خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تیلر کولتیواتور کاما (Kama)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

تیلر کولتیواتور وسیله‌ای است برای خاک‌ورزی زمین‌های کوچک، شالیزارها، شخم اطراف درختان باغ‌ها. تراکتورها به علت ابعاد بزرگ و وزن زیاد امکان فعالیت در زمین‌های باتلاقی و باغات با درختان متراکم را ندارند. کولتیواتور ها تراکتور کوچکی است که عملکرد تراکتور بزرگ را در زمین‌های با متراژ کوچک انجام می‌دهد. تیلرهای کشاورزی ازلحاظ مصرف سوخت به دو نوع کولتیواتور بنزینی و کولتیواتور دیزلی تقسیم‌بندی می‌شود. کولتیواتور های بنزینی برای استفاده در زمین‌های کوچک و معمولاً تا چند هزار متر استفاده می‌شوند. تیلر کولتیواتور دیزلی برای عملیات خاک‌ورزی در زمین‌های تا چند هکتار قابلیت کاربرد دارد. انتقال توان از موتور به تیغه‌های خاک ورز طریق گیربکس یا تسمه صورت می‌گیرد. تیلرهای تسمه‌ای که بیشتر با سوخت بنزینی هستند برای زمین‌های مناطق شمال کشور کاربرد دارند. وزن کم، مانور دهی بالا، قابلیت حمل در صندوق ماشین‌سواری، قیمت پایین از ویژگی‌های تیلر تسمه‌ای بنزینی هست. تیلر های گیربکسی قابلیت کار در زمین‌های سخت‌تر و حجم کار بالاتر رادارند. ادوات مختلفی به همراه تیلر ها استفاده می‌شوند. از ادوات پرکاربرد تیلر روتیواتور تیلر، گاوآهن تیلر، نهر کن تیلر، مرز کش تیلر، ماله خاک صاف کن تیلر، گاری یا تریلی تیلر، دروگر تیلری، سم‌پاش تیلری، پمپ آب تیلر هست. سرویس و نگهداری تیلرها از اهمیت بالایی در افزایش طول عمر تیلرها دارد. کولتیواتور ازلحاظ ظاهری شبیه به گاوآهن اما طرز کار آن متفاوت است. گاوآهن برای شکستن خاک‌های کلوخه‌ای و سفت و بیشتر در اعماق بالا به کار می‌رود اما کلتیواتور برای نرم کردن، سله شکنی و مخلوط کردن خاک سطحی  و هم زدن خاک و کمپوست به کار می‌رود و خاک را از حالت یکدست خارج می‌کند. کولتیواتور کوچک برای مصارف خانگی و فضای سبز عمومی کاربرد دارد و توسط افراد روی زمین کشیده می‌شود. نوع دوچرخ آن‌که تراکتور دوچرخ هم نامیده می‌شود، توسط افراد روی زمین کشیده شده و گاهی اوقات به تیلر وصل می‌شود، که در این صورت به آن تیلر کولتیواتور می‌گوییم. کولتیواتور تا دارای توان 5 الی 10 اسب بخار هستند و در انواع زیر به مشتریان ارائه می‌گردد: 

کولتیواتور بنزینی

 توان آن بین 5 الی 12 اسب بوده و در اراضی و باغ‌های کوچک استفاده می‌شود. این کولتیواتور با هندل روشن می‌شود. ارتفاع فرمان آن با قد افراد قابل تنظیم بوده و بیشتر در اراضی شیب‌دار استفاده می‌شود. سیستم انتقال قدرت کولتیواتور بنزینی اغلب گیربکسی است. انواع برندهای کولتیواتور بنزینی شامل کاما، بی سی اس، دیاکو و غیره می‌شوند. 

کولتیواتور دیزل

 این نوع کولتیواتور در زمین‌های بزرگ استفاده می‌شود و زاویه چرخش فرمان آن 360 درجه است. محل هندل، استارت، اگزوز و باک در سری های مختلف کولتیواتور دیزلی یکسان است. این مدل کلتیواتور برای استفاده در صیفی‌جات و شالیزارها بسیار مناسب بوده و بالاترین قدرت مانور را دارد، چون وزن و عرض کار متعادلی دارد. انواع برندهای کولتیواتور دیزل شامل کاما، یوروسیستم، هوندا و غیره می شوند. 

کولتیواتور دستی

 این مدل دارای یک تیغه فولادی برای وجین علف‌های هرز و 3 عدد تیغه گالوانیزه برای هوادهی (تیغه فولادی برای اینکه هنگام برخورد با سنگ ها نشکند) است. این کولتیواتور دستی برای اطراف تنه درخت که دسترسی به آن نداریم و استفاده از کولتیواتورهای چرخ‌دار در آنجا غیرممکن است مناسب است. درنتیجه با وجین علف‌های هرز و هوادهی خاک استفاده از سموم کشاورزی و علف‌کش‌ها که گاهی گیاه مقاوم به آن شده، کاهش می‌یابد. 

نگاهی تخصصی برای آشنایی با تیلر کولتیواتور کاما

 برای آغاز کاشت هر نوع محصول کشاورزی باید خاک زمین زراعی را آماده کنید. آماده‌سازی خاک مجموعه گسترده‌ای از عملیات‌های متوالی است که از شخم‌زنی تا نرم کردن و کود دادن به خاک آغازشده و تا عمل‌آوری گیاهان ادامه پیدا می‌کند. این بخش یکی از کلیدی‌ترین فعالیت‌های کشاورزی است و درعین‌حال به‌عنوان چالشی ترین مرحله نیز شناخته می‌شود. چراکه شخم‌زنی خاک تحت هیچ حالتی در لیست عملیات ساده کشاورزی قرار ندارد. مگر آنکه هوشمند باشید و با حضور یک تیلر مانند کولتیواتور کاما قصد انجام این عملیات خطیر کشاورزی را داشته باشید. در ایام گذشته و حتی در همین روزهای مدرن قرن بیست و یکم، هستند کسانی که همچنان سعی دارند تا زمین های بزرگ زراعی خود را با بهره‌گیری از یک ابزارهای کلاسیک و دستی آماده کنند. اما آیا می‌توان با سرعت رو به رشد کشاورزی در دنیای امروز همراه با ابزارهای کلاسیک پا به‌پای رقبا پیش رفت؟ استفاده از ابزارهای کلاسیک مستلزم بهره‌مندی از نیروی کار فراوان است. اما باوجود یک تیلر ساده می‌توانید در اندک زمانی زمین بزرگی را آماده‌سازید. کولتیواتور کاما یکی از شناخته‌شده‌ترین مدل‌های بازار است که به شکل تخصصی برای انجام فعالیت آماده‌سازی خاک در زمین‌های متوسط زراعی طراحی‌شده است. در طرح ساخت تیلر کولتیواتور کاما جدا از بحث توانمندی در شخم‌زنی خاک طیف گسترده‌ای از تیغه‌ها و یا امکانات برای تکمیل جمع بزرگی از عملیات‌های کشاورزی تدارک دیده‌شده است. تا جای یکه می‌توانیم یک دستگاه ماشین تیلر کولتیواتور کاما را به عنوان یک همه ‌فن ‌حریف در نظر بگیریم. باغبان که باشید متوجه اهمیت این‌همه فن حریف بودن در طراحی کولتیواتور کاما خواهید شد. وقتی یک ماشین بیاید و از شخم‌زنی تا پمپ آب زمین زراعی شمارا راه‌اندازی کند، قطعاً از کار کردن با آن لذت خواهید برد.البته برند مطرح کاما مجموعه‌ای از مدل‌های متنوع با عنوان تیلر کولتیواتور کاما آماده کرده است. این خانواده در قدرت و توانمندی در برخی از امکانات تفاوت‌هایی دارند. از این‌رو با توجه به نوع فعالیت در زمین زراعی تا حجم فضای زراعی انتخاب خواهند شد. لکن اگر در مقام یک کشاورز حرفه‌ای قصد ورود به خریدوفروش تیلر کاما را دارید، بهتر است این ماشین‌ها را شناخته تا جدا از بحث تأمین مدل ایده آل آن، از نمونه های اصلی بهره‌مند باشید.کولتیواتور کاما آن‌چنان خوش‌ساخت و محبوب است که حالا در سطح بازار برخی از نمونه‌های تقلبی از آن نیز دیده می‌شود. این هنر شما است که تیلر کاما اصلی را پیدا کنید. این مقاله نیز قصد دارد تا شمارا دررسیدن به یک تیلر کاما اصلی با شرایط ایده آل و مناسب برای شما یاری کند. در ادامه به تشریح فنی تا بررسی امکانات در انواع تیلر کاما اورجینال می‌پردازیم. 

آشنایی با انواع تیلر کولتیواتور کاما

 فضاهای کشاورزی بسیار متنوع هستند. از مزارع تا مساحت‌های ریز و درشت با محصولات متنوع زراعی که هرکدام شرایط کاشت و داشت و برداشت مخصوص به خود را دارند. با این رویکرد که باشیم، ظاهراً با انواع تیپ های کاری در انواع مزارع مواجه هستیم.پس نمی ‌توانیم به یک الگو در طراحی دستگاهی با عنوان تیلر اکتفا کنیم. چنین نگرشی در جمع تولیدات برند کاما نیز دیده شده است. چرا که کاما محصولات خود را در تیپ های متنوع تولید می کند. سه تیپ تیلر کولتیواتور کاما 5 اسب، 7 اسب و 9 اسب ازجمله مهم‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین مدل‌های طراحی‌شده در جمع محصولات این برند می‌باشند. لذا ما نیز در مقام آشنایی شما سعی در معرفی هر چه کامل‌تر از این سه تیپ کارآمد راداریم. در ادامه پس از معرفی مشخصه‌های فنی هر یک از تیلرها نیز سعی در معرفی کامل انواع تیغه‌ها و یا امکانات همراه شده با این تیلرها خواهیم داشت. لکن در تمام مدل‌های طراحی‌شده از تیلر کاما شاهد برخی از ویژگی‌های مشترک هستیم. ویژگی‌هایی که در مقام مزیت‌ها همراه این ماشین‌های قدرتمند شده‌اند. ◊        تمامی مدل‌های طراحی‌شده در جمع کولتیواتور کاما با توانمندی کامل در انجام عملیات خاک‌ورزی هستند. آن‌ها می‌توانند به‌راحتی سینه سخت‌ترین خاک‌ها در زمین‌های زراعی را بشکافند.◊        موتور بنزینی طراحی‌شده در انواع مدل‌های کولتیواتور کاما جدا از بحث قدرت در عملکرد روان با کمترین تولید صدای ممکن همراه است. این موتورهای بنزینی مصرف سوخت استاندارد و معقولی دارند. ◊        طراحی تمامی مدل‌های کولتیواتور کاما به‌گونه‌ای است که مانع از پاشیده شدن گل به اطراف می‌شود. استفاده از طراحی مناسب در بخش گل گیرهای تیلر کولتیواتور کاما زمینه تأمین این شرایط ایده آل است.◊        تمامی مدل‌های طراحی‌شده برای تیلر کولتیواتور کاما از یک طرح قابل تنظیم در ارتفاع کاری دستگاه برخوردار می‌باشند. میله قابل تنظیم ارتفاع در کولتیواتور کاما، این ماشین را برای کار کردن افراد با هر قد و قامتی مناسب کرده است.◊        برای تامین هر چه بهتر در قدرت مانور تیلر کولتیواتور کاما الگوی چرخ های فرمان پذیر برای دستگاه طراحی شده است. کافی است بخواهید تیلر کولتیواتور کاما را به سمت چپ و یا راست بگردانید. چرخ ها نیز قابلیت تغییر جهت حرکت را دارند.◊        تمامی مدل های طراحی‌شده از کولتیواتور کاما قابلیت انجام طیف بزرگی از عملیات ‌های کشاورزی و باغبانی رادارند.

تیلر کولتیواتور کاما (Kama)

مشخصات کولتیواتور استارتی خوب

 در این قسمت مشخصات کولتیواتور استارتی خوب را بیان می‌کنیم.این مدل‌ها در اغلب مارک ها مانند دیانا، کاما و برند های خوش نام بازار تک سیلندر و هوا خنک هستند.در مورد سوخت هم نمونه های گازوئیلی داریم و هم بنزینی. برخی معتقدند که نمونه های بنزینی بهتر است و برخی تنها دنبال انواع گازوئیلی هستند.همچنین انتقال قدرت در مورد انواع کولیتواتور استارتی و بنزینی خب از نوع گیربکسی است که بیشتر هم گیربکس مستقیم می‌باشد.ازآنجاکه کاربرد تیلر کولتیواتور بسیار متعدد هست و باید بتواند در جهات مختلف به‌راحتی حرکت کند، دارای دنده برای حرکت روبه‌جلو و عقب هستند.در انواع کولتیواتور می‌توان انواع ادوات را نصب نمود. این ادوات شامل موارد زیر می‌شود. 
 • روتیواتور
 • تیلر
 • گاوآهن
 • چرخ آهنی
 • چرخ خاک ورز
 • دروگر بشقابی
 • نهرکن
 • سمپاش
 • و…
 تقریباً می‌توان گفت که این دستگاه از کارایی بالایی در کشاورزی برخوردار است و اغلب کشاورزان در هر سطح کاری مدل های کوچک و بزرگ آن را دارند. یا در مواقع ضرورت از همکاران خود کرایه می کنند.در نتیجه می توان گفت که به خصوص در فصل پائیز و زمستان اغلب فروشگاه های کشاورزی به دنبال خرید و فروش این ادوات هستند. زیرا آماده‌سازی زمین و برداشت برخی محصولات در این زمان است. 

مشخصات فنی تیلر کولتیواتور کاما ۵ اسب

 کوچک‌ترین و کم‌توان‌ترین مدل طراحی‌شده در جمع تیلرهای کاما مدل ۵ اسب بخاری آن است. این تیلر مخصوص کار در زمین‌های زراعی کوچک طراحی‌شده است. خصوصاً در مناطق کوهستانی که به ندرت شاهد حضور مزارع وسیع هستیم و عموم مناطق زراعی به شکل بخش‌های کوچک هستند، کاربرد فراوانی دارند. تیلر کولتیواتور کاما ۵ اسب برای کار در خاک ها تا عمق ۲۰ سانتیمتری طراحی‌شده است. ساختار ساده، کوچک و جمع‌وجوری دارد. کار کردن با آن ساده است و با یک طراحی مناسب قدرت مانور بالایی را در زمین‌ها با عرض کم تأمین می‌نماید.قیمت تیلر کاما ۵ اسب به نسبت از مدل‌های قوی‌تر به‌مراتب کمتر است. یک دلیل در این کاهش قیمت تیلر کاما ۵ اسب را باید در بهره‌مندی از موتور کم‌توان تر در کنار متریال ساخت ساده‌تر در نظر گرفت.در بطن طراحی تیلر کولتیواتور کامل ۵ اسب از یک موتور تک سیلندر بنزینی از نوع چهارزمانه استفاده‌شده است. موتور دارای ظرفیت ۱۷۸ سی‌سی بوده و قابلیت تأمین توان 5.5 اسب بخار قدرت را در حداکثر کارکرد خود دارد. در این موتور از یک باک سوخت 3.5 لیتری استفاده‌شده است. البته در نظر داشته باشید که موتور از نوع دیزلی است. لذا سوخت گازوئیلی، موردنظر کارکرد این تیلر می‌باشد. البته با توجه به میزان مصرف سوخت تقریباً خوبی که در طراحی موتور تک سیلندر دیزلی پیش‌بینی‌شده است، تیلر کولتیواتور کاما ۵ اسب قابلیت ۳ ساعت کارکرد مداوم را دارد. در طراحی بخش‌های مکانیکی ماشین از یک گیربکس شفت مستقیم استفاده‌شده است. به‌این‌ترتیب قدرت مانور کاملی در انتقال بهینه موتور وجود دارد. دستگاه برای تأمین شرایط حرکتی خود از دو دنده جلو و یک دنده عقب استفاده می‌کند. عرض ناحیه نصب تیغه‌ها در دستگاه ۱۱۵ سانتیمتر است و باوجود تیغه‌های مخصوص پایش خاک قابلیت نفوذ تا عمق ۱۰ سانتیمتری از خاک را دارد. بر بخش محور تیغه‌های دستگاه می‌توانید تا حداکثر 26 تیغه را نصب کنید.اما این تیغه‌ها باوجود چرخ‌های تقریباً درشت دستگاه کولتیواتور کاما ۵ اسب، قابلیت نفوذ در زمین‌های کم‌عرض شالیزی رادارند. به‌طورکلی گویا این دستگاه کولتیواتور کاما را مختص زمین ‌های شالیزاری طراحی کرده‌اند. قابل به ذکر است که موتور دستگاه از یک سیستم راه‌انداز دستی بهره‌ مند است. قیمت تیلر کاما 5 اسب برای تأمین نیازهای سطح پایین زراعی تنظیم‌شده است. لذا اگر قرار به استفاده سطح بالایی ندارید، بررسی قیمت تیلر کاما 5 اسب می‌تواند جالب توجه باشد. 

مشخصات فنی تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب

 برای حضور در زمین‌های بزرگ زراعی که دیگر از فضاهای کوچک و محدود کوهستانی خارج‌شده باشد، برند کاما مدل ۷ اسب بخاری را تدارک دیده است. تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب بخاری به‌طور کامل در جمع حرفه‌ای‌ های این دست از ماشین‌آلات قرار می‌گیرد. یک ماشین توانمند که به‌راحتی می‌تواند از پس عملیات کشاورزی در یک زمین تا ابعاد ۶ هکتار برآید. طراحی ساختار فنی در تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب بسیار هوشمندانه است. برای تأمین شرایط ایده ‌آل کاری و اینکه بتوان از سنگینی موتور برای نفوذ هر چه عمیق‌تر در خاک استفاده کرد، موتور دیزلی این کولتیواتور کاما کاملاً در جلوی تیلر تعبیه‌شده است. گیربکس نیز به شکل شفت مستقیم دقیقاً در زیر موتور مستقرشده و با یک کلاچ تک‌صفحه‌ای با موتور قدرتمند دستگاه درگیر است. موتور دیزلی طراحی‌شده برای تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب بخاری از نوع چهار زمانه با ظرفیت ۱۷۸ سی سی است. این موتور با سوخت گازوئیلی کار می‌کند و درعین‌حال که می‌تواند قدرتی معادل 7.5 اسب بخاری را تولید کند، مصرف سوخت مناسبی دارد. البته با طراحی یک مخزن 4.5 لیتری برای حضور سوخت گازوئیلی به‌راحتی می‌توانید زمینه کارکرد فراتر از سه ساعت را برای کولتیواتور کاما ۷ اسب فراهم کنید.در تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب از عرض ناحیه شخم‌زنی درحدود 80 تا 120 سانتیمتر استفاده‌شده است. دستگاه قادر است تا شخم‌زنی سخت‌ترین زمین‌ها برای عمق 15 الی 30 سانتیمتری را انجام دهد. برای این منظور از یک محور افقی 8 ردیفِ که حداکثر شامل 32 عدد تیغه خواهد شد، استفاده می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توانید در سطح زمین زراعی با عرض ۱۲۰ سانتیمتری همراه با تعداد قابل‌توجه تیغه‌ها، قدرت مانور بسیار بالایی داشته باشید. البته تنظیم تعداد تیغه‌ها مربوط به نوع آن و انجام وظیفه ای است که از تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب می‌خواهید. این دستگاه در وزنی معادل با ۱۴۵ کیلوگرم طراحی‌شده است و در آن از استارت های الکتریکی استفاده می‌شود. در مواردی به جهت کاهش قیمت تیلر کاما ۷ اسب شاهد بهره مندی از سیستم استارت هندلی نیز هستیم.مشخصه برتری در طراحی تیلر کاما 7 اسب، بهره مندی از چرخ های بزرگ و مخصوص برای کار در انواع زمین‌های زراعی هست. این چرخ های بزرگ و آج دار در دو تیپ 400´10 و 500´12 طراحی شده ‌اند. طراحی این چرخ ها به گونه ‌ای است که به راحتی می‌توانید همراه با تیلر کولتیواتور کاما در بطن باتلاقی ترین زمین های زراعی مانند فضاهای شالیزاری شده و عملیات های متنوع آماده سازی خاک را به انجام رسانید. چرخ های بزرگ و آج دار این تیلر کولتیواتور کاما آن را برای حضور در انواع زمین‌های شالی‌کاری و دیم‌کاری مناسب کرده است. قیمت تیلر کاما 7 اسب در حد میانه بازار است. این دستگاه بسیار توانمندتر از سطح قیمتی است که برای آن در نظر گرفته‌اند. به‌این‌ترتیب اگر در یک زمین زراعی متوسط حضور دارید و خیلی هم نمی‌خواهید اسیر دستگاه‌های هزینه‌بردار بازار باشید، نیم‌نگاهی بر قیمت تیلر کاما 7 اسب می‌تواند جنبه‌های قابل‌توجهی داشته باشد.یکی از نکات جالب‌توجه در باب این مدل قیمت تیلر کاما 7 اسب می‌باشد. چرا که قیمت تیلر کاما 7 اسب بسیار منطقی است و در قبال کیفیت تا امکانات جالب‌توجه است. 

مشخصه‌های فنی تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب

 برای کار در زمین‌های بزرگ زراعی به یک دستگاه تیلر توانمند و کاملاً حرفه‌ای که ظرفیت کاری بالایی نیز داشته باشد، نیازمند هستید. تیلر کولتیواتور کاما ۹ اسب همان ماشین قدرتمند و کامل حرفه ‌ای است که می‌تواند به شما در سطح سخت‌ترین فعالیت‌های زراعی کمک‌رسان باشد. این تیلر قدرتمند کاما در امر شخم‌زنی دست قدرتمندی دارد و درعین‌حال همراه با امکانات متنوعی برای پوشش طیف گسترده‌ ای از فعالیت‌ های زراعی شده است. تیلر کولتیواتور کاما۹ اسب بزرگ جثه است. لذا در طراحی آن از فرمان هایی که قابلیت تنظیم گسترده ارتفاع دارند، استفاده‌شده است. شما به‌راحتی می‌توانید این تیلر را برای قد و قامت خودتنظیم کنید. از طرفی بازوی فرمان مانند این تیلر قابلیت تنظیم شدن از چپ و یا راست را دارد. تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب، در عین قدرتمند بودن همراه با سایز درشت در طراحی، کارکرد ساده‌ای دارد. تقریباً هرکسی با اندک کسب مهارت در کار با انواع تیلرها به‌راحتی می‌تواند آن را راه‌اندازی کرده و انواع فعالیت‌های گسترده کشاورزی را سروسامان بدهد.بر روی این مدل از تیلر کولتیواتور کاما می‌توانید انواع ادوات مربوط به روتیواتورها، سمپاش ها، موتور پمپ ها و... را متصل کنید. یک ماشین همه کاره که حتی می‌تواند بارهای شما را از سطح مزرعه تا انبار جابجا کند. در طراحی تیغه های تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب از متریال فولاد استفاده‌شده است. این تیغه ها به شکل دو ردیف در کناره‌های دستگاه حضور دارند. یک دستگاه تیلر کولتیواتور کاما قادر است تا به راحتی از پس سنگین ‌ترین فعالیت‌ های زراعی در یک زمین تا ابعاد ۱۱ هکتار برآید. در بطن طراحی تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب از یک موتور دو سیلندر چهار زمانه دیزلی استفاده‌شده است. موتور مذکور قادر است تا قدرتی معادل ۱۰ اسب بخار را تولید کند. البته در ماکزیمم ظرفیت کاری تنها ۹ اسب بخار قدرت را برای گیربکس دستگاه تدارک خواهد دید.گیربکس که درست در زیر موتور تعبیه‌شده است، از نوع اتصال مستقیم است. لذا می‌تواند به‌طور کامل قدرت موتور را باراندمان کاری تقریباً بالایی به سمت تیغه‌های دستگاه کولتیواتور کاما هدایت کند. در طراحی بخش تیغه های تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب از یک عرض شخم زنی 80 الی 130 سانتیمتری استفاده‌شده است. تیغه‌های فولادی نصب‌شده بر این محور عریض می‌توانند سطح هر نوع خاکی را تا عمق ۳۰ سانتیمتری بشکافند.آرایش تیغه ها در طراحی تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب به شکل ۱۰ ردیفه همراه با نصب ۴۰ تیغه می باشد. این تعداد بالای تیغه‌ها ضامن کارکرد قدرتمند و سطح بالای تیلر کولتیواتور کاما ۹ اسب خواهد شد. دستگاه تیلر مورد نظر ما در وزن ۱۳۵ کیلویی طراحی‌شده است و با یک سیستم استارت برقی کار می‌کند. البته به‌مانند نمونه‌های ۷ اسب بخاری، برای کاهش قیمت تیلر کاما ۹ اسب برخی از مدل‌ها را با الگوی طراحی استارت دستی (هندلی) طراحی کرده‌اند. طراحان برند کاما برای آنکه بتوانند تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب را در انواع فضاهای زراعی توانمند سازند، در طراحی این ماشین کشاورزی از چرخ های بزرگ با سایز 500´12 استفاده کرده‌اند.این چرخ‌ها دارای آج‌های بلند و اریب هستند و می‌توانند به‌راحتی در باتلاقی ترین زمین های زراعی نیز مؤثر باشند. ازاین‌رو استفاده از تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب برای حضور در زمین‌های شالیزاری کامل مساعد است. سیستم حرکتی گیربکس تعریف‌شده برای تیلر کولتیواتور کاما 9 اسب از یک سیستم ساده با طراحی سه دنده بهره‌مند هست. در این طراحی دو دنده برای حرکت روبه‌جلو و یک‌دنده برای تأمین حرکت رو به عقب حضور دارند. راه‌اندازی تا کار با موتور دیزلی حجیم و قدرتمند این تیلر کولتیواتور کاما بسیار ساده است. درعین‌حال باقابلیت تنظیم ارتفاع در کنار بهره‌مندی از سیستم چرخش فرمان پذیر، قدرت مانور بالایی را در کار با این تیلر شاهد هستیم. به‌این‌ترتیب اگر از یک زمین زراعی تقریباً بزرگ در ابعاد ده هکتاری بهره‌مند هستید، بررسی قیمت تیلر کامل 9 اسب می‌تواند جالب‌توجه باشد. چراکه قیمت تیلر کاما 9 اسب در شرایط بسیار مناسبی همراه با تأمین سطح کاملی از امکانات قرار دارد.
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)

ادوات تعریف‌شده در کار با انواع تیلر کولتیواتور کاما

 کلیدی‌ترین وظیفه در طراحی هر نوع تیلر کولتیواتوری انجام عملیات شخم‌زنی زمین‌های زراعی می‌باشد. در طراحی کولتیواتورها تیغه‌هایی حضور دارند که می‌توانند تحت تأثیر قدرت بالای موتورهای بنزینی و یا دیزلی قدرت نفوذ در اعماق خاک را پیدا کنند. به‌این‌ترتیب خاک را شخم زده و یا زیرورو می‌کنند. در طراحی مدل‌های متنوع از تیلر کولتیواتور کاما نیز نقش تیغه ها در آماده سازی خاک زمین زراعی بسیار پررنگ است. اما در کنار این وظیفه اصلی برای دستگاه تیلر کولتیواتور کاما، وظایف دیگری نیز تعریف شده است. البته برای رسیدن به این وظایف همراه با تعریف برخی از ابزارآلات و ادوات به شکل الحاقی هستیم که قرار است سوار بر دستگاه همراه ما در سطح مزرعه باشند تا طیف کاملی از نیازهای زراعی را تامین نمایند. در ادامه به لیست کاملی از ادوات کاربردی برای تیلر کولتیواتور کاما اشاره خواهیم کرد. 

تیغه های طراحی شده برای تیلر کولتیواتور کاما

 مهمترین ادوات الحاقی در کار با هر نوع تیلری، مربوط به تیغه های آن است. چرا که با بهره ‌گیری از این تیغه ها است که می ‌توانیم در عمق خاک نفوذ کرده، انواع عملیات خاک ورزی را انجام دهیم. تیغه های طراحی شده برای تیلر کولتیواتور کاما در مدل های متنوع از جنس فولاد ضد زنگ با سطح مقاومت و استحکام بسیار بالایی است. این تیغه ها در شخم زنی تا زیر و رو کردن خاک برای زمین های شنی و یا مرطوب مناسب هستند. کند و کاو زمین های خشک اندکی فراتر از توانمندی بالای این تیغه ها می باشد. لذا در مواجهه با زمین های خشک حداکثر نفوذ ۱۵ سانتیمتری را باید از تیغه‌های تیلر کولتیواتور کاما بخواهید. عرض کاری تعریف‌شده برای تیغه ها در تیلر کولتیواتور کاما مابین 75 الی 135 سانتیمتر است. مدل های کوچکتر عرض تیغه کمتر و مدل های بزرگتر توانمند در کار با عرض تیغه های بزرگتر هستند. عمده مراحل در خرید و فروش تیلر کاما نیز برای رسیدن به همین تیغه‌های شخم‌زنی است. این تیغه‌ها در مدل‌های مختلف طراحی‌شده‌اند و می‌توانند از عمق 10 الی 30 سانتیمتری در سطح خاک نفوذ کنند. هر چه طراحی تیغه همراه با طول برش بزرگ‌تری باشد، لازم است تا بر تیلر کولتیواتور کامای قدرتمندتری نیز نصب شود. در مقابل طول برش بیشتر بهتر می‌تواند عمق شیارزنی بالاتری را در سطح خاک ایجاد کند.تعداد تا فاصله مابین تیغه‌ها بر محور نصب‌شده در تیلر کولتیواتور کاما قابل تنظیم است. ازاین‌رو می‌توانید با توجه به نوع کشت و زمین زراعی، شیارها در فواصل دلخواه خود را ایجاد کنید. 

علت استفاده از تیلر کولتیواتور چیست  ؟

 برای هوادهی خاک زمین‌های کشاورزی و همچنین آمادگی بستر خاک جهت کشت و کود دهی نیاز است که خاک‌ورزی انجام شود.یکی دیگر از علل استفاده از تیلر کلتیواتور ، وجود علف‌های هرز هست. بعد از کاشت و کود دهی به زمین و رشد گیاه معمولاً علف های هرز در سطح زمین شروع به رشد میکنند. یکی از راه های از بین بردن علف های هرز شخم زدن این علف تا هست. عملاً با کنده شدن علف‌های هرز ، ضعیف شدن ریشه‌ها و همچنین عدم فتوسنتز گیاهان به علت زیر رو شدن برگ‌ها و رفتن به زیرخاک، عملیات مقابله با علف‌های هرز صورت گرفته است. همچنین برخلاف روش‌های مختلف تمیز کردن سطوح خاک از موجودات موزی و همچنین گیاهان زائد که به‌مانند قرار دادن طعمه عمل می‌کنند. با خاک‌ورزی به‌وسیله تیلر کولتیواتور سطوح عاری از تمام این مشکلات خواهد شد.کولتیواتور های دندانه دار معمولا به صورت گاو آهن می باشند اما عملکرد مشابهی دارند. این کولتیواتور ها با اهداف دیگری طراحی شده اند. 

تیغه های مخصوص برای کار در زمین ‌های شالیزاری

 از مهمترین کاربرد انواع تیلر کولتیواتور کاما، کار در زمین‌ های شالیزاری می باشد. البته برای آنکه بتوانید در چنین زمین ‌های پر از گل و باتلاقی شکل به راحتی کار کنید، مجهز به چرخ های بزرگی با آج های بلندی شده اند. لکن برای زیر و رو کردن خاک گل آلود در زمین ‌های شالیزاری نیاز به تعریف تیغه های مخصوصی داریم. تیغه ها در زمین‌ های شالیزاری قرار به کندن خاک ندارند؛ بلکه باید بتوانند خاک گل آلود و بسیار نرم زمین شالیزاری را زیر و رو کنند. پس در نقطه مقابل تیغه ها که با هدف کند و کاو کردن خاک به شکل نوک تیز طراحی می‌ شوند، این تیغه ها، ظاهری پهن دارند. این پهن بودن برای آن است که بتوانند خاک گل آلود زمین شالیزاری را زیر و رو کنند.در تیغه طراحی شده برای تیلر کولتیواتور کاما با هدف کار در زمین ‌های شالیزاری نگاه طراح، بهره ‌مندی از یک الگوی خلاقانه است. تیغه های پهن با لبه ‌های تیز که بر یک سطح پهن دیگری به شکل عمودی متصل هستند. به‌این‌ترتیب وقتی محور تیلر کولتیواتور کاما در حال گردش است و تیغه ها را یکی پس از دیگری در سینه خاک زمین زراعی فرومی‌کند، صفحه پهن تعبیه‌شده در انتهای هر تیغه مانع از نشست دستگاه کولتیواتور کاما در عمق زمین گل‌آلود شالیزار خواهد شد.به‌این‌ترتیب دستگاه به‌راحتی و کاملاً روان قادر است تا در سطح زمین زراعی باحالت شالیزاری به حرکت درآمده و خاک را آماده سازد. تیغه‌های مخصوص کار در زمین‌های شالیزاری را در ابعاد 18 الی 38 سانتیمتری باقابلیت نفوذ در عمق 10 الی 30 سانتیمتری از خاک طراحی‌شده‌اند. این تیغه‌ها بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در سطح شالیزارهای کم‌عمق نیز کارایی مناسبی داشته باشند. به مانند مدل های شخم زنی نیز تعداد تا فاصله نصب این تیغه‌ها بر محور تیلر کولتیواتور کاما قابل تنظیم شدن است. ازاین‌رو می‌توانید با توجه به ابعاد موجود در فضای شالیزاری که دارید، چیدمان تیغه‌ها بر محور دستگاه کولتیواتور کاما را تنظیم کنید. تیغه‌ها از جنس فولاد ضدزنگ طراحی‌شده‌اند و به این سادگی‌ها خم نمی‌شوند. البته برند کاما در طراحی این تیغه‌ها دست بالایی دارد و آنها را در ابعاد با طول‌های متنوع طراحی می‌کند. زمین‌ های شالیزاری دارای عمق های متنوعی هستند. لذا  نیاز به تعریف تیغه های متنوعی نیز داریم. موضوعی که در طراحی الحاقی تیغه های خاک ورز تیلر کولتیواتور کاما به طور درستی پیش ‌بینی شده است. 

تیغه های برداشت محصولات کشاورزی

 جمع بزرگی از محصولات کشاورزی دارای غده های خوراکی در ریشه های خود هستند. محصولاتی مانند سیب ‌زمینی، سیر، بادام زمینی و... از این دست محسوب می ‌شوند. برای برداشت این محصولات مجبور به حفر زمین هستید.اما اگر یک دستگاه تیلر کولتیواتور کاما در اختیار داشته باشید، در بهره ‌مندی از تیغه مخصوصی که برای برداشت محصولات این چنینی تعریف شده است، مسیر بسیار ساده ‌ای در پیش دارید. کافی است تیغه مذکور را بر امتداد دستگاه تیلر کولتیواتور کامای خود متصل نموده و آن را در سطح زمین زراعی به حرکت اندازید. آنگاه است که تک ‌تک ریشه های خوراکی محصولات زراعی شما بدون کوچکترین آسیبی از دل خاک بیرون کشیده می ‌شوند. در طراحی تیغه مذکور از چند شاخک بلند و موازی استفاده شده است. این شاخک ها در جهت خلاف حرکت کولتیواتور نصب شده و با حرکت کولتیواتور کاملاً در بطن خاک نفوذ می ‌کنند. به این ترتیب با زیر و رو کردن خاک هر نوع جسم سخت و یکدست را از اعماق آب بیرون خواهید کشید.قطعاً در یک زمین زراعی این اجسام سخت و توده ‌ای شکل همان محصولات زراعی مورد نظر ما می ‌باشند. عمق کاری تعریف شده برای این تیغه الحاقی کولتیواتور کاما مابین اعداد ۱۲ الی ۲۰ سانتیمتر می باشد.
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)

تیغه الحاقی مخصوص ساخت فارو

 به شیارهای عمیقی که در سطح زمین های زراعی با هدف انتقال و جابجایی آب و یا مرزبندی بخش ‌های مختلف حفر می‌ کنند، فارو گفته می ‌شود. این شیارهای عمیق و منظم بخش کلیدی در کشت جالیزی است. گیاهان جالیزی را در امتداد این فاروها کشت می کنند. لذا بهره مندی از عمق مناسب با طراحی درست و یکنواخت اهمیت دارد. برای تیلر کولتیواتور کاما نیز یک نوع تیغه الحاقی که توانمند در حفر فاروهایی منظم است، طراحی کرده ‌اند. این تیغه مناسب برای کارکرد در زمین های نرم است. پس اگر زمین شما در شرایط سختی خاک قرار دارد، بهتر است در ابتدای امر همراه با تیغه های خاک ورز، سطح سخت آنها را شکافته، مقدمات کار با تیغه های فارو را فراهم کنید. الگوی طراحی تیغه برای حفر فارو شبیه به یک پیکان با نوک بسیار تیز است. البته در تیغه طراحی شده برای کولتیواتور کاما در امتداد نوک پیکان به سمت لبه های پهن تیغه یک شیار تعبیه شده است. این شیار باعث خلق یک عرض آب روی کارآمد و دقیق در مراحل خلق شیارهای عمیق بر سطح خاک می باشد. 

تیغه الحاقی مخصوص چمن زنی

 برند کاما برای طراحی هر چه کاملتر و البته خلاقانه تر و در عین حال کارآمدتر تیلرهای خود، دست به کار شده تا شما را همراه با عملیات چمن زنی نیز کرده باشد. برای تیلر کولتیواتور کاما یک الحاقی تمام ‌عیار چمن زنی تعریف شده است. یک دستگاه با قابلیت تنظیم گسترده که می ‌تواند در جریان هر نوع ارتفاعی برای تراشیدن هر نوع گیاهی در سطح زمین زراعی مورد استفاده قرار بگیرد.چمن زنی یکی از اصلی ترین فعالیت های باغبانی است. خصوصا که در سطح یک باغ خانگی و یا یک فضای سبز شهری باشید. البته تعریف چمن زنی می تواند بسیار متنوع تر از چمن های باغ و فضای سبز شما باشد. اصولا هر گیاهی که در سطح زمین رشد کرده و از ساقه ای نازک برخوردار باشد را در مقام یک گیاه علفی شکل قرار می دهند. این گیاهان از علف های هرز گرفته تا چمن های زیبای باغ را می توان با حضور یک چمن زن قدرتمند موتوری به سرعت تراشید. اقدامی که با بهره مندی از الحاقی چمن زنی تیلر کولتیواتور کاما به درستی تامین خواهد شد. البته برای عملیات چمن زنی یک نوع الحاقی دیگر که تنها گیاهان را می تراشد تعریف شده است. در ادامه به این الحاقی خواهیم پرداخت. اما تعریف الحاقی چمن زن تیلر کولتیواتور کاما کاملا متفاوت از یک تراشیدن بی برنامه گیاهان است.این الحاقی تعریف شده است تا بتواند گیاهان مانند چمن های باغ را در ارتفاعی برابر به شکلی یکدست و زیبا کوتاه کند. 

تیغه مرز کشی در تیلر کولتیواتور کاما

 یکی از مهمترین بخش ها در امر کشاورزی تقسیم بندی زمین زراعی است. این تقسیم بندی باعث توزیع یکنواخت منابع در زمین زراعی خواهد شد. این عملیات را به اصطلاح با عنوان مرز کشی در زمین های زراعی می ‌شناسند.برای پرداختن به این کار نیز تیغه الحاقی خاصی برای تیلر کولتیواتور کاما تعریف شده است. تیغه مرز کشی کاما مناسب برای کار در زمین های نرم است و می ‌توانید با آن به آسانی عرض تعریف شده برای مرزها را جابجا کنید. 

پمپ سمپاش تعریف شده برای دستگاه تیلر کولتیواتور کاما

 مگر می شود کشاورز باشید و دغدغه ‌ای برای تکمیل عملیات سمپاشی در سطح زمین زراعی خود نداشته باشید. از طرفی سمپاشی در زمین های بزرگ زراعی به هیچ حالت ماجرای ساده ‌ای نیست و نیاز به مدل‌ های موتوری دارد.اما وقتی یک دستگاه موتوری مانند کولتیواتور را در اختیار دارید، دیگر چه نیاز است که بخواهید از انواع سمپاش های موتوری استفاده کنید. این موضوع در نگاه طراحان دستگاه تیلر کولتیواتور کاما مورد توجه قرار گرفته است. چرا که آنها از یک الحاقی با عنوان پمپ سمپاشی برای نصب شدن در دستگاه تیلر کولتیواتور کاما رونمایی کرده ‌اند. پمپ سمپاشی مذکور بر یک شفت گردان که برای این منظور تعریف شده است نصب خواهد شد. پمپ تحت قدرت شفت دستگاه تیلر کولتیواتور کاما به حرکت افتاده، عملیات مکش با پمپاژ سیالات را در قدرت پمپاژ بالایی تامین خواهد کرد. این الحاقی به عنوان یک تجهیز تاثیرگذار برای فعالیت های زراعی هر کشاورزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به هر صورت عموم محصولات کشاورزی نیاز به سمپاشی دارند. حال هر چه فضای زراعی بزرگتر می شود، حساسیت در سمپاشی درست با سرعت عمل بالا بیشتر است. خصوصا که برخی از محصولات زراعی مانند فضاهای باغبانی میزبان گیاهانی بلند قامت هستند. برای سمپاشی چنین شرایطی بهره مندی از یک سمپاش موتوری حتمی است. الحاقی سمپاشی دستگاه کولتیواتور کاما یک سمپاش با قدرت موتوری است که قادر است یک عملیات سطح بالای سمپاشی را به طور حرفه ای پوشش بدهد. 

تیغه دوار برش چمن زنی

 یکی دیگر از الحاقی های کارآمد در طراحی تیلر کولتیواتور کاما یک تیغه دوار است که به موازات سطح زمین در جلوی دستگاه کولتیواتور کاما نصب خواهد شد. این الحاقی قادر است تا هر نوع گیاه علفی شکل را در ارتفاعی که شما تنظیم می‌ کنید برش بزند.از این الحاقی با هدف حذف علف های هرز در سطح زمین های زراعی استفاده گسترده ای می شود. سرعت اجرای برش گیاهان با وجود این الحاقی بسیار بالا است. تا جائیکه می توانید در اندک زمانی سطح بسیار بزرگی از یک زمین زراعی را از وجود انواع علف های هرز خالی کنید. قدرت این الحاقی برای تراشیدن طیف کاملی از گیاهان علفی شکل با قطرهای متنوع در ساقه هایشان تدارک دیده شده است.از این رو اگر در سطح یک زمین زراعی هستید و با حضور انواع گیاهان در شرایط زیستی متفاوتی مواجه شده اید، چندان نگران نباشید. با این الحاقی به راحتی از پس تراشیدن تمام آن گیاهان برخواهید آمد. 

لزوم استفاده از کولتیواتور در سطح مزرعه

 تیلر کولتیواتور کاما در مقام یک ابزار همه فن حریف کشاورزی در جایگاه یکی از ابزارهای مدرن امروزی به عنوان یک ضرورت مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در عملیات آماده سازی خاک، مرحله شخم زنی زمین یک عملیات سرعت بالای کشاورزی است. در این عملیات قرار است تا سطح سخت و خشک مزرعه را برای کاشت گیاهان بشکافیم. این عملیات همراه با زیر و رو کردن خاک برای ایجاد شرایطی مناسب به جهت کشت گیاهان است. اما به صرف شکافته شدن سطح خاک نمی ‌توانیم عملیات کاشت گیاهان زراعی را انجام دهیم. در این بین خاک ورزی عملیاتی مجزا از شخم زنی خاک است. در این مرحله باید خاک را خرد کنیم و آن را با کودهای شیمیایی مخلوط کنیم. لذا توالی عملیات خاک ورزی در امتداد شخم زنی خاک ماجرایی کاملاً متفاوت است که برای انجام آن به تجهیزات متفاوتی نیز نیاز داریم. تیلر کولتیواتور کاما یکی از همین دست ماشین ‌آلات است که با هدف اصلی خاک ورزی طراحی شده است. البته در کنار خاک ورزی جمع کاملی از امکانات سطح بالای کشاورزی را نیز برای شما تأمین ساخته است. اما وظیفه اصلی یک کولتیواتور مانند تیلر کولتیواتور کاما آماده سازی بستر خاک برای کاشت بذر می باشد. در این بین می‌ توانیم از این ماشین با هدف حذف علف های هرز نیز بهره ‌مند باشیم. اما خاک ورزی جمع کاملی از عملیات آماده سازی خاک است. عملیات هایی که در سه مرحله هوادهی خاک، آماده سازی بستر بذر و از بین بردن علف های هرز پیگیری خواهد شد. 

طراحی تیلر کولتیواتور کاما برای انجام عملیات هوادهی خاک

 تیلر کولتیواتور کاما در تمامی مدل ها همراه با تمامی قدرت های موتوری به شکل تخصصی برای عملیات خاک ورزی آماده شده است. در این ماشین شاهد طراحی بر الگوی چرخ ‌های آج دار بزرگی هستیم تا بتوان به راحتی در سطح مزارع به حرکت درآمد. در عین حال تیغه ها با طراحی مخصوص عملیات خاک ورزی همراه این ماشین است. قدرت موتوری مناسب در کنار طراحی همراه با کارکرد تخصصی دلیل کافی برای بهره برداری حرفه ای از کولتیواتور کاما در سطح مزارع با هدف هوادهی خاک می باشد. مرحله هوادهی پس از انجام شخم زنی خاک صورت می‌ گیرد. در عملیات شخم زنی تنها سطح خاک را می شکافیم و آن را زیر و رو می کنیم؛ اما خاک شکافته شده هنوز در تکه ‌های بزرگ همراه با قطعات سختی است. شکل و الگوی نامنظمی دارند و در یک کلام هنوز بستر مناسبی برای حضور بذر گیاهان نمی باشد. اصلی ترین مرحله در عملیات خاک ورزی، مرحله هوادهی به خاک است. در این مرحله باید حجم های بزرگ از خاک پس از شخم زنی را خرد کنیم و خاک را تبدیل به یک حالت پودری شکل نماییم. گیاهان در عمق چنین خاکی توانایی رشد کردن پیدا می ‌کنند. هوادهی خاک که همراه با پودر شدن سطح خاک است را با کمک تیغه های مخصوصی انجام می ‌دهند. این تیغه ها در قامت یک دستگاه کولتیواتور کاما همراه شما خواهد شد. کولتیواتور کاما در ایجاد یک حجم از خاک که مملو از هوا باشد عالی است. 

استفاده از تیلر کولتیواتور کاما برای مرحله آماده سازی بستر بذر

 در مرحله هوادهی خاک فقط قصد نرم کردن بستر زمین های زراعی را داریم. اینکه بتوانیم خاک زمین زراعی را تبدیل به یک فضای اسفنجی شکل کنیم. اما خاک ما هنوز فقیر است. به هر حال برای رشد گیاهان همواره به حضور انواع کودهای شیمیایی و حیوانی مانند کمپوست نیاز داریم.از این رو در مرحله آماده سازی خاک باید بتوانیم حجم خاک برای کاشت گیاهان را مملو از کودهای شیمیایی و حیوانی کنیم. اما لازم است کود را به شکل یکنواخت در حجم خاک بگسترانیم. از این رو نیاز به ابزاری داریم که بتواند حجم بالای کود در سطح بزرگ مزرعه را به درستی با خاک هوادهی شده برای کاشت گیاهان در هم آمیزد. این وظیفه در طراحی انواع کولتیواتورها پیش بینی شده است. تیلر کولتیواتور کاما یک ابزار تخصصی برای تکمیل درست این مرحله می باشد. در طراحی این ماشین ها از برند کاما نوعی تیغه های مخصوص طراحی شده ‌اند تا بتوانند حجم کودهای ریخته شده بر سطح خاک را به اعماق خاک کشانده، با آن در هم آمیزند و در نهایت یک خاک کاملاً غنی شده را فراهم آورند.

تیلر کولتیواتور کاما (Kama)

استفاده از تیلر کولتیواتور کاما برای حذف علف های هرز

 علف های هرز در هر حالتی که باشند، به عنوان یکی از اصلی ‌ترین دشمنان گیاهان زراعی تلقی می ‌شوند. خاک آماده شده و غنی شده با کودها اگر چه کاملا مساعد کاشت گیاهان زراعی هستند؛ اما برای رشد دیگر گیاهان که به شکل تهاجمی خودشان را بر سطح زمین زراعی خواهند رسانید نیز مناسب خواهند شد. وقتی گیاهی در قامت یک علف هرز در سطح مزرعه ریشه دوانده باشد، به شکل قدرتمندتر از یک دانه ساده می تواند منابع غذایی خاک را مصرف کند. از این رو حضور علف های هرز در سطح زمین زراعی مانع از رشد مناسب گیاهان هدف خواهد شد.پس برای رسیدن به یک کشاورزی حرفه ای همراه با تولید بهترین محصولات زراعی باید بتوانیم علف های هرز را از سطح زمین زراعی حذف کنیم. با شخم زنی خاک نمی توانیم از حذف علف های هرز اطمینان داشته باشیم. چرا که در شخم زنی، گیاهان را از ریشه آن جدا نکرده ایم. برای حذف علف های هرز باید گیاه مهاجم را از ریشه های آن جدا کنیم و در ادامه، ریشه گیاه را خشک کنیم. عملیات خاک ورزی با هدف حذف این علف های هرز پیگیری می‌ شود. دستگاه تیلر کولتیواتور با طراحی تیغه هایی مخصوص بهترین وسیله تخصصی برای حذف علف های هرز از سطح زمین زراعی می باشد. تیلر کولتیواتور کاما نیز در یک طرح شخصی برای این منظور طراحی شده است. در این ماشین تیغه ‌هایی حضور دارند که می توانند علف های هرز ریشه دوانده در سطح خاک را بیرون کشیده و خشک کنند. 

تنوع فعالیت ‌ها در کار با تیلر کولتیواتور کاما

 X      طراحی انواع مدل های تیلر کولتیواتور کاما بسیار باریک با قدرت مانور بالایی می باشد. از این رو برای کار کردن در سطح یک مزرعه متراکم و شلوغ بسیار مناسب است. شما می توانید همراه با حضور یک تیلر کاما اورجینال به آسانی در فضای متراکم درختان یک باغ حرکت کنید و سطح خاک زیر پای درختان را زیر و رو کنید. X      قدرت مانور بالایی برای انواع تیلر کولتیواتور کاما پیش ‌بینی شده است. طراحی چرخ های فرمان پذیر باعث ایجاد قدرت مانور سطح بالایی است. اگر یک نمونه تیلر کاما اصلی در اختیار داشته باشید، کاملاً ساده با قابلیت پوشش خوبی می توانید در فضای میان درختان مزرعه حرکت کنید و تمام خاک سطح مزرعه را پوشش بدهید.X      کار با تیلر کولتیواتور کاما در زمین‌ های کاملاً باتلاقی شکل بسیار ساده و قدرتمند است. این ماشین از چرخ های بسیار بزرگی همراه با آج های بلند بهره ‌مند است. از این رو بدون فرو رفتن در گل می تواند به شکل شناور شده سطح خاک را زیر و رو کند. لذا برای آماده ‌سازی زمین‌ های شالیزاری در کشت گیاهانی مانند برنج بهترین است.X      تیلر کولتیواتور کاما برای تامین اهداف آبیاری در سطح مزارع نیز آماده شده است. در طراحی آنها از یک شفت درگیر با موتور دستگاه استفاده شده است تا بتوانید با کمک این شفت قدرت کافی در به حرکت انداختن یک پمپ آب قدرتمند را داشته باشید.این ماشین می تواند در مدت زمانی کوتاه حجم آب بسیار بالایی را پمپاژ کند. از این رو برای پر کردن سریع استخرهای آب در جوار زمین ‌های زراعی بهترین هستند.X      با حضور تیلر کاما اصلی می توانید عملیات سمپاشی را نیز به انجام رسانید. کافی است از شفت متحرک دستگاه برای به حرکت انداختن یک پمپ سمپاشی با طراحی تخصصی در این دستگاه بهره مند باشید. قدرت سمپاشی تیلر کاما اصلی بسیار بالا است و با قابلیت تامین نیازهای حرفه ‌ای در یک زمین بزرگ زراعی طراحی شده است.X      با حضور یک تیلر کاما اصلی، قابلیت حفر انواع نهر در عمق های متنوع را دارید. حفر نهر در هر زمین زراعی یک چالش همیشگی است. به هر حال باید بتوانید آب را به شکل یکنواخت در سطح زمین زراعی بگسترانید. از این رو باید قابلیت سریع حفر نهر در طول بالایی را داشته باشید. تیلر کولتیواتور کاما در قدرت بالا همراه با طراحی تیغه های مخصوص حفر  نهر عرضه می شود. این قابلیت در فروش تیلر کاما بسیار تاثیرگذار است.یک دستگاه تیلر کولتیواتور در هر مدل با هر برندی که باشد، به عنوان یکی از کلیدی ترین و در عین حال گران قیمت ترین ابزارهای کشاورزی مدرن شناخته می شود. این ماشین چیزی شبیه به یک تراکتور در ابعاد کوچکتر است. درک اهمیت کارایی تا ارزش حضور چنین ابزاری در سطح زمین زراعی است که ما را به سمت تهیه بهترین های بازار سوق می ‌دهد. به هر حال هیچ کشاورزی نمی ‌خواهد تا همراه با یک ماشین نه چندان قدرتمند و یا با کیفیت و شاید نه چندان مطمئن در سطح زمین زراعی برای انجام سنگین ترین عملیات های کشاورزی باشد. اطمینان از انجام کارهای سخت است که حضور قدرتمند انواع تیلر را جدی تر خواهد کرد. تیلر کولتیواتور کاما در جایگاه یکی از مهمترین و اصیل ترین محصولات بازار قرار دارد. ماشینی که می تواند ضریب اطمینان معقولی را در حین کار تامین نماید.در این بین طراحی خوب همراه با سطح استقبال بالای مصرف کنندگان پای طراحی های کپی از این محصول را به میان کشانده است. قطعاً هیچ محصول کپی نمی تواند به همانند نمونه اصلی وظایف خود را به انجام رساند. لذا در تهیه محصولات کاما دقت کنید تا از یک تیلر کاما اورجینال بهره مند باشید. خرید و فروش تیلر کاما اورجینال را باید از مراکز و فروشگاه ‌های معتبر به انجام رسانید. البته یقینا لیست قیمت تیلر کاما اورجینال متفاوت از نمونه های کپی شده است و شاید این تفاوت فاحش دلیل کافی برای اغفال شما باشد. لکن بهتر است در باب لیست قیمت تیلر کاما اورجینال حساسیت کاملی داشته باشید و تحت هر حالتی از خرید محصولات کپی شده دوری کنید. برتری خرید و فروش تیلر کاما اورجینال در تامین درست الحاقی های این محصول قدرتمند چینی است. تیلر کولتیواتور کاما دارای الحاقی های متعدد همراه با توانمندی ‌های کاملی است که تنها با تهیه نمونه ‌های اصلی می توانید از توانمندی این محصولات استفاده کنید. با حضور یک تیلر کولتیواتور کاما همراه با یک ماشین قدرتمند و تمام عیار در سطح مزرعه هستید که می تواند وظایف متنوع با کیفیت برتری را برای شما تامین نماید.
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
تیلر کولتیواتور کاما (Kama)
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5