خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

راهنمای خرید پد سلولزی گلخانه

فهرست مطالب

در محیط گلخانه لازم است تا یک تعادل دمایی برقرار شود. فضای گلخانه یک محیط بسته است و در این محیط بسته نمی توان جریان طبیعی و کاملی از هوای آزاد را برقرار کرد. برای همین است که اگر فکری به حال گردش هوا و یا تهویه و حتی شرایط مطلوب خنک سازی هوای گلخانه نکرده باشید، فضای داخل آن به سرعت اسیر گرمای آفتاب بسیار بالا می شود. یکی از ایده ‌های مطلوب برای تکمیل سیستم سرمایش گلخانه ای استفاده از پد های سلولزی می ‌باشد.ایده دمیدن هوا از مسیر یک واسط تبخیری روش شناخته شده‌ ای برای خنک کردن فضا های مسکونی تا صنعتی است. حال اگر بخواهیم این ایده کلاسیک را در فضا های گلخانه ای داشته باشیم، لازم است تا سیستم سرمایش گلخانه خود را مجهز به فن ها در کنار پد سلولزی کنیم. نصب پد و فن گلخانه یک ایده کارآمد برای خلق سرمایش تبخیری است. البته لازم است تا در این باب اطلاعات کاملی داشته باشید. چرا که ساخت سیستم سرمایش گلخانه ای از طریق نصب پد و فن گلخانه شامل نکات متعددی است. لذا اطلاع کامل از راهنمای خرید پد سلولزی گلخانه ای برای داشتن یک سیستم خنک کاری گلخانه ای کاملاً حرفه ‌ای ضروری به نظر می رسد. 

پد سلولزی گلخانه ای چیست؟

اولین نکته در راهنمای خرید پد سلولزی گلخانه ای آن است که دقیقا بدانید این محصول چیست و چطور می تواند آن سیستم خنک کاری گلخانه ای شما را فراهم کند؟ در پاسخ به این سوال لازم است تا نگاه شما را بر طرح ساده و اما آشنای انواع کولر های آبی معطوف سازیم. در یک کولر آبی که ساده ترین ایده در ساخت انواع سیستم های سرمایش تبخیری می باشد، هدف آن است که جریان هوایی مرطوب بسازیم. این جریان هوای مرطوب از طریق پخش آب بر سطح پوشال هایی که در معرض هوای آزاد قرار گرفته ‌اند تولید می ‌شود. در نهایت همراه با یک فن مکنده در فضای کولر که نسبت به فضا های هدف شرایط دهنده پیدا خواهد کرد، جریان هوای خنک شده توزیع خواهد شد.استفاده از پد سلولزی گلخانه ای دقیقاً چیزی شبیه به همین ایده می باشد. طرح سرمایش تبخیری، با رها کردن آب در سطح وسیعی در مقابل جریان باد همراه است. در سیستم سرمایش گلخانه ای به جای پوشال های کلاسیک از پد سلولزی استفاده می ‌کنند. این پد های سلولزی ساختاری منسجم، بادوام و بسیار کارآمد تری دارند. نصب پد و فن گلخانه ای با هدف ساخت سیستم سرمایش گلخانه ای از ایده های متداولی می باشد. چرا که همراه با هزینه تمام شده در اجرای بسیار کمتر و در عین حال سادگی ساخت بسیار آسانتری به نسبت دیگر روش‌ ها برخوردار می ‌باشد. از طرفی می تواند در محیط های گرم و خشک با راندمان بالاتری کار کند؛ اما در فضا ها با رطوبت بالا مناسب نیستند. 

چرا نصب پد و فن گلخانه ‌ای متداول است؟

 برای داشتن سیستم سرمایش گلخانه ‌ای ایده های متعددی مطرح می باشد. از انواع سیستم های پیچیده تا روش های بسیار ساده و ارزان قیمت. انتخاب نوع سیستم سرمایش گلخانه ‌ای غالباً بسته به اختیار ما نیست؛ بلکه عموماً با در نظر داشتن نوع گلخانه، شرایط آب و هوایی، نوع گیاه تحت کشت و مصرف انرژی در نظر گرفته می شود.اگر از کنار گلخانه های خاص با شرایط نگهداری ویژه عبور کنیم، عموم فضا های گلخانه ای از ساختار کم و بیش یکسانی برخوردار هستند و اگر در محیط گرم و خشک باشند، نصب پد و فن گلخانه ای بهترین ایده برای خلق سیستم سرمایش گلخانه ای آن ها می ‌شود. مزایای نصب پد و فن گلخانه ای را در موارد زیر اشاره کرده ‌ایم. ü    پد سلولزی گلخانه ‌ای به مراتب از پوشال ها از قدرت خنک کنندگی بالاتری برخوردار می باشد.ü    پد سلولزی گلخانه ای از ساختاری مستحکم و البته منسجم تر از انواع پوشال برخوردار است.ü    با استفاده از پد سلولزی می ‌توان راندمان مصرف آب و برق بهتری داشت.ü    پد سلولزی به نسبت پوشال ها از خاصیت جذب آب بالاتری برخوردار است. لذا در مصرف آب صرفه جو تر می‌ باشد.ü    انتشار انواع قارچ ها، میکروب ‌ها و یا باکتری ها از سطح پد سلولزی به مراتب کمتر از پوشال صورت می‌ گیرد.ü    خاصیت خود شویندگی که همراه با پد سلولزی است، طول عمر مفید آن را تا ۵ سال بالا خواهد برد.ü    پد سلولزی از شرایط نصب، تعمیر و نگهداری بسیار آسانی برخوردار می باشد. 
راهنمای خرید پد سلولزی گلخانه
 در فضا های بزرگ گلخانه‌ ای، ایده بهره گیری از سیستم سرمایش گلخانه با حداقل هزینه همواره مطرح است. چرا که این فضا ها عموماً بسیار بزرگ هستند و لازم است تا از چندین سیستم سرمایش گلخانه ای در آن ها استفاده شود. لذا گران بودن سیستم سرمایش گلخانه به هیچ حالت توجیه اقتصادی نخواهد داشت.با این نگرش ساده است که در طی سالیان متمادی، استفاده از انواع سیستم های سرمایش تبخیری با طرح کلاسیک آن ها که همراه با پوشال ها بوده است، رایج شده است. در این ایده فضای گلخانه ها به مانند فضا های بزرگ مسکونی دیده شده اند و با نصب انواع سیستم های سرمایش تبخیری مانند کولر های آبی بزرگ و یا حضور پوشال ها در جوار فن ها عملیات سرمایش انجام می ‌شده است.یکی از مزیت های بزرگ استفاده عده از پد سلولزی گلخانه برای تکمیل سیستم سرمایش گلخانه آن است که می توان به راحتی آن ها را جایگزین پوشال ها در ایده های کلاسیک نمود. پد های سلولزی در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند و در عین حال قابلیت برش و اندازه زنی بالایی دارند. این امکان، نصب آسان آن ها را در فضا هایی که از قبل مورد استفاده هستند، مقدور خواهد کرد. به این ترتیب می‌ توان با استفاده از پد سلولزی گلخانه ‌ای و تنها با تعویض پوشال ها به نوعی گامی در ارتقای سیستم سرمایش گلخانه ‌ای با صرف کمترین هزینه ها را داشت. 

نکات در هنگام خرید پد سلولزی گلخانه ای

برای آنکه با هدف ارتقای سیستم سرمایش گلخانه ای که دارید و یا قصد ساخت آن را دارید، از بهترین ایده ها در نصب پد و فن گلخانه ای بهره مند شوید، لازم است تا خرید پد سلولزی برای نصب در گلخانه ها را همراه با نکات ریز و درشتی انجام دهید. در نظر داشته باشید که یک گلخانه ایده آل باید از سیستم سرمایش گلخانه ای سطح بالایی برخوردار باشد. برای همین است که توجه به نکات در نصب پد و فن گلخانه ای اهمیت پیدا می کند.«   آیا لازم است تا از سیستم پد سلولزی استفاده کنید: اولین نکته در نصب پد سلولزی با هدف خلق سیستم سرمایش گلخانه ای آن است که آیا خود گلخانه مستعد پذیرش این روش می باشد؟ نکته در آب و هوای منطقه ‌ای است که گلخانه در آنجا نصب شده است. گلخانه ها در مناطق گرم و خشک نیاز جدی به سرمایش دارند. یک گلخانه در محیط با آب و هوای سرد و یا کوهستانی قاعدتاً به حجم سرمایش بالایی نیازمند می باشد. در مقابل سیستم سرمایش تبخیری همراه با نصب پد و فن به هیچ حالت مناسب مناطق با رطوبت بالا نمی باشد. همواره این شرایط را در نظر داشته باشید که یک سیستم سرمایش گلخانه ای با تعریف پد های سلولزی در بهترین راندمان حداکثر می ‌توانند تا ۱۵ درجه سانتیگراد کاهش دما را حاصل آورند. برای رسیدن به کاهش دمایی بیشتر از این لازم است تا نوع سیستم سرمایش گلخانه ای خود را عوض کنید.«   نصب پد و فن گلخانه باید متناسب با فضای گلخانه باشد: هر سیستم فن و پد سلولزی در کنار هم حداکثر می ‌توانند حجم مشخصی از فضا را خنک سازند. برای این منظور حداکثر فاصله مجاز در نصب در سیستم سرمایش گلخانه ای با استفاده از پد سلولزی حداکثر ۴۵ متر می باشد. عدم رعایت این نکته در گلخانه های بزرگ چیزی جز یک سرمایش ناقص و در نهایت ایجاد خسارت به بار نخواهد آورد. لذا اگر بخواهید با توجه به قیمت پد سلولزی گلخانه در نصب مشخصی از آن صرفه جویی کنید، بهتر است مراقب تبعات این تصمیم باشید. 
راهنمای خرید پد سلولزی گلخانه
 خلق یک سیستم سرمایش گلخانه ‌ای از طریق نصب پد سلولزی در کنار فن های گلخانه ای از بهترین ایده ها برای سرمایش فضا های باز و بزرگ گلخانه ای می باشد. آنها می توانند در راندمان بالایی با سرعت خوبی در کنار کمترین هزینه و به طور خودکار سرمایش مطلوب و یکنواختی در فضا ایجاد کنند.اگر چه قیمت پد سلولزی گلخانه به مراتب بیشتر از پوشال ها است؛ اما در نهایت این قیمت پد سلولزی بالاتر، راندمان بهتری نیز تولید خواهد کرد. با این همه در لیست قیمت پد گلخانه شاهد تنوع خوبی هستیم. این محصول را می توان به راحتی به سایز های گوناگونی برش داد. ساختار سیستم سرمایش گلخانه با استفاده از پد سلولزی گلخانه ای قابلیت توسعه بالایی دارد. کافی است به راحتی با برش پد سلولزی آن را مناسب برای نصب در سیستم سرمایش گلخانه خود کرده باشیم. با تمام این تفاصیل می توان گفت که برای رسیدن به راندمان بالا همراه با سرمایشی یکنواخت و ملایم و البته ماندگار استفاده از پد سولزی انتخاب کاملا مناسبی برای نصب در سیستم سرمایش گلخانه شما می باشد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر