خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش اتومایزر چیست؟

فهرست مطالب

سمپاش وسیله ای است برای پخش کردن انواع مختلف سموم بر روی درختان و گیاهان پرورشی و در انواع مختلف تولید می شود. سایز ، اندازه و حجم مخزن این نوع محصولات با توجه به نوع و طیف کارآیی آنها متفاوت است . در بازار انواع مختلف سمپاش های حرفه ای باغی و کشاورزی خرید و فروش می شوند .

سمپاش اتومایزر

این مدل از سمپاش ها برای باغ ها و مزارع بسیار بزرگ و وسیع استفاده می شود عواملی  که در قیمت آن تاثیر گذار هستند با توجه به  نوع مواد اولیه ، و  تجهیزاتی که  به کار رفته  است،  باعث تفاوت قیمت آنها هم می شود . علاوه بر نوع کیفیت ، هزینۀ تولید ، نوع برند و همچنین هزینۀ نیروی انسانی که در ساخت آنها به کار رفته است ، هزینۀ حمل و نقل در قیمت کالا بی تاثیر نیست . در تعریف این مدل  سمپاش می توان به این مورد اشاره کرد، که سمپاش هایی که مایع سم در آن ها تحت فشار نباشند و همچنین قطرات مایع به خاطر برخورد با جریانات شدید هوا که تبدیل به ذرات بسیاری ریزی می شود اتومایزر می گویند. قطر ذرات سم هم در این نوع سمپاش حدودا 100 میکرون است . بنابراین با یک حجم معینی از این مایع سم سطح بیشتری را می توان سمپاشی کرد که با این شرایط کیفیت سمپاش به دلیل وجود قطرات بسیار ریز بهتر است اما به شرط این که غلظت محلول سمی زیاد باشد . این نوع از سمپاش ها با تغییرات کمی تحت عنوان گردپاش هم استفاده می شوند .دو نوع از این مدل سمپاش ها به دو صورت چرخدار و تراکتوری موجود بوده و با برندهای مختلف و کیفیت های متفاوت به بازار عرضه می شوند .

کاربرد سمپاش اتومایزر

این مدل از سمپاش ها برای انواع درختان و باغ ها به خصوص باغ هایی که درختان به شکل ردیفی کاشته شده اند از جمله مرکبات کاربرد دارد . سرعت این سمپاشی با این نمونه به سرعت افزایش می یابد و یک جایگزین مناسب برای سمپاشیی که توسط هواپیما و حتی سمپاشی دستی است و معایبی هم در پی ندارد . 
سمپاش اتومایزر چیست؟
 از جمله مزایایی که سمپاش اتومایزر دارد می توان گفت : نوآوری که در ساختار آن وجود دارد ، امکان کنترل کردن مسیر جریان هوا و جهت دادن با آن با یک طراحی خاص شکل بال های راهنما در طرفین دستگاه ، کاهش پیدا کردن نیروی انسانی مورد نیاز برای عملیات نیروی انسانی برای عملیات سم پاشی  به خاطر طراحی خاص مجموعه به طوری که فقط راننده تراکتور می تواند به راحتی عملیات سمپاشی را به راحتی انجام دهد ، کاهش پیدا کردن قابل توجه مصرف سم به خاطر مکپیکرونیزه شدن قطرات سم توسط جریان هوای تولیدی توربین ها و نازل ها ، عملکرد بسیار مفید بر روی آفات ، کم کردن دفعات سمپاشی ، کاهش چشم گیر مصرف سم ، افزایش پیدا کردن سرعت سمپاشی ، از بین رفتن آلودگی محیط و در آخرین مورد صرفه جویی فوث العاده برای باغات با مساحت بالا.

آشنایی با نحوۀ کار

کاربرد سمپاش اتومایزر این طور است که که دستگاه به راحتی توسط یک شاسی که واسطه روی مجموعه اتصال سه نقطه و یا اینکه به صورت کششی در انتهای تراکتور نصب می شود که نیرویی که تولید می تواند از افت توان دهی تراکتور توسط میل گردان دریافت می کند. نیروی تولید شده از طریق میل گردان به پمپ گاردان به پمپ سمپاش که دو شاخه شافت است وارد شده و شافت خروجی پمپ به شافت ورودی جعبه دنده مجموعه توربین کوبل است . و از این راه نیرو مورد نیاز پمپ و توربین تامین می شود، همینطور اینکه استارت و توقف توربین به وسیلۀ جعبه دنده به شکل دو حالته تحت کنترل است . شلنگ خروجی پمپ از طریق لوله ای با یک شکل خاص که نقش شاسی نازل ها را هم بر عهده دارد  به 16 عدد نازل که بر روی بدنۀ توربین که در مسیر جریان هوای تولیدی توربین قرار داده شده اند ، متصل است . که البته با آغاز به کار مجموعه ، توربین هوا با یک سرعت بسیار زیاد در مسیر نازل ها به جریان می اندازد که هوا ضمن این با قطرات سم خروجی از نازل ها برخورد می کند ، آن ها را به شکل قطرا ریز یا میکرونیزه بر روی درختان پراکنده می کند . که جهت جریان هوا توسط بال های جانبی و بالایی توربین قابل کنترل است .از جمله مواردی که در مورد سمپاش اتومایزر می توان گفت این است که دارای گیربکس افزاینده که دارای دو سرعت جداگانه است که این گیربکس دوران 540 دور PTO تراکتور را به دوران 1880 و 2450 دور بر هر دقیقه تبدیل می نماید. فنی که در سمپاش به کار رفته است استیل دو پروانه ساخت کشور ترکیه است که قرز فن 900 میلمیتر می باشد که همراه با پره های جدا کننده هوا می باشد که این پره ها فوایدی دارند از جمله : افزازیش بادهی فن سمپاش ، کم کردن مکش شاخ و برگ و خاک به داخل فن ف بیشتر کردن بازدهی فن و در نتیجه کاهش پیدا کردن مصرف سوخت تراکتور ، کاهش سرو صدای فن ، در خروجی توربین ، یک دریچه قرار دارد که قابلیت دارد تنظیم شود که با توجه به نیاز تمرکز مسیر هوای خروجی می توان آن را تنظیم کرد . در سمپاش های اتومایزر باغی به خاطر قدرت بالای مانور پذیری سمپاش از مکانیزم اتصال دو نقطه ای که در این شاسی  به کار رفته است که در کنار این خوبی که دارد می توان ارتفاع آن را با جک تراکتور تنظیم کرد که در هنگام نصب سمپاش به تراکتور به این جک ها کمک شایانی می کند .

عواملی که در قیمت آن تاثیر می گذارند :

نوع برند، قدرت موتور، نوع دستگاه برای نمونه نوع چرخدار این محصول با قیمت تراکتوری آن متفاوت است ، کیفیت، نوع مواد اولیه ، هزینه های تولید ، سود کارخانه ای که آن را تولید کرده است و همچنین سود واسطه ها و دلالان 
سمپاش اتومایزر چیست؟
نتیجه گیریبا توجه به عملکرد این مدل از سمپاش ها و با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند یک انتخاب مناسب برای سمپاشی کردن باغات و مزارع باشد که در وقت هم صرفه جویی می شود.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر