خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تیلر کشاورزی راتو (Rato)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

تیلر نوعی تراکتور باغی است در ابعادی کوچک‌تر، که تقریباً تمام قابلیت‌های تراکتور را در مقیاسی کوچک‌تر دارد و در عملیات کاشت، داشت، برداشت استفاده می‌گردد. در زمین‌های کوچک و بین درختان، تیلر دارای کارایی بسیار بالایی می‌باشد. دسته تیلر مانند موتورسیکلت و به‌راحتی توسط فرد قابل جابجایی و حرکت است و در برخی مدل‌ها فرد بر روی صندلی که به تیلر کوپل شده می‌نشیند و آن را هدایت می‌کند. آماده‌سازی خاک‌های موجود در زمین‌های کشاورزی همیشه یکی از موضوعات مهم در تولید هر محصولی می‌باشد. علت این امر این است که اگر می‌خواهیم محصولی توانمند را بر روی خاک زمینی کاشته و بارآوریم؛ باید پیش از هر اقدامی خاک مکان موردنظر را با استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی برای کشت زمین آماده کنیم. این اقدام درگذشته شخم‌زنی نام داشت که البته امروزه نیز از همین نام استفاده می‌کنند. با این تفاوت که شخم‌زنی زمین‌های کشاورزی امروزه تفاوت‌های بسیاری با شخم‌زنی در دوران گذشته دارد. علت این امر این است که ابزارهای مناسب برای این عملیات موتوری شدند و می‌توان با استفاده از آن‌ها با بالاترین سرعت ممکن و بیشترین کیفیت زمین را شخم زده و برای کشت محصولات آماده کرد. یک نمونه کارآمد از این ابزارها تیلر کولتیواتور راتو می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان سطح زمین‌های وسیع زراعی را به‌راحتی و با بیشترین سرعت زیرورو کرد. در این مقاله قصد داریم این محصول پرکاربرد را معرفی کرده و به بررسی بیشتر آن بپردازیم. 

معرفی محصول تیلر کولتیواتور راتو

 ماشین تیلر کولتیواتور بیشتر برای زیر و رو کردن سطح خاک و نرم کردن آن مورداستفاده قرار می‌گیرد. این محصول توانایی بالایی دارد و از پس وظایف متنوعی که در زمین‌های کشاورزی وجود دارند برمی‌آید. به‌طورکلی اگر قصد دارید خاک زمین‌های زراعی موردنظر خود را آماده کنید و درعین‌حال می‌خواهید یک کشاورز هوشمند باشید؛ حتماً به تیلر کولتیواتور راتو نیاز پیدا خواهید کرد. برند راتو برندی خوش‌نام می‌باشد و نشان از یک برند بین‌المللی استرالیایی دارد. این برند محصول کمپانی جهانی می‌باشد که دامنه تولیدات آن در مناطق جنوب شرقی آسیا و خصوصاً کشورهایی مانند استرالیا، نیوزلند و چین می‌باشد. این برند ممتاز از سال ۲۰۰۷ فعالیت خود را آغاز کرد و تا امروز توانسته است عرصه‌های بسیاری از بازارهای جهانی را فتح کند. این محصول پرکاربرد ساخت کشور چین می‌باشد که قدرت موتور آن معادل ۵.۲۵ است حجم موتور این دستگاه نیز ۲۰۸ بوده و موتور آن چهارزمانه و هوا خنک می‌باشد. همچنین تیلر کولتیواتور ۲۴ تیغه دارد و تعداد دنده‌های آن ۲ عدد می‌باشد که شامل یک‌دنده جلو و یک‌دنده عقب است. این محصول پرکاربرد ۵۶ کیلوگرم بوده و عرض کار آن ۳۰،۵۶ و ۸۲ می‌باشد. در ادامه مقاله می‌خواهیم بیشتر با این محصول یعنی تیلر کولتیواتور راتو آشنا شویم. 

ویژگی‌های فنی محصول تیلر کولتیواتور راتو

 تیلر کولتیواتور راتو طراحی قدرتمند و ارگونومیکی دارد. این دستگاه بسیار باکیفیت ساخته‌شده است و مانند هر محصول دیگری ویژگی‌های فنی منحصربه‌فرد خود را دارد که برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 
 1. فرمان: دستگاه تیلر کولتیواتور راتو مجهز به یک فرمان می‌باشد.
 2. در این دستگاه دو سوئیچ برای خاموش و روشن کردن دستگاه تعبیه‌شده است.۳
 3. همچنین در این دستگاه اهرمی وجود دارد که عمق شخم‌زنی را کنترل می‌کند که این مقدار معادل با یک میل کششی می‌باشد.
 4. این دستگاه مجهز به کاوری است که وظیفه آن محافظت از دستگاه می‌باشد.
 5. تیغه‌های روتیواتور نیز بخشی از این ماشین می‌باشد.
 6. این دستگاه پرکاربرد موتوری بنزینی دارد که در کنار گیربکس قرارگرفته است. موتور دستگاه تیلر کولتیواتور راتو احتراقی بوده و بنزینی می‌باشد. این موتور مجهز به کارتل روغن است و همچنین سیستم روغن رسانی دارد. هواکش موجود در اکثر مدل‌های تیلر کولتیواتور امروزی اتومات می‌باشد که گاز به‌صورت دستی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
 7. از دیگر اجزای این تیلر کولتیواتور، دستگیره‌های کلاچ و گاز می‌باشد.
 8. برای تنظیم عمق شخم‌زنی در دستگاه تیلر کولتیواتور راتو یک اهرم کنترل تعبیه‌شده است که این اهرم به‌آسانی می‌تواند عمق سطح خاک را تحت کنترل داشته باشد. توجه داشته باشید که هرگاه عمق اهرم افزایش پیدا کرد؛ عمق شخم‌زنی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 9. گیربکس: در ساخت تیلر کولتیواتور راتو برای انتقال نیروی تولیدشده توسط موتور از یک گیربکس کتابی که ۲ یا ۴ دنده دارد استفاده می‌شود. البته در بعضی از مدل‌های تیلر گیربکس دنده‌عقب نیز دارد. گیربکس این دستگاه معمولاً تک‌محور بوده و برای تعویض دنده‌ها در آن از قطعه تقسیم دنده استفاده می‌شود. همچنین جنس گیربکس این دستگاه آلومینیوم بوده و جنس دنده‌های آن فولادی می‌باشد.
 10. شاسی دستگاه تیلر کولتیواتور راتو دو محور شبیه به هم دارد که هر دو در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و توسط یک صفحه فلزی به هم وصل شده‌اند. موتور دستگاه در قسمت جلویی شاسی و گیربکس و در زیر موتور تیلر تعبیه‌شده است. در انتها نیز دسته‌فرمان تیلر کلتیواتور قرار دارد که گاز و کلاچ دستگاه بر روی آن قرار می‌گیرد. به‌طورکلی شاسی این محصول بر روی دوچرخ مقابل هم و بر روی یک محور یکسان حرکت می‌کند.
 
تیلر کشاورزی راتو (Rato)

انواع مدل‌های تیلر راتو

 تیلر کولتیواتور راتو نیز مانند سایر محصولات انواع مختلفی دارد که در این قسمت قصد داریم به معرفی دو مدل پرکاربرد این محصول پرداخته و هر یک را به‌طور کامل موردبررسی قرار دهیم. 
 1. تیلر کولتیواتور راتو مدل تسمه‌ای: نخستین ایده برند راتو در ساخت یک تیلر کولتیواتور بنزینی، کلاسیک بود. این دستگاه وظیفه انتقال نیرو از موتور بنزینی به شفت تیغه‌های گردان دستگاه را بر عهده دارد که این انتقال نیرو توسط یک تسمه ساده موجود در دستگاه تیلر کولتیواتور راتو صورت می‌گیرد. این تسمه می‌تواند به‌خوبی سرعت موتور بنزینی را کنترل کند. این نوع تیلر شخم‌زن راتو قدرتی معادل ۷ است بخار دارد که همراه با یک سیستم استارت هندلی و تحت لیسانس کشور استرالیا تولید و عرضه‌شده است. دستگاه تیلر شخم‌زن تیغه‌هایی دارد که عرض آن‌ها بین ۶۰ تا ۸۵ سانتی‌متر می‌باشد. همچنین با استفاده از این دستگاه پرکاربرد در بطن کارمی تواند عمق کاری ۱۰ الی ۲۵ سانتی‌متر از خاک را به‌راحتی کندوکاو کرد. توجه داشته باشید که استفاده از این دستگاه برای رسیدن به اهداف شخم‌زنی درصدهای بالا از نیازهای کشاورزی بسیار مناسب می‌باشد.
 2. تیلر کولتیواتور راتو مدل گیربکسی: دومین مدل تیلر کولتیواتور 7 اسب  بنزینی راتو، مدل گیربکسی آن می‌باشد. به بیان ساده‌تر برای رسیدن به هدف انتقال نیرو در این دستگاه از یک سیستم گیربکس استفاده‌شده است. همچنین گیربکس این دستگاه مجهز به شفت مستقیم می‌باشد که می‌تواند کنترل سطح بالایی بر قدرت و سرعت کاری موتور بنزینی حاصل کند. همچنین توجه داشته باشید که تمام دستگاه در یک سازوکار مکانیکی بسیار مطمئن کار می‌کند. تیلر کولتیواتور راتو مدل گیربکسی یک موتور بنزینی قدرتمند دارد که مانند مدل قبلی ۷ اسب بخار است.
 توجه داشته باشید که راه‌اندازی این موتور بنزینی به کمک یک سیستم هندلی تأمین می‌شود. مدل گیربکسی این محصول فوق‌العاده نسبت به مدل قبلی قابلیت‌های بالاتری در تأمین قدرت و انتقال باراندمان بالا دارد. پس با توجه به مطالبی که گفته شد می‌توان نتیجه گرفت که این محصول می‌تواند با ضریب کارکرد بالاتری نسبت به نوع تسمه آن کار کند. همچنین می‌تواند به‌راحتی قدرت حاصل از موتورهای بنزینی را به سمت تیغه‌های گردان دستگاه تیلر کولتیواتور منتقل کند. همچنین بهتر است بدانید که ظرفیت کاری این دستگاه را می‌توان به مقدار قابل‌توجهی افزایش داد. مطالب گفته‌شده در عرض کاری ۸۰ الی ۶۰ سانتی‌متری مدل گیربکسی از تیلر راتو است. شباهت این مدل با مدل تیلر کولتیواتور تسمه‌ای این است که هر دو با عمق کاری ۱۰ الی ۲۵ سانتی‌متر کار می‌کنند. توجه داشته باشید که سیستم گیربکسی نسبت به تسمه‌ای به‌مراتب سنگین‌ترمی باشدکه علت این امر وجود سیستم گیربکسی در تیلر کولتیواتور راتو می‌باشد. وزن این محصول حدوداً برابر با ۸۵ کیلوگرم است که این مقدار تقریباً ۲۰ کیلوگرم بیشتر از تیلر کولتیواتور تسمه‌ای است. 

علت استفاده از تیلر کولتیواتور ؟

 برای هوادهی خاک زمین‌های کشاورزی و همچنین آمادگی بستر خاک جهت کشت و کود دهی نیاز است که خاک‌ورزی انجام شود.یکی دیگر از علل استفاده از تیلر کلتیواتور ، وجود علف‌های هرز است. بعد از کاشت و کود دهی به زمین و رشد گیاه معمولاً علف‌های هرز در سطح زمین شروع به رشد می‌کنند. یکی از راه‌های از بین بردن علف‌های هرز شخم زدن این علف‌ها می‌باشد. عملاً با کنده شدن علف‌های هرز ، ضعیف شدن ریشه‌ها و همچنین عدم فتوسنتز گیاهان به علت زیر رو شدن برگ‌ها و رفتن به زیرخاک، عملیات مقابله با علف‌های هرز صورت گرفته است. همچنین برخلاف روش‌های مختلف تمیز کردن سطوح خاک از موجودات موزی و همچنین گیاهان زائد که به‌مانند قرار دادن طعمه عمل می‌کنند. با خاک‌ورزی به‌وسیله تیلر کولتیواتور سطوح عاری از تمام این مشکلات خواهد شد.کولتیواتور های دندانه‌دار معمولاً به‌صورت گاوآهن می‌باشند اما عملکرد مشابهی دارند. این کولتیواتور ها با اهداف دیگری طراحی‌شده‌اند. 

کاربرد دستگاه تیلر کولتیواتور راتو

 ماشین تیلر کولتیواتور راتو کاربردهای بسیاری دارد که مهم‌ترین آن زیرورو کردن خاک می‌باشد. اما توجه داشته باشید که این کار تنها کاربرد این محصول نیست. همان‌طور که می‌دانید در یک زمین کشاورزی با طیف بزرگ با فعالیت‌های سنگینی روبرو هستیم. هرکدام از این فعالیت‌ها زمان و انرژی قابل‌توجهی را از فرد کشاورز خواهند گرفت. برای نمونه می‌توان به عملیاتی مانند پمپاژ آب، نهر کنی، حمل بار و .... اشاره کرد که این عملیات همیشه در زمین‌های زراعی وجود دارند. البته توجه داشته باشید که در دنیای پیشرفته امروز، کشاورزی بسیار مدرن و ماشینی شده است و برای انجام بسیاری از این فعالیت‌ها ماشین‌های موتوری ابداع‌شده و به کمک کشاورز می‌آیند. توجه داشته باشید که داشتن چند نوع ماشین برای کارهای متفاوت کشاورزی امری منطقی به نظر نمی‌آید. به‌جای استفاده از چند ماشین برای فعالیت‌های مختلف زمین‌های زراعی بهتر است از یک ماشین همه‌کاره استفاده کنید. ماشین تیلر کولتیواتور راتو محصولی است که می‌توان با آن فعالیت‌های متعدد و متفاوت شخم‌زنی و زراعی را به‌راحتی انجام داد. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به بررسی کاربرد ماشین تیلر کولتیواتور راتو پرداخته و هر یک را موردبررسی قرار دهیم. 
 1. با استفاده از تیلر کولتیواتور راتو می‌توان به‌راحتی سطح خاک‌های سخت را شکافت و برای آماده‌سازی خاک در انتهای عملیات کود دهی، سطح خاک را بر هم زد.
 2. با استفاده از این دستگاه پرکاربرد می‌توان برای انتقال آب، نهر کنی کرد.
 3. از این ماشین تیلر می‌توان به‌عنوان پمپ آب سیار بهره برد.
 4. از تیغه‌های دروگر تیلر کولتیواتور راتو می‌توان برای برداشت بسیاری از محصولات علفی شکل کشاورزی بهره‌مند شد.
 5. درنهایت می‌توان از این ماشین قدرتمند در سطح مزرعه و دیگر فضاها برای حمل انواع بارها استفاده کرد.
 6. برای کود دهی به خاک به اختلاط خاک با کود نیاز است و برای این کار به دستگاهی احتیاج می‌باشد که تیغه‌های پهن و کوتاهی داشته باشد. تیلر کولتیواتور راتو وظیفه انجام این عملیات را در زمین‌های زراعی بر عهده دارد.
 7. با استفاده از این ماشین قدرتمند می‌توان سطح خاک را برهم زد که به‌اصطلاح به این کار سله کشی می‌گویند.
 8. همچنین می‌توان با استفاده از این محصول پرکاربرد خاک برهم‌خورده را با کودهای شیمیایی یا کمپوست های گیاهی و حیوانی به‌خوبی مخلوط کرد.
 9. می‌توان با استفاده از دستگاه تیلر کولتیواتور راتو ریشه را تا بذر علف‌های هرز از عمق خاک زمین‌های زراعی حذف کرد.
 
تیلر کشاورزی راتو (Rato)

مزایای ماشین تیلر کولتیواتور راتو

 ماشین تیلر کولتیواتور راتو مزایای بسیاری دارد که باعث شده است مردم بسیاری از سراسر جهان آن را تهیه‌کرده و در کارهای کشاورزی و زراعی خود از آن استفاده کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای این ماشین پرکاربرد پرداخته و هر یک را موردبررسی قرار دهیم. 
 1. می‌توان با استفاده از تیلر بنزینی راتو انواع فعالیت‌های جاری در زمین‌های کشاورزی و زراعی را سامان بخشید.
 2. قیمت این ماشین پرکاربرد با توجه به سطح توانایی بالای آن مناسب می‌باشد.
 3. از ویژگی‌ها و مزیت‌های قابل‌توجه در طرح ساخت تیلر کولتیواتور را تو می‌توان به توانمندی این ماشین در تنظیم عمق شخم‌زنی اشاره کرد.
 

مشخصات فنی انواع تیلر کولتیواتور

 تیلرها متشکل از یک شاسی و یک موتور و دوچرخ می‌باشد که انواع آن به شرح زیر می‌باشد: معمولاً موتورهای تیلر کلتیواتور به‌صورت پیش‌فرض بر اساس قدرت در این دسته‌ها قرار می‌گیرند.5 تا 6 اسب بخار7 اسب بخار9 تا 10 اسب بخار12 اسب بخار2. تیلرهای باغی بافرمان ثابت یا بافرمان متحرک3. تیلر کشاورزی با انتقال قدرت به‌صورت گیربکسی یا به‌صورت تسمه‌ای 4. تیلر کشاورزی دارای سیستم دنده‌ای متفاوت هستند که به شرح زیر می‌باشد : یک‌دندهدو دنده ( یک‌دنده جلو ، یک‌دنده عقب )سه دنده ( دو دنده جلو ، یک‌دنده عقب )چهار دنده ( دو دنده جلو ، دو دنده‌عقب )شش دنده ( سه دنده جلو ، سه دنده‌عقب )هفت دنده ( چهار دنده جلو ، سه دنده‌عقب ) 5. چرخ‌های تیلرهای کشاورزی به شرح زیر می‌باشند : 400 در 8400 در 10500 در 10500 در 12 

نحوه استفاده از تیلر کولتیواتور راتو

 در هنگام استفاده از محصول تیلر راتو 7 اسب مانند هر محصول دیگری باید اصولی را رعایت کرد. برای استفاده بیشتر از این تیلر و برای این‌که در مصارف مختلف و متنوع مزارع بتوان از این محصول استفاده کرد؛ ادواتی را بر روی آن نصب می‌کنند که در این قسمت قصد داریم به معرفی آن‌ها پرداخته و هر یک را موردبررسی قرار دهیم. 
 1. تیغه‌های این محصول باهدف خاک‌برداری همراه این دستگاه وجود دارد که این تیغه‌ها قابلیت شخم‌زنی عمیق و نیمه عمیق در سطح زمین رادارند. این تیغه‌ها را می‌توان به ترتیبی کم یا زیاد کرد. همچنین افزودن این تیغه‌ها از سمت چپ یا راست می‌تواند عرض کاری تیغه در کارکرد تیلر کولتیواتور راتو را افزایش دهد.
 2. همچنین تیغه‌های مخصوصی برای عملیات نهر کنی طراحی‌شده است که در مدل‌های ساده و قابل تنظیم عرضه می‌شوند. توجه داشته باشید که در مدل قابل تنظیم می‌توان به‌راحتی عرض و حتی عمق آن را هم تنظیم کرد.
 3. از متعلقات دیگر همراه تیلر کولتیواتور شخم‌زن راتو راتو می‌توان چرخ خاک‌ورزی را نام برد. از این طریقه خاک‌برداری در زمین‌های مرطوب مثل مزارع شالی‌کاری یا گلخانه‌ها خیلی استفاده می‌شود و کاربرد بسیاری دارند. همچنین از این تیغه‌ها برای عملیات بسیاری مانند کلوخ شکنی، نرم کردن خاک و دیگر عملیات کشاورزی و زراعی استفاده می‌شود.
 

نحوه انتخاب تیلر مناسب

 تیلر باغی از پرکاربردترین و عمومی‌ترین ادوات کشاورزی است که به علت مکانیزم نسبتاً ساده‌اش، طراحان و سازندگان دربرند های مختلفی اقدام به تولید و عرضه آن در سراسر جهان نموده‌اند. سطح کیفیت موتور و لوازم و قطعات جانبی، توان و قیمت دستگاه از عامل اصلی در انتخاب تیلر مناسب می‌باشد. به دلیل تنوع بالای این محصول و عدم شناخت کافی مصرف‌کنندگان و کشاورزان، بخشی از عرضه‌کنندگان اقدام به تولید محصولات نامرغوب باقیمت پایین می‌نمایند که درنهایت نارضایتی کشاورزان را به خاطر صرف هزینه‌های مضاعف و عدم کارایی به همراه دارد. در این راستا شرکت فارم صنعت با در نظر داشتن اصول ایمنی و ارگونومیکی و همچنین مباحث تخصصی مکانیک خاک زمین‌های کشاورزی ایران، اقدام به عرضه محصولاتی باکیفیت بالا با مناسب‌ترین قیمت جهت کسب حداکثر رضایت مشتریان عزیز نموده است. 

قیمت کولتیواتور بنزینی

 برای فروش کولتیواتور بنزینی بهترین راه مراجعه به نمایندگی تیلر راتو می باشد. درزمینهٔ فروش شخم‌زن راتو، قیمت تیلر شخم‌زن راتو بسیار مهم می‌باشد که نسبت به کارایی بسیاری که دارد مناسب می‌باشد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5