خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای خرید سمپاش

فهرست مطالب

این تنها ما نیستیم که می خواهیم همراه با پرورش گیاهان از مزایای خوراکی آن ها استفاده کنیم. گیاهان همان اندازه که مورد توجه ما هستند، در کانون غذایی بسیاری از حیوانات و حشرات و حتی موجودات ذره بینی نیز قرار می گیرند. توجهی که در ابعاد وسیع باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی خواهد شد. 

نکات در نحوه انتخاب نوع سم پاش

به اصطلاح در تمام این ماجرا همراه پدیده ای با نام آفات گیاهی مواجه هستیم. در چنین زمانی به هر ترتیبی لازم است تا آفات گیاهی را نابود کنیم. پس باید سم پاشی نباتی را جدی بگیریم. البته که نمی توان در سطح وسیع از مزارع با تکیه بر ابزار های ساده و کم توان و البته دستی اقدام به سمپاشی نمود.برای این منظور انواع دستگاه سم پاش را ابداع کرده اند. تنوعی که با در نظر داشتن شرایط متنوع از قیبل نوع گیاه، شرایط مزرعه، نوع سموم و... طراحی و تولید می شوند. 
راهنمای خرید سمپاش
 در این بین در مقام یک کشاورز باید انتخاب اصلح خود را داشته باشید و از میان انواع سمپاش ها یکی را انتخاب کنید. به این ترتیب شما به راهنمای خرید سمپاش نیاز دارید. راهنمایی که بتواند با در نظر داشتن نیازی که دارید، از میان انواع سم پاش شارژی، دستی، زنبه ای و حتی سمپاش فرغونی یکی را انتخاب کند. 

چرا به راهنمای خرید سمپاش احتیاج دارید؟

 اگر کشاورز هستید و در سطح مزرعه خود میزبانی گیاهانی خاص را انجام می دهید، یقینا متوجه نیاز این گیاهان به سمپاشی هستید. لكن آیا می توان هر گیاهی را با یک روش خاص سمپاشی کرد؟ مثلا آیا سمپاشی یک درخت تناور می تواند شبیه به سمپاشی یک گیاه جالیزی باشد؟ قطعا این طور نیست.شما برای سمپاشی نیاز به دستگاهی دارید که متناسب با شرایط گیاه شما طراحی شده باشد. اگر این تناسب را رعایت نکنید در انتهای عملیات کشاورزی قطعا از حجم محصول خوب و با کیفیتی برخوردار نخواهید شد.اگر چه فروش سم پاش در سطح فعالیت های کشاورزی به مقدار بسیار بالایی در جریان است؛ اما بسیاری هستند که با پررنگ کردن قیمت سمپاش، خودشان را از داشتن یک دستگاه متناسب با نیازی که دارند بی نصیب ساخته و همراه با مدل هایی غیر تخصصی از سمپاش ها خواهند شد. به این ترتیب هرگز نخواهند توانست تا آن شرایط ایده آل و حرفه ای را در سطح مزارع و یا باغات خود حاصل آورند.ما به راهنمای خرید سمپاش نیاز داریم تا بتوانیم با در نظر گرفتن تمام شرایط تاثیرگذار در عملیات سمپاشی، آن دستگاه مناسب را اختیار کنیم؛ اما راهنمای خرید سمپاش چگونه می تواند در چنین تصمیم مهمی کشاورزان متعهد را آگاه سازد؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در چند و چون این ماجرا وارد شویم. 

شرایط گیاه و نقش آن در انتخاب نوع سم پاش

 از سم پاش دستی تا سمپاش زنبه ای و یا مدل های بسیار قدرتمند و پرحجم مانند سمپاش فرغونی، همگی یک هدف را با یک ساز و کار یکسان دنبال می کنند. اینکه قرار است سموم نباتی را به شکلی باران گونه بر سطح گیاهان پخش نمود. برای این منظور در بطن طراحی انواع سمپاش از ایده نصب پمپ های سیالات استفاده شده است.پمپ هایی که تحت تاثیر قدرت اهرم هایی در سم پاش دستی تا موتور هایی برقی در سم پاش شارژی و البته موتور هایی قدرتمند در سمپاش فرغونی کار می کنند؛ اما در نهایت همراه با خروجی نازل در سمپاش ها شاهد انواع قدرت پاشش هستیم. از یک سم پاش دستی که قدرت محدودی در پاشش سموم دارد تا یک سمپاش فرغونی که می تواند پاشش سموم را تا ارتفاع بالای درختان تامین نماید.در این بین چیزی که ملاک اصلی در راهنمای خرید سمپاش است، نوع گیاه و سطح زیر کشت آن است. برای گیاهان کم حجم و یا کم ارتفاع آن هم در فضایی محدود از زمین های زراعی، استفاده از یک سم پاش دستی و یا شارژی کفایت می کند؛ اما برای سمپاشی درختان میوه و یا سطح وسیع از مزارع لازم است تا بر قدرت انواع سمپاش موتوری و شاید سمپاش فرغونی اعتماد کنیم. 
راهنمای خرید سمپاش
 در نهایت لازم است تا سموم نباتی در مسیر اجرای عملیات سم پاشی به شکلی یکنواخت و همگن بر سطح گیاه پاشیده شود. شرایطی که تنها با در اختیار داشتن نوعی مناسب از سمپاش مقدور خواهد شد. از طرفی دیگر برای سمپاشی گیاهان تحت شرایط خاصی مانند تنظیم قطر قطرات هستیم. معیار قطر قطرات در سمپاشی بر حسب میکرون می باشد.نوع گیاه و یا فعالیت کشاورزی است که قطر لازم برای قطرات سموم در حین پاشش را مشخص خواهد کرد. لذا دستگاه سمپاش مورد نظر ما باید توانایی تامین این شرایط را داشته باشد. در غیر این صورت هرگز نمی توان آن سمپاشی ایده آل را حاصل آورد. 

آشنایی با انواع سمپاش

 همان طور که اشاره داشتیم، برای دفع آفات نباتی لازم است تا از دستگاه های سمپاش استفاده کنیم؛ اما ضرورت دارد تا دستگاه مورد نظر را با توجه به نیازی که داریم انتخاب کرده باشیم. برای فضا های متنوع کشاورزی از زمین های جالیزی تا باغات بزرگ، انواع سمپاش را طراحی کرده اند. به این ترتیب برای داشتن دستگاه سمپاش ایده آل بهتر است تا قبل از هر اقدامی، نوع مناسب با مصارفی که داریم را شناسایی کنیم. به این ترتیب می توان انواع سمپاش را به قرار زیر دسته بندی نمود. 

¨    سم پاش دستی:

 از ساده ترین و در عین حال ابتدایی ترین انواع سمپاش مدل های دستی آن است. در سم پاش دستی تمام قدرتی که قرار است پاشش سموم را حاصل آورد، در نیروی دستان اپراتور ها خلاصه شده است. برای این منظور از یک اهرم بلند استفاده می شود. این اهرم همراه با نیروی دستی توانایی به کار اندازی پمپی کوچک در بطن دستگاه سم پاش دستی را خواهد داشت.قیمت سم پاش دستی از نمونه های ارزان قیمت این تجهیز است. قیمت سم پاش دستی از آن جهت که نیروی موتوری برای پمپاژ حضور ندارد، در محدوده پایینی قرار خواهد گرفت. در نهایت انواع سم پاش دستی از گونه های سیار است و به راحتی سوار بر دوش و یا پشت اپراتور ها حمل می شود.قدرت پاشش پایینی دارند و از حجم مخزن کوچکی بهره می برند. لذا نمی توانند سطح وسیعی از مزارع و یا ارتفاع بالایی از درختان را سمپاشی کنند. انواع سم پاش دستی برای سمپاشی فضا های کوچک زراعی و یا درختان کم ارتفاع و البته فضا هایی خارج از زمین های زراعی مانند انواع اماکن همچون مرغداری ها، گاوداری ها و یا فضا های بزرگ شهری مناسب می باشند. 

¨    سم پاش شارژی:

 ضعف بزرگ سم پاش دستی در عدم قدرت کافی برای پاشش سموم می باشد. حال اگر بتوانیم همراه با نصب یک سیستم موتوری به نوعی قدرت پاشش بالاتری را برای دستگاه سمپاش حاصل آوریم، يقينا شرایط کارکرد بهتری را تامین خواهیم کرد.نمونه های ساده از انواع سمپاش موتوری در طرح ساخت سم پاش شارژی دیده می شود. در این نوع از سمپاش، قدرت های موتوری از طریق الکتروموتور های جریان ثابت تامین خواهد شد. در لیست قیمت سم پاش، این گونه از تجهیزات در رنج متوسطی قرار می گیرند.قیمت سم پاش شارژی از مدل های موتوری بنزینی کمتر و در عین حال از انواع دستی بیشتر است. مشخصه مطلوب در طراحی سم پاش شارژی، وجود مخزن هایی با حجم مطلوب است. در عین حال این دستگاه در دو مدل تک کاره و یا دو کاره طراحی شده است.در نمونه های تک کاره تنها می توان بر قدرت موتور الکتریکی دستگاه اکتفا نمود. در این صورت همراه با انتهای شارژ باطری های دستگاه، سمپاش مورد نظر از کار خواهد افتاد. برای رفع این مشکل نمونه سم پاش شارژی دو کاره را تعریف کرده اند.مراد از دو کاره بودن، نصب یک اهرم دستی همراه با دستگاه سم پاش شارژی می باشد. به این ترتیب در صورت نیاز می توان همراه با کارکرد دستی سمپاش مورد نظر را آماده به کار نمود. 

¨    سم پاش زنبه ای:

 مدل سمپاش موتوری همراه با موتور های بنزینی را با عنوان سم پاش زنبه ای می شناسند. در این مدل از سمپاش همراه با قدرت بسیار زیاد موتور های بنزینی از نوع تک سیلندر دو یا چهار زمانه هستیم. قدرت پاشش سم پاش زنبه ای به مراتب بالاتر از دو مدل ذکر شده در بالا می باشد.در عین حال در لیست قیمت سم پاش، این نمونه در جایگاهی بالاتر از دو مدل قبلی قرار می گیرد. قدرت بالای پاشش سم پاش زنبه ای آن را برای تامین اهداف در مزارع بزرگ و یا سمپاشی درختان با ارتفاع بیش از ۵ متر مناسب خواهد کرد. 
راهنمای خرید سمپاش
 

¨    سمپاش فرغونی:

 در سطح یک مزرعه بزرگ و یا یک باغ پر درخت نیاز است تا سرعت عمل بالایی داشته باشیم. در نتیجه جدا از تامین قدرت پاشش بالا ضرورت دارد تا سمپاش ما توانایی سطح دبی بالایی داشته باشد و از طرفی دیگر بتواند حجم مخزن بزرگی را حمل کند.به این ترتیب انواع سمپاش ها که قابلیت حمل بر دوش و یا پشت اپراتور ها را دارند، مانند انواع سم پاش دستی، شارژی و یا زنبه ای، دیگر مناسب نخواهند شد. برای تامین چنین اهدافی سمپاش فرغونی را ابداع کردهاند. در سمپاش فرغونی قدرت از طریق یک موتور بنزینی دو سیلندر تامین می شود.یک پمپ همراه با دو خروجی نیز در طراحی دستگاه حضور دارد. به این ترتیب شاهد قدرت پاشش بالا همراه با تامین سطح دبی قابل توجهی خواهیم شد. این همه در کنار نصب یک مخزن بزرگ، دستگاه سمپاش فرغونی را کاملا مناسب برای فضا های بزرگ باغبانی و یا زمین های وسیع کشاورزی خواهد کرد.در خرید و فروش سم پاش ضرورت دارد تا این تجهیز کاملا مناسب با نوع نیازی که دارید باشد. مثلا هرگز نمی توانید یک باغ بزرگ را همراه با یک سم پاش دستی پاسخگو باشید. در سوی دیگر ماجرا نیز هرگز نمی توان همراه با یک سمپاش فرغونی راهی فضا های کوچک باغی و یا اماکن شوید. از این رو کاملا منطقی است که باید در ابتدای خرید و فروش سم پاش متوجه تمام ضرورت هایی که وجود دارد باشید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر