خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش زنبه ای

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

برای پرورش گیاهان در سطح مزارع تا باغات و گلخانه ها نیاز است تا آنها را از مسیر انواع آفات محفوظ نگه دارید. برای این منظور عملیات سمپاشی با هدف دفع آفات صورت می گیرد. لکن با توجه به تنوع و گستردگی فضا های زراعی انواع متداول از سمپاش طراحی و تولید می شود.لذا در مقام یک کشاورز باید بتوانید دستگاه سمپاش مناسب برای اهداف زراعی خود را انتخاب کنید. مانند سمپاش زنبه ای که یکی از گونه های بسیار رایج و البته کارآمد در جمع سمپاش ها می باشد. سمپاش زنبه ای یک گونه از مدل ‌های سطح متوسط در جمع سمپاش ها می باشد. نمونه ‌ای که نه آنچنان کم‌ توان و کم ظرفیت مانند مدل‌ های شارژی است و نه آنچنان قدرتمند و بزرگ مانند سمپاش فرغونی. سم زن زنبه ای یک ایده سطح میانی در تولید سمپاش ها است. ایده ‌ای که بسیار کارآمد نشان داده شده است. برای همین است که می توانید در سطح بسیاری از فضا های زراعی شاهد استفاده از سمپاش زنبه ای بنزینی باشید. در ادامه نیز قصد تشریح کاملی از تمام جنبه های فنی تا طراحی و کاربرد از سمپاش زنبه ای بنزینی را داریم. 

ایده طراحی سمپاش زنبه ای

 سمپاش های موتوری در دسته بندی های متنوعی قرار می ‌گیرند. در تمام این سمپاش ها یک ایده مشترک حضور دارد. اینکه پمپ دستگاه را از طریق یک موتور بنزینی و یا برقی به حرکت اندازیم. به این ترتیب از یک منبع قدرتمند و خستگی ناپذیر برای پمپاژ هر چه قویتر سیالات هدف بهره مند شده ایم. در طراحی سمپاش ها لازم است تا مخزن هایی را با هدف تامین سیال هدف در کنار دستگاه داشته باشیم. این مخزن باید دو وجه مشخص را تامین نماید. اینکه به اندازه کافی برای تامین اهداف سمپاشی در زمین های زراعی حجیم باشد تا بتوان مقدار مناسب از محلول سموم را تهیه و در آن ریخت. از طرفی آنچنان باشد که بتوان قابلیت حمل و نقل را برای دستگاه سمپاش در نظر گرفت. به این ترتیب وقتی این دو نیاز را در کنار هم قرار می دهیم، ظاهراً با دو وجه کاملاً متفاوت مواجه هستیم. اینکه چطور بتوانیم از مخزن با حجم مناسب بهره‌ مند باشیم و در عین حال قابلیت جابجایی آسان آن را فراهم کرده باشیم. لذا در نهایت مجبور هستیم تا انواع سمپاش های موتوری را تیپ های متنوع کاری طراحی کنیم. مانند سمپاش شارژی که مناسب فضا های کوچک زراعی هستند و به راحتی در پشت افراد جابجا می ‌شوند تا سمپاش های فرغونی که در ابعاد بزرگ با قابلیت جابجایی توسط ماشین آلات با هدف تامین نیاز در فضا های بزرگ زراعی طراحی شده‌ اند. در این بین آیا می شود یک سمپاش را به گونه ‌ای طراحی کرد که هر دو نیاز را همزمان در بهترین حالت ممکن تامین نماید؟ سمپاش زنبه ای ایده کلی در طراحی چنین دستگاهی است. سمپاشی که فارغ از طراحی در مخزن ساخته شده است و می توان بسته به نیاز، نوع مخزن کوچک و یا بسیار بزرگی را برای آن تعریف کرد. 

طرح ساخت سمپاش زنبه ای

 در سمپاش زنبه ای برای تامین قدرت بالا از موتور های بنزینی قدرتمند استفاده شده است و در عین حال برای کاهش حجم طراحی، این سمپاش فاقد مخزن می باشد. تمام دستگاه در یک شاسی غالباً مکعبی از لوله های فولادی تشکیل می شود.موتور به همراه پمپ در بطن این شاسی سمپاش زنبه ای قرار می گیرد. تقریباً مجموعه موتور و پمپ چیزی شبیه به سمپاش های فرغونی است. یک موتور بنزینی دو سیلندر قدرتمند در کنار پمپی که توانایی تامین دو نازل همزمان را دارد. در کنار این طراحی، مخزن برای نگهداری سموم تعریف نشده است؛ بلکه قرار است مخزن به عنوان یک عضو متفرقه همراه دستگاه سمپاش باشد. به این ترتیب که شما می‌ توانید با در نظر گرفتن حجم کار و یا نوع فضای زراعی و شاید سمپاشی محیط، میزان مصرف محلول سموم نباتی و شاید محلول ضدعفونی کننده خود را در نظر گرفته و با توجه به سطح نیازی که برآورد کرده اید، حجم مخزن را انتخاب کرده، آن را همراه دستگاه سمپاش زنبه ای کنید. به این ترتیب مخزن عضوی وابسته به سطح نیاز شما خواهد شد. اگر قرار است سطح بالایی از زمین های زراعی را تحت سمپاشی قرار دهید، می توانید از مخزن با حجم بالا بهره مند باشید و اگر لازم است تا عملیات سمپاشی را در فضا های کوچک مانند ضدعفونی کردن سطوح در یک محیط شهری به انجام رسانید، می توانید یک مخزن کوچک را همراه سم زن زنبه ای کنید. آزادی در انتخاب حجم مخزن قدرت مانور بالایی را در کنار قدرت لازم در اختیار شما قرار خواهد داد. به این ترتیب می توان سمپاش زنبه ای را تنها گونه از طراحی سمپاش ها معرفی کرد که برای هر فضا و مکانی در هر سطح و حجم از کار مناسب هستند. گفتیم که سمپاش زنبه ای فاقد  مخزن است . اما بر اساس قدرت موتوری که بر روی آن سوار کرده اید، تقریباً می توان گفت که از مخازن کوچک تا حدود ۶۰۰ لیتری را می توان به آن متصل نمود.معمولاً افرادی که سمپاش زنبه ای می خرند، می خواهند مخزن را به دلخواه بر روی آن سوار کنند.همچنین بد نیست بدانید که اغلب مدل های سمپاش های زنبه ای بنزینی هستند و نیاز به روغن دارند. شاسی سمپاش زنبه ای یک مستطیل همراه با دسته ای است که افراد بتوانند با گرفتن دسته ها از دو طرف آنرا حمل کنند.در حقیقت این دستگاه ها اصلاً چرخ ندارند.هر چند مدل های چرخ داری هم از کشور چین و برندهایی مثل لامسین در بازار توزیع شده اند. اما کمتر در بازار در دسترس هستند.عموماً سمپاش های زنبه ای را انواع قابل حمل می دانند. اما فروشگاه هایی که چنین دستگاه هایی دارند، شاسی، پمپ، شیلنگ و لانس مورد نیاز آن ها را هم به صورت مجزا می فروشند.لازم به ذکر است که اغلب قطعات این دستگاه ها هم چینی است.حتی اگر می گویند موتور هوندا، منظور شان طرح هوندا است. اما بیشتر مصرف سمپاش ها مدل های سمپاش دستی است.در مصارف خانگی برای آبپاشی و سمپاشی در اندازه کم از این مدل سمپاش ها استفاده می شود.سمپاش دستی کمتر از ۲۰ لیتر ظرفیت دارد.همچنین بد نیست بدانید که می تواند پشتی باشد. که البته از ظرفیت های ۵ لیتر تا ۲۰ لیترش دارای کمربندی برای حمل بر پشت است.برخی از شرکت ها از ماسک هایی بر روی دستگاه استفاده می کنند که در عین دادن اشانتیون به خریدار بگویند حین سمپاشی از وسایل ایمنی هم استفاده کنید. در هر مرکز فروش معتبری که فروش عمده هم دارد، سمپاش دستی در کارتن های با تعداد مختلف عرضه می شود. 
 • سمپاش ۱ لیتری در کارتن ۲۵ و ۵۰ عددی.
 • سمپاش ۲ لیتری در کارتن ۲۰ عددی. اما سمپاش های ایتالیایی در کارتن ۸ عددی هم عرضه می شوند.
 • سمپاش ۵ لیتری، ۸، ۱۰ لیتری در کارتن ۶ تایی.
 • سمپاش های ۱۵، ۱۶ و ۲۰ لیتری در هر کارتن یک عدد خواهد بود.
 • سمپاش موتوری پشتی ۱ عدد در کارتن.
 در خرید عمده باید تعداد تان را بر اساس مضاربی از تعداد در کارتن تنظیم نمایند.اما در مورد سمپاش زنبه ای و فرغونی اصلاً کارتن بندی وجود ندارد.اگر شرکتی بخواهد شیلنگ همراه دستگاه بفرستد، معمولاً کارتن شیلنگ مجزا خواهد بود و دستگاه بدون بسته بندی است.
سمپاش زنبه ای

تحلیل فنی بر موتور سمپاش زنبه ای

 عمده شرایط کاری سمپاش زنبه ای در فضا های زراعی باعث خواهد شد تا بتوان از نیروی برق برای کارکرد این تجهیز استفاده کرد. لذا بهترین انتخاب در طراحی تا ساخت سمپاش زنبه ای استفاده از موتور های بنزینی است.البته در دیگر مدل‌ های سمپاش نیز با در نظر داشتن همین علت ساده شاهد استفاده فراوان از موتور های بنزینی هستیم. لکن نوع طراحی تا فضای کاربردی از سمپاش زنبه ای مشخصه های فنی در موتور سمپاش زنبه ای را تدوین کرده است. موتور سمپاش زنبه ای باید بتواند قدرت لازم برای پمپاژ محلول سموم و یا مواد گندزدا تا ارتفاع بالای درختان، سطح وسیع زمین های زراعی و یا حجم بالایی از محیط های صنعتی را تامین نماید. چرا که اصولا خود سمپاش زنبه ای را برای کارکرد در چنین فضا هایی تعریف کرده ‌اند. با این تعریف لازم است تا موتور سمپاش زنبه ای قدرت قابل توجهی داشته باشد. در عین حال تمام طراحی در سمپاش زنبه ای متوجه طراحی کم حجم همراه با وزن اندک برای تأمین اهداف جابجایی آسان آن است.به این ترتیب نمی ‌توان هر قدرت موتوری با هر حجم و ظرفیت و وزن را در طراحی سمپاش زنبه ای در نظر گرفت. این موضوع باید در تعامل مهندسی شده تحت طراحی قرار گیرد. تعاملی که غالباً یک موتور دو سیلندر چهار زمانه از گونه ‌های هواخنک در مدل تنفس طبیعی با کارکرد استارت دستی را انتخاب می کند. موتور سمپاش زنبه ای را دو سیلندر در نظر می ‌گیرند، چرا که مدل های تک سیلندر قدرت کافی برای تامین اهداف سمپاشی را ندارند. از طرفی کارکرد چهار زمانه باعث حرکت ملایم و راحت تر موتور سمپاش زنبه ای شده، جدا از تامین راندمان کاری بالاتر، باعث مصرف سوخت کمتر و در عین حال تولید صدای ملایم تری می باشد. استفاده از سیستم استارت هندلی با هدف حذف سیستم گران و سنگین وزن، در عین حال حجیم استارت برقی انتخاب شده است. حضور یک استارت هندلی باعث می شود تا شاهد رشد بالایی در قیمت سمپاش زنبه ای بنزینی نباشیم.در نهایت موتور سمپاش زنبه ای با تمام این تفاصیل در مدل ‌های بنزینی همراه با قدرت ۲ الی ۳ اسب بخاری خواهد شد. قدرتی که برای پمپاژ سطح بالای انواع محلول های سموم نباتی تا مواد گندزدا کفایت خواهد کرد. 

طرح ساخت سمپاش زنبه ای برقی

 در کنار مدل های متداول از سمپاش زنبه ای بنزینی مدل های کمتر شناخته شده سمپاش زنبه ای برقی نیز حضور دارند. در طرح ساخت این مدل از سمپاش زنبه ای، موتور های الکتریکی AC مورد استفاده قرار گرفته است.یک موتور AC با ظرفیت ۲ الی ۳ کیلووات می‌ تواند به خوبی شرایط کارکرد ایده ‌آل سمپاش زنبه ای را تامین نماید. موتور های برقی به مراتب از موتور های بنزینی ارزانتر هستند، حجم و وزن کمتری دارند و ظاهرا می توانند جایگزین مناسبی برای موتور های بنزینی باشند. اما مشکل جدی آنها در تامین قدرت کافی با حجم محدود است و اینکه در همه حال برای کارکرد نیاز به نیروی برق شهری با حضور کابل های بلند می باشد. نیازی که عملاً در سطح فضا های زراعی غیر قابل اجرا است.با وجود این محدودیت ها استفاده از سمپاش زنبه ای برقی برای کار در فضا های ساختمانی و یا اماکن صنعتی مانند دامداری ‌ها و مرغداری‌ ها با هدف انواع ضدعفونی کردن سطوح تا گندزدایی متداول است.چرا که قیمت سمپاش زنبه ای برقی به مراتب از قیمت سمپاش زنبه ای بنزینی کمتر بوده و وقتی می‌ تواند به خوبی تمام نیاز چنین فضا هایی را تأمین نماید، منطقی است که از سطح استقبال بالایی نیز برخوردار شود. از طرفی موتور های AC قابلیت کارکرد طولانی مدت بالایی دارند و می توانند در مدت زمان طولانی عاری از هر گونه افت در شرایط کاری، سطح بالایی از راندمان کاری را فراهم آورند. خرابی موتور های AC به مراتب کمتر از موتور های بنزینی است و اصولاً شرایط نگهداری خاصی ندارند.لذا نگهداری از سمپاش زنبه ای برقی راحت تر و کم هزینه تر از مدل های بنزینی است. از طرفی طرح ساده در ساخت موتور های برقی شرایط تعمیر و نگهداری از آنها را ساده تر کرده است. 

برند های جهانی در تکاپوی تولید سمپاش زنبه ای

 سمپاش های موتوری در حالت کلی در جمع ماشین آلات موتوری در فضا های کشاورزی تا صنعتی قرار می ‌گیرند. لذا تمام برند های جهانی که می ‌توانند ماشین آلات موتوری تولید کنند، قدم ‌هایی در عرصه تولید سمپاش های موتوری خصوصاً سمپاش زنبه ای برداشته ‌اند. این برند ها همگی سعی دارند تا با خلق یک ماشین در تعادل میان موتور تا پمپ در کارکرد سمپاش زنبه ای، شرایط ایده ‌آل کاری را فراهم آورند. از جمله برند های صاحب‌ نام در این عرصه می توان به هوندا، روبین و کاوازاکی اشاره کرد. در ادامه مقاله مختصری به سمپاش زنبه ای محصول هر کدام از برند های فوق اشاره می ‌کنیم. 

سمپاش زنبه ای هوندا

 برند هوندا از ماشین ساز های کلاسیک در عرصه ‌های جهانی است. این شرکت مطرح ژاپنی سالیان متمادی است که توانسته است دنیای تجهیزات موتوری از انواع خودرو ها تا ماشین‌ آلات را فتح کند. موتور های بنزینی هوندا به کارکرد با راندمان بالا، طول عمر زیاد و مصرف سوخت کم معروف هستند. سمپاش زنبه ای هوندا در مدل های متنوعی تولید می شود. هر کدام از این مدل ها شرایط و ویژگی های منحصر به فرد با تأمین اهداف خاصی دارند. برند هوندا از موتور بنزینی دو سیلندر چهار زمانه GX160 برای مدل های متنوع از سمپاش های زنبه ای خود استفاده می کند. در نهایت هر کدام از این مدل ها را با پمپ های لوشانگ LS-30 وLS-50 و... همراه کرده و از انواع شاسی های آهنی تا آلومینیومی برای طرح ساخت دستگاه های خود بهره مند می باشد.سمپاش زنبه ای هوندا در تمام مدل ها از لانس با شیلنگ در طول ۴۵ متری استفاده کرده است و البته بسته به نوع پمپ به کار رفته در طراحی سمپاش زنبه ای قادر به تامین فشار کاری ۳۰ الی ۴۵ بار هستند. موتور دو سیلندر چهار زمانه GX160 طراحی شده هوندا قادر به تامین قدرت 6.5 اسب بخاری است. قدرتی که برای پاشش محلول سموم نباتی تا ارتفاع بالای ۵ متر کفایت می‌ کند. این موضوع باعث شده تا عمده موارد مصرف سمپاش فرغونی هوندا در فضا های باغبانی باشد. اصول طراحی در سمپاش زنبه ای هوندا همراه با یک مونتاژ ساده است. به این ترتیب می توان بسته به نیاز، نوع پمپ و حتی نوع موتور را تعویض نمود. به این ترتیب قابلیت تامین درجات متنوعی از فشار کاری در سمپاش زنبه ای هوندا مطرح می ‌باشد. تا جاییکه می توان از موتور های برقی در تکمیل دستگاه به جای موتور های استاندارد بنزینی تعریف شده برای آن استفاده کرد. به هر صورت بسته به مدل انتخابی تا قدرت پمپاژ و دیگر شرایط ویژه طراحی انواع سمپاش زنبه ای هوندا در تنوع قیمتی بالایی قرار دارند.

سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای روبین

 ژاپنی ها در عرصه تولید انواع موتور های بنزینی سرآمد کشور های جهان هستند. آنها می ‌توانند در حجم و اندازه، بهترین موتور های بنزینی دنیا را تولید کنند. کشور ژاپن با همت برخی از شرکت ‌های صاحب سبک و البته بسیار پویا است که توانسته در این عرصه قدم های بلندی برداشته باشد.در ادامه معرفی برند هوندا، یکی دیگر از برند های مطرح ژاپنی با نام روبین در عرصه تولید موتور های بنزینی خودنمایی می کند. روبین تقریباً در زمینه موتور های کوچک مخصوص نصب در ماشین آلات ساختمانی تا کشاورزی فعالیت جدی دارد. از این رو می ‌توان موتور های روبین را در عرصه تولید تجهیزات ساختمانی تا کشاورزی همراه محصول دیگر برند های چینی و حتی غربی نیز شاهد باشید.البته روبین تنها موتور نمی ‌سازد؛ بلکه موتور ‌های خود را در بطن مجموعه کارخانجات تولیدی خود در دل انواع تجهیزات پایه ساختمانی تا کشاورزی قرار می ‌دهد. مانند سمپاش زنبه ای روبین که یکی از محبوب ترین و در عین حال کارآمد ترین نمونه های بازار است. سمپاش زنبه ای روبین با نام اختصاری EY20 شناخته می‌ شود. دستگاهی که برای کارکرد آن از موتور ۵.5 اسب بخاری روبین استفاده شده است. البته برند روبین برای تکمیل سمپاش زنبه ای خود، نیاز به یک پمپ قدرتمند با راندمان کاری بالا نیز داشته و برای این منظور یکی از بهترین برند ها در ساخت انواع پمپ را انتخاب کرده است. لذا در جمع مدل های متنوع از پمپ زنبه ای روبین می توانید شاهد به کارگیری از پمپ های لوشانگ مدل های LS-30 و LS-50 با ظرفیت کاری ۳۰ و ۵۰ بار باشید. البته در برخی مدل ‌های ارزانتر از سمپاش زنبه ای روبین پمپ های مدل RP35 از برند Phi no Power و پمپ از برند NGF Pump نیز دیده می ‌شوند. تمام مدل های طراحی شده در دسته سمپاش زنبه ای روبین از شاسی ها با بدنه آهنی البته از مدل های ضدزنگ بهره مند می باشند و می توانند از لانس با شیلنگ در طول های ۴۵ متری پشتیبانی کنند. در سطح بازار که باشید، احتمالاً با دو مدل از سمپاش زنبه ای روبین مواجه شوید، مدل اصلی در کنار طرح روبین. در نظر داشته باشید که طرح روبین محصول کارخانجات روبین نمی باشد و تنها برای آنکه نام و آوازه جهانی این برند ژاپنی را یدک کشیده باشد، نام برند روبین بر آنها نقش بسته است. مدل های متفرقه با نام طرح روبین از قیمت کمتری به نسبت مدل های اصلی برخوردار می باشند. سمپاش زنبه ای روبین برای کار در باغات تا مزارع بسیار وسیع مناسب هستند. 

سمپاش زنبه ای کاوازاکی

 کاوازاکی از دیگر برند های نام آشنای ژاپنی است. برندی که تقریبا هر کسی را به یاد موتور سیکلت های مسابقه ‌ای می اندازد. کاوازاکی در تولید موتور های بنزینی خیلی فراتر از مسابقات موتو جی پی پیش رفته است.این برند تقریباً در هر مدل تا قدرتی که بخواهید توانایی تولید بهترین موتور های بنزینی را دارد. برای همین است که می تواند در جمع بهترین برند های جهانی در عرصه تولید تجهیزات ساختمانی قدم بردارد. سمپاش زنبه ای کاوازاکی در امتداد توانمندی بالای این برند برای ساخت موتور های قدرتمند، خوش کار با راندمان بالا در حین مصرف سوخت اندک تولید شده است. وقتی یک برند جهانی قادر است تا انواع موتور های بنزینی را تولید کند، لاجرم می تواند انواع تجهیزات موتوری را نیز در خط تولید خود نگه دارد. سمپاش زنبه ای کاوازاکی برای هر چه بهتر شدن، مجهز به پمپ های کلاس جهانی از برند لوشانگ در مدل‌ های LS-30 و LS-50 می باشد. لذا قابلیت تامین کاملا مطمئن سطح فشار ۳۰ الی ۵۰ بار در یک خط تغذیه ۴۵ متری را دارد. 

مزایای استفاده از سمپاش زنبه ای

 سمپاش زنبه ای طراحی خلاقانه ای دارد. تقریباً می ‌توانید این طراحی را در هر ابعادی که بخواهید به کار گیرید. چرا که مخزن به عنوان یک عضو حجیم در طرح ساخت سمپاش ها در خلق سمپاش زنبه ای به عنوان یک عنصر متفرقه دیده شده است. لذا وقتی این عضو حجیم را می توانیم از مسیر اصلی طراحی سمپاش زنبه ای حذف کنیم و نحوه حضور آن را در یک جریان اختیاری قرار داده باشیم، آنگاه قدرت مانور بالایی داریم. چرا که دیگر می توانیم بسته به سطح پروژه سمپاشی و یا گندزدایی، نوع مخزن را اختیار کنیم و نیاز های خود را مرتفع سازیم. در کل می توان مزایای کار با سمپاش زنبه ای را به قرار زیر تدوین نمود. -    قابلیت بالای سمپاش زنبه ای در تغییر حجم: سمپاش زنبه ای در کل شامل یک شاسی آهنی همراه با حضور موتوری بنزینی و یا برقی در کنار پمپ می باشد. این مجموعه کلا از نگاه ابعادی چندان بزرگ نیست؛ بلکه می ‌توان با تعیین ظرفیت مخزن حجم کاری و دستگاه را دستخوش تغییرات متنوعی نمود. موضوعی که می‌ تواند باعث ایجاد یک دستگاه در حجم و اندازه ایده آل برای ما باشد. خصوصاً که می توان مخزن را با توجه به فضایی که قرار است محل نصب سمپاش باشد طراحی کرد.-    حمل و نقل آسان: در کار با یک سمپاش زنبه ای از دستگاهی بهره ‌مند هستیم که قدرت بالایی به اندازه یک سمپاش فرغونی دارد؛ اما می تواند به راحتی یک سمپاش موتوری جابجا شود.-    قیمت کمتر به نسبت تولید قدرت بالاتر: یک سمپاش زنبه ای توان تولید قدرت یک سمپاش فرغونی را دارد؛ اما به مراتب از قیمت کمتری برخوردار می باشد. البته قیمت سمپاش زنبه ای بنزینی به مراتب بالاتر از قیمت سمپاش زنبه ای برقی می باشد. لکن در هر دو مدل قدرت بسیار بالایی را همراه کارکرد خود دارند.در لیست قیمت سمپاش زنبه ای عوامل متعددی تاثیرگذار هستند. نکاتی مانند برند سازنده، قدرت موتور، نوع پمپ به کار رفته و البته طراحی شاسی دستگاه همگی در تعیین لیست قیمت سمپاش زنبه ای تأثیرگذار هستند. 

اصول ایمنی در کار با سمپاش زنبه ای

 در کار با سمپاش زنبه ای همراه با دستگاهی هستید که در عین استفاده از قدرت موتور های بنزینی قرار است تا محلول سموم نباتی را پمپاژ کنید. لذا در نهایت در حین کار با دو سیال خطرناک مواجه هستید.بنزین که سوخت مورد نیاز موتور های بنزینی است در کنار سموم نباتی که برای پاشیده شدن بر سطح گیاهان زراعی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در نتیجه حضور همزمان این دو سیال خطرناک لازم است تا در همه حال هنگام کار با مدل های گوناگون از سمپاش زنبه ای رعایت نکات ایمنی را جدی بگیریم. 
 • اطلاع کامل از اصول راه اندازی دستگاه سمپاش زنبه ای: سمپاش زنبه ای از موتور های بنزینی در کار بهره ‌مند است. این موتور های بنزینی اصول راه اندازی خاص خود را دارند که غالباً از هر برند تا برند دیگر متفاوت می شوند. لذا برای تامین امنیت کامل دستگاه در حین کار لازم است تا موتور را به درستی راه اندازی کنید. پس باید از نحوه اصولی در راه اندازی موتور مطلع باشید. یک ایده خوب، مطالعه کامل دفترچه راهنما می باشد. به یاد داشته باشید که هرگز این دفترچه را معدوم نکنید. چرا که هر کسی قبل از کار با سمپاش زنبه ای اطلاع از مطالب درج شده در آن را می خواهد.
 • اصول سرویس های دوره ای و تعمیرات اضطراری موتور بنزینی را جدی بگیرید: هر موتور بنزینی در بطن کارکرد عادی خود از مجموعه قطعات مصرفی بهره ‌مند است. فیلتر روغن، فیلتر سوخت، تسمه ها، شمع و... این قطعات ساعت کار مفید و مشخصی دارند. پس لازم است تا در صورت طی شدن ساعت کار مشخص اقدام به تعویض آنها داشته باشید.
 • از محکم بودن تمام اتصالات در بدنه تا موتور و پمپ دستگاه سمپاش زنبه ای اطمینان حاصل کنید: یکی از مشکلات کار با ماشین آلات موتوری عدم توجه لازم در استحکام اتصالات است. این تجهیزات در کارکرد موتور های بنزینی در چالش همیشگی با انواع لرزش ها هستند. در نتیجه همواره شل شدن اتصالات تا شکسته شدن برخی از جوش ها در شاسی دستگاه عملکرد صحیح سمپاش زنبه ای را تهدید می‌ کند.
 • نسبت به تمام نشتی ها در سمپاش زنبه ای حساسیت کافی داشته باشید: در یک دستگاه سمپاش مانند سمپاش زنبه ای تعداد بالایی از انواع شیلنگ ها حضور دارند. شیلنگ هایی که از تامین سوخت تا گردش سیال سموم نباتی از مخزن تا پمپ و از پمپ تا لانس طراحی شده اند. تمام این شیلنگ ها همراه با اتصالات مخصوصی نصب می ‌شوند. هر گونه خرابی در اتصالات و یا پارگی شیلنگ ها دلیل کافی برای نشتسیالات خطرناک دستگاه است. به هیچ حالت برای کارکرد این دستگاه حضور این نشتی ‌ها را فراموش نکنید و تا از میان برداشتن دلیل نشتی اقدام به انجام فعالیت جدی از دستگاه سمپاش زنبه ای نداشته باشید.
 سمپاش زنبه ای یک ماشین توانمند برای آفت زدایی تا گندزدایی است که می ‌تواند امکان مانور بالایی در کنار قدرت زیادی را برای شما فراهم آورد. سمپاش زنبه ای نه آن محدودیت‌ ها در کار با سمپاش های موتوری را دارد و نه آن حجم و وزن بالا در سمپاش های فرغونی را. سمپاش زنبه ای تجهیزی است که با سلیقه شما تکمیل شده و مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
سمپاش زنبه ای

لیست قیمت سمپاش زنبه ای

اما اگر در بازار کمی پرس و جو کنید، متوجه خواهید شد که تنوع قیمت در سمپاش موتوری زنبه ای و فرغونی زیاد است. برای همین شرکت ها انواع مدل هایی که دارند، لیست کرده و در اختیار مشتریان شما قرار می دهند.مثلاً لیست قیمت سمپاش زنبه ای می تواند بر اساس موارد زیر تنظیم گردد. 
 • موتور ۵٫۵ اسب طرح هوندا
 • موتور ۶٫۵ اسب طرح هوندا
 • موتور ۷ اسب روبین
 • موتور کاوازاکی
 • پمپ چینی
 • پمپ تایلندی
 • دارای ۵۰ یارد شیلنگ باشند یا این که شیلنگ جمع کن دارند . بدون شیلنگ.
 • لانس چینی باشد یا ترک یا تولید ایران
 • پمپ چند بار باشد.
 لیست قیمت می تواند به روز تغییر کند. البته زمانی که تفاوت در قیمت ارز داریم.خوشبختانه از چالش نوسان دلار در ایران تا حدود زیادی کاسته شده و می توان ثبات بیشتری در قیمت ها دید.قیمت سمپاش زنبه ای به دلیل عدم داشتن مخزن از سمپاش فرغونی ارزان تر است. لازم به ذکر است که هیچ یک از انواع سمپاش های فرغونی و زنبه ای دارای گارانتی نیستند.اغلب تعمیرگاه های سراسر کشور و فروشگاه های ادوات کشاورزی هم قطعات آن ها را دارند.چون بیشتر قطعات این دستگاه ها چینی هستند و البته ایرانی میتوان از تأمین قطعات حتی بدون گارانتی هم اطمینان داشت.
سمپاش زنبه ای
سمپاش زنبه ای
سمپاش زنبه ای
سمپاش زنبه ای
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5