خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

خرید علف زن دوشی یا پشتی؟

فهرست مطالب

شما صاحب باغ و یا زمین کشاورزیی هستید که می خواهید در آن از گیاهانی هدفمند میزبانی کنید. داشتن محصولات زراعی تا بهره مندی از یک تا چند درخت و گیاه تزئینی می تواند در لیست بلند بالای اهداف کشاورزی تا باغبانی هر کسی قرار گیرد؛ اما در نگهداری از این گیاهان، هدف تنها آن ها نیستند که همراه با توجه مضاعف شما رشد می‌ کنند. فضای مساعدی که شما فراهم می کنید، برای بسیاری از گیاهان دیگر نیز مستعد رشد کردن خواهد بود. گیاهانی که با نام علف های هرز شناخته می‌ شوند. تازه همین گیاهان هدف شما نیز همواره در حال رشد هستند و هیچ گاه قرار نیست تا باب دل شما بمانند. این یعنی آنکه شما مداوم و در همه حال باید انبوهی از گیاهان را در سطح باغ و مزرعه بتراشید. پس شما نیاز به یک علف زن دوشی و یا علف زن پشتی دارید تا با سرعتی بالا و به راحتی از پس رشد قابل توجه گیاهان برآیید. 
خرید علف زن دوشی یا پشتی؟
 لکن در زمان خرید علف تراش، اولین سوال آن است که کدام یک از میان انواع علف زن دوشی تا علف زن پشتی مناسب برای اهدافی است که دارید؟ با هر کدام از انواع علف تراش پشتی و یا دوشی باشید، از سرعت عمل بالایی برخوردار خواهید شد؛ اما آیا داشتن یک سرعت عمل بالا تمام ملاک برای انتخاب است؟ قطعاً اینطور نیست. نگاه تخصصی در امر انتخاب میان علف زن پشتی تا مدل های دوشی دیده شده است. نگاهی که قرار است دست شما را در امر تراشیدن انبوهی از گیاهان مزارع بالا نگه دارد. لذا اگر می خواهید تا انتخابی هوشمندانه داشته باشید و از میان انواع علف تراش دوشی و یا علف تراش پشتی یکی را که کاملاً همسو با نیازی که دارید انتخاب کنید، لازم است تا ایده‌ های کلی در دسته بندی انواع علف تراش را بدانید. 

معیار ها برای خرید علف تراش مناسب

 ماجرا این طور نیست که راهی بازار باشید و در آن با هر علفتراشی که مواجه شدید، آن را برای کار در سطح مزرعه تا باغ خود مناسب ببینید. اگر قرار به این تصمیم ساده بود، قطعاً برند های مطرح در تولید انواع علف زن سعی در خلق مدل های متنوع از علف زن دوشی و پشتی نمی ‌گرفتند. پس این تنوع ناشی از تفاوت ‌هایی است. تفاوت‌ هایی که در مقام معیار هایی برای انتخاب اصلح شما مطرح خواهد شد. 

à  مساحت زمین کشاورزی مورد هدف چه مقدار است:

 اولین نکته و شاید مهمترین ایده در انتخاب علف زن دوشی تا مدل های پشتی، ابعاد زمین زراعی است. اگر در سطح بازار با هدف خرید علف تراش هستید، قطعا با مدل های متنوع در قدرت ها و ظرفیت های کاری متعددی مواجه خواهید شد. نوع تا ظرفیت کاری همراه با مقدار قدرت موتور تاثیر چشمگیری بر قیمت علف زن خواهند گذاشت. لذا منطقی است که برای تامین نیازی مختصر همراه با فضایی محدود از زمین های زراعی، قیمت علف زن های پر توان را بر دوش نکشیم. از طرفی غالباً فضا های محدود باغبانی تا زمین ‌های کشاورزی نیاز مختصری به علف تراش احساس خواهند کرد. از این رو می ‌توان از نمونه ‌های کمتر حرفه ای تر مانند علف زن پشتی برای تامین این گونه فضا ها بهره‌ مند شد. در مقابل یک علف زن پشتی هرگز قادر نیست تا در حجم کاری بالا به مدت طولانی از پس تراشیدن گیاهان در فضا های بزرگ زمین ‌های زراعی برآید. ایده بهره ‌مندی از نمونه ‌های حرفه ‌ای مانند علف زن دوشی در این موارد توصیه می ‌شود. 

à  با چه نوع از گیاهان مواجه هستید:

 همه گیاهان علفی شکل شبیه هم نیستند. از گیاهی به کوتاهی چمن تا گیاهانی بلند با ساقه هایی ضخیم در فهرست اهداف استفاده از انواع علف زن دوشی و پشتی قرار می ‌گیرند. شما در مقام یک باغبان حرفه ای به خوبی می دانید که در سطح مزرعه با چه مقدار و یا چه حجمی از گیاهان علفی شکل مواجه هستید. لذا می توانید حجم کار و در نهایت مقدار ظرفیت مورد نظر هنگام خرید علف تراش را در نظر بگیرید. البته نوع گیاهانی که قرار است تراشیده شوند، بهترین ایده در انتخاب نوع علف زن پشتی و یا دوشی خواهند شد. اصولا برای گیاهان متراکم در ارتفاع کم بهتر است خودتان را مجهز به علف زن دوشی کنید؛ اما اگر با گیاهانی که ارتفاع بلندی دارند و یا در ارتفاع رشد می کنند مواجه هستید، انتخاب علف زن پشتی را توصیه خواهیم کرد. 

à  میزان حجم کاری شما چه مقدار است:

 قطعاً مهمترین معیار در انتخاب یک علف تراش مناسب، میزان ساعت کاریی است که قرار است از این وسیله انتظار تامین آن را داشته باشید. علف زن دوشی از مدل ‌های حرفه ‌ای در کار علفتراشی می‌ باشد. یک علف زن دوشی می تواند سرعت کار بالایی را در تراشیدن گیاهان متراکم فراهم آورد؛ اما کار کردن با آن سخت است و غالباً از عهده هر کسی بر نمی آید. خصوصا که در تمام مدت کار قرار است تا وزن قابل توجه دستگاه را در میان دستان خود حمل کنید. لذا قدرت بدنی مطلوب در کار با انواع علف زن دوشی ملاک قابل توجهی است؛ اما اگر برای داشتن علف زن ها نگاه حرفه ‌ای ندارید و در نهایت می خواهید هر از گاهی با مشاهده علف های بزرگ در سطح باغ قصد تراشیدن آنها را بکنید، منطقی است که نیاز به مدل‌ های حرفه‌ ای نداشته باشید. یک علف زن پشتی، برای تامین چنین شرایط کاری، کاملا ایده آل به نظر می ‌رسد. 
خرید علف زن دوشی یا پشتی؟
 

نگرش فنی در تفاوت میان علف زن دوشی و پشتی

 یکی از مهم ترین ایده ها برای انتخاب از میان انواع علف زن دوشی تا پشتی، داشتن یک دید فنی می باشد. در کار با این دو نوع علف زن همراه با ایده هایی کاملا متفاوت از نگاه فنی در خلق دستگاه مذکور هستیم. لذا می ‌توان این تفاوت در ساختار طراحی دستگاه را دلیل منطقی برای انتخابی اصلح در نظر گرفت. -        علف زن پشتی به مراتب از علف زن دوشی قابلیت حمل و نقل آسانتری دارد. علف زن پشتی به مانند یک کوله بر پشت اپراتور ها سوار خواهد شد. از این رو در حین کار به هیچ حالت وزن دستگاه، فشاری بر اپراتور ها وارد نخواهد کرد. لذا برای آنها که توانایی کار سنگین و طولانی مدت را ندارند، استفاده از یک علف زن پشتی پیشنهاد خوبی است.-        کنترل پذیری علف زن پشتی کمتر از مدل های دوشی است. علف زن پشتی در عین آنکه از قابلیت حمل و نقل آسانتری برخوردار است، به مراتب به نسبت انواع دوشی قابلیت کنترل کمتری دارد. این عدم کنترل پذیری مطلوب ناشی از قدرت فنر خم شده و البته گردان آن است. در علف زن دوشی یک محور مستقیم، وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد. این محور به مراتب قابلیت کنترل پذیری سطح بالایی را حاصل خواهد آورد.-        فرسایش قطعات در علف زن پشتی بیشتر از علف زن دوشی می باشد. دلیل عمده در این فرسایش ناشی از نحوه انتقال نیرو ها است. در علف زن پشتی لازم است تا برای انتقال قدرت گردشی موتور از فنر هایی منعطف استفاده شود. این فنر ها با درصد بالایی مستعد خرابی هستند. تاب خوردن، پارگی، شل شدن و... از جمله عیب های رایج در این فنر ها محسوب می ‌شوند. در مقابل حضور یک شفت مستقیم که غالباً استیل است، در علف زن دوشی شرایط مستحکم تری را فراهم خواهد کرد.-        تعادل، نکته ای کلیدی در کار با انواع علف زن ها می باشد. علف زن پشتی در حین کار قابلیت تا تامین تعادل بالاتری به نسبت انواع علف زن دوشی دارد. چرا که در کار با علف زن دوشی قرار است تا تمامی وزن دستگاه را در هر بار گردش تیغه ها جا به جا کنیم. اتفاقی که به راحتی می تواند باعث به هم خوردن تعادل اپراتور ها شود. لذا کار با علف زن دوشی تنها از عهده افراد آگاه و حرفه ‌ای بر می آید.-        علف زن پشتی به راحتی می ‌تواند گیاهان رشد کرده در ارتفاع مانند بالای دیوار ها را بتراشد. این توانایی در کار با علف زن دوشی عملاً غیرممکن است.در انتخاب میان علف زن دوشی تا پشتی هر یک از این ملاک ‌ها دلیل بر تصمیمات جدی خواهند شد. به هر حال قدرت مانور بالای علف زن دوشی در مقابل آسانی کارکرد با علف زن پشتی قرار می ‌گیرد. یک علف تراش دوشی برای بسیاری از آن ها که در تکاپوی تراشیدن حجم قابل توجه از گیاهان هستند، بسیار مناسب است. برای همین است که فروش علف تراش دوشی در تامین نیاز ها با حجم کار بالا بسیار مناسب هستند. این موضوع در قدرت محدود در کارکرد طولانی مدت علف تراش پشتی نهفته است. 
خرید علف زن دوشی یا پشتی؟
 در کار که باشید متوجه خواهید شد که هرگز نمی توان از طرح فنر چرخان نصب شده در یک علف زن پشتی انتظار کار طولانی مدت و پرفشاری را داشت. تامین چنین نیازی را منطقی است که از یک علف زن دوشی بخواهیم. چرا که شفت مستقیم و محکم آن به این راحتی ها دچار فرسایش نخواهد شد. البته بهتر است در این بین سختی ها در کار با یک علف تراش دوشی را فراموش نکنیم.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر