خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری

فهرست مطالب

چاله کن ( گود کن ) وسیله ای است که چاله کن با چرخش قطعه ای به اسم مته، خاک را به هم می زند و با عمق و قطر معین زمین را می کند چاله کن به وسیله ساختار هلیس مانند خاک حاصل از کار مته به بیرون از گودال انتقال می یابد. با توجه به نوع کارکرد، چاله‌ کن‌ها به دسته های متفاوتی تقسیم بندی می شوند مانند چاله کن دستی، چاله کن موتوری و چاله کن پشت‌تراکتوری. گودال‌ های تولید شده به وسیله ی چاله کن ها برای مصارف متفاوتی استفاده می شود به عنوان مثال کاربردی از استفاده ی چاله کن، چاله ‌کن برای، کاشت نهال، حفر چالکود، کاشت درخت، حصار کشی، نصب تیر برق و غیره استفاده می شود استفاده می گردد. استفاده از دستگاه‌ها چاله کن و مته چاله کن هر چند به نظر ساده می رسد اما مانند سایر دستگاه‌های دیگر که به صورت مکانیکی کار می کنند نیاز به موارد و نکات امنیتی دارد. از لحاظ قطر مته هایی که بر روی دستگاه چاله کن استفاده می شود، باید اعلام کنیم که معمولاً مته هایی با قطر 10 ، 20 و 30 سانتیمتر استفاده می شود، البته بر روی برخی از دستگاه های چاله کن مته هایی با قطر 35 سانتیمتر نیز استفاده می شود، از لحاظ قدرت موتور دستگاه چاله کن نیز باید اشاره کنیم معمولاً موتور های چاله کن 1 اسب تا 3 اسب می باشند که از موتور های 3 اسب چاله کن برای هر سه نوع مته می توان استفاده کرد. 

راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری

 دستگاه چاله کن موتوری وسیله ای بسیار مهم و کاربردی در باغبانی و کشاورزی است. از این وسیله برای روش های کود دهی، ایجاد چاله برای قرار دادن میله و فنس، کاشت درختان و سایر امور باغبانی استفاده می شود.دستگاه های چاله کن موتوری دستگاهی پر قدرت با موتور دو زمانه است که دارای قدرتی معادل 2.6 تا 3.8 اسب بخار است. چاله کن های موتوری در دو نوع مختلف با گیربکس خشک و روغنی تولید می شوند. تنها تفاوت این دو نوع استفاده از روغن درون محفظه گیربکس نوع روغنی است. این چاله کن ها دارای مته های مارپیچی مختلفی هستند که هر کدام دارای تعداد مارپیچ متفاوتی می باشند. هر چه تعداد مارپیچ ها بیشتر باشد دستگاه چاله کن قوی تر است. دستگاه چاله کن دستگاه کاملی است که به شما قدرت می دهد تا کنترل نهایی بر روی زمین خود داشته باشید. دستگاه چاله کن موتوری حفر چاله را برای باغبانان و کشاورزان بسیار آسان می کند. دستگاه چاله کن به طور معمول دستگاهی است که برای پیچاندن زمین به سمت بالا و سپس برای دستکاری خاک به دور زمین از آن استفاده می شود. برای بالا بردن خاک، از بین بردن انسداد از زهکشی یا حتی جابجایی مایعات به همان روش می توان از انواع فنرها استفاده کرد. اگر یک زمین خاکی دارید، ممکن است علاقه مند باشید که بسیاری از کاربردهای این دستگاه را بیاموزید ، تا بتوانید بهترین استفاده را از تمام دستگاه های خود داشته باشید. 

مهم ترین ویژگی های دستگاه چاله کن با کیفیت

 نیرویی که باعث ایجاد تفاوت می شود - دستگاه چاله کن مجهز به پیشرانه قدرتمند 3 سیلندر 52 سی سی بنزینی 2 سیلندر OHV است که قدرت بسیار خوبی برای عملکرد نسبت گشتاور در جایی که محاسبه می شود، فراهم می کند. گاز اضطراری دارای قدرت استاندارد 1.3 کیلو وات، حداکثر توان چرخش 7000 دور در دقیقه و حداکثر توان خروجی 235 دور در دقیقه با نسبت دنده کاهش 30: 1 است. طراحی پیشرفته طولانی مدت – اکثر دستگاه های ساخته شده از جنس استنلس استیل ساخته شده اند، با دوام و مقاومت در برابر زنگ زدگی ، همچنین این حاوی یک Fishtail برای مرکزیت دقیق هستند. پره های فولادی آلیاژی قابل تعویض هستند تا عملکرد حفاری را به حداکثر برساند. طراحی دستگاه این امکان را فراهم می آورد تا دریل را به طور ایمن در جای خود قفل کرده و در هنگام کار آزاد نشود. 
راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری
 بهترین کاربرد - این دستگاه چاله کن زمین برای کاربردهای باغ و چمن در خراشیدن، حفر چاله های سطحی، حذف خاک ، کشت خاک ، کاشت بستر ، لامپ ، نهال یا کودهای بوته ای ، هوادهی آب ، کنترل علف های هرز و ریشه زدن بسیار مناسب است. نوع سوخت این دستگاه به صورت 30: 1 بنزین و روغن با استفاده از قوطی مخلوط سوخت 90-93 اکتان بنزین w / 10٪> اتانول است. ظرفیت مخزن سوخت حداکثر 1 لیتر است. امنیت اپراتور - موتور به منظور اطمینان از ایمنی اپراتور طراحی شده است. همیشه با دستگاه مطابق دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر کار کنید، همیشه از محافظ چشم استاندارد استفاده کنید. از این دستگاه فقط برای مصارف خاک استفاده کنید ، برای سطوح سنگی ، فلزی و آواربرداری از آن استفاده نکنید. دنیا با سرعت بسیار زیاد در حال حرکت است و "شیوه انجام کار" به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است. شرکت های صنعتی بزرگ پیشرفت های حیرت انگیزی در تجهیزات برق در فضای باز ، به ویژه وسایل نقلیه الکتریکی و گازی ایجاد کرده اند. به وسیله این تجهیزات عملیات باغداری و کشاورزی نیز بسیار راحت تر شده است. دستگاه چاله کن موتوری انتخابی ایده آل برای باغبانان و کشاورزان برای مراقبت از چمن ، باغبانی در فضای باز ، حفر چاله، کاشت درخت و ... است. این دستگاه در مناطق چوبی و خاک های نرم و رس بسیار عالی عمل می کند. برای ایجاد چاله ها و سوراخ ها با عمق مختلف بسیار مناسب است. همچنین در برخورد با ریشه های درختان و گیاهان آن ها را به طور کامل خرد و از سر راه بر میدارد. برای استفاده از دستگاه حتما از روغن دو زمانه با کیفیت استفاده کنید. استفاده از روغن مناسب برای دستگاه بسیار مهم است. روغن مناسب باعث کارایی خوب دستگاه می شود. 

انواع چاله کن و ویژگی های آن‌

 چاله کن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام بسته به نوع مصرف و ویژگی هایی که دارند، در امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به معرفی انواع چاله کن می‌پردازیم و ویژگی های چاله کن ها را بررسی میکنیم. 

چاله کن هیدرولیکی

 چاله کن های هیدرولیکی قطرهای مختلفی دارند و برای موارد گوناگونی استفاده می شوند. معمولاً چاله کن هیدرولیکی را بر روی تراکتور نصب می‌کنند تا به این صورت قدرت آن را افزایش می دهند. این چاله کن توانایی حفر تونل هایی با عمق بیش از ده ها متر را دارد. 

انواع چاله کن هیدرولیکی

 چاله کن های هیدرولیکی انواع مختلفی دارند و به صورت زیر تقسیم بندی می شوند: چاله کن هیدرولیکی تک بازوچاله کن هیدرولیکی چهار بازوچاله کن هیدرولیکی چهار بازو هیدرولیک 

چاله کن دستی

 یکی از انواع ادوات و لوازم باغبانی، چاله کن دستی است که در آن از نیروی انسانی برای حفر استفاده می شود. با این تفسیر چاله کن های دستی برای خاک های نرم و چاله هایی مناسب است که نیاز به عمق زیاد نداشته باشد.وزن چاله کن دستی معمولاً کمتر از نوع برقی و دیزلی است، اما از لحاظ جنس تیغه، از همان کیفیت برخوردار است. 
راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری
 

چاله کن برقی

 چاله کن برقی یکی از انواع تجهیزات چاله کن و نهرکن می باشد که نیروی محرکه آن از طریق سیم برق تأمین می شود. معمولاً از چاله کن های برقی برای ایجاد گودال هایی برای کاشت درخت، پایه های حصار و... استفاده می شود.این نوع از چاله کن ها، یکی از پرکاربردترین دستگاه های حفاری درون شهر هستند. داشتن قدرت بالا و سرعت انجام کار در کمترین زمان ممکن، چاله کن های برقی را به یکی از پر قدرت ترین وسایل در این زمینه تبدیل کرده است. چاله کن برقی، جزء آن دسته از تجهیزات چاله کن و نهرکن است که به صورت تک نفره و دو نفره می توان از آن استفاده کرد. لازم به ذکر است که عده‌ای این دستگاه را به نام دستگاه زمین کن نیز می شناسند. 

امکانات دستگاه چاله کن موتوری

 
 • موتور بنزینی قدرتمند دو چرخه 63 سی سی ، سوراخ کردن چندین سوراخ را به صورت متوالی امکان پذیر می کند
 • بیت های زمین از تیغه های استیل آلیاژی و بیت های پیچ برای حداکثر عملکرد حفاری و تطبیق پذیری در عرض استفاده می کنند
 • قاب دنده مشکی فولادی ، محصولی ایمنی را برای موتور در برابر خسارت ایجاد می کند
 • حفاری های پست سوراخ با اکثر بیت های استاندارد دریل با اندازه شافت 3/4 سازگار هستند
 • خاک های صخره ای و ریشه های درخت ممکن است حفاری را کند کنند ، اما این دستگاه آن ها به طور کامل خرد می کند و عملیات حفاری را انجام می دهد
 • مخزن سوخت شفاف داخلی به شما امکان می دهد تا هنگام نیاز به پر کردن آن را دوباره بررسی کنید
 • میلگردهای ارگونومیک با محرک گاز دریچه انگشت به شما قدرت ، کنترل  و سرعت بیشتری می بخشد
 • در اندازه ها و انواع مختلفی از 4 در ، 6 اینچ ، 8 اینچ ، 10 اینچ و 12 اینچ برای پاسخگویی به نیازهای شغلی موجود است
 • این دستگاه با قدرت بالا به شما امکان می دهد چندین سوراخ را پشت سر هم ایجاد کنید
 

نکات ایمنی در استفاده از چاله کن موتوری

 عدم توجه به نکات ایمنی می تواند منجر به بروز خسارات جبران‌ناپذیری شود. پیش از هرچیزی، مراقب افراد پیرامون خود باشید.توجه: هیچگاه در مناطقی که احتمال رد شدن کابل برق از زیر سطح زمین وجود دارد، اقدام به حفر چاله توسط مته چاله‌کن نکنید. نکات: 1-     هیچگاه مته را بدون نصب صحیح شافت گشتاور روشن نکنید.2-     هیچگاه مته را پیش از خاموش کردن از چاله خارج نکنید.3-     مته را تنها در گاز کامل استفاده نمایید.4-     مته خراب و شکسته را هیچگاه به کار نیاندازید.5-     دست، پا و لباس خود را از قسمت‌های محرک دور نگه دارید.6-     از قرار گیری قطعات ایمنی بر سر جای خود مطمئن شوید.7-     حتماً مطمئن شوید که هیچ کسی نزدیک دستگاه نباشد.8-     از عینک ایمنی استفاده کنید.9-     میزان سوخت موتور و روغن را چک کنید. 

معرفی چند نمونه دستگاه چاله کن موتوری

 انواع مختلفی از دستگاه های چاله کن با ویژگی ها و کیفیت های مختلف در بازار وجود دارد. در ادامه قصد داریم نمونه های با کیفیتی از این محصول به شما معرفی کنیم. دستگاه های چاله کن موتوری دارای انواع تک نفره و دو نفره هستند. 
 • چاله کن موتوری استریم

یکی از برندهای معتبر چاله کن موتوری موجود در بازار استریم است. این دستگاه بسیار پرقدرت ساخت کشور چین است که با ساخت دستگاه مختلف در حوزه کشاورزی در جهان مشهور شده است.این دستگاه دارای یک موتور بنزینی است که با سوخت ترکیبی کار می کند. یعنی به این صورت که برای سوخت دستگاه از ترکیب روغن و بنزین با نسبت 1 به 30 استفاده می شود. حداکثر توان این دستگاه 2.5 اسب بخار است. همچنین در مدل های ضعیف تر آن توان دستگاه 1.8 اسب بخار است. باک بنزین این دستگاه دارای حجم 1.2 لیتری است. 
راهنمای خرید دستگاه چاله کن موتوری
 
 • چاله کن موتوری اشتیل

 یکی از مفید ترین و با کیفیت ترین دستگاه های چاله کن موتوری موجود در بازار دستگاه اشتیل است.این دستگاه با کیفیت ساخت کشور آلمان است که هم اکنون در بازارهای ایران موجود است. این برند از بهترین برندهای موجود در زمینه تولید ابزارآلات کشاورزی است. دستگاه چاله کن موتوری اشتیل نیز دارای موتور بنزینی قوی دو زمانه می باشد و همچنین دارای شتاب بالا و سرعت عالی برای حفر چاله است. به همراه بنزین از مقداری روغن نیز در محفظه سوخت دستگاه استفاده می شود. 
 • دستگاه چاله کن موتوری دوما

 در گذشته برای حفر چاله های مختلف در مزرعه و باغ از ابزارهای سنتی مانند بیل و کلنگ استفاده می شد. اما امروزه با پیشرفت صنعت و تولید وسایل و ابزارهای پیشرفته باغبانی این کار به راحتی با دستگاه های چاله کن امکان پذیر است. یکی از نمونه های با کیفیت ساخته شده برای این کار دستگاه چاله کن موتوری دوما است. این دستگاه دارای موتور قدرتمند دو زمانه بنزینی است که به با سوخت ترکیبی کار می کند. قدرت موتور این مدل دستگاه 1.8 اسب بخار است. این دستگاه دارای قدرت بسیار مناسب و وزن کم می باشد و برای موارد مختلف و حفر چاله های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. مته های این دستگاه دارای طراحی بسیار کاربردی و ایمن هستند و در حین کار هیچ آسیبی به اپراتور دستگاه وارد نمی شود. این مته ها به صورتی طراحی شده که خاک کنده شده از چاله را به راحتی به خارج چاله هدایت می کند. استارت این دستگاه از نوع هندلی است و دو دسته محکم برای استفاده اپراتور طراحی و تعبیه شده است. دستگاه چاله کن یكی از پیشرفت های مدرن در تجهیزات حفاری است. از این ابزارها برای یافتن و استخراج روغن یا آب برای نفوذ در زمین استفاده می شود. انواع بزرگتر زمین خاکی نیز غالباً از یک روش ضد وزنه استفاده می کنند که به آنها اجازه می دهد تا هنگام استفاده در زمین، به طور مؤثر پانچ شوند. اگر شما نیاز به تأمین آب زیرزمینی دارید، یا قصد حفر چاله ای در زمین خود دارید پس به آن به عنوان ابزار ایده آل برای این استخراج نیاز دارید.وسایل نقلیه بزرگتر زمین اغلب توسط ابزارهای باتری کوچک مانند آنهایی که در کارهای کوچک صنعتی استفاده می شوند ، و در ابزارهای بزرگتر نیز به کار می روند ، همانطور که وقتی مزارع از ماسوره های بزرگ زمین استفاده می کنند تا در مدت زمان بسیار کوتاهی مناطق بزرگی از زمین را حفر کنند. این دستگاه به عنوان یک ابزار قدرتمند برای حفر چاله استفاده می شود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر