خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

تیلر کولتیواتور SKN

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

برای آغاز به کار هر عملیات کشاورزی باید خاک مناسبی را فراهم کرده باشید. خاکی که کاملاً نرم و سبک و سرشار از مواد مغذی باشد. اینجاست که نقش پررنگ سلسله عملیات های پی در پی خاک ورزی مورد توجه قرار می گیرد. عملیات هایی که در آنها قرار است خاک زمین کشاورزی را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی آماده سازیم. از شخم زدن زمین تا بر هم زدن خاک و مخلوط کردن کود در این خاک سبک شده و چندین عملیات ریز و درشت دیگر در ردیف ماجراهای کلیدی خاک ورزی هستند. البته زمانی می توانید در تمام مراحل خاک ورزی کاملاً موفق باشید که از ابزارهای توانمند و قدرتمند، با کیفیت ساخت مناسب استفاده کرده باشید. مانند انواع تیلر کولتیواتور بنزینی که از جمله مهمترین ماشین آلات رده بالای خاک ورزی هستند. در این بین قطعاً توجه به مشخصه های فنی تا قاعده کاربردی تیلر کولتیواتور SKNبیش از هر محصول دیگری مورد توجه اهل فن قرار دارد. در این مقاله نیز قصد داریم تا با رویکردی فنی به تحلیل ایده طراحی و جایگاه کاربردی انواع تیلر SKN بپردازیم.
تیلر کولتیواتور SKN
 هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی مانند انواع تیلر SKN در رده ماشین آلات خاک ورزی ثانویه قرار دارند. ماشین آلاتی که قرار است عملیات های نهایی در تکمیل یک خاک سبک کشاورزی را فراهم سازند. در آماده سازی زمین، سلسله مراحلی تدوین شده است. قطعاً مقدمات هر پروسه خاک ورزی با شخم زنی عمیق خاک سطحی هر زمین کشاورزی آغاز خواهد شد. اما شخم زنی تنها یک مرحله مقدماتی است و این پروسه، داستانی بسیار طولانی تر دارد. اینکه باید خاک را بشکافیم و آن را از حالت کلوخ شده خارج سازیم. در ادامه مراحل سله کشی را انجام بدهیم. در این بین نباید از وجین کردن خاک غافل باشیم و سر آخر باید با اضافه کردن انواع کودهای شیمیایی و حیوانی و حتی کمپوست های گیاهی حجم خاک را به طور کامل تقویت سازیم. همان طور که می بینید، مراحل یکی پس از دیگری تدوین شده ‌اند. مراحل مقدماتی یعنی شخم زدن خاک و از بین بردن خاک های کلوخ شده در رده فعالیت های مقدماتی خاک ورزی قرار دارند. فعالیت هایی که نیاز به ماشین آلات قدرتمند مانند روتیواتورها دارند. اما در انجام مراحل ثانویه که شامل سله کشی، وجین کاری و کوددهی خاک است، نیاز به تعریف دستگاه ‌های خاک ورزی قدرتمندی احساس نمی‌ شود. تیلر کولتیواتور بنزینی ماشینی است که برای استفاده تخصصی در همین مراحل نهایی خاک ورزی طراحی شده است. البته برخی از این تیلرها مانند مدل ‌های قدرتمند تیلر کولتیواتور SKN آنچنان هستند که می‌ توانند به انجام وظایفی فراتر از خاک ورزی های ثانویه بپردازند. آنها را می ‌توانیم در مراحل سخت مانند شخم زنی خاک آن هم با حجم محدودی از عملیات به کار اندازیم. به هر صورت در انتهای این مقدمه با معرفی تیلر کولتیواتور بنزینی SKN قصد ورود به بحث فنی دستگاهی را داریم که در نهایت ایده های مهندسی شده، با ظرافتی خاص و توانمندی مناسب به جهت انجام فعالیت در مراحل پایانی خاک ورزی مورد استفاده قرار می گیرند. 

اصول مقدماتی در طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی

 برای معرفی انواع تیلر کولتیواتور بنزینی، آنها را به عنوان ماشین هایی توانمند و تخصصی در بر هم زدن خاک با هدف هوادهی خاک معرفی کردیم. اینکه این ماشین ها قرار است تیغه هایشان را در عمق خاک بکوبانند تا حجم خاک را کاملاً نرم و هوادهی شده سازند. لکن قبل از ورود به بحث فنی در باب آشنایی با انواع تیلر SKN لازم است تا نگرش مناسبی از قواعد طراحی حاکم شده بر آنها داشته باشید. لذا لازم است کاملاً بدانید که هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی چیست؟ تحت چه ساز و کاری طراحی شده است و قرار است با چه الگویی به تکمیل عملیات های خاک ورزی بپردازد؟ در طراحی هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی یکسری تیغه ها با طراحی گرد حول یک محور حضور دارند. محور تحت تاثیر قدرت موتور بنزینی دستگاه است. لذا این تیغه تقریباً استوانه ای شکل با لبه ‌های برآمده قرار است حول محور گردان دستگاه با حرکتی دورانی به گردش درآید. 
تیلر کولتیواتور SKN
 وقتی موتور بنزینی در تیلر کولتیواتور بنزینی به کار می‌ افتد، قدرت حاصل از احتراق موتور به سمت شفت خروجی و از آنجا در اختیار تیغه گردان دستگاه قرار خواهد گرفت. در این حالت با حرکت این تیغه گردان، لبه های تیز و بلند آن به فرمی افقی و یا عمودی در عمق خاک نفوذ خواهند کرد. تیغه هایی که قرار است عمق خاک زمین کشاورزی را بشکافند. به این ترتیب وقتی دستگاه فعال است و تیغه ها را به گردش انداخته است، خاک زیر پای دستگاه تحت تاثیر حرکت دورانی تیغه ها کاملاً به هم خورده، از حالت کلوخ شدنی خارج شده، فرمی نرم و یکدست و البته سبک و هوا خورده پیدا خواهد کرد. آنچه گفتیم طرح کلی در ایده ساخت انواع تیلر کولتیواتور بنزینی است. در این بین هر برندی با توجه به نوع فعالیت و تامین انواع امکانات در خاک ورزی، مدل تیغه های مخصوصی را با درجات کیفی متنوع طراحی می کنند. در این میان انواع تیلر SKN در رده تیلرهای بنزینی از نمونه ‌های مطرح بازار هستند. مدل هایی که با قابلیت خودکششی طراحی شده اند و می توانند در کنار حرکتی قدرتمند، سطح نسبتاً عمیقی از خاک را بشکافند. وقتی در ساختار طراحی شده برای هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی نگاه می کنید، این دستگاه را شبیه به یک ماشین گاوآهن کلاسیک پیدا خواهید کرد. گاوآهنی که از ردیف تیغه هایی موازی با هم برخوردار است. اگر چه در ظاهر اندک شباهت ‌هایی با گاوآهن های کلاسیک دارد؛ اما در عمل تفاوت ‌هایی واضح در ایده های کاربردی آنها وجود دارد. دستگاه های گاوآهن موتوری شده امروزی را با نام روتیواتورها می شناسند که مخصوص شکستن و شخم زدن خاک هستند. اما انواع تیلر کولتیواتور بنزینی، دستگاه ‌هایی با طراحی مشابه هستند که قدرت شخم زدن خاک را ندارند. اما می توانند رده فعالیت های کاملی از مراحل ثانویه خاک ورزی را انجام بدهند. در اصول مقدماتی برای طراحی هر تیلر کولتیواتور بنزینی، ماهیت هوادهی خاک مورد توجه قرار دارد. از آنجا که قاعده طراحی برای تکمیل عملیات های ثانویه خاک ورزی است، قطعاً پیش فرض ما در انجام مراحل مقدماتی مانند شخم زنی توسط کولتیواتورها می باشد. در مراحل بعدی ماجرای هوادهی به خاک مورد توجه قرار می ‌گیرد. لذا تیغه ها در عموم تیلر کولتیواتور بنزینی ها برای شکستن عمیق خاک سخت زمین های کشاورزی طراحی نشده است. بلکه این تیغه ها بیشتر فرمی پهن و زاویه دار دارند تا بتوانند با نفوذ در عمق خاک آن را هر چه بهتر و کاملاً موثر بر هم بزنند و در نهایت خاکی یکدست و هوادهی شده را فراهم کنند. در این بین انواع ماشین های طراحی شده در رده تیلر کلتیواتور SKN از بهترین‌ های بازار هستند که جدا از بحث خاک ورزی ثانویه با قابلیت کافی در انجام خاک ورزی های مقدماتی نیز طراحی شده ‌اند. 

قدرت در قاعده طراحی انواع تیلر

 در طراحی انواع تیلر یکی از جدی ترین بحث ها، مقدار قدرت آنها در بر هم ‌زدن حجم گسترده ‌ای از خاک است. قدرت شکافتن خاک، موضوعی کاملاً متفاوت با قدرت بر هم زدن خاک است. ممکن است که تیلر از توانایی قابل توجه در شکافتن خاک برخوردار باشد. اما همین تیلر در بر هم زدن خاک دست چندان توانمندی نداشته باشد. لذا تیپ طراحی تا نوع قدرت نمایی هر تیلر کلتیواتور می تواند معرف الگوی طراحی آن باشد. طبعاً تیلرهای قدرتمند، یعنی مدل‌ هایی که در شکافتن خاک و یا بر هم زدن حجم گسترده ‌ای از آن توانمندتر هستند، از موتورهای قدرتمند دیزلی استفاده می ‌کنند. اما مدل های معمولی تر که سطح توانمندی متوسطی دارند و برای تکمیل عملیات های رده میانی از فعالیت ‌های خاک ورزی طراحی شده ‌اند، با تکیه بر استفاده از موتورهای بنزینی ساخته می شوند. انواع تیلر SKN در این دسته های موتور بنزینی قرار دارند.
تیلر کولتیواتور SKN
 در این بین انواع تیلر SKN با قابلیت رده بالا در بر هم زدن خاک ساخته شده ‌اند. آنها می ‌توانند حجم بسیار گسترده ‌ای از خاک سطحی در زمین کشاورزی را با استفاده از تیغه های پهن با فرم انحنادار خود جابجا کنند. در عین حال این تیلر کولتیواتور بنزینی ها بسته به نوع طراحی قابلیت ‌های استاندارد در انجام سله کشی، وجین کردن و کوددهی خاک را دارند. البته قدرت، تاثیر چشمگیری در جایگاه قیمت تیلر SKN و هر دستگاه مشابهی دارد. طبعاً مدل های قوی تر با ظرفیت خاک ورزی بیشتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. هر چند نوع کاربری و توانمندی تیلر در انجام انواع سناریوهای خاک ورزی است که میزان فروش تیلر کلتیواتور SKN را مشخص خواهد کرد. توصیه می شود که برای خرید تا تامین قطعات به نمایندگی تیلر SKN مراجعه کنید. متاسفانه در سطح بازار نمونه های کپی و غیر اصل از این برند مطرح وجود دارد. لکن در نمایندگی SKN خیال شما از هر نوع تامین قطعات و خرید خود تیلر مطمئن خواهد بود. البته برای درک بهتر باید همراه ما باشید تا به تحلیل فنی و قواعد طراحی انواع تیلر کولتیواتور SKN بپردازیم. 

تیلر کلتیواتور SKN مدل WM1100BE

 تیلر کلتیواتور SKN مدل WM1100BE از طراحی در رده محصولات قدرتمند برند چینی قرار دارد که با هدف فعالیت در سخت ‌ترین شرایط کاری و کشاورزی طراحی شده است. در بحث فنی برای فعال نگه داشتن این تیلر کولتیواتور بنزینی از یک موتور ۲ سیلندر چهار زمانه با قابلیت تولید ۹ اسب بخار توان استفاده شده است. موتور از سوخت بنزینی استفاده می ‌کند. هوا خنک است و با قاعده طراحی تنفس طبیعی طراحی شده است که با توجه به طراحی چهار زمانه، مصرف سوختی مناسب، عملکردی روان و تولید صدایی اندک دارد. در بحث طراحی بخش های فنی این تیلر کولتیواتور بنزینی، از طراحی یک گیربکس برای انتقال قدرت استفاده شده است. گیربکس در امتداد شفت موتور حضور دارد و با نسبت درستی در کنار مشخصه های خروجی موتور طراحی شده است. به شکلی که در نهایت با کمترین میزان تولید صدا و یا لرزش می تواند حجم کاملی از قدرت موتور را به سمت تیغه های دوار دستگاه هدایت نماید. این تیلر کولتیواتور بنزینی محصول SKN از نوع خود کششی است. پس می ‌تواند به عنوان یک تجهیز مناسب برای حمل و نقل محیط روستایی مورد استفاده قرار بگیرد. البته برای تامین این جابجایی دارای یک جعبه دنده خوش ساخت است. در این جعبه دنده، سه حالت حرکتی پیش ‌بینی شده است. ماشین دارای دو دنده برای قابلیت حرکت رو به جلو و یک دنده برای پوشش حرکت رو به عقب است. به این ترتیب تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل WM1100BE با قابلیت قدرت مانور بالا در سطح زمین های کشاورزی و یا محیط های روستایی طراحی شده است. 
تیلر کولتیواتور SKN
 در بحث طراحی تیغه های دوار برای انجام عملیات خاک ورزی در دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل WM1100BE از یک محور پهن که ظرفیت استقرار ۳۲ تیغه را دارد، استفاده شده است. این محور به شکلی است که می توانید انواع تیغه ها با زمینه‌ های کاربری متفاوت را بر آن سوار سازید. محور مذکور با الگوی طراحی متغیر است که قابلیت پوشش عرض کاری ۸۰ الی ۱۳۰ سانتیمتری را دارد. لذا وقتی با تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل WM1100BE همراه هستید، می ‌توانید عرض بیش از یک متر زمین کشاورزی را با هر بار حرکت تیلر تحت تاثیر فرآیند خاک ورزی قرار بدهید. بر محور بلند این تیلر کلتیواتور SKN می توانید انواع تیغه ها با عمق خاک ورزی ۱۵ الی ۳۰ سانتیمتری را نصب نمایید. لذا در خاک ورزی قابلیت گسترده ‌ای در بر هم ‌زدن سطحی تا لایه های عمیق از خاک را دارید. در عین حال وقتی در تیلر کولتیواتور بنزینی شما از یک موتور قدرتمند ۹ اسب بخار آن هم با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است، قاعدتاً می توانید از این دستگاه با اهدافی مانند وصل شدن تیغه های گاو آهن نیز استفاده کنید. به این ترتیب این تیلر توانمند از برند SKN می تواند از پس عملیات پرچالش مانند شخم زدن خاک نیز برآید. 

تیلر کولتیواتور بنزینیSKN مدل Diamond135E

 تیلر کولتیواتور SKN مدل Diamond135E از مدل های کوچک جثه با قابلیت متوسط اما قدرت مانور بالایی است که مخصوص انجام عملیات در سطح زمین های متوسط کشاورزی طراحی شده است. این مدل اگر چه ظاهری ساده با طراحی کوچک دارد؛ اما در بطن این طراحی جمع و جور با قدرت قابل توجهی کار می کند. با این تیلر می‌ توانید در سطح باغ و بوستان و زمین های جالیزی و شالی کاری کاملاً موفق ظاهر بشوید. تیلر کولتیواتور بنزینیSKN مدل Diamond135E با الگوی سفارشی شده تحت برند SKN طراحی شده است. این مدل مجهز به یک کانکتور ویژه با طراحی مناسب است. لذا به راحتی می تواند با قابلیت مانور پذیری سطح بالایی در انواع فضاهای کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد. در عین حال این مدل‌ ها قابلیت اتصال سریع به انواع پمپ های آبرسانی و سمپاش های مستقل باغبانی را دارند. از طرفی طراحی کوچک با قابلیت مانور پذیری بالا از این مدل یک نمونه موفق در انجام کلیه عملیات های خاک ورزی برای فضاهای محدود ساخته است. برای تولید قدرت کافی در انجام عملیات ‌های کامل کشاورزی در این تیلر SKN از یک موتور ۲ سیلندر بنزینی با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است. موتور در عین کارکرد چهار زمانه کاملاً کم مصرف با قابلیت تولید راندمان بالای کاری است. موتور از نوع تنفس طبیعی است که با الگوی هواخنک طراحی شده است. در حضور این موتور دو سیلندر که عملکردی 4 زمانه و کاملا کم صدا دارد، می توانید قدرت ۱۰ اسب بخار توان را تامین نمایید. قدرتی که برای انجام کلیه عملیات های ریز و درشت خاک ورزی در مراحل ثانویه و حتی انجام مراحل اولیه خاک ورزی کاملاً کفایت می ‌کند. اما این قدرت قابل توجه در طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل Diamond135E با الگوی گیربکسی به سمت تیغه های گردان دستگاه هدایت شده است. استفاده از سیستم گیربکسی باعث ایجاد حرکت نرم با عملکردی روان در تیغه های این تیلر کولتیواتور بنزینی شده است. گیربکس مذکور درست در بخش زیرین شاسی در امتداد موتور احتراق داخلی چهار زمانه تیلر SKN قرار گرفته است. 
تیلر کولتیواتور SKN
 از نکات قابل توجه در طراحی تیلر SKN مدل Diamond135E، موتور با استارت الکتریکی است. این استارت الکتریکی در راه ‌اندازی هر چه روان تر با سرعت عمل بالاتر موتور دستگاه تاثیر به سزایی دارد. تا جاییکه می توانید دستگاه را به سادگی و با کمترین دردسری راه اندازی کنید. لکن باید همواره دقت کنید که در مقدمات راه ‌اندازی تیلر کولتیواتور بنزینی، رعایت برخی از نکات راه اندازی ضروری می باشد. تیلر SKN مدل Diamond135E از نمونه ‌های خود کششی است. برای تامین قابلیت خود کششی نیز در این تیلر از یک دنده با قابلیت تولید حرکت رو به جلو و عقب استفاده شده است. دنده در سه حالت تعریف شده و قابلیت حرکت رو به جلو با دو سرعت متفاوت و حرکت رو به عقب با تعریف یک سرعت ثابت را دارد. این طراحی جعبه دنده در تکمیل قدرت مانور سطح بالای این تیلر SKN کاملاً تاثیرگذار است. برای تامین قابلیت راه اندازی الکتریکی تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل Diamond135E از یک باتری در ظرفیت قابل قبول 36AH استفاده شده است. این باتری جدا از بحث راه اندازی سیستم استارت الکتریکی تیلر برای فعال کردن دو عدد چراغ نیز کارایی دارد. این تیلر از چراغ ‌های قدرتمندی دارد تا بتوان از آنها در زمان تاریکی نیز استفاده کرد. خصوصا که اگر بخواهید با قابلیت خود کششی تیلر در مسافرت های کوچک روستایی همراه باشید، این چراغ های ساده کاملاً به کار شما خواهد آمد. تیلر کولتیواتور بنزینیSKN مدل Diamond135E از مدل های طراحی قدرتمند است که توانایی نصب شدن گاوآهن را هم دارد. پس می‌ تواند در انجام عملیات های مقدماتی خاک ورزی هم مورد استفاده قرار بگیرد. تا جاییکه می ‌شود همراه با این تیلر به انجام فعالیت خطیر و جانکاهی مانند شخم زنی هم پرداخت. در عین حال با این تیلر SKN به طور کامل می توانید هر نوع پمپ آب کشاورزی و یا دستگاه سمپاش زراعی را که طراحی مستقلی دارند، راه اندازی کنید. 

تیلر کولتیواتور بنزینیSKN مدل 1000N

 تیلر کولتیواتور بنزینیSKNمدل 1000N طراحی کاربردی با سطح متوسطی دارد. این ماشین برای فعالیت در سطح زمین های وسیع کشاورزی طراحی شده است و در عین حال می تواند برای فعالیت در فضاهای محدود عملکرد قابل قبولی داشته باشد. برای این تیلر SKN از یک موتور بنزینی خوش ساخت با توان ۷ اسب بخار استفاده شده است. این مقدار قدرت برای انجام عملیات متوسط در لایه ‌های سطحی خاک مناسب است. تیلر SKN مدل 1000N اگر چه در بحث تامین قدرت چندان دست توانمندی ندارد؛ اما در اصل طراحی آن اصول ایجاد ماشینی کوچک و جمع و جور، با قابلیت مانور بالا اعمال شده است. در ساخت این تیلر کولتیواتور از یک گیربکس با شفت کوتاه استفاده شده تا به نسبت از مدل های دیگر ساختاری کوچکتر داشته باشد. در عین حال طراحی گیربکس از آلیاژهای آلومینیوم و آهن ریخته گری شده باعث هر چه سبکتر شدن دستگاه شده است. 
تیلر کولتیواتور SKN
 اما در بحث کاربردی تیلر کولتیواتور SKN مدل 1000N هیچ کم از رقبای قدرتمند بازار ندارد. این ماشین می تواند قدرتمندانه در تکمیل انبوه عملیات های ریز و درشت خاک ورزی مورد استفاده قرار بگیرد. تا جاییکه می ‌توانید سری تیغه های شخم زنی را بر آن متصل کنید و از آن برای انجام عملیات های روتیواتوری استفاده نمایید. تیلر کولتیواتور بنزینیSKN مدل 1000N قدرت کافی برای عملیات خاک ورزی در سطح زمین های شیب دار را نیز دارد. این توانایی آن هم برای یک تیلر کوچک جثه قابلیت قابل توجهی است که قطعاً در هنگام خرید و فروش تیلر کولتیواتور SKNمورد توجه اهل فن قرار می ‌گیرد. در تیلر کولتیواتور SKN مدل 1000N نیز از یک جعبه دنده کارآمد که دو حالت حرکت رو به جلو و یک دنده رو به عقب دارد، استفاده شده است. این تیلر در حین حرکت، سرعت قابل قبولی دارد و می ‌تواند به عنوان یک خود کشش مناسب برای حمل بارهای روستایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در عین حال برای این تیلر SKN از قابلیت اتصال انواع پمپ آب ها، پمپ های سمپاشی و انبوه تیغه های خاک ورزی، سله کشی و نهر کَنی تعریف شده است. برای هر چه ساده تر کردن الگوی طراحی تیلر کولتیواتور بنزینی SKN مدل 1000N در امتداد کاهش قیمت تیلر SKN از یک سیستم استارت هندلی برای روشن کردن آن استفاده شده است. البته در نظر داشته باشید که این تیلر از یک موتور بنزینی تقریباً کوچک دو سیلندر با عملکرد چهار زمانه استفاده می ‌کند. لذا چندان ضرورتی ندارد که بخواهیم برای این موتور چهار زمانه کوچک از استارت های گران قیمت و حجیم الکتریکی نصب کنیم. استارت دستی طراحی شده، قابلیت راه اندازی سریع دستگاه تیلر کولتیواتور SKN مدل 1000N را دارد. از آنجا که فرم طراحی این تیلر متکی بر استفاده از یک شاسی کوچک است، قاعدتاً چندان نگاه عمیقی در بزرگتر کردن بخش محور تیغه ها دیده نشده است. در این تیلر از یک محور کوتاه با عرض ۷۰ الی ۱۰۵ سانتیمتری استفاده شده که با نصب انواع تیغه های استاندارد کولتیواتوری قابلیت کند و کاو خاک در عمق ۱۵ الی ۳۰ سانتیمتری را دارد. در مدل ‌های معرفی شده از انواع تیلر کولتیواتور بنزینی SKN با تیپ های کاری ای که قابلیت های رده بالا و البته متنوعی دارند، آشنا شدیم. هر کدام از این مدل ها برای پوشش فعالیت خاک ورزی در عرصه ‌های خاصی از زمین ‌های کشاورزی طراحی شده ‌اند. قطعا اگر اهل فن باشید، باید بتوانید با توجه به الگوی طراحی زمین کشاورزی، مدل کاربردی مناسب را انتخاب کنید و به نوعی فضای کار را به درستی تدارک ببینید. اما با این وجود در انواع تیلر SKN از موتورهای چهار زمانه هواخنک بنزینی استفاده شده است. استفاده از موتورهای چهار زمانه، برگ برنده در حین کار با این ماشین های توانمند است. زیرا عملاً ماشین شما را به یک خودروی تمام عیار که ویژگی های رده بالایی دارد، تبدیل می کند. با این وجود در کار با انواع تیلر SKN باید متوجه مخزن روغن و تزریق مناسب روغن موتور آن هم در فواصل زمانی مناسب در آن باشید. 
تیلر کولتیواتور SKN
 

تیلر کولتیواتورها چه کاربردی دارند؟

 در بحث مقدماتی برای ورود به معرفی انواع تیلر SKN این ماشین ‌ها را به عنوان ابزارهایی قدرتمند در تکمیل خاک ورزی معرفی کردیم. در این ماشین ‌ها همه چیز برای بر هم زدن خاک طراحی شده است. ماشینی که می ‌تواند تیغه های فولادین خود را در لایه‌ های سطحی خاک بنشاند و با حرکتی قدرتمندانه این لایه‌ ها را زیر و رو کرده، فضای بستر خاک را نرم و هوادهی شده سازد. به یقین نرم کردن خاک، اصلی ‌ترین هدف و کاربرد برای این رده ماشین های کشاورزی است. اما قطعاً نرم کردن خاک، تمام ماجرا در کاربرد از انواع تیلر کولتیواتور بنزینی نمی باشد. خصوصاً اگر قرار باشد با انواع تیلر کولتیواتور SKN همراه باشیم، دیگر نمی توانیم از این دستگاه های توانمند تنها برای یک یا چند فعالیت ساده استفاده کنیم. هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی مانند مدل ‌های خوش ‌ساخت SKN به شکلی طراحی شده‌ اند تا بتوانند انبوه عملیات های ریز و درشت کشاورزی و باغبانی را به راحتی انجام بدهند. در ادامه با برخی از ایده های کاربردی برای انواع تیلر کولتیواتور بنزینی آشنا خواهیم شد. Ã   نرم کردن خاک: این کاربرد را در نگاهی مفصل به شکلی گسترده مورد ارزیابی قرار دادیم. به هر صورت گیاهان کشاورزی نمی ‌توانند در خاکی سخت ریشه بدواند. اما خاک زمین های کشاورزی در گذر از دوره سرما به شدت سخت و غیر قابل نفوذ می شوند. اینجاست که ماجرای شخم زنی در ابتدای کار برای شکافتن خاک و نرم کردن آن در انتهای کار برای فراهم کردن مقدمات کاشت خاک مطرح می ‌شود. شخم ‌زنی خاک فعالیتی سخت است که قدرت زیادی می خواهد. روتیواتورها برای این کار طراحی شده اند. اما برای نرم کردن خاک نیاز به تعریف تیغه های پهن و بلند با انحنای قابل توجه است که در طرح ساخت انواع تیلر SKN به وضوح شاهد آن هستیم.à  هوادهی به خاک: بذر گیاهان کشاورزی در عمق خاکی که متخلخل است، ریشه می‌ دوانند. برای این کار باید خاک را هوادهی کنید. در غیر این صورت یا گیاه قابلیت ریشه دواندن ندارد و یا اینکه در عمق خاک متراکم زمین کشاورزی می پوسد. اما انواع تیلر کولتیواتور بنزینی را به شکلی طراحی کرده ‌اند تا با زیر و رو کردن حجم سطحی از خاک، هوادهی کرده و در نهایت یک لایه خاک متخلخل شده را در اختیار ما بگذارند. انواع تیلر SKN دارای تیغه های خاصی هستند که مخصوص عملیات هوادهی می ‌باشند.à  سله کشی خاک: در تمام مدت برای معرفی انواع تیلر کولتیواتور، این ماشین ها را برای تکمیل عملیات ثانویه خاک ورزی معرفی کردیم. اما حالا لازم است تا چرایی انجام این عملیات های ثانویه را مطرح سازیم. زمانی که خاک شخم زده، تحت تاثیر جریان آب و شرایط متغیر جوی تبدیل به سله های خشک و غیر قابل نفوذ می شوند. در مراحل خاک ورزی، شخم زنی اولین عملیات خاک ورزی است. اما پس از اتمام شخم زنی مستقیماً نمی توانیم در عملیات بذرپاشی وارد بشویم. بلکه باید برای مدتی کوتاه زمین را به حال خود رها کنیم. اما خاک شخم خورده تحت تاثیر شرایط جوی در این مدت قرار گرفته، با جذب آب تبدیل به سله می شود. سله ها، کلوخ های بزرگ و سخت شده خاک هستند. برای آغاز به کار بذرپاشی باید این سله ها را بشکنید که نیاز به یک دستگاه موتوری مانند تیلر کولتیواتور بنزینی دارید. سله، خاک را ندارد؛ اما در حجمی گسترده ایجاد می ‌شود. با استفاده از یک تیلر کولتیواتور مناسب و استفاده از تیغه های سله کشی مخصوص به راحتی می توانید این حجم کلوخه شده را مرتفع سازید. برای انواع تیلر SKN از تیغه های سله کشی مخصوصی طراحی شده است.
تیلر کولتیواتور SKN
 Ã   سمپاشی: مگر می شود در بطن یک فعالیت سنگین و شاید سبک کشاورزی باشید و حساسیت خاصی نسبت به انجام سمپاشی مناسب محصولات کشاورزی خود نداشته باشید؟! سمپاشی از اصلی ‌ترین مراحل کشاورزی است که انجام درست و مناسب آن ضامن بقای محصولات کشاورزی شما است. آفات در تهاجمی گسترده و ناگهانی ماهیت گیاهان کشت شده شما را تهدید می کنند. در حالیکه شما جز یک دستگاه سمپاش مناسب، هیچ ابزار دفاعی دیگری ندارید. وقتی فضای مزرعه خیلی بزرگ است، دیگر نمی توانید متکی بر یک سمپاش ساده دستی و یا موتوری باشید. برای چنین فضاهایی از پمپ های قدرتمند سمپاشی طراحی شده است. در این بین به یک نیروی موتوری کارآمد برای راه اندازی این پمپ ها نیاز دارید. قدرتی که در شفت خروجی مستقل و مخصوص تعریف شده انواع تیلر کولتیواتور بنزینی تعبیه شده است. انواع تیلر، خصوصا تیغه های برند SKN دارای این شفت مخصوص هستند. کافی است محور پمپ سمپاشی را به شفت متحرک انواع تیلر SKN و یا کولتیواتورهای مشابه متصل کنید تا به راحتی همراه با فعال کردن موتور دستگاه، پمپ سمپاشی قدرتمند شما هم به کار بیفتد.à  راه اندازی پمپ های آب کشی: راه اندازی پمپ های آب کشی نیز از دیگر وظایف جدی و پرکاربرد انواع تیلر کولتیواتور بنزینی می باشد. در هر فعالیت کشاورزی که باشید، باید فکر جامعی برای تامین منابع آبی زمین کرده باشید. به هر حال آب‌ ها یا در عمق چاه هستند و یا در جریانی پیوسته همراه با یک رودخانه و شاید کانال آبرسانی در حال عبور می باشند. در نهایت وقتی می توانید این آب ‌ها را داشته باشید که توانسته باشید آنها را پمپاژ کنید. اگر چه انواع موتور پمپ های ساده کشاورزی در تیپ های گوناگون طراحی شده اند؛ اما وقتی از یک دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی دارید، دیگر نیازی به استفاده از موتور پمپ ها ندارید. کافی است یک پمپ ساده مستقل در اختیار داشته باشید تا بتوانید آن را به شفت متحرک تیلر متصل سازید و به همین سادگی حجم گسترده ‌ای از آب را پمپاژ کنید.à  بارکشی در محیط روستا و محل مزرعه: بارکشی از مهمترین وظایف هر دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی است. در محیط مزرعه با انبوه فعالیت های سنگین مواجه هستیم. در حمل و نقل محصولات، کودهای شیمیایی، بذرها، وسایل و حتی نفرات نیاز به ماشین های موتوری داریم. خصوصاً که باید این مصالح گاهاً سنگین وزن را از کنار خانه و یا انبار تا کنار مزرعه جابجا کنیم. تیلر کولتیواتورهای خود کششی برای حمل و نقل در محیط مزرعه تا فضاهای روستایی بهترین هستند. شما می توانید انواع بارکش های سبک را به انواع تیلر متصل کنید و به این ترتیب مقدمات حمل و نقل کاملی را فراهم آورید. انواع تیلر SKN در رده تیلرهای خود کششی هستند. هر تیلر خود کششی قابلیت تبدیل شدن به یک بارکش روستایی را دارد. در این بین باید متوجه باشید که تیلرها قدرت محدودی در بارکشی دارند و طبعا نمی توانند سرعت جابجایی قابل توجهی را داشته باشند.à  درو کردن: برداشت محصولات از دیگر کاربردهای متداول و رده بالای انواع تیلر کولتیواتور بنزینی است. این ماشین های موتوری در صورت استفاده از تیغه های مناسب تبدیل به ابزارهای دروگر بسیار قدرتمندی می شوند. به شکلی که قادر هستند حجم گسترده‌ ای از فضای مزرعه را به سرعت و با دقتی خوب درو کنند. برای این منظور نیاز به تیغه های مخصوص درو کاری دارید. لکن این دستگاه ‌ها تنها قابلیت دروی محصولات را دارند و برای جمع آوری محصولات باید دست به کار باشید. برای انواع تیلر SKN از تیغه های مخصوص درو کردن محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، یونجه، برنج و... تعریف شده است.
تیلر کولتیواتور SKN
 Ã   علف کن (وجین کردن): برای همه تیلرها از تیغه های وجین کاری استفاده شده است. این تیغه ها به شکلی طراحی شده اند که همزمان با بر هم زدن خاک و نرم کردن آن تا هوادهی به خاک، قابلیت وجین کردن هم دارند. در عملیات وجین کردن قرار است تمامی علف های هرز را ریشه کن کنیم. قطعاً وجود علف های هرز در رشد و نمو محصولات کشاورزی تاثیر منفی می گذارند. اما تا وقتی که این علف های مزاحم را ریشه ‌کنی نکنیم، نمی ‌توانیم از حضور مزاحم آنها در امان باشیم. لذا بهتر است قبل از آغاز به بذر پاشی و ریشه دواندن گیاهان کشاورزی، سطح زمین را از حضور ریشه علف های هرز بزداییم. وجین کردن مراحل مقدماتی در خاک ورزی است که طی آن همزمان با بر هم زدن خاک، ریشه تمام علف های هرز باغ را کنده و آنها را حذف می ‌کنیم.à  جابجایی نیرو: در فعالیت های کشاورزی با انبوه دستگاه ‌ها مواجه هستیم که تحت ساز و کاری مکانیکی قرار است عملیات های خاصی را انجام بدهند. اما این دستگاه ‌ها بدون استفاده از موتورها طراحی شده‌ اند. لذا برای کار کردن با آنها نیاز به یک مولد منعطف داریم. در طراحی عموم تیلر کولتیواتورها یک شفت مستقل در نظر گرفته شده است که با روشن شدن موتور به حرکت در می آید. این شفت در حالت عادی فاقد بار است. اما در صورت نیاز می توانید انواع دستگاه های کشاورزی را از طریق این شفت متحرک راه اندازی کنید.à  نهر کنی: ایجاد نهرهای کوچک برای جابجایی آب در سطح زمین های کشاورزی از دیگر وظایف کلیدی هر تیلر کولتیواتور بنزینی است. هر زمین کشاورزی از مجموعه نهرهای کوچک آب تشکیل شده است که قرار است حجم گسترده ای از آب را در فضای مزرعه توزیع نماید. برای نهر کنی می توانید از تیلر کلتیواتورها نیز استفاده کنید. یک نوع تیغه هفتی شکل مخصوص عملیات نهرکنی طراحی شده است. کافی است این تیغه را به دستگاه تیلر کولتیواتور بنزینی متصل کنید تا از فرم هفتی شکل آن برای کندن نهر استفاده کرده باشید. البته اگر بخواهید نهرهای از قبل کنده شده را لایروبی کنید، باز  هم می ‌توانید از این تیغه های مخصوص داشته باشید. برای انواع تیلر SKN نیز از این تیغه های نهر کنی طراحی شده است. 

راه کارهای ساده برای خرید یک تیلر کولتیواتور مناسب

 انواع تیلر SKN در مدل های متنوعی طراحی شده اند. هر کدام از آنها با هدف کارایی در فضایی خاص از محیط مزرعه ساخته شده اند. قاعدتاً باید هر کدام از این تیلر کولتیواتورها را با توجه به الگوی طراحی آنها مورد استفاده قرار بدهید. در غیر این صورت یا نمی توانید از تیلر، قدرت حداکثری با عملکردی مطلوب را داشته باشید و یا اینکه نتیجه کار در خاک ورزی به شکل ناقص انجام خواهد شد. با این حساب اصولاً چگونه می توانیم از میان انبوه مدل ها و همچنین انواع تیلر SKN مدل مناسب را تهیه کنیم. در ادامه به چند راهکار ساده برای انتخاب تیلر مناسب اشاره خواهیم کرد. 1-    تیلر از چرخ های مناسبی برخوردار باشد: هر دستگاه تیلر دارای چرخ هایی خاص است که با کمک آنها می تواند در محیط مزرعه یا زمین های شالی حرکت کند. طبعا اولین نکته برای خرید یک تیلر کولتیواتور بنزینی مناسب، تناسب چرخ ها با نوع زمین کشاورزی است.2-    تیلر باید از قدرت موتوری کافی برخوردار باشد: طبعا در تمام مراحل خاک ورزی نیاز به قدرت موتوری تیلر کولتیواتور بنزینی داریم. اما همه تیلرها که با یک میزان قدرت موتوری طراحی نشده ‌اند. قطعاً با توجه به نوع فعالیت و سطح و حجم کار، انواع تیلر در قدرت های متنوع حضور دارند. مهارت شما در کار با یک تیلر مناسب زمانی است که درک درستی از سطح کار در فضای کشاورزی داشته باشید تا قدرت مناسب را انتخاب کنید. 
تیلر کولتیواتور SKN
 3-    تیلر باید از طول تیغه های خاک ورزی مناسبی برخوردار باشد: طول تیغه خاک ورزی معرف قدرت مانور هر تیلر کولتیواتور بنزینی می باشد. طبیعتا با بزرگتر شدن طول تیغه خاک ورزی می توانیم سطح بزرگتری از زمین کشاورزی را در مدت زمان کوتاه تر خاک ورزی کنیم. اما این افزایش طول باعث استفاده از موتورهای قدرتمندتر شده که در افزایش قیمت تیلر کولتیواتور بنزینی تاثیرگذار است. بهتر است با توجه به ابعاد زمین و با در نظر گرفتن سرعت کار دستگاه، نوع تیلر با طول تیغه مناسب را انتخاب کنید. سخن پایانی در آشنایی با انواع تیلر SKN انواع تیلر SKN ماشین های توانمندی هستند که برای تکمیل عملیات های مهم خاک ورزی و انجام بسیاری از فعالیت های ریز و درشت کشاورزی طراحی شده‌ اند. وقتی پای عملیات های خاک ورزی در میان است، اهمیت ماجرا دو چندان می‌ شود. زیرا این مقدمه باید با بالاترین درجات کیفی صورت بگیرد تا بهترین نتایج در هنگام زراعت حاصل آید. انواع تیلر کولتیواتور بنزینی SKN ماشین های قدرتمندی هستند که می توانند خاک ورزی را به بهترین وجه ممکن انجام بدهند. این ماشین های توانمند را می توانید با قیمتی کاملا اقتصادی به نسبت از دیگر رقبا تهیه کنید. آنها در سطح زمین های کشاورزی، رفتاری مطمئن، مصرف سوختی مناسب و تولید صدایی اندک دارند و در عین حال کاملاً قدرتمند و کارآمد ظاهر می شوند.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5