خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

فهرست مطالب

از گذشته تاکنون ، استفاده از شمشاد برای لبه ها و کناره های محافظ ، دیوار و سایبان بسیار رایج بوده است ، این امر نیاز به کوتاه شدن و تنظیم این گیاه را ضروری می کند. بنابراین ، برای سرعت و سهولت در عملیات هرس ، از دستگاهی به نام شمشاد زن استفاده می کنند. در مقیاس کوچک از شمشاد زن های دستی و، وقتی حجم کار زیاد باشد ، از شمشاد زن های برقی یا موتوری استفاده می کنند. در ادامه در مورد قیمت شمشاد بحث خواهیم کرد و راهنمای مناسبی برای خرید،این محصول در اختیارتان قرار می دهیم؛

انواع شمشاد زن ها

۱- شمشاد زن دستی

شمشاد زن دستی  ، همچنین به عنوان قیچی شمشاد زن شناخته می شود ، یکی از قدیمی ترین ادوات کشاورزی است که برای اصلاح شمشادها استفاده می شود. قیمت دستی  شمشاد زن بسیار کمتر از انواع موتوری است.

انواع قیچی شمشاد زن دستی

شمشادزن های دستی در دو نوع دسته ساده و دسته تلسکوپی موجود بوده، که در نوع تلسکوپی قابلیت تنظیم طول دسته وجود دارد.

۲- شمشاد زن موتوری

شمشاد زن های موتوری خود به دو دستهالف- شمشاد زن بنزینیب- شمشاد زن برقی تقسیم می گردند.

الف- شمشاد زن بنزینی

در این دسته از شمشاد زن ها ، نیروی محرکه دستگاه توسط یک موتور بنزینی با قدرت مناسب تأمین می شود. از مزایای این دستگاه می توان به برق مناسب و عدم نیاز به برق در مقایسه با مدل الکتریکی اشاره کرد و از معایب آن می توان به نگهداری و آلودگی  زیاد محیط زیست اشاره کرد.

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

ب- شمشاد زن برقی

نیروی محرکه این دستگاه از 220 ولت تأمین می شود و دارای شاخه هستند. مزایای اصلی این دستگاه ها سازگاری با محیط زیست و نیاز به نگهداری کم به دلیل داشتن موتور الکتریکی است و یکی از معایب آن نیاز به دسترسی دائم به برق و محدودیت ها است.

شمشاد زن شارژی

این دسته از شمشاد زن ها دارای باتری قابل شارژ هستند و هیچ پلاگین و سیم ندارند که این یک مزیت بزرگ است. در شمشاد زن های قابل شارژ بسیاری از محدودیت ها و دردسرهای شمشاد زن های برقی برطرف شده است.

اجزای شمشاد زن

شمشاد زن ها از دو قسمت اصلی ۱- موتور ۲- شانی برش تشکیل گردیده اند.

موتور شمشادزن

در انواع برقی و بنزینی با توان ها و قدرت های مختلف در بازار موجود می باشد.

شانه برش شمشاد زن

ویژگی های شمشاد زن ایده آل

۱- دارای وزن سبک و قدرت بالا باشد.۲- دارای موتوری با توان و قدرت مناسب باشد.۳- سازگار با محیط زیست بوده و آلودگی ایجاد نکند.۴- طراحی دستگاه به صورتی باشد که اپراتور عمل شمشاد زنی را سریعتر و با زحمت کمتر انجام دهد۵- دارای ایمنی مناسب بوده تا در حین کار خطری برای اپراتور ایجاد ننماید.

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

برای خرید بهترین شمشاد زن ، ابتدا باید با عملکرد و ویژگی های این ابزار آشنا شوید. در این حالت می توانید با افزایش آگاهی و دانش در مورد این دستگاه ، به راحتی بهترین شمشاد زن را انتخاب کنید. به این معنی ، آن را حاشیه زن نیز می نامند ، و به همین دلیل ، هرس و کوتاه شدن علف ها ، بوته ها ، گلدان ها و درختچه ها در امتداد حیاط ، مرزها و طرف محافظ ها ، دیوارها و سایبان ها ، و همچنین شاخه های برش و برگ ها استفاده شده. با استفاده از این دستگاه می توانید نظم خاصی به گیاهان ، علف ها ، بوته ها و بوته ها بدهید. اگر کمردرد یا دیسک کمر دارید ، خبر خوب این است که این بهترین ابزاری است که می تواند به شما کمک کند تا بدون خم شدن و صاف کردن مداوم ، چمن را به راحتی برش دهید.بهترین راهنمای خرید شمشاد زن به شما کمک می کند قبل از خرید همه جوانب را در نظر بگیرید و سپس تصمیم به خرید بگیرید. از این طریق می توانید شمشاد زن خریداری کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند و متناسب با نوع کاربری شما باشد.

نوع کاربری

کاربرد این دستگاه در افراد مختلف متفاوت است. طبیعتاً مراقبت از یک حیاط یا باغ کوچک با مراقبت از چمن و پیاده رو متفاوت است. بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع کاربر است. بهتر است در مقیاس کوچک از دستی  شمشاد زن و از شمشاد زن برقی یا موتوری در مقیاس بزرگ استفاده شود.

سهولت در کاربری

بدون شک سهولت استفاده عامل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین قبل از خرید به نوع دسته آن توجه کرده و عملکرد آن را در نظر بگیرید. بیشتر مدل ها دارای دسته های میله ای بلند در یک طرف ابزار و یک تیغه برش چرخان از طرف دیگر هستند.

حفاظ دستگاه

لازم به ذکر است ؛که هنگام کار با این ابزار ، چمن ها خیلی زود بریده می شوند و ممکن است مستقیماً به سمت شما پرتاب شوند. محافظ به عنوان راهنمای ذرات بریده شده عمل می کند و از رسیدن گرد و غبار و ذرات معلق در هوا به صورت و چشم شما جلوگیری می کند.

کمربند حمل

سازنده دستگاه های شمشاد زن سعی دارد ویژگی های جدیدی را برای این دستگاه تعریف کند تا استفاده از آن راحت تر باشد و کاربر بتواند به راحتی با آن کار کند. یکی از جدیدترین ویژگی های این دستگاه ها کمربند حمل است تا کاربر بتواند وزن سنگین خود را در حین کار تحمل کند.

تیغ های دوگانه

تیغه برش پلاستیکی این محصول چمن ها را با سرعت زیاد برش می دهد. برخی از مدل ها کوچک و برخی بزرگ هستند ، اما همه آنها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از آنها دارای تیغه های دوتایی هستند تا بتوانند کار را به طور مؤثر انجام دهند.

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

قابلیت کنترل سرعت

مورد دیگر قابلیت کنترل سرعت است. این ویژگی در واقع به کاربر کمک می کند تا تسلط بیشتری بر دستگاه داشته باشد و  سرعت را با شرایط کاری هماهنگ کند.

قابلیت ضد لرزش

قابلیت ضد لرزش ویژگی دیگری است که ماشین چمن زنی می تواند داشته باشد. این ویژگی به جلوگیری از خستگی کاربر در هنگام کار کمک می کند. زیرا در صورت عدم لرزش ، خستگی دست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دسته جانبی

برخی از مدل ها دارای دسته های پلاستیکی نیز هستند که از لحاظ ارگونومی طراحی شده اند. این دسته های کناری به گرفتن دسته ها و افزایش سرعت کاربر و بهبود عملکرد کاربر کمک می کند.

منبع تغذیه

شمشاد زن ها از نظر منبع تغذیه به چهار مدل قابل تقسیم هستند. شما عزیزان می توانید با توجه به نیاز، یکی از سه مدل را انتخاب نمایید. که در ادامه به بررسی کامل هر یک از این مدل ها خواهیم پرداخت.

راهنمای نگهداری از دستگاه شمشاد زن

هر ابزاری که می خرید نیاز به مراقبت دارد. در واقع ، اگر راه های نگهداری و محافظت و استفاده صحیح از آن را بدانید ، قطعاً باعث افزایش طول عمر و دوام آن می شود و بدین ترتیب مبلغ قابل توجهی پس انداز کرده اید.  در این نوشته قصد داریم به شما در نگهداری دستگاه تان کمک نماییم:•    تیغه های دستگاه را به صورت دوره ای بررسی نموده و آن را روغن کاری کنید.•     تیغه های کند را سوهان کاری نمایید.•    هر چند وقت یک بار تیغه ها را تمیز کنید و آن را با آب و شوینده های مناسب بشویید.•    در صورت فرسوده بودن یا ترک خوردن تیغه ها، حتماً آنها را تعویض کنید.•    سعی کنید هر ۲۰ ساعت یک بار نگاهی به گیربکس دستگاه بیندازید و آن را با گریس پر کنید.•    جعبه دنده دستگاه را گریس کاری کنید.•     هرزگاهی پیچ و مهره های دستگاهتان را محکم نمایید.

خرید بهترین قیچی شمشاد زن

نکات ایمنی کار با دستگاه شمشاد زن

توجه به نکات ایمنی هنگام کار با ابزار مهم است و هر کاربری باید به این نکات توجه کند تا در هنگام کار از خطرات احتمالی در امان باشد. در حقیقت ، با رعایت این نکات ، هم از خود و هم از دستگاه محافظت کرده اید.  پس به دقت به نکاتی که در زیر آمده توجه نمایید:•    برای روشن کردن نوع بنزینی این دستگاه بهتر است آن بر روی زمین گذاشته و سپس آن را روشن نمایید.•    حتماً از سالم بودن قسمت های مختلف دستگاه مطمئن شوید و سعی کنید ابتدا قطعات آسیب دیده را تعویض نمایید.•    اگر که دسته دستگاه شکسته یا آسیب دیده، قبل از شروع به کار آن را تعویض نمایید.•     در صورت شل شدن پیچ و مهره ها ابتدا آنها را محکم نموده و سپس با دستگاه شروع به کار نمایید.•    از کار کردن با دستگاه بر روی نردبان جداً خوداری کنید و هنگام کار، هر دو دسته آن را محکم با دست بگیرید.•    در مدل های بنزینی، قبل از استفاده حتما مطمئن شوید که مخزن سوخت، نشتی نداشته باشد.•    قبل از هر بار استفاده از شمشاد زن های برقی، سیم برق دستگاه را بررسی نمایید تا فاقد هرگونه آسیب یا زدگی باشد.•     در موقع کار حتماً از تجهیزات ایمنی یعنی دستکش، شلوار بلند و عینک استفاده نمایید.•    در مدل های بنزینی، برای پر کردن مخزن سوخت، ابتدا باید دستگاه را خاموش کرده و بگذارید موتور آن خنک شود.•    از روشن کردن دستگاه در محیط های بسته خودداری کنید چرا که منواکسید کربن تولید می کند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر