خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

خاموت زن هیدرولیک

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

دستگاه خاموت زن هیدرولیک از سری ماشین‌های خم و برش زنی میلگردها طراحی شده‌ است. اسلوب کار این دستگاه برای خم‌زنی میلگردهای کوچک در تعداد زیاد به شکل خاموت است.

دستگاه خاموت زن هیدرولیک چیست و چگونه کار میکند؟

خاموت قاب کوچک فلزی است که از میلگردهای نازک تهیه می‌شود. اگر چه ظاهر ساده‌ای دارد؛ اما حضور مناسب خاموت است که به ما در شکل‌گیری شبکه‌های منظم آرماتوربندی شده کمک می‌کند. در طراحی آرماتور نیاز به حضور خاموت ها با طراحی و ابعاد دقیق در تعداد زیاد داریم. دستگاه خاموت زن هیدرولیک ابزار تمام اتوماتیک است که با هدف طراحی و ساخت دقیق خاموت ها آن ‌هم در تعداد زیاد ساخته می‌شود. برای اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی نیاز به انواع خاموت با دقت و کیفیت مناسب داریم. در چنین حالتی استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیک امری بدیهی است.دستگاه خاموت زن هیدرولیک از سری ماشین‌های خم و برش زنی میلگردها طراحی شده‌ است. اسلوب کار این دستگاه برای خم‌زنی میلگردهای کوچک در تعداد زیاد به شکل خاموت است. هر چند می‌توانیم از قابلیت‌های خاموت زن اتوماتیک برای طراحی و خم زنی دیگر نیازهای آرماتوربندی نیز استفاده کنیم. به ‌شرط آنکه در نهایت از میلگرد با قطر مناسب دستگاه برای خمکاری در داخل دستگاه خاموت زن پدالی استفاده ‌شده باشد. مصرف خاموت در هر پروژه عمرانی زیاد است. خاموت یک فرم هندسی شکل ‌گرفته از میلگردهای خمکاری شده ‌است. عمده خاموت ها در اشکال مربعی و یا مستطیلی شکل هستند. اما به فراخور نیاز پروژه گاهاً مدل خاموت های گرد، مثلثی و... نیز طراحی می‌شود.برای طراحی سازه‌های بتنی باید از فرم دهی شبکه‌های آرماتور بندی شده استفاده کنیم. در این حالت حجم انبوه میلگردها باید فرم و ساختاری هدفمند را تشکیل دهند. تنها با استفاده زیاد از حلقه‌های خاموت است که می‌توانیم حجم بالای میلگردهای سنگین را مجبور به شکل‌پذیری کنیم.به ‌این ‌ترتیب خاموت تبدیل به یکی از پرمصرف‌ترین کالاهای ساختمان‌سازی خواهد شد. تولید خاموت از چالش‌های آرماتوربندی است. حجم خاموت در پروژه‌های کوچک عمرانی کم است و غالباً نیاز به فرم‌های شناخته ‌شده و استانداردی دارند. لذا این پروژه‌ها می‌توانند تعداد کافی خاموت را آماده تهیه کنند. اما در پروژه‌های بزرگ عمرانی تهیه خاموت آن‌هم در فرم و اشکال متنوع چالش‌برانگیز است.در چنین مواقعی پیمانکاران به تولید خاموت در محل کارگاه می‌اندیشند. دستگاه خم کن و خاموت زن برای چنین منظوری طراحی شده ‌است. از این دستگاه می‌توانید هم در محل کارگاه و هم در محل پروژه ساختمان‌سازی برای تولید مقدار انبوه خاموت استفاده کنید. دستگاه خاموت زن هیدرولیک به شکلی طراحی‌ شده تا مقدار زیاد خاموت در فرم هندسی های متنوع را با سرعت زیاد و با دقت بالایی تولید کند.

دسته‌بندی انواع خاموت زن هیدرولیک چگونه است؟

تمام دستگاه‌های خاموت زنی هیدرولیک روش طراحی و ملاحظات فنی یکسانی دارند. در تمام این دستگاه‌ها از سیستم قدرتمند هیدرولیکی برای خم زنی و برشکاری میلگردها مناسب خاموت سازی استفاده شده ‌است.دسته‌بندی انواع دستگاه خم کن و خاموت زنی براساس قطر میلگردها صورت می‌گیرد. برای تهیه خاموت از میلگردهایی که قطر کمی دارند، استفاده می‌شود. عمده موارد مصرفی تهیه خاموت از میلگردهای 16 تا 18 میلی‌متری است. اما در مواردی برای تکمیل پروژه‌های سنگین عمرانی از میلگردهای قطور تا 25 و حتی 32 میلی‌متری نیز استفاده می‌شود. با این رویکرد انواع دستگاه خاموت زن اتوماتیک در مدل‌های زیر معرفی شده ‌است.
 • دستگاه خاموت زن هیدرولیک با قابلیت حداکثر خمکاری میلگرد 16 میلی‌متری
 • دستگاه خاموت زن هیدرولیک با قابلیت حداکثر خمکاری میلگرد 18 میلی‌متری
 • دستگاه خاموت زن هیدرولیک با قابلیت حداکثر خمکاری میلگرد 20 میلی‌متری
 • دستگاه خاموت زن هیدرولیک با قابلیت حداکثر خمکاری میلگرد 25 میلی‌متری
هر کدام از این سایزها طراحی تخصصی برای پوشش اهدافی ویژه هستند. البته می‌توان از خاموت زن هیدرولیک سایز بالاتر برای خمکاری میلگردهای سایز کوچکتر استفاده کرد. اما در نهایت نمی‌توان انتظار عملکردی کاملاً دقیق را داشت. لذا در هنگام خرید و فروش خاموت زن توصیه می‌شود که دید عینی از حداکثر سطح نیاز خود برای تهیه انواع خاموت داشته باشید. در عین ‌حال قیمت دستگاه خاموت زن اتوماتیک ارتباط مستقیم با توانایی آن در خمکاری سایز میلگرد دارد. هر چه توانایی دستگاه در خمکاری میلگردهای قطورتر باشد، قیمت دستگاه خاموت زن اتوماتیک نیز افزایش پیدا می‌کند.
خاموت زن هیدرولیک
 

روش طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک

در دستگاه خاموت زن اتوماتیک از قدرت هیدرولیکی برای خمکاری میلگردها استفاده شده ‌است. اساس کار دستگاه در تبدیل انرژی الکتریکی به فرایند قدرت هیدرولیکی برای جابجایی بازوهای مکانیکی است تا در نهایت بتوانیم میلگردها را در زوایای مورد نظر خمکاری کنیم.در بحث طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک یک سیستم تمام‌عیار هیدرو مکانیکی حضور دارد. در راس این سیستم از قدرت الکتروموتورهای تک‌فاز و یا سه‌فاز برای تأمین توان مکانیکی پمپ هیدرولیک استفاده شده ‌است. موتور الکتریکی بسته به سبک طراحی دستگاه و قابلیت خمکاری در مدل‌های تک‌فاز و سه‌فاز انتخاب می‌شود.وظیفه موتور در نهایت چرخش و تامین توان پمپ هیدرولیک است. در ادامه یک سیستم هیدرولیک کامل برای جابجایی بازوهای مکانیکی طراحی شده ‌است. یک شیر کنترل در امتداد خط خروجی پمپ هیدرولیک طراحی ‌شده که مقدار عبور سیال تحت پمپاژ را تعیین می‌کند.برای کنترل شیر هیدرولیک خاموت زن اتوماتیک از تکنیک پدالی استفاده شده ‌است. دستگاه خاموت زن هیدرولیک دارای دو عدد پدال است که هر کدام فرمان‌های مجزایی در کنترل شیر هیدرولیک دستگاه صادر می‌کنند. یکی از پدال‌ها برای ایجاد خم 90 درجه است و پدال دوم مناسب خم 135 درجه طراحی شده ‌است.شیر هیدرولیک دستگاه خاموت زن پدالی از نوع بوبین دار است که زمان فعالیت آن بسته به زمان تعریف ‌شده پدال کنترل دستگاه طراحی شده ‌است. دستگاه خاموت زن پدالی به شکلی طراحی ‌شده که با فشردن لحظه‌ای هر کدام از پدال‌ها، شیر کنترل هیدرولیک را برای مدت‌زمانی معین فعال نگه می‌دارد تا بتوان نوع خمکاری 90 و یا 135 درجه را تهیه کرد. لزوماً فشردن طولانی‌مدت پدال‌ها به خمکاری با زاویه‌ای بیشتر نمی‌انجامد.برای خمکاری میلگردها در دستگاه خم کن و خاموت زنی از یک میز کار در ارتفاع مناسب استفاده شده ‌است. بخش‌هایی برای استقرار میلگردها طراحی‌ شده و در ادامه دو فک فلزی وظیفه خمکاری میلگردها را بر عهده دارند. یکی از فک‌ها نصب ثابت و دیگری متحرک است. فک متحرک طبق دستور پدال‌ها در الگوی 90 و یا 135 درجه حرکت می‌کند. برای تنظیم زاویه خمکاری در مقدارهایی متفاوت از این زوایای متداول نیز پیش‌بینی‌هایی صورت‌ گرفته است. در طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک از پیچ قابل تنظیم مناسب تغییر زاویه خمکاری در هر کدام از پدال‌ها به شکل جداگانه استفاده شده ‌است. به ‌این ‌ترتیب اگر نیاز به طراحی خاموت با اشکال خاص دارید، می‌توانید مقدار زاویه خمکاری هر کدام از پدال‌ها را متناسب با نیاز پروژه تنظیم کنید.فک متحرک با جابجایی حول فک ثابت مقدار خمکاری را انجام می‌دهد. این فک به شکل اتوماتیک پس ‌از خمکاری به‌ جای اولیه خود باز می‌گردد. سپس برای صدور فرمان خمکاری دیگر حاضر است. اگر چه از انواع میلگردها در قطرهای متنوع برای خاموت سازی استفاده می‌شود؛ اما عموم دستگاه خاموت زن هیدرولیک برای خمکاری میلگردها از قطر 4 الی 32 میلی‌متری طراحی شده‌اند.

مشخصات فنی دستگاه خاموت زن اتوماتیک

برای طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک بسته به قدرت خمکاری دستگاه از هر دو مدل الکتروموتورهای تک‌فاز و یا سه‌فاز استفاده می‌شود. عموم فضاهای کارگاهی که به برق سه‌فاز دسترسی دارند، حضور مدل‌های 380 ولت صنعتی را ترجیح می‌دهند. موتور نصب‌ شده از نوع قفس سنجابی با توان 2 اسب‌بخار است. موتور با سرعت استاندارد 1400 دور بر دقیقه کار می‌کند.برای طراحی سیستم هیدرولیک دستگاه نیز از پمپ هیدرولیک 16 لیتری استفاده شده ‌است. دستگاه توانایی خمکاری میلگردها از قطر 4 الی 32 میلی‌متری برای خمکاری مناسب خاموت سازی را دارد. در عین ‌حال با تنظیم کورس حرکت فک متحرک دستگاه قادر هستیم تا مقدار خم با رنج زاویه 10 الی 180 درجه را تهیه نماییم.اگر دستگاه از نوع تک‌فاز باشد، نیاز به برق 220 ولت جریان متناوب شهری دارد. این در حالی است که برای نمونه‌های سه‌فاز باید از سطح ولتاژ 380 ولت تهیه کرده باشیم. دستگاه شرایط خمکاری انواع میلگردها از قطرهای گوناگون تا حد 32 میلی‌متری را دارد. اما در صورت زیاد شدن قطر میلگردها از قابلیت خمکاری هم‌زمان تعداد میلگردها کاسته می‌شود. دستگاه قادر است تا 5 عدد میلگرد نمره 10 را در هر دقیقه برای تولید خاموت خمکاری کند. در عین ‌حال مدت‌زمان هر عمل خمکاری فقط سه ثانیه است.دستگاه خاموت زن هیدرولیک در ابعاد میز استاندارد کار طراحی شده ‌است. البته انواع متنوعی از این ماشین وجود دارد. اما در کل عموم مدل ها با ارتفاع استاندارد میز کار 85 سانتی‌متری طراحی می‌شوند. کل وزن دستگاه نیز در حدود 100 کیلوگرم است.

مختصری از اصول کار دستگاه خاموت زن هیدرولیک

در مقدمات امر لازم است تا مقدار زاویه مناسب خمکاری توسط پیچ تنظیم دستگاه انجام شود. موتور الکتریکی و پمپ هیدرولیک تحت فرمان خمکاری فعالیت می‌کنند. برای خمکاری از یک سیستم جک هیدرولیک بزرگ درست در زیر صفحه کار دستگاه استفاده‌ شده است. شفت جک هیدرولیک به یک بازوی لولایی شکل متصل است. مدت ‌زمان حرکت جک هیدرولیک مقدار زاویه خمکاری میلگردها را تعیین می‌کند.در طراحی دستگاه از شیر بوبین دار برای کنترل جک هیدرولیک استفاده شده ‌است. از دو پدال با عملکرد موازی اما فرمان‌های متفاوت برای کنترل شیر هیدرولیک و کنترل حرکت جک هیدرولیک دستگاه استفاده شده ‌است. میلگردها لازم است تا در داخل شابلون تهیه ‌شده بر روی میز کار دستگاه قرار بگیرند. فشردن پدال‌ها باعث حرکت جک هیدرولیک و همچنین حرکت بازوی مکانیکی خواهد شد که به خمکاری با زاویه 90 و یا 135 درجه ختم می‌شود.

مقدار مقاومت خمشی برای خمکاری خاموت ها چه اندازه است؟

خاموت ها از بخش‌های اتصال عرضی در طراحی شبکه‌های آرماتوربندی شده هستند. خاموت با ایجاد حفاظ شبکه‌ای مانند در اطراف میلگردها باعث افزایش مقاومت خمشی و برشی بتن مسلح می‌شود. از خاموت تقریباً در طراحی هر نوع سازه بتن مسلح اعم از ستون، تیر و یا فونداسیون ساختمان استفاده می‌شود.
خاموت زن هیدرولیک
 برای تهیه خاموت از میلگردهای متنوع استفاده خواهد شد. لکن قدرت خم زنی میلگردها با یکدیگر متفاوت است. برای خم‌زنی میلگردها با سطح مقطع 12 میلی‌متری مقدار 450 نیوتن متر در مترمربع کفایت می‌کند. اما با افزایش قطر میلگردها نیاز به قدرت بالاتری داریم. تا جاییکه برای خمکاری میلگردهای 18 میلی‌متری نیاز به حد توان 850 نیوتن داریم. این مقدار در خمکاری میلگردهای بزرگتر نیز حجم توان بالاتری است.در ملاحظات طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک تماماً به این موارد پرداخته شده ‌است. حضور موتور الکتریکی با توان تولید 2 اسب‌بخار در کنار پمپ هیدرولیک 16 لیتری نمونه استانداردی است که به ‌خوبی از پس خمکاری میلگردها تا قطر 32 میلی‌متری بر می‌آید.

بخش‌های فنی دستگاه خاموت زن هیدرولیک کدام‌اند؟

دستگاه خاموت زن هیدرولیک ماشین قدرتمندی برای خمکاری و ساخت تعداد زیاد خاموت ها می‌باشد. این دستگاه می‌تواند با سرعت زیاد حجم بالایی خاموت را تهیه کند. طراحی این دستگاه از کنار هم قرار گرفتن بخش‌های متعددی صورت ‌گرفته است. اجزای اصلی دستگاه به‌ قرار زیر هستند.-       الکتروموتور-       پمپ هیدرولیکی-       شفت چرخ‌دنده-       دیسک صفحه کار-       پدال-       پمپ روغن-       بازوهای مکانیکی-       غلطک

دستگاه خاموت زن هیدرولیک چه کاربردهایی دارد؟

خمکاری میلگردها اساسی‌ترین برنامه طراحی دستگاه خاموت زن هیدرولیک است. البته این دستگاه به سبک متفاوتی از دیگر خم‌کن های میلگرد طراحی  شده ‌است. به نوعی با حضور خاموت زن اتوماتیک قابلیت خمکاری در زوایای متنوع را داریم. بنابراین می‌توانیم انواع اشکال هندسی را با چند خم ساده از هر قطر میلگرد تهیه کنیم.ساخت خاموت قابلیت این دستگاه است. دستگاه برای تهیه خاموت در اندازه‌ها و سایزهای متفاوت برای عملیات‌های متنوع عمرانی تهیه شده ‌است. در عین‌ حال می‌تواند سرعت‌عمل شما در اجرای پروژه‌های آرماتوربندی را توسعه دهد. عمده کاربردهای دستگاه خاموت زن هیدرولیک به ‌قرار زیر هستند.
 • استفاده در پروژه‌های ساختمانی شهری
 • پروژه‌های سازه‌های بزرگ شهری
 • فعالیت‌های بزرگ عمرانی مانند ساخت سد، تونل، پل و راه‌سازی
 • کارگاه‌های تولید محصولات بتنی مانند تولید تیرچه و کرومیت
 • کارگاه تولید خاموت
خاموت زن هیدرولیک
 

مزایای استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

خاموت ساختار پیچیده‌ای نیست. در کل یک میلگرد با خمکاری در چند جهت است که به شکل هندسی مانند مربع و یا مستطیل انجامیده ‌است. در نگاه مقدماتی ظاهرا می‌توان با استفاده از خم‌کن های دستی نیز چنین اشکال هندسی را تهیه نمود. اما چالش ماجرا در نیاز پروژه‌ها به تعداد زیاد خاموت می‌باشد. در عین ‌حال باید تمامی خاموت ها در اندازه‌های درست و زوایای دقیق تهیه ‌شده باشند.با خم‌کن های دستی و یا خم‌کن های هیدرولیک که ابزار تخصصی خاموت زنی نیستند، نمی‌توانیم به نتیجه مناسبی برسیم. زیرا سرعت‌عمل چنین ماشین‌هایی کم است. در عین ‌حال دقت خمکاری خاموت ها مناسب نخواهد شد. مزایای استفاده از دستگاه خاموت زن پدالی زیاد است که در ادامه برخی از آنها را تشریح می‌کنیم.
 • استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیک باعث افزایش سرعت کار آرماتوربندی می‌شود. قطعا می‌دانید که برای اجرای هر سازه بتنی ملزم به ایجاد شبکه آرماتوربندی شده داریم. نیاز زیاد به خاموت حتمی است. استفاده از خم‌کن های دستی سرعت کار را کاهش می‌دهد. اما حضور خاموت زن اتوماتیک چرخه انجام کار را کاملاً سریع‌تر می‌کند.
 • خاموت های تهیه ‌شده از دستگاه اتوماتیک هیدرولیکی اندازه‌های دقیق و یکسانی دارند. میلگردها در داخل دستگاه خاموت زن هیدرولیک همگی به یک اندازه خمکاری می‌شوند. شکل همگی یکسان است و در زوایای مناسب که عموماً 90 و یا 135 درجه هستند، تهیه خواهند شد. هرگز نمی‌توانیم از خم‌کن های دستی و یا خم‌کن های هیدرولیک غیرتخصصی به چنین دقت خمکاری برسیم.
 • استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیک باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. با حضور این دستگاه دیگر نیازی نیست تا خاموت ها را به شکل آماده ‌شده تهیه کنید. قطعا هزینه تهیه خاموت، به صرفه‌تر از هزینه خرید خاموت آماده ‌است. این‌موضوع در کارگاه‌های ساخت سازه‌های بتنی مانند کارگاه ساخت تیرچه نمایان‌تر است.
 • با استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیک قدرت مانور بهتری برای ساخت خاموت ها در اندازه‌های تخصصی داریم. غالباً خاموت های تهیه ‌شده در کارگاه‌های خاموت زنی اندازه‌های متداول در اشکال با کاربردهای زیاد هستند. اما اگر برای سازه بتنی پیش رو نیاز به خاموت با فرم هندسی ویژه داشته باشید، لاجرم باید آنها را انحصاراً تهیه کنید. حضور دستگاه خاموت زن هیدرولیک برای این منظور است.

ویژگی‌های دستگاه خاموت زن ایده‌آل

در سطح بازار سری دستگاه‌های خاموت زنی محصول کارگاه‌های متنوع زیاد است. خاموت زن هیدرولیک از سری ماشین‌های تولید کارگاهی است. این ماشین عموماً به شکل سفارش ‌شده در سطح کارگاه‌های ماشین‌سازی طراحی و تولید می‌شود. همه ماشین‌سازها سری خاموت زن‌های خوب و کارآمد تولید نمی‌کنند. ویژگی‌های دستگاه خم کن و خاموت زن ایده‌آل به ‌قرار زیر هستند.
 • راندمان کار بالایی داشته باشد. دستگاه ایده‌آل عملکردی روان در خم زنی میلگردها دارد.
 • سرعت خم زنی دستگاه مناسب است. بهترین دستگاه‌ها می‌توانند در مدت سه ثانیه هر بار خمکاری میلگردها را انجام دهند.
 • دقت خمکاری مناسب داشته باشد. فک‌ها با الگوی طراحی و خم کاملاً دقیق 90 و یا 135 درجه طراحی‌ شده باشند.
 • در طراحی دستگاه از ورق‌های فولادی با ضخامت مناسب استفاده‌ شده باشد. استفاده از ورق‌های 5 میل مناسب‌ترین طراحی است.
 • از موتور الکتریکی با برند خوش‌نام در سطح توان مناسب 2 اسب‌بخار استفاده ‌شده باشد.
 • اتصالات الکتریکی موتور استاندارد باشد. در صورت نصب موتورهای سه‌فاز از سری ملاحظات کامل ایمنی مانند نصب فیوز، کلید مینیاتوری و بیمتال استفاده ‌شده باشد.
 • از رنگ پودری برای رنگ بدنه دستگاه استفاده ‌شده باشد. این نوع رنگ در مقابل شرایط سخت کار در کارگاه مقاوم است.
 • قطعا هیدرولیک اعم از پمپ و جک هیدرولیکی و حتی شیلنگ‌های رابط در کیفیت مناسب، محصول برندهای مطرح باشد.
 • دستگاه نظم مونتاژ خوبی داشته باشد.
 • کار کردن با دستگاه ساده باشد. هر گونه طراحی پیچیده برای خمکاری های پی‌درپی مناسب نیست.
 • دستگاه توانایی کار طولانی‌مدت برای خمکاری متوالی میلگردها را داشته باشد.
 • دستگاه توانایی خمکاری میلگردها با قطرهای گوناگون از 16 الی 32 میلی‌متری را داشته باشد.
حضور تمام این ویژگی‌ها سبک طراحی دستگاهی قدرتمند و قابل‌اطمینان است. چنین دستگاهی به ‌سرعت خراب نمی‌شود. در نتیجه هزینه تعمیر و نگهداری از آن کم است. در عین ‌حال با طراحی ایده‌آل عملکردی روان در خمکاری میلگردها دارد. دقت ساخت مناسب مقدمه طراحی خاموت ها با سایز مناسب است. نکاتی که باید در هنگام خرید و فروش خاموت زن مورد توجه قرار بگیرد. در عین ‌حال نمی‌توانیم به ‌سادگی از کنار فاکتور تاثیرگذار قیمت دستگاه خاموت زن عبور کرده باشیم.

راهنمای استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

از دستگاه خاموت زن اتوماتیک در فضاهای سرپوشیده با گرد و خاک زیاد استفاده نکنید.
 • در صورت خمکاری برای حداکثر قطر مجاز دستگاه، از دستگاه برای مدت طولانی استفاده نکنید.
 • قبل ‌از آغاز به کار خمکاری میزان سطح روغن هیدرولیک دستگاه را چک کنید. کم بودن روغن باعث فشار به تمام بخش‌های فنی دستگاه می‌شود.
 • از خمکاری میلگردها به شکل هم‌زمان خودداری کنید.
 • سالم بودن تمام اتصالات هیدرولیکی و شیلنگ‌های هیدرولیک را چک کنید. در صورت نیاز تعویض نمایید.
 • از برق مطمئن همراه با مسیر کابل‌کشی کاملاً سالم و مطمئن برای تامین برق دستگاه استفاده کنید. مطمئن باشید که تحت هیچ شرایط، خطری باعث خرابی و یا پارگی کابل برق دستگاه نمی‌شود.
 • محل کار دستگاه دور از بشکه‌های حمل سوخت باشد. چرا که عملیات خمکاری مستعد تولید جرقه است.
 • در حین کار با دستگاه خاموت زن هیدرولیک ملاحظات ایمنی را رعایت کنید. حتما از دستکش و لباس کار مناسب در کنار کفش کار با نوک فلزی استفاده کنید.
 • سالم بودن بخش‌های الکتریکی دستگاه را چک کنید. سالم بودن کلید، فیوز و بیمتال اهمیت زیادی دارد.
 • محل استقرار دستگاه باید فضایی صاف و تراز باشد. این فضا باید به‌ اندازه کافی برای جابه‌جا کردن میلگردها بزرگ باشد.
 • متناسب با قدرت و توان دستگاه از آن برای خمکاری میلگردها استفاده کنید.

نکات هنگام خرید دستگاه خاموت زن هیدرولیک

دستگاه خاموت زن هیدرولیک ماشین تولید کارگاهی است و هر کارگاهی سازوکار طراحی تا مونتاژ خاص خودش را دارد. اگر چه برخی شرایط استاندارد طراحی برای ساخت این ماشین وجود دارد؛ اما در نهایت نمی‌توانیم الگوی طراحی یکسان و استانداردسازی شده را برای روش کار تا ملاحظات فنی دستگاه خاموت زن هیدرولیک در نظر بگیریم. با این ‌همه توصیه می‌شود تا در هنگام خرید، برخی نکات کلیدی را مدنظر داشته باشید.
 • دستگاه خاموت زن اتوماتیک دارای شاسی کاملاً مستحکم باشد. شاسی باید از ورق‌های ضخیم فولادی ضد زنگ با ضخامت حداقل سه میلی‌متری ساخته‌ شده باشد. در عین ‌حال اتصالات شاسی در نهایت محکمی و کاملاً استاندارد باشد.
 • ابعاد میز کار شاسی استاندارد باشد. ارتفاع میز کار شاسی دستگاه خاموت زن پدالی باید 85 سانتی‌متر باشد تا اپراتورها در حین کار با مشکل مواجه نشوند. ارتفاع 85 سانتی‌متری میز کار مقدار ارتفاع ارگونومیک طراحی ماشین‌های کارگاهی است.
 • در صورت استفاده از برق تک‌فاز و یا سه‌فاز ملاحظات ایمنی متناسب با نوع موتور اعمال‌ شده باشد. نصب فیوز، کلید و بیمتال با ملاحظات مناسب ایمنی موتورهای دو اسب‌بخار اعمال ‌شده باشد.
 • شاسی مجهز به چرخ باشد تا بتوانیم به ‌راحتی آن را در فضای کارگاه جابه‌جا کنیم.
 • دستگاه قابلیت خم زنی میلگردها در هر دو مقدار زاویه 90 و 135 درجه را داشته باشد. برای هر کدام از زوایا پدال مخصوصی با عملکرد روان و جنس فلزی و مقاوم طراحی‌ شده باشد.
 • از موتور با حداقل قدرت 2 اسب که برند مطرحی داشته باشد، در دستگاه خاموت زن هیدرولیک استفاده شود.
 • دستگاه قدرت مانور خمکاری میلگردها با قطرهای گوناگون را داشته باشد. در عین ‌حال بتوان از آن برای خمکاری همزمان چندین عدد میلگرد استفاده کرد.
 • سرعت خمکاری دستگاه در حد متعارف سه ثانیه به‌ازای هر عمل خمکاری باشد.
 • از محصولات برند معتبر برای طراحی بخش‌های هیدرولیک دستگاه استفاده ‌شده باشد. شیر هیدرولیک از برند معتبر و جک هیدرولیک نیز شناخته ‌شده باشد.
دستگاه خاموت زن هیدرولیک طراحی ‌شده گروه فارم صنعت با بالاترین ملاحظات فنی در طراحی ماشین‌های کارگاهی ساخته ‌شده است. این دستگاه قادر است تا طیف کاملی از میلگردها در قطرهای 12 الی 32 میلی‌متری را خمکاری کند. در عین ‌حال توانایی ایجاد هر دو نوع خم 90 و 135 درجه را دارد. نوع خاموت زنی دستگاه طراحی ‌شده فارم صنعت دقت بالایی دارد.کیفیت ساخت قطعا در لیست قیمت خاموت زن تأثیرگذار است. المان‌های طراحی دستگاه از نوع موتور تا نوع سیستم هیدرولیکی هر کدام به ‌تنهایی فاکتور مهمی در جایگاه قیمت دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک دارند. گروه فارم صنعت سعی داشته تا دستگاهی با سبک طراحی کاملاً مهندسی شده که ارزش خرید بالایی داشته باشد را طراحی کند. قیمت دستگاه خاموت زن اتوماتیک فارم صنعت در مقایسه با سبک طراحی و کاربردی در کنار کیفیت ساخت آن مقدار کاملاً رقابتی است. این دستگاه با قابلیت‌های مناسب فنی از اقتصادی‌ترین ماشین‌های بازار برای خاموت زنی در حجم و سرعت زیاد است.فارم صنعت مجری فروش خاموت زن در سراسر کشور آماده‌ است تا این ماشین را با بالاترین کیفیت و المان‌های برتر مهندسی شده در دقت زیاد خاموت زنی با بهترین قیمت ارائه نماید. این گروه مجری فروش دستگاه خاموت زن در تهران، کرج و سراسر کشور است. کافی است در فضای اینترنت، همراه فروشگاه فارم صنعت باشید تا با چند کلیک ساده دستگاه خاموت زن هیدرولیک را با بالاترین کیفیت ساخت و بهترین قیمت رقابتی در سراسر کشور تهیه نمایید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5