خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای خرید توپ صوتی

فهرست مطالب

بیرون راندن حیوانات و پرندگان مختلف از زمین های زراعی به جهت پیشگیری از آسیب ها و خسارت ها به کشاورزان همواره به عنوان یک دغدغه اساسی برای تمامی کشاورزان و باغبانان بوده است.در قدیم الایام برای این منظور از مترسک استفاده می شد تا حیوانات و پرندگان مختلف با دیدن مترسک احساس ترس کرده و به مزرعه یا زمین زراعی مورد نظر وارد نشوند تا بدین ترتیب آسیبی به محصولات کشاورزی و زراعی شما وارد نشود. طبیعتا انتخاب بهترین شیوه برای دور راندن پرندگان و حیوانات موذی می تواند به شما کمک کند تا با کمترین خسارت ممکن بتوانید در موعد مقرر شاهد برداشت محصولات کشاورزی خویش باشید.یکی از بهترین شیوه های نوین که امروزه در این راستا مورد استفاده قرار می گیرد؛ استفاده از توپ صوتی یا کلاغ پران می باشد. در صورتی که نیاز به چنین وسیله ای در زمین های زراعی خود دارید تا بدین ترتیب برای همیشه از شر حیوانات و پرندگان مختلف در امان باشید؛ بهتر است به فکر چنین وسیله ای باشید.

کلاغ پران چیست و چه کاربردی دارد؟

کلاغ پران ایده ای نوین در جهت دور راندن کلاغ ها و سایر پرندگان و حیوانات دیگر در زمین های زراعی است که با توجه به پیشرفت های حوزه صنعت و تکنولوژی امروزه شما می توانید این محصول را به صورت دیجیتالی و مکانیکی در بازار خریداری کنید.کلاغ پران به طور کلی با گاز مایع کار می کند و نیروی مورد نیاز خود را از فشار گاز درون پیک نیک تأمین می کند. روال کار با این دستگاه – که به توپ صوتی هم معروف می باشد- بدین صورت است که هر دو دقیقه یکبار خود به خود به صورت خودکار صدایی به قدرت حدود 120 دسیبل از این دستگاه تولید می شود که با صدای یک اسلحه ژ3 برابری می کند.به همین ترتیب شما می توانید با توجه به روند خودکار کلاغ پران و صداهایی که هر دو دقیقه یک بار از این دستگاه خارج می شود؛ با خیال راحت زمین های زراعی خویش را حتی بدون استفاده از مترسک و نیروهای انسانی به حال خود رها کرده و در عین حال از ورود هر حیوان و پرنده ای به زمین های کشاورزی و باغبانی شما هم جلوگیری شود.بنابراین در صورتی که نیاز به توپ صوتی یا کلاغ پران در زمین های زراعی خود دارید؛ تا پیش از قطعی شدن تصمیم خود مبنی بر خرید بهتر است به ارائه نکاتی در این راستا پرداخته شود تا بتوانید به عنوان راهنمای خرید توپ صوتی و کلاغ پران بتوانید تصمیم بهتری را اتخاذ کنید.

راهنمای خرید توپ صوتی
 

کلاغ‌پران چه اجزایی دارد؟

کلاغ‌پران ‌ها گونه‌های و مدل های مختلفی دارند و بر همین اساس ممکن است در اشکال مختلف با سبک کار مختلفی دیده شوند اما با این حال اساس کار همه آن‌ها یکسان بوده و تنها در جزئیات تفاوت هایی وجود دارد. اجزای اصلی و ثابت اکثر کلاغ‌پران ‌ها بدین شرح هستند.•    کپسول گاز: معمولاً از گاز متان برای این کار استفاده می‌شود اما فارغ از نوع گاز همه کلاغ‌پران ‌ها از کپسول گاز به عنوان منبع تخلیه ناگهانی گاز استفاده می‌شود. کپسول گاز توسط شلنگ نازکی به سیلندر اصلی کلاغ‌پران متصل می‌شود.•    تایمر: یک برد ساده الکترونیکی در نقش برنامه‌ریز کلاغ‌پران ظاهر شده و تعیین می‌کند که چه وقت گاز به طور ناگهانی در سیلندر اصلی تخلیه شود. این تایمر بسته به مدل و نوع برند جزئیات مختلفی دارد اما در همه آن‌ها کاربر می‌تواند بسته به نیاز خود زمان‌بندی خاصی را به سیستم داده و پس از آن بدون حضور خودش شاهد صدای شلیک در فواصل زمانی تعیین شده باشد.•    سیلندر اصلی: سیلندر اصلی که برجسته و بارزترین قطعه کلاغ‌پران است، در اصل مانند همان لوله تفنگ است اما در ابعادی به مراتب بزرگ‌تر و بلندتر. سیلندر اصلی همان بستری است که گاز در آن تزریق شده و پس از خروج ناگهانی صدای لازم را ایجاد می‌کند. ساخت و طراحی سیلندر قواعد مهندسی خاصی را طلبیده و امری نیازمند دقت بالاست. زیربنای یک کلاغ‌پران قدرتمند، یک سیلندر با طراحی مناسب است.•    پایه: کلاغ‌پران بسته به مدلی که دارد، ممکن است از پایه‌های مختلفی برای ثابت ماندن استفاده کند. برخی از مدل‌ها که با ارتفاع بیشتر از سطح زمین قرار می‌گیرند، پایه‌های بلند و قابل تنظیمی دارند اما سیلندرهای دیگر که درازکش هستند، معمولاً پایه‌های ثابت و ایستایی دارند.همانطور که گفته شد دستگاه کلاغ‌پران بسته به نوع، مدل و برند ممکن است اجزای دیگری داشته باشد یا حتی در طراحی همین اجزا نیز تفاوت‌هایی داشته باشد. اجزای ذکر شده در این بخش ستون فقرات دستگاه کلاغ‌پران هستند و در قریب به اتفاق آن‌ها باید حضور داشته باشند.

راهنمای خرید توپ صوتی یا کلاغ پران

با توجه به انواع و مدل های مختلفی که از دستگاه کلاغ پران امروزه تولید و روانه بازار شده است؛ به عنوان راهنمای پیش از خرید این وسیله کاربردی در زمین های زراعی و باغبانی بهتر است به موارد زیر توجه شود تا در نهایت بتوانید متناسب با نیاز خود، بهترین انتخاب را پیش رو داشته باشید:

1-    توجه به انواع مختلف دستگاه کلاغ پران

به طور کلی در نظر داشته باشید که دو نوع مختلف دستگاه کلاغ پران به صورت مکانیکی یا هیدرولیکی و نوع دیجیتال در بازار در حال عرضه هستند که هر یک از آن ها کاربرد خاص خود را دارند. نوع دیجیتال نسبت به همتای خود پیشرفته تر است و صفحه ای مانیتوری روی آن ها نصب شده است.اما باید به این نکته هم پیش از خرید توجه شود که استفاده از نوع مکانیکی کلاغ پران ها نسبت به نوع دیجیتال آن ها ساده تر است و نیاز به دردسر و پیچیدگی های خاصی برخلاف نوع دیجیتال ندارد.

2-    توجه به برند و کشور محل ساخت کلاغ پران

هر یک از کشورهای مختلف در قالب برندهای متفاوت اقدام به طراحی و تولید کلاغ پران با توجه به مواد اولیه خاص کارخانه و شرکت خویش کرده اند که طبیعتا نوع مواد اولیه مرغوب یا نامرغوب می تواند به عنوان یکی از اصلی ترین فاکتورهای لازم در زمینه خرید دستگاه کلاغ پران باشد.بنابراین پیش از خرید به برند آن توجه داشته باشید و نوع مواد اولیه ساختار بدنه و پایه های دستگاه را نیز در نظر داشته باشید تا از مقاومت بالایی برخوردار بوده باشند.

راهنمای خرید توپ صوتی

3-    توجه به گارانتی دستگاه

پیش از خرید حتما به گارانتی یا ضمانت نامه دستگاه توجه داشته باشید و دستگاه کلاغ پرانی را خریداری کنید که دارای برگ ضمانت نامه باشد تا در صورت بروز هر گونه عیب و ایراد نهفته شده در آن ها بتوانید در طول مدت زمان استفاده از دستگاه کلاغ پران به صورت رایگان از سرویس دهی آن ها بهره مند شوید.

4-    توجه به قیمت دستگاه

با توجه به مدل های خاص و نمونه های مختلفی که از دستگاه های کلاغ پران طراحی و تولید گشته اند؛ قیمت هر یک از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. به این صورت که به عنوان مثال: قیمت یک دستگاه کلاغ پران مکانیکی یا شارژی که دارای تایمر می باشد؛ به مراتب از قیمت یک دستگاه کلاغ پران دیجیتالی که صفحه ای مانیتوری روی آن نصب شده است؛ بسیار ارزان قیمت تر می باشد. ضمن اینکه باید توجه داشته باشید که بر حسب بودجه و نیاز خویش اقدام به خرید کنید.توجه به هر یک از این موارد به طور کلی می تواند در نوع انتخاب شما تأثیرگذار باشد. بنابراین در صورتی که صاحب مزرعه و زمین کشاورزی هستید و می خواهید از شر حیوانات و پرندگان مختلف خلاص شوید؛ با در نظر گرفتن بودجه لازم برای خرید و با توجه به متراژ زمین های زراعی خود بهتر است هر یک از مدل ها و انواع مختلف توپ صوتی یا کلاغ پران را برای خود خریداری کنید تا بدین ترتیب بتوانید با توجه به صدای توپ صوتی خیال خود را راحت و آسوده خاطر کنید.ضمن اینکه نباید ذکر این نکته هم خالی از لطف بماند که با استفاده از کلاغ پران به جای استفاده از اسلحه ژ3 فقط از صدای تولید شده آن ها بهره مند می شوید و ناخودآگاه مجبور به کشتن پرندگان نمی شوید.

چه نکاتی را در استفاده از دستگاه توپ صوتی باید رعایت کرد؟

در استفاده از کلاغ‌پران بسته به مدلی که انتخاب می‌کنید، رعایت چند نکته اهمیت دارد:•    اول اینکه مهم است تا در تنظیم تایمر کلاغ‌پران افراط نکرده و حد تعادل را رعایت کنید. کلاغ‌پران با شلیک‌های مداوم بیش از حد، نه تنها با استهلاک و مشکلات فنی روبرو خواهد شد، بلکه اثر خود را در دور کردن پرندگان از دست می‌دهد. اگر پرندگان متوجه توالی بی‌علت و مداوم صداها شوند، دیگر اثری بر آن‌ها نخواهد شد. از سوی دیگر نباید فاصله شلیک‌ها به قدری باشد که پرندگان فرصت صدمه زدن به محصول را داشته باشند.•    نکته بعدی این است که در انتخاب نقطه مناسب برای برپایی آن دقت کنید. دستگاه کلاغ‌پران باید در جایگاهی قرار بگیرد تا ضمن ایجاد کمترین مزاحمت برای محیط اطراف مزرعه یا باغ شما، بیشترین اثر را بر پرندگان مزاحم داشته باشد. گونه متحرک و دوار دستگاه کلاغ‌پران از این نظر مزیت‌های زیادی دارد.•    آخرین نکته مهم لزوم رعایت تناسب در خرید کلاغ‌پران است. ممکن است مدل‌هایی با سایزهای مختلف را در دسترس داشته باشید؛ بر مبنای مساحت مزرعه یا باغ خود در مورد خرید کلاغ‌پران عمل کنید تا هم متحمل هزینه اضافه نشوید و هم مزاحمت اضافی برای فضای اطراف ایجاد نکنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر