خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

فهرست مطالب

برای بسیاری از کشاورزان و زمین داران بسیار مهم است که از درختان و محصولات خود به خوبی حفاظت کنند تا توسط اتفاقات طبیعی و انسانی آسیبی نبینند.برخی از کشاورزان و زمین داران، از ابزار و وسیله های متنوعی استفاده می کنند تا مراقبت های لازم را برای محصولات خود  به انجام برسانند.

یکی از مشکلات زمین داران و کشاورزان آفت هایی است که بر روی محصولات می افتد و منجر به از بین رفتن محصولات آن ها میشود .البته نباید این نکته را فراموش کرد که برخی از کشاورزان تنها در آمد آن ها محصولات زمین کشاورزی آن ها است و با آسیب دیدن محصولاتشان ضرر بسیار می بینند.

به همین دلیل است که از محصولات و ابزار های متنوع برای زمین های کشاورزی خود استفاده می کنند.

بنابراین سمپاشی محصولات کشاورزی و باغبانی برای از بین بردن انواع آفت ها و حشرات مختلف یکی از راه های بهینه ای به شمار می آید که هر یک از کشاورزان و باغبانان بهتر است بدان توجه کافی را مبذول دارند تا در نهایت شاهد بارور نمودن محصولات و میوه های رسیده و خوشمزه ای شوند که می توانند با فروش عمده آن ها دست به سودآوری بزنند.

سمپاشی هر چند وقت یک بار انجام می‌شود و بسته به نوع سم، نحوه‌ی سم پاشی نیز می‌تواند متفاوت باشد. برخی از سموم به زمین وارد می‌شوند، برخی دیگر را با اضافه کردن به آب یا روغن به گیاهان می‌رسانند. اما معمولا دستگاه سم پاش برای سمومی که باید مستقیما به برگ و شاخه‌های درختان و گیاهان برسد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توزیع مواد سمی با غلظت کمتر از دوز مورد نیاز محصول، باعث عدم مبارزه با آفات و علف‌های هرز شده و از سوی دیگر توزیع با غلظت بیشتر از دوز مصرفی مجاز محصول، علاوه‌بر اینکه هزینه‌ی اضافی بر روی دست کشاورز می‌گذارد، موجب افزایش ریسک آلودگی آب‌های زیر زمینی و محیط زیست می‌شود.

اما استفاده از انواع دستگاه‌های سمپاشی باعث شده تا هم ریسک این کار کم شود و هم اثرگذاری سموم کشاورزی بر روی آفات و علف‌های هرز افزایش یابد.

دسته بندی سمپاش ها بر اساس نوع فعالیت کشاورزی:

انواع سمپاش موتوری تا دستی را براساس نوع فعالیت کشاورزی دسته بندی می کنند. فعالیت های کشاورزی در دو گروه زراعی و باغی دسته بندی شده است. از این رو برای انواع سمپاش ها داریم:

1-     سمپاش های زراعی :

سمپاش پشتی موتوری، سمپاش میکرونر پشتی، سمپاش شارژی، سمپاش توربینی زراعی و...

سمپاش پشتی موتوری

این نوع سمپاش از انواع سمپاش موتوری است که حجم مخزن آن کم و قدرت موتور آن پایین است و حمل و نقل آن شبیه به یک کوله پشتی است . تولید قطرات ریز سموم در این نوع سمپاش موتوری از راه جریان هوا می باشد.

تامین جریان هوا در این نوع سمپاش از طریق یک توربین ساده و کوچک ، همراه با یک موتور دو زمانه می باشد. یکی از مزیت های انواع سمپاش موتوری قابلیت حمل آن بر پشت و کنترل و راحت پاشیدن سم است.

این نوع سم پاش که مناسب سمپاشی مزارع است، کیفیت خوبی در امر سمپاشی ندارد بنابراین برای علف کشی مناسب نیست و تنها برای گرد پاشی، گرانول پاشی و یا شعله افکن می توان از آن استفاده نمود. حجم مخزن این نوع از سمپاش ها حدود 15 تا 25 لیتر است.

سمپاش پشتی موتوری لانس دار

سمپاش کتابی اهرمی از انواع دستی می باشد، که اگر به جای اهرم از نیروی موتوری در آن استفاده شود، به سمپاش پشتی موتوری لانس دار تبدیل می شود. در این سمپاش موتوری از یک موتور کوچک دو زمانه استفاده می شود و حجم مخزن آن 25 لیتر است.

جهت قرار گیری بر روی محصولات زراعی می توان بوم و نازل روی آن نصب نمود .این نوع سمپاش قابلیت تغییر در زاویه پاشش و تنظیم قدرت ذرات را دارا می باشد.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

2-  سمپاش های باغی :

سمپاش دستی (تلمبه ای)، ساده پشتی، سمپاش کتابی اهرمی پشتی، سمپاش فرغونی، سمپاش زنبه ای و...

سمپاش فرغونی

سمپاش فرغونی از انواع سمپاش موتوری است که مناسب سمپاشی باغات می باشد و برای فضا های زراعی مناسب نیست.  یک سمپاش موتوری که حجم مخزن آن 100 لیتریا 200 لیترباشد را نمی توان با پشت حمل کرد بنابراین این سمپاش ها را بر یک سیستم متحرک دو یا چهار چرخه مثل یک فرغون سوار می کنند.

در این نوع سمپاش ها از موتور های بنزینی قدرتمند چهار زمانه استفاده می کنند و برای سمپاشی از دو خروجی استفاده می شود که هر خروجی قابلیت سمپاشی تا شعاع 25 متر را دارد .

سمپاش زنبه ای

یکی دیگر دیگر از انواع سمپاش های موتوری است که مناسب برای باغات است. سمپاش زنبه ای چرخ و مخزن ثابت ندارد اما می توان آن را بر انواع مخازن با حجم های گوناگون نصب نمود و شیلنگ های مکش را در داخل مخزن آن قرار داد.

سمپاش های حمل تراکتوری

انواع سمپاش های حمل تراکتوری متفاوت هستند که انواع سمپاش های سوار شونده و سمپاش های کششی از این نوع سمپاش ها می باشند. سمپاش های حمل تراکتوری در تامین نیروی مولد خود به دو گونه طراحی می شوند. و گونه هایی که نیروی مولد خود را همراه با یک شفت متصل شونده به تراکتور، از طریق موتور تراکتور تامین می کنند و سمپاش های موتوری که پمپ سموم دارند.

نکته :

گرچه انواع سمپاش ها با اهداف باغی یا زراعی طراحی شده اند اما با ایجاد تغییرات می توان از انواع سمپاش موتوری تا دستی در هر دو مورد استفاده نمود اما بهتر است از هر سمپاش در فاز طراحی خود استفاده کرد.

شیلنگ سمپاش

تجهیزات و وسایل مختلفی برای عملیات سمپاشی استفاده می شود. دستگاه های سمپاش ماشینی و پرتابل از این مدل وسایل هستند که به کمک شیلنگ های قوی عملیات سمپاشی را انجام می دهند. مخزن های این ماشین آلات از سموم مورد نظر پر می شود . سپس به وسیله این شیلنگ ها به تمام نقاط مورد نظر اسپری می شود.

شیلنگ های سمپاشی در اندازه های مختلفی تولید می شوند که پرکاربردترین آن ها در اندازه های 5.16 اینچ و 3.8 اینچ تولید می شوند. این شیلنگ ها معمولا در رنگ زرد تولید می شوند و در اندازه های مختلف 50 تا 100 متری قابل تولید هستند.

در مزارع و باغ های مختلف بسته به مساحت مورد نظر برای سمپاشی دستگاه ها و شیلنگ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از خرید هر نوع شیلنگی حتما به نوع کار و ویژگی های شیلنگ دقت کنید.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش:

جنس و کاربرد

جنس مواد اولیه شیلنگ های سمپاش و همچنین کیفیت این محصول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شیلنگ ها برای انتقال سموم کشاورزی استفاده می شوند و از آنجایی که این سموم برای سلامتی بسیار خطرناک و کشنده هستند، شیلنگ ها باید بسیار با کیفیت باشند و از نشت سموم به بیرون جلوگیری کنند.

شیلنگهای سمپاش دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و به دلیل محکم بودن و جنس بسیار مقاومشان در موارد بسیاری از جمله سمپاشی در مزارع و گلخانه ها و باغ های مختلف، شستشوی انبارها و سوله های بزرگ، استفاده در صنایع مختلف و کشتیرانی و غواصی، استفاده در معدن ها و بسیاری موارد این چنین کاربرد دارند.

شیلنگ های سمپاشی دارای ویژگی ها و مشخصات متفاوتی هستند و کاربردهای بسیار متنوعی نیز دارند. معمولا این شیلنگ ها از چندین لایه محکم و مستحکم ساخته می شوند تا در برابر فشارهای بسیار بالا دچار آسیب نشوند.

مهم ترین ویژگی های شیلنگ سمپاش

•    انعطاف پذیری بالای شیلنگ ها: این شیلنگ ها به دلیل استفاده در مساحت های زیاد باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند تا به راحتی مورد استفاده قرار گیرند و برای اپراتور آن ایجاد فشار نکنند.

•    عمر مفید شیلنگ سمپاش: این شیلنگ ها دارای کیفیت بالا و عمر مفید بیشتری نسبت به شیلنگ های معمولی هستند.

•    مقاوم در برابر پارگی: از آن جایی که از این شیلنگ ها برای انتقال سموم مختلف استفاده می شود مقاومت بالای ان ها بسیار مهم است. در صورت پارگی سموم موجود در آن به افراد آسیب می رساند.

•    مقاومت بالا در برابر اسید ها: یکی دیگر از ویژگی های مهم این شیلنگ ها مقاومت بالای آن ها در برابر اسید های مختلف و نفت و تینر می باشد.

•    قابلیت انتقال مواد شیمیایی و حلال ها

•    تحمل فشار کاری بالا: میزان استفاده از این شیلنگ ها بالاست و بیشتر از ۲۰ تا ۱۴۰ بار مورد استفاده قرار می گیرند.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش: قیمت

شیلنگ های سمپاش در انواع مختلف چند لایه، کیفیت های مختلف، سایزهای مختلف و با طول مختلف تولید می شوند، به همین دلیل قیمت آن ها نیز متفاوت است. قبل از اقدام به خرید باید نوع کار و شرایط محیطی را مشخص کرده و برای انتخاب نوع شیلنگ تصمیم بگیرید.

امروزه در بازار ایران برندهای مختلف شیلنگ سمپاش که تولید کشورهای مختلف از جمله ترکیه، چین، کره و... است موجود می باشد و هر کدام دارای کیفیت ها و قیمت های متفاوتی می باشند.

از آن جایی که اکثر این شیلنگ ها وارداتی می باشند قیمت ان ها به قیمت روز ارز بستگی دارد. همچنین مواد اولیه برای تولید این محصول در داخل کشور نیز از کشورهای خارجی وارد می شود که قیمت آن نیز تابع قیمت ارز است.

بسیاری از کشور ها به صورت کاملا تخصصی اقدام به تولید این نوع شیلنگ ها در اندازه ها و کیفیت و کاربردهای مختلف می کنند. کشورهایی از جمله کره و چین در کنار تولید ابزارآلات کشاورزی شیلنگ های سمپاشی با کیفیتی نیز تولید و روانه بازار می کنند.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش 3 لایه و 5 لایه

ساخت سه شیلنگ فشار قوی PVC:

مواد اولیه تولید شیلنگ سمپاش

مواد اولیه ای که غالبا از آن در ساخت انواع شیلنگ در بازار استفاده می شود pvc می باشد. به طور تقریبی می توان گفت تمام شیلنگ های سم پاشی موجود در بازار از جنس ماده ی معروف (pvc) هستند و این ماده بخش اعظمی از مواد تشکیل دهنده شیلنگ های سمپاش را تشکیل می دهد. شاید برای

شما این سوال پیش بیایید که چرا اکثر شیلنگ های سمپاش از جنس (pvc) هستند؟ در پاسخ باید گفت چون این ماده ارزان است و به راحتی در دسترس تولید کننده قرار می گیرد و البته دارای مقاومت بالایی است، مورد استفاده قرار می گیرد.

علت استفاده از ماده اولیه پی وی سی برای ساخت شیلنگ سمپاش را می توان عوامل زیر دانست:

•    ارزان قیمت بودن آن

•    به راحتی در دسترس بودن آن

•    اگر فرمول آن درست و استاندارد باشد باعث می شود شیلنگ از مقاومت و انعطاف پذیری خوبی برخوردار شود.

سه لایه PVC با مقاومت بالا به هم وصل می شوند و الیاف پلی استر با کشش بالا را محکم می کنند.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

ویژگی های سه لایه PVC شلنگ فشار قوی:

•    جایگزینی مقرون به صرفه ، انعطاف پذیر و سبک وزن برای شلنگ لاستیکی

•    نخ پلی استر با مقاومت بالا برای اطمینان از مقاومت در برابر فشار بالا

•    با شرایط آب و هوایی سخت بسیار سازگار است، با دوام و با ماندگاری طولانی

•    پوشش بدون مارکPVC با رنگ های مختلف موجود

•    دامنه دما: --5~65ºC ) 23~149ºF)

کاربرد شیلنگ سمپاش فشار قوی سه لایه PVC:

•    برای برنامه های کاربردی در گیاهان که نیاز به شلنگ سمپاشی دارند بسیار ایده آل و اقتصادی است.

•    خط تأمین هوا عالی برای ابزارهای پنوماتیک و سیستم های اسپری رنگ.

•    شیلنگ سمپاش چند منظوره سبک ، همه کاره و مناسب برای استفاده از هوا ، آب یا مواد شیمیایی ملایم.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش فشار قوی پنج لایه PVC

شیلنگ سمپاشPVC پنج لایه با فشار بالا تعبیه شده با نخ پلی استر با مقاومت دو برابر بالا و کیفیت بسیار عالی تولید می شود.

ویژگی های شلنگ فشار قوی پنج لایه PVC:

•    با استفاده از چند لایه به جای چند لوله تک لایه ، می توان ضخامت دیواره را به حداقل نگه داشت و زمان مونتاژ و هزینه آن کاهش یافت.

•    بسیار سخت و مقاوم

•    با دوام و سازگار با شرایط آب و هوایی سخت ، با ماندگاری طولانی

•    دامنه دما: -5 ~ 65ºC.

کاربرد پنج شیلنگ سمپاش PVC با فشار بالا:

برای خطوط هوایی و کمپرسورهای فشار قوی بسیار ایده آل است. همچنین برای انتقال مایعات ، گازها و بسیاری از مواد شیمیایی مناسب است. دارای خط عالی برای تهیه هوا برای ابزارهای پنوماتیک و تجهیزات قابل حمل می باشد.

این شیلنگ ها عمدتاً در موارد سمپاش های فشار قوی برای سمپاشی کشاورزی ، کنترل آفات باغ ها یا درختان میوه و غیره کاربرد دارد. همچنین به طور گسترده ای در دستگاه های فشار قوی ، پمپ های آب ، پمپ های روغن ، اتوماسیون ، واشر و غیره استفاده می شود.

اندازه های رایج شیلنگ های سمپاش: ID6.5mm ، ID8.5mm ، ID10mm ، ID12.5mm ، ID19mm

فشار کار: 20bar، 40bar، 50bar، 60bar.

رنگ غالب شیلنگ ها: زرد ، سبز ، سیاه.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

مهم ترین ویژگی ها

ساخته شده با مواد مرغوب ، غیر روغنی و بدون سمی ، مناسب برای مواد اولیه زیست محیطی و گیاهان.

فناوری مشترک شرکت های صنعتی بزرگ.

چسبندگی فوق العاده قوی بین نخ و لوله داخلی و خارجی، با دوام است و می توان طولانی تر از زمان معمول از آن  استفاده کرد.

در برابر لرزاندن و پیچ خوردگی در زیر فشار کار ، انعطاف پذیر است؛

مقاومت بالا در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی ، فرسایش دارد ، وضد UV خوبی است؛

آن ها را در انواع مختلفی از رنگ ها و طرح ها می توانید انتخاب کنید

بسیاری از شرکت ها می توانند شیلنگ را مطابق درخواست شما و نیازهای بازار شما طراحی و تولید کند.

برخی از نمونه های آن ها متفاوت از نوع سنتی، بسیار سبک تر است و حمل آسان دارد.

به طور عمده برای پاشش مواد شیمیایی کشاورزی برای مزرعه های کشاورزی، انتقال فشار زیاد هوا ، گاز ، آب ، علف کش ها ، سموم دفع آفات ، حشره کش ها ، کودها و سایر مواد شیمیایی سبک برای پمپ های اسپری ، سیستم های سمپاش ، تجهیزات باغی ، زمین های گلف ، پیمانکاران ، گلخانه ها هوای فشرده و سیستم های آب و سایر سیستم های پاشش مورد استفاده قرار می گیرند.

برای تأمین آب با فشار بالا

برای حفاری (معادن ، راهها و غیره)

برای تمیز کردن (کشتی ، وسایل نقلیه و غیره)

اهداف ویژه دیگر (ماشین شستشو ، انتقال آب ، و غیره)

این شیلنگ ها در نوع ایده آل برای اسپری فشار بالا یا انتقال مایعات مختلف در کاربردهای کشاورزی طراحی شده است.

راهنمای خرید شیلنگ سمپاش

مهمترین پارامترهای شیلنگ سمپاش

شیلنگ های سمپاشی که در این مرکز خرید شیلنگ سمپاشی در کشور بفروش می رسد دارای ویژگیهای زیر می باشد:

مقاومت در برابر:

•    انواع اسید ها

•    انواع اسید – نفت – تینر

و ویژگی های دیگری همچون:

•    انعطاف قابل قبول و استاندارد

•    تحمل فشارهای بالا که به صورت استاندارد یک شیلنگ سمپاشی باستی فشاری بین ۲۱ بار تا ۱۳۵ بار را تحمل نماید.

•    پاره شدن یک شیلنگ سمپاشی از جمله خطرناک ترین کارها می باشد که باید به آن توجه داشت.

با توجه به ویژگی های مختلف ارائه شده برای راهنمای خرید شیلنگ سمپاش در مورد انواع شیلنگ های سمپاشی و کاربردهای مختلف آن ها قیمت های ارائه شده در شرکت های مختلف نیز متفاوت است. قبل از خرید به طور کامل شرایط را بررسی  و سپس اقدام به خرید نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر