خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

آماده سازی خاک در مقدمات هر پروسه زراعی قرار دارد. البته این مرحله مقدماتی یک گام اصلی و کاملاً کلیدی برای کاشت هر نوع محصول زراعی محسوب می‌شود. زیرا هر محصول زراعی قرار است بر سطح خاکی که از هر نظر کاملا آماده شده است، کاشته شود تا در حضور یک خاک نرم و غنی از انواع ترکیبات معدنی به بار بنشیند. خاک ورزی مقدمه‌ای کلیدی در دنیای کشاورزی است و برای این منظور انواع تکنیک ها تا ابزارهای زراعی را ابداع کرده ‌اند. تیلر کولتیواتور یکی از همین ابزارها برای تکمیل مرحله خاک ورزی می باشد. در این مطلب قصد داریم تا با تحلیل جامعی از این ابزار کلیدی به معرفی تا آشنایی فنی از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان بپردازیم. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ماشین موتوری است که در الگوی کاملاً حرفه ای طراحی شده است تا بتواند سطح سخت زمین های زراعی را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی آماده سازد. ماهیت طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان به مانند تمام تیلرها در تکمیل پروسه خاک ورزی تنظیم شده است. تیلرها در واقع نوعی تراکتور کوچک جثه هستند. این تراکتورهای کوچک شده قابلیت کاملی در انجام تمام وظایف محول شده برای هر تراکتوری را دارند. یک تیلر کولتیواتور بنزینی می تواند به مانند هر تراکتور حرفه‌ای و قدرتمندی در سطح زمین های زراعی حاضر باشد و با استفاده از انواع ابزارها که برای آنها تعریف شده است از آماده سازی خاک تا انجام مراحل داشت و برداشت محصولات زراعی را به انجام رساند. در عین حال کوچک بودن تیلرها به نسبت از تراکتورها باعث مزایایی نیز می باشد. ماهیت تراکتور در تولید قدرت بسیار بالای آن است. این ابزار غول ‌آسای کشاورزی به راحتی می ‌تواند در سطح زمین های بسیار بزرگ زراعی انبوه فعالیت ها را به طور کامل تکمیل کند. اما وقتی ابعاد زمین زراعی کوچک می شود و ما با یک فضای بسیار محدود مواجه هستیم، قدرت مانور تراکتورها بسیار کاهش پیدا می ‌کند. این تجهیزات قدرتمند در سطح زمین های زراعی کوچک کاربردی ندارند. انواع تیلر کولتیواتور را برای حضور در فضاهای کوچک زراعی طراحی کرده ‌اند. مانند تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان که در ابعادی کوچک و طراحی جمع و جور برای انجام عملیات در فضاهای بسیار محدود زراعی بهترین است. تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان با ابعادی در حد یک موتورسیکلت طراحی شده است. این ابزار از دسته هایی شبیه به موتورسیکلت با فرمی استاندارد و کاملاً ارگونومیک بهره ‌مند است. لذا به راحتی در اختیار اپراتورها قرار می‌ گیرد تا در سطح زمین های کوچک و بسیار محدود زراعی قدرت مانور بالایی داشته باشد. به این ترتیب می توانیم تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را در مقام یک ماشین توانمند برای حضوری موثر در فضاهای محدود و کوچک از باغات و زمین های زراعی در نظر بگیریم. قبل از آنکه بخواهیم به تحلیل فنی تیلر کولتیواتور لیفان بپردازیم، بهتر است ماهیت طراحی کولتیواتورها را مطرح کنیم. اینکه اصولا وقتی صحبت از یک دستگاه کولتیواتور در میان است، قرار است در باب چه نوع ماشینی صحبت کنیم؟ 

تیلر کولتیواتور چیست و چه کاربردی دارد؟

 تیلر کولتیواتور یک ابزار موتوری و خود متحرک کشاورزی است که به شکل تخصصی برای تکمیل عملیات های متنوع خاک ورزی طراحی شده است. این ابزار از دو چرخ متحرک تحت تاثیر قدرت موتورهای بنزینی و یا دیزلی برخوردار است و می ‌تواند به شکل خود کششی در سطح زمین به انجام عملیات های متنوع خاک ورزی بپردازد. ماجرای طراحی انواع تیلر کولتیواتور، از سختی کار در آماده سازی خاک برای زمین های مرطوب، خصوصاً فضاهای شالیزی آغاز شده است. یک زمین شالیزی را در نظر بگیرید. این زمین سطحی کاملا مرطوب دارد. حالتی گل آلود و باتلاقی شکل در کل فضای زراعی حاکم است. تراکتورها نمی توانند در چنین زمین‌ هایی فعالیت کنند. آماده سازی خاک برای زمین ‌های شالیزی همیشه دشوار بوده است. زیرا این زمین‌ ها مستعد حضور ابزارهای متداول و کلاسیک موتوری نیستند. لذا چاره‌ ای جز این نیست که بخواهیم با استفاده از ابزارهای دستی مانند بیل ها و دیگر ادوات تخصصی سطح خاک را آماده سازی کنیم. تیلر کولتیواتور برای تکمیل عملیات خاک ورزی در سطح زمین های شالیزی و یا مرطوب طراحی شده است. چرخ بزرگ تراکتورها باعث کوبیده شدن خاک نرم و باتلاقی شکل زمین ‌های شالیزی می ‌شود. اما چرخ های کولتیواتور به شکلی طراحی شده اند که می توانند همراه با نصب تیغه هایی باشند. این تیغه ها سطح خاک را شکافته باعث تکمیل پروژه خاک ورزی می شوند. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 الگوی طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان نیز به مانند تمامی تیلرها متکی بر نصب همین تیغه‌ های گردان است. تیلرها سبک وزن هستند. پس در عمق خاک نرم زمین‌ های شالیزی گیر نمی کنند و یا باعث کوبیده شدن سطح خاک نمی شوند. در عین حال طراحی کوچک با قدرت مانور بالا برای حضور هر چه موثر تیلر کولتیواتورها در زمین های محدود مانند فضاهای شالیزی مناسب است. هر تیلری مانند تیلر کولتیواتور لیفان از یک جفت چرخ بزرگ با آج های بلند بهره ‌مند است. تیغه هایی بر این چرخ ها نصب می ‌شوند. حرکت چرخ ها و در امتداد آن حرکت تیغه ها باعث برش سطح خاک زمین های زراعی شده، مقدمات عملیات خاک ورزی را فراهم می ‌کند. هر بار گردش تیغه های نصب شده بر چرخ ‌های کولتیواتور باعث سست شدن خاک می شود. خاک سست شده و البته زیر و رو شده برای کاشت انواع محصولات زراعی آماده است. در عین حال این زیر و رو کردن خاک باعث کنده شدن ریشه های مانده در آن خواهد شد. لذا می توانیم عملیات ‌های مهمی مانند سله کشی و حتی وجین کردن را با دستگاه‌ هایی مانند تیلر کولتیواتور لیفان تکمیل کنیم.انواع تیلرها را با استفاده از موتورهای بنزینی و یا دیزلی طراحی می کنند. در این بحث قرار است با یک مدل توانمند بنزینی مانند تیلر کولتیواتور لیفان آشنا باشیم. 

طراحی تیلر کولتیواتور لیفان

  ماهیت طراحی تیلر کولتیواتور لیفان به مانند تمامی تیلرها متکی بر دو چرخ به نسبت بزرگ استوار است. این چرخ ها در ابعادی که به مراتب به نسبت از سایز دستگاه بزرگتر است، طراحی شده است. گیربکس مستقیم در امتداد با هر دو چرخ طراحی شده است. دستگاه از یک موتور دو سیلندر بنزینی برای تامین 8.5 کیلووات قدرت استفاده می کند. با یک نگاه ساده در طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان کاملاً متوجه خواهیم شد که این ماشین موتوری برای حضور در زمین های کوچک زراعی با هدف خاک ورزی طراحی شده است. دستگاه در ابعاد تقریباً کوچکی قرار دارد و در عین حال موتور قدرتمند در بخش بالایی بر روی چرخ ها قرار گرفته است. از طرفی مخزن سوخت و روغن در راس دستگاه قرار دارد تا دسترسی کار با این ماشین توانمند زراعی را هر چه ساده تر کرده باشد. الگوی کار با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان متکی بر طرح خود کششی است. این دستگاه قابلیت آن را دارد که با متصل شدن به انواع ابزارها به عنوان یک تجهیز در حمل و نقل نیز مورد استفاده قرار بگیرد. دو دسته بزرگ در امتداد شاسی دستگاه طراحی شده است. این دسته ها کاملاً کشیده و بسیار بلند هستند. به شکلی که به راحتی در اختیار اپراتور قرار می گیرند. عموم المان های کنترلی بر این دسته های بلند با طراحی ارگونومیک تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان قرار گرفته است. دسته ها به فرم فرمان هایی شبیه به فرمان موتورسیکلت طراحی شده اند. یک دسته از اهرم کنترل گاز در تیلر بنزینی برخوردار است. همین دسته میزبان اهرم ترمز دستگاه نیز می باشد. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 اهرم گاز به شکل دسته پیچی درست شبیه به دستی گاز در طراحی انواع موتورسیکلت طراحی شده است. ترمز دستی در مدل های سیمی است که قابلیت کنترل پذیری تقریباً کاملی را برای تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان فراهم کرده است. در طراحی شخم زن لیفان، حضور در زمین های شالیزی مورد توجه قرار گرفته است. نوع چیدمان اجزا تا تنظیم قطعات و قدرت به کار رفته در موتور شخم زن لیفان مناسب برای حضور در فضاهای شالیزی می باشد. البته این دستگاه قدرتمند موتوری را می‌ توان برای حضور در انواع زمین های زراعی نیز به کار بست. اما آنچه مشخص است، الگوی طراحی این دستگاه متکی بر شخم زنی زمین های مرطوب و باتلاقی شکل می باشد. زیرا طرح ساخت جمع و جور در کنار قدرت مانور بالا و بهره ‌مندی از چرخ های بزرگ و وزنی سبک برای تکمیل عملیات خاک ورزی در زمین ‌های شالیزی تنظیم شده است. به این ترتیب عمده فروش کولتیواتور بنزینی برای حضور در فضاهای شالیزی صورت می‌ گیرد. از طرفی جمع کامل از ادوات ریز و درشت خاک ورزی نیز همراه این محصول معرفی شده اند که در سطح فروش کولتیواتور بنزینی تأثیرگذار هستند. این ماشین موتوری محصول توانمند برند لیفان از مجموعه صنایع ماشین سازی کشور چین سر برآورده است تا با قابلیت بالایی در سطح زمین های زراعی ما حاضر باشد. قدرت مانور بالا از مهمترین ویژگی های برجسته در طرح ساخت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان می باشد. 

مشخصات فنی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان

  تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ماشین تمام ‌عیار زراعی است. این ماشین در حضور یک موتور بنزینی طراحی شده است و با هدایت قدرت موتور بنزینی است که می تواند قابلیت تکمیل عملیات های خاک ورزی را نهایی کند. در بخش های فنی تیلر بنزینی لیفان شاهد استفاده از یک موتور دو سیلندر از نوع چهار زمانه با طراحی تنفس طبیعی و هوا خنک هستیم. این موتور دو سیلندر با الگوی کار چهار زمانه قابلیت تامین قدرت 8.5 اسب بخار را دارد. این میزان قدرت برای طراحی یک دستگاه موتوری زراعی با هدف خاک ورزی کاملاً ایده آل است. طرح ساخت موتور از الگوی چهار زمانه تبعیت می کند. لذا از سیستم روانکاری مجزا و کاملاً مستقلی برخوردار است. الگوی عملکرد چهار زمانه در مصرف سوخت کم، تولید صدای اندک و عملکرد کاملاً روان موتور تاثیرگذار است. به این ترتیب ظاهراً باید از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان انتظار یک ماشین قدرتمند با عملکرد کاملاً روان و کم صدایی را داشته باشیم. در امتداد موتور بنزینی گنجانده شده در تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان از یک سیستم انتقال قدرت گیربکسی استفاده شده است. گیربکس تعریف شده از مدل 700 و در بخش زیرین موتور بنزینی قرار دارد. این گیربکس برای تبدیل قدرت موتور طراحی شده است. موتور بنزینی دو سیلندر گنجانده شده در طرح ساخت دستگاه اگر چه قدرت بالایی دارد؛ اما عملکرد سریع و گشتاور کم آنها برای به حرکت انداختن تیغه های کولتیواتور مناسب نمی باشد. گیربکس دنده ‌ای از نوع شفت مستقیم تعریف شده است تا مسیر انتقال قدرت با کنترل پذیری کاملی صورت گیرد. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 در بخش ‌های فنی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان شاهد طراحی یک جعبه دنده مناسب نیز هستیم. از آنجا که این ماشین با الگوی خود کششی طراحی شده است، لاجرم باید از یک سیستم دنده ‌ای بهره ‌مند باشد. این جعبه دنده برای تنظیم حرکت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان تعریف شده است. جعبه دنده مذکور دارای دو دنده برای حرکت رو به جلو و یک دنده برای تعریف حرکت رو به عقب می باشد. اهرم تنظیم دنده نیز در کنار دسته های بلند کولتیواتور بنزینی لیفان تعریف شده است. این اهرم سطح دسترسی خوبی دارد. لذا وقتی در کار با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان هستید، به راحتی می توانید این ابزار موتوری را در دست گرفته و با تنظیم دنده ها میزان کنترل پذیری بالایی در حین حرکت را ایجاد کنید. دو دنده حرکت رو به جلو، برای تنظیم سرعت کارایی دارد. اما از آنجا که همیشه این احتمال وجود دارد که دستگاه شما در محیط های بسیار محدود کاری قرار گرفته باشد، به شکلی که نیاز به قدرت مانور بالایی داشته باشید، یک دنده عقب نیز در طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان طراحی شده است. این دنده عقب باعث می شود تا بتوانیم در مواقعی که تیلر در سطح زمین باتلاقی گیر کرده است، به راحتی آن را خارج سازیم و عملیات را به شکل موثرتری تداوم ببخشیم. 

کاربردها از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان

 هدف نهایی از طراحی تا تولید تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان حضور در سطح زمین های کوچک زراعی برای تکمیل عملیات های متنوع خاک ورزی است. این ماشین موتوری طراحی شده است تا به راحتی خاک سطح زمین زراعی را زیر و رو کند. لذا می‌ توانیم انبوه عملیات ‌های متعدد اعم از نرم کردن خاک های سطحی، سله کشی، کنترل علف های هرز و مخلوط کردن کود و کمپوست را از تیلر کولتیواتور لیفان انتظار داشته باشیم. به این ترتیب باید آن را به عنوان یک ابزار موتوری تمام عیار برای تکمیل عملیات های خاک ورزی معرفی کنیم. در یک نگاه کلی وجه کاربردی تیلر کولتیواتور بنزینی برای مخلوط کردن خاک در زمین های زراعی است. این دستگاه طراحی شده است تا رویه سرسخت خاک را بشکافد و آن را خرد کرده، با انواع کود کمپوست مخلوط کند. شاید برای همین است که گاها از این دستگاه با نام شخم زن لیفان نیز یاد می شود. وجه بالای فروش تیلر بنزینی به جهت حضور در فضاهای محدود زراعی است. لذا می توانیم عمده کاربردها تا فروش تیلر بنزینی را برای تکمیل عملیات های سطح کوچک تا متوسط زراعی مطرح کنیم. عملیات ‌هایی که در تکاپوی شکستن خاک تا نرم کردن آن هستند. به شکلی که سطح زمین برای آغاز به کاشت بذرهای محصولات زراعی آماده شود. با تمام این تفاصیل عمده جنبه‌ های کاربردی از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را می ‌توانیم در موارد زیر دسته ‌بندی کنیم. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 1-    شخم زنی خاک: مهمترین و شاید اصلی ترین وجه کاربردی برای تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان در مرحله شخم زنی خاک است. هر چند ایده طراحی کولتیواتورها برای حضور قدرتمند در شخم زنی خاک طراحی شده است و عمدتاً باید از تیلر روتیواتورها انتظار تکمیل چنین عملیاتی را داشته باشیم؛ اما با وجود قدرت بالا و تعریف تیغه های استاندارد می ‌توانیم از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان نیز به جهت شخم زنی خاک استفاده کنیم. احتمالاً می دانید که مجموعه عملیات های پی در پی برای مقدمات کاشت ‌بذر مطرح هستند. مجموعه عملیات ‌هایی که در نهایت با عنوان کلی خاک ورزی شناخته می ‌شوند. شخم زنی اصلی ترین و اولین مرحله در مجموعه عملیات های خاک ورزی می باشد. در آغاز هر بار فصل کاشت محصولات زراعی، سطح زمین به شدت سخت و غیرقابل نفوذ خواهد شد. این سطح سخت نمی تواند میزبان دانه ‌ها و بذرها در آغاز کاشت محصولات زراعی باشد. شخم زنی یک عملیات فراگیر است که باید به درستی در تمامی زمین های زراعی صورت گیرد. شخم زن لیفان با طراحی تخصصی در تکمیل صحیح و قدرتمند و البته کامل این مرحله طراحی شده است.2-    سله کشی خاک: سله کشی از مجموعه عملیات های ثانویه در خاک ورزی محسوب می ‌شود. سله کشی چیزی شبیه به شخم زنی است؛ اما به مراتب از شرایط ساده ‌تری برخوردار است. زیرا قرار است سطح خاکی که شخم خورده است را زیر و رو کنیم. سله یک لایه سخت و غیرقابل نفوذ از سطح خاک می باشد. غالباً پس از انجام مرحله شخم زنی که با بذر پاشی همراه است، سطح خاک تحت تاثیر آبیاری ها و بارندگی ها به حالتی کلوخه مانند تبدیل خواهد شد. در این حالت خاک همراه با آب جاری شده و خود را به لایه های زیرین می رساند. در نتیجه تمام فضاهای خالی مانده در عمق خاک که محل تبادل هوا و آب هستند، پر می ‌شود. به این ترتیب لایه ای نفوذ ناپذیر از خاک در سطح زیرین زمین ایجاد خواهد شد. این سله ها مانع از تبادل هوا و جریان یافتن آب هستند. در نتیجه باعث اختلال در جریان رشد گیاهان زراعی خواهند شد. عملیات سله کشی، مرحله ای است که طی آن می‌ خواهیم این لایه‌ های سخت شده در سطح زمین زراعی را تخریب کنیم. از آنجا که خاک در مراحل مقدماتی به طور کامل شخم خورده است، سله کشی چندان مرحله سنگینی محسوب نمی شود. تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ابزار تخصصی برای تکمیل عملیات سله کشی می باشد. در این مرحله، تیلر کولتیواتور بنزینی از تیغه های پهن و بلندی برخوردار است. تیغه هایی که در عمق خاک سله شده نفوذ کرده و به راحتی آن را زیر و رو می کنند.  به این ترتیب شرایط تبادل هوایی در عمق خاک فراهم می‌ شود.3-    وجین کردن سطح خاک: علف‌ های هرز یکی از بزرگترین مشکلات در هر نوع فضای زراعی هستند. این علف های هرز به مانند تمام محصولات زراعی در سطح زمین ظاهر می‌ شوند و به حجم و قدرت بالایی از منابع موجود در فضاهای زراعی استفاده می کنند و به شکل آفت گونه مانع از رشد کافی محصولات زراعی ما خواهند شد. علف های هرز باعث هدر رفت منابع خاک هستند. لذا باید به ترتیبی آنها را از سطح زمین زراعی خود حذف کنیم. بهترین کار آن است که این گیاهان مزاحم را به شکل کلی ریشه کن کنیم. انواع کولتیواتورهای بنزینی و دیزلی طراحی شده اند تا بتوانند ما را در این ریشه کنی یاری کنند. به مرحله ریشه کنی علف های هرز از سطح زمین های زراعی وجین کردن می ‌گویند. برای این کار بهتر است در ابتدای فصل کاشت یعنی درست در زمانی که قرار است هر گیاهی سر از خاک بیرون آورد، آنها را ریشه کنی کنیم. وقتی سطح خاک را می شکافیم و لایه‌ های زیرین را زیر و رو می کنیم، در واقع در حال ریشه کنی علف های هرز هستیم. وجین کردن از جمله اصلی ترین وظایف تعریف شده برای انواع کولتیواتور بنزینی می باشد. در این بین تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان با تعریف تیغه های تخصصی برای تکمیل صحیح این عملیات تعریف شده است. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 4-    مخلوط کردن خاک با انواع کود و کمپوست: یکی دیگر از مراحل نهایی و کاملاً کلیدی در خاک ورزی، تقویت خاک است که با غنی سازی خاک از انواع کود و کمپوست حاصل می شود. کود باید به شکل یکنواخت و کاملاً همگن در خاک توزیع شود. دستگاه کولتیواتور به شکلی طراحی شده است که می تواند این توزیع کود در خاک را به درستی انجام دهد. مانند تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان که با الگویی کاملاً تخصصی می تواند سطح خاک را زیر و رو کرده و کود را به شکل همگن در آن توزیع کند. 

ادوات کشاورزی قابل به استفاده در کولتیواتور بنزینی

 تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ماشین تمام عیار موتوری است که برای تکمیل کلیدی مراحل خاک ورزی طراحی شده است. اما قابلیت ها و کاربرد این ماشین آنچنان گسترده است که می توان از آن برای طیف بسیار بزرگی از فعالیت‌ های زراعی استفاده کرد. وقتی یک ماشین موتوری و کاملاً قدرتمند در اختیار دارید، منطقی است که بخواهید از توانمندی ‌های بالقوه آن نیز در تکمیل عموم فعالیت ها استفاده کنید. در این بین طیف کاملی از انواع ادوات کشاورزی طراحی شده اند که قابلیت اتصال به تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را دارند تا با بهره مندی از قدرت موتور بنزینی این ماشین توانمند زراعی جمع کاملی از فعالیت های کشاورزی را سر و سامان بدهند. مجموعه ادوات کشاورزی که قابلیت نصب شدن بر تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را دارند به قرار زیر می باشند. 1-    کاربری با هدف بارکشی: یکی از عمده استفاده های متفرقه از انواع تیلر بنزینی، بهره کشی از آن به عنوان یک ابزار بارکشی توانمند است. تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ماشین موتوری خود کششی است. این ماشین می تواند به مانند یک تراکتور کوچک اما بسیار قدرتمند به حرکت درآید. اگر چه سرعت تیلر کولتیواتور لیفان کم است؛ اما برای تبدیل شدن به یک وسیله مولد بارکشی در سطح زمین های زراعی و یا فضاهای روستایی بهترین است. کافی است یک تریلی کوچک را به انتهای این کشنده متصل کنید تا از قابلیت حمل و نقل برخوردار باشید. بعید است ماجراهای خرید و فروش تیلر بنزینی تنها با هدف جابجایی صورت گیرد. فی نفسه کسی یک تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را برای حمل و نقل در محیط های روستایی خریداری نمی ‌کند؛ اما قطعاً در کنار انبوه توانمندی ‌های این خاک ورز حرفه ای از امکان کشندگی آن نیز برخوردار خواهد شد.2-    کاربری به عنوان یک مولد برای فعال سازی پمپ های سمپاشی: سمپاشی از اصلی‌ ترین فعالیت ‌های زراعی است که تمام آن در مرحله داشت صورت می‌ گیرد. برای سمپاشی انواع دستگاه ها، سیستم ها و روش های مدرن و تخصصی را ابداع کرده‌ اند که تمامی این دستگاه‌ ها متکی بر تولید قدرت برای پمپاژ سیال آفت زدایی است. لذا در عموم آنها شاهد بهره گیری از انواع موتورهای بنزینی و دیزلی و حتی برقی هستیم که وقتی نیاز به جریان سمپاشی بسیار قدرتمندی باشد، باید یک موتور کاملا توانمند را در اختیار بگیریم. عموم سمپاش های فرغونی و یا زنبه ای از انواع موتورهای بنزینی استفاده می ‌کنند. اما وقتی یک تریلر بنزینی در اختیار دارید، در واقع از یک سمپاش تمام عیار بنزینی بهره مند هستید. زیرا در این نوع دستگاه ‌ها مانند تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان از یک شفت قدرتمند برای به کار انداختن پمپ های سمپاشی در نظر گرفته شده است. کافی است یک پمپ سمپاش ساده و البته ظرفیت بالا را تهیه کنید. تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان می تواند به خوبی از پس وظیفه تامین قدرت برای راه ‌اندازی این پمپ سمپاشی برآید. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 3-    کاربرد آبکشی در استفاده از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان: وقتی در سطح مزرعه با کاشت هر نوع محصول زراعی همراه هستید، قاعدتاً باید فکر جامعی در تامین مناسب آب کرده باشید. برای این منظور انواع موتور پمپ آب را طراحی کرده ‌اند. اما وقتی صاحب یک تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان هستید، دیگر نیازی به حضور پرهزینه موتور پمپ آب ندارید. کافی است پمپ آب ساده و ظرفیت بالا تهیه کنید. در طرح ساخت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان شرایطی پیش بینی شده است تا بتوان از آن به عنوان یک موتور پمپ آب قدرتمند نیز استفاده کرد.4-    نهرکنی برای توزیع جریان آب در سطح زمین های زراعی: یکی دیگر از کاربردهای متفرقه اما کلیدی در کار با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان نصب تیغه های نهر کنی می باشد. نهر کنی از جمله عملیات های بی پایان و همیشگی در محیط مزرعه است. نهرها بر اثر عبور آب گل آلود شده و در گذشت زمان از رسوب خاک و لجن پر می شوند. در این حالت هر نهری به سرعت مسدود خواهد شد. برای توسعه زمین ‌های زراعی و نصب انواع لوله ها، نیاز به نهر کنی وجود دارد. تیغه های مخصوص برای تکمیل عملیات نهر کنی تعریف شده است. یک تیغه مثلثی شکل بسیار بزرگ فولادین که به عنوان ادوات کمکی به تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان نصب خواهد شد. به این ترتیب با حرکت تیلر بنزینی بر سطح خاک، نهری عمیق و یک دست کنده خواهد شد. اگر هم هدف پاکسازی و لایروبی نهرهای قدیمی است، باز هم می‌ توان از طریق تیغه های نهر کنی نصب شده بر تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان استفاده کرد. 

تشریحی بر تیغه های شخم زنی در تیلر بنزینی

در کنار تمام وظایف اصلی و کاربردهای فرعی قید شده، شخم زنی به عنوان اصلی ترین فعالیت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان معرفی شده است. در اصل هر نوع تیلر بنزینی در تکمیل عملیات های گسترده و سنگین شخم زنی بهترین هستند. اما قاعده شخم زنی نیز ماجرای کاملاً تخصصی است. در شخم زنی از تیغه های موازی که بر محور مشترک سوار هستند، استفاده می شود. بسته به تعریف نوع تیغه تا عرض و ارتفاع آن می توان انواع عرض و عمق شخم زنی را تهیه نمود. هر چه تعداد تیغه ها بیشتر باشد، شیارهای بیشتری ایجاد می شود. در عین حال ارتفاع بالاتر تیغه ها باعث ایجاد عمق بیشتر شیارهای شخم زنی خواهد شد. برای عموم تیلرهای بنزینی حداکثر چهل تیغه شخم زنی تعریف شده است. برای شخم زنی از تیغه ها با ارتفاع ۲۵ الی 30 و عرض 80 سانتیمتری استفاده می شود. در حالیکه برای وجین کردن ارتفاع تیغه ها بسیار کمتر در حدود ۱۰ الی ۱۵ سانتیمتر است. 

نکات کلیدی در کار با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان

 • تیلر کولتیواتور بنزینی در حضور یک موتور احتراق داخلی کار می کند. لذا اگر از این دستگاه در محیط بسته مانند فضاهای گلخانه ‌ای استفاده می کنید، باید از حضور یک سیستم تهویه مطبوع قدرتمند اطمینان کافی داشته باشید. موتور بنزینی این دستگاه مستعد تولید آلایندگی بسیار بالایی است. در صورت استفاده در محیط بسته گلخانه ‌ای که عاری از تهویه مطبوع می باشد، خطر مسمومیت در اثر تجمع گازهای حاصل از احتراق وجود دارد.
 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 
 • در پایان هر بار عملیات خاک ورزی با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان، باید تیغه های دستگاه را تمیز کنید. اما لازم است تا قبل از آغاز به کار تمیزکاری تیغه ها از خلاص بودن گیربکس و خاموش بودن کامل موتور اطمینان داشته باشید. دقت کنید که شما در حال کار کردن با یک ماشین موتوری بسیار قدرتمند هستید. تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان قابلیت کاملی در شخم زنی خاک دارد. لذا در صورتی که موتور روشن است و شما در حال تمیز کردن تیغه ها هستید، همواره خطر مواجهه با حادثه شما را تهدید می کند. پس در صورت خاموشی کامل موتور بنزینی در حالیکه کاملا از عدم حرکت تیغه ها اطمینان دارید اقدام به پاکسازی تیغه ‌ها کنید.
 • انجام عملیات خاک ورزی در زمین های شیب دار ملاحظات خاص خود را دارد. حضور در زمین شیب دار به مانند رانندگی در جاده های سرپایینی است. اگر در این حالت از دنده های سبک و یا خلاص استفاده کنید، افزایش سرعت غیر قابل کنترل، شما و دستگاه شما را تهدید می کند. لذا در هنگام عملیات خاک ورزی در زمین های شیب دار مطمئن باشید که دستگاه در حالت دنده خلاص قرار ندارد. استفاده از دنده 1 بهترین پیشنهاد است. در ضمن هرگز اجازه ندهید که دستگاه کوچک بنزینی شما سرعت گرفته و تا مرزهای غیرقابل کنترل شدن پیش برود.
 • دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ماشین تمام ‌عیار زراعی است. یک ماشین موتوری که در عین قدرتمند بودن می ‌تواند خطرآفرین نیز باشد. لذا هرگز تیلر کولتیواتور لیفان خود را در اختیار افراد نابلد و غیرمتخصص قرار ندهید. کسانی که تجربه کمی در کار با انواع تیلرها دارند و یا چندان مهارتی در انبوه عملیات های خاک ورزی ندارند، برای انجام کار با تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان مناسب نیستند.
 • تعویض روغن موتور در تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان باید در دوره زمانی های کوتاه صورت گیرد. بهتر است از طی شدن هر ۸ ساعت کار زراعی اقدام به تعویض روغن موتور کنید. در غیر این صورت موتور بنزینی قابلیت کارایی مناسب ندارد و چه بسا ماهیت کاربردی آن به خطر بیفتد. روغن موتور نمره 40 برای استفاده در موتور تیلر بنزینی مناسب است.
 

آیا روتیواتور همان کولتیواتور است؟

در این مطلب همراه ما هستید تا به تفصیل از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان صحبت کنیم. در این صحبت طولانی از ماهیت کولتیواتورها گفتیم و با پیش کشیدن مشخصه های فنی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان سعی کردیم تا این ابزار را در جمع تیلرهای بنزینی از مشخصه های فنی تا رویکردهای کاربردی مطرح کرده باشیم. در نهایت توانستیم به یک مبحث جامع از طراحی تا کاربرد کولتیواتور بنزینی در سطح زمین های زراعی اشاره کنیم. اما حالا با یک جریان دیگر مواجه هستیم و اینکه آیا روتیواتورها همان تیلر کولتیواتورها هستند؟ در این حالت آیا می توانیم تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را به عنوان یک روتیواتور در نظر بگیریم؟ 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 واقعیت ماجرا در دو تعریف کاملاً مستقل از این دو اصطلاح می باشد. دستگاه کولتیواتور در کاربرد، ماهیتی کاملاً متفاوت از یک روتیواتور دارد. پس نمی‌ توانیم این دو را یکسان در نظر بگیریم. زیرا روتیواتورها برای انجام عملیات های مقدماتی در خاک ورزی مانند شخم زنی کارایی دارند. در حالیکه یک کولتیواتور برای عملیات های ثانویه در خاک ورزی یعنی سله کشی تا مخلوط کردن خاک و کود طراحی شده است. روتیواتورها قدرتمند هستند و از تیغه های بلند و مستحکم استفاده می کنند. آنها باید بتوانند سطح خاک را بشکافند. اما وقتی پای طراحی یک کولتیواتور در میان است، باید طراحی تیغه ها به حالتی پهن و تعداد بالا و البته کوتاه باشد تا قابلیت اختلاط خاک فراهم بشود. لذا قدرت بالایی برای عملیاتی شدن یک کولتیواتور مطرح نمی باشد. به این ترتیب ظاهراً نمی ‌توانیم روتیواتورها را در جمع کولتیواتورها بررسی کنیم. اما آیا می‌ توانیم و یا منطقی است که در تکمیل یک پروسه خاک ورزی مستلزم به تامین دو دستگاه موتوری باشیم؟ یعنی آیا باید یک ماشین تمام عیار موتوری را برای شخم زنی و یکی دیگر را برای سله کشی اختیار کنیم؟ قطعاً این پروسه کاری منطقی نیست. منطقی آن است که برای تکمیل کلیه عملیات های خاک ورزی از یک نوع دستگاه موتوری بهره مند باشیم. لذا باید به نوعی از کولتیواتورها انتظار انجام وظایف روتیواتورها را داشته باشیم. در عمل هر دستگاه روتیواتور در مقام یک الحاقی همراه انواع تیلر شده است. تیلر کولتیواتور بنزینی ها از تیغه های مخصوص عملیات خاک ورزی برخوردار هستند. اما در صورت نیاز می توان آنها را مجهز به تیغه هایی نمود که برای انجام عملیات سنگین مانند شخم زنی مناسب باشند. لذا وقتی تیغه های نصب شده بر تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را به تعداد کم اما سایز بلند و عرض کم تبدیل می کنیم، در واقع قصد تهیه کردن یک روتیواتور قدرتمند را داریم. این ساختار را به اصطلاح با عنوان شخم زن لیفان می شناسیم. در نهایت می‌ توان روتیواتورها را همان کولتیواتورهایی دانست که توانسته اند از قابلیت شخم زنی خاک بهره ‌مند باشند. سخن پایانی خاک ورزی مقدماتی ترین عملیات کشاورزی است. مرحله ای که زمینه مساعد زراعت یک ساله ما را فراهم می‌ کند. به اصطلاح خاک زیر پای گیاهان را برای پذیرش گیاهان تدارک می بیند. لذا لازم است تا هر کشاورزی در رعایت اصول درست خاک ورزی توجه کافی را اعمال نماید. پس تهیه تا مهارت کار با انواع ابزارهای تخصصی در این زمینه از واجبات است. تیلرها وجه مدرن و قدرتمند برای تکمیل موفق یک عملیات خاک ورزی هستند. از شخم زنی تا سله کشی و وجین کردن، هر کدام سختی های خاص خود را دارند. در این حالت تکیه خالی بر ابزارهای ساده دستی قطعاً نمی تواند سرعت عمل مناسب برای حضور در زمین های بزرگ زراعی تأمین نماید. لذا یا باید از تعداد نیروی کار بیشتری برای اتمام عملیات خاک ورزی استفاده کنید و یا اینکه در حضور نیروی کار اندک اما بهره مندی از تیلر کولتیواتورهای بنزینی فعالیت خود را نهایی کنید. همان طور که می ‌بینید، کولتیواتورهایی ابداع شده اند تا در حضور نیروی کار کمتر قابلیت بسیار بالاتری در خاک ورزی را تأمین نمایند. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
 تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان یک ابزار توانمند زراعی محصول کشور چین است که با قابلیت تامین قدرت 8.5 اسب بخار برای حضور در انواع فضاهای زراعی طراحی شده است. این تجهیز با بهره مندی از یک موتور دو سیلندر بنزینی در عملکرد چهار زمانه قابلیت تامین قدرت در راندمان مناسبی را دارد. مصرف سوخت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان به غایت اندک است و در عین حال چندان صدای بالایی در حین کار ندارد. الگوی موتور در تامین راندمان کار مناسب تاثیرگذار بوده است. قطعاً در سطح بازار که باشید با طیف بسیار بزرگی از انواع برندها مواجه خواهید شد که هر کدام دستی بر آتش طراحی تا تولید انواع ژنراتورها دارند. هر چند خیلی نمی توانیم تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان را در جمع بهترین ‌های بازار قرار بدهیم. اما وقتی سطح بالای امکانات در کنار قیمت تیلر لیفان را مقایسه می ‌کنیم، به خوبی درک می کنیم که با یک ماشین مناسب و کاملا اقتصادی مواجه هستیم. قیمت تیلر بنزینی به شدت رابطه به نوع شاسی، ظرفیت موتور و کیفیت قطعات دارد. هر چه موتور بنزینی قدرتمندتر باشد؛ لاجرم قیمت کولتیواتور بنزینی گرانتر هم خواهد شد. در این بین هستند محصولات مطرحی مانند ماشین طراحی شده برند لیفان که در لیست قیمت تیلر بنزینی رقابتی کاملا اقتصادی را تامین کرده اند. در عین حال با مشاهده لیست قیمت تیلر بنزینی و جایگاه تقریباً مناسب و اقتصادی تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان، سطح استقبال تقریباً مناسبی از ماشین مذکور صورت گرفته است. در حالی که فروش کولتیواتور بنزینی لیفان شرایط مساعدی را تجربه می کند. به هر صورت با تمام این تفاصیل اگر قصد موفقیت در تمامی عملیات های خاک ورزی را دارید و در عین حال می خواهید تا از دستگاه های موتوری ارزان ‌قیمت بهره مند باشید، بررسی فنی تا آشنایی کاربردی از تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان قطعاً مفید واقع خواهد شد. چرا که شما را با یک ماشین قدرتمند و کاملاً توانمند مواجه می کند. هر چند که در حین کار این مهارت شما است که یک دستگاه را توانمند کرده و یا قادر است از مجموع امکانات آن بهره مند باشید. اگر چه می توان بر کیفیت ساخت تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان مهر تایید گذاشت؛ اما در نهایت این میزان تسلط و مهارت شما است که باعث می شود تا چنین ماشین قدرتمندی هر چه موثرتر در فضاهای زراعی حاضر باشد. 
تیلر کولتیواتور بنزینی لیفان (Lifan)
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5