خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

دستگاه شاخ گوزنی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

دستگاه شاخ گوزنی در تیپ دستگاه‌های خمکاری و برش‌زنی میلگردها طراحی ‌شده است. این دستگاه با استفاده از قدرت هیدرولیکی و طراحی قالب خمکاری مخصوص شاخ گوزنی استفاده می کند. در عین ‌حال علاوه‌بر ایجاد فرم خمکاری شاخ گوزنی توانایی برش‌های 90 و یا 60 درجه را دارد.

دستگاه شاخ گوزنی چیست و چه کاربردی دارد؟

نرده های شاخ گوزنی طراحی زیبایی دارند. در عین ‌حال قابلیت ایجاد امنیت بهتری به نسبت از دیگر نرده‌ها فراهم می‌کنند. الگوی میلگردهای خم کاری شده با برش‌های تیز این نرده در کنار طرح شاخ گوزنی فرم ایده‌آلی است که هر فضایی را در نهایت زیبایی به محیطی امن‌تر تبدیل می‌کند. برای تولید این نرده‌ها از دستگاه شاخ گوزنی استفاده می‌شود.دستگاه شاخ گوزنی در تیپ دستگاه‌های خمکاری و برش‌زنی میلگردها طراحی ‌شده است. این دستگاه با استفاده از قدرت هیدرولیکی و طراحی قالب خمکاری مخصوص شاخ گوزنی استفاده می کند. در عین ‌حال علاوه‌بر ایجاد فرم خمکاری شاخ گوزنی توانایی برش‌های 90 و یا 60 درجه را دارد. همچنین می‌توان از این دستگاه برای خمکاری‌ها با شرایط قابل تنظیم نیز استفاده کرد.
تولید حفاظ شاخ گوزنی و نصب در منزل
نرد سازی از فعالیت‌های اصلی در آهنگری است. هر جا که دیواری بنا شده ‌است، حضور نرده برای ایجاد امنیت و حفاظت بیشتر مورد نیاز است. در عین ‌حال نرده‌ها فراتر از ایجاد امنیت برای زیباسازی دیوارها نیز کارایی دارند. نرده‌های شاخ گوزنی از جذاب‌ترین الگوی طراحی نرده است. نرده هایی که شبیه به شاخ گوزن از اتصال میلگردها با فرم خمکاری ویژه‌ای تهیه می‌شوند. هر کدام از این نرده ها نیاز به اتصال چندین عدد میلگرد با فرم خمکاری مناسب دارند. برای تهیه چنین نرده‌هایی باید از دستگاه شاخ گوزنی استفاده کنیم. با حضور این دستگاه به ‌راحتی می‌توانیم تعداد زیادی از میلگردهای خم کاری شده با فرم یکسان در مدت‌ زمان کوتاه تهیه کنیم. به ‌این ‌ترتیب مسیر ساختن تعداد زیاد نرده شاخ گوزنی هر چه ساده‌تر می‌شود.برای خرید دستگاه شاخ گوزنی می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت تولیدکننده و عرضه‌کننده ماشین‌آلات ساختمانی در سراسر کشور استفاده کنید. فارم صنعت تولید دستگاه شاخ گوزنی را با معیارهای استاندارد و بهترین قیمت انجام می‌دهد. کارشناسان این شرکت آماده هستند تا به شما برای خرید دستگاه شاخ گوزنی راهنمایی‌های لازم را ارائه نمایند.

روش طراحی دستگاه شاخ گوزنی

الگوی طراحی دستگاه شاخ گوزنی به مانند دیگر دستگاه‌های خم و برش میلگرد است. این دستگاه متکی بر قدرت الکترو هیدرولیکی و با روش سرد میلگردها را خم کاری و یا برش زنی می‌کند. در طراحی این دستگاه از یک سیستم هیدرولیکی بسیار قدرتمند برای جابه‌جایی بازوی مکانیکی برش زنی و خمکاری میلگردها استفاده شده ‌است. برای این منظور یک جک هیدرولیکی قدرتمند با دو سر متحرک طراحی‌ شده است. یک سمت جک برای برش زنی میلگردها است و در سمت دیگر از قالب خمکاری برای فرم دهی شاخ گوزن استفاده ‌شده است.برای طراحی دستگاه شاخ گوزنی سیستم هیدرولیکی تمام‌ عیاری استفاده‌ شده است. این سیستم شامل بخش‌های متعدد فنی اعم از موتور الکتریکی، پمپ هیدرولیکی، شیر کنترل، جک هیدرولیکی، فک قالب و... می‌باشد. تمامی این بخش‌های فنی بر یک شاسی با ابعاد مکعبی شکل در ارتفاع میز کار طراحی شده‌اند. در طرح ساخت این دستگاه از موتورهای تک‌فاز و یا سه فاز استفاده می‌شود. استفاده از موتور تک‌فاز و یا سه فاز بستگی به الگوی طراحی دستگاه و یا مقدار توان خمکاری آن دارد. هر اندازه ابعاد دستگاه شاخ گوزنی بزرگتر باشد، برای تأمین توان بالاتر از موتورهای سه فاز استفاده می‌شود.الکتروموتور قدرت کافی برای عملکرد پمپ هیدرولیک دستگاه را تأمین می‌نماید. از این‌ پس سیستم هیدرولیکی در فعالیتی دائمی است تا با توجه به صدور فرمان شیر کنترل مسیر حرکت جک هیدرولیک نصب ‌شده بر روی میز کار دستگاه را کنترل کند. حرکت جک، تحت کنترل اپراتور قرار دارد. شیر کنترل در مسیر سیال تحت پمپاژ پمپ هیدرولیکی و یا دستور اپراتور، کنترل حرکت جک را در اختیار می‌گیرد یک سمت حرکت جک برای برش میلگردها طراحی ‌شده است و در سمت دیگر از دو فک قالب ‌زنی استفاده ‌شده است.در سمت برش میلگرد طرح قیچی هیدرولیکی وجود دارد. این بخش دارای دو فک برش میلگرد است که برای برش زنی 90 و یا 60 درجه طراحی ‌شده است. به ‌این‌ ترتیب می‌توانیم میلگردها را با مقطع کاملاً صاف و یا مقطع تیز برش بزنیم. در سمت دیگر جک هیدرولیکی، فک خمکاری دستگاه طراحی ‌شده است. این فک یک قالب دو طرفه بزرگ با طراحی چند شاخه است. وقتی میلگردها در داخل دو فک این بخش قرار می‌گیرند، بر اثر حرکت فک متحرک جک هیدرولیکی خمکاری شده و فرم منحنی شده‌ای می‌گیرد که مناسب طراحی نرده‌های شاخ گوزنی است.
دستگاه شاخ گوزنی

کاربردهای دستگاه شاخ گوزنی چیست؟

قاعدتاً تولید نرده و یا حفاظ شاخ گوزنی اصلی‌ترین قابلیت کاربردی این دستگاه است. نرده شاخ گوزنی ضریب ایمنی بالایی دارد و برای تهیه کردن آن به تعداد بسیار زیاد میلگردهای خمکاری شده نیاز داریم. خمکاری میلگردهای شاخ گوزنی با استفاده از دستگاه‌های ساده که می‌شناسیم سخت است. اما قالب طراحی ‌شده در دستگاه شاخ گوزنی به ‌سادگی می‌تواند این فرم خمکاری را در تعداد زیاد و با سرعت زیاد انجام دهد.در حال ‌حاضر ایده استفاده از نرده‌های شاخ گوزنی متداول است. خیلی‌ها علاقه دارند تا فضای امن دیوارهای خانه و یا باغشان را با این نوع نرده بپوشانند. زیرا نرده شاخ گوزنی هم زیبا است و هم عبور از آن سخت و ناممکن است. نرده سازی از فعالیت‌های پررنگ در دنیای آهنگری است. اقتصاد نرده سازی پررنگ است و همیشه هستند کسانی که از داشتن نرده‌هایی زیباتر و امن‌تر استقبال نمایند. برای پوشش این بازار شرکت‌های نرده سازی و یا کارگاه‌های فعال آهنگری کار می‌کنند. تولید نرده شاخ گوزنی یکی از مهمترین محصولات این کارگاه‌ها است. قاعدتاً برای پوشش چنین فعالیتی به حضور دستگاه شاخ گوزنی نیاز دارند.اگر چه خمکاری و برش زنی مطابق الگوی طراحی میلگردها برای استفاده در نرده شاخ گوزنی اصلی‌ترین قابلیت کاربرد دستگاه است؛ اما از این ماشین می‌توانیم برای اهداف دیگری نیز استفاده کنیم. دستگاه شاخ گوزنی بازوی هیدرولیکی قدرتمندی دارد که می‌تواند تعداد زیاد میلگردها را با سرعت زیاد به شکل یکسان خمکاری کند. چنین دستگاهی برای خمکاری فرم‌های گوناگون میلگردها و پوشش اهداف متنوع در نرده سازی و ساخت دیگر مصنوعات فلزی کارایی دارد. در کل می‌توانیم قابلیت کاربردی دستگاه شاخ گوزنی را در سه فعالیت ساده اما تأثیرگذار دسته‌بندی کنیم.
 • توانایی خم زنی میلگردها با فرم‌های قابل تنظیم مناسب طراحی نرده شاخ گوزنی و یا طراحی دیگر مدل نرده‌های مصنوعات فلزی
 • برش زنی 90 درجه برای ایجاد سطح مقطع کاملاً صاف میلگردها تا به ‌راحتی آنها را به یکدیگر جوش زده و متصل کنیم.
 • برش زنی سرنیزه‌ای که یک برش 60 درجه با ایجاد نوک تیز است. این برش مناسب طراحی نوک نرده‌های حفاظتی می‌باشد.

مشخصات دستگاه شاخ گوزنی

در بحث فنی، دستگاه شاخ گوزنی یک دستگاه الکترو هیدرولیکی بسیار قدرتمند است. در طراحی این دستگاه از یک سیستم هیدرولیکی تمام ‌عیار استفاده ‌شده است. لذا هر دستگاه شاخ گوزنی با مونتاژ بخش‌های فنی متعددی شکل می گیرد. در تحلیل مشخصات دستگاه شاخ گوزنی لازم است تا به بررسی بخش‌های فنی دستگاه در طراحی سیستم الکترو هیدرولیکی آن اشاره کنیم.
دستگاه شاخ گوزنی جهت تولید نرده
 
 • موتور الکتریکی دستگاه شاخ گوزنی: برای تأمین توان در حرکت بازوی هیدرولیکی دستگاه از موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود. با توجه به بزرگی دستگاه و مقدار قدرت خمکاری از انواع موتورهای تک‌فاز و یا سه فاز در طراحی این دستگاه استفاده ‌شده است. اما عموم مدل‌ها دارای موتورهای تک فاز با شرایط کار در سطح ولتاژ 220 ولت جریان متناوب AC هستند. معمولاً در صورت طراحی مدل‌های تک‌فاز از موتور سه اسب بخار و در صورت طراحی مدل‌های سه فاز از موتورهای 5.5 اسب بخار با سرعت 1500 دور بر دقیقه در طراحی و تولید دستگاه شاخ گوزنی استفاده می‌شود. نمونه‌های موتور سه فاز قدرت خمکاری بالاتری دارند و می‌توانند در مدت زمان برابر حجم میلگردهای بیشتر و یا قطورتری را خمکاری نمایند. از آنجا که عموماً نرده شاخ گوزنی در محل کارگاه و یا کارخانه‌ی آهنگری طراحی و تولید می‌شود و در چنین مکان‌هایی دسترسی به برق سه فاز مقدور است، استفاده از دستگاه شاخ گوزنی با طراحی موتور سه فاز نیز متداول می‌باشد.
 • پمپ هیدرولیک دستگاه شاخ گوزنی: پمپ هیدرولیکی در امتداد موتور الکتریکی نصب شده ‌است و از طریق تسمه توان مکانیکی موتور را دریافت می‌کند. پمپ هیدرولیکی وظیفه دارد تا سیال هیدرولیکی را تحت پمپاژ قدرتمند با فشار زیاد برای جک هیدرولیکی در بازوی خمکاری دستگاه آماده نماید. این پمپ از نوع دنده‌ای است. در طراحی این پمپ از دو چرخ‌دنده که یکی هرز گرد است و دیگری در ارتباط با محور موتور می‌چرخد، استفاده ‌شده است. پمپ‌های دنده‌ای قدرت پمپاژ بسیار بالایی ندارند؛ اما در تأمین پمپاژ یکنواخت و عاری از ضربه از بهترین نوع پمپ‌ها می‌باشند. طراحی پمپ هیدرولیک دنده ای در دستگاه شاخ گوزنی باعث ایجاد حرکت یکنواخت و عاری از ضربه در حین خمکاری میلگردها خواهد شد. گروه فارم صنعت برای طراحی و تولید دستگاه شاخ گوزنی از سری پمپ های مطرح بازار که مقاومت فیزیکی و کارایی بالایی دارند، استفاده می‌کند.
 • شیلنگ‌های هیدرولیکی دستگاه شاخ گوزنی: دستگاه شاخ گوزنی ماشین هیدرولیکی برای خمکاری سرد میلگردها است. در طراحی این دستگاه از شیلنگ‌های هیدرولیکی استفاده ‌شده است. کیفیت شیلنگ ها ضامن عملکرد مؤثر و طولانی ‌مدت دستگاه در حین کار سخت خمکاری میلگردها است. برای طراحی و تولید دستگاه شاخ گوزنی فارم صنعت از سری شیلنگ‌های هیدرولیکی با پوسته منعطف پلاستیکی و جداره داخلی فلزی از توری ضد زنگ استفاده‌ شده است. شیلنگ‌ها طول استانداردی دارند و هر دو سر آنها مهره‌دار است. لذا با ضریب اطمینان بالا و بدون هر گونه احتمال نشت سیال به پمپ و جک هیدرولیکی متصل می‌شوند. البته توصیه شده ‌است تا در حین کار همواره از سلامت و قابلیت فیزیکی و عدم نشت شیلنگ‌های هیدرولیک دستگاه شاخ گوزنی اطمینان کسب نمایید.
 • شیر کنترل دستگاه شاخ گوزنی: شیر کنترل در طراحی این دستگاه وظیفه هدایت سیال تحت فشار مطابق با صدور دستورات اپراتور را دارد. شیر کنترل بوبین دار است و با صدور دستورات الکتریکی مسیر عبور سیال تحت فشار را تحت کنترل دارد. این شیر کنترل از نوع سه حالته است. دو بوبین برای پوشش حرکت جلو و یا عقب برنده جک هیدرولیک دارد و حالت میانی برای توقف بدون حرکت جک می‌باشد. برای کنترل دستگاه شاخ گوزنی کافی است کنترل این شیر را در اختیار بگیرید. برای این منظور یک مدار فرمان ساده طراحی‌ شده است. دستگاه با تعریف مدار فرمان کنترل شیر حالت نیمه اتوماتیک شده دارد. عملکرد صحیح، دقیق و درست شیر کنترل ضامن عملکرد امن و سرعت مناسب دستگاه شاخ گوزنی است.
 • جک هیدرولیک دستگاه شاخ گوزنی: برای خمکاری و یا برش زنی میلگردها در طراحی دستگاه شاخ گوزنی از یک جک هیدرولیک قدرتمند استفاده‌ شده است. این جک دوطرفه است. یک سمت آن برای خمکاری میلگردها استفاده می‌شود و از سمت دیگر آن برای برش زنی میلگردها استفاده شده ‌است. در سمت خمکاری جک هیدرولیک دستگاه شاخ گوزنی قالب خم زنی با طراحی شاخک‌های مخصوص شاخ گوزنی طراحی ‌شده است. این قالب قابلیت تنظیم شدن دارد و می‌توانید از آن برای خمکاری با فرم‌های گوناگون استفاده کنید. در سمت دیگر جک دوطرفه دستگاه بازوی برش زنی میلگردها حضور دارند. این بازو به فک قیچی برش میلگردها متصل است و دو نوع برش 90 درجه و سرنیزه‌ای را انجام می‌دهد.
 • شاسی دستگاه شاخ گوزنی: تمام متعلقات فنی دستگاه بر روی یک شاسی مکعبی شکل با ابعاد میز کار در ارتفاع استاندارد 100 سانتی‌متری طراحی‌ شده است. شاسی دستگاه به شکلی طراحی ‌شده است تا اپراتورها بتوانند به ‌راحتی و به حالت ایستاده تمام عملیات خم زنی و برش زنی میلگردها را انجام دهند. برای طراحی و تولید دستگاه شاخ گوزنی فارم صنعت از شاسی ساخته با فریم فلزی محکمی استفاده ‌شده است. در عین ‌حال شاسی این دستگاه دارای چهار عدد چرخ است که شرایط جابه‌جایی آن در محیط کارگاه را هر چه ساده‌تر می‌کند.
در هنگام خرید دستگاه شاخ گوزنی به مشخصات فنی تمامی بخش‌های آن توجه نمایید. کیفیت و کارایی موتور و پمپ دستگاه بر قیمت دستگاه شاخ گوزنی تأثیرگذار است. اما به ‌هر حال هر اندازه در طراحی این ماشین از المان‌های قدرتمند و با کیفیت فنی استفاده ‌شده باشد، قابلیت‌های کاربردی بهتری برای فعالیت سخت در محیط کارگاهی دارد.

اصول کار ایمنی با دستگاه شاخ گوزنی

دستگاه شاخ گوزنی در تیپ دستگاه‌های خمکاری و برشکاری میلگردها طراحی ‌شده است. این دستگاه قدرت مکانیکی بسیار بالایی دارد. در عین ‌حال مادامیکه بسیار قدرتمند است، از الزامات طراحی حساس برخوردار است. لذا باید مهارت کار کردن با این دستگاه را داشته باشید. هر چند الگوی کار با دستگاه شاخ گوزنی ساده است؛ اما رعایت برخی نکات حرفه‌ای الزامی است. این نکات به قرار زیر هستند.
 • دستگاه شاخ گوزنی باید در مکانی کاملاً صاف و تراز شده نصب شود. توصیه می‌شود تا در محل نصب موقعیت قرارگیری چرخ‌ها را محکم کنید تا از هر گونه جابجایی دستگاه در حین این کار جلوگیری نمایید.
 • دستگاه را در مکانی با ابعاد کافی برای استفاده از میلگردهای 12 متری مستقر سازید. کار با دستگاه در یک فضای محدود سخت و غیرممکن است.
 • از دستگاه شاخ گوزنی برای برش و خمکاری میلگردها در حد مجاز تعریف ‌شده دستگاه استفاده کنید. معمولاً نمونه‌های ساده کارگاهی توانایی برش زنی تا قطر 10 میلی‌متری را دارند. برش زنی میلگردها با قطر زیاد بیشتر از حد مجاز تعریف ‌شده دستگاه باعث خراب شدن بخش‌های مکانیکی خواهد شد.
 • اگر چه بازوی خمکاری دستگاه شاخ گوزنی به شکلی طراحی ‌شده است تا چندین عدد میلگرد را به شکل هم‌زمان خمکاری نماید؛ اما در خمکاری هم‌زمان چندین میلگرد حد مجاز تعریف ‌شده دستگاه را رعایت کنید.
 • از دستگاه شاخ گوزنی فقط برای خمکاری میلگردها برای تولید نرده استفاده کنید. این دستگاه مناسب خمکاری برای اهدافی مانند آرماتوربندی نمی‌باشد.
 • برای کار با دستگاه شاخ گوزنی چه در تیپ تک فاز و یا مدل‌های سه فاز از جریان برق با سطح ولتاژ استاندارد و بدون اعوجاج استفاده کنید.
 • دستگاه شاخ گوزنی در قامت ماشینی با ابعاد صنعتی طراحی ‌شده است. لذا حتماً برای کار دستگاه از منبع برق مستقل با عبور از فیوز و کلید قطع خودکار و دیگر ملزومات حفاظت الکتریکی استفاده نمایید.
 • برای عملکرد روان و قدرتمند جک خمکاری دستگاه از روغن هیدرولیک مخصوص سیستم‌های سنگین هیدرولیکی استفاده کنید. در عین ‌حال برای بازه زمانی های منظم سطح روغن هیدرولیک دستگاه را چک کنید.
 • قبل ‌از آغاز به کار با دستگاه و همچنین در حین کار با دستگاه سلامت تمام اتصالات هیدرولیکی و همچنین سالم بودن تمام اتصالات جوشی و پیچی دستگاه را چک کنید.
 • از تجهیزات ایمنی در حین کار با دستگاه شاخ گوزنی استفاده کنید. استفاده از دستکش، کلاه ایمنی، عینک، محافظ گوش و... الزامی است.
 • از قرار دادن مایعات مشتعل شونده در کنار محل استقرار دستگاه جداً خودداری کنید.
 • تمامی اتصالات الکتریکی دستگاه باید عایق باشند. در صورت استفاده از مدل‌های سه فاز حضور سیستم کنترل فاز، حفاظت جان و همچنین اتصال ارت الزامی است.
 • در صورت کند شدن تیغه‌های برش میلگرد، آنها را تعویض کنید.
 • در حین کار همواره از استقرار درست میلگردها در داخل فک خم زنی و برش زنی دستگاه اطمینان داشته باشید.
 • در بازه زمانی های منظم سرویس دوره‌ای شامل بازدید، روانکاری و تعمیر پمپ هیدرولیک دستگاه را انجام دهید.
 • روان بودن جک هیدرولیک در جابه‌جایی بازوی خمکاری دستگاه اهمیت زیادی دارد.
سخن پایانیدستگاه شاخ گوزنی گروه فارم صنعت با طراحی بخش‌های مقاوم و با کیفیت فنی ساخته ‌شده است. این دستگاه ظرفیت کار کردن با انواع میلگردهای مناسب نرده سازی را دارد. در عین ‌حال قدرت بالا در کنار سرعت عملکرد مطلوب باعث شده تا ظرفیت خمکاری و برش زنی مناسبی داشته باشد. فارم صنعت در طراحی و ساخت دستگاه شاخ گوزنی سعی داشته تا تمامی المان‌های استاندارد فنی و کیفی را رعایت نماید. برای خرید دستگاه شاخ گوزنی و اطلاع از قیمت دستگاه می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت استفاده کنید. این شرکت محصول پیش رو را با بهترین لیست قیمت دستگاه شاخ گوزنی و با کیفیت مناسب برای عرضه در سراسر کشور تولید می‌نماید. فارم صنعت مجری مستقیم فروش دستگاه تولید شاخ گوزنی آماده است تا به شما برای عرضه این ماشین و خدمات پس از فروش مناسب همکاری نماید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5