خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

فهرست مطالب

هر یک از باغبانان در زمین های زراعی خویش نیاز به یک سری ابزارآلات دارند تا با استفاده از آن بتوانند نیاز خود را برطرف نمایند. یکی از این ابزارهای کارآمد که به عنوان عصای دست باغبانان می توان از آن یاد کرد؛ اره زنجیری یا اره موتوری می باشد.با توجه به این مسئله که در دست داشتن اره در هر زمین زراعی مورد نیاز است؛ بهتر است بسته به نوع زمین های زراعی از اره های مختلفی در این راستا بهره جست.اره های دستی مسلما نمی توانند در هر زمین زراعی به منظور قطع کردن درختان کوچک و بزرگ جوابگوی باغبانان باشد. به همین سبب بهتر است متناسب با زمین های زراعی مختلف از اره های موتوری با کیفیت تری بهره مند شد.اما آنچه مسلم است؛ نرخ قیمت گذاری اره های موتوری است که با تبدیل مینی فرز به اره زنجیری می توان تا حد بسیار زیادی از هزینه های اضافی در این راستا کاست. به همین منظور در ادامه مطلب به آموزش تبدیل مینی فرز به اره زنجیری پرداخته می شود تا بتوانید با هزینه ای کمتر نیاز خود را به اره زنجیری برطرف سازید.

انواع مختلف اره زنجیری

اره‌ زنجیری، با توجه به شکل ظاهری خود، دارای دو نوع هستند. در بعضی از انواع این دستگاه‌ها، دسته، بالای اره قرار داده شده است. این عامل موجب می‌شود تا کنترل دستگاه و هم‌چنین تعیین حرکت این ابزار از بالا، امکان پذیر شود. بنابراین به کارگیری این ابزار برای آن دسته از افرادی مناسب است که بالاتر از محل برش قرار می‌گیرند. در بعضی دیگر از انواع این تجهیزات، دسته در پشت اره، واقع شده است. بنابراین این نمونه از دستگاه‌ها برای کاربری بر روی زمین و در سطح برش، مناسب هستند. اره‌های زنجیری، هم‌چنین با توجه به نوع کاری که به انجام می‌رسانند و هم‌چنین از نظر سوخت و منبع تغذیه آن‌ها و با توجه به نوع موتور به کار رفته در طراحی آن‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند .

اره زنجیری بنزینی

قدرت اره‌ موتوری بنزینی، همان‌طور که از نامشان نیز، مشخص است از طریق سوخت بنزین، تامین می‌شود. در حقیقت لازم به ذکر است که اره‌های موتوری بنزینی از جمله متداول‌ترین و پرکاربرد ترین انواع اره‌های زنجیری به شمار می‌روند. این سیستم به طور معمول مورد استفاده کاربران حرفه‌ای، قرار می‌گیرد اما افرادی که به صورت عادی و یا اتفاقی به این ابزار نیاز دارند نیز می‌توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. این دستگاه‌ها دارای یک موتور دو زمانه بنزینی هستند که با کمک سوخت و روغن، روانکاری می‌شوند.این موتورها از جمله پرقدرت‌ترین نوع اره‌های زنجیری به شمار می‌روند و سرعت بسیار بالاتری نسبت به سایر انواع این تجهیزات دارند. اما دربرابر، این سیستم‌ها بسیار سنگین‌تر از دیگر اره‌های زنجیری هستند و صدا و لرزش بیشتری نیز ایجاد می‌کنند و هم‌چنین نیاز به سرویس و نگهداری از آن‌ها نیز بیشتر است. به عنوان نمونه این دستگاه‌ها باید با روغن‌های مختلف روغن‌کاری شوند و به موقع، نسبت به تعویض سوخت و فیلتر هوای آن‌ها اقدام شود.

راهنمای تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

اره زنجیری برقی

اره موتوری برقی، از یک موتور دو زمانه و برقی، تشکیل شده است که به وسیله آن، نیروی گشتاور موتور توسط کاربر این محصول، قابل کنترل شدن است. موتور این دستگاه‌ها با استفاده از یک کابل و یا سیم، به برق متصل می‌شود. بنابراین در هنگام استفاده از این دستگاه‌ها، نیازمند به کارگیری سوخت و منبع سوخت نیستیم. این سیستم‌ها نسبت به نوع بنزینی این دستگاه‌ها، کوچک‌تر هستند و وزن بسیار پایین‌تری دارند و از دیگر انواع اره‌های زنجیری، ارزان قیمت ترند. از طرف دیگر، میزان تولید دود و صدا نیز در این دستگاه‌ها بسیار کم‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت کاربرد این دستگاه‌ها برای افرادی که تازه کار هستند و علاقه دارند تا این دستگاه را در خانه و یا محل کار و کارگاه خود مورد استفاده قرار دهند، بسیار مناسب است.اما در برابر این مزایا، لازم است بدانید که اره‌های زنجیری برقی، به دلیل کاربرد سیم در تولید آن‌ها، قدرت حرکتی بسیار پایینی دارند. بنابراین نمی‌توان این تجهیزات را به راحتی و در هر مکانی، مورد استفاده قرار داد. از طرف دیگر، موتور الکتریکی به کار رفته در طراحی و ساخت این دستگاه‌ها، نسبت به نوع بنزینی اره‌های زنجیری، قدرت بسیار کم‌تری دارد. بنابراین و به طور کلی می‌توان این نوع از تجهیزات برقی را در کارهای محدودتر مورد استفاده قرار داد که نیازمند قدرت بسیار بالایی نیستند.

ساخت اره زنجیری بدون اعمال هزینه زیاد در کمترین زمان ممکن

اره زنجیری را می توان در کمترین زمان ممکن با هزینه ای کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه ساخت و طراحی نمود. با توجه به این مسئله که استفاده از اره زنجیری می تواند یکی از نیازهای اساسی هر کشاورزی قلمداد گردد؛امروزه به جای خرید اره های زنجیری در مدل های مختلف و با هزینه های زیاد، شما می توانید اره زنجیری مورد استفاده خویش را در زمین های زراعی خود این بار به کمک کیت یا گجت تبدیل مینی فرز به اره زنجیری به راحتی بسازید و از آن به منظور قطع نمودن شاخ و برگ درختان و سایر مصارف مربوط به حوزه باغبانی خویش نهایت استفاده را ببرید.اما به واقع این کیت چیست و چگونه می توان یک مینی فرز را به اره زنجیری تبدیل نمود تا با صرف هزینه ای به مراتب کمتر، دست به ساخت و طراحی اره زنجیری زد؟ در ادامه به عنوان آموزش تبدیل مینی فرز به اره زنجیری به ارائه نکاتی آموزشی در این راستا پرداخته خواهد شد.پس با ما همراه باشید تا آموزش ساخت این نوع از اره ها را به شما ارائه دهیم. 

آشنایی اولیه با کیت تبدیل کننده مینی فرز به اره زنجیری

پیش از ذکر هر مسئله دیگری می بایست با کیت تبدیل مینی فرز به اره زنجیری آشنا شویم و بدانیم که چه قطعاتی در این کیت وجود دارد؟ به واقع ما به یک دستگاه مینی فرز برقی و رابط تبدیل مینی فرز به اره زنجیری یا اره برقی نیاز داریم که کیت نامبرده شده مجموعه قطعاتی هستند که شامل: ساطور، زنجیر، دسته، آچار و پیچ و مهره می باشند. 
راهنمای تبدیل مینی فرز به اره زنجیری
با استفاده از این وسایل و سر هم بندی کردن آن ها شما در نهایت قادر خواهید بود که اجزای برش دهنده اره زنجیری کوچک را به منظور انجام کارهای سبک نجاری و مصارف خانگی و نیز باغ های کوچک به یک اره زنجیری و برقی متصل کنید و با توجه به نیروی چرخشی که فرز برقی ایجاد می کند؛ شما می توانید به خوبی از یک اره موتوری برای مصارف متعدد بهره مند شوید.البته خالی از لطف نیست که به این مسئله هم توجه شود که این مبدل به طور کلی دارای یک مخزن از روغن است که تنها می توان آن را در مینی فرزهای دسته کوتاه مورد استفاده قرار داد.

آموزش تبدیل مینی فرز به اره زنجیری

پس از آشنایی با کیت مبدل مینی فرز به اره موتوری که صورت گرفت؛ بهتر است آموزش هایی هم در این زمینه صورت گیرد که بتوان به وسیله کیت نامبرده شده یک اره زنجیری یا برقی را طراحی کرده و ساخت تا بتوان از آن به خوبی در مصارف متعدد استفاده نمود. برای این منظور به ترتیب بایستی مراحل زیر را انجام داد تا در نهایت اره زنجیری مورد نظر برای شما قابل استفاده شود:1-    بستن براکت به قسمت گلویی فرز برقی به عنوان نگهدارنده تمامی قطعات موجود در کیت2-    بستن چرخ دنده به اسپیندل یا دوک مینی فرز که قسمت چرخنده دستگاه مورد نظر می باشد.3-    بستن بخش ساطوری روی براکت مورد نظر با استفاده از ساطوری که در بسته بندی کیت خریداری شده وجود دارد.4-    نصب زنجیر موجود در کیت مبدل مینی فرز به اره زنجیری به چرخ دنده و ساطوری که بایستی توجه داشت آن را برعکس نصب نکنید. تیغه های برنده زنجیر باید در جهت گردش فرز برقی باشد.5-    بستن قاب براکت، دستگیره و گارد محافظ که البته باید اول قاب پلاستیکی براکت را بست و سپس دستگیره و گارد محافظ را نصب کرد.6-    در نظر گرفتن میزان شل و سفت بودن زنجیر که در این مرحله شما باید شل و سفت بودن زنجیر را با دست خود تنظیم کنید. برای این کار از پیچ گوشتی و پیچ تنظیم زنجیر می توانید دست به این اقدام بزنید.7-    ریختن روغن به مخزن روی براکت که البته باید توجه داشت که به طور کلی دو نوع تبدیل کننده مینی فرز به اره زنجیری وجود دارد که یک نوع آن مخزن روغن در آن وجود دارد و تنها می بایست روغن را در آن ریخت و نوعی دیگر بدون مخزن است که باید روغن دان را به براکت و ساطوری متصل کرد.به این صورت که روغن دان یا همان ظرف پلاستیکی را با شیلنگ پلاستیکی خود باید روی پایه براکت قرار دهید و سپس شیلنگ روغن دان را داخل براکت گذاشته و دستگاه را روشن کنید و در نهایت باید محفظه روغن را فشار داده تا تمامی قسمت های زنجیر کاملا به روغن آغشته گردد.با انجام دادن کلیه مراحل بالا به ترتیبی که ذکر شد؛ می توان در نهایت مینی فرز را به اره زنجیری تبدیل کرد تا با صرف هزینه ای به مراتب خیلی کمتر به یک اره برقی یا موتوری دست یافت که به وسیله آن می توان به کارهای مربوط به امور باغبانی روی آورد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر