفه جویی کرده ‌ایم. □       از عدم حضور حشرات متخاصم در فضای داخل گلخانه اطمینان داشته باشیم: هدف نهایی از نصب توری ضد حشره آن است که مانع از ورود حشرات متخاصم شود؛ اما ضرورت دارد تا قبل از نصب از عدم حضور این حشرات در فضا های داخلی گلخانه نیز اطمینان حاصل کنیم. یکی از بهترین ایده ها، کاشت گیاهان سالم و عاری از آفات می باشد. □       فضای گلخانه باید از اتاق ایزوله برخوردار باشد: وقتی می‌ خواهیم با نصب توری ضد حشره مانع از ورود هر نوع حشره متخاصمی باشیم، منطقی است که باید هر رفت و آمدی در فضای گلخانه نیز تحت نظارت قرار گیرد. لذا باید فضای گلخانه همراه با اتاق ایزوله باشد. در این اتاق ایزوله می توان مدیریت کاملی بر هر ورود و خروج از گلخانه حاصل آورد. □       حضور سیستم های کنترل دائمی در فضای گلخانه: در نظر داشته باشید که یک گلخانه مرکز پرورش گیاهان باارزش است که درصورت تهاجم آفات به سرعت تخریب خواهند شد. لذا در صورت خرابی و یا ناکارآمد شدن توری ضد حشره نیز باید فکر جامعی برای تقابل سریع با انواع آفات و حشرات متخاصم داشته باشیم. از این رو باید همزمان همراه با حضور توری ضد حشره از تجهیز نمودن فضای گلخانه به یک سیستم کنترل دائمی دفع آفات اطمینان حاصل کرده باشیم. 

حشراتی که می توانند در قامتی متخاصم باشند

 دنیای اطراف ما پر است از انواع حشرات ریز و درشتی که حضور آنها برای تداوم زندگی ما ضروری هستند. حتی همین گیاهانی که پرورش می ‌دهیم، برای تکمیل دوره باروری خود نیاز به حضور پررنگ انواع حشرات مفید دارند.در واقع نمی‌ توان حشره خاصی را به تنهایی در قامت یک آفت معرفی کرد. آفت زمانی حادث می‌ شود که جمعیت حشره ای گیاه خوار از حد معقولی خارج شده و در این هنگام با سیل تهاجم حشراتی مواجه می ‌شویم که همگی می ‌خواهند از گیاهی خاص تغذیه کنند. به این ترتیب لیست بلند بالایی از حشرات که مستعد تبدیل شدن به آفات گیاهی هستند، مطرح می ‌شود. برخی از این حشرات که بسیار متداول هستند و تقریباً هر فضای گلخانه ‌ای باید در تقابل با آنها باشد، به قرار زیر می باشند. همانطور که گفته شد توری ضد حشره گلخانه مانعی برای خروج حشرات مفید گلخانه که در امر گرده افشانی دخیل هستند می باشد .در واقع در ساخت و تولید توری ضد حشره و توری ضد تریپس ، علاوه بر امکان عبور نور ، از افزودنی های آنتی یووی استفاده می گردد.در مورد نصب توری ضد حشره یا توری ضد تریپس توجه به نوع و اندازه آفات و حشرات از موارد مهم در انتخاب و خرید توری می باشد.آفت تریپس عامل گسترش تقریبا ۲۵ نوع ویروس در گیاهان گلخانه ای به حساب می اید  ، به هیمن دلیل استفاده از توری ضد تریپس و توری ضد حشره ، با پیشگیری از گسترش این آفات ، موجب به عدم استفاده از سموم شیمیایی می گردد و در سلامت گیاه و محصول تولیدی نقش مهمی ایفا می کند . -    تریپس: از جمله حشرات کوچک و بسیار مخرب در فضا های گلخانه ‌ای است. تقابل با آنها از طریق نصب توری ضد حشره تا جایی است که نام این توری ها را با عنوان توری آنتی تریپس یاد می کنند. لازم است تا حداکثر اندازه خانه ها در توری آنتی تریپس با در نظر گرفتن طول ۲۱۵ میکرون در کنار عرض ۲۶۵ میکرون حشره باشد. هر اندازه ای بیشتر از این نمی تواند در مقابل تهاجم تریپس دوام آورد. برای این منظور توری با خانه های کوچکتر از قطر ۱۲ میلیمتر مناسب برای تقابل با تریپس می باشد.-    مگس سفید: از دیگر آفات در فضا های گیاهی که به شدت تحت تاثیر آن هستند، مگس سفید است. مگس سفید در دو نوع دیده می شود. نوع اول با طول بدنه ۲۴ میکرون در کنار عرض بدنه ۵۶ میکرون می باشد.مدل دوم اندکی بزرگتر در حدود ۲۸ الی ۷۰ میکرومتر در طول و عرض، اندازه خواهد داشت. برای انتخاب توری ضد حشره مناسب که بتواند با تهاجم مگس سفید مقابله کند، لازم است تا حداکثر قطر خانه ‌ها برابر با ۲۴ میلیمتر قطر در نظر گرفته شود. از این رو عموما توری با مش 10´20 نخ در هر سانتیمتر مربع استفاده می‌ شود. اندازه های دیگر اگر چه می ‌توانند تاثیر بهتری در جلوگیری از ورود مگس سفید داشته باشند؛ اما مانع از تهویه مناسب گلخانه خواهند شد. مانند استفاده از توری مش 12´24 نخ در سانتیمتر مربع با قطر های ۲۴ میلیمتر که تا ۳۵ درصد از ظرفیت تهویه می ‌کاهند. 

مشخصات در هنگام خرید توری ضد حشره

 وقتی قصد تهیه توری ضد حشره دارید، لازم است تا آن را در مشخصه هایی کاملا منطبق با آنچه می خواهید تهیه کنید. در غیر این صورت توری توان مقابله با ورود حشرات متخاصم را نخواهد داشت. مشخصاتی که در هنگام خرید توری ضد حشره باید در نظر بگیرید، به قرار زیر هستند. -         اندازه سوراخ های توری به میلیمتر برای تشخیص حشراتی که نمی‌ توانند از آن عبور کنند.-         قطر نخ های تار و پود در ساخت توری برای آنکه متوجه باشیم توری تا چه اندازه بر شرایط تهویه مطبوع تاثیرگذار است و باعث کاهش آن خواهد شد.-         میزان مقاومتی که توری در مقابل جریان هوا از خودش نشان خواهد داد.-         توری ضد حشره تا چه اندازه می ‌تواند نور خورشید را از خود عبور دهد و یا آنکه آن را منعکس کند.-         میزان جذب گرد و غبار و یا دیگر آلاینده ‌های محیطی توسط توری ضد حشره تا چه اندازه می باشد.-         توری ضد حشره تا چه مقدار می ‌تواند در مقابل تابش مستقیم آفتاب مقاومت کند.-         مشخصات مکانیکی مانند نحوه اتصال تا اندازه توری ضد حشره چه مقدار می باشد. همان طور که می ‌بینید نکات بسیاری در کار انتخاب انواع توری ضد حشره دخیل هستند. نکاتی که هر کدام می توانند زمینه های متعددی در انتخاب شما فراهم آورند. در این بین اگر چه اندازه خانه های توری ضد حشره برای تقابل با ورود انواع حشرات اهمیت دارد؛ اما هرگز نباید از قابلیت جریان دهی هوا تا نحوه نوردهی امن توری ها غافل شوید. 
توری ضد حشره
 

انواع ایده ها در طراحی توری ضد حشره

 توری ضد حشره قرار است در دیواره های جانبی انواع گلخانه ها نصب شود. این دیواره ها می توانند در سقف و یا دیوار گلخانه و یا ترکیبی از هر دو باشند. ساختار گلخانه است که مشخص می ‌کند، کدام یک از این فضا ها برای نصب توری ضد حشره مناسب تر هستند. لکن ممکن است نیاز باشد تا توری ضد حشره را در فضا های متنوع و تحت شرایط گوناگونی نصب کنیم. در این حالت است که لاجرم نیاز به ایده های متنوع در طراحی انواع توری ضد حشره داریم. o       توری ضد حشره که به شکل نصب ثابت است و از ساده ترین ایده ها در طراحی این تجهیز می باشد. این مدل ها غالباً با الگوی نصب در سقف گلخانه ها مطرح می ‌شوند.o       توری ضد حشره با حالت پنجره بازشو گلخانه ‌ای که اگر چه طراحی مطلوبی دارد؛ اما در کاهش سطح تهویه گلخانه تا ۵۰ درصد نیز تأثیرگذار خواهد شد.o       توری ضد حشره با طرح‌ های دریچه سقفی، پنجره جانبی، جلو دهنده گلخانه ‌ای و یا ترکیبی از هر کدام از این موارد که می توانند کاربرد های متنوعی داشته باشند، می باشد.در کاشت گلخانه ‌ای کشاورز حرفه ‌ای می ‌داند که یک حشره مزاحم به راحتی می تواند در بستر مطلوب گیاهان گلخانه ‌ای تکثیر پیدا کند. لذا نفوذ تنها یک حشره هم خطرآفرین خواهد شد. از این رو است که حرفه ای ها همواره نصب توری ضد حشره را جدی می گیرند و در همه حال از سلامت کامل آن اطمینان حاصل می کنند. برای پوشش سطح گلخانه ای نیاز است تا از مقدار بسیار توری حشره گیر استفاده کنیم. در چنین مواقعی لیست قیمت توری ضد حشره برای بسیاری از صاحبان گلخانه ها نگران کننده خواهد شد. اگر چه لیست قیمت توری ضد حشره در مدل های گوناگون آن رقم اندکی نخواهد شد، اما با یک بار هزینه و نصب برای چندین سال کافی است.لذا می تواند در مصرف انواع سموم نباتی در طول سالیان متمادی صرفه جویی کند. اتفاقی که می تواند در دراز مدت منافع اقتصادی خود را نشان بدهد. 

توری پلیسه تک فریم و دبل فریم

 جدیدترین و کارآمد ترین سیستم توری محافظ ورود حشرات در جهان توری پلیسه می باشد. در این سیستم یک قاب مجزا از پنجره بر روی قاب پنجره یا درب نصب شده و از اطراف به طور کامل با استفاده از نوار مویی تعبیه شده که با این طراحی عمل محافظت در برابر ورود حشرات صورت می گیرد. همانطور که میدانید مکانیزم حرکتی سیستم توری پلیسه بسیار ساده و دارای قابلیت اطمینان و عملکرد بالایی می باشد به همین جهت تور پلیسه شده با استفاده از یک سیستم نخ کشی دقیق به صورت افقی حرکت نموده و امکان باز و بسته شدن توری را آسان می کند. با توجه به اینکه حرکت توری پلیسه در داخل قاب توری اناج می پذیرد این حرکت مجزا از پنجره یا درب می باشد ، لذا محافظت حداکثری در برابر ورود حشرات به بهترین شکل انجام می شود ، به همین دلیل انتخاب این مدل توری از بهترین موارد خواهد بود. 
توری ضد حشره
توری ضد حشره
توری ضد حشره
   
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5