خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

دینام بتونیر

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی فنی انواع دینام بتونیر

بتونیرهای برقی دستگاه‌های توانمند تولید بتن هستند که به‌ راحتی راه‌اندازی شده و پس ‌از راه‌اندازی قدرت بالایی برای تولید سریع بتن دارند. از طرفی طراحی ساده با جانمایی موتورهای الکتریکی در کنار کارکرد آسان، استفاده از آنها را متداول کرده ‌است. دینام بتونیر بخش اصلی طراحی این میکسرهای برقی است. لذا تحلیل فنی دینام بتونیر برای انتخاب تا مونتاژ این میکسرها از اهمیت بالایی برخوردار است.دینام بتونیر در مدل‌های تک‌فاز و سه فاز مخصوص راه‌اندازی انواع میکسر بتن در ظرفیت‌های گوناگون طراحی ‌شده است. برای طراحی میکسرهای کوچک از دینام تک‌فاز ۲ الی ۳ اسب بخار استفاده می‌کنند. اما برای طراحی بتونیرهای سنگین ‌وزن، استفاده از دینام‌های قدرتمند ۳ فاز تا فراتر از ۱۰ کیلو وات متداول است.
دینام میکسر بتن
 

مشخصات فنی دینام بتونیر

برای طراحی میکسر بتن‌های کوچک، مدل‌های ۱۲۰، ۲۵۰ و یا ۴۰۰ لیتری از انواع دینام بتونیر استفاده می‌کنند. معمولاً برای طراحی بتونیرهای کوچک ۱۲۰ و یا ۲۵۰ لیتری از دینام‌های تک فاز و برای طراحی میکسرهای بزرگتر مانند ظرفیت‌های ۴0۰ لیتری از دینام‌های ۳ فاز استفاده می‌شود. بتونیرهای ۴۰۰ لیتری را در هر دو تیپ تک فاز و یا ۳ فاز طراحی می‌کنند.میکسر بتن‌های ۳ فاز چندان متداول نیستند. چرا که دسترسی به برق صنعتی ۳۸۰ ولت ۳ فاز دشوار است. لذا معمولاً میکسر بتن‌های حجم ۷۵۰ و یا 1000 کیلویی را با استفاده از موتورهای بنزینی و دیزلی طراحی می‌کنند. اما طراحی میکسر بتن‌های سبک ۱۲۰ یا ۲۵۰ با استفاده از موتورهای الکتریکی تک‌فاز متداول است. این موتورها با استفاده از برق شهری راه‌اندازی می‌شوند. برای طراحی انواع میکسر بتن‌های سبک از الکتروموتورهای تک‌فاز پوسته چدنی با توان 3 اسب بخار معادل ۲.۲ کیلو وات استفاده می‌شود. این موتورها از نوع ۱۵۰۰ دور هستند. همچنین مقدار جریان کشی آنها 18.6 آمپر است. 

جدول مشخصات فنی موتور میکسر

نام دستگاهدینام بتونیر
کاربرینیروی محرکه بتونیر
توان الکتروموتورKW ۲.۲ (۳ اسب بخار)
جنس پوسته موتورچدنی
نوع برقتک‌فاز V ۲۲۰
جریان18.6 آمپر
سرعت موتور۱۴۰۰ دور بر دقیقه
نوع سیم‌ پیچتمام مس
وزن الکتروموتور48 کیلوگرم
 

دینام بتونیر ۲۵۰ لیتری

برای طراحی میکسر بتن‌های ۲۵۰ لیتری از دینام‌های تک‌فاز ۲۲۰ ولت و 2.2 کیلو وات معادل ۳ اسب بخار استفاده می‌کنند. این الکتروموتورها با سرعت استاندارد ۱۴۰۰ دور طراحی می‌شوند. در عین ‌حال بهترین آنها دارای پوسته‌های چدنی هستند تا از استحکام بالایی برخوردار باشند. با نصب این دینام‌های ۳ اسب بخار و ۱۴۰۰ دور می‌توانیم سرعت استاندارد 22 دور بر دقیقه را مناسب چرخش دیگ میکسر بتن فراهم کنیم.دینام تک‌فاز ۳ اسب بخار با استفاده از خازن‌های راه‌اندازی کار می‌کنند. این دینام‌ها محصول برندهای مطرح مانند موتوژن، الکو و یا برندهای چینی هستند. قیمت موتور بتونیر تک‌فاز ۳ اسب بخار کاملاً وابسته به روش طراحی و برند سازنده آنها دارد. قیمت دینام بتونیرهای ایرانی به نسبت رقبای چینی معمولا بالاتر است. این دینام‌های ایرانی کارایی ایده‌آل و قابلیت‌های فنی مناسب تولید توان کافی عملکرد میکسر بتن‌های ۲۵۰ کیلویی را دارند.
دینام بتونیر

آیا می‌توانیم از دینام ۲ اسب در بتونیر ۲۵۰ لیتری استفاده کنیم؟

با استفاده از دینام ۲ اسب می‌توانیم بتونیرهای ۲۵۰ کیلویی را راه‌اندازی کنیم. اما قدرت کافی عملیات‌های پرفشار را نخواهیم داشت. چنین میکسر بتنی می‌تواند برای عملیات بتن‌سازی مورد استفاده قرار بگیرد. اما توصیه می‌کنیم که از نهایت ظرفیت دیگ ۲۵۰ لیتری استفاده نشود.دینام بتونیر ۲ اسب با سرعت ۱۴۰۰ دور برای نصب در بتونیرها هنگام کار در نوسانات برق و یا منطقه با سطح برق ضعیف کارایی دارد. در صورت بارگیری بیش‌ از حد دیگ، جریان راه‌اندازی این موتورهای ۲ اسب بسیار زیاد است و می‌تواند به سوختن موتور بیانجامد. لذا نصب دینام ۲ اسب بر روی بتونیرهای ۲۵۰ لیتری منطقی نیست. مگر آنکه در استفاده از دستگاه محتاط‌تر باشید و نخواهید که از آن برای کارهای سنگین بتن‌سازی استفاده کنید. 

دینام بتونیر ۴۰۰ لیتری

بتونیرهای ۴۰۰ لیتری از میکسر بتن‌های متوسط مناسب عملیات‌های ساختمانی هستند. عموماً این مدل‌های ۴۰۰ لیتری را با استفاده از موتورهای بنزینی و حتی دیزلی طراحی می‌کنند. اما دینام بتونیر ۴۰۰ لیتری با موتور الکتریکی نیز متداول است. برای طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری از الکتروموتورهای تک‌فاز و یا ۳ فاز استفاده می‌شود. برای طراحی بتونیر ۴۰۰ لیتری از الکتروموتورهای تک‌فاز و یا سه فاز 3 تا 5.5 اسب بخار استفاده می‌کنند. 

قیمت دینام بتونیر

عوامل متعددی بر قیمت موتور میکسر بتن الکتریکی تأثیرگذار هستند. طراحی پوسته چدنی و یا آلومینیومی، توان الکتریکی موتور، تک‌فاز و یا سه فاز بودن، روش راه‌اندازی و... همگی ویژگی‌هایی هستند که هر کدام تأثیری عمیق بر قیمت موتور میکسر دارند. اما از نگاه کلی برند سازنده اصلی‌ترین فاکتور تأثیرگذار بر قیمت موتور بتونیر است.
دینام بتونیر
 در سطح بازار این الکتروموتورها محصول شرکت‌های ایرانی، چینی و حتی آلمانی و... وجود دارد. در حال ‌حاضر الکتروموتورهای تک‌فاز و سه‌فاز محصول برندهای ایرانی از کیفیت و ساخت مناسبی برخوردار هستند. بهره‌مندی از موتورهای برند داخل مقرون ‌به ‌صرفه است. دینام بتونیر از برند ایرانی کارایی مناسبی دارد. با قیمت مناسب و تامین قطعات یدکی کامل عرضه می شود.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5