خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

ریموت بالابر ساختمانی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

کنترل درست و ایمن دستگاه بالابر ساختمانی از الزامات کار در هر کارگاهی است. هر دستگاه بالابر ساختمانی برای حمل‌ و نقل مصالح بسیار سنگین و حجیم عمرانی طراحی شده ‌است. حضور این دستگاه در هر کارگاهی به جابجایی سریع و حجیم انواع مصالح خواهد انجامید. در این ‌میان ایجاد شرایط امن کاری در کنار سرعت ‌عمل مناسب و همچنین کنترل پذیری منعطف از قابلیت ‌های برتر در کار با هر بالابر ساختمانی می ‌باشد. ریموت بالابر ساختمانی یک ایده مدرن برای کنترل هر چه بهتر این دستگاه توانمند است. با استفاده از ریموت بالابر ساختمانی می ‌توانیم این ماشین توانمند و استراتژیک ساختمان ‌سازی را در شرایطی امن از راه دور کنترل کنیم. به ‌این ‌ترتیب با صرف نیروی کار کمتر و دسترسی بالاتر توانسته ایم جریان ساخت ‌و ساز کارگاه عمرانی را توسعه داده باشیم. ایده کنترل از راه دور بالابر یک روش مدرن است که در این سال‌ های اخیر مطرح‌ شده است. در ایده کنترل از راه دور بالابر ساختمانی به‌ دنبال هوشمندسازی فضای کار هستیم. اینکه کارگران بتوانند در هر نقطه از فضای ساختمانی با دسترسی ساده کارکرد بالابر ساختمانی را تحت کنترل کامل داشته باشند. برای این کار می‌ توانند از ریموت کنترل بالابر استفاده کنند. حالا بدون آنکه نیاز به حضور کارگری در پای دستگاه باشد، می ‌توان سطح کنترل حداکثری در جریان جابجایی مصالح داشت. استفاده از ریموت بالابر ساختمانی باعث صرفه ‌جویی در زمان و نیروی کار خواهد شد. حالتی را تصور کنید که باید با استفاده از یک دستگاه بالابر ساختمانی، مصالح عمرانی را در ارتفاع طبقات میان ساختمان جابجا کنید. قطعا بالاترین طبقه موقعیت نصب بالابر ساختمانی است. در حالت عادی باید یک نفر کارگر را در بالاترین طبقه کنار دستگاه بالابر ساختمانی مستقر کرده باشید. این کارگر وظیفه ‌ای جز روشن و خاموش کردن دستگاه بالابر ساختمانی ندارد. در این حالت عملاً به بیش ‌از ۳ کارگر در حمل مصالح ساختمانی نیاز دارید و در عین ‌حال هرگز نمی ‌توانید سطح کنترل پذیری کامل با شرایط امن کاری را تامین نمایید. اما وقتی از روش کنترل از راه دور بالابر ساختمانی استفاده می ‌کنید، حالا به ‌راحتی می ‌توانید در طبقات میانی ساختمان و حتی پای بنا باشید و کنترل بالابر در بالاترین طبقه را در اختیار بگیرید. به ‌این ‌ترتیب با استفاده از ریموت بالابر ساختمانی توانسته ‌اید جریان کنترل قدرتمند با دقت و ضریب ایمنی بالاتری را داشته باشید و در عین ‌حال دیگر نیازی نیست تا از یک کارگر در کنار دستگاه بالابر ساختمانی استفاده کنید. در حال حاضر بسیاری از پیمانکاران ساختمان ‌سازی علاقه به استفاده از چنین روش مدرنی دارند. اما گاهاً در نحوه بهره ‌برداری از ریموت کنترل بالابر دچار سردرگمی می‌ شوند. لذا برای استفاده مؤثر از ریموت بالابر ساختمانی توصیه می ‌شود که به کسب اطلاعات کافی اقدام کنید. در این مطلب نیز با جزئیات فنی به تحلیل کاربردی و ساختار طراحی ‌شده هر ریموت بالابر ساختمانی می ‌پردازیم. 

ریموت بالابر ساختمانی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

هر دستگاه بالابر ساختمانی با استفاده از قدرت موتورهای الکتریکی است که قابلیت جابجایی مصالح سنگین ساختمانی را دارد. در این دستگاه توانمند از انواع الکتروموتورهای تکفاز و سه ‌فاز استفاده ‌شده است. در قاعده راه ‌اندازی موتورهای الکتریکی نیز اصول نصب کلید کنترل بالابرهای تکفاز و سه ‌فاز حاکم است. کلیدهایی که تنها با هدف اتصال ساده فاز و نول برای موتور الکتریکی دستگاه طراحی شده‌ اند. 
ریموت بالابر ساختمانی
  ریموت بالابر ساختمانی یک قطعه میانی در جریان کنترل الکتریکی موتورها برای بالابر ساختمانی است. ریموت بالابر ساختمانی به شکلی طراحی شده ‌است تا کنترل حرکت موتورهای الکتریکی دستگاه بالابر ساختمانی را در دست داشته باشد. هر دستگاه ریموت کنترل بالابر از دو بخش فرستنده و گیرنده تشکیل ‌شده است. بخش گیرنده یک سیستم تابلو برق صنعتی است که در میانه اتصال الکتریکی موتورهای بالابر ساختمانی ها قرار می‌ گیرد. در این بخش از کنتاکتورها در اتصال نهایی موتور استفاده می ‌شود. کنتاکتورها خود تحت کنترل رله ‌های الکترونیکی هستند. یک سیستم الکتریکی با کنترل از راه دور، جریان این رله ‌ها را کنترل می ‌کند. بخش فرستنده یککلید کنترل بالابر ساده است که در اختیار کارگران قرار خواهد گرفت. این کلید کنترل بالابر دارای چندین شاسی برای عملکرد بالا رونده و پایین رونده و یا استوپ دستگاه می ‌باشد. یک فرستنده رادیویی در داخل این کلید تعریف ‌شده است. ریموت بالابر ساختمانی در هر دو تیپ تکفاز و سه ‌فاز موجود است. لذا می‌ توانید هر نوع بالابر ساختمانی تکفاز و یا سه ‌فاز را بر این سیستم مدرن کنترل پذیری مجهز کنید. در عین ‌حال هر سیستم طراحی ‌شده برای ریموت بالابر ساختمانی را می‌ توانید بر انواع بالابرهای کارگاهی برای حمل بار و یا ساختمانی برای حمل نفر استفاده کنید. این کلیدها قابلیت نصب شدن بر بالابرهای فعال در فضاهای صنعتی، انبارها، بنادر، معادن و... را دارند. از طرفی برای طراحی نهایی ریموت بالابر ساختمانی پیش ‌بینی ‌های لازم در کنترل دستی نیز صورت ‌گرفته است. به ‌این ‌ترتیب بدون نیاز به استفاده از بخش ریموت کنترل بالابر و تنها با استفاده از کلیدهای فیزیکی تعریف ‌شده بر تابلو برق مرکزی دستگاه می‌ توانیم کنترل تمام بخش ‌های دستگاه را در اختیار بگیریم. این قابلیت در هر چه امن‌ تر کردن کار با دستگاه بالابر ساختمانی ها تاثیرگذار است. 

مشخصات فنی تعریف ‌شده در انواع ریموت بالابر ساختمانی

هر دستگاه ریموت بالابر ساختمانی از دو بخش مجزا اما درگیر با هم تشکیل شده ‌است. این سیستم از یک بخش فرستنده و یک بخش گیرنده برخوردار است. بخش گیرنده که بر مسیر اتصال فیزیکی موتور دستگاه بالابر ساختمانی نصب خواهد شد، یک تابلو برق تمام ‌عیار با حضور انواع تجهیزات حفاظتی است. بسته به نوع تکفاز و یا سه ‌فاز بودن بالابر ساختمانی جزئیات فنی این بخش نیز متفاوت است. در طراحی بخش الکتریکی برای تکمیل تابلو برق نصب ‌شده بر روی بالابر ساختمانی از تجهیزاتی مانند کنترل فاز و کنترل بار استفاده شده ‌است. کنترل فاز یک قطعه تخصصی در نصب قطعات الکتریکی بالابر ساختمانی سه ‌فاز است که وظیفه پایش ولتاژ حاکم بر برق ورودی دستگاه را بر عهده دارد. در بالابر ساختمانی سه ‌فاز باید هر سه ‌فاز ۳۸۰ ولتی، حضوری دائمی و کامل داشته باشند. نبود هر کدام از فازها مانند قطعی سیم و یا شل شدن اتصال، به جریان کشی سنگین موتور می‌ انجامد. در ریموت بالابر ساختمانی سه فاز از این تجهیزات کنترل فاز استفاده شده‌ است. از طرفی هر دستگاه بالابر ساختمانی مستعد حمل وزن مشخصی از مصالح ساختمان سازی است. هر گونه اضافه ‌بار مازاد از ظرفیت نهایی دستگاه باعث خراب شدن آن خواهد شد. زیرا اضافه ‌بار منجر به اضافه جریان می‌ شود که باعث سوختن موتور الکتریکی دستگاه بالابر ساختمانی است. برای کنترل وزن در کارکرد انواع بالابر ساختمانی می ‌توانیم از پایش مقدار جریان موتور استفاده کنیم. هر چه وزن تحت حمل بالابر ساختمانی بالاتر باشد، موتور جریان الکتریکی بیشتری می ‌کشد. با استفاده از تجهیزات کنترل بار که به پایش جریان موتور می ‌پردازند، می ‌توانیم مقدار وزن تحت حمل دستگاه بالابر ساختمانی را تحت کنترل داشته ‌باشیم. این تجهیز الکتریکی در تابلو برق تعریف ‌شده برای پیاده ‌سازی ریموت بالابر ساختمانی حضور دارد. در هر تابلو برق کنترل بالابر ساختمانی که تحت هدایت ریموت بالابر است، از کنتاکتورهای ۳۲ آمپری سه‌ فاز مجهز به فیوز مینیاتوری سه پل استفاده ‌شده است. در کنترل بالابر ساختمانی های سه‌ فاز باید به طراحی تابلو برقی که مجهز به ۲ کنتاکتور است اقدام کنیم. برای کنترل جهت موتورهای سه ‌فاز کافی است توالی نصب اتصالات در موتور الکتریکی دستگاه را جابجا کنیم. این کار با نصب دو عدد کنتاکتور صورت می ‌گیرد. یک کنتاکتور با توالی فاز برای چرخش ساعتگرد و یک کنتاکتور با توالی فاز برای چرخش پاد ساعتگرد. برد الکتریکی کنترل از راه دور وظیفه فعال‌ سازی این کنتاکتورها را بر عهده دارد. اصولاً هر تابلو برق کنترل بالابر ساختمانی های مدرن امروزی، در داخل یک باکس پلی‌ کربنات مخصوص با درب‌ های شفاف قرار دارد. غالبا ریموت بالابر ساختمانی ها را به شکلی طراحی می ‌کنند تا بتوانیم در فاصله با شعاع 100 متری در هوای آزاد و شعاع 50 ‌متری در فضای بسته قابلیت کنترل کامل دستگاه بالابر ساختمانی را داشته ‌باشیم. در عین ‌حال تمامی مدل ‌های طراحی ‌شده برای تابلو برق ریموت بالابر ساختمانی، قابلیت نصب میکروسوئیچ حد با مولد فرمان AC ایزوله شده را دارند. این میکروسوئیچ حدی یک کلید اتوماتیک ایمنی است که در بالاترین نقطه از کورس حرکت قلاب بالابر ساختمانی نصب خواهد شد. این میکروسوئیچ ضامن امنیت کار با دستگاه بالابر ساختمانی است. زیرا در صورت عدم کارکرد ریموت بالابر ساختمانی و یا عدم هوشیاری اپراتور در توقف به ‌موقع دستگاه، مصالح تا مرز این سوئیچ حدی بالا می ‌رود. به ‌این ‌ترتیب خطر خرابی دستگاه و ایجاد شرایط ناامن کاملاً مرتفع خواهد شد. 

مزایای استفاده از ریموت بالابر ساختمانی

ریموت بالابر ساختمانی یک ایده تکمیلی در استفاده از بالابرهای کارگاهی است. قاعدتاً می ‌توانید هر بالابر ساختمانی را بدون حضور این کلیدهای گران قیمت و تنها با نصب کلیدهای ساده اهرمی تحت کنترل داشته باشید. سال ‌ها است که ایده ‌های کلاسیک در نهایت سادگی برای کنترل مؤثر هر دستگاه بالابر ساختمانی مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اما وقتی ایده مدرن شده تری دارید و در تکاپوی تجهیز کنترل از راه دور هستید، به نوعی قرار است دستگاه استراتژیک ساختمان ‌سازی خود را با الگوهای هدفمند و مدرن ‌تری به کار اندازید. قطعا در استفاده از ریموت بالابر ساختمانی به امکاناتی سطح بالا دسترسی دارید. برخی از مزایای استفاده از ریموت کنترل بالابر ساختمانی به ‌قرار زیر هستند. 1-    در صورت استفاده از ریموت بالابر ساختمانی دیگر نیازی به استفاده از کابل سیار برق اصلی نمی ‌باشد. در این حالت کابل بلندی که برای کنترل منعطف دستگاه استفاده می ‌شود، حذف خواهد شد. این حذف ساده در هر چه امن‌ تر کردن کار دستگاه تاثیرگذار است.2-    استفاده از ریموت بالابر ساختمانی باعث هر چه امن ‌تر شدن فضای کار با دستگاه است. زیرا دیگر اپراتورها در ارتباط مستقیم با دستگاه بالابر ساختمانی نیستند. به ‌این ‌ترتیب خطر برق‌ گرفتگی در صورت اتصالی فاز با بدنه فلزی دستگاه وجود ندارد.3-    وقتی از ریموت بالابر ساختمانی استفاده می ‌کنید، دستگاه شما در حالت کارکرد امن ‌تری قرار دارد. زیرا در این کلیدها از رله ‌های اتوماتیک کنترل بار استفاده ‌شده است. لذا در صورت افزایش وزن تحت حمل بالابر ساختمانی، این کلیدها اجازه فعالیت نمی‌ دهند. به ‌این ‌ترتیب گویی همیشه تحت کنترل یک ترازوی هوشمند قرار داریم. 
کلید کنترل از راه دور بالابر ساختمانی
  4-    با استفاده از ریموت بالابر ساختمانی در میزان کارگر صرفه‌ جویی خواهد شد. وقتی دستگاه شما مجهز به کلید کنترل بالابر ریموت دار است، دیگر نیازی نیست تا از یک کارگر دائماً در کنار دستگاه داشته باشید. زیرا همان کارگر بار کننده و یا تخلیه کننده باکت می‌ تواند کنترل بالابر ساختمانی را از طریق ریموت بالابر در اختیار داشته باشد.5-    استفاده از ریموت بالابر ساختمانی در افزایش راندمان کار عملیات ساختمان ‌سازی تاثیرگذار است.6-    استفاده از ریموت بالابر ساختمانی باعث افزایش سرعت کار در عملیات ‌های متنوع عمرانی خواهد شد. کنترل ‌پذیری دستگاه در این حالت بسیار بالا است. دستگاه تحت هدایت کامل اپراتورها قرار دارد. می‌ توانیم دستگاه را از هر نقطه و با هر سطح دسترسی تحت کنترل داشته‌ باشیم. تمام این جزئیات باعث بهبود شرایط کارکرد بالابر ساختمانی و سرعت بخشیدن به جابجایی مصالح در کارگاه عمرانی خواهد شد.7-    استفاده از ریموت بالابر ساختمانی باعث افزایش ایمنی در کار با دستگاه بالابر کارگاهی می ‌شود. وقتی قدرت مانور بالایی در هدایت دستگاه بالابر ساختمانی دارید، قطعا می ‌توانید جریان کنترل ‌پذیر شده تری داشته باشید که با افزایش ضریب ایمنی در کار دستگاه همراه است. 

ویژگی ‌های فنی تعریف ‌شده در ریموت بالابر ساختمانی

1-    ریموت بالابر ساختمانی با استانداردهای طراحی برق تکفاز و سه ‌فاز ساخته می ‌شود. در مدل ‌های تکفاز، برق ورودی و خروجی سیستم سطح ولتاژ ۲۲۰ ولت AC است. در ریموت بالابر ساختمانی های سه فاز از سطح ولتاژ ۳۸۰ در ورودی و خروجی سیستم استفاده ‌شده است.2-    در پیاده ‌سازی انواع ریموت بالابر ساختمانی از کلید فیوز مینیاتوری ها با سطح جریان کشی ۳۲ آمپری برای حفاظت جریان و قطع کردن دستی کلید استفاده می ‌شود.3-    برای کنترل دور و تغییر جهت حرکت قلاب در بالابر ساختمانی از کنتاکتورها با تحریک DC استفاده می ‌شود.4-    در طراحی عموم ریموت بالابر ساختمانی ها از فرستنده و گیرنده ‌های صنعتی که مقاوم در برابر انواع نویز هستند، استفاده می ‌شود. این فرستنده و گیرنده ‌ها در محیط ‌های بسته صنعتی، برد 50 ‌متری دارند. در محیط باز می ‌توانند حداکثر برد 100 متری را تامین نمایند.5-    در این ریموت بالابر ساختمانی ها قابلیت نصب میکروسوئیچ هایی که تحت تاثیر ولتاژ DC هستند، استفاده شده ‌است.6-    شرایط طراحی هر ریموت بالابر ساختمانی به شکل کاملاً ایزوله شده ‌است تا هر گونه خطر برق‌ گرفتگی اپراتورها وجود نداشته باشد.7-    ریموت بالابر ساختمانی قابلیت نصب شدن بر انواع بالابرهای متداول ساختمان ‌سازی را دارد. 

آیا می ‌توان بالابرهای قدیمی را به ریموت مجهز کرد؟

یکی از چالش ‌های جدی در تهیه و استفاده از ریموت بالابر ساختمانی، نصب شدن آنها بر بالابرهای قدیمی با روش کنترل کلاسیک است. بالابر ساختمانی ماشین بزرگ ‌جثه و گران ‌قیمتی است که باید سالیان متمادی در فضاهای کارگاهی مورد استفاده قرار بگیرد. قطعا نمی ‌توانیم به‌ صرف استفاده از روش کنترل از راه دور بالابر، اقدام به تعویض کل دستگاه داشته‌ باشیم. بلکه باید شرایطی فراهم باشد که بتوان بالابرهای قدیمی با روش کنترل کلاسیک را به‌ راحتی مجهز به روش کنترل از راه دور بالابر نمود. ریموت بالابر ساختمانی در اصل تجهیز پیچیده ‌ای نیست. این تجهیز یک ابزار میانی است که به ‌مانند کلیدهای اهرمی کلاسیک در میانه اتصالات الکتریکی موتور بالابرهای ساختمانی قرار می‌ گیرد. به ‌این ‌ترتیب خیلی ساده می ‌توان هر دستگاه بالابر ساختمانی قدیمی را به سیستم کنترل از راه دور مجهز کرد. کافی است به‌ جای کلیدهای اهرمی از باکس کنترل ریموت بالابر ساختمانی قرار بدهید. البته این جابجایی نیاز به بررسی الزامات ویژه دارد. اینکه باید ظرفیت جریان کشی کنتاکتورها با ظرفیت الکتریکی موتور دستگاه هماهنگ باشد.در عین ‌حال شرایط نصب نیز باید تحت نظر یک فرد متخصص صورت بگیرد تا دستگاه بالابر ساختمانی مدرن شده در بهترین حالت کارکرد قرار داشته باشد. 

زمینه ‌های کاربردی انواع ریموت بالابر ساختمانی

ریموت بالابر ساختمانییک تجهیز تمام الکترونیکی با قابلیت کنترل از راه دور است که به شکل تخصصی برای نصب شدن بر عموم بالابرهای ساختمانی طراحی ‌شده است. به وسیله این دستگاه ساده می ‌توانید در هر فضا و مکانی شرایط کنترل حداکثری بر عملکرد دقیق و امن انواع بالابر ساختمانی داشته باشید. فقط باید دقت کنید که از ریموت بالابرهای تکفاز در بالابرهای تکفاز و از مدل‌ های سه ‌فاز در بالابرهای سنگین ‌وزن استفاده کنید. قطعا قیمت ریموت کنترل بالابر سه فاز بالاتر از مدل ‌های تکفاز می‌ باشد. اما جدا از بحث کلی در اجرای فعالیت ‌های مستمر کارگاه ‌های ساختمان ‌سازی، این ریموت بالابرها کاربردهای بسیار گسترده ‌تری هم دارند. شما می‌ توانید از آنها در کنترل آسانسورهای کوچک با تعریف ۲ یا ۳ ایستگاه استفاده کنید، می‌ تواند در راه ‌اندازی پله نوردهای ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرد، برای جعبه کنترلی بالابرهای هیدرولیکی مورد استفاده باشد، در تکمیل تابلو کنترل بی‌ سیم جرثقیل ‌های سقفی ۴ یا ۶ حالته مورد استفاده قرار بگیرد و... . در کل هر سیستم بالا رونده که قابلیت حمل بار و یا نفر را در ایستگاه‌ های کم دارد، می‌ تواند از ریموت بالابر ساختمانی استفاده کند. 
ریموت بالابر ساختمانی تکفاز ایرانی برند بشیری
  

نکات در هنگام انتخاب ریموت بالابر ساختمانی

اگر در ابتدای امر از یک دستگاه بالابر ساختمانی مجهز به ریموت خریداری کرده ‌اید، قطعا کمپانی سازنده الزامات ضروری در طراحی مناسب دستگاه را رعایت کرده ‌است. اما اگر قصد دارید تا یک بالابر ساختمانی کلاسیک و یا یک جرثقیل کارگاهی و موارد مشابه را به روش کنترل از راه دور بالابر مجهز کنید، لازم است تا نکات زیر را در نظر داشته باشید. 1-    برد ریموت بالابر ساختمانی با قدرت موتور الکتریکی به ‌کار رفته در بالابر ساختمانی هماهنگی داشته باشد. انواع بالابرهای ساختمانی را در ظرفیت ‌های گوناگون با حضور موتورهای الکتریکی با سطح توان ۲ الی ۱۰ اسب‌ بخار طراحی می‌ کنند. لذا شرایط کاملاً متنوع در نحوه اتصال تا جریان کشی دستگاه وجود دارد. پس باید برای مجهز کردن دستگاه، برد را متناسب با قدرت موتور انتخاب کرده باشید.2-    در انتخاب ریموت بالابر ساختمانی باید ویژگی سرعت دوران موتور را در نظر داشته باشید. انواع موتورهای بالابر ساختمانی در مدل ‌های ۱۴۰۰ یا 2000 دور هستند که الزامات خاص خود را برای طراحی انواع ریموت بالابر ساختمانی می ‌خواهند.3-    نوع موتور در انتخاب ریموت بالابر ساختمانی تاثیرگذار است. برای موتورهای تکفاز و سه ‌فاز ریموت های متفاوتی طراحی‌ شده است. غالبا موتورها با ظرفیت کمتر از ۳ اسب‌ بخار به شکل تکفاز هستند و موتورها با ظرفیت بیشتر ۳ اسب‌ بخار به شکل سه ‌فاز می‌ باشند. سخن پایانی ریموت بالابر ساختمانییک ایده مدرن است. ایده ‌ای که می ‌خواهد فضای کار در کارگاه ‌های ساختمان ‌سازی را به یک محیط پویاتر، ساده ‌تر، با سرعت‌ عمل بالاتر تبدیل کند. قطعاً با استفاده از ریموت بالابر ساختمانی می ‌توانید قدرت مانور بالاتری در حین کار داشته باشید. وقتی در هر نقطه از فضای ساختمان‌ سازی قابلیت کنترل بالابر ساختمانی را دارید، عملاً توانسته ‌اید یک جریان ساخت ‌و ساز هوشمند را ایجاد کنید. البته اگر بالابر ساختمانی شما قدیمی است، جای هیچ نگرانی نمی ‌باشد. زیرا به‌ سادگی می‌ توانید این قطعه تأثیرگذار را بر نمونه‌ های کلاسیک نصب کنید. قیمت ریموت کنترل بالابر قطعا بیشتر از یک کلید ساده اهرمی است. قیمت ریموت کنترل بالابر باعث افزایش قیمت نهایی دستگاه خواهد شد. اما قطعا کاربری ساده، قدرت مانور بالا، امکانات گسترده و تامین امنیت، چنان فاکتورهای مهمی هستند که حاضر باشید تا با اندک هزینه ‌ای بیشتر چنین امکانات کامل تری را با ریموت بالابر ساختمانی داشته باشید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5