خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش شارژی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

سمپاشی یکی از مهم ترین بخش ها در حوزه نگه داری از محصولات کشاورزی ، میوه های باغات و سایر گیاهان ،توانایی حفظ آن ها در مقابل آفات و علف های هرز می باشد. وجود چنین معضلاتی هر یک به نوبه خود باعث کاهش کیفی و کمی محصول خواهد شد که با حذف صحیح و سازماندهی شده آن ها میتوان با کمترین آسیب های محیط زیستی بهترین نتیجه را بدست آورد .از گذشته تا کنون راه و روش های مختلفی در این جهت استفاده شده که در نهایت منجر به تولید سمپاش های امروزی شده است.سمپاشی فرآیندی شیمیایی می باشد که طبق آن با سموم خاص تلاش بر این است که حشرات غیر مفید از بین بروند. از آنجایی که این سموم شیمیایی برای سلامتی انسان مضر است ، استفاده از ابزار الات سمپاش استاندارد و حرفه ای اهمیت فراوانی دارد.از دلایل اصلی که استفاده از یک سمپاش را برای انجام امور سمپاشی لازم می کند ، داشتن پاشش به صورت یکنواخت ، تعیین میزان قطر قطرات با توجه به هدف مورد نظر و مصرف بهینه و تسریع در سم پاشی است.اگر باغدار هستید و می خواهید برای تامین شرایط مطلوب باغ خود اقدام به سمپاشی نمایید. از این رو به جهت خرید، راهی بازار های هدف خواهید شد. شاید در خرید انواع سمپاش ها، سراغ مدل های کلاسیک و آشنای قدیمی بروید؛ اما آیا تمام روش‌ های کلاسیک، پاسخگوی نیاز امروز شما خواهد بود؟ آیا دیدی کلی نسبت به نیاز سمپاشی باغ و مزارع خود دارید؟ اصولاً چه نوع سمپاشی متناسب با اهداف شما طراحی شده است؟ آیا همه سمپاش ها را می شناسید؟تمام این سوالات مباحثی می باشند که در دنیای متنوع امروزی که در عرصه ساخت سمپاش ها بسیار فراگیر شده است، مطرح می شوند. در این مقاله قصد داریم تا در باب یکی از ایده های جذاب امروزی در زمینه ساخت سمپاش ها صحبت نماییم. سمپاش شارژی به نوعی دستاورد مطلوبی از خلاقیت در کنار تأمین نیازهای کشاورزان است.مواردی که در این مقاله و پست مورد بررسی قرار میگیرند: 
 • سمپاش شارژی چیست؟
 • چرا سمپاش شارژی را اختراع کرده ‌اند؟
 • سمپاش شارژی چگونه کار می کند؟
 • انواع سمپاش شارژی کدامند؟
 • ایده ‌آل ‌ها در طراحی یک سمپاش شارژی
 • راهکار هایی که باعث افزایش طول عمر سمپاش می شوند
 • نکات کلیدی در اصول نگهداری از دستگاه سمپاش شارژی
 • بهترین سمپاش شارژی محصول کدام برند ها می باشد؟
 • مزایای استفاده از سمپاش شارژی
 

همه چیز برای آنچه سمپاش شارژی را بشناسید

در سمپاشی فضا های بزرگ زراعی تا تامین اهدافی مانند گندزدایی بسیاری از مکان ‌های صنعتی و یا دامداری ‌ها و شاید ضدعفونی کردن فضا های بزرگ شهری نیاز به انواع سمپاش ‌ها با قابلیت پاشش بالایی داریم.در بسیاری از موارد حجم فضا آن قدر وسیع و یا ارتفاع گیاهان آنچنان بلند می شود که دیگر نمی‌ توان با قدرت محدود یک سمپاش دستی اقدامی جدی برای سمپاشی داشت. در تأمین چنین نیاز هایی است که طراحان و مهندسان دست به کار شده، انواع سمپاش های موتوردار را ابداع کرده ‌اند. در این بین طرح ساخت سمپاش شارژی یکی از بهترین ایده ‌ها در داشتن یک دستگاه سمپاش قدرتمند بوده است.سمپاش شارژی در دسته سمپاش ‌های موتوری با قابلیت پایین قرار می ‌گیرد؛ اما طراحی سبک وزن همراه با حضور مخزن‌ های بزرگ، اندک بودن قیمت سم پاش شارژی و مسیر تعمیر و نگهداری ساده در کنار کارکرد آسان باعث شده تا سمپاش شارژی در نزد بسیاری از فعالان در زمینه ‌های گوناگون کشاورزی تا دامپروری مورد توجه قرار گیرد.لکن بسیاری در زمان خرید و فروش سمپاش شارژی نگرش فنی کاملی بر این تجهیز کارآمد کشاورزی ندارند. گاهاً دیده می ‌شود که انواع سمپاش شارژی را در دسته سمپاش‌ های موتوری قرار داده و یا آنکه اطلاع کاملی از انواع سمپاش شارژی ندارند.البته بسیار با این سوال مواجه هستیم که بهترین سمپاش شارژی کدام است؟ آیا باید سم پاش شارژی تک کاره را تهیه کنیم و یا آنکه در هر حالتی سمپاش شارژی دو کاره را خریداری کرد؟ به هر صورت اگر می ‌خواهید در رویکردی فنی تا کاربردی بیشتر سمپاش شارژی را بشناسید، همراه ما باشید تا در ادامه تحلیل کاملی از این ماشین توانمند زراعی داشته باشیم.
سمپاش شارژی

چرا سمپاش شارژی را اختراع کرده ‌اند؟

 تجهیزات بسیار زیادی با کاربری ها و اهداف بسیار متنوعی توسط انسان ها طراحی شده است؛ اما در این ‌بین تنها آنها که توانسته اند مفید واقع شوند و به نوعی قسمتی از نیاز بشری را مرتفع سازند، مورد پسند همگان قرار گرفته به تولید انبوه خواهند رسید. مانند طرح ساخت سمپاش شارژی که با هدف تامین نیاز هایی در فضا های زراعی ابداع شده و خیلی زود مورد پسند همگان قرار خواهد گرفت. چرا که اصولاً از طراحی بسیار هوشمندانه ‌ای بهره‌ مند می‌ باشد؛ اما چرا نیازی در فضا های زراعی باعث شده ‌است تا انواع سمپاش شارژی مورد توجه قرار گیرند؟ همه می ‌دانیم که سمپاشی مرحله ‌ای جدی و همیشگی در فضا های زراعی است. فرقی نمی ‌کند که شما در کجای دنیای کشاورزی هستید. وقتی گیاهی را با هدف زراعت پرورش می دهید، باید تقابل جدی برای مواجهه با انواع آفات داشته باشید. استفاده از سمپاش های دستی به هیچ حالت پاسخگوی زمین ‌های بزرگ زراعی و یا باغی نمی ‌باشد. از طرفی حضور سمپاش های بزرگی مانند نمونه ‌های فرغونی و یا زنبه ای نیز همراه با محدودیت هایی در جابجایی هستند. در سطح فضا های متوسط زراعی و یا باغات نیاز به سمپاشی هایی داریم که در عین بهره ‌مند بودن از قدرت موتوری، قابلیت حمل ‌و نقل آسان نیز داشته باشند. ایده طراحی سمپاش موتوری با موتور های بنزینی و در امتداد آن سمپاش شارژی با موتور های الکتریکی برای رسیدن به چنین تجهیزی مطرح است. یعنی سمپاشی با قدرت بالا توسط ماشینی که براحتی قابل حمل ‌و نقل باشد.در سمپاش های موتوری اگر چه شاهد حضور موتور های قدرتمند بنزینی هستیم؛ اما به این سادگی نمی ‌توان از کنار وزن، حجم و قیمت بالای آنها عبور کرد. اگر بتوان سمپاش موتوری ای طراحی کرد که با قدرتی معقول در وزن و حجم کم موتور از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد، قطعاً مورد پسند قرار خواهد گرفت. طراحان، انواع سمپاش شارژی را طراحی کرده ‌اند. چرا که این ماشین از قدرت موتوری بهره‌ مند است و در عین ‌حال از موتور های الکتریکی با وزن و حجم کم بهره ‌مند می ‌باشد و در مقابل هزینه بالای موتور های بنزینی، قیمت سمپاش شارژی رنج چندانی ندارند. به این ترتیب درکار با سمپاش شارژی از تجهیزی استفاده می‌ کنیم که می تواند قدرت پاشش بالای سموم را در کنار شرایط متعادل در اختیار ما گذارد. 

سمپاش شارژی چگونه کار می کند؟

ایده کلی در ساخت سمپاش شارژی ساخت تجهیزی موتوری است که به شکل کوله ‌ای بر پشت اپراتور ها سوار باشد و فقط قسمت لانس دستگاه در اختیار اپراتور قرار گیرد. برای تکمیل این ایده از موتور های الکتریکی استفاده شده است.چرا که الکتروموتور ها به مانند موتور های بنزینی قادر به تامین قدرت مطلوبی هستند؛ اما از آنجا که تمام وظایف هر سمپاشی در سطح زمین زراعی است و در چنین فضا هایی هرگز نمی ‌توانید نیروی برق را در اختیار خود داشته باشید، بهره ‌مند شدن از موتور های الکتریکی جریان متناوب طراحی غیرمعقولی به نظر می ‌رسد.به ‌این ‌ترتیب تنها الکتروموتور های جریان ثابت هستند که می ‌توانند در کارکرد یک سمپاش شارژی مورد استفاده قرار گیرند. از این ‌رو در طراحی سمپاش پشتی شارژی شاهد حضور یک الکتروموتور جریان ثابت هستیم که قرار است قدرت لازم برای به حرکت انداختن پمپ هیدرولیکی دستگاه را داشته باشد؛ اما نکته در چگونگی تامین قدرت برق لازم برای عملکرد موتور های جریان ثابت دستگاه سمپاش شارژی است. برای این منظور از باتری‌ ها استفاده شده است. درست مانند تمام تجهیزات شارژی ای که می ‌شناسید در هر دستگاه سم ‌پاش شارژی نیز باتری‌ هایی با قابلیت شارژ شدن وجود دارد. این باتری‌ ها به نسبت دستگاه بزرگ و حجیم هستند. لذا می توانند قدرت کافی برای به حرکت انداختن موتور الکتریکی جریان ثابت دستگاه را تامین نمایند. البته در طراحی سمپاش پشتی شارژی سعی در قدرت مانور بالایی داشته ‌اند. به ‌این ‌صورت که باتری ها را با قابلیت تعویض آسان همراه کرده ‌اند. به ‌این ‌ترتیب می‌ توانید باتری دستگاه سمپاش شارژی را به راحتی از دستگاه جدا کرده و شارژ نمایید. از طرفی در حین کار در فضای زمین ‌های بزرگ زراعی برای آنکه در تمام مدت کار از قابلیت سمپاش شارژی بهره ‌مند باشید، می ‌توانید یک یا چند عدد باطری یدکی را همراه خود کرده تا در صورت تمام شدن شارژ باتری ‌های نصب ‌شده در دستگاه، فعالیت آن را تداوم بخشید. نام سمپاش شارژی نیز به واسطه حضور همین باتری ‌های شارژ پذیر است. لکن ممکن است سوال دیگری در ذهن شما ایجاد شود. اگر به هر حالتی باطری یدکی در اختیار ما نباشد و در سطح مزرعه شارژ باتری موجود در دستگاه خالی شود، آیا سمپاش شارژی قدرت مانور خود را از دست خواهد داد؟ در این حالت چکار می ‌توان کرد؟ پاسخ به این سوال ما را در بیان تشریح انواع سمپاش شارژی وارد می کند.
سمپاش شارژی

انواع سمپاش شارژی کدامند؟

 مشخصه قابل توجه در طراحی تا عملکرد سمپاش شارژی حضور باتری ‌های قابل شارژ شدن آن است. موتور های الکتریکی در سمپاش شارژی از طریق همین باتری‌ ها کار می کنند. لکن در صورت اتمام شارژ باتری ها آیا قدرت کارکرد سمپاش شارژی نیز پایان می‌ یابد؟ این سوال از بزرگترین مشکلات در کار با سمپاش شارژی است. به ‌هر حال قدرت باطری‌ ها سطح محدودی دارند. لذا نمی ‌توانند برای مدت طولانی عملیات سمپاشی را تداوم بخشند. از طرفی واقعاً منطقی نیست که در میانه یک سمپاشی، فضای کار را رها کنیم و منتظر شارژ شدن باتری ‌های دستگاه بمانیم .یک راه‌ حل منطقی، بهره ‌مند شدن از باتری‌ های یدکی است؛ اما می ‌توان ایده ‌های بهتری هم مطرح کرد. ایده‌ هایی که باعث خلق انواع سمپاش شارژی خواهد شد. انواع سمپاش شارژی در دو دسته ‌بندی قرار دارند. سمپاش شارژی تک کاره و سمپاش شارژی دو کاره. تفاوت این دو نوع نیز در نحوه مواجه شدن آنها با باتری ‌های خالی شده از نیروی برق می باشد. در طراحی سمپاش شارژی تک کاره تنها شاهد حضور قدرت موتور های الکتریکی برای به گردش انداختن پمپاژ دستگاه هستیم. در این مدل از طراحی سمپاش شارژی در صورت اتمام شارژ باتری ‌ها، قدرتی برای به حرکت انداختن پمپ دستگاه وجود ندارد. لذا باید با تعویض باتری ‌ها شرایط کارکرد مجدد دستگاه را تامین کنیم. لکن در طراحی سمپاش شارژی دو کاره، دستگاه از یک سیستم دستی در کنار قدرت موتوری بهره ‌مند می ‌باشد. در این طراحی در صورت تمام شدن قدرت شارژ باتری‌ های دستگاه، قابلیت کارکرد آن همچنان با حضور سیستم دستی فراهم است. به ‌این ‌ترتیب در طراحی سمپاش شارژی دو کاره شاهد قدرت مانور بالایی هستیم. قدرتی که می‌ تواند ما را بی ‌نیاز از حضور باتری ‌های یدکی در سطح زمین زراعی سازد. 

چرا به سمپاش شارژی نیاز داریم؟

 اصولاً ایده، ابداع، طراحی تا تولید هر دستگاهی در نتیجه تامین یک نیاز خاص خواهد بود. انسان ها چیزهایی می سازند که بتواند نیازهای زندگی تا کاری آنها را تامین نماید. رسیدن به یک سمپاش سبک و قابل حمل که در عین حال توانایی کارکرد خودکار را داشته باشد، منجر به خلق سمپاش از نوع شارژی شده است. در بسیاری از فضاهای باغی و زراعی نمی‌ توان از دستگاه ‌های بزرگ سمپاش مانند انواع فرغونی و... استفاده نمود. فضای محدود در میان درختان باغ، حمل و نقل دشوار، گران بودن تجهیز، نگهداری دشوارتر و کوچک بودن فضای باغ از جمله دلایل عمده در عدم خرید یک سمپاش موتوری متداول می باشد. اما اگر قرار باشد برای باغ های کوچک متوسل به سمپاش های دستی شویم، با یک فعالیت سخت و کند و زمان ‌بر، مواجه خواهیم شد. ما برای سمپاشی باغات کوچک با صرف هزینه ای معقول، چنانچه انتظار این افزایش سرعت را در سمپاش داریم، باید از یک سیستم موتوری بهره مند باشیم. سیستمی که سبک باشد، حجیم نباشد تا به راحتی در یک فضای کوله مانند جای داده شود، خرابی آن کم باشد و در عین حال قیمت مطلوبی نیز داشته باشد و سمپاش از نوع شارژی می ‌تواند تمام این شرایط را تأمین سازد؛ اما سمپاش شارژی را عموما به صورت سمپاش شارژی دوکاره تولید می ‌کنند. چرا که تأمین نیروی برق از طریق یک باتری که در سمپاش شارژی تعبیه شده است، از مدت زمان محدودی برخوردار می باشد. از این رو نمی ‌توان همراه با یک سمپاش شارژی، انتظار عملکرد طولانی مدت را در سطح باغ داشت. طراحی این سیستم به گونه ‌ای است که سمپاش دستی و شارژی را به شکل همزمان تامین نماید و می تواند عملکرد مداوم در سطح باغ را تضمین کند. 

نحوه پمپاژ سم پاش شارژی

 سم پاش شارژی باغ ایده ای سریع و کارآمد جهت تحویل سموم دفع آفات ، علف کش ها و کودهای موجود در باغ شما محسوب می شوند. می توانید اسپری را در صورت لزوم تنظیم نمایید و به راحتی سطوح گیاه را با محلول اسپری بپوشانید. همچنین می توانید با استفاده از راه حل های متمرکز پس انداز کنید. 

نکاتی که باید در داشتن سمپاش شارژی مورد توجه شما قرار گیرند

 طرح ساخت سمپاش شارژی تقریباً ساده است. این دستگاه از کنار هم قرار گرفتن موتوری ساده و پمپ و چند باتری و یک مخزن و تعدادی تجهیزات جانبی صورت خواهد گرفت. لذا اگر در سطح بازار باشید، طیف بزرگی از برند های مطرح تا گمنام را در عرصه تولید آن خواهید یافت. پس بهتر است برای داشتن بهترین سمپاش شارژی داشتن این تجهیز از معتبرترین برند های تولیدکننده آن را در نظر داشته باشید. برند هایی مانند سیر فران از کشور اسپانیا، اپوکای از کشور ایتالیا و لامسین از کشور چین، هیوندای کره، برتود فرانسه و کاماس از چین نمونه‌ های خوبی هستند. البته در نظر داشته باشید که عملکردمطلوب هر سمپاش شارژی در بهره ‌مندی آن از موتور های باکیفیت است. لذا در صورت تهیه آن توجه کامل در برند موتور و البته پمپ داشته باشید.بهتر است بدانید که انواع سمپاش شارژی در مدل ‌های 10، 15 و 20 لیتری عرضه می شوند. مشخصه طراحی سمپاش شارژی، توانمندی آن در بهره ‌مند شدن از مخزن‌ های حجیم بیست لیتری است. در حال حاضر سمپاش پشتی شارژی 20 لیتری از محبوب ‌ترین مدل ‌ها می باشد. چرا که یک سمپاش قابل ‌حمل با مخزن بسیار بزرگ را در اختیار شما قرار خواهد داد. مخزن بزرگ در سمپاش پشتی شارژی 20 لیتری به نوعی برگ برنده این دستگاه در مقابل نمونه ‌های موتوری است.وزن و حجم اندک موتور های الکتریکی دست طراحان را در گنجاندن یک مخزن بزرگ 20 لیتری در طراحی سمپاش پشتی شارژی 20 لیتری باز گذاشته است. این موضوع در طراحی سمپاش ‌های موتوری بنزینی غیرممکن است. چرا که موتور های سنگین و حجیم بنزینی نمی ‌گذارند تا شما از مخزن‌ های بزرگ در طراحی دستگاه بهره ‌مند باشید.
سمپاش شارژی

ایده ‌آل ‌ها در طراحی یک سمپاش شارژی

سمپاش شارژی تقریباً در دسته ارزانترین نمونه سمپاش ‌های موتوری بازار است. این قیمت سمپاش شارژی در یک فضای کمتر باعث شده تا سطح استقبال بالایی برای خرید آن وجود داشته باشد. خصوصاً که در تامین اهدافی مانند گندزدایی فضا های صنعتی تا دامپروری و یا استفاده با هدف ضدعفونی کردن محیط در دسته بهترین انتخاب ‌ها هستند. لکن با تمام این تفاصیل قیمت سمپاش شارژی در یک رنج کمتر در خرید و فروش سمپاش شارژی دلیل نمی ‌شود که نخواهیم در برخی نکات برای داشتن نمونه ‌های ایده ‌آل از این ماشین دقیق شده باشیم. بهتر است در زمان تهیه هر مدل از سمپاش شارژی به نحوی اصول دستگاه مورد نظر را ارزیابی کنید و در این بین این نکات کلی را نیز در نظر داشته باشید. ¨     سمپاش پشتی شارژی ایده ‌آل از طراحی ارگونومیک بهره ‌مند می باشد. وقتی با یک تجهیز با موقعیت نصب بر پشت اپراتور ها مواجه هستیم، باید با دستگاهی سر و کار داشته باشیم که در همه حال از طراحی ارگونومیک بهره ‌مند باشد. سمپاش پشتی شارژی نباید باعث آزار اپراتور شده و به نوعی موجب خستگی زود هنگام وی شود. طراحی باید به نحوی باشد که بتواند تمام وزن قابل توجه سمپاش را به نحوی ایده ‌آل بر پشت اپراتور ها سوار کرده و در همراهی عاری از هر گونه دردسر باشد. ¨     سمپاش شارژی ایده ‌آل از پمپ های با قدرت بالا بهره‌ مند می ‌باشد. یک‌ سوی پمپاژ ایده ‌آل سمپاش های موتوری در وجه موتوری آن است؛ اما سوی دیگر این شرایط ایده ‌آل، در طراحی پمپ ایده ‌آل می ‌باشد. پمپ با طراحی کارآمد می تواند از حداقل قدرت موتوری حداکثر قدرت پمپاژ را حاصل آورد. ¨     سمپاش شارژی ایده ‌آل از توانمندی کاملی در سم زنی با جهات گوناگون بهره ‌مند می ‌باشد. به هر حال در سطح زمین زراعی و یا در هر محیط دیگری لازم است تا سموم را بر انواع سطوح در جهات گوناگون برسانیم. لذا منطقی است که سمپاش ما توانایی سم زنی در جهات گوناگون را داشته باشد. ¨     سمپاش شارژی ایده ‌آل با فضای کاری هدف تناسب کافی دارد. شما برای تامین نیاز سمپاشی یک زمین زراعی خاص اقدام به تهیه کردن سم زن شارژی نموده ‌اید. در این ‌صورت اگر سمپاش شارژی نتواند ظرفیت کاری لازم را تامین نماید، قطعاً نمی ‌توانید نام سمپاش ایده ‌آل را برای آن انتخاب کنید. سمپاش ایده ‌آل این ویژگی را باید داشته باشد که ظرفیت آن بتواند برای تمام اهدافی که در نظر دارید کفایت کند. ¨     سمپاش شارژی ایده ‌آل از شرایط پاشش یکنواختی بهره ‌مند می ‌باشد. داشتن پاشش یکنواخت، مقدمات بسیاری را طلب می کند. از موتور با قدرت مناسب تا تناسب موتور با پمپ و در نهایت طراحی ایده ‌آل لانس و حضور نازل‌ های مناسب همگی در ایجاد یک پاشش یکنواخت و تاثیرگذار نقش کلیدی دارند. ¨     سمپاش ایده ‌آل از شبکه تامین قطعات مطلوبی برخوردار می باشد. این تجهیز در دسته ماشین ‌آلات موتوری قرار دارد و به مانند تمام این تجهیزات متشکل از قطعات بسیار زیادی است. لذا منطقی است که انتظار شرایط نگهداری سطح بالا و همچنین نیاز به انواع قطعات متنوع برای تعمیرات احتمالی آن باشد. موضوعی که در حضور یک شبکه توزیع کارآمد عملی خواهد شد. پس سمپاش شارژی ایده ‌آل از شبکه توزیع تا خدمات پس ‌از فروش مطلوبی در تامین قطعات یدکی بهره ‌مند می‌ باشد. 

نکات کلیدی در شناخت هر چه بهتر از انواع سمپاش شارژی

 -     برای ساختن لانس در سمپاش شارژی، متریال برنج بهترین انتخاب است. چرا که این متریال سبک ‌وزن، مقاومت بالا و عاری از هر گونه واکنش شیمیایی با انواع محلول سموم می باشد. در مدل‌ های ارزانتر از سمپاش شارژی شاهد طراحی لانس با استفاده از پلاستیک ‌های فشرده نیز هستیم.-     طراحی استاندارد مخزن برای سمپاش شارژی در مدل‌ های 10 الی 20 لیتری است. سمپاش شارژی کوچک در مدل مخزن 10 لیتری غالباً از سطح استقبال بالایی برخوردار نمی ‌باشد. سمپاش شارژی کوچک با مخزن 10 لیتری مناسب برای باغات خانگی است؛ اما مدل ‌های سمپاش پشتی شارژی 20 لیتری می توانند از پس سم زنی فضا های زراعی تا باغات حرفه ‌ای در ابعاد متوسط برآیند.-     در طراحی مدل ‌های متنوع از انواع سمپاش شارژی وزن دستگاه وجه قابل ‌توجهی است. هر چه دستگاه در کارایی بالا سبکتر باشد، فضای کاری مقبول‌ تری پیدا خواهد کرد. اصولاً سمپاش دستی در محدوده ‌های وزن 4 الی 8 کیلوگرم با مخزن خالی طراحی می ‌شود. در نمونه ‌هایی از مدل ‌های خاص چرخ‌ هایی برای جابجایی هر چه ساده ‌تر سمپاش در نظر گرفته شده‌ است.-     نکات کلیدی در نحوه شارژ سمپاش شارژی را فرا بگیرید. این دستگاه همراه با شارژ های استانداردی عرضه می شوند. بهتر است در همه حال از این شارژرها برای عملیاتی کردن باتری ها استفاده کنید و در کنار این حساسیت نحوه شارژ سمپاش شارژی را نیز فرا گرفته باشید.
سمپاش شارژی

راهکار هایی که باعث افزایش طول عمر سمپاش می شوند

 دستگاه سمپاش شارژی از دسته ماشین ‌آلاتی است که آن را برای انجام فعالیت ‌های متنوع در یک بازه زمانی طولانی می ‌خواهید. لذا هرگز قبول نخواهید کرد که سمپاشی شما خیلی زود اسیر انواع خرابی ‌ها دچار استهلاک باشد. اگر چه کیفیت قطعات در طول عمر سمپاش شارژی و یا هر سمپاش دیگری نقش کلیدی دارد؛ اما در نهایت این شما هستید که با رعایت برخی نکات حرفه ‌ای در نگهداری از سمپاش شارژی می توانید طول عمر مفید کاری آن را افزایش دهید. لذا در کار با انواع سمپاش شارژی نکات زیر را در باب نگهداری اصولی از این دستگاه جدی بگیرید. 
 • در همه حال از حضور صافی در محل ورود مخزن مطمئن باشید. حضور هر گونه ناخالصی در محلول سموم نباتی باعث انسداد در مجرای پمپ و در نهایت انسداد در لانس دستگاه خواهد شد.
 • در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه سمپاش شارژی، آن را در مکان گرم با رطوبت نسبی به دور از نور خورشید قرار دهید. محیط ‌های گرم و خشک و یا حضور مستقیم تابش آفتاب باعث فرسایش هر چه زودتر قطعات پلاستیکی خصوصاً مخزن دستگاه خواهد شد.
 • در انتهای هر عملیات سمپاشی از تخلیه کامل سموم اطمینان حاصل کنید. در نظر داشته باشید که سموم تقریباً خاصیت های اسیدی دارند. لذا می ‌توانند در صورت ماندن طولانی ‌مدت در مخزن و یا مجرا های پمپ باعث تخریب قطعات آن باشند. برای پرهیز از چنین اتفاقی لازم است تا در پایان هر عملیاتی نسبت به تخلیه کامل سموم همت کافی داشته باشید. برای این منظور می ‌توانید از آب به جهت رقیق کردن ته ‌مانده سموم استفاده کنید و محلول رقیق‌ شده را تا تخلیه کامل به شکل سمپاشی از دستگاه خارج سازید.
 • در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه سمپاش شارژی لازم است تا باتری ‌های دستگاه را خارج سازید. ماندن باتری ها در دستگاه باعث تخریب آنها می شود.
 • لازم است تا در همه حال باتری‌ های سمپاش شارژی را با استفاده از شارژر های مخصوص آن شارژ نمایید. در صورت بهره ‌مندی از شارژر های غیراصولی، احتمال آسیب وارد شدن به باتری دستگاه بالا است.
 • در فصل سرد سال برای آنکه بتوانید باتری دستگاه را در سلامت و آماده به کار نگه دارید، چند بار دستگاه را شارژ کرده و همراه با آب عملیات سمپاشی را شبیه‌ سازی کنید. این عمل باعث بقای هر چه بهتر باتری خواهد شد.

نکات کلیدی در اصول نگهداری از دستگاه سمپاش شارژی

 -    پاکیزگی دستگاه سمپاش شارژی نکته کلیدی در کارآیی بلندمدت آن است. لذا لازم است تا در پایان هر عملیات سم زنی تمام سطوح دستگاه را از هر گونه خاک و کثیفی پاکیزه کرده باشید.-    هر گونه نشتی در تمام اتصالات دستگاه سمپاش شارژی غیرقابل قبول می ‌باشد. در صورت مشاهده هر گونه نشتی لازم است تا برطرف شدن کامل آن از دستگاه استفاده عملی نکنید.-    در تمام تجهیزات موتوری استحکام تمام اتصالات موضوع جدی و بسیار مهمی است. یک پیچ و یا اتصال شل شده می تواند سلامت دستگاه و یا سلامت اپراتور ها را به خطر اندازد. لذا در همه حال از محکم بودن تمامی اتصالات دستگاه اطمینان کامل داشته باشید.-    بهتر است تا پس از هر بار عملیات سم زنی نسبت به شستشوی کامل فیلتر مخزن دقت لازم را صرف کرده باشید.-    دستگاه ‌ها چه در زمان استفاده و یا در زمان ‌هایی که در محلی نگهداری می شوند، باید به طور کامل دور از مواد مستعد به اشتعال قرار گیرند. همچنین این دستگاه باید به طور کامل دور از دسترس کودکان باشد.-    در نظر داشته باشید که نمی ‌توانید در هر شرایط آب ‌و هوایی با دستگاه سمپاش شارژی اقدام به انجام عملیات سم زنی کنید. دمای محیط برای انجام عملیات باید در محدوده 5 الی 40 درجه سانتیگراد باشد.
سمپاش شارژی

بهترین سمپاش شارژی محصول کدام برند ها می باشد؟

 تقریباً تمام برند های فعال در عرصه تولید ماشین ‌آلات کشاورزی اقدام به تولید دستگاه سمپاش شارژی دارند. در این بین هر کسی می ‌خواهد تا از بهترین برند، صاحب بهترین سمپاش شارژی بازار باشد. لکن سؤال مطرح آن است که بهترین سمپاش شارژی بازار محصول کدام یک از برند ها می باشد؟ 

◄   سمپاش شارژی محصول برند هیوندای:

 هیوندای از معدود شرکت ‌های بسیار با سابقه در عرصه تولید ماشین ‌آلات کشاورزی است که در حال حاضر محصولات تولید شده آن در سطح بازار های داخلی به‌ راحتی پیدا می ‌شوند. هیوندای در تولید موتور های کوچک بنزینی برای انواع تجهیزات کشاورزی مشهور است. البته این دلیل کافی‌ است تا این برند در عرصه تولید تجهیزات با موتور های برقی نیز دست بالایی داشته باشد.هیوندای سمپاش شارژی خود را در ظرفیت ‌های 16 لیتری با نازل های فلزی قابل تنظیم عرضه می‌ کند. سمپاش شارژی هیوندای برای انجام کار در محیط ‌های کوچک زراعی تا فضا های بزرگ شهری مناسب است. خصوصاً که خیلی از فعالان در فضا های گلخانه ای اقدام به خرید سمپاش شارژی از این برند دارند. 

◄   سمپاش شارژی برند کاماس:

 کاماس نام بسیار آشنایی برای تمام کشاورزان است. چرا که به ‌هر حال احتمالاً یک ابزار و یا ماشین کشاورزی از این برند صاحب سبک خواهند داشت. کاماس با عرضه ابزار ها تا ماشین ‌آلات با کیفیت توانسته است نگاه مطمئن مشتریان خود را در سالیان متمادی جلب کرده باشد.سمپاش شارژی کاماس در مدل های 20 لیتری عرضه شده و از قابلیت ‌های دو کاره بودن بهره ‌مند می‌ باشد. ویژگی برتر سمپاش شارژی برند کاماس در داشتن باتری‌ های 12 ولتی با ظرفیت تامین 8 آمپر جریان است. باتری ‌های قدرتمندی که می توانند موتور های بزرگی را به حرکت انداخته، قدرت پاشش بالایی را فراهم کنند. 

◄   سمپاش شارژی برند برتود:

 برتود یک برند صاحب نام فرانسوی در عرصه تولید تجهیزات کشاورزی است. برتود تقریباً صاحب‌ نام ‌ترین برند در عرصه تجهیزات کشاورزی با نام فرانسه است. سمپاش شارژی در مدل‌ های متنوع محصول برند برتود عموماً به کیفیت بالا و دوام بسیار معروف هستند. در نظر داشته باشید که تمامی محصولات این برند در کارخانجات واقع در کشور فرانسه تولید می شوند. لذا از کیفیت ساخت بالای بهره‌ مند می ‌باشند. در سمپاشی فضاهای بزرگ زراعی با تامین اهدافی مانند گند زدایی بسیاری از مکان ‌های صنعتی و یا دامداری ‌ها و شاید ضد عفونی کردن فضاهای بزرگ شهری نیاز به دستگاهی داریم که بتواند محیط را به شکل یکنواخت و کامل پاکسازی نماید .سمپاش شارژی در اندازه های مختلف و با شکل های مختلفی وجود دارند. در سطوح کوچک سمپاش های دستی، استوانه ای و پشتی غیر موتوری و در ابعاد بزرگ و باغ ها و مزرعه های وسیع از سمپاش های موتوری پشتی (اتو مایزر و لانسی)، فرغونی  (چرخ دار)،ذنبه ای و پشت تراکتوری یا پشت تیلری استفاده می شود.
سمپاش شارژی

مزایای استفاده از سمپاش شارژی

 برای سمپاشی در فضا های زراعی طیف متنوعی از دستگاه‌ ها در اختیار شما قرار دارد. این شما هستید که می ‌توانید از میان انواع مدل‌ ها سمپاش مورد نظر خود را تهیه کنید. در این بین قطعاً قصد مقایسه کارایی مدل ‌های متنوع از سمپاش را خواهید داشت. اینکه بالاخره کدام مدل از این دستگاه بهترین است. لذا در این قسمت از مقاله می ‌توانیم به برخی از مزایای سمپاش شارژی اشاره کنیم. □       قابلیت حمل ‌و نقل آسان: سمپاش پشتی شارژی در دسته سمپاش‌ ها با قابلیت حمل ‌و نقل آسان قرار می گیرد. ویژگی ای که یقیناً اولین ایده در طراحی آنها بوده است و می ‌تواند در مقام یک مزیت مورد توجه قرار گیرد. به هر حال در بسیاری از فضا های زراعی تا مکان ‌هایمسکونی و شهری نمی ‌توانیم همراه انواع سمپاش های بزرگ مانند نمونه ‌های فرغونی باشیم.□       استفاده از انرژی برق: عدم نیاز به سوخت بنزین باعث می شود تا کارکرد سمپاش شارژی عاری از هر گونه تولید آلودگی محیطی باشد. از این ‌رو استفاده از آن در فضا های سرپوشیده مانند انواع دامداری ‌ها یا و یا مرغداری ‌های صنعتی با هدف گندزدایی و یا فضا های ساختمانی با هدف ضدعفونی کردن امری منطقی به نظر خواهد رسید.□       تولید صدای اندک در حین کار: موتور های بنزینی همگی از تولید صدای بالایی در حین کار برخوردار هستند. در حالیکه در عملکرد یک موتور برقی تقریباً صدای خاصی شنیده نمی‌ شود. وقتی موتور در پشت اپراتور ها به مدت طولانی حمل می ‌شود، بهره‌ مندی از صدای اندک در حین کار یک مزیت بزرگ محسوب خواهد شد.□       خرابی کمتر: موتور های برقی به‌ مراتب از موتور های بنزینی خرابی ‌های کمتری دارند. کارکرد آنها در مدت زمان ‌های طولانی مدت عاری از دردسر های خاصی است. یک موتور برقی بدون نیاز به نگهداری خاصی می‌ تواند به مدت طولانی عاری از هر گونه خرابی خاصی کار کند.□       نگهداری ارزانتر: یکی از مزیت ‌های بزرگ سمپاش شارژی نگهداری راحت آن است. موتور های برقی به مانند موتور های بنزینی نیاز به تعویض انواع اقلام مصرفی مانند فیلتر سوخت، فیلتر بنزین، شمع و یا تسمه ها ندارند. این موضوع باعث خواهد شد تا کارکرد سمپاش شارژی از شرایط تعمیر و نگهداری تقریباً ارزانتری به نسبت سمپاش ‌های موتوری برخوردار باشد.□       طراحی ساده ‌ای دارند: سمپاش های شارژی در طراحی بسیار ساده ‌تری از مدل‌ های موتوری هستند. این سادگی باعث خواهد شد تا تقریباً هر کسی به طور کامل بتواند با اندک نگاهی در دفترچه راهنما و تحلیل فنی دستگاه، متوجه اصول طراحی در آن باشد. به ‌این ‌ترتیب مسیر تعمیرات ساده ‌تری دارند. سمپاش شارژی در دسته سمپاش ‌های موتوری با قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند. آنها می‌ توانند از یک زمین زراعی تا فضای یک ساختمان اداری مورد استفاده قرار گیرند. خصوصاً در ایام شیوع بیماری ‌های مسری که نیاز جدی برای ضدعفونی کردن تمام سطوح احساس می ‌شود. حضور یک سمپاش شارژی قابلیت ضدعفونی سازی تمام سطوح با سرعت عمل بالا در فضا های شهری را فراهم خواهد کرد. به هر صورت برای کسانی که می ‌خواهند حجم متوسطی از فضا را سمپاشی کنند و در عین حال نمی ‌خواهند همراه دستگاه ‌های بزرگ و آنچنانی باشند و همچنین هزینه معقولی نیز متوجه استعداد مالی آنها شده باشد، تهیه یک دستگاه سمپاش شارژی از یک برند خوش ‌نام و معتبر می تواند بهترین انتخاب برای سمپاشی گیاهان تا ضدعفونی کردن سطوح باشد. 

راهنمای خرید انواع سمپاش شارژی موتوری

 همانطور که متوجه شدید سمپاش شارژی و سمپاش موتوری یکی از ادوات پر کاربرد در کشاورزی و باغبانی به شمار می روند . انواع سمپاش های شارژی به علت سادگی کارکرد و کاربردهای بسیار در سال های اخیر بسیار مورد توجه کشاورزان و باغداران قرار گرفته اند. این سمپاش ها در سایزها و مدل های مختلف ارائه می گردند و هر فرد مطابق با سلیقه و کاربری که از سمپاش انتظار دارد مدل مورد نظر خود را تهیه می کند. یکی از نمونه های سمپاش شارژی، سمپاش شارژی دستی یا سمپاش دو کاره می باشد. این نوع سمپاش امکان استفاده با دو حالت دستی و شارژی را دارد. از سمپاش پشتی شارژی برای ضدعفونی اماکن و مقابله با بیماری کرونا نیز می توان استفاده نمود. قیمت سمپاش دستی تلمبه ای نیز در مدل های ایرانی و چینی در بازار موجود می باشند. سمپاش های موتوری دارای فشار و آبدهی بیشتری هستند. از این نوع سمپاش ها برای مساحت های بیشتر و استفاده های مداوم استفاده می شود. سمپاش های موتوری پشتی حمل و نقل بسیار راحت تری از سمپاش بزرگ تر دارند و به محصول آسیبی وارد نمی کنند. به همین علت بسیاری از کشاورزان این نوع سمپاش را برای سمپاشی ترجیح می دهند. سخن پایانی سم‌پاش‌ها بسته به نوع کارایی خود در محیط به دو صورت شارژی و دستی تولید می‌شوند. سم‌پاش‌های دستی و شارژی ساده و سبک هستند و در عین حال قیمت کمتری دارند. از این نوع سم‌پاش‌های می‌توان برای سم‌پاشی فضاهای کوچک استفاده کرد. . برای تامین نیاز سمپاشی مکان‌های بزرگ مقدار سم مصرفی مورد نیاز بیشتر است و گاهی گنجایش 20 لیتری نیاز می باشد از این حیث استفاده از دستگاه‌های سمپاش بزرگ توصیه می گردد ؛ اما در خرید دستگاه‌های بزرگ نیز باید توجه کرد. سمپاش زنبه و سمپاش فرغونی از نمونه سمپاش‌های بزرگ و سنگین می باشند. این نوع سمپاش ها معمولا نیروی خود را از یک موتور بنزینی می‌ گیرند و به دلیل هزینه ‌ی گران، حمل و نقل دشوار و نگهداری سخت قابل استفاده برای هر محیطی نخواهند بود. به همین دلیل خرید سمپاش موتوری و سمپاش شارژی متداول‌تر است.
سمپاش شارژی
سمپاش شارژی
سمپاش شارژی
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5