خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

دستگاه برگ جمع کن

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

قیمت و خرید دستگاه برگ جمع کن

یکدستگاه برگ جمع کن براییک چیز ایجاد شده است – جمع کردن برگ، درست است؟ بدون شک آنها در پاکسازی انبوهی از برگ های ترد و نارنجی پاییزی که همیشه در حال رشد هستند در مزارع و باغ های ما مهارت دارند.دستگاه برگ جمع کن، که معمولاً به عنوان دمنده شناخته می شود، یک ابزار باغبانی است که هوا را از نازل بیرون می کشد تا زباله هایی مانند برگ ها و علف ها را جابجا کند. برگ جمع کن ها انواع مختلفی دارند و عموما با برق یا بنزین کار می کنند. دستگاه برگ جمع کن یکی از ابزارهایی است که می تواند تجربه ی باغ داری و کشاورزی لذت بخش تری را برای شما به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع برگ جمع کن ها، ماهیت آنها و  مشخصات شان آشنا کنیم.

چرا اصلا باید برگ ها را جمع آوری کنیم؟

دلایل متعددی برای جمع آوری برگ ها و ریز شاخه ها از روی زمین وجود دارند. به عنوان مثال پاک کردن سطح زمین از شاخ و برگ خشک شده جلوه ی زیباتری به باغ یا محیط مورد نظر ما می دهد. هم چنین اگر برگ های زیادی بر روی زمین انباشته شوند، باعث خفه شدن چمن شده و احتمال برخی بیماری های قارچی را بیشتر می کنند. جمع کردن برگ ها باعث می شود نور بیشتری به چمن ها برسد. هم چنین می توان با جمع آوری چنین برگ هایی ، در فرآیند کودسازی، آنها را به راحتی تبدیل به نوعی کود کرده و برای تقویت برخی گیاهان مورد استفاده قرار داد.

دستگاه برگ جمع کن چیست؟

دستگاه برگ جمع کن یک ابزار باغبانی و کشاورزی است که در همه ی زمان های سال خصوصا پاییز مورد استفاده قرار می گیرد. در پاییز برگ ها زیبایی رنگارنگ خاصی به طبیعت و باغات می دهند اما این زیبایی پایدار نیست و برگ ها به تدریج روی زمین می افتند. با توجه به نوع درخت، این برگ ها می توانند کم یا خیلی زیاد باشند. در این مرحله برگ جمع کن ها وارد عمل شده و شما را در کار طاقت فرسای جمع کردن برگ ها همراهی می کنند.

انواع دستگاه برگ جمع کن

دستگاه های برگ جمع کم بسته به کارکرد و نیاز فرد، در انواع مختلفی وجود دارند مانند برگ جمع کن دستی، برگ جمع کن موتوری، برگ جمع کن بنزینی، برگ جمع کن برقی و شارژی.این دستگاه ها قابلیت دمندگی و مکندگی دارند. به این صورت که می توانند برگ ها را از طریق نازل خود به درون کیسه بکشند و یا با شدت باد زیاد برگ ها را به بخش مشخصی هدایت کنند. عملکرد مکش شبیه به جاروبرقی است که به موجب آن برگ های مکیده شده در بسیاری از مدل ها توسط دستگاه خرد کن خرد می شوند. بر خلاف مکنده باغبانی، که می تواند برگ ها را مکیده و به داخل خود بکشد، دمنده های برگ روییک ناحیه تمرکز می کنند. با سرعت هوا تا 350 کیلومتر در ساعت، آنها هر چیزی را که در سر راهشان قرار می گیرد را از بین می برند. با دمنده برگ، برگ ها، ته سیگار، شن و ماسه و حتی شاخه های کوچکتر را از مسیرها و سطوح سنگفرش شده تا به راحتی جارو می کنید. این کار بسیار سریع صورت می گیرد و آسیبی هم به چمن نمی رساند.از دمنده باغبانی برای دمیدن هوا با فشار بالا استفاده می شود. فرآیند دمندگی در دستگاه بر پایه ی چرخش پره های پروانه در دمنده است. هم چنین می توان از این دستگاه به عنوان جارو برقی استفاده کرد. به این صورت که در انتهای آن یک کیسه قرار می گیرد و برگ ها و ریز شاخه های جمع شده توسط دستگاه و از طریق مکش، درون کیسه قرار می گیرد. استفاده از دستگاه های برگ جمع کن در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه، گزینه های جایگزین مناسبی برای جمع آوری برگ هایریخته شده می باشند. هم چنین از آن جایی که استفاده از نیروی انسانی برای جمع کردن برگ ها کار راحتی نیست و هزینه ی بالایی نیز دارد، استفاده از مکنده های باغبانی و دستگاه های برگ جمع کن می تواند گزینه ی مقرون به صرفه تری باشد.یکی از بهترین انواع دمنده باغبانی موتوری، دمنده موتوری اشتیل می باشد که در توان و قدرت های مختلف در بازار عرضه می شود.
دستگاه برگ جمع کن

مشخصات فنیبرگ جمع کن موتوری بنزینی اشتیل آلمان

دارای وزنی پایین در حدود 4.5 کیلوگرم که از خسته شدن کاربر جلوگیری می کنددارای توان موتور 1400 واتطراحی ارگونومیک که باعث سهولت در استفاده می شود.از این دستگاه می توان به شکل مکنده هم استفاده نمود.میزان سرعت هوای خروجی این دستگاه در حدود 274 کیلومتر بر ساعت است.شامل دو مدل نازل می باشدمجهز به کلید قفل کن.مجهز به کلید گازی به جهت کنترل میزان سرعت دستگاهمجهز به کیسه برای جمع آوری برگ هاقابلیت جارو کردن انواع علوفه و ریز شاخه ها و برگ های ریخته شده دستگاه های برگ جمع کن در حقیقت در دو مدل برقی که صدای کمتری دارند و مناسب مساحت های کوچکی مثل، خانگی و باغچه های کوچک مناطق مسکونی می باشند و مدل بنزینی دو زمانه که قدرت و توان بالاتری داشته و مناسب مناطق وسیع مانند، فضاهای سبز و باغهای بزرگ می باشد.

دستگاه برگ جمع کن بنزینی

حرفه ای ها مانند باغبان ها و کشاورزان و همچنین شرکت های شهرداری اغلب باید روی سطوح پارک-مانند کار کنند و بنابراین بهتر است از دستگاه های برگ جمع کن برگ بنزینی استفاده کنند. این دستگاه ها عملکرد بالاتری نسبت به دستگاه های برقییا باتری دار دارند، متحرک هستند و در عین حال کارکرد طولانی مدت دارند.

دستگاه برگ جمع کن برقی

این نوع از دستگاه های برگ جمع کن عموما برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و با برق یا باتری کار می کنند. عملکرد این دستگاه به گونه ای است که برای استفاده ی خانگی در حجم های کمتر قابل استفاده است. ویژگی این دستگاه این است که در حین کار، ضایعاتی را به اطراف پخش نمی کند و مهم تر از همه اینکه سر و صدای کمتری نسبت به نمونه های دیگر خود دارد.

دستگاه دمنده و مکنده شارژی

با یک دمنده برگ شارژی کار خود را به سرعت و به راحتی انجام دهید. شما قادر خواهید بود مسیر ورودی را از زباله ها یا برگ های ریخته شده پاک کنید، بدون اینکه نیازی به پا گذاشتن روی سیمداشته باشید. دمنده های شارژی با ماندگاری شارژ طولانی کار می کنند.طیف وسیعی از مدل‌های دمنده ی شارژی برگ قابل اعتماد را از مارک‌های معروف مانند دمنده برگ کوبالت، در مدل‌های سبک وزن، دستییا کوله‌پشتی که برای پاک کردن محوطه‌های بزرگ یا مسیرهای پیاده‌روی مناسب هستند، پیدا کنید. این مدل های کارآمد برای استفاده تجاری مانند خشک کردن آسفالت در پارکینگ ها نیز عالی عمل می کنند. عملکرد بی صدا به شما امکان می دهد کار خود را صبح زود شروع کنیدیانهایتا تا عصر ادامه دهید - بدون اینکه مزاحم همسایه ها شوید.

دستگاه های برگ جمع کن چطور کار می کنند؟

دمنده های برگ از نیروی گریز از مرکز استفاده می کنند. این را می توان به عنوان یک نیروی بیرونی در یک چارچوب مرجع چرخشی توصیف کرد. محفظه داخلی شامل یک موتور و یک فن با پره های زیاد (اغلب به عنوان پروانه) می باشد. دمنده برگ هوای بیرون را گرفته و با استفاده از تیغه های فن می چرخد. عمل چرخاندن هوا از نیروهای گریز از مرکز برای ارسال آن از طریق لوله دمنده کوچکتر استفاده می کند. در نتیجه فشار داخل محفظه که توسط نیروی گریز از مرکز ایجاد شده است، هوا با سرعت بسیار بالایی از لوله دمنده خارج می شود.جابجایی سیلندر (CC) روش دیگری برای بیان قدرت کلی دمنده های برگ بنزینی است، یعنی اینکه دستگاه چقدر سریع و کارآمد در جابجایی برگ ها عمل می کند. بنابراین، به طور کلی، هرچه جابجایی سیلندر بزرگتر باشد، دمنده برگ قدرتمندتر خواهد بود. نقطه ضعف جابجایی سیلندر بیشتر این است که انرژی را بسیار سریعتر مصرف می کنند. بنابراین ایجاد تعادل مناسب بین انرژی و توان خروجی بسیار مهم است. دمنده های برقی از این نظر که انرژی خروجی خود را بر حسب وات گزارش می کنند، کمی متفاوت هستند. همه انواع دمنده برگ از این اصل یکسان برای مهار نیروی گریز از مرکز صرف نظر از قدرت آنها استفاده می کنند. با این حال، رایج‌تر است که ماشین‌های بنزینی قوی‌ترین هستند زیرا می‌توانند موتور را سریع‌تر بچرخانند. دمنده های برقییا باتری معمولاً قدرت کمتری دارند، اما همچنین به طور قابل توجهی سبک تر و کم صداتر از همتایان بنزینی خود هستند، بنابراین با یک باغ کوچکتر با درختان کم، کاملاً مناسب هستند. برق نیز به راحتی در دسترس یک خانواده معمولی است و نیازی به ذخیره بنزینیا روغن مورد نیاز برای دمنده های بنزین ندارد.

ظرفیت کیسه ی دستگاه برگ جمع کن چقدر است؟

اکثر دستگاه های برگ جمع کن دمنده با کیسه‌های جمع‌آوریهمراه هستند. در این قسمت نوع فن دستگاه نیز اهمیت دارد. این فن ها برگ ها را خرد کرده و می توانند مقدار بیشتری از برگ را درون کیسه ی خود جا دهند. فن های تمیزی که برگ ها را به قطعات کوچک خرد نمی کنند نیاز به تخلیه مکرر دارند. بسته به اینکه باغ شما چقدر بزرگ است و چه تعداد برگ معمولاً نیاز به جابجایی دارید، ممکن است مشکلی نباشد. این به مساحت زمینی که می خواهید پاکسازی کنید بستگی دارد.

آیا تهیه ی یک دستگاه برگ جمع کن ضروری است؟

برخی از افراد بر این باورند که نیازی نیست برگ های ریخته شده بر روی زمین در فصول مختلف سال جمع آوری شود. یا اگر هم نیاز به این کار باشد، می توان آن را بدون هیچ ابزار خاصی انجام داد. در ابتدا باید بگوییم که جمع آوری برگ ها و ریز شاخه های ریخته شده بر روی زمین امری مهم و ضروری است. زیرا برگ های ریخته شده بر روی زمین جلوی رسیدن نور خورشید به چمن را گرفته و مانع از شادابی و رشد بهتر آن می شوند. همچنین در پیاده روها، ورودی ها و سایر مسیرهایی که افراد در آن تردد می کنند، برگ ها باید برداشته شوند. برگ های مرطوبی که روی زمینریخته می شوند می توانند به سرعت باعثیک سر خوردن خطرناک شوند و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کنند.
دستگاه برگ جمع کن

دستگاه برگ جمع کن موتوری قابل نصب به وانت نیسان و خاور

با استفاده از دستگاه برگ جمع کن موتوری می توان برگ هایریخته شده را جمع آوری و خرد نموده و به داخل وانت تریلییا هر وسیله انتقال دهنده ی دیگری انتقال داد. برگ جمع کن موتوری قابل نصب به پشت وانت نیسانمی باشد. این دستگاه دارای لوله آکاردئونی و انعطاف پذیر برگ جمع کنی است که به آسانیدر تمامی زوایا قابل چرخش بوده و بسیار سبک می باشد. برای آسانی کار می توان با استفاده از دمنده موتوری قابل حمل، برگ ها را جمع آوری کرده و با برگ جمع کن قابل نصب به ماشین به آسانی جا به جا کرد. برگ جمع کن موتوری به تنهایی نیز قادر است برگ ها را مانند جاروبرقی جمع آوری کند. این برگ جمع کن علاوه بر جمع آوری برگ ها، آن ها را خرد نیز می کند. دستگاه برگ جمع کن مناسب فضای سبز و پارک هایی با درختان بلند و پر برگ است. جمع آوری برگ های درختان پارک و انتقال آنها علاوه بر پر هزینه بودن، بسیار زمان بر نیز هست. با دستگاه برگ جمع کن می توان در وقت و هزینه صرفه جویی نموده و در مدت کوتاه برگ ها را جمع آوری کرد.

استفاده از دمنده ی باغبانی به عنوان برف روب در زمستان

پس از سپری شدن پاییز، اکثر ما دمنده های برگ خود را در انبار قرار می دهیم. با این حال، ممکن است بخواهید دمنده برگ خود را در دسترس نگه دارید زیرا می تواند در روزهای سرد و برفی زمستان بسیار مفید باشد. دمنده های برگ می توانند به عنوان یک برف روب دم دستی عمل کنند تا به سرعت برف پودری را از مسیرها و معابر پاک کنند. یکی از ترفندهای مفید این است که برف را از بالای ماشین خود به این وسیله بریزید. این نه تنها سریع و آسان است، بلکه اگر قبل از رفتن به جاده به اندازه کافی تجمع برف را از روی ماشین خود پاک نکنید، در واقع میتواند برای شما بسیار خطرناک نیز باشد.

استفاده از دمنده باغبانی در مهار آتش سوزی

با شروع فصل گرما و بالا رفتن دمای محیط امکان آتش سوزی در جنگل هاو باغات بسیار زیاد می شود. در کشور ما هر ساله تعداد زیادی آتش سوزی رخ می دهد که وسعت زیادی از مراتع و جنگل های ما را از بین می برد. راه های مختلفی برای جلوگیری از چنین اتفاقای وجود دارد.  یکی از پر کاربرد ترین و در دسترس ترین امکانات در مهار آتش سوزی مراتع استفاده از دستگاه دمنده است. این دستگاه هوا را با فشار زیاد پرتاب کرده و از زیاد شدن آتش جلو گیری می کند. همچنین استفاده از دستگاه دمنده موجب خاموش شدن آتش نیز می شود. رواج استفاده از دستگاه دمنده در مهار آتش سوزی به آن جهت است که امکان حمل این دستگاه به داخل مراتع بسیار راحت بوده  زیرا دستگاه بسیار سبک است. و همچنین کارایی آن نیز بسیار بالا می باشد.

نحوه ی انتخاب انواع دمنده و مکنده های موتوری

دستگاه های دمنده و مکنده باغبانی باید با توجه به نیاز کاربر خریداری شوند. دستگاه های دمنده باغبانی برای استفاده در صنعت مناسب هستند و دستگاه های مکنده باغبانی عموما برای استفاده از باغات و منازل می باشند. برای خرید یک دستگاه برگ جمع کن مناسب باید به نکات مختلفی توجه شود که چند نمونه را در پایین برای شما آورده ایم. پمپ سوخت رسانی دستیسهولت در استارتوجود دکمه استاپفیلتر از نوع پلی اتیلنقابلیت تنظیم میزان سرعتطراحی حرفه اییا ارگونومیک

یک دستگاه برگ جمع کن خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی از ویژگی های مهم انواع دستگاه برگ جمع کن قابل حمل و سبک بودن آن است به طوری که کاربر در حین استفاده از آن خسته نشود. عملکردهایی مانند کنترل سرعت و خاموش کردن باید به راحتی قابل دسترسی باشند و در حالت ایده آل امکان کار با یک دست را فراهم کنند. به طراحی نازل نیز توجه کنید. نازل‌های پهن‌تر در حرکت دادن برگ‌ها برتری دارند در حالی که نازل‌های گرد بهتر خاک‌ها و زباله‌های سنگین‌تر را جابه‌جا می‌کنند. (به سر پهن و باریکیک چنگک در مقابل تیغه بیل باریک تر و گردتر فکر کنید.) بسیاری از دمنده های برگ به شما امکان می دهند نازل را عوض کنیدیا از یک آداپتور برای تغییر شکل جریان هوا استفاده کنید. برخی از دمنده های دستییک گزینه خلاء برای مالچ پاشی سبک برای استفاده مجدد از زباله های حیاط شما ارائه می دهند. این واحدهای ترکیبی ممکن است برای عبور از انبوهی از برگ‌ها مشکل داشته باشند، اما می‌توانند برای گل‌خانه‌ها مناسب باشند، جایی که دمیدن مؤثرتر است و چنگ زدن می‌تواند به گیاهان ظریف آسیب برساند. 

تعمیر و نگهداری دمنده برگ

دمنده های الکتریکی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند. به سادگی آنها را پاک کنید و مراقب جمع شدن کثیفی در ورودی هوا باشید. 

چرابهتر است از دستگاه برگ مکنده و دمنده باغبانی استفاده کنیم؟

 استفاده از آن بسیار آسان است.سرعت فعالیت آن خیلی بالاست.حمل و نقل آن آسان است.مقرون به صرفه و کم هزینه بودن فرآیند جمع آوری برگ هاکم مصرف و بهینه بودن در انرژیکم کردن هزینه و زمان استفاده از نیروی انسانی
دستگاه برگ جمع کن

انواع کاربردهای دستگاه برگ جمع کندمنده و مکنده

 عملیات پاکسازی انواع پیاده روها از شاخ و برگ درختانپاکسازی پارک ها و حیاط منازلپاکسازی کیس و برد کیس های کامپیوتر خانگیتمیز کاری خودروپاکسازی خرده چوب ها در نجاریکنترل آتش سوزی های جنگل و مراتع 

برگ جمع کن دستی

یکی از ساده ترین انواع برگ جمع کن ها، برگ جمع کن دستی است. برگ جمع کن دستییکی از انواع لوازم باغبانی است که جنس آن فلزی است و به سر دسته بیل وصل شده و در فصل پاییز برگ های ریخته شده در باغ ها و فضاهای سبز را به کمک آن می توان جمع آوری کرد.

طریقه ی جمع کردن برگ ها

جمع آوری برگ ها می تواند به روش های مختلفی انجام دهد. یک روش جمع کردن دستی برگ ها با چنگک است که می تواند روشی ساده و کم هزینه باشد. اگر چه این روش بسیار کم هزینه است اما زمان و انرژی بسیار زیادی را می طلبد. هم چنین ممکن است به سطح زمین و چمن ها آسیب برساند. اما به مرور زمان و گسترش شهر نشینی و افزایش فضاهای سبز و پارک ها در شهر ها، دیگر امکان جمع آوری برگ ها از طریق ابزار های دستی ممکن نبود. به کار بردن دستگاه های برگ جمع کن در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه ،می تواند گزینه جایگزین بسیار مناسبی برای جمع آوری برگ های خزان شده باشد. برای همین از دمنده مکنده های موتوری با عناوین برگ جمع کن و خزان روب یاد می شود. ابزار باغبانی برای کسانی که کار حرفه ای انجام نمی دهند بسیار کارآمد است . دستگاه های برگ جمع کن در این راستا کمک بسیاری انجام می دهد و باعث سهولت در کار و سرعت در تمیز کاری باغچه و باغ ما می شود. برای افرادی که باغ بزرگی دارند و به زمان و سرعت کار اهمیت می‌دهند، دستگاه دمنده برگ مناسب است.

قیمت برگ جمع کن

دستگاه های برگ جمع کن در بازار در قیمت های مختلفی عرضه می شوند. قیمت دمنده برگ برای مصارف خانگی نیز بسیار متفاوت است. هرچه قدرت و توان و عملکرد این دستگاه ها قوی تر باشد، به طبع قیمت آن نیز بالاتر است.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5